Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Ariadne válasza Motaba78 (#11799) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés, hogy mennyire lesz kényelmes hosszabb távon a betét abban a naciban. Tapasztalatom szerint az olcsó bringás nacik hátránya, hogy pocsék bennük a betét és legtöbbször hamar szét is megy. Mondjuk van egy decathlonosom ami jó tartós, de ettől még nagyon kényelmetlen. :D Egy próbát megér, de ha esetleg nem lesz kényelmes, attól még ne menjen el a kedved a betétes nacitól. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11802) Motaba78 válasza Ariadne (#11801) üzenetére


Motaba78
őstag

van rövid naciban is betétes gatyóm, az sem zavar kicsit sem, ezt is felpróbálva nagyon kényelmes, a brinyó ülés ami hosszútávon nem az igazi. :D

lehet kell keresnem valami szélesebb felületűt.

(#11803) fpeter07 válasza Flow (#11792) üzenetére


fpeter07
veterán

Köszi! Tehát belépő kategória. A Campagnolo alkatrészcsalád nevei között csak a record és a super record volt ismerős. :B

Jó ez az országúti időfutam világbajnokság. Így röviden.

(#11804) belaazallat


belaazallat
addikt

Olvastátok?!

Érdekes dolog.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11805) KaraDani válasza belaazallat (#11804) üzenetére


KaraDani
addikt

180$ ért vegyek egy "digitális tükröt", amikor az analóg verziót megkapom 1-2 ezresért? Szerintem hülyeség :D

(#11806) szki válasza rétisün (#11798) üzenetére


szki
őstag

Tegnap jobban lefárasztottam magam, mint terveztem.
Valószínűleg elhalasztom a nagy 200 km-es külföldi túrát, mert az egy teljes napot lefoglal, és kevés az időm. És kellene tekernem családi ügyben 3-4x napi 200 km-t október végéig.

Endomondo Pro-ból van új verzió (6.0.0) 09.18-as dátummal, de simából nincs. Bugzott most nekem is két nap egymás után az 5.2.0. Most tettem fel a 6.0.0-át, ami csicsásabb, közösségibb, és remélem bugmentes.
"What's in this version:
Change log:
• Graphs interacting with map and showing speed & altitude curves, lap times and playlists
• News feed with your friend's latest activities
• Social widget showing the friends recently active
• Summary page for each workout
• Design improvements"

[ Szerkesztve ]

(#11807) belaazallat válasza KaraDani (#11805) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem mind a tükör, mind a kijelző kicsi.

A kamera max arra lenne jó, hogy figyeljem a bringát, amikor lezártam vhol.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11808) rétisün válasza szki (#11806) üzenetére


rétisün
veterán

"3-4x napi 200 km- t október végéig."

akkor a km-ed meglesz azért októberben is...

a 4 országos túrát meg legfeljebb megejtjük jövőre, akár kicsit hosszabban is, balaton kör helyett.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11809) fpeter07


fpeter07
veterán

Átlagon felül teljesítettem ma, szó szerint. 21,4 km/h szőrüstül bőröstül. (bemelegítés, levezetés) Holnap azt hiszem terepes utakra vándorlok. Országútival körülményesebben tudnám megejteni. Tény, valamit valamiért.

(#11810) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez a tekerő újonnan, ennyi pénzért egész jó fejlesztési alapnak tűnik. apro.bikemag mostanában szarakodik, most se tudok szörfölni...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11811) gery03 válasza hoffman_ (#11810) üzenetére


gery03
senior tag

Muhaha az első fék bovdenezését nézzétek meg a képen nagyítva! :D Nem voltak toppon a photoshopposok. :D

(#11812) hoffman_ válasza gery03 (#11811) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ettől még lehet jó :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11813) Manitou válasza hoffman_ (#11810) üzenetére


Manitou
addikt

Hát ennyiért biztos nem ezt venném :))

(#11814) rétisün válasza szki (#11806) üzenetére


rétisün
veterán

"Tegnap jobban lefárasztottam magam, mint terveztem."

kell neked mindig a saját rekordokat döntögetni.... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11815) hoffman_ válasza Manitou (#11813) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én használtat vennék, de annyira nem rossz ez sem, még ha nem is bestuby :) Illetőleg - szerintem - pöpecül fest a váza :K (váltórendszer/teló csere első körben, és mindjárt beljebb lenne pár körrel)

Ja, közben megtaláltam a sulibamenős bicajom. Valami ilyesmire gondoltam. Párezer alku, és ennél több pízt nem adnék ki rá. Egy új nyereg talán, egyenes kormány, 2 fékkar, és csókolom. (meg 158 liter olaj/zsír/antirozsdalé a hajtásra :DDD )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11816) Henryk


Henryk
aktív tag

Üdv!

Milyen zárat érdemes venni egy ~110k-s MTB-hez?
Városban nyílt utcán, valamint iskola/bolt előtt szeretném biztonságban tudni ha ott kell hagyni.
Utánaolvasgatva úgy láttam U-lakat + egyéb másodlagos zár kombóval járnék legjobban, de nem tudom melyik típust lenne érdemes venni, és hogy mennyit érdemes egyáltalán rákölteni ilyen árkategóriás bringánál.

Egyenlőre ezt az U-lakat és Lánc-lakat kombót néztem ki.
Mennyire megbízhatóak ezek? Van esetleg jobb alternatíva?

(#11817) Fáraó válasza belaazallat (#11804) üzenetére


Fáraó
őstag

Elképzeltem, ahogy pl. Contador ezen keresztül figyeli a versenytársakat. :DDD

Egyszeri városi, pl. nyugdíjas/gyerek/nem-biztosan-kerékpározó, embernek jó lehet...

gery03: nem kicsit levegős :D

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#11818) KaraDani válasza Fáraó (#11817) üzenetére


KaraDani
addikt

Na ez egy jó felhasználási terület, amennyiben adnának hozzá versenytársakra szerelhető pulzus mérőt, kifejezetten hasznos lehetne :DDD

gery03: ;]

[ Szerkesztve ]

(#11819) F_Gergely válasza Henryk (#11816) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én Kryptonie U lakattal védem meg az első kereket át szoktam húzni egy szintén Kryptonite sodronnyal oszt szeva. Szerintem ez elég, bár tény hogy nagyon sok időre sehol sem hagyom ott.

(#11820) dqdb válasza Henryk (#11816) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az U-lakat tökéletes, de a lánccal kombinálva le fog szakadni a hátad bringázás közben, hiszen közel 4 kg-t cipelhetsz zár formájában (a térfogatról ne is beszéljünk, a lánc komoly helyet igényel a táskában/hátizsákban). Ha nem hagyod ott sokáig, akkor elég az U-lakat, ha félted a kereket, akkor tényleg egy kiegészítő sodrony kell, ez a kombináció napi használatra kicsit soknak tűnik. Én egy tokkal együtt két kilós Abus Bordo 6500-at cseréltem le egy 700 grammos Abus mini U-lakatra napi használatban (néhol a méret miatt azért megküzdök a lezárással), boltba beugrani, munkahely védett tározójába elég, bár ismeretlen úti cél esetén mindkettő nálam van.

Egyre többen vennének rendes, minőségi gyártótól származó U-lakatot gagyi sodrony/spirál helyett, ez tetszik :C

venember83: nekem elég, ha a tolvajoknak nem tetszik :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11821) venember83 válasza dqdb (#11820) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyre többen vennének rendes, minőségi gyártótól származó U-lakatot gagyi sodrony/spirál helyett, ez tetszik

A zárgyártóknak is minden bizonnyal tetszik. :K

(#11822) Motaba78


Motaba78
őstag

Jön ma valaki erre a rendezvényre ?

(#11823) Napfénysüti válasza Motaba78 (#11822) üzenetére

Részemről nem jó. Megyek haza meló után. :(

Més que un club!

(#11824) Motaba78 válasza Napfénysüti (#11823) üzenetére


Motaba78
őstag

én is megyek haza, de beszéltem egy kislánnyal aki elviszi sétálni a kutyát 5kor, mert akkor van a séta idő a blökinek, én meg tekerek. :DD

majd valahogy honorálom a csajszinak a dolgot.

(#11825) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Kis technikai jellegű kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy Magura Clara hidraulikus fékrendszer. Amikor jó, akkor meg vagyok vele elégedve, nagyon precíz. Ellenben 2 havonta elkezd nyikorogni, és kicsit megfékezi a kerekeket. Mondhatni nagyon idegesítő. Nem mindig csinálja, de néha bizony érezni, hogy fog. Nekem nincs ehhez készletem, ilyenkor mindig viszem a szervizbe.
Mi lehet az oka ennek a jelenségnek? Azon filózom, hogy valami az automatikus fékhézag utánállítóval nem stimmel. Mit tudok ezzel kezdeni, mivel tudom itthon orvosolni?

Hétvégén mennénk egy elég nagy estétől-reggelig tartó túrára, és már nincs időm ellódítani a szervizbe. Nem akarom a távot végigszenvedni azért, mert befékez. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11826) Henryk válasza dqdb (#11820) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igazad van, a lánc súlyát nem figyeltem..

Akkor egy kicsit erősebb U-lakat + sodronykábel lesz.

Amiben még nem tudtam dönteni, az hogy Abus vs Kryptonite..
Nekem az Abus kialakítása jobban bejön első ránézésre, de sosem használtam, így előfordulhat hogy rosszul látom.
Olyan kellene amit stabilan lehet rögzíteni a vázra, és nem billeg, zörög, csattog menet közben, hogy ha nem viszek táskát ne kelljen a nyakamba akasztanom.. :D

(#11827) KaraDani


KaraDani
addikt

(#11828) szki válasza KaraDani (#11827) üzenetére


szki
őstag

Ez elég kemény, azaz saját erőből 117 km/h-val tekerni!
Lehet nekem is építeni kellene egy fekvő biciklit, hogy kisebb legyen a légellenállás. Alkatrészek vannak, műhely van, csak idő nincs elég...

Más: Aldiban vettem téli bicajos nadrágot. A szivacstól, és a varrástól elég furán áll elöl a nadrág rajtam. Érdekesen kettéválasztja a golyóimat :DDD
Meg vettem egy (nyári) futó rövidnacit, mert futni lehet 8-10 C fokban is rövid cuccban, mert a 10 fokkal melegebbnek érezzük a környezetet.
Téli dzseki, és kesztyű csak igazán soványoknak volt, meg nőknek...

(#11829) KaraDani válasza szki (#11828) üzenetére


KaraDani
addikt

129, ne kisebbítsd az érdemeit :DD

(#11830) szki válasza KaraDani (#11829) üzenetére


szki
őstag

Tényleg:)
Ma megküldtem 60-nal egy lejtőn lefelé, melynek az alján volt egy éles kanyar. Jó volt dönteni a gépet kanyarban, és a motoros korszakomat idézte:) Szerencsére nem estem el. 129-el viszont szép nagyot lehetne zakózni!

(#11831) Manitou válasza MPowerPH (#11825) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem csak a kerék mozdul el a papucsban picit, nincs jól meghúzva a gyorszár és emiatt egy idő után elkezd besúrolni a tárcsa a fékbetéthez. és/vagy lehet a tárcsában is van egy pici nyolcas.

(#11832) dqdb válasza Manitou (#11831) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem a teljes kerékfordulaton, hanem annak csak egy részén súrlódik, akkor az simán lehet nyolcas. Ha a teljes köríven, akkor más lesz a probléma.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11833) KrAt


KrAt
veterán

Múlthét szombaton megrendeltem a gumikat a bringámra, azt mondták, hamarosan meglesz.. Hívogatom őket minden másnap, ha holnap se lesz meg, akkor bukom a hétvégi velencei tavi túrát, és akkor nagyon mérges leszek... :(

[ Szerkesztve ]

(#11834) rétisün válasza KaraDani (#11827) üzenetére


rétisün
veterán

"Téli dzseki, és kesztyű csak igazán
soványoknak volt, meg nőknek..."

nekem van mindkettő, az is igaz, hogy vagyok elég vékony hozzá :)

kesztyűből igazából nem is kell téli, amíg nem fagy, és képes vagyok bicajozni, elég egy szélálló, amolyan átmeneti kesztyű is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11835) MPowerPH válasza dqdb (#11832) üzenetére


MPowerPH
félisten

Teljes köríven fogja, ha fogja, és egyenletesen teszi. Ma miközben toltam a bicajt, végig búgott. Ilyenkor ráhúztam a fékre egy kicsit, rendbe jött kb. 4s -re. Utána megint elkezdett búgni, szépen fokozatosan erősödött a hang, kb. 10s-be telt, utána elérte azt a pontot, aminél jobban nem súrolta. Tehát nem a kerék lesz, olyan mintha a fék kiengedése után valamelyik fékpofa kicsit elkezdene a tárcsa felé mászkálni. (hülye megfogalmazás...)

Don't Tread On Me

(#11836) rétisün válasza szki (#11828) üzenetére


rétisün
veterán

most nèzem jobban, mit is írtál...simán félreolvastam a volt-ot való-nak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11837) fpeter07 válasza rétisün (#11834) üzenetére


fpeter07
veterán

Női dzsekit és kesztyűt is vettél? :D A kesztyű nem volt túl szimpatikus.

(#11838) Frenky89 válasza Motaba78 (#11799) üzenetére


Frenky89
őstag

A (nagy népszerűségre való tekintettel) én is bevásároltam Aldi-s ruhákból. Sajnos a lecipzározható ujjú kabátból nem volt már csak max. 50-es. 52-est pont nem találtam pedig áttúrtam szinte az egész pultot. :B :( Viszont hosszú betétes naciból és felsőből sikerült vadászni megfelelő méretűt. Kipróbálni sajna még nem volt alkalmam, de minőségre elég jó cuccok és ahogy néztem a márkásabb verziókkal megegyező anyagokból készülnek.

(#11839) szki válasza rétisün (#11834) üzenetére


szki
őstag

Kesztyűből nekem év elején bevált az ujjatlan is, pedig tekertem mínusz fokokban is többször (max 2x30 percet). De még így is kell egy csomó téli cucc, ami a tervezettnél több plusz kiadás. Lesznek hosszú hétvégi túrák, így ezen nem spórolhatok :O

Délután igazán szép idő volt bicajozni, és élveztem minden percét a tekerésnek. Még Botfára is feltekertem egy röpke erőnléti tesztre. Sikeres súlycsökkentés révén könnyedén másztam ;)
Vasárnapra időzítettem a formát, és jó idő esetén eltekerek Pécsre, vagy Barcsra.

Megvan már az idei kerek számod az órában is?

[ Szerkesztve ]

(#11840) fpeter07 válasza szki (#11839) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is teszteltem magam, ugyan nem szándékosan. Ahol lefelé 30-40 között jöttem le, ott ma alig bírtam legkisebb fokozaton feltekerni. Nem is tudom, mikor szenvedtem ekkorát. Maximum pulzust itt kellene lemérnem. Ráadásul még nem száradt fel teljesen az erdőben a talaj, így még az enyhe sárral is meg kellett birkóznom, ami ilyen meredekségen nem tett jót.
szerk: Most nézem, sem Pécs, sem Barcs sincs a környéken. :Y

[ Szerkesztve ]

(#11841) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha valaki most vesz bringát, csapjon le rá. Idővel egy combosabb teló, új hajtókar, és köszöntem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11842) Muton


Muton
addikt

ha a hátsó agyból rendszertelen időnként, de max 3 mp-enként erős kattanásokat hallok, akkor valszeg megsemmisült csapágygolyókról lehet szó?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#11843) rétisün válasza fpeter07 (#11837) üzenetére


rétisün
veterán

nem :N főleg nem az aldiban, még nem is voltam ott :B

(#11839) szki: nincs meg, a héten még csak melóba bicajoztam, semmi "hobbi" tekerés...ráadáusl most már azért lassabban gyűlnek a km-ek, ritkábban lesz jó idő.
én a hétvégére egy szezonzáró keszthelyi vagy hévízi fagyizást tervezek (ha még lesz nyitva fagyis :D ) kis-balatoni kerülővel hazafelé.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11844) szki válasza fpeter07 (#11840) üzenetére


szki
őstag

Nem lehet minden nap csúcsformában tekerni. Lehet holnap vagy 1-2 nap múlva sokkal jobban tudod megmászni ugyanazt a szakaszt!
Ezt a Botfát próbáld ki aszfalton is, hogy úgy milyen. Akkor jobban kizárható a sáros terep okozta tényező:)

Mikor 4x másztam meg Bozsok-Botfát zsinórban, akkor 28/28 áttéttel tekertem fel. De ma csak 1x másztam meg, és a könnyebbik oldal felől, viszont 28/21 áttéttel. Természetesen ki kellett állnom a nyeregből, de sokkal jobban sikerült, mint mikor először másztam meg 6 hete.
Nekem van egy jól bevált módszerem az egyre jobb erőnlétbe hozásra. A szokásos napi 1 óra aerob mozgás adott, és a nagy túrák előtt megnyomom 2 nap az adagot 3-4 órás intenzív napra, hogy edzem az energiaraktáraimat is. 2 napja és ma direkt lemerítettem a glikogén raktáraimat, de mégse éheztem el. Aztán most a szervezetem szépen feltölti magát 1-2 nap. Tapasztalatom szerint 3 nap múlva így jó erőben leszek, és nem lesz probléma komoly távot tekernem egyenletes teljesítménnyel.

(#11843) rétisün: Szezonzáró? Ugyan már!!
Jó Szelet hétvégére! Várjuk a képet!

[ Szerkesztve ]

(#11845) rétisün válasza szki (#11844) üzenetére


rétisün
veterán

úgy értem balatoni szezonzáró, valószínűleg utoljára leszek az idén a balatonon...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11846) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Gondoltam elkezdek egy kicsit magamhoz képest komolyabban edzegetni.

A cél az, hogy napi 30-cat letekerjek reggel, még meló előtt. Utána ha úgy alakul még bicóval megyek dolgozni is.

Mondjuk ma reggel elég gyengén ment... éreztem már mikor felkeltem, hogy nem vagyok formában...

Már 3 napja csinálom. Felkelek 6-kor, és tekerek egy órát. Kb a 30km így tartható is. Az útvonalam pont 15km, ebből nyomok 2 kört és kész is! :)

Mondjuk nem lenne rossz kicsit változtatni rajta később, majd nézek a környéken valami "forgalomtalan" és mégis emelkedős szakaszt.
Ha valaki a környéken lakik, akkor csatlakozhatna! :) Ketten jobb lenne! :DDD

Ez az útvonal:[link]

(#11847) szki válasza Zebu (#11846) üzenetére


szki
őstag

Ez dicséretes tevékenység! Nekem jobban bejön a reggeli bicajozós sportember, mint a reggeli kocogó/futó. Nem értem miért szenvednek sokan a futással, mint inkább kényelmesen bicajoznának?!
(oké én is futok heti 3-4x a távlati céljaim miatt, de mellette megvan a napi betevő bicajból is)

Jó, hogy van az útvonalban emelkedő. Kell egy kis intervallum edzés is:)
Nem lehet minden nap jó formában tekerni. Meg nem is szabad minden nap max intenzítással tekerni se. Kellenek lötyögős napok is regenerálódni. Persze egyénenként változó a regeneráló átlagsebesség.

(#11845) rétisün: akkor félreértettem a szezonzárót:)

[ Szerkesztve ]

(#11848) dudi6 válasza Henryk (#11816) üzenetére


dudi6
senior tag

Szia, én is néztem ezt az U lakatot, de miután megnéztem ezt inkább nem vettem meg. Én egy ilyet és egy ilyet vettem.

(#11849) dudi6


dudi6
senior tag

Tudnátok ajánlani egy jó lámpaszettet? max. 5000-ig, de inkább kevesebbért.

(#11850) tzimash válasza rétisün (#11845) üzenetére


tzimash
őstag

Nem is tudom ki emlegetett téli Balaton kerülést... ;]
Jó tudom, január február... :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.