Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) fpeter07 válasza rétisün (#10600) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is így tudom, ezért is érdekes, hogy a tesóm új Caprine Crossát fehérrel szerelték...

(#10602) borcz06 válasza rétisün (#10600) üzenetére


borcz06
csendes tag

Igen. Én is ezt olvastam. De azt sehol sem hogy nem lehet fehér. A bringámhoz jobban áll a fehér.

(#10603) dqdb válasza borcz06 (#10602) üzenetére


dqdb
nagyúr

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

A kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni
f) hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverővel,g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).

(2) A kerékpárt fel szabad szerelni
- elöl fehér,
- oldalán borostyánsárga,
- mindkét oldali lábpedálon elöl és hátul borostyánsárga

fényvisszaverővel, továbbá a kerékpár bal oldalán elhelyezett szélességjelzővel, amely előre fehér, hátra piros színű fényvisszaverőt tartalmaz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10604) borcz06 válasza dqdb (#10603) üzenetére


borcz06
csendes tag

az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű
a 90-es évek végén volt egy csepel camping bringánk. azon csak fehér kör alakú fények voltak.
Akkor a fehér közé berakok egy borostyánt is :)

(#10605) Napfénysüti válasza fpeter07 (#10601) üzenetére

Az én RM Thunderemen is fehér prizma volt elöl-hátul a kerekeken. Én úgy oldottam meg hogy tettem azokkal átlósan egy sárgát is fel. Igazi színkavalkád. :D

Més que un club!

(#10606) fpeter07 válasza Napfénysüti (#10605) üzenetére


fpeter07
veterán

És még azt mondják nem néz ki jól... Lehet nekem is be kellene szereznem egy-egy fehéret is a kerékre. :D

(#10607) Fáraó válasza Tamoo (#10598) üzenetére


Fáraó
őstag

És az ígéretek ellenére nincs (!!!) őrzött kerékpártároló. Nekem ez szúrja legjobban a szemem. :(((

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10608) dqdb válasza Fáraó (#10607) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ekkora nevezési díj és a sok tízmilliós bringapark mellett ennek az alapvető minimumnak kellene lennie.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10609) venember83 válasza Fáraó (#10607) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudtommal van.

Bringaőrzés: a facebookon már tárgyaltunk erről, Bükkszéken megoldott (iskola tornaterme), Hollókőn szintén (művelődési ház nagyterme), Diósgyőrben mi őrizzük, szombaton meg Paul már úgy is hazamegy a busszal.

[link]

(#10610) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hogy lehet a legbiztonságosabban lejönni egy olyan, meredek (30+%) erdész úton, amin ökölnyi kövek hevernek szanaszét? Jó ötlet lehet megereszteni a bringát, vagy inkább lassú gyalogtempóban bukdácsoljak a köveken? Még nem mertem nagyobb sebességgel ráhajtani egy-egy ilyen köre, de vajon megmarad a stabilitásom, vagy kiesik alólam a bringa?

(#10611) #24889344


#24889344
törölt tag

Nekem 68 Km/h volt a leggyorsabb eddig, lejtőn lefelé. Jól meg kellett tekerni a montit, mert rövid volt a lejtő.
25 Km/h körüli sebességgel már tudok elég hosszan menni a montimmal (aszfalton). Van még hova fejlődnöm, a két legkisebb fogaskereket alig használom. Majd ha tartósan 30+ Km/h -t tudok menni, akkor már lassan kinövöm a bicajt.
Múlt vasárnap belehúztam, és egy 500-600 méteres szakaszt letekertem 40 Km/h-val. Utána volt kis lihegés és éreztem az izmaim is.
Ideális tekerésszám mellett olyan 35 km/h körüli lehet a sebesség a mostani leggyorsabb áttételen

[ Szerkesztve ]

(#10612) Fáraó válasza venember83 (#10609) üzenetére


Fáraó
őstag

Igen, ezt olvastam, de szerintem ez nem biztonságos. Az emberek nagy valószínűséggel ki-be fogják hordozgatni a kerékpárt délután/este mosni, szerelni, beállítani, stb. Jó esetben lesz 1-2 ajtónálló, aki figyeli a helyet, pl. tornaterem, estére meg talán becsukják. Őszintén szólva én a sajátomat inkább egy vastag törzsű fához rögzíteném 3 Bordoval. Mint Dante, én is a kártyás, őrzött tároló mellett teszem le a voksomat, meg lehetett volna valósítani.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10613) Fáraó válasza Teasüti (#10610) üzenetére


Fáraó
őstag

Ésszel kell elereszteni. Ha bukdácsolsz, akkor kis sebességnél egy nagyobb kőnél beállhat az első kerék és vagy oldalra vagy előre dőlsz/esel.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10614) dqdb válasza Fáraó (#10612) üzenetére


dqdb
nagyúr

Őszintén szólva én a sajátomat inkább egy vastag törzsű fához rögzíteném 3 Bordoval.
Kivágják a fát ...

525 versenyző, tippre átlag 400 ezer környéki technika (lehet több is, kevesebb is, ezt hasra ütéssel találtam ki), azaz 210 milliós összérték, ez azért rendes védelmet igényelne, hiszen simán megduplázhatja azon épület bekerülési értékét, ahol éjszakára elhelyezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10615) rankesz


rankesz
veterán

Ma végre kicserélték a 2007-es Magellan Crux-om vázát, mert repedt volt. Azt viszont nem tudták a boltban megmondani hogy a Cseke 2009-es, vagy 10-es vázat épített be... Googlin néztem, mind a kettő ugyanúgy néz ki festésileg... akkor honnan tudom megállapítani hogy melyik évjárat? Valaki?

(#10616) venember83 válasza Fáraó (#10612) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg lehetett volna oldani, de ez most ilyen. A kártyás rendszer kiépítése azért lényegesen több előkészületet igényelt volna, költségekről nem is beszélve. Bringás eseményeken azért elég ritka a bringalopás, nyilván nem sokan merik megkockáztatni azt, hogy pár százan meglincselik őket.

Mi anno tavasszal a nagyváradi Ironmanen úgy oldottuk meg, hogy este kivitték az emberek a bringákat a tó mellé, aztán éjszaka kint maradtak sátorral páran biciklit őrizni, folyamatosan volt valaki ébren, aki figyelt. Ott is voltak elég tetemes árú szénszálas triatlongépcsodák.

(#10617) Tamoo válasza rankesz (#10615) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még garis volt? Az enyémre nem is tudom mennyi volt de szerintem talán 3év. Mondjuk nekem még nem repedt csak horpadt :DDD
2009-től szerintem nem változott semmit a crux váz, miért számít az évjárat?

[ Szerkesztve ]

(#10618) Teasüti válasza Fáraó (#10613) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az első kerékkel többnyire el tudok lavírozni a kövek közt, inkább a hátsót szokták oldalra vetni a kövek, illetve néha felpattannak a guminyomástól.

Mondjuk okozott már kellemetlen pillanatokat, mikor vmi az első kereket egyszerűen arrébb rakja egy 10-15 centivel.
Ilyen körülmények közt inkább menjek gyorsabban és bízzak a szerencsében?

[ Szerkesztve ]

(#10619) Ariadne válasza Teasüti (#10618) üzenetére


Ariadne
őstag

Hasznos kiállni a nyeregből, sőt kiülni a nyereg mögé, úgy jobban tudsz egyensúlyozni a súlypontod kis mozgatásával, és érdemes lazítani, nem görcsösen fogni a kormányt. Ja és ha megcsúszik, azonnal engedni kell a féken kicsit, nem behúzni. :) Elméletben nagyon tudom, a megvalósítás picit nehezebb. :P

mod.: Menj gyorsabban. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10620) Teasüti válasza Ariadne (#10619) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezzel az a gondom, h nem nagyon tudok a nyereg mögé kiülni, mivel a magassága miatt ilyenkor már szinte rajta hasalok.

szerk: A kormányon meg görcsösen húzom a féket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10621) rankesz válasza Tamoo (#10617) üzenetére


rankesz
veterán

2008 áprilisi vétel (kiárúsításból) a gari idén áprilisban lejárt, de mivel a boltban is ismertek, és tudják hogy a bringa még csak dombot se nagyon látott csak betont :B , így beszéltek a nagykerrel, aki méltányosságból cserélt.

Az évjárat csak kíváncsiságból érdekelne.

(#10622) Tamoo válasza Teasüti (#10618) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hátsó kerék még nem is para, azt nekem állandóan elhajítja valami. A pedál beakadás, vagy az első kerék beakadás/kicsúszás már neccesebb. Utoljára is úgy estem egy szépet lefelé.
Meredek vízmosás+kő, aztán már csak hemperegtem :DDD

inkább menjek gyorsabban és bízzak a szerencsében
Úgy legalább nagyobbat lehet esni :DDD na de igen, azért a lendület sok mindenen átsegít.

(#10623) Fáraó válasza venember83 (#10616) üzenetére


Fáraó
őstag

Még egy utolsót reagálok és hagyom a témát.
Állítólag egy éve szervezik ezt a versenyt. Sztem belefért volna mind időben, mind anyagilag ennek a megszervezése. Hogy csak a most eszembe jutó megvalósítást leírjam: minden induló kap egy vonalkódot és egy vonalkódmatricát: a vonalkódot a nyakába, a részvételi kártyára nyomtatnák, a matricát a kerékpárra teszik. Már csak egy ember (az őrző), egy számítógép, egy nyilvántartó szoftver és egy vonalkódolvasó kellett volna. Ennyi, nem több.
Remélem senkinek nem fog eltűnni a kerékpárja a verseny során, sem más vagyontárgya és sikeres lesz a verseny minden szempontból -szervezők, versenyzők, időjárás, stb!

Teasüti: nem baj ha táncol a keró hátulja, akkor már jól csinálod. ;) Ahogy a többiek is írták, kiülni hátra, fokozatosan fékezni, játsz a súlypontoddal, lazán fogni a kormányt, hogy mozogjon alattad a bicaj. Ha megfelelő sebességgel mész lefelé, akkor az eleje nem fog nagyon ugrálni/elcsúszni, a hátulját pedig lábbal és a súlypontoddal tudod lazán de stabilan tartani.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10624) Teasüti válasza Tamoo (#10622) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy legalább nagyobbat lehet esni :DDD

Ezzel nem sikerült eloszlatni a félelmemet. :DD

MÁS:
megütköztem egy rejtélyben, amire nem találom a megoldást.
A bicajomon előjött egy ritmikus ismétlődő susogó hang (mintha a felni érne hozzá a fékpofához egy nyolcas miatt), DE! Menet közben elég jól hallható, zavaró, viszont mikor fejre állítom a bringát, h egyesével átmozgassak minden forgó részt, úgy semmi rendellenest nem hallok. :F Nekem a hátsó váltó környékéről gyanús vmi, de nyeregben ülve nem tudom azonosítani a hang forrását.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#10625) venember83 válasza Fáraó (#10623) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, ez valóban megvalósíthatónak tűnik, a kerékpárt meg azonosítja a rajtszám, ha már úgyis van... Remélhetőleg sokat tanulnak a szervezők az idei eseményből.

(#10626) Fáraó válasza venember83 (#10625) üzenetére


Fáraó
őstag

He-he! Rajtszám! Kolumbusz tojása! :B

Tortát rendeltél már? 3000 nap :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10627) Ariadne válasza Teasüti (#10624) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha van a láncvillán láncvillavédő neoprén izé, az tud susogni, ahogy hozzáér a gumihoz, nálam legalábbis szokott.

mindenki: Mátrára valaki? Dirtyz és Manitou nyilván, ennyien leszünk ott akkor?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10628) dqdb válasza Ariadne (#10627) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én nem, mert addig gondolkoztam és agyaltam a utazáson és/vagy szálláson, míg lekéstem a kedvezményes árú nevezést. De jövőre érik a négyes sorozat :K

Teasüti: le kellene venni a susogós gatyát, és megoldódna a probléma :D Komolyra fordítva a szót: nincsen véletlenül a legnagyobb lánctányér mögött egy műanyag korong, ami megakadályozza, hogy a lánc túlváltásnál a leessen? Mert nekem az tudod susogni. Másik lehetőség: tekerés közben nem ér hozzá a cipőd a hajtókarhoz? Észre se vettem, hogy súrlódik, aztán pillanatok alatt lekopott az enyémről a Shimano felirat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10629) venember83 válasza Fáraó (#10626) üzenetére


venember83
nagyúr

Tortát? Semmilyen süteményt nem láttam vagy 2-3 hete, hála a fogyókúrázó szülőknek... :U Amúgy kösz, hogy szóltál, simán elfelejtettem volna, nem tartom számon. Esetleg ha tudsz olyan valakit, akinek kell egy M-es alu Epic, amiben nem lehet tudni, hogy megy-e a Brain vagy sem, akkor is szólhatsz. :DDD Továbbadnám a vázat, akár komoly bukással is, vagy könnyebb merevfarú kell és pénz, vagy cserével plusz még 1-2 centi hátsó rugóút és szabványos tag. Egyik bringabandás srác Epicjét nyomogattam, abban zsír új Brain volt, és bizony az se zárt, ahogy én szeretném, cserébe viszont nyitott állapotban sem mozog úgy, ahogy szeretném, szóval nem nekem való az Epic. Síránkozás off.

dqdb: Azért remélem, hogy nem a rövidtávra veszel nevezést, mert az bizony szerintem nem éri meg, se technika se szint. Még flipperezni se igazán lehet a rövidtáv pályáján. :D

[ Szerkesztve ]

(#10630) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A láncvillavédő nem ér hozzá semmihez, a műanyag korongot még megvizsgálom, de annak akkor is súrlódnia kellene, mikor fejre állítottam a bringát.
A cipő esetén meg könnyen meglehet, de ez egyrészt nem ad ki hangot, meg inkább letaposni szoktam a lánctányér védőt, vagy a tengely végén lévő kupakokat. :D

Meg egyik tekerésről a másikra jött elő, emlékszem egy mecseki pár km-es út után estefelé gurultam haza az aszfalton és akkor tűnt fel először az új hang.

[ Szerkesztve ]

(#10631) belaazallat válasza Teasüti (#10624) üzenetére


belaazallat
addikt

"DE! Menet közben elég jól hallható, zavaró, viszont mikor fejre állítom a bringát, h egyesével átmozgassak minden forgó részt, úgy semmi rendellenest nem hallok. :F"

Nekem volt ilyenem, mikor lazák voltak a küllők és/vagy meglazult az agy. Ha simán fejre állítva néztem nekem sem volt semmi, de ha ráültem... Haverral elmentünk bringázni, ő meglátta milyen szépen jár alattam a kerék. Hozzá is ért a fékpofa a felnihez.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10632) DemonDani


DemonDani
addikt

újrabovdenezés előtt állok, már nagyon muszáj, minden visszaváltásnál túl kell nyomni :DDD

de nem tudom milyen legyen, ár/értékben mi a legjobb? Jagwire vagy Shimano?
Meg milyen hüvely kéne a tokok végére?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10633) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni, hogy lehet eljutni Fehérvárról Százhalombattára?

(#10634) Jofi81 válasza dudi6 (#10633) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintem végig a 7-es úton.

(#10635) xdx@ válasza DemonDani (#10632) üzenetére


xdx@
aktív tag

Nekem jagwire van, pöccre, gyorsan vált Alivio váltóval. :K

(#10636) lorcsi


lorcsi
veterán

hogyan lehet a droid marketről edomondot és sport trackert lehúzni?
van gmail acc-om, de nyafog hogy nincs megadva a telefonom típusa. de ezt csak az edomondo oldalán láttam és ott nem is volt a listában zte
wtf ? :F

(#10637) raczger válasza lorcsi (#10636) üzenetére


raczger
őstag

próbáld ki a sportypalt, szerintem az jobb

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10638) Fáraó válasza venember83 (#10629) üzenetére


Fáraó
őstag

Jó áron hirdeted, sztem meg fogják venni gyorsan, csak egy kicsit kozmetikázni kellene a szövegen.

Igazából miért gondolod, hogy nem jó a Brain/nem zár? Ha megnyomod erősen felülről a bringát úgy, hogy a teljesen zárt, azaz firm, állásba tekerve van a henger, akkor az Epic rugóstagjának moccania sem kellene, a Stumpjumperének viszont egy kicsit igen. Ha ez így van, akkor jó a Brain.
Engem inkább az idegesít, hogy pogózik valamelyest még síkon is, holott sztem nem kellene neki: hiszen a felülről jövő erőhatásra nem kellene bemozognia.
Ellenben a mozgását szépen be lehet állítani néhány túra alatt a kis piros pöcökkel (sebessége a tagnak), a nyomással, no meg a Brain megfelelő állásával.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#10639) lorcsi válasza raczger (#10637) üzenetére


lorcsi
veterán

mind a kettőt ki szeretném próbálni, de az a baj, hogy nem találom merre kell beállítanom a telefont az acc-hoz

Napfénysüti: nem engedi a droid bolt

[ Szerkesztve ]

(#10640) Napfénysüti válasza lorcsi (#10639) üzenetére

Nem lehet átlépni azt a fázist? Párom G3-ra simán felment az Endomondo.

Més que un club!

(#10641) raczger válasza lorcsi (#10639) üzenetére


raczger
őstag

Telefonról vagy gépről akarod telepíteni? Ha gépről akkor azt hiszem ott valahogy össze kellett első alkalommal külön kötni az accal a telefont, szinkronizációs vagy telefon módba, már nem emlékszem pontosan.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10642) lorcsi válasza raczger (#10641) üzenetére


lorcsi
veterán

gépről szeretném és úgy elküldeni a telóra usb-n

(#10643) rankesz válasza lorcsi (#10639) üzenetére


rankesz
veterán

Gépről próbálod vagy a telefonról?

Látom közben más is írta

[ Szerkesztve ]

(#10644) Napfénysüti válasza lorcsi (#10642) üzenetére

Sorry én azt hittem egyből menne telóra a marketről. Úgy szerintem egyszerűbb lenne, próbáld meg. :K

Més que un club!

(#10645) raczger válasza lorcsi (#10642) üzenetére


raczger
őstag

gépről marketen keresztül próbáld meg akkor, vagy ha van wifid otthon akkor telefonról, sokkal egyszerűbb

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10646) lorcsi válasza raczger (#10645) üzenetére


lorcsi
veterán

nincs wifim...a marketnél meg még mindig akadékoskodik :(

(#10647) szki válasza lorcsi (#10646) üzenetére


szki
őstag

Más alkalmazást tudsz telepíteni? Szerintem a ZTE Blade topicban segítenek!
Ha nem jutsz eredményre, akkor kérésre este elküldöm emilen az apk-kat...
Most nekiindulok egy 20-asnak.

szerk: amúgy Sports Trackerből van új verzió tegnaptól Androidra, melyben kevesebb a bug.

[ Szerkesztve ]

(#10648) lorcsi válasza szki (#10647) üzenetére


lorcsi
veterán

az jó lesz ha átküldöd :)
kösz i!

(#10649) Def26


Def26
félisten

Tudtok nekem egy jó állítható kormányszárat javasolni? Milyen márkában érdemes gondolkodni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10650) Napfénysüti válasza Def26 (#10649) üzenetére

Ahogy eddig kivettem itt nem javasolják az állíthatót. Egy fix nem lenne jobb neked?

Més que un club!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.