Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) szki válasza Jofi81 (#10497) üzenetére


szki
őstag

"Megint azt kell mondjam, hogy alföldiként nagyon élvezetes zalában tekerni. :)"

Zalaiként azt kell mondjam, hogy nagyon unalmas volt 2-3 hete az Alföldön tekernem:)
Amúgy örülök, hogy jól sikerült nyaralás, és voltatok túrázni is!

Ráakadtam erre a honlapra: Dél-zalai Erdőtáj Kerékpárút

[ Szerkesztve ]

(#10502) Jofi81 válasza szki (#10501) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, ezt az oldalt én is megtaláltam, innen vettem az ötletet az útvonalakhoz. Bár Lenti már tavaly is tervbe volt véve, akkor csak Csömödérig mentünk Szécsiszigeten keresztül, majd onnan vissza kisvasúttal. Az is nagyon jó volt. :)

(#10503) Xantomas


Xantomas
őstag

Van valakinek valamilyen tapasztalata a Decahtlonos alap pulzusmérőjével kapcsolatban?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10504) venember83


venember83
nagyúr

Ugye nem túlságosan elvetemült dolog levett kerekekkel fürdőkádban tisztítani a biciklit? Kicsit fura volt, kádban gyereket szokás füröszteni, meg egyéb dolgokra való, nem bringamosásra, nem? :)

(#10505) dqdb válasza venember83 (#10504) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
[link]
[link] fotóval

Egyéb kérdés? :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10506) venember83 válasza dqdb (#10505) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor jó. Igen, van még kérdés, hol lesz akciós országúti, milyen üzletekben, s kb. mikortól várható az árak csökkentése? :)

(#10507) Napfénysüti válasza venember83 (#10506) üzenetére

Ez engem is érdekelne. :D

Més que un club!

(#10508) Def26 válasza venember83 (#10506) üzenetére


Def26
félisten

Amire Te vársz, azokat már elvitték mind. :DDD

Egyébként meg mielőtt biciklit vásároltam több üzletet végigjártam, érdeklődtem, stb... Nos több helyen már látásból megismertek és maguktól ajánlottak kedvezményeket. Ilyen volt pl. az Intersport is. Érdemes pofátlan módon egy összeget kiböfögni a boltos/eladónak, hátha szerencséje van az embernek és pofán vágás helyet rábólint az árra. :DD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10509) dqdb válasza venember83 (#10506) üzenetére


dqdb
nagyúr

42 ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10510) venember83 válasza dqdb (#10509) üzenetére


venember83
nagyúr

(#10511) Xantomas válasza Xantomas (#10503) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem van. Addig nyomkodtam, tekergettem, használgattam, míg be nem krepált. :D
Cseréltem, egy másikra, komolyabbra.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10512) dqdb válasza Xantomas (#10511) üzenetére


dqdb
nagyúr

És minderre elég volt közlekedéssel együtt 2,5 óra? :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10513) popp válasza popp (#10454) üzenetére


popp
tag

Senki, semmi? :( Plz, help! :K

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#10514) venember83 válasza popp (#10513) üzenetére


venember83
nagyúr

Valami 28-as cross gépet néznék a helyedben. Százezer körül már lehet normális gépeket venni, nézz körül, s linkeld be azokat, amik tetszenek, aztán majd segítünk a választásban. :)

(#10515) Xantomas válasza dqdb (#10512) üzenetére


Xantomas
őstag

5 percre(se) vagyok gyalog a budaörsi decathlontól. :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10516) szki válasza popp (#10513) üzenetére


szki
őstag

Mit szeretnél elérni heti 2-3 x 10 km bicajozással?
Milyen terepen tudsz majd tekerni? (városi sűrűn megállós, hegyes erdők, sík aszfalt, stb)
Viszonylag nagy átlagsebesség alatt mit értsünk?
Bicajoztál-e már korábban rendszeresen?
Testmagasság és testsúly is érdekes lenne a bringaválasztáshoz. Van 6x kg-os és van 12x kg-os topiklakó is :K

Ezeket azért kérdezem, mert a cél meghatározza a bicajt. És lehet célszerűbb egy olcsóbb bicajjal kezdeni (akár használtan), ha főként az aerob testmozgás a cél. Aztán idővel kikristályosodik mit szeretnél, és akkor egy komolyabb bringa lehet a cél.

(#10504) venember83: levett kerekekkel a bicaj olyan, mint egy meztelen testű ember. Akkor meg mehet a kádba ;]

[ Szerkesztve ]

(#10517) popp válasza szki (#10516) üzenetére


popp
tag

Igazából rendszeres testmozgás lenne a cél, és úgy gondolom a bicaj még egyedül se annyira unalmas pl. zenét hallgatva.
Amúgy sík terepen használnám (Alföld), tkp bicikliúton mennék elsősorban.
Nagy átlagsebesség? Nehezen tudom másképp megfogalmazni, lehessen haladni vele azért különösebb erőfeszítés nélkül. ;)
Adottságok: 28év, 175cm, 78kg.
Tizenévesen anno szerettem sokat bicajozni, de csak úgymond csavarogni, tehát nem versenyszerűen vagy túrázni, csak lógni a haverokkal. :) Az utóbbi időben nagyon ritkán használtam, pl. 1,5km-re lévő boltba eltekerni.. egy lehasznált bringát nem nagyon van kedve az embernek másra használni.
Tehát a cél valóban az aerob testmozgás lenne, heti 30-50 km szvsz.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#10518) dqdb válasza popp (#10517) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a környékbeli utak minősége a béka feneke alatt van, akkor cross kategóriájú bringákat nézzél. 28"-as kerék, alap teleszkóp, MTB-nél keskenyebb külső, és kevésbé előrehajlós geometria jellemzi őket, a montikkal közös alkatrészcsaládok tagjaival alkatrészekkel szerelik ezeket.

Ha az utak minősége elviselhető, akkor érdemes még a fitnesz kategóriát is belevenni a keresésbe, ezek a bringák lényegében egyenes kormányú országútinak tekinthetőek, országúti alkatrészcsalád tagjaival szerelik ezeket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10519) szki válasza popp (#10517) üzenetére


szki
őstag

Akkor a venember által javasolt 28-as cross gépeket nézegesd, és linkeld be a kiszemelteket. 100eFt-ért valami akcióst is ki tudsz fogni, mert már a 2011-es modelleket is kidobálják. Illetve menj el több bringaboltba, és nagy áruházba (Kecskeméten van Decathlon pl.), és próbáld ki a bicajokat! Átlagos testalkatú vagy, így könnyen találsz bicajt, és vékony külső gumival szerelt bicaj is szóba jöhet!

Heti 3-5x 10 km mozgás nagyon jó kezdésnek! Már csak ennyivel is sokat lehet tenni az egészségért!
Szerk: a bicaj árán túl kalkuláld be, hogy kell egy csomó kiegészítő, és ruházat is, ami plusz költség. Lámpák, küllő prizma, hátsó prizma, lakat, esetleg sárvédő, kulacstartó, kulacs, váztáska, szerszámok, bicajos nadrág, mez, sisak, szemüveg, stb. Ezekre egy fél bicaj árát el lehet nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#10520) KrAt


KrAt
veterán

Országútinál melyik a jó (jobb) féktest? Az egy vagy a két forgáspontos? Egyáltalán mit takar ez? :)

(#10521) gery03 válasza KrAt (#10520) üzenetére


gery03
senior tag

Elméletben a 2 forgáspontos az újabb fejlesztés, annak kellene jobbnak lennie. Gyakorlatban egy jó egyforgáspontos jobb, mint egy gyengébb kétforgáspontos.

Hogy mit jelent? Azt, hogy hány ponton forognak el a féktest részei egymáson. Egyforgáspontosnál a felfogatócsavar tengelyénél tudnak elforogni. A másiknál pedig a másik forgáspont oldalt van. De itt egy kép, így egyszerűbb:
[link]

Mod: Jól látom, hogy el van törve a linkelt fék a fékpofánál? :D Még ilyet se láttam...

[ Szerkesztve ]

(#10522) rétisün válasza KrAt (#10520) üzenetére


rétisün
veterán

a mostani szettekben már csak kétforgáspontos féket találsz, egyforgáspontos (a klasszikus értelemben vett patkófék) már nem nagyon van, újan legalábbis.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10523) fpeter07


fpeter07
veterán

Hazafelé Lövő-Bagodi bringaút pillanatok alatt véget ért. Lehet közrejátszott benne, hogy elkapott a versenyszellem. Odafele egy lelket láttam, visszafele már jobb volt a helyzet. Az első célpontom az volt, hogy megelőzöm az előttem haladó lányt. Nem sokkal mentem gyorsabban, pedig nem kényelmes tempóban tekertem. Szépen lassan lecsökkent a hátrány. Következő célom az volt, hogy a mögöttünk jövő bringással elmegyek. Outis volt, ezt távolról nem láttam. Kicsit lehangoló volt a sebességkülönbség köztünk, mikor elment, így inkább nyugton maradtam. Valahogy vissza kell fognom magam. :)

(#10524) KrAt válasza gery03 (#10521) üzenetére


KrAt
veterán

Innen: [link] szemezgetek, a fehér Exage fékkar már kell, ahhoz néztem a 600-as sorozatú féket, nagyon újnak néz ki, viszont 1 forgáspontos.. :)

(#10525) Zebu


Zebu
addikt

Na, nem akartam vágni a villából, haver adott egy vékonyabb hézagolót és ezzel megoldódott a kotyogás. Majd meglátjuk hogy lesz jó.
Viszont nem értem ezt a poploc dolgot... zárom a cuccot, de ugyanúgy rugózik.
Suntour XCR a teló. Hogyan lehet ezt fullra zárni?

Mondjuk még nem raktam össze véglegesen... kell vennem bovdenházat, mert azt kispórolták... :(

Bár olyat lenne érdemes vennem, amivel esetleg a bovden feszességet tudnám a kormányról állítani. Lehet ilyet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#10526) Napfénysüti

Kollégám vett egy ilyen bringát épp most néztem meg:
Sprint Whisper
Az áráért egész korrektnek tűnik (65k). :)

Més que un club!

(#10527) Zebu válasza Napfénysüti (#10526) üzenetére


Zebu
addikt

Az állítható kormányszár full felesleges. Bár az a legkevesebb...
A 23-mas gumi az jópofa!

(#10528) Zebu válasza KrAt (#10524) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem lehet jobban jársz, ha veszel egy használt bicót amin van egy frankó fékváltókar kompletten, majd eladod a maradék alkatrészeket.

(#10529) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Szeretném megköszönni azon fórumtársak segítségét, akik nélkül nem tudtam volna egy jót versenyezni a hétvégén az Underworld kupán.
Memének a technikai segítséget (jövök Neki egy pár sörrel...), Ariadnénak az itatásért (és szurkolásért), dqdb és Fáraó fórumtársaknak a szurkolásért.
És gratulálok Nekik a futam sikeres teljesítéséhez :R

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10530) Vasinger! válasza Zebu (#10525) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, akkor valóban a hézagolók hiányoztak. Én meg már arra is gyanakodtam, hogy maga a teló kotyog. (becsúszók)

Nekem van/volt egy SR XCR LO telóm. Így néz ki. Nem tudom, hogy melyik évjárat, de ha ilyened van, akkor elvileg teljesen ki kell hogy merevedjen, ha lezárod.

Persze valamennyit be kell, hogy mozogjon, mert a sima LO verzióban egy olajszelepet zársz el, ami nem engedi, hogy az olajpatronból kimenjen az olaj. Persze valamennyit átenged, de csak minimálisat.

Ha hatalmas erőből rányomsz, akár jobban is benyomódik, de a locknak olyan szerepe van csak, hogy betonon való tekerésnél ne mozogjon a teló és evvel veszíts a sebességedből.

(#10531) KrAt válasza Zebu (#10528) üzenetére


KrAt
veterán

Igazság szerint mindenből megvenném a frankót, csak most a keret nem erre orientálódik (házvásárlás), viszont a fék az kell :B :)

(#10532) Zebu válasza KrAt (#10531) üzenetére


Zebu
addikt

Áhhhh inkább bicajt vegyél, az olcsóbb! :DDD

(#10533) rétisün válasza Zebu (#10532) üzenetére


rétisün
veterán

...és abban hol a tuningolás, építgetés öröme? :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10534) amargo válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


amargo
addikt

Gratulálok ehhez a szép eredményhez! :) és persze mindenkinek, aki részt vett a versenyen!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10535) Zebu válasza Vasinger! (#10530) üzenetére


Zebu
addikt

2011-es, de kb ugyanez. Kicsit fura nekem. Van a lock része, és van bal oldalon egy másik csavarós kütyü. gondolom ezzel lehet keményíteni és puhítani.

(#10536) venember83 válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


venember83
nagyúr

Örülök és gratulálok, hogy sikerült dobogóra állnod! :K

(#10537) feka007


feka007
nagyúr

Elkészült a gépem:

Kb. 110 Mátyásból hoztam ki. Jobb lett, mint mikor kihoztam boltból decemberbe. :)

(#10538) dqdb válasza feka007 (#10537) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a nyereg nagyon csúnyán áll, vízmértéket rá, különben ilyen szögben szétszedi rövid idő alatt a fenekedet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10539) feka007 válasza dqdb (#10538) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem is most tűnt fel, hogy nem vmi vízszintes. :)) Megoldom mindjárt

(#10540) Fáraó válasza Dirtyz (#10529) üzenetére


Fáraó
őstag

Gratulálok a dobogós helyezéshez, nagyon jól mentél!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10541) venember83 válasza dqdb (#10538) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem a fenékkel lesz ott baj. :N

(#10542) szki válasza feka007 (#10537) üzenetére


szki
őstag

Grat! Jó bicajnak néz ki!
Hány kilogramm a bicaj ebben a formában? Hol használod legtöbbet, azaz milyen terepen?

Hajtókar elég masszív? Nálam a montin gagyi fekete műanyag a hajtókar, és az én taposásomnál hajlik össze-vissza hegymenetnél.

[ Szerkesztve ]

(#10543) rétisün


rétisün
veterán

keresek 110-es 1 1/8-os A-head-es stucnit, 31.8-as befogóval.
súly, gyártó nem számít, kölcsönbe is elég lenne, az esetleges postaköltséget természetesen vállalom....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10544) dqdb válasza venember83 (#10541) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nekem szerencsére az fájt hasonló szögben álló nyeregnél, amíg nyeregcsövet nem cseréltem, mert az tartotta a teljes súlyt, de tudom, lehetett volna rosszabb.

szki: amennyit te mész, és emiatt amekkora nyomatékkal hajthatod a montidat, ne csodálkozz ezen. Szerintem még egy Alivio középrészt is simán az első váltóba hajtogatnál :)

Dirtyz: grat! Remélem, a következő CX szezon végén is összejön majd a pódium.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10545) szki válasza dqdb (#10544) üzenetére


szki
őstag

Azért vannak nálam sokkal erősebb lábúak errefelé is!
Tegnap nem tudtam feltekerni egy meredek hegyi úton montival, mert kikapart a hátsókerék (még sose mentem azon a meredeken bicajjal). Olyan volt, mintha egy nagy zúzottköves halom oldalán próbálnék feltekerni. Nagyon rossz érzés volt, hogy le kellett szállnom a montiról, és tolni pár 10 métert.

Néztétek az idei IronMan eredményeit? Az egyéni győztes a 180 km-t 40,7 km/h átlaggal nyomta végig! :Y Nagyon brutál!
Jövőre haverokkal indulok váltóban, és én leszek a bicajos :D

[ Szerkesztve ]

(#10546) venember83 válasza szki (#10545) üzenetére


venember83
nagyúr

Igazándiból a legdurvább az, hogy ilyen átlag után még lenyomott egy megközelítőleg 3 órás maratont, amivel a leggyorsabb volt a maratonozók között, senki nem volt nála gyorsabb se futásban se bringázásban, az úszásban kapott 6 és fél perc hátrányt a verseny végére 6 perc előnnyé alakította a két utolsó számmal.

(#10547) Motaba78 válasza feka007 (#10537) üzenetére


Motaba78
őstag

jó hosszú lábad lehet , ha ennyire kint van a nyeregcső a pedál aljához képest. :F

(#10548) fpeter07 válasza venember83 (#10536) üzenetére


fpeter07
veterán

+1 :R

(#10549) szki válasza Motaba78 (#10547) üzenetére


szki
őstag

Erről jut eszembe! 505-ös SPD-re + cipő váltáskor most 1,5 cm-rel(!) kellett feljebb emelnem az ülést. Eddig fém pedál volt klipsszel, és vékony talpú szandált használtam.

(#10550) feka007 válasza szki (#10542) üzenetére


feka007
nagyúr

Thx. 11.2 kg a képen látható állapotban.
Hát úgy látszik bírja, eltörni csak nem fog még egy ideig. Kb. naponta megyek Nagymaros felé innen Vácról, 90%-ban aszfalton, azért is vettem ilyen külsőt. De rákéne szokni dirt-re, vannak errefelé is jó terepek. :))

venember83: :D

Motaba78: Hát 191 cm vagyok, a váz 21-es. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.