Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Fandango válasza spiritex (#17100) üzenetére


Fandango
veterán

Erdekes, mert en onnan szedtem le es az a 0.81 volt.

(#17102) spiritex válasza Fandango (#17101) üzenetére


spiritex
veterán

Most újra kipróbáltam, és a zip-ben egy file sincs, ami 2012-es lenne, tehát nálam tuti rosszat szed le..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17103) #54715584


#54715584
törölt tag

Megoldódott a DTS pattogás problémám.
A lejátszóban SPDIF-re volt állítva a kimenet, míg AC3Filterben csak a Direct Soundot tudja használni (vagy a Wave Out-ot)
A lejátszóban is átállítottam Direct Sound SPDIF-re és azóta nem akad a DTS hang.
Nem tudom másnak ez hasznos infó-e, de gondoltam megosztom :)

(#17104) Fandango válasza spiritex (#17102) üzenetére


Fandango
veterán

Miert kellene minden fajlnak 2012-esnek lenni? Rakd fel, indits el egy filmet, nyisd meg a filterek kozott es latni fogod a verzio szamot.

(#17105) spiritex válasza Fandango (#17104) üzenetére


spiritex
veterán

Én azt nem mondtam, hogy mindegyiknek 2012-esnek kéne lennie, csak azt, hogy legalább párnak, ha már február 26-i, vagyis mai verzióról van szó...
De akkor csatolom neked a két linkről letöltött verzió közötti különbségeket:

Bal oldalon van az általad linkelt verzió, jobb oldalon pedig az általam linkelt.
Komolyan mondom, hogy furcsállom hogy lehet a bal oldali szintén 0.81-es, csak ezért firtatom a dolgot...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17106) Fandango válasza spiritex (#17105) üzenetére


Fandango
veterán

Nalad valami nem jo, mert amit en linkeltem az tartalmazza a nalad is levo dbghelp.dll-t, ami csak a 0.81 verziotol van. Direkt ujra leszedtem es megneztem mit tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#17107) spiritex válasza Fandango (#17106) üzenetére


spiritex
veterán

Hinnye!!! Tényleg! Igazad van! Mi van itt? Az IE a jót szedi le, míg a Chrome a régit...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17108) spiritex válasza spiritex (#17107) üzenetére


spiritex
veterán

...szép kis chrome hiba! Törölnöm kellett a gyorsítótárat, és már jó is! Ilyenbe még nem futottam bele...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17109) WonderCSabo válasza spiritex (#17108) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem hiba.

(#17110) spiritex válasza WonderCSabo (#17109) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, igazad van, kicsit indulatból írtam :B azért is tudtam egyből mi a teendő, mert, bár én még nem futottam bele, de olvastam már a jelenségről.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17111) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Van egy Asrock ION 3D 152D HTPC-m, ami elvileg képes lenne HD videókat lejátszani, éppen erre a célra vettem, hogy majd jól összekötöm az LCD TV-vel.
De a gondom ugyanúgy megmaradt, mint a sokmagos, nagyvideókártyás asztali gépemnél. Amikor pásztázik a kamera, nagyon aprón, de szaggat a kép. Mindent úgy csináltam, ahogy az első hozzászólásban le van írva, működik a DXGA, de nem ad "folyamatos" képet, mint egy olcsó médialejátszó. Mit rontok el? Milyen oprendszert tegyek a HTPC-mre? Csak mozizni akarok vele, meg letöltögetni.
Köszi!

(#17112) Fandango válasza TomPack (#17111) üzenetére


Fandango
veterán

A video framerate szinkronban van a TV kepfrissitesevel (a framerate egesz szamu tobbszorosenek kell lennie a kepfrissitesnek)?

(#17113) TomPack válasza Fandango (#17112) üzenetére


TomPack
őstag

A TV tudja a 24p-t. Ha a Media Player Classic Home Cinema-n beállítom azt a feltételt, hogyha a forrás anyag 23,X képkocka/mp, akkor a kimenet 24Hz legyen, akkor vagy lefagy, vagy másodpercenként látok egy képkockát, a hang meg megy folyamatosan alatta. A TV átvált 24p-re, azzal nincs gond.

(#17114) Fandango válasza TomPack (#17113) üzenetére


Fandango
veterán

Pontosan nem tudom mi lehet a baj, vga driver, mpc-hc, directX a legujabb van fenn?

(#17115) TomPack válasza Fandango (#17114) üzenetére


TomPack
őstag

Frissen telepített oprendszer, új gép, más nincs is rajta, csak egy vírusírtó /avast/, meg egy torrent kliens, minden friss rajta. Létezik valami célirányos oprendszer HTPC-hez a windows leváltására, vagy be kell érnem ezzel? :) A gép dobozán az áll, hogy 1080p 3D TV play... Valahogy működnie kéne azt gondolom, de oprendszert nem kaptam hozzá.

(#17116) Fandango válasza TomPack (#17115) üzenetére


Fandango
veterán

Mindenkeppen win7 legyen az op. rendszer, de amit kerdeztem elobb arra nem volt egyertelmu valasz, ha nem a valasz, akkor javaslom tedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#17117) zsoltika29 válasza Kroni1 (#17052) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!

Te hogy csinálod, hogy a Splash Pro proci használat ilyen kevés?

Nekem egy komolyabb filmnél felmegy 60-70 %-ra is. pl. Blue-ray

(#17118) Kroni1 válasza zsoltika29 (#17117) üzenetére


Kroni1
veterán

Azt nem én mértem, hanem huskydog tapsztalataiból idéztem, ő irja ebben a hsz-ben, de szerintem nem bluray hanem mkv konténeres HD film lejátszásnál történt DXVA módban, és természetesen a proci se mindegy hogy milyen..

Más: LG LW5500-as TV-m van. Ha Bluray filmet nézek PC-ről és 1080@24p ben szeretném nézni, akkor a TV-n a 24p Real Cinema (valósághű mozi) beállítást ki vagy be kellene kapcsolnom szerintetek? Itt azt írta valaki h ki kell ezt is kapcsolni, a TV-m topicjában mondták már mindkettőt..

(#17119) zsoltika29 válasza Kroni1 (#17052) üzenetére


zsoltika29
tag

Bocsi most már látom :)

Nem tudod, hogy milyen progi kompatibilis a DXVA 2-vel?

[ Szerkesztve ]

(#17120) Kroni1 válasza zsoltika29 (#17119) üzenetére


Kroni1
veterán

De.. elég sok van. pl. a splash, a media player classic home cinema (mpc hc néven szoktak itt hivatkozni rá), a potplayer és a kmlayerek is tudják, én azt szeretem legjobban. ezen kivül még rengeteg progi de talán ezek itt a legnépszerűbbbek.

(#17121) zsoltika29 válasza Kroni1 (#17120) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi! Hogyan tudom megnézni, hogy a dxva 2-t használja pl. az mpc-nél?

(#17122) zsoltika29 válasza Locsi (#17053) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!
Tudnál segíteni?
Felraktam az XBMC-t a 10.1 -t a 11-t nem találom.

Amikor bekapcsolom a Dxva 2-t a kép összemegy és alig látni a képből valamit.
A gépem új win7-t használok.

(#17123) Gombinyó válasza zsoltika29 (#17122) üzenetére


Gombinyó
őstag

Innen tudod letölteni, de a 11 még csak béta.

(#17124) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az új VLC-t (2.0) próbálta valaki? :) Csak kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17125) Kroni1 válasza hackeeeee (#17124) üzenetére


Kroni1
veterán

huskydog próbálta, de nem volt elájulva. olvass vissza kicsit, nemrég irt róla itt egy rövid elemzést.

(#17126) hackeeeee válasza Kroni1 (#17125) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg is teszem! Köszi. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#17127) zsoltika29 válasza Gombinyó (#17123) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi!
Leszedtem és kipróbáltam, de nekem nem működik ezzel sem a dxva2 .
Mi lehet a gond? a BD 3D-t nem támogatja?

(#17128) Kroni1 válasza zsoltika29 (#17127) üzenetére


Kroni1
veterán

Az teljesen más, ha jól tom ez az x264-es tömörített HD filmekre vonatkozik.. milyen procid van hogy ilyen nagy a CPU terhelés?!

[ Szerkesztve ]

(#17129) zsoltika29 válasza Kroni1 (#17128) üzenetére


zsoltika29
tag

Most már megy nem tudom mit csináltam másképp.
AMD FX 4100 quadcore a procim és BD50-nél megy kb 8-10 %-ot.

Nem olyan rossz ez a progi csak az a kép szétesés ne lenne.

(#17130) Kroni1 válasza zsoltika29 (#17129) üzenetére


Kroni1
veterán

Próbáld az MPC HC-t, azt sokan dicsérik, puritán de mindenevő lejátszó.. Kicsit kell vele szenvedni az elején egyszer hogy felirat, hang minden codek felmenjek hozzá, de megéri. Olvasd el ezt! Itt mindent megtalálsz! Naggyon hasznos ha még nem olvastad! Szerintem ezzel nem lesz képszétesés sem..

[ Szerkesztve ]

(#17131) huskydog17 válasza zsoltika29 (#17129) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kép-szétesés? Itt képtörésre gondolsz?
Ugye nem Windows XP alatt próbálkozol?

Korábban írtam azt is, hogy a DXVA2 automatikusan kerül aktiválásra minden lejátszónál, ugyanis ez OS függő.

WinXP: VMR, Overlay Mixer -> DXVA1
WinVista, Win7: EVR -> DXVA2

WinXP alatt csak VMR9-Renderless alatt kapsz DXVA-t (DXVA1), de a VMR render egyik nagy átka, hogy csúnyán képes törni a kép. EVR render alatt már nincs képtörés, ráadásul ez utóbbi jóval fejlettebb minden szempontból.
A legtöbb lejátszó támogatja a DXVA2-t, de nem mindegyik támogatja a DXVA1-t (VLC, XBMC pl. nem)

Teljes Blu-Ray lemeznél természetesen nagyobb a CPU használat, hiszen jóval magasabb a bitráta, ráadásul a lemez másolásvédelme is erőforrást igényel.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17132) Kroni1


Kroni1
veterán

Szerinted egy jó lejátszó progival BD iso lejátszásakor a kép van olyan szép mint külső BD lejátszóval?! Én úgy gondolom igen, de nem próbáltam még a TV-met BD lejátszóval. Viszont mindig is próbáltam nélkülözni az asztali lejátszót és PC-ről nyomatni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#17133) huskydog17 válasza Kroni1 (#17132) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én azért vagyok inkább a PC-s szoftverek híve, mert ott nagyon sokféle post-process-t rá lehet ereszteni a filmre, ami asztali lejátszónál nem igazán lehetséges. Na persze akik semmilyen post-process-t nem szeretnek, azoknak az asztali lejátszó is tökéletes lehet. Ezen felül szerintem a PC szoftverek kényelmesebben és gyorsabban kezelhetőek.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17134) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam az új CoreAVC -vel az 1080i -s lejátszást tisztán CPU-val, nem jobb az előző 1,2 verzióknál, valamint az MPC beépítetjénél sem. AMD X2 -esen néztem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17135) tdd587


tdd587
őstag

Erre esetleg van valakinek tippje?

(Igazából ide akart menni, csak most nézem, hogy amoda sikerült írni...)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17136) Locsi válasza zsoltika29 (#17122) üzenetére


Locsi
senior tag

Itt a legfrissebb rc1-es, ha minden igaz ma jött ki. A dxva2-es problémádról lövésem sincs, nekem nincs ilyen.

(#17137) leroyclub


leroyclub
senior tag

Feltettem a legujabb VLC-t de kicsit akadozva játsza le a filmeket. A réginél nem volt ilyen. A hardveres gyorsítást kikapcsoltam igy jobb egy kicsit, de még nem tökéletes. Laptopom van amiben egy 1,3 Ghz-es proci van és 3 Gb RAM. Splashplayer sokkal jobban játsza le még a 720P filmek is elég gördülékenyek, de a VLC-t szivesebben használnám. Mit kéne még átállítanom?

(#17138) zsoltika29 válasza huskydog17 (#17131) üzenetére


zsoltika29
tag

Igen képtörésre gondoltam. Bár inkább csak full hd módban tapasztalom kisebb felbontásnál nem . Win 7-t használok.

Locsi: Köszi a linket, most már ezt használom.

(#17139) zsoltika29 válasza huskydog17 (#17133) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali! Mi is az a post-process?

(#17140) WonderCSabo válasza zsoltika29 (#17139) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#17141) huskydog17 válasza zsoltika29 (#17139) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Olyan eljárások, algoritmusok, ami a végső képkockát manipulálják különböző módon. Például van élesítésre, zajszűrésre, színkép megváltoztatására, sőt még interpolálásra kifejlesztett post-process effektek. Ezekkel a film képminőségét lehet manipulálni. További példák kedvéért ilyenek a MPCHC shaderei, valamint a Splash Pro-ban a három képjavító (Light,Detail,Motion) funkció is.

Hopp, már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17142) Kroni1 válasza huskydog17 (#17141) üzenetére


Kroni1
veterán

De ezekre egy 1080p-s filmnél nincs nagy szükség nem?! Inkább kisebb felbontású anyagokon lehet javítani gondolom.. :F

(#17143) tdd587 válasza Kroni1 (#17142) üzenetére


tdd587
őstag

Ha 4k vetítőd van otthon, vagy WUXGA-nál nagyobb monitorod, vagy UHD tévéd, akkor pl. újra fel kell skálázni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17144) Kroni1 válasza tdd587 (#17143) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát nekem egyik sincs.. :D De gondolom ha az anyag nem tökéletes minőségű akkor azon is segithet..

(#17145) zoltanz válasza Kroni1 (#17142) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Láttam már zajos 1080p -s Rip -et, aminél egy jó 720p anyag sokkal szebben nézet ki összeségében. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#17146) tdd587 válasza Kroni1 (#17144) üzenetére


tdd587
őstag

Azért azt gondold el, hogy mondjuk nosztalgiából benyomsz egy rendesen fel nem újított filmet és elkezdesz vele szórakozni, hogy mi is a baj vele. És akkor beállítod egy zajos, életlen stb. rossz jelenetnél, aztán vált a kép és valami egészen mással szembesülsz. Ami rossz, az tipikusan össze-vissza ilyen-olyan vagy eleve rendezői koncepció volt, hogy olyan legyen, amilyen.

Szóval régi filmnél szerintem esélytelen, mert a forrás minősége is erősen változó. Ha meg a Ryan közlegényt filterezed, akkor megölöd vele a filmet. Szerintem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17147) Kroni1 válasza tdd587 (#17146) üzenetére


Kroni1
veterán

Én általában új filmeket nézek és azokat is lehetőleg 1080p forrásból, ugyhogy én sem nagyon használok semmi ilyesmit.

Más: A legujabb 3.1-es KMPlayert használja valaki?! Nem tudjátok hogy ott a DXVA2 módhoz kell-e valamilyen külső decoder még?

(#17148) Kroni1


Kroni1
veterán

MPC vel próbáltam BD filmet nézni PC-ről, és ha a VGA driverben 24Hz-re állítom a képfrissitést nagyon akadozik a lejátszás. Korábban PDVD-t használtam, annál nem volt ilyen gond ha jól emlékszem. Hogy lehet az MPC-t rávenni hogy 24p-ben játssza a BD filmeket?!

(#17149) huskydog17 válasza Kroni1 (#17142) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Amint azt írtam korábban, egy ez nagyon szubjektív dolog. Én például minden filmet a Splash Pro Light és Detail Boost nevű képjavítóival nézek, még az 1080p-ket is. Annyit viszont tudni kell itt, hogy én szinte csak animációs és rajzfilmeket nézek, ahol sokkal jobban látszódik a különbség. Leginkább a Light Boost-ot szeretem, mert ilyen jellegű filmeknél rengeteget dob a látványon, főleg egy TN paneles monitornál.
Nagyon rossz, gyenge minőségű videóra ráereszteni pedig butaság, mivel ezeknél csak még tovább rontja az amúgy is ronda minőséget. Szóval inkább az ellenkezője igaz annak, amit mondtál. vagyis a jó minőségű anyagoknál van több értelme.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17150) tdd587 válasza huskydog17 (#17149) üzenetére


tdd587
őstag

És ezek mit csinálnak?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.