Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Tamoo válasza Ariadne (#11398) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Elvileg nem rossz cucc" ... "Összességében végülis nem rossz bringa."
:U [link]

[ Szerkesztve ]

(#11402) Ariadne válasza Tamoo (#11401) üzenetére


Ariadne
őstag

Helyesbítek: egyetértek Tamoo-val, és szövegértési képességeim csiszolása érdekében most gyorsan iszok egy kávét. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11403) runner 125 válasza Tamoo (#11395) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, értem, köszi.

Ariadne

Hjah, sajnos nem szakadt rám a bank, h 1m-ért vegyek fullyt, így muszáj lesz kihoznom ennyimből. :D Köszi.

tzimash

A geometriája nem jön be. :F

_

Most találtam egy szebb fényezésű Giant cangát, Tud adni belőle 20"-osat is.

Vélemény?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11404) Tamoo válasza runner 125 (#11403) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megnéznénk, de a link nem egészen jött össze :DDD

(#11405) venember83 válasza runner 125 (#11403) üzenetére


venember83
nagyúr

Vélemény? Nem jó a link. :)

(#11406) runner 125 válasza Tamoo (#11404) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp. :D

Ez az.

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11407) Napfénysüti válasza Ariadne (#11398) üzenetére

Bizony, elég nagyot szólt és még a kerék ki is lőtte. De előbb utóbb lecserélem azt a nyamvadt lámpát mert bazi nagy és nem tetszik. Bezzeg barátnőm bringáján kis diszkrét és dizájnos LED-es van. :D

Més que un club!

(#11408) venember83 válasza runner 125 (#11406) üzenetére


venember83
nagyúr

Használható kerékpár, de felszerelések terén nem igazán szálltak el, eléggé belépő szintű cuccok vannak rajta. Maga a váz és a geo jó, de minden máson spóroltak, ideértve a rugóstagot is. De legalább új és garanciális.

(#11409) Tamoo válasza venember83 (#11408) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amit múltkor linkeltem jobb :K (feltéve ha van). Egy pillanatra még én is elgondolkoztam rajta, a mostani alkatrészeimmel frankóra átépíthető lenne. Jobban járnék mint külön egy vázzal. De nem engedek a kísértésnek.

[ Szerkesztve ]

(#11410) lorcsi válasza Manitou (#11390) üzenetére


lorcsi
veterán

lehet rosszul emlékszem, de mintha az rémlene, hogy a speciden vdo vagy sigma vezeték nélküli van, nem ?

(#11411) venember83 válasza Tamoo (#11409) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, csak sajnos a tag eléggé buta, annak a cseréje meg elég drága, bár ez legalább szabványos, plusz tapered a fejcső, de az egy megfelelő kormánycsapággyal gond nélkül átalakítható normál nyakú telóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#11412) Tamoo válasza venember83 (#11411) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A Fox Float R? Nem vagyok annyira képben a fox tagokkal, hogy melyik mit tud.

(#11413) venember83 válasza Tamoo (#11412) üzenetére


venember83
nagyúr

Bocs, azt hittem, hogy a jelenlegi Giantre írtad. A 2008-as nem tapered, a Float R pedig abból a szempontból buta, hogy nincs propedal. De Maestro felhasználók szerint nincs nagy különbség pogózásban propedallal vagy propedal nélkül, szóval nélkülözhető ez az opció.

(#11414) KaraDani válasza venember83 (#11413) üzenetére


KaraDani
addikt

"De Maestro felhasználók szerint nincs nagy különbség pogózásban propedallal vagy propedal nélkül"

Ez érdekes, nekem propedállal nem pogozik egyáltalán, open meg pogózik, szerinem ez elég nagy különbség :DDD Egy olyan vázban amiben olyan a kialakítás, hogy openben sem pogozik a tag ott rendben van ez a kijelentés :)

(#11415) venember83 válasza KaraDani (#11414) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, arra utaltam, hogy a kialakítás miatt nem pogózik eleve. Vagyis csak minimálisan. :)

(#11416) Ariadne válasza runner 125 (#11403) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem ismerek embereket, akik egymillióért vesznek fullyt, én sem annyiért vettem. Csak arra céloztam, hogy ha fullyt és minimum deore felszereltséget szeretnél, ahhoz több kellene, mondjuk nem sokkal. Írtam is, hogy az enyém is alivios sok helyen, és célnak megfelel, majd ha lerohad róla valami, azt kicserélem, de eddig ilyen nem történt. :)

A rugóstagból elég fontos, hogy jó legyen benne, a rendelkezésre álló keret miatt szerintem propedalos RP23-ra (ez kb. a legjobb, újonnan kb. 80.000-100.000 Ft) nem érdemes hajtanod, de fontos, hogy valami jobbféle lockolható tag legyen. Ennek érdemes lenne utánanézni, hogy melyik mit tud mondjuk, teljesen részletesen én sem ismerem, de fox honlapon tuti fent van.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11417) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A rendőrök mennyire veszik komolyan a sárga küllőprizmát?
Illetve, csak a megléte számít, vagy a színe is?

Tudom, hogy a szabály borostyánsárgát ír elő, de az eléggé elüt a bringám színeitől (fehér-fekete-piros). Leginkább ilyet szeretnék feltenni a sárga küllőprima helyett, de még valami fehér vagy piros prizma is jó lenne.
Az előírt sárgát csak akkor teszem fel, ha a rendőrök nagyon nézik a színt és a kialakítást is.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11418) Manitou válasza lorcsi (#11410) üzenetére


Manitou
addikt

Jól emlékszel, sigma van. BC 2006 MHR.

Ezt a Giant-re akarom majd feltenni.
De itt ahol le kellett vásároljam, nem árulnak sigma-kat.

Tegnap mindenféle órát néztem , végül ma egy teljesen más típusra cseréltem be ráfizetéssel:
[link]
ár /tudásban egész korrekt és a fehér jól fog menni a bicajhoz is :K
Mondjuk azt nem tudom ki gyárthatja valójában, a bontrager gondolom csak a nevét adja hozzá ( bár gyanúm szerint, ha tippelni kéne a cateye lehet magának az órának a gyártója ) Nem írnak róla rosszakat se külföldi, se magyar oldalakon.
Gyártói oldal:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11419) Ariadne válasza Bici (#11417) üzenetére


Ariadne
őstag

Elvileg sárgának kell lennie, de az már azért elég nagy szenyóság szerintem, ha a színén kezd el problémázni a rendőr, lévén a zömnek alig van meg pár a kötelező cuccokból... Ez szerintem megfelel a célnak, teljesen jó, használnak ilyet többen is itt.
2006 óta bringázom, még soha nem állítottak meg, ezért nincs is prizmám, csengőm meg semmi ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11420) Tamoo válasza Manitou (#11418) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bontrager egyébként a Trek-hez tartozik (vagy neki szállít cuccot...nem tudom).

(#11421) Bici válasza Ariadne (#11419) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, köszi szépen! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11422) Cathfaern válasza Bici (#11417) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha bele akar kötni, akkor megbüntethet a nem sárga miatt. Gyakorlatilag a szinen nem szoktak problémázni, de a prizma kell mindenképp.

(#11423) venember83 válasza Ariadne (#11416) üzenetére


venember83
nagyúr

A linkelt Giant Trance X5-ön sajátmárkás tag van. Ez nem tudom, mennyire jelent jót vagy rosszat... :U

(#11424) Ariadne válasza venember83 (#11423) üzenetére


Ariadne
őstag

Ki kellene deríteni, ki gyártja a tagot, meg mik a tapasztalatok vele, de ez már inkább bikemag fórumban esélyes szerintem. :) Mondjuk a Giantről nehezen tudom elképzelni, hogy nagyot tévedjen. Hmm igaz a Specinek sikerült, amikor áttértek a saját gyártású rugóstagokra a fox helyett, vissza is tértek most már a foxhoz... :U

Elnézve ezt a Giantet egy telócsere és pöpec kis bicó kerekedik belőle, annál a kelly'snél még a nem propedalos taggal is fényévekkel jobb választás.

Nálam az X-fusion pl. nyilván nem egy rp23, de jól szuperál, pedig nem egy nagy név. Illetve pont most kezdtek el igyekezni felfelé, majd kiderül, hogy sikerül.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11425) Ariadne válasza Ariadne (#11424) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja és én a Tamoo által linkelt Trancere gondoltam klikk, nekem az sokkal szimpatikusabb, mint az X5.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11426) venember83


venember83
nagyúr

Ti milyen vázvédő matricát javasoltok, esetleg tudtok olyan oldalt, ahonnan beszerezhető? Sajnos a vázam esetében a festékréteg vastagságán is spóroltak, így kellenének matricák a bovddenházak alá, hogy megvédjék a festést.

(#11427) Tamoo válasza venember83 (#11426) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én olyat szereztem amire nyomtatni szoktak, sima átlátszó matrica. Nem olyan vékony, nem kopik, célnak megfelel. Kritikusabb helyeken ahol sarat+vizet kap ott könnyen feljön a sarka. Nekem az alsócső szinte végig van ragasztva (de minek), meg a fejcső a bowdennél.

Amúgy eladtad az epic-et? Milyen vázad van? Valahol lemaradtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11428) fpeter07 válasza Napfénysüti (#11396) üzenetére


fpeter07
veterán

A (nap) szemüvegemre télen ráléptem csizmával... upsz. A lencse karcos lett eléggé, szerencsére pont olyan helyen van, ahol nem látom. A szemüveg szárai hajlamosak összecsukódni elég könnyen, de simán használható.

Ha már alkatrészcsalád. Az elvileg MTB-szerű mtb-m még a versenytempót is átvette, ugyan azt nem mondom, hogy simán ment, de nem lett baja. Földes úton 40-el menni sem egy életbiztosítás.

(#11429) KaraDani válasza Bici (#11417) üzenetére


KaraDani
addikt

Én is ilyet pakoltam fel, kerekenként 6-ot. Az érdekel, hogy biztonságban legyek, a rendőrök meg nem lehetnek annyira kockafejűek szerintem, hogy ebbe belekössenek. Az elől-hátul fehér piros prizma helyett, meg egy-egy sárga csuklópánt van a villanyakon, meg a nyeregcsövön, látszik előre hátra meg még oldalra is, ha a szín nem tetszik megintcsak nem érdekel :)

Tamoo: aki kíváncsi hamar megöregszik :P

[ Szerkesztve ]

(#11430) SOAD19 válasza Ariadne (#11419) üzenetére


SOAD19
addikt

Engem pont a napokban állított meg egy rendőr, mert egy iskola melletti járdán volt pofám biciklin ülve közlekedni, persze nem mintha nem lett volna igaza. :) Megkérdezte udvarias hangnemben, hogy tudom hol kellene tekernem, mondom ööö... hát az úttesten?! Ezután megkért, hogy egy darabig a biciklit tolva haladjak tovább a járdán. Úgyhogy járdán közlekedő társaim, érdemes messzire elkerülni reggeli órákban az iskolákat, nehogy egy kevésbé elnéző biztos úr ill. hölgy találjon meg benneteket. :DDD Én is járhattam volna rosszabbul, ha olyanja van, mivel prizmák és csengő híján vagyok. :B

Ha, már beírtam, akkor nézzük jól tudom még a kötelező felszerelést: lámpák, csengő, egymástól független fékek előre-hátulra, prizmák a kerekekre, más?

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11431) anaqer válasza SOAD19 (#11430) üzenetére


anaqer
veterán

Névtábla. ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11432) Frenky89 válasza anaqer (#11431) üzenetére


Frenky89
őstag

+ fehér/piros prizma elől/hátul.

(#11433) SOAD19 válasza Frenky89 (#11432) üzenetére


SOAD19
addikt

A prizmákat írtam, de nem akarok prizmákat aggatni a bicajra. :O :N

Egy kis On-t is beszúrok: ma tekerek a melóba fel egy felüljárón és lazán leelőz egy egysebességes trekking/cross-os bicajjal egy srác. Én küzdök felfele a srác meg lazán tekerve lehagy. :W Vennem kellene valami kevésbé terep gumit, biztos, hogy csak azért tudott, így lealázni. :DDD Vagy nem ártana a felüljáró előtt lock-olni a teleszkópomat?! :W Bár sík terepen is alig bírtam a tempóját.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11434) venember83 válasza SOAD19 (#11433) üzenetére


venember83
nagyúr

Bár sík terepen is alig bírtam a tempóját.

Akkor talán nem a bicikliben kellene keresni a hibát. ;]

(#11435) szki válasza venember83 (#11434) üzenetére


szki
őstag

Kis gonosz :DDD
Miért nem hagyod meg neki a lehetőséget, hogy mégis a bicajban, vagy a rugózó teleszkópban találja meg az okot? :)

Más: Te szoktál futni is. Szerinted 1 óra bicajozás 30 km/h-val megfelel-e fárasztás szempontjából 1 óra futásnak 12 km/h-val? Vagy inkább 15 km/h-s futásnak? Sík terep mindkettő.

(#11433) SOAD19: van akiknek elég egyetlen sebességfokozat. Egy felüljáró pár méter szintemelkedés, amin egy edzettebb bicajos lendületből felteker nagy áttétellel, és észre se veszi, hogy volt valami szintkülönbség...

[ Szerkesztve ]

(#11436) venember83 válasza szki (#11435) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem gonosz, hanem realista. :)

Fogalmam sincs. Annyit mondhatok, hogy én jobban elfáradok 1 óra futástól, megtéve kb. 11-12 kilométert, mint egy órai harminc kilométeres országúti tekeréstől. De ez meglehet, hogy azért van, mert inkább bringázok, mint futok, szóval nem tudom, hogy ez mennyire szubjektív. :)

(#11437) Manitou válasza Tamoo (#11420) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, a trek-keken szokott bontrager kiegészítő lenni. :K De az órákat szerintem valakivel gyártatják ( természetesen kínában ;] ) és csak nevüket adják hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11438) SOAD19 válasza venember83 (#11434) üzenetére


SOAD19
addikt

Én is "szeretlek"! ;] Vazze, anno gyúrtam vagy 4 évet, úgyhogy az erőnlétem felől ne legyen szemernyi kétséged se. :DDD
De, az durva, hogy a kb. 3-4 km-re lévő melóhelyre való eljutás eléggé megterhel. :( Bár az is hozzátartozik, hogy sebesség fétisem van, megyek, mint a veszett. Csak hát nem versenybicaj ez. :N

Ni csak milyen pofás egy cross :Y : [link]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11439) szki válasza venember83 (#11436) üzenetére


szki
őstag

Ja, én is így vagyok jelenleg az 1 órás bicaj-futás arányban. Jobban elfáradok a 12km/h-s futásban, mint a 30 km/h-s bicajozásban. De még nem vagyok gyakorlott futó.
Az óránként elégetett kalóriatáblázatok szerint viszont 15 km/h-s futás ér fel 30 km/h-s bicajjal.

#11438) SOAD19 : A gyúrásnál másképp fejlődik a keringés, szív, tüdő, és az izmok. Konditermes edzéssel nem lehet jó bicajos állóképesség, és fordítva sem.
"A sebesség megöli az állóképességet, az állóképesség megöli a sebességet."

[ Szerkesztve ]

(#11440) venember83 válasza SOAD19 (#11438) üzenetére


venember83
nagyúr

Kösz, nem szükséges szeretned. :)

A gyúrásod meg bringázás szempontjából nem biztos, hogy jót tett, lehetséges, hogy van rajtad sok kiló izom, ami csak halott teher tekeréskor.

(#11441) fpeter07 válasza SOAD19 (#11438) üzenetére


fpeter07
veterán

Pofás, van érzéked a csúcsmodell kiválasztásában. :D

(#11442) dqdb válasza SOAD19 (#11438) üzenetére


dqdb
nagyúr

anno gyúrtam vagy 4 évet, úgyhogy az erőnlétem felől ne legyen szemernyi kétséged se
Ha aktívan gyúrnál, akkor is bringázás simán megalázhatna olyasvalaki, akiből nem nézed ki. Más izomcsoport, másfajta terhelés.

Nézz meg egy rövidtávfutót, komoly mennyiségű izom, hogy a szükséges oxigénmennyiséget tudja tárolni. Nézzél meg egy hosszútávfutót ezután: őt a konditeremben körberöhögnék, pár km-nyi futás után pedig ő röhögné körbe a levegőért kapkodó konditermeseket.

Aki gyors, az nem lockolt telóval (nagyobb emelkedőn tud valamennyit számítani, de aszfalton nem olyan vészes a hatása, és az átlagos magyar útminőség mellett én inkább nem lockolok :D) és traktorgumikon is gyors. 3-4 km igen kevés városon belül, annyi idő alatt be sem lehet melegedni igazán.

Eddzél sokat ;]

szerk: Szép lassan megírom, mosogatok közben egy kicsit, erre ezalatt ketten is elmondják ugyanazt.

venember83: A gyúrásod meg bringázás szempontjából nem biztos, hogy jót tett, lehetséges, hogy van rajtad sok kiló izom, ami csak halott teher tekeréskor.
Az ideális biciklis a pálcikaember hús-vér megfelelője végletekig szálkás combbal, nulla zsír- és izomfelesleggel :K

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11443) venember83 válasza dqdb (#11442) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez azért túlzás, nézz rá Cancellarára. Meg ne tessék megfeledkezni a pályabringásokról se, akik combkerületükkel hódítanak. ;)

(#11444) SOAD19 válasza dqdb (#11442) üzenetére


SOAD19
addikt

Persze, csak poénból írtam a gyúrást. ;) Teljesen máshogy veszi igénybe az embert a két sport. De ugye a "traktorgumi" az nagyon visszaveszi a teljesítményt városi használat esetén (mondd, hogy igen, ez az utolsó mentsváram az állóképességem védelmében)?! :D Abban egyetértünk, hogy városban is nagyon jól jön a teleszkóp, nem kellene merev villás bicaj. :N

(#11440) venember83 Nana, nem megsértődni, eszem ágában sem állt megbántani téged. :N Bocs, a személyeskedésért. Csak hogy tiszta legyen mindenkinek, nem egy nagy kigyúrt egyén vagyok, amit jól mutatnak a paramétereim: 165 cm, 65kg

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11445) szki válasza venember83 (#11443) üzenetére


szki
őstag

Azért ez a hegyimenő Cobo gyerek elég gizda felül, míg a combja tiszta hús. Testzsír aránya gondolom konvergál a nullához...

#11444 SOAD19 : 65 kg vagy? Akkor bizony a nehéz teleszkópos bicaj az oka :D

[ Szerkesztve ]

(#11446) dqdb válasza venember83 (#11443) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg ne tessék megfeledkezni a pályabringásokról se, akik combkerületükkel hódítanak.
Jó, a pályabringások tényleg a korcsolyázókkal tartoznak egy kasztba.

Persze, ott van helyből Armstrong is ellenpéldának, de a nagy átlagra igaz a kijelentésem.

De ugye a "traktorgumi" az nagyon visszaveszi a teljesítményt városi használat esetén (mondd, hogy igen, ez az utolsó mentsváram az állóképességem védelmében)?!
Traktorgumivan járok városban is, és a válaszom az, hogy nem igazán ;] A végsebességet természetesen visszafogná, de azt esélyed nincsen elérni, tempós haladásnál ugyanakkora energiabefektetés mellett maximum 2-3 km/h-t vesztesz szerintem, mert a városi közlekedés az elindul-gyorsít-fékez-megáll folyamat körül forog. Így bár van hátránya, de szerintem csak minimálisan jön ki.

Konkrétan én a mostani 2.25"-ös bütykös felületű terepkülsőkön gyorsabb vagyok aszfalton (terepen pedig főleg), mint a korábbi 1.75"-ös tökéletesen slick futófelületű félterep külsőkkel.

Abban egyetértünk, hogy városban is nagyon jól jön a teleszkóp, nem kellene merev villás bicaj.
Én egy merev karbonvillával is kiegyeznék :K

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11447) venember83 válasza szki (#11445) üzenetére


venember83
nagyúr

Combméretet nézzetek: [link]

SOAD19: Szó sincs sértődésről, nincs harag.

[ Szerkesztve ]

(#11448) KaraDani válasza szki (#11445) üzenetére


KaraDani
addikt

A lehető legszálkásabb az izomzat, de meglepődnénk mennyi erő van abban a felső testben :D

venember83: én inkább az ilyen combokat nézegetem, de hát kinek a pap... ;]

[ Szerkesztve ]

(#11449) SOAD19 válasza szki (#11445) üzenetére


SOAD19
addikt

Szóval, akkor a nehéz bicaj a ludas a kulacstartó helyére felszerelt Abus Bordoval egyetemben?! :P Akkor a konklúziót levonom: gramm mánia ON! :W

(#11446) dqdb Értem, és elfogadom, hogy talán én is gyengus vagyok erőnlétileg. Csak kíváncsiságból,ugye az nem vet vissza a teljesítményben, hogy elől csak a középső tányért használom?! :F

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#11450) dqdb válasza SOAD19 (#11449) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy Abus Bordo 6500 tartóval együtt 2 kg, egy alsó kategóriás teleszkóp 2,5 kg szokott lenni (de bőven 2 kg felett), szóval 4-4,5 kg csak ez a két komponens. Nekem ezek 0,7 kg + 1,5 kg súlyt jelentenek városi közlekedésnél (Abus mini U-lakat és egy jó/könnyű teleszkóp). Na most a teló helyére képzelj el egy 0,8 kg-s merev karbonvillát ...

Városban én, ha dinamikusan szeretnék haladni, akkor középső tányéron nyomulok, mert ott pont úgy vannak a fokozatok, hogy rövid idő alatt nagyon jól fel tudok gyorsulni. Ha csak haladni szeretnék, akkor nagytányér, és szinte SS módban tekerek (vagy maximum 1 fokozatnyi oda-visszaváltás).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.