Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) BF_ÚrIsten válasza rétisün (#10394) üzenetére


BF_ÚrIsten
csendes tag

Na mostmár párhuzamos, meg kicsit kijjebbállítottam a váltót, így nem karistolja legnagyobbon kicsit sem, van hely a lánc meg a váltó lemeze között. Mondjuk így meg 1/1-ben ér hozzá, de 1 km/h-val úgyse szoktam tekerni.. Nem értem a szerelő mért nem így állította be, mikor mondtam, hogy 95%-ban legnagyobb fokozaton tekerek, nem hegyetmászok
Bár nem értem tökéletesen mért nem lehet beállítani (másik Epik 50-en is ugyanilyen), mégha nem is valami felsőkat az a Shimano Alivio. Ún. Jazz hajtókar van rajta, lehet a fogaskerek nem is hozzávalók ehhez a váltóhoz, létezik?
De mindegy, így jó lesz szerintem mostmár, tökéletes úgy se lesz a váltó..

(#10402) Spam123


Spam123
tag

Ha 26x2.1-es a külsőm, akkor 2070-et kell beállítanom kerületátmérőnek a km órámban? És ez az érték ugye minden bicikli órába megegyező? Szóval nem csinált e Cateye vagy a VDO ilyen külön szabványt?

(#10403) BF_ÚrIsten válasza BF_ÚrIsten (#10401) üzenetére


BF_ÚrIsten
csendes tag

Ja most olvasom. Akkor inkább örülök, hogy az enyém bevált rendesen mindenhova.

(#10404) #56474624 válasza Vasinger! (#10398) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát nekem mostanában volt 1-2 alkalom, hogy montis (rücskös gumis ráadásul) előzött be, aztán nagy erőlködések közepette maradtam a szélárnyékában (ahol ugye eleve könnyebb tekerni, tehát ha én ott erőlködöm, akkor ő simán gyorsabb) egy outival. Az erőnlét, edzettség számít a legtöbbet, persze azért van egy határ, mert egy csepel tacskóval valószínű Armstrong sem menne annyira komoly tempót. :)

(#10405) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Tudom, hogy h*lye kérdés, de az Endomondo, Sports tracker és társaihoz kell mobilnet vagy simán elég a GPS?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#10406) KaraDani válasza Spam123 (#10402) üzenetére


KaraDani
addikt

A 2070 az kereked kerülete mm-ben megadva. Amit az óra manuáljában írnak egy átlagos 2.1 es külsővel számolt kerület. Az igazán pontos az, ha leméred a kerületét te magad, mert ahány gumi annyiféle lesz a. Sőt az igazán full pontos, ha úgy méred le ha rajta ülsz, mert attól, hogy benyomódik a gumi kisebb lesz ;]

(#10407) Muton válasza fungeld (#10405) üzenetére


Muton
addikt

sportstrackerhez elég a GPS. Net csak a térképhez kell, amit vagy kikapcsolsz, vagy wi-fin töltöd le a telefonba, illetve az edzések feltöltéséhez, amihez szintén Wi-fi. Gondolom a többinél is ez a helyzet.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10408) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Aki érdekelt a mai Underworld kupán, az mikorra tervezi kimenni?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10409) DemonDani


DemonDani
addikt

50k alatt milyen Dirt villa a legjobb vétel?
Egyik ismerősömnek kéne, ő nem nagyon ért hozzá aztán nekem adta a megbízást...

A Suntour Duro DJ D elég vonzónak tűnik, a bikemag nagyon áradozott róla a novemberi tesztjük során :K

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10410) fpeter07 válasza rétisün (#10394) üzenetére


fpeter07
veterán

Az az emelkedő az ellenkező irányból kihívás! :)) Lefelé nagyon lehet menni, csak féltem, nem szerettem volna szembekerülni egy autóval sem. Már volt rá példa, csak a másik hegyen, ott lassan mentem.

(#10411) rétisün válasza fpeter07 (#10410) üzenetére


rétisün
veterán

szerinted botfa felől húzósabb? ahogy gurultunk ott lefelé, nagyon nem úgy nézett ki... :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10412) Hasaggymeg válasza Misály (#10382) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lépj túl rajta,ne legyen a veszteség,csak anyagi.Lesz más bringád és kész,úgysem a lezárón múlik elvisznek-e valamit vagy nem.

(#10373) Vasinger!...miután befürödtem egy macsaszemmel már 2 vezetékes Sigma évek óta jól működik nekem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10413) fpeter07 válasza rétisün (#10411) üzenetére


fpeter07
veterán

Zeg felől kevésbé emelkedik, de folyamatosan. Botfa felől pedig van két hirtelen emelkedő szakasz. Mai feladat: összehasonlítani a két utat. Hogy friss legyen a tapasztalat, miután leérsz, fordulj meg! :D

(#10414) szki válasza fpeter07 (#10413) üzenetére


szki
őstag

Az első hupli a zeg.-botfai. Nehéz megítélni ez alapján merről meredekebb:

Ma biztos nem mászom meg újra (40 km csak az odaút nekem), meg én kánikulában kipurcanok. Strandidő van, és irány a fürdő! Kell egy kis izom pihentetés, hogy a fehérjék beépülhessenek ;] De jövő héten megcsinálom a Börzöncét, és a Botfát is. Természetesen oda-vissza :DDD

(#10415) rétisün válasza fpeter07 (#10413) üzenetére


rétisün
veterán

ma biztos nem fogom összehasonlítani, viszont a börzöncei dombot lehet, meglátogatom. csak éppen most ellenkezőleg, mint tavaly. állítólag az a meredekebb oldala (szintrajz szerint is úgy néz ki), szóval mára elég is lesz sztem :K

illetve módosítanám a tegnapi "itt a környéken nincs olyan emelkedő, amihez ne lenne elég a dupla hajtómű, illetve (esetemben) a 42/27-es áttétel." kijelentésemet, mivelhogy ez van, ezzel kell megmásznom az összes dombot, ami csak az utamba kerül....tehát elég kell legyen :DDD

(#10414) szki: az azért látszik, hogy bozsok felől van egy kis "pihenő", míg botfa felől folyamatosan emelkedik.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10416) fpeter07 válasza szki (#10414) üzenetére


fpeter07
veterán

Kicsit hátradőltem volna, hanyatt estem volna az úton. :D Még kertvárosban is van egy szép emelkedő, amit ráadásul több oldalról is meg lehet közelíteni.

(#10417) Motaba78


Motaba78
őstag

ma megvolt az első komolyabb táv nekem mióta újra bicó tulaj vagyok (kb1hónapja)

szfvár-kisfalud-pákozd-sukoró-velence-velencefürdő-gárdony-agárd-dinnyés-pákozd-kisfalud-szfvár

tudom nem nagy távolság, de háztól házig 55,56km volt, pákozdnál volt egy kis frissítő zápor.

Elég kellemesen elvagyok tompulva, nem vagyok még formában, az északi oldalon jó az út, de a déli oldalon agárdtól szörnyű, a gyökérkiállásoktól, növényzettől.

Elég sok bicóssal találkoztam, nagyon kellemes volt.

Elfogyott 2 müzliszelet, 1,5 ásványvíz, és gárdonyban egy gyros. :B

[ Szerkesztve ]

(#10418) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó topicban kérdezek.
Van egy kb. 10 éves Trek 800-as montim.
Most úgy érzem megérett a cserére.
1. gagyi tescost nem akarok venni.
2. max. 80000 huf-om van rá, de inkább 60000 ft
3. 26"-os kerekű montiba gondolkodom, első telósba, aluvázasba, kb. 21"-os vázméret
4. mivel aluvázast akarok, ezért a használt részemről kizárt
5. 21 vagy 24 sebességes legyen (21 is elég szereintem, csak a jelenleginél haladósabb legyen a leggyorsabb áttétel, a mostani trek-en 48 elől, 14 hátul)

Kérném segítségeteket, javaslataitokat, mind márkában, mind abban hogy hol érdemes helyileg, valamint hogy érdemes-e megvárnom a telet a vétellel, gondolok itt arra hogy esetleg akkor olcsóbbak.

(nem befolyásoló tényező, de amit kinéztem eddig az a Caprine Epik 30 V (kb. 80eHUF), és a Montana Mythos vagy Prizma vagy Caprine Greenway)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10419) Vasinger! válasza djbahool (#10418) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

3. pontodhoz. Biztos kell a 21"? Kb 190 cm körül kell hogy legyél, vagy a felett ahhoz, hogy kényelmes legyen.

4. pont. Nem értem. Miért csak használt? Mi köze a váz anyagának ehhez? :D

5. Én ha jól tudom, akkor általában nem sok különbség van a legnagyobb áttétel között a 21-28 sebességes bringák között, inkább csak jobban fel vannak osztva az áttétek egymás között. Max a legnagyobb fogaskerékben lehet eltérés hátul, ott lehet Megarange fogas kerék is, ami hegynek menet jól jön.

A 4. pontra visszatérve, használtan 80k-ért már egy jó bringát kapsz, újonnan csak kb fele olyan jót fogsz kapni, mint egy használt 80k-s.

(#10420) feka007 válasza djbahool (#10418) üzenetére


feka007
nagyúr

(#10421) rétisün válasza Vasinger! (#10419) üzenetére


rétisün
veterán

4. pont: gondolom azért nem akar használtat, mert nem lehet tudni, mennyire ütötték-vágták a bicajt, és az aluváz "mindent megjegyez" és később esetleg pont alatta jön elő valami olyan, amit az előző tulaj okozott.....viszont ha csak ő használja a bicajt, pontosan tudja, mikor mit kapott (vagy nem kapott, ha vigyáz rá)

jelentem, börzönce oda-vissza kipipálva :C (össztáv 116 km)
a keleti oldalon kezdtem, az 15%-os kitáblázás szerint, na ide majdnem kevés volt a 42/27 (vagy én :DDD ).
a nyugati elején van egy meredekebb rész (ha lejtőként 13%-osnak van kitáblázva, alighanem emelkedőként is 13%) de utána 42/19-el tudtam menni, 20 fölött. a végefelé van még egy meredekebb rész, de az sem annyira veszélyes.
a mai napra ígért kánikulából nem sokat vettem észre, a meg sem említett szélből viszont annál többet :(((
hazafelé meg még outiztam is :DDD megyek a kis nyugodt tempómban, egyszercsak megszólal mellettem valaki:
-nyomassad, nyomassad! -aztán már el is húztak mellettem ketten, egerszegiek, látásból/bicajboltból ismerem őket.
-ha bírom- mondtam nekik, aztán bepofátlankodva a szélárnyékba, 35-37-el jöttünk hazáig, olyan 20 km-en keresztül :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10422) lacos001 válasza szki (#10393) üzenetére


lacos001
senior tag

Súlyos nem lett,csak sebes a térdem,lábszáram,tenyerem,és a jobb vállam.Semmi különös amúgy. :B

annyi a bibi,hogy ma nem tudtam menni semerre sem,mert bal kezemen a csuklómban semmi erő sincs,igy fogni sem tudom a kormányt,az meg úgy nem buli,hogy csak lógatom,vagy pihentetem a kormányon,....

[ Szerkesztve ]

(#10423) szki válasza rétisün (#10421) üzenetére


szki
őstag

Na ez szép túra volt akkor! :C :R
Látom Gellénházára is felmásztál, és megnézted visszafelé is a tegnapi sárhidai szakaszt. Börzönce keményebb részét is oda-vissza megmászni! :R A zeg.-i srácok meg biztos jó fejek voltak, és jól eshetett a száguldás! Bár gondolom déli hátszeletek volt :P

Nekem egy montis szőlőhegyi kiruccanás jutott ma. Végig feltekertem nehéz zúzottköves terepen, de közel se ment olyan könnyedén, mint 2 napja. Még 1 napot kímélem magam, vagyis hagyom beépülni a fehérjéket, és izmot növesztek ;]

#10422) lacos001: komolyabb sérülés, ha nem tudsz bicajozni 1-2 hétig. Azért az a csukló már probléma :(((

[ Szerkesztve ]

(#10424) rétisün válasza szki (#10423) üzenetére


rétisün
veterán

majdnem eltaláltad a déli hátszelet, de valójában csak a szél részét sikerült...a többit pont nem :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10425) fpeter07 válasza rétisün (#10421) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát az én aluvázam már fel van készítve a következő tulaj számára. (már ha lesz ilyen, sokat nem kapnék érte) Oversized vázak feleslegesen vastagnak tűnnek. Az enyém szép kecses/formás. :P (és baromi nehéz)

szerk: Bikemag apróhirdetéseknék ha beírjátok a kulcsszót a keresőbe, talál nektek valamit a második oldalon? Kicsit lehangoló.

[ Szerkesztve ]

(#10426) feka007 válasza fpeter07 (#10425) üzenetére


feka007
nagyúr

Elég gyenge az a Bikemag apró, alig van vmi rendezési szempont, dög lassú, ronda.. Én a Testbike-ot jobban szeretem

Amúgy nekem működik a 2. oldal keresésnél

[ Szerkesztve ]

(#10427) mephi666


mephi666
nagyúr

kicsit bereklámozom ide sógorom blogját, ha nem gond :) ...aki győr környékén akar bringázni, annak jól jöhet... egyébként csinálhatnék akár én is ilyet innen kecskemétről: annyira rosszak a kijelölt bicikliutak, hogy inkább a kocsik között tekerek a kisebb utcákban :( ...egyszerűen szörnyű

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10428) szki


szki
őstag

Klipszes pedál lecserélésre került, és íme az új szerzemény (Shimano 505 SPD + MD76 cipő):

Biztató a jövőre nézve, hogy SPD-vel ma reggel a szokásos 2x10 km-es bevásárló utamon fáradt izmokkal is új egyéni csúcsot tekertem.
Tekerés közben a pécsi haverom szavai csengtek a fülemben: "...úgy tekerd, mint a hurkatöltőt szoktad, azaz egyenletesen körbe-körbe..." Bármilyen további gyakorlati, használati tanácsot szívesen veszek SPD optimális kihasználásához!
(Szerk: most látom a pedál nem is látszik a fényképen, csak a cipő, és a lábszáram :B )

(#10427) mephi666: köszi a linket! Szerintem hasznát fogom venni, mert fogok Győrben tekeregni valamikor egy kis nosztalgiázásra. Legtöbbször én is kerülöm a bringautakat. Bár az aszfalt is szörnyű itt Zalában az alsóbbrendű utakon.

[ Szerkesztve ]

(#10429) rétisün válasza mephi666 (#10427) üzenetére


rétisün
veterán

ahogy így kicsit beleolvastam, úgy tűnik országosan elterjedt az a nézet, hogy a "kerékpárút" és az autóutak között mindenképpen legyen szintkülönbség, amit lehetőleg úgy kell áthidalni, hogy hatalmasat döccenjen rajta a bicajos.
itt nálunk talán egy olyan padka van, ami nem ilyen huppanós, de az sem a tervezők/kivitelezők okossága, hanem egy későbbi útfelbontás miatti visszaaszfaltozás miatt lett olyan, amilyen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10430) rii


rii
nagyúr

hello

manitou BLACK teleszkópot festetnék
szakember kérdi - szétszedhető -e ..

végüis minden szétszedhető .. inkább az a kérdés, ha szétszedik, ki tudja összerakni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10431) Jancsi válasza rii (#10430) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Szerencsére a Manitou elég korrekt szervizkönyveket ad. [link] De először ki kellene deríteni milyen Black is a villád, Comp, Super, Elite és egy gyártási dátumot, utóbbit a váll belső oldalán találod, vagy a tárcsafékkozol közepén. Az évjárat abból a szempontból fontos, hogy olajos vagy zsíros kenésű, ha olajod, akkor célszerű alátenni egy tálat szereléskor ( igaz csak 10-10ml olaj van benne száranként), ha zsíros kenésű akkor az kifolyni nem nagyon fog.
Szétszedni szerencsére nem kell telejsen, a szár alján van egy 13-as hatlapfejű csavar, azt kicsit kitekered, majd óvatosan ráütsz egy gumikalapáccsal, hogy a nyomlórúd elválljon a külsőszártól. A másik szár alján elvileg egy kék tekerentyű van, hacsak nem Black Comp, a kék tekerentyűből a csavart 3-as imbusszal ki kell tekerni, majd a tekerentyűt csak ki kell húzni, alatta egy 8-as imbusszal lehet kitekereni a nyomórudat, vigyázat, ha alulról nézed a telót, az óramutató járásval megegyezően tudod kitekerni a nyomórudat.
Ha ezeket megcsináltad akkor az alsószárat és a nyakat megfogva szét lehet húzni a villát. Mivel a rugó és a csilapítás a becsószószárakban van, így azokat nem is kell piszkálni.
Festés előtt a szimeringeket célszerű kivenni a külsőszárból. A csillapítás oldalon valamit nem árt a menetbe tekerni, a tekerentyűtől úgy sem fog látszani.
Összerakáskor a régi zsírt távoldítsd el amennyire tudod, és kenj bele szilikonzsírt, ilyen tökéletesen megteszi [link] 2 karbantartásra bőven elég egy tubus.

Itt egy részletes leírás a dologról [link]

(#10432) rii válasza Jancsi (#10431) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a kimerítő info-t (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10433) torcsrent


torcsrent
csendes tag

Véletlenül nincs valakinek elfekvőben egy rossz/törött/hiányos '99-es XT (SL-M750) első váltókarja? A kijelző érdekelne róla.

(#10434) Vasinger! válasza rii (#10430) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem is Manitou Black Elite RTWD telóm van.

Egy festést lehet én is bevállalnék, de majd csak később. A matricák nagyon gyatrán vannak rajta...gondolom ezt te is észrevetted már, hogy nem nagyon tapad.

Szóval az előttem linkelt 2 oldal eléggé részletesen megmutatja, hogyan kell szétszedni. Ha az ember szétszedi és újra összerakja rendesen, egy jobb fajta olajjal, akkor egy iszonyat jó teleszkópot fog kapni.

szki:

Mit érzel másnak SPD cipővel és pedállal? Maga a cipő egyébként jobb? Nem zavaró, hogy nem mozgathatod a talpad a pedálon előre hátra, szóval nem kényelmetlen így, hogy csak egy helyben van? Mitől lettél tőle gyorsabb, csak attól, hogy húzni is tudod, nem csak nyomni?

Egyszer én is beruházok majd egyre, csak lenne meg rá a pénz...

[ Szerkesztve ]

(#10435) venember83


venember83
nagyúr

Blazsó Marci nyerte a nagyváradi Kráter XCO kupát. Őrületes volt látni, hogy mennek ezek a profi srácok huppanókon, kavicsos, meredek és kanyargós lejtőkön. Minden elismerésem nekik, nagyon értenek a bicikli irányításához!

(#10436) Tamoo válasza szki (#10428) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valamelyik bikemag-ban volt egy legalább 2oldalas cikk. Ez az előzetese: [link]. Ha érdekel lehet be tudnám szkennelni, csak most éppenséggel nincs kéznél se az újság se a technika. :DDD

(#10437) szki válasza Vasinger! (#10434) üzenetére


szki
őstag

"Mit érzel másnak SPD cipővel és pedállal?"
Még nem tudok rá válaszolni 20 km után. Még állítanom kell rajt, mert a bal oldalon mintha az ideális talprésznél előrébb lévő felülettel nyomnám a pedált. Egy hét múlva okosabb leszek. A nyerget feljebb kellett emelnem a cipőtalp+pedál módosulás miatt.

"Maga a cipő egyébként jobb?"
Elég kényelmes számomra. Mivel tépőzáras, így az extrém magas lábfejem is elfért benne. A cipő számozása érdekes a japánok miatt, mert a 46-os lett jó. Amúgy nem pille könnyű a cipő, de kemény talpú, és jól átadja az erőt a pedálok felé.

"Nem zavaró, hogy nem mozgathatod a talpad a pedálon előre hátra, szóval nem kényelmetlen így, hogy csak egy helyben van?"
Klipszet használtam eddig szorosan bekötve kb 4000 km-en át. Abban se mozgattam előre-hátra a lábfejem. Néha oldalra mocorogtattam picit, amit az spd is enged. Tehát nem kellemetlen, de jól be kell állítani egyszer, hogy kényelmes legyen mindig. Még gyűjtöm a tapasztalatokat.

"Mitől lettél tőle gyorsabb, csak attól, hogy húzni is tudod, nem csak nyomni?"
Klipsszel is tudtam kb 3/4-ed kört nyomni-húzni a pedált. A combhajlító izmom is erősödött így. Illetve emelkedőn tudtam a pedál billegtetésével is játszani, és picit azzal is rásegíteni. De volt, hogy tudatosan húztam felfelé is a pedált, és akkor kb 2 km/h-val tudtam növelni a sebességet (addig is 30 felett tekertem).
De spd-vel végig, azaz 360 fokban lehet erőt átadni. Be kell gyakorolni a mozgásformát, melyhez én is tanácsokat várok. Emelkedőn különösen jól jöhet gondolom az spd.

"Egyszer én is beruházok majd egyre, csak lenne meg rá a pénz..."
Na igen. Volt pénzem, hogy vehessek egy használt outit 100eFt-ig. De aztán úgyis arra is kellett volna költeni, meg a spd+cipő is kellett már. Így inkább kiegészítőkre elnyomtam a pénz nagy részét, és majd ősszel veszek jóárasítva outit.

(#10436) Tamoo: köszi! Megnézem, és rákeresek!

(#10435) venember83: egyre többet tekerek montival nehéz terepen. Már értem, hogy a jó erőnlét nem elég a gyors haladáshoz (nem mintha sietnék), hanem kell technikai tudás is, és tapasztalat. Lefelé is legalább olyan nehéz (gyorsan) közlekedni a hegyekben, mint felfelé!

[ Szerkesztve ]

(#10438) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

A véleményetekre lennék kíváncsi, ugyanis a héten nagybátyám karambolozott egy bringással és a bringás feljelentette.

Az történt, hogy nagybátyám megelőzte a bringást, majd haladt a forgalom tempójával olyan 30-40-el, aztán előtte fékeztek, nagybátyám is fékezett, majd csattanást hallott hátulról és a bringást elfeküdt a kocsi mellett.
Rendőr és mentő is kijött, a mentős megnézte a srácot, bekötötték a kezét, majd elmentek. A bringás ordenáré módon k. anyázott és azt mondogatta a rendőröknek, hogy nagybátyám direkt büntető satut nyomott előtte. Nagybátyám szerint a bringás mögötte ment szélárnyékban és szerinte nem vette észre, hogy a forgalom lassult és ezért szállt bele hátulról és törte össze a hátsó lámpatestet.
A bringás másnap már két begipszelt/bekötözött karral ment a rendőrségre vallomást tenni és továbbra is büntető satuval vádaskodott. Nagybátyám elmondta, hogy látta a bringást az autó mögött még a balesetet megelőző fél percben és azt is mondta, hogy nem volt féknyom az autó mögött.

Mi kárt okozhat a bringás nagybátyámnak bizonyíték és tanuk nélkül? Ítélhet a bíróság egy ember vallomása alapján? Szerintem nem sokat ér, de nagybátyám sík ideg, mert sosem volt még így alaptalanul megvádolva.

A rendőrségi meghallgatás után a bringás saját autóját vezetve távozott és szerencsére a rendőr nem fogadta el az XY orvostól származó látleletet, hanem központi rendelőbe küldte hiteles vizsgálatra.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10439) szki válasza Paarthurnax (#10438) üzenetére


szki
őstag

Ööö. Talán egy jogász topiklakó hölgy fog Neked válaszolni.

Nem jogászként, de gyakorlott közlekedőként szerintem:
Ha jól értem, akkor mindenki ment a maga útján, és hirtelen forgalmi okból fékezett a rokonod autója, és akkor a bringás a követési távolság be nem tartása miatt szállt belé hátulról. Az általad közölt információk alapján szerintem a biciklis volt a hibás. Ha viszont így van, akkor pont a rokonod léphet fel kártérítési igénnyel, és hivatalból a rendőröknek feljelentést kell tenni a bringás ellen?!
A helyszínen vettek fel jegyzőkönyvet a rendőrök? Ha igen, akkor abban már kellett lenni rendőri megállapításnak, hogy kié volt a felelősség a balesetben! Ha nem vettek fel jegyzőkönyvet a helyszínen a rendőrök, akkor hibáztak, mert kötelesek mindig jegyzőkönyvezni, ha kihívják őket!
Extrém sokat vezettem céges autóval, és évente újravizsgáztam kreszből. Bicajjal is van már némi tapasztalatom :D Sőt 2 hete a Balaton déli partján én is elütöttem egy autót teljesen hasonló szituban:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10440) Paarthurnax válasza szki (#10439) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Jó kérdések, majd megkérdezem. Tehát a helyszínen a rendőr eldönti, hogy szerinte ki volt a hibás? Akkor miért hívták be őket "kihallgatásra"? Lehet nem volt egyértelmű a helyszínen a rendőröknek.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#10441) Cathfaern válasza Paarthurnax (#10438) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudtommal biciklisekre is kötelező érvényű a követési távolság, szóval hacsak be nem tudja bizonyítani a biciklis, hogy ezt betartotta és ennek ellenére se tudott megállni, akkor nem igazán tud mit csinálni.

(#10442) belaazallat válasza Paarthurnax (#10440) üzenetére


belaazallat
addikt

Nekem volt már balesetem. Bringa autó. én voltam bringával.

Helyszínen felveszik a vallomásokat, megvizsgálják a nyomokat, a sérüléseket. Ezek után behívnak még egyszer, hogy ugyan azokat megkérdezzék, hátha másképp "emlékszik" rá az illető. Majd kiszabják a jutalmat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10443) Manitou válasza Cathfaern (#10441) üzenetére


Manitou
addikt

Ha betartotta volna a köveési távolságot, akkor nem száll bele az autóba, nem? Nekem ez evidens, ergó a bicajos volt a hunyó.

(#10444) szatocs válasza Cathfaern (#10441) üzenetére


szatocs
őstag

Igazából a követési távolság az az a távolság, amin belül meg tudsz állni, ha bármilyen erősségű hirtelen fékezést eszközöl az előtted lévő. Most lehet számolgatni, hogy ez mikor mennyi, de ez függ egyrészt a féktávolságtól is, másrészt attól, hogy éppen akkor mennyire vagy jó passzban, mennyire vagy figyelmes és éber.

Mindenképp a bringás sara ez szerintem. Nem tartott megfelelő távolságot valószínűleg.

Szerk.: Nagy csibész egyébként a sebesség érzete a bringán, pl én is estem már abba a hibába, hogy az autó "tötymörgött" 25-el, én meg toltam volna, hogy ugyan mennyünk már. Utána vagy 100 méter után eszméltem, hogy ha itt fékezne, ő nagy valószínűséggel sokkal hamarabb megállna, mint én. Én meg vagy az árok felé veszem az irányt akkor vagy felkenődök rá.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#10445) Muton


Muton
addikt

Most látom, hogy a '12-es XT fék is hűtőbordával van szerelve. Nagyon jól néz ki :K
Nem vesz nekem valaki ? :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10446) tzimash


tzimash
őstag

Túl vagyok egy 120km-es (21.2km/h átlag) "Baknyozáson", a balatoni 230km nem vett ki ennyit belőlem... vagyis belőlünk, ismét unokaöcsém volt a "csapattársam" (már alszik :DDD )
Sportypal megint nem volt a helyzet magaslatán, mikor észrevettem, hogy harmadszor is leállt, anyázások közepette szépen elraktam a táskába.
Bikemap.net-en berajzoltam, valahogy többnek éreztem 700m-nél a szintet. A legjobb az egészben, hogy most itthon derült ki, hogy olyan szépen eljöttünk a Római-fürdő mellett... nem is tudtam, hogy ott van :B na majd legközelebb.
A Tési-emelkedő, egy cseppet sem lett könnyebb tavaly óta, bár ilyen melegben még nem próbáltam megmászni. Szépen fogott a Nap, egy darazsat is foglyul ejtettem a mezemmel egy kis időre 40+ tempónál, kellett vagy egy perc mire megszabadultunk egymástól, szerencsére nem csípett meg.
Fehérvácsúrgónál láttuk az Asztalos Sándor emlékverseny országútis mezőnyét, keményen tolták a srácok, kb. 50-nel azon a pocsék aszfalton, brutális hangjuk volt ahogy elsuhantak vagy 40-en.

(#10447) djbahool válasza Vasinger! (#10419) üzenetére


djbahool
senior tag

Sztem kell 1 21". 188 vagyok.
Most 21.5" a Trek-em.

4-s pont: igen, azért amit rétisün is írt.

Amúgy a Carpine Epik-en kívü valamielyik általam felsoroltat (Caprine Greenway, Montana Mythos vagy Prizma) ajánjátok?

(#10448) venember83 válasza Muton (#10445) üzenetére


venember83
nagyúr

Küldj pénzt, s megoldható.

(#10449) Muton válasza venember83 (#10448) üzenetére


Muton
addikt

Akkor küldök 2 €-t, az is pénz, és old már meg légyszi :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#10450) Xantomas


Xantomas
őstag

Kiváncsi vagyok az új Konák áraira.
köztük erre: [link] hogy mit, és mennyiért kínál a Kona a low end belépő kategoriában 29er-ek közt.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.