Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Bjørgersson válasza bitpork (#14100) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, évek óta nem olvasok már Logoutot. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14102) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom hogy jó helyre írok de bízom benne.

A problémám az lenne, hogy be volt állítva nekem az emailos értesítés ha üzit kapok itt ph-n, így a telefonom mindig jelzett róla. Sajnos amióta jelszót változtattam azóta nem kapok semmi értesítőt a gmailomra.
Mi lehet a baj? Nagyon zavaró, már megszoktam ezt a kis kényelmi funkciót.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#14103) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A régi Ri/OS 4-es dizájnban (pl. a korábbi Gamepod-ban) volt olyan feature, hogy a kiemelt cikkeknél nem csak 4 volt, hanem vagy 3x ennyi, és lehetett négyesével lapozni.

Szerintem nagyon jó lenne, ha valamilyen formában ez beépülne a mostani dizájnba, mert hasznos dolog. :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14104) section9


section9
őstag

Szeretném ha HTTPS alapon is elérhető lenne az oldal vagy minimum a login. Egy ekkora site esetén azért már ciki HTTP alapon titkositatlanul jelszót utaztatni. :(

(#14105) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e?
A kérdésem az hogy: Vásároltam egy terméket itt a Hardveraprón. Akkor értékeltem is az eladót. Viszont kiderült hogy kellene nekem még egy a portékájából, amit privátban le is egyeztettünk, az üzlet újra létrejött de értékelni nem engedi az oldal. Azt írja hogy sikeresen értékeltem. Tulajdonképpen két külön üzletről van szó, szeretném újra értékelni. Van erre lehetőség?

(#14106) sz.balazs.95 válasza kukinyo (#14105) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem ez lesz a jó topik hozzá: [link] :R

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14107) kukinyo válasza sz.balazs.95 (#14106) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm szépen az útbaigazítást. :R

(#14108) DS39


DS39
nagyúr

folyamatosan (az utóbbi 1 órában) 503-akat dob az oldal, hogy a RIOS frissítés alatt áll.
valóban így van? mert akkor írjatok egy időpontot, ha kész, és addig nem terhelem a szervert.

(#14109) föccer válasza DS39 (#14108) üzenetére


föccer
nagyúr

Tegnap is köhécselt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14110) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ismét felvenném, hogy az új privát üzeneteknél ugyanúgy automatikusan az utolsóra ugorjon megnyitáskor, mint amikor egy topikban az új hsz-okra klikkelek.
(A privátokban való keresési hiba kijavítását már említeni se merem :) )

#?*@&!

(#14111) Winner_hun válasza zeon.hu (#14110) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha jól rémlik akkor az azért nem megoldható mert számozva sincsenek a privátok, biztonsági okokból.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14112) zeon.hu válasza Winner_hun (#14111) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De az újat más szinnel jelzi, gondolom a még nem olvasott jelzése.
Ez alapján akár arra is ugorhatna.

#?*@&!

(#14113) DS39 válasza zeon.hu (#14112) üzenetére


DS39
nagyúr

persze, meg id-ja is van adatbázis szinten, de nem erre gondolt, hanem arra, hogy a megjelenítésnél a kódban nincs egy egyedi azonosítója az adott üzenetnek, ahogy pl. egy hsz-nek van, és azzal hogy #msg54324 oda lehet ugratni a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#14114) Sk8erPeter válasza Winner_hun (#14111) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ettől még mindig lehetne valamilyen generált azonosítója az egyes privát üzeneteknek is, bumm, a probléma megoldva (lenne).

Sk8erPeter

(#14115) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyire lenne macerás a ph-n belül zártkörű fórumot csinálni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14116) oriic válasza bitpork (#14115) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs erre lehetőség.

Live-Die-Respawn

(#14117) bitpork válasza oriic (#14116) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak amiatt mert fenntartott, vagy technikailag nem megoldható csoportok kialakítása topikokhoz?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14118) Bjørgersson válasza bitpork (#14115) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Olyanra gondolsz, amit csak az adott topik "tagjai" látnának, tudnának oda írni? Meg természetesen a vezetőség.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14119) bitpork válasza Bjørgersson (#14118) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen. Bár maga a láthatóság nem szempont csak az oda írás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14120) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Lehet tudni mar valamit a keszulo tagsagi rendszerrol?

Koszonom!

(#14121) sz.balazs.95 válasza Lauda (#14120) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, lehet:

"lesz" (valamikor)

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14122) lezso6 válasza Lauda (#14120) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz, heteken belül. A prémium tagsági effektíve kész van, csak készül mellé egy másik hasznos funkció is, s ezek egyszerre fognak megjelenni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14123) Lauda válasza lezso6 (#14122) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper, koszi szepen!

(#14124) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#14122) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezzaz :)) :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#14125) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Hirtelen nem találtam jobb topicot neki, és...a gampod csak nekem nem jön be?

http://gamepod.hu/index.html linken klasszikus hibaüzenet fogad csak:

Not Found

The requested URL /index.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#14126) Bjørgersson válasza [Prolixus] (#14125) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem, senkinek sem jó. [link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14127) szabogabor10 válasza lezso6 (#14122) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az király. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14128) [Prolixus] válasza Bjørgersson (#14126) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi. És legalább már azt is tudom, hogy mi a jó topic ilyen esetekben.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#14129) Winner_hun válasza lezso6 (#14122) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még idén?:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14130) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Jó lenne, ha lenne egy olyan lehetőség hogy akkor kapok email-t bármilyen topikból amikor valaki válaszolt egy hsz-mre.

(#14131) lezso6 válasza DrojDtroll (#14130) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14132) szabogabor10 válasza lezso6 (#14131) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez tényleg nagyon hasznos lenne. Van komolyabb technikai akadálya?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14133) lezso6 válasza szabogabor10 (#14132) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs, a kérdés inkább az, hogy biztos jó-e ilyen formában.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14134) szabogabor10 válasza lezso6 (#14133) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mire gondolsz pontosan? Akár ki lehessen jelölni, hogy csak x topikokról érkezzen értesítés, és csak bizonyos időpontig, vagy csak bizonyos időintervallumokban. Ki lehetne ebből szerintem hozni valamit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#14135) lezso6 válasza szabogabor10 (#14134) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát pl email helyett más lenne, pl kedvenceknél is lehetne látni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14136) Winner_hun válasza lezso6 (#14135) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14137) atike


atike
nagyúr

Tegnap délután óta nem érem el a Gamepod.hu-t...

(kb 2-3 napja meg az egyik oldal sem volt elérhető a lapcsaládból - ugyanez a hibaüzenet volt).

Lehet tudni valamit?

Debrecen, UPC a szolgáltató, és Hajdúböszörmény, onnan meg Telekom. Megnéztem a telómról is (Telenor) - ugyanez fogad...

Lehet tudni valamit? :U

(#14138) Bjørgersson válasza atike (#14137) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14139) atike válasza Bjørgersson (#14138) üzenetére


atike
nagyúr

Ja hogy ja... :)

(#14140) Sk8erPeter válasza lezso6 (#14131) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Le kéne lőni az olyat aki flash helyett JS-alapú reklámot csinál. :((("
:DDD Vajon 2016-ban is így gondolja kend? :DDD

(#14133) lezso6:
Első feature-ként tök jó (persze azért kikapcsolhatóra, ha valaki nem szereti a zzíméleket). Aztán ha tovább lesz fejlesztve, még jobb lesz.

Sk8erPeter

(#14141) lezso6 válasza Winner_hun (#14136) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezt nem igazán értem, hogy mi értelme. Lehetne figyelni topikokat, de úgy, hogy csak akkor jelenik meg a listában, ha van ott új hsz? A kedvencek nagyon hasonlót tud, így nem látom értelmét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14142) Bjørgersson válasza lezso6 (#14141) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Olyan szempontból azért lenne értelme, hogy kevesebb helyet foglalna.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14143) sutykuru válasza lezso6 (#14141) üzenetére


sutykuru
tag

ami a te hsz-edre válaszként érkezett

(#14144) Winner_hun válasza lezso6 (#14141) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, csak akkor. E-mail értesítő helyett. Kedvencekkel az a gond hogyha az e-mail értesítős topikokat bepakolnám akkor megtelne, illetve a kedvencek túl hosszú lenne, mivel nem lehet az itt szóltam hozzá rész alá berakni. Mondjuk a kedvencek elhelyezése a kezdetektől fogva zavar de ez az én gondom. Majd egyszer tán át lehet rendezni az oldalt saját ízlés / használhatóság szerint.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14145) Rive


Rive
veterán

Innen jön a dolog.
Az előzmények ott. A lényeg: a PH egyik legrégebbi, legbékésebb közösségének újabban a nyakára jár egy moderátor, és a szabályzat hirdetés tilalmára vonatkozó pontjára hivatkozva már azért is fenyítve valánk, mert néha felhívjuk egymás figyelmét valamire a bolhán. Vagy máshol.

A szabályzat vonatkozó pontja a termékek, szolgáltatások hirdetését tiltja. Ez anno azért került be az alapelvekbe, hogy a szakmai topikokat ne szemeteljék tele hirdetésekkel az eladók, illetve az esetleges később bonyodalmak (csalók, pl) üzleteinek lehetőleg a bolhán legyen nyoma.

Nomost, ott nálunk efféle hirdetés mint a fehér holló. Egymást ismerjük, tudjuk, hogy hol hirdet, ha keresünk valamit, akkor megtaláljuk a bolhán vagy direktben: más meg nem nagyon esik be, csak ha segítségre van szüksége.

Ha a bolhán akad valami érdekesebb tétel, akkor igen: a link bekerül oda, jellemzően valamelyik törzstagtól, mert ismerjük egymást, és tudjuk, hogy ki mit gyűjt. Az ehhez tartozó üzlet marad a bolhán. Egy ilyen link semmi épeszű értelmezés szerint se hirdetés: anyagi érdeke nem fűződik hozzá, aki berakta. Nem az szokta berakni, aki hirdet. Jellemzően nem is ismerjük, aki hirdet.

Nomost, a szabályzat fenti pontját mára néhány modera kezdi úgy értelmezni, ami a közösség védelme helyett már a közösség zaklatását jelenti. Semmi link se termékre, se semmi olyanra, ahol termék/hirdetés előfordul, mert az hirdetés, tehát tilos, tehát büntetve lesz. Akkor is, ha a szabályzat hivatkozott pontjának sem jelentése, sem szelleme, sem a megalkotásakor kitűzött célja ezt az értelmezést így nem támogatja.

A korábban a topikban elővezetett moderálási kívánalmakat áttekintve most én berakok ide egy linket:
[link]

Ezen a linken több hirdetés is látható. Tehát ez hirdetés. Tehát ez tilos. Moderálásra szorul.

A korábban ott levezetett mószertan jegyében ha ez a link nem kerül eltávolításra, akkor fel fogom jelenteni magam a megfelelő moderációs topikban.

Természetesen, ha ez a link eltávolításra kerül, akkor kapcsolatba lépek az ügyvédeimmel és levédetem az eljárást: ne már, hogy a montipájton ezen abszurd marhaság miatt majd a PH tulajdonosainál kilincseljen térden csúszva a jogokért és ne nálam...

Szóval: rohadtul jó lenne ezt tisztába tenni, mert ez már tényleg abszurd.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14146) oriic válasza Rive (#14145) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"A szabályzat vonatkozó pontja a termékek, szolgáltatások hirdetését tiltja"

A felhasználói tartalomban, vagyis hozzászólásban.

"A korábban a topikban elővezetett moderálási kívánalmakat áttekintve most én berakok ide egy linket:
[link]
Ezen a linken több hirdetés is látható. Tehát ez hirdetés. Tehát ez tilos. Moderálásra szorul."

Nem nem szorul moderálásra. Szerintem olvasd át újra a szabályzatot még egyszer.

Bár az illetékesek úgyis elmondják pontosan a véleményüket, addig is szerintem ha gondod van neked vagy valakinek a moderálással, azt a megfelelő topikban kellene jelezni.

Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések-válaszok

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14147) koxx válasza Rive (#14145) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

-

[ Szerkesztve ]

(#14148) Rive válasza oriic (#14146) üzenetére


Rive
veterán

A felhasználói tartalomban, vagyis hozzászólásban.

EZ az, ami ott nálunk nem történik meg.

...a megfelelő topikban kellene jelezni.

Jelen pillanatban (még) nem történt konkrét moderálás, csak már vagy egy hete be lettünk fenyegetve.
Tehát nem reklamálok, hanem a bajt próbálom megelőzni.

Ezen túl, a hivatkozott topik jellege folytán nem alkalmas olyan problémák kibeszélésére, amik pl. egy egész közösséget érintenek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#14149) sutykuru válasza Rive (#14148) üzenetére


sutykuru
tag

Nem csak a hozzászólás a felhasználói tartalom.

Írjátok be aláírásba a problémásnak vélt részeket, és csinálunk patikuki partyt.

(#14150) Penge_4


Penge_4
veterán

Nem tudom mióta tűnt el a "Sikeres hozzászólás, rögtön továbbítunk" nevű idegesítő töltelékoldal, én most vettem észre, de ez úton is köszönöm annak, aki kiiktatta. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.