Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Frenky89 válasza Hasaggymeg (#10248) üzenetére


Frenky89
őstag

(#10252) Horbal válasza Hasaggymeg (#10248) üzenetére


Horbal
őstag

Én már többször is vásároltam náluk ezt azt: egész tűrhető a bolt, de neten rendeld meg amit akarsz mert a boltban kb fele sincs annak ami az oldalon van, 1-2 nap és meghozzák.

A főnök/eladó faszi elég tufa szokni kell a stílusát.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#10253) belaazallat válasza dqdb (#10245) üzenetére


belaazallat
addikt

Mivel csak moutenbike kerékpárral lehet rajthoz állni, így kiestem a résztvevők közül. :(

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10254) Hasaggymeg válasza dqdb (#10250) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10255) fidig


fidig
tag

Szombaton indulok egy nagy társasággal balcsi körútra... 5 napra lett végül beosztva a vegyes életkor miatt... de már várom nagyon, idén még egy normálisat sem tudtam tekerni...
Tegnap beadtam a bringám egy szervízbe Budakalászon ( AMBringa) egész jónak tűnik, remélem miután elhozom, akkor is elégedett leszek.

Hasaggymeg: én is vásároltam már ott, szemüveget, zárakat. Korrektek és gyorsak.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#10256) Ariadne válasza dqdb (#10245) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja már ahol külön indulnak a profik, mert nőiben nem... Na mindegy, tavaly is volt, aki lassogott és nem tudok róla, hogy lezúzták volna, meglátjuk. Ráadásul piszok korán is kezdődik, de legalább elsőnek tapossuk ki a pályát. :)

Hasaggymeg: Ezer éve ismerem az üzletet, sok mindent vettem ott. A tulaj stílusa tényleg elég gáz, de olcsók a cuccok. Komplett bringát mondjuk nem nála vennék (garanciális ügyintézése érdekes néha), és szerelésben sem igazán pontosak az emberei sajnos, de alkatrészek (főleg shimano) jó árban vannak nála.

belaazallat: Nem tudok ilyen megkötésről, hogy csak montival, de ettől függetlenül azért azzal érdemes, főleg a csúszós pincerészen meg a pálya egy részén a gyökereken kell azért a tapadás...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10257) amargo válasza Ariadne (#10237) üzenetére


amargo
addikt

Én is alapozó időszakban csak aszfalton megyek ez megfejelve azzal, hogy amíg kiérek terepre min 15km kell kerekeznem, ha oda felé nem is mindig tartom a 30-as átlagot, visszafelé kifulladásig nyomom - ilyenkor zavaróak az éjjeli nindzsák, kaptam már frászt párszor :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10258) Hasaggymeg válasza fidig (#10255) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

+(#10256) Ariadne :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10259) belaazallat válasza Ariadne (#10256) üzenetére


belaazallat
addikt

Szabályokból:
"• Csak jól felkészített mountain bike kerékpárral lehet indulni."

A Wensonra visszaraktam volna a terepgumit és usgyi.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10260) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Egyik haverom megy ki Amerikába dolgozni és még itthonról akar rendelni bringát, hogy mire kiér tudjon mivel közlekedni. Versenyt akar mindenképp és ezt nézte ki. Szerintetek milyen? Megér ennyit? Esetleg tud valaki jó oldalt ahonnan tudna rendelni? Estére választ kell adnia, hogy megveszi-e. Köszi

(#10261) Motaba78 válasza dudi6 (#10260) üzenetére


Motaba78
őstag

amit én kiveszek a többi képen, az első és hátsó keréken a kopásjelzőig el van kopva maga a felni, még biztos megy egy darabig.
Az első hajtőműnél is elég hegyesnek látom a fogakat, az is megvan szépen kopva, én ezeket találtam hirtelen a képeket látva.

Ha kiér nincs egy napja keresni személyesen ott kint egy cangaboltot ?

(#10262) dudi6 válasza Motaba78 (#10261) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi! Esetleg ez jobb vétel lehet?

(#10263) szki válasza dqdb (#10245) üzenetére


szki
őstag

"Szóval az élvezetes outizáshoz megfelelő helyen kell lakni, nekem elsőre forgalom és zaj jut csak belőle."
Ez így van. Szerencsés környezetben lakom táj szempontjából. Viszont minőségi aszfalthoz nekem is 10 km-t kell tekernem a szlovénok felé, ha száguldozni akarnék. A bicikli utak többségét kerülöm a környéken, mert csak fullyhoz alkalmasak :DDD
"Hegyes" erdei terep közelebb is van, és tervezek MTB-s túrákat is. No persze a legnagyobb szintű domb így is csak 150 m max, de az köves, vagy földutas terepen lenne.

Nézzük, hogy Neked 33 km az oda-vissza út a János-hegy lábáig. Ez nem is olyan rossz, ha nem kellene közben sokszor forgalmi okból megállni. Kell egy kis sík edzés is, és épp jó bemelegíteni a szervezetet. Bár fele sík is elég lenne a hegy előtt...

(#10257) amargo: akkor gondolom optimális számodra a sík-terep-sík szakaszolás.

(#10242) Ariadne: akkor most képzeld el, hogy a Káli medencéhez hasonló környezetben tekernél mindig.... De aszfalton:)

[ Szerkesztve ]

(#10264) Motaba78 válasza dudi6 (#10262) üzenetére


Motaba78
őstag

esetlegesen igen, jobb vétel lehet. olcsóbb is fél árban van.
még ha a váltót, a fogaskoszorút minőségibbre cseréli, akkor is olcsóbban jöhet ki, és új a bicó.

de biztos válaszolnak itt akik outit használnak.(én mtb tekerős vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#10265) dqdb válasza szki (#10263) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kell egy kis sík edzés is, és épp jó bemelegíteni a szervezetet.
Arra a 16,5 km-es odaútra jut - ha nem számoltam el - 24 darab jelzőlámpa, egy turistákkal teli Duna part és egy híd. Az első 4-5 km-en még lehet tempót menni, de utána csak rossz választás van. Vagy keresztülmászol a Váron, vagy a hírhedt Duna parti bringagyalogon kell menni. A Lánchíd helyett most már elérhető a Margit-híd is, de arra sem lehet látványosan jobban haladni.

Így aztán ezen a távon mindent lehet, csak bemelegíteni nem ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10266) Fáraó válasza Hasaggymeg (#10248) üzenetére


Fáraó
őstag

Neten rendeld meg a kiszemelt árut, hogy a feltüntetett csökkentett áron tud megvenni. Ha az üzletben kezdesz alkudozni, hogy a webshopos árat akarod, akkor István kicsit ideges lesz. ;)
Egyébként jó hely. Vásároltam már ott párszor.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10267) Ariadne válasza szki (#10263) üzenetére


Ariadne
őstag

A Káli-medencét éppen aszfaltos túrára hoztam példának. ;) De ezzel együtt is hiányoznának nagyon az ösvények, dózerutak, nehezebb terepek, nem leszek országútis sosem... :N

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10268) szki válasza dqdb (#10265) üzenetére


szki
őstag

Sejtettem, hogy ilyen szörnyű abban a nagyvárosban bicajozni. Ez külön kihívás a bicajosoknak:) Én biztos idegbajt kapnék, ha ennyiszer meg kellene állnom forgalmi okból. Gyakran van, hogy 50-80 km-es kört lenyomok fékezés nélkül, vagyis hazaérkezéskor egyszer fékezek, hogy leszállhassak a bicajról...

[ Szerkesztve ]

(#10269) Napfénysüti válasza szki (#10263) üzenetére

Nekem ideális lenne egy outi, ahogy figyelem a környéken rengeteg outis edz errefelé. Néha nem győzöm autóval kerülgetni őket. :)
Persze az aszfalt minősége itt is hagy némi kívánnivalót maga után.

Més que un club!

(#10270) dudi6 válasza Motaba78 (#10264) üzenetére


dudi6
senior tag

Találtam még egy párat Szerintetek?
1
2
3
4
5
6 ez az amit az előbb is küldtem
7
8
és amit kinézett magának: 9

[ Szerkesztve ]

(#10271) Manitou válasza venember83 (#10236) üzenetére


Manitou
addikt

Most a mátránál már L-est választottam a nevezésnél :K

(#10272) Dirtyz válasza Manitou (#10229) üzenetére


Dirtyz
őstag

Több az aszfalt benne, lehet kicsit pihenni...
Idén kicsit más lesz a pálya nyomvonala, mint eddig, de a klasszikus akadályok benne lesznek.
Az elején van egy nagy mászás, Mátraháza-Kékestető útvonalon, de a sípályán :D Az szuszogós lesz, a végére azért rendesen vigyázzba állnak az ember lábai. Onnan igazából még egy komolyabb mászás lesz 30-35 körül. Itt nagyon jól le van írva, hogy mire érdemes készülni.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10273) venember83


venember83
nagyúr

[link] :Y Rohadékok. :(((

(#10274) Ariadne válasza venember83 (#10273) üzenetére


Ariadne
őstag

Sajnálom és borzasztó, de könyörgöm, irodaépület garázsában otthagyni??? :O Én a Specit soha, semmilyen körülmények között, egyszerűen nincs olyan opció, hogy valahol is otthagyjam... :

szki: Topiklakó... :( Ja, és akkor a kocsit törik fel és úgy szedik ki, hallottunk már ilyet, pl. az egyik évben valamelyik bringás kiállításról a parkolóból loptak el két nagy értékű montit, volt vagy másfél millió a kettő értéke, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10275) szki válasza venember83 (#10273) üzenetére


szki
őstag

Ismered a (volt) bicajtulajt? Garázsban kamerás megfigyelő rendszer esetleg segíthet..
Az én garázsomban van 6 db olcsó bicaj, meg egy harapós kutya:)
Amúgy drága bicaj mellé kell egy nagy egyterű autó, és akkor lehet a kocsin belül tárolni a bicajt:)

szerk: aha, már tudom kié a bicó. Gáz!

[ Szerkesztve ]

(#10276) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Ja, holnap szabin vagyok, (kora)délutánra tervezek egy kis hegyikerékpározást.
Aki esetleg késztetést érez, hogy csatlakozzon hozzám, az szóljon ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10277) Vasinger! válasza venember83 (#10273) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy csak én képzelődök, vagy nem emlékszek jól, de mintha ezt a képet már valaki linkelte volna már fórumon, már korábban.

(#10278) venember83 válasza Vasinger! (#10277) üzenetére


venember83
nagyúr

[link]
[link]

De messze nem te vagy az első, akinek beugrott a bringa: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10279) szki


szki
őstag

Ma reggel 7-kor nekiindultam, hogy nyomok egy 25 km-es kört bicajjal. De 300 méter lett belőle. Olyan hideg volt, hogy látszott a leheletem, meg a fűre ki volt csapódva, és fagyva(?) a pára, és rendesen deres volt. Az emelkedők megmászásakor, tüdőkiköpés közben könnyű lenne tüdőmegfázást összeszednem.
Reggel helyett mostantól muszáj lesz lesz késő délután bicajozni. Közeleg az ősz :(((

(#10280) szatocs válasza venember83 (#10273) üzenetére


szatocs
őstag

Ha majd Misály betekint ide, jó lenne tudni, hogy mivel volt lezárva. Na meg mihez.

=== Szatocs ===

(#10281) Napfénysüti válasza szki (#10279) üzenetére

Engem is meglepett ez a hideg. Melóba menet fel kellett nyomnom a fűtést a kocsiban. Délután meg majd meg fogok dögleni mikor megyek haza. :(

Més que un club!

(#10282) amargo válasza Dirtyz (#10276) üzenetére


amargo
addikt

hopp.. nem ide :B

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10283) fpeter07 válasza szki (#10279) üzenetére


fpeter07
veterán

Köszönöm az infót! Akkor felöltözöm lábmelegítőbe (is). :) Tegnap előtt délelőtt kellemesen hűvös idő volt.

(#10284) Misály válasza szatocs (#10280) üzenetére


Misály
addikt

Sziasztok kb 3 munkanapi utanajaras volt korbekerdezni hogy itthagyhatok e egy ilyen bringat, nem volt egy massziv lakattal lekotve mert olyan szerencsetlenul a falhoz volt rakva a tarolo, egy hosszabb spirallal tudtam csak megoldani mivel nem erte korbe vastag lanc, se u-lakat, erovagoval vagtak at a lancot.

A teljes felvetel holnapra meglesz: cirka 5 perc alatt elintezte a tolvaj, latszik hogy celiranyosan az en biciklimet lopta el, korul se nezett ( szoval sugtak neki, innen kovetkezik hogy lekothettem volna barmivel, elviszik, elvegre a biztonsagi orok orra elott tortent az egesz muvelet )

Rendorsegi feljelentes van, valszeg a cegem jogasza elkezdi basztatni az irodahazat, hogy johetett be egy susogos lila hatizsakos tolvaj, es visz el egy biciklit a lepcsohazon keresztul ami magneskartyas.

Abban az egyben bizom, hogy kiveheto a tolvaj arca, es mivel egyeduli darab az orszagban, elo fog kerulni.

(#10285) Ariadne válasza Misály (#10284) üzenetére


Ariadne
őstag

KaraDani némileg hasonló módon vesztette el a cross bicóját, ott talán az irodaház biztosításából igen szép összeget sikerült kapnia, gyakorlatilag jobb bicót vett belőle, mint az előző volt. Érdemes nyomulni, és még hátha felbukkan valahol...

mod.: Önmagában a fickó esetleges megtalálása már nem segít rajtad, nyilván rég túladott rajta (Verseny utcai piac, ha még működik, hírhedt hely volt erről), a biztosítás sokkal esélyesebb, azt mindenképp próbáld nyomni ezerrel.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10286) venember83 válasza Misály (#10284) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem is tudom, mi lenne a jobb, ha te találnád meg a tolvajt vagy a rendőrség... :U De mindenképpen remélem, hogy kézre kerül a nyomorult.

(#10287) Misály válasza Ariadne (#10285) üzenetére


Misály
addikt

Ezzel en is tisztaban vagyok sajnos, de mar csak azert erdemes lenne elkapni a nyomorultat mert leultetik nagy erteku lopasert ha mar ennyire pofatlanul csinalta.
Mindenesetre annak is orulnek ha megtalalnam aprohirdetesben.

(#10288) Integra válasza Misály (#10284) üzenetére


Integra
titán

vagy préseljék ki az irodaházból az árát, már azzal is jó vagy, épitesz max még jobbat, újabbat mint a mostani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10289) dqdb válasza Misály (#10287) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én 3-4 hónapig nézegettem napi rendszerességgel a szokásos helyeket (Bikemag, Testbike, Expressz, Vatera, Teszvesz), de sajnos nem járt eredménnyel. Remélem, te szerencsésebb leszel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10290) Cathfaern válasza Misály (#10287) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem akarok vészmadár lenni, de ha ennyire tudatosan ment, lehet pontosan tudta mit visz (szóval hogy egyedi itthon), és már rég nincs Mo-n a bicikli. De ne így legyen, és legyen meg :)

[ Szerkesztve ]

(#10291) Misály válasza Cathfaern (#10290) üzenetére


Misály
addikt

En is ettol tartok.

Integra: ez a vaz annyi hercehurcaval jart ( usa-bol rendeltem, elkavarta a posta, levamoltattam, afat fizettem ra ), hogy hiaba lesz masik, mintha kiteptek volna egy darabot belolem. Mar eldugtam magam elol az osszes bringas cuccot otthon, hogy ne jusson eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#10292) Vasinger! válasza dqdb (#10289) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna nem úgy néz ki az eset, hogy egy balfék tolvajról van szó, így kétlem hogy ilyen egyértelmű helyekre kitegye, gyakorlatilag feladná magát a rendőrségen ezzel.

Szerintem is inkább valahol külföldön vagy kéz alatt adja át egy megszokott helyen, de ne legyen igazam.

Cathfaer: +1

Misály: Átérzem helyzeted, ha az én biciklimet lopnák el...nem lenne értelme az életemnek kb....

[ Szerkesztve ]

(#10293) dqdb


dqdb
nagyúr

Még a múlt héten a rugó lazításakor véleményem szerint anyaghiba miatt lerobbant egy darab az M540-es pedálomból, azóta azon csak egyik oldalon lehet dokkolni. A pirossal bekarikázott fémalkatrészről lenne szó (a túloldalon még folytatódik, úgy néz ki, mint a kékkel bejelölt rész):

Ez a rész cserélhető (a Shimano oldalán a robbantott ábrán egyben szerepel), vagy kuka az egész pedál? Ha kuka, akkor csak párban lehet pedált beszerezni, vagy van esélye annak, hogy egy darabhoz hozzájussak? A helyzetemet javítandó nem az általánosan elterjedt szürke, hanem a bronzszínű változatot szereztem be belőle.

Németországi rendelés, valószínűleg drágább lenne a postázással a garanciális kör, mint venni egy másikat. Ha jól sejtem, akkor csak országon belüli garancia él, szóval a PLH messzire elhajtana vele :F

Ariadne: jut eszembe, még szombaton írtam, hogy erre fogom fogni, szóval ezért voltam lassú hegynek felfelé :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10294) Fáraó válasza Misály (#10291) üzenetére


Fáraó
őstag

Sajnálom a történteket, rossz ilyet olvasni. :(((
Ha behozom a munkahelyemre a bicajomat, akkor is felhozom az irodámba, akárki akármit mond. Illetve mondhat bármit, akkor rakom le, ha anyagi felelősséget vállal érte, írásban. Ezektől a kerékpároktól egyszerűen nem szabad 10 méternél messzebbre menni, ezt meg kell tanulni, mert ez van.
Sajnálom, de szerintem már szétszedték és kelet felé tart.

dqdb: én is egy féloldalas 520-ast használok az egyik kerón. Amikor elkezd zörögni az a legrosszabb. Egyébként be kell menni egy-két szervízbe, és meg kell kérdezni, nincs e rossz 540-esük, amit lehetne kannibalizálni.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10295) Misály válasza Fáraó (#10294) üzenetére


Misály
addikt

Csak tudod elozo munkahelyemen ugyanigy taroltam, nem jarkalt be oda senki nem oda valo. Nem voltak ilyen gondok, az uj helyen a masodik alkalommal elvittek.

(#10296) dudi6


dudi6
senior tag

10270 erre esetleg valaki, akinek van outija?

(#10297) KaraDani válasza Ariadne (#10285) üzenetére


KaraDani
addikt

Tudtommal az irodaház és a biztonsági szolgálat végül egy kanyit nem volt hajlandó fizetni... Hogy ez, hogy lehet azóta sem értem, ha egyszer vállalták valami őrzését, és két hónapig bizonygatták, hogy ott rakjam le, mert azt őrzik. (Kint volt az épület előtt a hivatalos tároló, ha levittem a mélygarázsba folyton basztattak érte, majd miután ellopták az enyémet lekerültek a tárolók persze) Szóval ez nekem nem vili, pénzt kapnak azért, hogy őrzik az irodaházat, de felelősséget nem kell vállalniuk :F :W Végül a főnököm bulizta ki valahogy a cég biztosítójánál, hogy épp akkor hosszabbítottak X évre, és méltányossággi alapon fizessék ki nekem, igaz nem a cég tulajdona volt. Szóval ez se biztos, hogy olyan egyszerű, mert ilyenkor mindenki keni másra a felelősséget :(
A mostani helyen mondjuk frankó a bicajtároló, én ott merem hagyni a montit is néha, ha este megyünk. -2 -on van a tároló, ami egy nagy fémrácsos ketrec, és csak oda regisztrált kártyával nyílik. Legtöbben nem is zárják azon belül, és tudtommal még soha nem vittek el semmit, én a Bordóval valami idiótának számíthatok kb :DDD

(#10298) szatocs válasza Misály (#10284) üzenetére


szatocs
őstag

Nagyon érthető, hogy a helyzetedben a bringádat akarod megtalálni, de ebből még jobban is kijöhetsz, mint ha visszakapnád, esetleg darabokban... Ha én kapnék a mostanim helyett egy jó summát, nem bánkódnék sokat, persze imádom a mostanit is, de egy újabb/jobb mindig van. :D

=== Szatocs ===

(#10299) venember83 válasza KaraDani (#10297) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez publikus fórum, vigyázz, nehogy meglátogassák a bicikliket a -2. szinte... :U

(#10300) Ariadne válasza dqdb (#10293) üzenetére


Ariadne
őstag

A Paul Lange-val kellene felvenned a kapcsolatot, Vargánya biztosan segít. Amikor az 505-ösből elhagytam a csavart, valahogy vadásztam a neten egy elérhetőséget és írtam nekik (telefonszámot is megadtam), pár nap múlva már hívott is a srác, hogy itt a kezében a csavar, melyik üzletbe vihetik. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.