Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) bravoka


bravoka
csendes tag

Sziasztok!1 kis segítséget szeretnék kérni:Acer 5520g notim van amd turion tl-58 as procival,2gb memória és van benne egy Ati radeon hd3650-es videokártya(vagyis annak a tervezésre használt verziója)..a youtube-os 1080p.zenéket stb.simán viszi,de a 10 gb.körüli terjedelmű filmekkel sincs gond,egy darabig..Elkezdek nézni egy filmet,mindegy ,hogy 1,5 gb vagy 10..kb. a 20 perc környékén és a 45 perc körül megáll(vmiért pause-olja magát),ilyenkor csak úgy tudom újra elindítani,ha kilépek a filmből,várok egy pár mp-t és oda tekerem K-lite codec pack-al!mondjuk kb.1.5 éve volt telepítve rá a win7,töredezettség mentesítést csináltam,de nincs javulás.köszi

(#16452) Fandango válasza bravoka (#16451) üzenetére


Fandango
veterán

K-lite codec packot szedd le teljesen, MPC-HC-t rakd fel es elvileg minden gond megoldva :K

(#16453) Steelmanus válasza Kroni1 (#16448) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobaltam en is, de csupan egy proba erejeig.
sima feliratot sbs vagy tab feliratként jeleniti meg
Ez mit jelent? Mert nalam olyan szorosek voltak a feliratok hogy "orom" volt nezni.
Regebben en is kedveltem, de attertem az MPC-HC-ra, mert sokkal egyszerubb beallitani, viszont a regebbi KMPlayer-bol ki van mentve a KMPlayer.ini, es a KMPlayer.cfg fajl.
Eloszor emlekezetbol beallitottam amit be kell de pl az mkv fajloknal nincs DXVA erobol a proci szamol, mar eleve ez nem tetszett nekem.
Utanna bemasoltam a regebbi mentett fajlokat hogy lassam mit allitottam el valahol valamit, de igy sem tetszett.
Viszont ha hoznak gepet javitani, joparan a KMPLayer-t kerik hogy rakjam fel ezert kerdezem.

[ Szerkesztve ]

(#16454) Kroni1 válasza Steelmanus (#16453) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen valóban egyszerűbb a MPC de én is mindenkinek ezt szoktam feltenni, gyorsan lefuttatom a setup wizardot és kész.. A 3D felirat kezelés azt jelenti, hogy a 3D-s filmekhez ugye eddig át kellett konvertálni a feliratot, hogy az sbs és tab kodolású filmek alatt jól látható legyen, vagy eleve olyat kellett szerezni, de mostantól ezt a kmplayer real time kódolja, azaz elég egy könyebben beszerezhető sima srt feliratot találni a 3D filmhez! Az ujban már van DXVA is, direkt megnéztem, bár az a helyzet hogy nekem a nagyobb CPU terhelés ellenére kevesebbet eszik a gép anélkül, mert a VGA-m magasabb fokozatba kapcsol és az több fogyit jelent mint +5-10% CPU terhelés... Ettől függetlenül szerintem is jobb ha a VGA dolgozik az ügyön és nem a CPU.

(#16455) Steelmanus válasza Kroni1 (#16454) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat en nem talaltam meg, vagyis egy teszt videoval neztem Philips Forma1 de azt nem jatszotta le DXVA modban.
Viszont a DAUM Potplayer x64 kellemesen meglepett. Kiprobalas celjabol tettem fel de eddig nem nagyon talaltam benne hibat, sajnos hagyomanyos CRT TV-m van igy a filmeket nem tudom tesztelni mas kijelzon.
Kar hogy nem tud magyarul, legalabbis en nem talaltam magyarirtast hozza.
Lehet ezentul masok gepere ezt fogom feltenni.

(#16456) Kroni1 válasza Steelmanus (#16455) üzenetére


Kroni1
veterán

Hmm. Nekem ki is irja lejátszás közben hogy DXVA, bár nem igazán érdekelt.. potplayer is nagyon jó szerintem, nagyon hasonlítanak. Ezt a Forma1 -et én is megnézem..

(#16457) Daert válasza WonderCSabo (#16449) üzenetére


Daert
őstag

Bocsánat,nagyon láma vagyok,hogy is kell..? :B

_Fefe_ : Igen de ezeket akarom kihagyni.PC messze van,média lejátszóm pedig még nincs.

(#16458) WonderCSabo válasza Daert (#16457) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnyitod a windows parancssort, és oda írod be az utasításokat. Ilyenkor a fájlok pontos útvonalát kell beírnod, két " közé.

(#16459) Daert válasza WonderCSabo (#16458) üzenetére


Daert
őstag

Jesszumpepi,ez nekem magas.Egyszerűbb megoldás nincs a témára esetleg?
Parancssor megvan,de mit kell beírnom......

[ Szerkesztve ]

(#16460) biega válasza Steelmanus (#16455) üzenetére


biega
aktív tag

Itt található a magyar Potplayer verzió:
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1176663996

(#16461) Csibcsala


Csibcsala
tag

Az Auch-ban 7000ft-ért van Orion MMP300. szerintetek milyen? HDMI is van rajta. Köszi

[ Szerkesztve ]

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#16462) F34R válasza Csibcsala (#16461) üzenetére


F34R
nagyúr

olyat ne vegyél minimum egy Asus O play hdr-1-t.

(#16463) Csibcsala


Csibcsala
tag

Bocsánat Orion MMP 5001 ez tudja a Full HD-t? Köszi

[ Szerkesztve ]

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#16464) Csibcsala válasza F34R (#16462) üzenetére


Csibcsala
tag

Köszi a választ. Az Asus kicsit drágább, megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

Csak a porfelhőt látni. Sohasem menetelnek el idáig. Sohasem hagyják el a sivatagot. Amint elérik a sivatag határát, visszafordulnak.

(#16465) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy melyik AGP-s Nvidia kari tudja a DXVA-t és van rajta HDMI is?

Üdv.

(#16466) zoltanz válasza banderasz77 (#16465) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak PCI -ban van, de ritka, HDMI-t meg átalakítóval meg tudod oldani.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16467) F34R válasza Csibcsala (#16464) üzenetére


F34R
nagyúr

megéri persze , használtan van olcsóbban is ha drágállod. 1080p-s videókat is visz nagy bitráttal.

(#16468) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!

A Total Media Theatre 5 subtitle kapcsolóját hogyan lehet OFF-rol ON-ra állítani?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#16469) Steelmanus válasza biega (#16460) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a linket, hasznos lesz, en is kiprobalom, de az egyik baratom epp most fog gepet osszerakatni velem es Ő meg ezt nem ismeri, karacsonyra megviccelem, mondvan hogy ez lett belole, es a KMPlayer-t befejeztek.

(#16470) spiritex


spiritex
veterán

Furcsa kérdésem van. Minden működik szépen mpc-hc-vel és a 23.976-os filmekkel, párhuzamos a zöld és a piros csík végig, nincs frame drop, de csak az Aero módot kikapcsolva. Tegnap mondom kipróbálom miért is nem volt jó nekem az Aero és visszakapcsoltam. Érdekes módon maradt minden jó statisztika, párhuzamos vonalak, no frame drop, vga használat 50-60% között, vga memória használat 150-200 MB, mégis döcögős lett minden film lejátszása, SD, HD, mind. Észrevettem azt is, hogy ha netezek, és a browser tölti be éppen a honlapot, akkor a körbe-körbe futó egérikon is szakadozva fut. Szerintetek miért van ez? Gyenge a video kártyám? De ha meg gyenge, akkor miért nincs 90-100%-on a vga load?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16471) ildi_


ildi_
csendes tag

Sziasztok! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol kell kikapcsolni Total Media Theaterben azt, hogy a win7 ne váltson át aeroból egyszerű módba?

(#16472) WonderCSabo válasza ildi_ (#16471) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal sehol, de javítsatok ki!

[ Szerkesztve ]

(#16473) spiritex


spiritex
veterán

Visszautalva egy korábbi hozzászólásomra, hogy át kellett térnem a madVR-re a tolerálható exclusive módja miatt, nem tudjátok esetleg, hogy mi lehet az oka annak, hogy Aero-val miért nincs egyáltalán tearing-em tökéletes szinkronizáció és párhuzamos zöld/piros vonalak mellett és ezért nincs szükségem a madVR-re és használhatom nyugodtan az EVR CP-t (viszont akad, ld. előző hozzászólásom), Aero nélkül viszont azonnal előjön a tearing és csak az exclusive mód tünteti el, amit a madVR-es kiadásban még tolerálni tudok.
Egy szóval miért van tearing-em Aero nélkül exclusive mód hiányában? Én úgy tudtam, hogy a tearing akkor jelentkezik, ha nincs meg a szinkron a lejátszó és a megjelenítő között. Viszont az értékek és a végig párhuzamos vonalak is azt bizonyítják, hogy nincs szinkronizációs probléma, és hát nem is szokott megakadni a film...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16474) Kroni1 válasza WonderCSabo (#16472) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem sem lehet ezt állítani. Nem véletlenül kapcsol át gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#16475) ildi_ válasza Kroni1 (#16474) üzenetére


ildi_
csendes tag

Rájöttem közben: settings/playback/always disable Windows Aero during playback pipa ki

(#16476) Kroni1 válasza ildi_ (#16475) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor te ügyesebb vagy mint én.. :D

(#16477) spiritex


spiritex
veterán

Érdekes dolgot vettem ma észre. Az előbb 50%-on ment a cpu, pedig nem csináltam semmit, csak zenét hallgattam winamp-al. Kiderült, hogy egy audiocg.exe process csinálta. Utánanéztem a neten és kiderült, hogy ez a *ar még stutteringet is tud okozni Win7 alatt.
Íme a [link].

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16478) WonderCSabo válasza spiritex (#16477) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden tud stutteringet okozni, ami túlságosan terheli a rendszert. :)

(#16479) spiritex válasza WonderCSabo (#16478) üzenetére


spiritex
veterán

Hát ok, igazad van, csak hát ha én gyanútlanul nézem a tv-t az ágyról, nem látom a proci használatot, közben a gépen nem megy semmi más, csak az mpc-hc, akkor teljes nyugalommal elvárná az ember, hogy közben nem fog beakadni semmi, ez meg olyan, hogy egyszer csak gondol egyet, és már zabálja is a procit. Úgyhogy le is tiltom a fenébe. :K

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16480) giigz


giigz
veterán

BS Player-ben videót lehet elforgatni?

(#16481) spiritex válasza giigz (#16480) üzenetére


spiritex
veterán

A videokártya driverében biztosan.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16482) F34R


F34R
nagyúr

nem szorosan ide tartozik , de egy HD-ready megjelenítőn mein képet ad egy 720*300 -as videó? pixeles vagy nem nagyon észrevehető (a forrás BD-ről van).

(#16483) spiritex válasza F34R (#16482) üzenetére


spiritex
veterán

HD-Ready plazmán észre sem vehető, az amcsi sorozatokat mind így nézzük. Az lcd az más tészta...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16484) F34R válasza spiritex (#16483) üzenetére


F34R
nagyúr

egy olcsó 56cm-es LCD-re esne a kérdés . gondolom itt sem lehet sok különbség.

(#16485) stevve válasza F34R (#16484) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem igen lesz túl sok látható különbség.

(#16486) F34R válasza stevve (#16485) üzenetére


F34R
nagyúr

köszöntem , keep it up

(#16487) csjunior


csjunior
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy asus x53u sx 180d laptopot. Feltettem rá egy 64 bites win 7-et. A leírásokban azt olvastam ez a gép alkalmas a full hd filmek lejátszására. A valóságban sajnos mást tapasztalok. Eléggé szaggat a lejátszás és elcsúszik a hang is. Tud valaki tanácsolni nekem valamit azon kívül hogy dobjam ki amit vettem? :)
Próbálkoztam különböző kodekekkel és lejátszókkal is.
Segítségeteket előre is köszönöm! András

(#16488) WonderCSabo válasza csjunior (#16487) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Törölj le minden lejátszót, kodeket, és nézd meg az első hszt.

(#16489) csjunior válasza WonderCSabo (#16488) üzenetére


csjunior
csendes tag

azt tettem és ok lett minden. thx a segitséget

(#16490) zoltanz válasza zoltanz (#16435) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben rájöttem valószínűleg én vagyok a sügér, nem kontextmenüben a videónál kapcsoltam be a statisztikát a MPC-HC -n... Nade most éppen Win XP -vel nyomom, azon nem lehet EVR-CP beállíni? Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16491) WonderCSabo válasza zoltanz (#16490) üzenetére


WonderCSabo
félisten

EVR csak Vistától van, nem? Bár mintha legújabb .NET felrakása után XP-n is lenne.

(#16492) F34R válasza WonderCSabo (#16491) üzenetére


F34R
nagyúr

4.0 NET után is inaktív volt ez az opció XP-n (Igen csak vistától van )

(#16493) WonderCSabo válasza F34R (#16492) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kösz a kiegészítést.

(#16494) zoltanz válasza WonderCSabo (#16491) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Fent van a .Net, ha EVR-CP -re állítom (DXVA nélkűl) megy a Win XP-vel nálam, de ott sem jelenik meg a stat. Majd Vista-val megpróbálom hátha.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16495) F34R válasza zoltanz (#16494) üzenetére


F34R
nagyúr

32 bites XP-vel nem néztem meg ez még a multkori időből volt akkor egy szösszenetre felraktam a 64-bites változatát.

(#16496) George0424


George0424
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan jellegű a problémám, hogy ha MKV filét szeretnék lejátszani, megnyitom a könyvtárat ahol található a film és elég nehezen tölti be, és a RAM mutató elkezd felfelé ballagni és meg se áll 98%-ig (6Gb). Persze eközben már nézem a filmet, de szerintem ez nem normális jelenség! Splayert és Windows mediaplayert használok! Kipróbáltam már több codek packot de a jelenség megmaradt!
Elkelne egy kis segítség!
Előre is köszönöm!

Üdv: :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=George0424 Tel: 06703858903

(#16497) Fandango válasza George0424 (#16496) üzenetére


Fandango
veterán

Olvasd el az 1. hsz-t!

(#16498) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Hdmi - vel akadtak egy kis gondaim.Az itthoni gépem osszevan kotve a tv vel,es ugy szokom nezni a filmeket.De : 3 napja hoztak egy gepet,h tegyem rendbe ,es h csinaljam meg aztis ,h menjen a film a tvn .Nvdia kartya van benne.Minden jo,sierult a kepet is atvittem,de sajnos hangot sehogy sem sikerul kicsikarnom belole.Kozelehet hozza,h nincs a graf kartyan hdmi,csak DVI? ! arra tettem atalakitot.DVI- rol HDMI -re. Ezert nemlehet hangom?es lehet ezt valahogy javitani? uj graf kartyat nem akarnanak bele venni.... :F :F

(#16499) WonderCSabo válasza potyi23 (#16498) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A DVI nem tud hangátvitelt. Bizonyára van a gépen hangkimenet a hangkártyán/alaplapon, nézd meg.

(#16500) benvolio válasza potyi23 (#16498) üzenetére


benvolio
őstag

Próbáld ki más átalakítóval, mert az ATI kártyák kiviszik a hangot DVI-n is ha megfelelő az átalakító, az ATI-k közül az amire "REV B" van írva, de valakinek sikerült "noname" átalakítóval is /de ez próba szerencse/. Nem akarok általánosítani de az biztos, hogy a HD4830-as kártya tuti kiviszi, mert ott olvasgattam erről. Szerintem próbálgasd, mert lehet nálad is sikerülni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.