Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kaptam egy érdekes ajánlatot Memétől, kérdésem, Ti nektek mi a véleményetek róla:

Merida AM800D tuningolva: 220k-ért.

Fox Float hátsó taggal, Rock Shox Revelation első teló, Hayes Stroker tárcsafékekkel és LX felszereltséggel. Pontosabb adatokat nem tudok sajna mondani, még nem érkezett meg a boltba hozzájuk sajna. A váz, ha minden igaz 20".

Természetesen használva lenne.

Vélemény? Mennyire lenne érdemes cserélni a mostani fullyt és miért?

[ Szerkesztve ]

(#11852) Napfénysüti válasza szki (#11847) üzenetére

Van aki futni jobban szeret. Régen én is ilyen voltam nem mellesleg a sportokhoz amiket űztem sokkal jobban kellett. :K

Més que un club!

(#11853) venember83 válasza Vasinger! (#11851) üzenetére


venember83
nagyúr

Te tudod, miért cserélnéd a jelenlegi bringát. Ha cserélnéd.

(#11854) fpeter07 válasza szki (#11844) üzenetére


fpeter07
veterán

Hasonló érzésem volt akkor is. Az a meredekség már nem egészséges. :D Ülve nem nagyon forgott el a legkisebb fokozat sem.
Találkoztam egy futóval is. Hát nem tudom... ő sem kocogás szintjén űzte a sportot.

Szombat délelőtti/utáni tervem

(#11855) Zebu válasza szki (#11847) üzenetére


Zebu
addikt

Jó ötlet. Tényleg, legközelebb viszem a pulzusmérőmet is és kipróbálom!

Milyen intervallumokat érdemes becélozni? 30/60?

(#11856) rétisün válasza tzimash (#11850) üzenetére


rétisün
veterán

azér' az annyira nem szezon, szerintem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11857) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Tudnátok nekem ajánlani jó kis pesti bikeshoppokat? Felnit kéne vennem (MAVIC EX 325 disc lenne) meg egy külsőt. (Maxxiss Holy Roller talán). Privátban is jöhetnek tippek. Köszönöm. :R

Amúgy Ő az én kicsikém. :)

[ Szerkesztve ]

(#11858) venember83


venember83
nagyúr

(#11859) KrAt


KrAt
veterán

Kész, végre megjöttek a gumik :))

Kis különbség :D

(#11860) venember83 válasza KrAt (#11859) üzenetére


venember83
nagyúr

Értetlenkedek kicsit. Van egy országútid, ha nem tévedek, akkor minek tettél erre a bringára is full aszfaltgumit? :F

(#11861) dqdb válasza venember83 (#11860) üzenetére


dqdb
nagyúr

Fordítva lesz az, jobbra a before és balra az after állapot. Túl tiszta az a terepgumi és a topik alapján KrenAtesz arra hajtott ;)

KrenAtesz: a második képeden a terepgumi teljesen fel van fújva? Olyan keskenynek tűnik 2.35-ös létére :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11862) KrAt válasza dqdb (#11861) üzenetére


KrAt
veterán

Így van, jól mondod :)

Nem, még alig volt felfújva, éppen csak annyira, hogy el tudjon a belső helyezkedni :) Kúton kapott 3,5 bart (max 4) és hát aszfalton furcsa, hogy alig tapad a slick után, de terepen mindenen átmegy :D Nagyonjó, de majd részletesebben tesztelem vasárnap :)

A régi külső + belső (Conti CityContact 1.5 + Conti belső), ha érdekelne vkit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11863) feka007


feka007
nagyúr

Az mennyire gáz, ha a teleszkóp egyik csövén látni az olajat? Ha letörlöm utána látni pàr rugózàs után. SR Suntour XCT V2 a teleszkóp, gari van még rá, bár messze van a bolt, úgyhogy ha lehet inkább mást csinálnék

(#11864) venember83 válasza feka007 (#11863) üzenetére


venember83
nagyúr

Minimális kenése van a becsúszónak, szóval ha nem spriccel ki az olaj, akkor nincs gond.

(#11865) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Csütörtökön végre úgymond próbára tettem magam, nekivágtam a Fertő tó körbetekerésének egy nap alatt. Jó időt ígértek, néhol erős széllel és ez bizony így is lett. Különösebb gondot nem okozott ez szerencsére, csak a tervezett ~ 10 óra menetidő helyett ~ 12 óra lett a tekergés + pihenők.
198 km volt az út hazulról hazáig és minden percét élveztem (még azt is mikor olyan szél fújt, hogy 12 km/h -val is nehéz volt tekerni :] ).
Jövőre is nekivágok ennek ha minden jól megy, de lehet akkor csomagtartótáskával felpakolt trekking helyett egy könnyű outival... azzal úgy gondolom pörgősebben menne.
Egyébként Podersdorftól hazáig - már este, szélcsendben - folyamatosan hoztam a ~ 22 km/h sebességet ami engem mondjuk meglepett, fittebb vagyok mint gondoltam :B

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11866) rétisün válasza Thulcandra (#11865) üzenetére


rétisün
veterán

gratulálok :C :R

jó kis tekerés lehetett (irigykedős smiley...)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11867) venember83 válasza Thulcandra (#11865) üzenetére


venember83
nagyúr

Elismerésem! :K

(#11868) fpeter07 válasza rétisün (#11866) üzenetére


fpeter07
veterán

Én csak egy ilyet találtam a részére:

(#11869) rétisün válasza fpeter07 (#11854) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól látom, lesz benne egy kis kellemes emelkedő is :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11870) szki válasza Thulcandra (#11865) üzenetére


szki
őstag

:R :C
Szép volt! Kell néha egy ekkora túra kipróbálni magadat!

(#11854) fpeter07: Ha már ennyi emelkedőt zsufolsz 50 km-be, akkor ne hagyd ki a Botfait ;]

Én meg tegnap-ma tűzifarönköt pakoltam. Egy hétre való bicepszezés letudva, és ma levezetésképpen futottam egyet. Lehet nem lesz erőm holnap nagyot bicajozni:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11871) Napfénysüti

Ma csak egy egészen picit tekertem de olyan jó érzés volt ezen a kellemes őszi napon. Szeretem a bringám. :R

Més que un club!

(#11872) rétisün válasza Napfénysüti (#11871) üzenetére


rétisün
veterán

"Szeretem a bringám."

én is :K csak én az enyémet :DDD

délelőtt kapot egy kis update-t a bicaj, és majd' egyheti lustálkodás után végre tekertem is egyet. találkoztam bála bácsival és a nejével:

meg vele, az aszfalton napozott, csak mire előkaptam a telefont, bemenekült a fűbe...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11873) tzimash válasza rétisün (#11872) üzenetére


tzimash
őstag

Ilyen produktumok a Tour-on szoktak lenni, még itthon nem láttam.
Ijj az az ájtatos manó órákra le tudott volna kötni, ha nálam a gép+makróobi... idén nem is láttam belőlük egyet sem, pedig nagyon jó téma, igazi pózerek :D

(#11874) venember83 válasza tzimash (#11873) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig van több is, tán Kunmadaras környékén az egyik faluban is. Meg a Balaton mellett is 1-2 faluban. Ha nem tévedek.

(#11875) Manitou válasza Napfénysüti (#11871) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem múlt héten defektem lett, azóta se javítottam meg. :( Holnap szerintem megcsinálom, aztán hétfőn azzal kéne menni melóba.

Most elég idális az idő bringázáshoz, ami a hőfokot illeti, szelet mondjuk nem kérek. :) Max hátszelet :D

Ja meg holnap is kéne gurulni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#11876) fpeter07 válasza rétisün (#11869) üzenetére


fpeter07
veterán

Átszerkesztettem a térképet. ;] Nem igazán éreztem az erőt a vége felé, meg sikerült Dobronhegyen megfagynom. Az viszont tuti, hogy bazitán kiolvadtam volna. :)
Kandikó mellett találtam egy földes utat, amit meg kellett néznem. Nem is igazán tudtam, hogy hol lyukadtam ki. Egy busz segített, de sejtettem, hogy Milejszeg lesz.

ui: Szegek felé gyengék az utak. Olvastam egy táblát: Itt épül Európa. Közben majdnem hanyatt vágódtam a darabokra töredezett úton. :D

(#11877) szki válasza rétisün (#11872) üzenetére


szki
őstag

Akkor most plusz grammok épültek a kormányra ;]
Hihetetlen módon ráznak ezek a zalai utak!

Meglett ma az idei 8000. kilométerem bicajon az Endomondoban :C Jó lenne a 10-11 ezret is elérni még idén. Persze Téged nem érlek utol ;)

(#11876) fpeter07: nagyon pocsékak az utak. Gondoltam, hogy beszerzek erős fényű lámpát, hogy koraeste is tudjak majd bicajozni. De nem jó ötlet, mert rengeteg a kátyú meg az éles bazaltkő az úttesten. Így könnyen kapnék felütéses defektet (25 mm széles a hátsó gumi).

[ Szerkesztve ]

(#11878) rétisün válasza szki (#11877) üzenetére


rétisün
veterán

"Akkor most plusz grammok épültek a kormányra"

az lehet, de asszem még nincs vége :N mert ez a bandázs valahogy vékonyabb, hiába van alatta a géles cucc.....persze lehet, hogy megszokom, aztán akkor kész a bicaj :)) (kopó alkatrész (lánc, fogaskoszorú, etc.) nem számít)

neked minden egyes km. rögzítve van az endomondo-n, ugye?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11879) szki válasza rétisün (#11878) üzenetére


szki
őstag

Elfogadnám a kész bicajodat :K
Ha eladnád, akkor szólj :DDD

Az Endomondon benne van kb minden. Talán 100 km hiányozhat sok kis helyi kiruccanás által. Jó lenne a mostanra elért erőnléti szintet megtartani tavaszig. De már látom, hogy a futás nem lesz elég, mert más izomcsoportokat mozgat meg.
Az Aldi-s téli bicajos nadrágot ma teszteltem 11 C fokban. Úgy érzem kevés lesz egy nadrág 0 C fokban:) Kell még kamásli lábfejre/bokára, meg egy jó dzseki. Sapka, kesztyű, és sál meg van.

(#11880) rétisün válasza szki (#11879) üzenetére


rétisün
veterán

eladni? :Y

ez még eszembe se jutott :N főleg, hogy frankón össza vannak szedegetve az alkatrészek, meg méretre is pont az esetem :DDD

bár, ha eladnám, vennék egy másikat :B megint lenne mit fejlesztgetni :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11881) venember83 válasza rétisün (#11880) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak a Kellys, csak azt szereti? :F

(#11882) Napfénysüti válasza venember83 (#11881) üzenetére

Az baj? :U

Més que un club!

(#11883) venember83 válasza Napfénysüti (#11882) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyáltalán nem. Csak ritka dolog a márkahűség, ha az ember ilyen sokféle kínálattal találja szembe magát.

(#11884) szki válasza rétisün (#11880) üzenetére


szki
őstag

El ne add a mostanit! Csak vicceltem, mert tudom, hogy mindig fejlesztgetsz.
Amúgy franko ez az URC3.0. Bejövős a fekete-fehér összeállítás is.
Nekem is kellene valami rendes outit venni. De megint másra költöm a pénzt, és halasztom a bicajvásárlást :(

szerk: Na nem is nézegetem tovább a linkelt bicajokat, mert csak a szívemet fájdítod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11885) rétisün válasza venember83 (#11881) üzenetére


rétisün
veterán

nem :N (ezt speciel még amúgy sem lehet kapni, 2012-es modell)

tudod, hány outi van az "ezt is elfogadnám" kategóriában? én sem tudom, de sok
csak éppen most ezt linkeltem, illetve ez egy jó kiindulási alap lenne a további fejlesztgetésekhez :))

de pl. ez itten, hogy ne ragadjak le a fehérnél....
ezzel pl. haza is tudnék jönni, ha megvenném :DDD

(#11884) szki: "mindig fejlesztgetsz"

ennek (elvileg :U ) vége. ez a felszereltség teljesen elég (a kigészítőket nézve még talán túlzás is) egy hobbi bringára, fölösleges plusz tízezreket költeni pár gramm miatt.
a pszichomókusom is mondta. :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11886) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Basszus, úgy érzem teljesen elment az eszem.

Napi szinten felnézek bikemag-ra, meg testbike, h van-e valami korrekt vétel, de már unom. Írtam több boltnak is a Merida One-forty gépekkel kapcsolatban, és egy bolt visszaírt, h egyetlen egy darab van még nekik 20"-is méretben.

Konkréten MERIDA ONE-TWENTY HFS 1000-D-ről lenne szó. 360k-t mondott e-mail-ben, de ebből még szeretnék alkudni, mert nem kicsit van túl a 300k-n. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11887) venember83 válasza rétisün (#11885) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt láttam. De nagy. 54-esnél nem szeretnék nagyobbat. Ja, meg drága is. :DDD

runner 125: Jó kis gép. Háromszázhatvanat megér, simán. :K Nem ment el az eszed.

[ Szerkesztve ]

(#11888) rétisün válasza venember83 (#11887) üzenetére


rétisün
veterán

tessék, még egy corratec, 52-54-es vázméret.....

keszthelyi, ez is közel van. ha minden igaz, holnap megyek is oda :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11889) fpeter07 válasza rétisün (#11888) üzenetére


fpeter07
veterán

A személyemben még egy kicsit lealkudsz belőle és hozhatod is haza. :)

(#11890) Manitou válasza rétisün (#11888) üzenetére


Manitou
addikt

Ez az ultegra hajtómű elég gagyin néz ki :Y Ez ilyen?
Ezt leszámítva szép masina. :K

(#11891) venember83 válasza Manitou (#11890) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, ezek ilyenek. De elvileg aerodinamikusak. Mondjuk fenét érdekelné, ha ilyet hajthatnék. :)

(#11892) Manitou válasza venember83 (#11891) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem nagyon nem bejövős. Egyszer majdnem vettem egy régi országútit úgy jó 10 éve, asszem régi 105 váltói voltak, ennyi rémlik belőle. Akkor lett volna egy 20-as használtan. Csak túl nagy volt a váza. Ennyit a majdnem országútim lett történetről. :)
Illetve belegondolva volt egy 5 sebességes Schwinn Csepel Appollo-m, amiről leszereltem minden felesleges dolgot, sárvédő , csomagtartó, kitámasztó.
Ilyesmi volt, csak egytányéros volt a hajtómű:
[link]
Csak aztán ellopták :(
Volt még a családban egy 10 sebességes még nem schwinn apollo is, gyakorlatilag ugyanaz volt, azt is ellopták :O

[ Szerkesztve ]

(#11893) rétisün válasza Manitou (#11890) üzenetére


rétisün
veterán

gagyin néz ki, pedig a legújabb cucc...a két évvel(?) ezelőtti dura-ace "csorgott le" alsóbb kategóriába. persze ettől még ronda. sokkal szebb egy sam force :DDD

ja, ha már dura-ace (nem mintha ez olyan szép lenne):

:U

(#11889) fpeter07: miért, ismered az eladót? :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11894) Thulcandra válasza rétisün (#11893) üzenetére


Thulcandra
senior tag

cseppet se ironikus, hogy a dura közepén szakadt szét :C

(gondolom a durable -re akartak ezzel a névvel utalni... az "időtálló - ász" ami ha elég időt állt hát ketté szakad...)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11895) Napfénysüti válasza rétisün (#11893) üzenetére

Elég gagyi autós hasonlat lesz de olyan mintha az SRAM Force egy szép alufelni lenne a Dura Ace meg valami ronda dísztárcsa. :D
Bocs a hülye gondolkodásomért. :B

Més que un club!

(#11896) Manitou válasza rétisün (#11893) üzenetére


Manitou
addikt

A sram már sokkal szebb :K

Ha legjobb cucc, akkor hogy törhet el a nagy előd :F

(#11897) fpeter07 válasza rétisün (#11893) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem, csak nagyon lelkes voltál. :D Ha jobban belegondolok egymást sem ismerjük.

Nekem pont a Sram hajtó nem tetszik. Az Ultegra szépecske, a felette lévő rokon már ronda egyenesen. Szóval kiegyezek a felső kategóriával.

(#11898) Hasaggymeg válasza rétisün (#11885) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nekem a fehér! :K...az a hajtókar sem a pedálozástól törhetett el. :N

(#11890) Manitou...sztem. inkább futurisztikus.(magyarul,előremutató) :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11899) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, gondoltam megosztom veletek a tegnapi túránkat. Itt helyben tekertünk, 8 PM-es indulással. Fél egyre értünk haza, és piszok jól éreztük magunkat. 5-en mentünk, köztünk kettő lány, én voltam a sereghajtó. Gyönyörű csillagos ég, hold nem volt, kellemes 7C, és jó kis erdei, mezei tereputak. Nem mentünk nagy tempót a csajok miatt(amikor mentünk, akkor 16 -os volt az átlagunk), és a táv is csak 57km-re jött ki, de nagy élmény volt. Első éjszakai bicikli túrám, így hiába ismertem az út 90%-át a különböző túrákról, teljesen ismeretlennek tűnt.

mod: A Shimano Deore XT hidraulikus tárcsafékekről mi a véleményetek? Azt tervezem, hogy lecserélem a Magura Clara -t arra, mivel nincs kedvem havi szinten szerelőhöz járnom vele, és most a túrán is folyamat nyöszörgött.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11900) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Ti mennyire ismeritek ezt a felnit? Valami jó erős felni kéne és erre eléggé jókat írnak meg viszonylag olcsó is. :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.