Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Kroni1 válasza WonderCSabo (#16298) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem próbáltam még ezt, ráadásul a felbontást én kell hogy átállítsam 24p-re, a Total Media Theatre magától nem állítja át, marad 60Hz-en, pedig olvastam olyat is valakinél h neki pl. a Powerdvd magától 24p-re vált.. (Radeon HD6850 + HDMI 1.4-es kábel)

(#16302) WonderCSabo válasza zoltanz (#16299) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs, ezek az emberek egy petákot sem kapnak a feljesztésért. Tőzsdén egyébként sincs egyik se, amelyiket említettem, nehezen is lehetne, ha ingyenesek a programok... Persze ezeket a programokat teljes állású fizetett programozók is fejlesztik, de általában több az, aki totál ingyen csinálja. Az MPC-HC fejlesztéséért egyik fejlesztő se kap semmit.

Azért elég durva, hogy ennyire nem vagytok tisztában ezzel, másrészt az, hogy el sem tudjátok képzelni, hogy van olyan ember aki ingyen járul hozzá az IT fejlődéséhez.

(#16303) zoltanz válasza WonderCSabo (#16302) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Legalábbis hasonoló ingyenes szofverekkel foglalkozó cég is van a tőzsdén, az hogy nem teszik más kérdés.
Azért vannak olyanok akik egy cégnél dolgoznak programozóként, és ha úgy van a szerződésük sztem közkincsé tehetik forráskódjukat lásd Id.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16304) WonderCSabo válasza zoltanz (#16303) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mondtam, hogy nincsenek. Egyébként az ID asszem csak jó pár év delayjel rakja fel.

(#16305) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés, Ti hova rakatjátok a feliratot? Én most próbálgatom, teljes képernyőnél sokkal jobb, hogyha letetetem vele a fekete részre, meg kicsivel nagyobbak is a betűk, olvashatóbbak így. Nálatok, hogy mint van? :)

Véleményem szubjektív...

(#16306) Joshi válasza hackeeeee (#16305) üzenetére


Joshi
titán

Feltéve ha van fekete rész :D , ez mindig az adott film képarányának függvénye. Természetesen ha van fekete sáv alul felül akkor miért is lenne az aktív képben. Anno még a Yamada divix-es lejátszón is le lehetett vinni ebbe a holt térbe persze csak egyedi firmware-el.

(#16307) WonderCSabo válasza hackeeeee (#16305) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én próbáltam legalulra rakni, de ilyenkor túlságosan lefele néztem, és a kép legfelső része sokszor kimaradt. Persze most már legtöbbször a feliratot nem is nézem. :)

(#16308) hackeeeee válasza WonderCSabo (#16307) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, jogos. :)

Én csak próbálgatom, hogy lenne jó. :) Úgy próbáltam, hogy kikapcsoltam a felirat rögzítést, és ugye levettem a lenti margót, így ugye teljes képernyőnél szépen leteszi a fekete sávra a feliratot, és nagyobbak a betűk is.

Viszont, ha rögzítve van a felirat, úgy meg lehet adni neki valahogy, hogy nagyobb legyen a betű? Mert magával a betűtípussal nincs gondom, csak abban a formában viszont kicsik a betűk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16309) Kroni1


Kroni1
veterán

Na gyerekek megpróbáltam lejátszani az első 3D BD filmet amit sikerült megszereznem, de nem idnul el a film.. A PowerDVD lejátssza de csakis 2D-ben viszont a TMT 3D-ben akarja inditani, és azt irja ki h valamelyik komponens elbukott a teszten ezért nem indul, tehát nemis a progikkal van gond ha jól sejtem! A 6850-nek tudni kell a 3D Bluray lejátszást, a konfigom többi HW-je meg nem lehet a szűk keresztmetszet, mindenem megfelel a 3D rendszerkövetelményeknek elvileg.. Na de akkor mi lehet mégis Kábel? Pedig direkt 3D-re vettem egy újat.. :F

[ Szerkesztve ]

(#16310) ozzy711 válasza Joshi (#16306) üzenetére


ozzy711
őstag

Egy kicsit téma off:
Joshi: Az aláírásod kicsit irredentára sikerült nem? Ezzel agymosást, akarsz végezni?
Komolyan kérdezem ez hogy jön egy pc-s fórum-ba?
Vagy ez csak engem zavar?
Téma: On

(#16311) WonderCSabo válasza ozzy711 (#16310) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Majd a moderátorok eldöntik. Nekem pedig egy filmből vett igencsak nihilista idézet az aláírásom, az se "tartozik" egy PCs fórumba. :) Mellesleg asszem szíve joga, hogy mit ír oda, amíg nem követ el törvénybe ütköző, vagy az alapelvekbe ütköző dolgot. Engem mellesleg nem zavar, pedig nem, egyáltalán nem tartozom a szélsőjobboldali táborhoz.

hackeeeee: MPC-HC jobbgombos menüjében lehet állítani a felirat stílusát.

[ Szerkesztve ]

(#16312) Kroni1 válasza WonderCSabo (#16311) üzenetére


Kroni1
veterán

Szive joga amig nem sértő, ezzel egyetértek, nem is értem mi ebben a zavaró!

(#16313) OddMan


OddMan
őstag

Az nVidia 9600GT kártyám 23.952Hz-el hajtja meg a projimat.
A kérdésem, hogy ennél pontosabban nem lehetne ezt beállítatni, hogy jobban megközelítse a 23.976-ot?

A másik kérdésem, hogy az EVR Sync-et hogyan kell beállítani? Sajnos fogalmam sincs, hogy melyik paraméter mit jelent. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16314) WonderCSabo válasza OddMan (#16313) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézzed meg MPC-HC Ctrl+J-s statisztikáit, ha vízszintes egyenes a piros vonal, vagy nagyon ritkán van benne ugrás, akkor ne foglalkozz vele.

(#16315) hackeeeee válasza WonderCSabo (#16311) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#16316) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Melyik a kodekkel lehet jobb eredményt elérni a WMV3 vagy a WVC1-el, mennyivel?
DXVA -hoz, hogyan viszonyúlnak a WMP12 -vel? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16317) stevve válasza zoltanz (#16316) üzenetére


stevve
nagyúr

WMV3-ra van full bitstreaming támogatás UVD 2-től.

[ Szerkesztve ]

(#16318) zoltanz válasza stevve (#16317) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tehát WMP12 -vel mindkettőnél lehet DXVA-t hasznáni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16319) stevve válasza zoltanz (#16318) üzenetére


stevve
nagyúr

Elvileg igen. Próbáld megenni a pudingot és kiderül. :)

(#16320) zoltanz válasza stevve (#16319) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megeszem ne aggódj azon, nemsokára. :) Csak közvetve érdekel, pl telefonra jó.
Amúgy ezek nem annyira elterjedtek, mint pl. a normális BR Rip -ek h.264-ben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16321) OddMan válasza WonderCSabo (#16314) üzenetére


OddMan
őstag

A kártyám típusa 8600GT, az előbb rosszul írtam.
Sajnos a zöld vonal eléggé ferde és ez miatt néha eldob egy képkockát és időnként 1 képkocka erejéig megakad a film.
Amíg ATI kártyám volt ilyet nem tapasztaltam, a Radeon kártyám 23.977 Hz-en hajtotta meg a projim.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16322) zoltanz válasza stevve (#16319) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megnéztem, egy hangyányit jobb csak a tesztjeim szerint a WMP12 DXVA-val.
Pl egy WMV3 vagy a WVC1-es (720p) anyagnál kb. 25 % a CPU összterhelés (AMD X2 3600+ 2x1900 MHZ procinál, Geforce 8500GT 512 MB) a nélkűl 35% átlag.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16323) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

MPC-HC-ban a DVD-k képe függőlegesen csíkos, wmp12-ben jó. Ez vajon mitől lehet?

Felraktam a legfrissebb verziót, és megszűnt a hiba. Hm.. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16324) WonderCSabo válasza OddMan (#16321) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos passzolom. Nem tudom miért ezt a frekit csinálja a karid. Próbáltad simán Windows-al állítani a frekit, és nem MPC-HCval? Illetve legfrissebb minden?

(#16325) OddMan válasza WonderCSabo (#16324) üzenetére


OddMan
őstag

A 8600GT csak ideiglenesen van nálam, mert a régi kártyámat eladtam újat pedig még nem vettem.
Ami most foglalkoztat, hogyha veszek egy GTX560Ti nVidia videokártyát, akkor az is csak 23.952Hz-el fogja majd meghajtani a projimat? Ha igen, akkor lehet, inkább mégiscsak ATI-t kellene vennem, mert játék mellett eléggé sokat használnám blu-ray filmek nézésére és hát eléggé idegesítő, hogy viszonylag sűrűn akadozgat a kép. :(
Tegnap este kipróbáltam a legújabb meg régebbi nVidia driverekkel is, de mindegyikkel ugyan ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16326) WonderCSabo válasza OddMan (#16325) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kétlem, hogy annyival hajtaná.

(#16327) norbi0604 válasza hackeeeee (#16323) üzenetére


norbi0604
aktív tag

És tényleg, ezek szerint végre javították.

Jó, hogy benéztem a topicba. :D

[ Szerkesztve ]

(#16328) hackeeeee válasza norbi0604 (#16327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor nem egyedi esetről volt szó. :)

Véleményem szubjektív...

(#16329) norbi0604 válasza hackeeeee (#16328) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Nem bizony, korábban már én is írtam ugyan ezzel a problémával kapcsolatban itt a topicban, konkrétan a béta mpc-nél mikor dvd-t akartam lejátszani, full zöld csíkos volt az egész kép, akkor azt mondták, hogy csak nekem ilyen, ezek szerint mégse, de mostmár ok. :D

[ Szerkesztve ]

(#16330) OddMan válasza WonderCSabo (#16326) üzenetére


OddMan
őstag

Lehet igazad van, mert amikor átrakom 24Hz-re, akkor is ugyan azt tapasztalom. Az lehetséges, hogy a 8600GT csak 24.000Hz-et képes kiadni a HDMI kimenetén? Ha jól emlékszem ilyen hiba a régi intel alaplapi VGA chipeknél is volt.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16331) WonderCSabo válasza OddMan (#16330) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudom, lehetséges.

(#16332) hackeeeee válasza norbi0604 (#16329) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Xvideo-ról töltött verziót használok. Onnan töltöttem a legfrissebbet, és megszűnt, szerencsére.

Véleményem szubjektív...

(#16333) OddMan


OddMan
őstag

Szeretnék venni egy nVidia GTX560 vagy GTX560Ti kártyát, hogy néha tudjak picit játszani is, viszont ha a mostani 8600GT kártyámhoz hasonlóan az is rosszul fogja kezelni a 23.976Hz-et, akkor asszem idegbajt fogok kapni. :W
Ha valaki használ GTX560 vagy GTX560Ti kártyát az legyen szíves írjon ide a fórumra, hogy nála hogyan kezeli a kari a 23.976Hz-es videók lejátszását.
Thx.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16334) tozso76 válasza OddMan (#16333) üzenetére


tozso76
aktív tag

Adj hozza egy egyedi felbontast, ahhol a frissitesnek 23,978hz-et allits. IGEN ....78-at. Ezzel sem lesz pontosan 24/1001 de kozelito lesz. Holnap reszletezem, ha kell. Mobilrol elég szenvedős az irás.:-)

(#16335) OddMan válasza tozso76 (#16334) üzenetére


OddMan
őstag

Ezzel a trükkel most feltornáztam 23.962 vagy 23.967-re, pontosan nem emlékszem. A zöld csík már kevésbé dől, de még mindig ferde és viszonylag gyorsan eléri a pirosat és utána a folyamat kezdődik előröl.
Próbáltam magasabb értéket beállítani, de a kártya vagy erre áll be vagy a kép alja elkezd remegni villogni, amikor 23.982-nél magasabb értéket próbálok beállítani. Szerintem ezek a régi nVidia kártyák nem képesek normálisan 23.976Hz-et kiadni. :(
Amúgy ReClock-al sikerült tökéletesen beállítani, mert a 24.000Hz-et viszont tökéletesen viszi a kártya.
Azért arra még mindig kíváncsi lennék, hogy az új 500-as sorozatú nVidia kártyák is ilyenek vagy ezek már normálisan működnek, mint pl. a HD Radeon-ok? :U
Nekem volt HD4850, HD6870 és mindkettő nagyon pontosan beállt 23.976-ra, persze filmnézés közben néhányszor itt is tapasztaltam, hogy a zöld vonal eléri a pirosat, de egy film alatt talán csak 1x-2x csinált csak ilyet és nem 2 percenként. :(

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16336) tozso76 válasza OddMan (#16335) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az avsforumon van egy eleg terjedelmes topik ami ezzel a problemaval foglalkozik. Teszteltek az ati, nvidia, intel pontossagat es arra jutottak hogy, egyik sem kepes (alapbol) 23,976Hz-et kiadni magabol. A topik vege fele van egy iras, amiszerint a v-sync erteket is modositani kell nvidian es azzal meglesz a tokeletes 23,976. En madvr renderelt hasznalok es az a ctrl+j-re azt is kiirja hogy milyen idokozonkent lesz ugras, ha nincs tuti szinkronban az fps.

Igen, a masik lehetoseg a reclock. Ott egyebkent valaszthatsz 23,976_ot is a 24 helyett es akkor ahoz fog idoziteni.

Orulok hogy, Te is felfedezted ezt a hibat. Mar azt hittem csak en vagyok erre allergias.
A proji tud 23,976-ban, vagy ennek tobbszorosen menni?
Nekem a samu a600, tud.

(#16337) OddMan válasza tozso76 (#16336) üzenetére


OddMan
őstag

Persze az InFocus SP8602 projim képes 23.976-ra. A többszörözést nem próbáltam eddig.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16338) OddMan válasza tozso76 (#16336) üzenetére


OddMan
őstag

A topik vege fele van egy iras, amiszerint a v-sync erteket is modositani kell nvidian es azzal meglesz a tokeletes 23,976.

Erről tudnál dobni egy linket, mert nem találom. :B
Thx!

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16339) Joshi


Joshi
titán

Az mitől van hogy az XBMC-vel élvezhetetlen a DXVA és egyéb beállítás még a béta 11-el is? Olyan szinten szaggat mint állat pedig a TV 24Hz-et mutat. Lehet hogy az LG 24p Real Cinema-t nem szereti az XBMC? Nem értem. :F

(#16340) WonderCSabo válasza Joshi (#16339) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az XBMC vált automatán 24Hzre?

(#16341) Joshi válasza WonderCSabo (#16340) üzenetére


Joshi
titán

Ezt hogy érted? Ez az XBMC-ben beállítható opciók, azt nem tudom hogy kikapcsolt állapotban mit küld a TV-nek. :F

(#16342) WonderCSabo válasza Joshi (#16341) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van egy ilyen bug, sajnos az MPC-HCben is jelen van. Azt én magam jelentettem be. Az megoldja, hogy nyitsz egy ablakot.

(#16343) stevve válasza WonderCSabo (#16342) üzenetére


stevve
nagyúr

Mik vannak... :D :C Nagy tisztelet a jó ügy érdekében tett bejelentés nyomán. :R

(#16344) Joshi válasza WonderCSabo (#16342) üzenetére


Joshi
titán

Jó csak nem értem hogy lehet bug egyszerre két programban. :F Mert az igaz hogy valami ilyesmi létezik MPC-HC-ban is de ha egy más program is produkálja akkor itt máshol lesz a hiba forrása. :U

Más: kinéztem magamnak az LG BD670-es BD lejátszót, ha minden igaz akkor Realtek1186-os chip dolgozik benne ami elvileg viszi az M@L5.1 16 Reframes kódolásokat is ami ugye a nevezetes killa_sample. Írtam az LG-nek hogy erősítsenek meg az előbb írtakkal kapcsolatban. Ha válaszolnak és pozitív válasz lesz akkor 35k-ért veszek egy ilyen lejátszót. Ha azzal is szaggatni fog a lejátszás akkor biztos hogy a TV-vel lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#16345) spiritex válasza OddMan (#16321) üzenetére


spiritex
veterán

Érdekes dolog azért ez a "megakad egy picit" téma, mert nemrég már sikerült belőnöm a rendszert, hogy szép, folyamatos legyen minden, és a két csík végig párhuzamos maradjon, de mostanában mégis akadtak olyan filmek, amik meg-megakadtak. Ilyen volt pl. a legutóbbi Dexter, amikor is jópár jelenetnél ugrott picit a kép. Eszem nem volt hozzá, hogy most akkor mi a baj. Aztán, amikor kipróbáltam 3 lejátszó progival is, és megnéztem mindegyikkel ugyanazt a jelenetet, kiderült, hogy a filmben vannak benne a hibák. Úgyhogy sok esetben felesleges a szenvedés, nem lehet ellene semmit sem tenni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16346) OddMan válasza spiritex (#16345) üzenetére


OddMan
őstag

Abban igazat adok, hogy van néhány hibás film, de azért ez eléggé elenyésző. Amúgy meg nálam minden film akadt, most, hogy belőttem a ReClock-ot, tökéletesen akadásmentesen mennek a filmek 24.000Hz-re állítva a képmegjelenítőt. A lényeg, hogy a 8600GT szerintem nem tud pontosan 23.976-os jelet kiadni és ezért akadozgat néhány perc után egyet-egyet a kép.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16347) spiritex válasza OddMan (#16346) üzenetére


spiritex
veterán

Hát akkor örülj neki, hogy a ReClock-al jó! Tudod, nekem is csak az oldotta meg, azért mondtam. Úgyis a 24 fps az eredetije a filmeknek, a 23.976 csak a BD változat mindig. A filmbéli hibát pedig csak azért említettem meg, mert egyre több ilyenbe futok bele, és érdemes visszatekerni 1-2x, hogy kiderüljön nem mindig ugyanannál a képkockánál ugrik-e és nem a filmben van-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16348) WonderCSabo válasza stevve (#16343) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is kérek mikulássapkát!

Ez nem egy nagy dolog, a nagy dolog az lett volna, ha bejelentés után posztolom a patchet is, vagy legalább egy workaroundot. De ahogy már vki leírta, ezeket a bugokat nem javítja senki. Én télleg kijavítanám, ha értenék hozzá, de ilyen szintre még nem jutottam el.

Joshi: Ez simán lehet, egy közös tényező váltja ki. Ha megnézed a bugot, írja a fejlesztő srác, hogy ismeri a dolgot, és a Mediaportal progiban is volt. Ettől függetlenül még nem biztos, hogy Te ebbe futottál, de sztem igen. A TV nem igazán csinálhat ilyet.

(#16349) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#16348) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerk. a bughoz: én úgy látom, hogy a srác aki megerősítette bugot, és volt benne hajlandóság a javításra, lelépett, a többiek meg egyszerűen nem is veszik figyelembe. Ettől függetlenül én rákérdezek 3-4 hónaponta doom9-en, ha eszembe jut, ahogy most is...

(#16350) spiritex válasza WonderCSabo (#16348) üzenetére


spiritex
veterán

Na de én nem értem minek egyáltalán váltogatni a frekit? A filmek 99%-a 24 fps-es. A maradék 1% mondjuk angol tv sorozat, amit 25 fps-el vesznek fel és ott kellhet csak az 50 Hz. De én azokat is 24 fps-el nézem, :P. Tehát a tv-m fixen 24 Hz-re van belőve winen keresztül, és az mpc-hc-ban ki is van kapcsolva az Autochange.
Jaaa, most esett le, itt arról van szó, hogy ugyanazon a kijelzőn filmezik valaki, amin utána netezik, dolgozik?! Mert akkor látom értelmét, de amúgy, hogy egy külön tv-n filmezik mindig, úgy nem nagyon.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.