Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) WonderCSabo válasza Sub-S (#16650) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem is. Köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16652) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ezt a videót akadozva játssza le a gépem. Próbáltam több programot, MPCH, VLC, PowerDVD, talán a Splash Player volt a legjobb. Érdekes módon kikapcsolt hardveres gyorsítással. Ha bekapcsolom a VGA terhelés 60%-os, mégis akad a film. Mi lehet a gond? A én Sapphire HD6850 egyedi hibája vagy lehet, hogy a Catalystban kellene valamit állítani?

(#16653) WonderCSabo válasza pinnacle (#16652) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HCben DXVAval teljesen szar volt, akadt eléggé, és az egész lejátszó fagyogatott. DXVA nélkül egész jó volt, bár is is beakadt időnként, és a procimat szinte 100%-ban leterhelte. WMP12-vel DXVAval is egész jól ment, de ott sem volt teljesen folyamatos a lejátszás. Elég érdekes lehet a kódolása ennek a videónak.

(#16654) pinnacle válasza WonderCSabo (#16653) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Panasonic SD90 60Hz-es kamerával van felvéve. Azt mondták, hogy ATI Liano, Nvidia 8600GT gond nélkül lejátssza.

(#16655) PuMbA válasza pinnacle (#16654) üzenetére


PuMbA
titán

Valamit állíts a kamerán (1080i vagy 1080p, de kevesebb fps) és nézd meg, hogy úgy rendesen lejátszódik-e. Nekem 119 fps-t ír ki a videóra, szóval valami metaadat nagyon rosszul lett beírva a fájlba.

(#16656) pinnacle válasza PuMbA (#16655) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én még csak vásárlás előtt állok. Azt nem tudod véletlenül, hogy a progresszív felvétel 2x annyi adatot tartalmaz-e mint az interlaced? A progresszív 28Mbs az interlaced 24Mbs-el rögzít. Akkor lehet, hogy jobban tömörített?

(#16657) PuMbA válasza pinnacle (#16656) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tartalmaz 2x annyi adatot, de progresszív kép esetén sokkal több a képkockák közötti hasonlóság és ezért meg lehet spórolni sok adatot.

"However the bandwidth benefits only apply to analog or uncompressed digital video signal. With digital video compression, as used in all current digital TV standards, interlacing introduces some additional inefficiencies, and so the transmission bandwidth savings of interlaced video over fully progressive video are minimal even with twice the frame rate, i.e. 1080p50 signal produces roughly the same bit rate as 1080i50 signal. According to one MPEG-4 AVC test using a "sports-type" scene, 1080p actually requires less bandwidth to be perceived as subjectively better than the 1080i equivalent."

zoltanz: Egy jó deinterlace algoritmus "kitalálja" a kép másik felét (vagy inkább a hiányzó sorokat). Az már más kérdés, hogy nem tudja mindig jól kitalálni és sosem lesz olyan minőségű, mint progresszív videó, de közel van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16658) zoltanz válasza PuMbA (#16657) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Itt ezt írják:

Iterlaced: Ez a technológia úgy működik hogy a megjelenítendő képnek egyszerre csak az egyik felét kapjuk meg TV-n méghozzá úgy, hogy először a páratlan számú sorokat mutatja a TV majd a páros számú sorokat. Természetesen ezt olyan gyorsan váltogatva, hogy azt szemünk nem nagyon érzékeli. DE ez azt jelenti, hogy az effektív felbontás mindössze a fele a Full-HD-nak és ezért például az 1080i felbontás adatmennyiségben és részletességben alulmarad a 720p-vel szemben !!! Például ha megállítjuk a filmet akkor elcsúszó sorokat láthatunk.

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16659) zoltanz válasza PuMbA (#16657) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is jobbnak látom a deinterlace-val lejátszott 1080i videókat a 720p-nél egyébként.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16660) PuMbA válasza zoltanz (#16658) üzenetére


PuMbA
titán

"Az emberi szem megközelítőleg 24-30 képkocka/másodperccel “lát”, de ezt nem lehet pontosan meghatározni." A cikkíró jobban utánanézhetett volna az egésznek, mert sok valótlanság van benne :)

(#16659) zoltanz: Igen :K , de csak akkor, ha egy jó deinterlace algoritmust teszel alá, ami manapság már alap, de régebben nem volt az.

(#16661) pinnacle válasza PuMbA (#16657) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt is nehéz eldönteni, hogy mi az ami tényleg jó a vásárlónak és mi az ami csak marketing. A profi kamerák is 1080i-sek. Gondolom a Blu-ray is folyamatos a 24p-vel, egyáltalán van "hivatalos" anyag ami 50p-s? Ez Canon HF100-al készült interlaced felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#16662) stevve válasza pinnacle (#16652) üzenetére


stevve
nagyúr

Nálam mindig ugyanott akad WMP12-ben, úgyhogy én a filmre gyanakszom. Amúgy m2ts-re nem az igazi az MPC-HC.

(#16658) zoltanz:
Gyakorlatilag sávszélességben kevesebb az i-s, ezért is használják tévések, de azt kétlem, hogy egy 1080i rosszabb lenne egy 720p-nél. Milyen összehasonlításban? :F elcsúszó sorok? Mi az az "az effektív felbontás"? :F

[ Szerkesztve ]

(#16663) pinnacle válasza stevve (#16662) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem a Splash Player volt a legjobb. Azért gondoltam, hogy szoftver/hardver hiba mert azt mondták, hogy ATI Liano, Nvidia 8600GT simán lejátssza.

(#16664) stevve válasza pinnacle (#16663) üzenetére


stevve
nagyúr

Azt nem írták, milyen lejátszóval? Nekem ATI-m van és mindig kb. ugyanott akad be picit.

(#16665) pinnacle válasza stevve (#16664) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MPCHC, Splash Player de majd megkérdezem még egyszer, mert idáig még senki sem írta, hogy akadás mentesen fut a felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#16666) stevve válasza pinnacle (#16665) üzenetére


stevve
nagyúr

Fura. Egy régi nV ennyivel jobb lenne? :F Elég nehezen hiszem el egyelőre. Mindjárt megnézem a terheléseket is.

szerk:
nos, megnéztem és a GPU terhelése 56% körül van, a CPU meg más egyébbel együtt is csak 20% körül. Nem azért akad, mert gyenge a vas, ezek szerint. rejtélyes. :)

[ Szerkesztve ]

(#16667) pinnacle válasza stevve (#16666) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Valószínűleg hardver vagy szoftver hiba lesz. Másnak Intel HD2000-el simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#16668) stevve válasza pinnacle (#16667) üzenetére


stevve
nagyúr

Érdekes... :F

(#16669) benvolio válasza pinnacle (#16665) üzenetére


benvolio
őstag

Bizony érdekes, mert az én laptopomon is az MPCHC-val szépen megy, de a SplashPlayer és PowerDVD11-el akadozik.

(#16670) Imhotep83


Imhotep83
csendes tag

Sziasztok.
Először is Buék mindenkinek,másodsorban a Splash Pro EX palyerrel lennének problémáim.
Nevezetesen az hogy valamiért nem megy a Hardware Acceleration,ki is van szürkítve.
Alapvetően Media player home cinemat használok de aztán napokban tesztelgettem ezt a Splash-t,és egész jó kis progi hd film lejátszásra.Kimondottan az ilyen képjavító dolgok tetszenek mint pl ez a Motion2,Detail boost,Light boost,stb...
A probléma végül is az hogy viszont így hardveres gyorsítás nélkül zabálja a procit rendesen.Pl egy 720p-s film alatt kb átlag 85-95% a cpu terhelés,1080p-t alatt meg már meg akad a hang sűrűn,szal nézhetetlen.
A videokártyám egy 460gtx,a konkrét típus neve ASUS ENGTX460 DirectCU/G/2DI/1GD5.Igaz csak egy 2 magos proci van alatta (amd 6000+ 3.1ghz),pont ezért jönne jól az a hardveres gyorsítás.A vicc az egészben hogy tesóm gépére is felraktam a progit nála egy 1 magos proci van (P4) meg egy 3650 agp,nála minden gond nélkül megy a hardware acceleration.
MPCHC alatt simán működik a DXVA,nah ott 720p alatt max 10% a proci terhelés 1080p alatt is csak olyan 25-28%
Próbálkoztam videokártya driver csereberével is,GeForce 285.58 Driver WHQL most ez van fenn jelenleg,legfrissebb bétát is felraktam a 290.53ast,de továbbra sem műxik Splash alatt a Hardware acceleration.Esetleg még azt megpróbálom hogy az ilyen asus vackokat felpakolászom mint ez az enhanced driver,splendid,smart doctor stb..de nem valószínű hogy ez lenne a megoldás.Aztán lehet hogy tényleg nem támogatja a 460gtxet,ami röhelyes lenne mondjuk,tekintve hogy egy régebbi agps kártyát meg igen :P Mindenesetre a support lista alapján ( [link] ) viszont előfordulhat sajnos.
No hát ezzel kapcsolatosan várom a tippeket,tanácsokat.Köszöntem előre is.

[ Szerkesztve ]

(#16671) PuMbA válasza Imhotep83 (#16670) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 7? Legújabb DirectX fent van? Próbáltad már a képjavító dolgokat kikapcsolni? Lehet, hogy valamelyikkel együtt nem megy a DXVA és ezért szürke.

[ Szerkesztve ]

(#16672) Imhotep83 válasza PuMbA (#16671) üzenetére


Imhotep83
csendes tag

Xp sp3 :) A rendszer napra kész.De idő közben megoldottam.Hehh,visszaraktam valami 1000 éves drivert ami alapból volt a videokártyához,talán 258.96os.Ezzel meg megy,érdekes.No hát mindíg tanul az ember valamit :) A segítséget azért köszönöm.

(#16673) Sub-S válasza stevve (#16664) üzenetére


Sub-S
senior tag

Melyik résznél akad nálad?

(#16674) stevve válasza Sub-S (#16673) üzenetére


stevve
nagyúr

Nincs konkrét, de például a whiteruni házamba belépve akadt. Volt, hogy kijöttem a Dark Brotherhood szentélyből és ott is, de másodjára ott nem. Bezzeg a máguskoli havazásában most nem akad. :D

(#16675) Fandango válasza pinnacle (#16652) üzenetére


Fandango
veterán

Hali az altalad linkelt videot az alairasomban szereplo MPC-HC kombo, tokeletesen, akadozas nelkul jatsza le (profilomban a vas amit hasznalok). :C

[ Szerkesztve ]

(#16676) PuMbA válasza pinnacle (#16661) üzenetére


PuMbA
titán

" A profi kamerák is 1080i-sek"

Amúgy az 1080p jobb, a következő lépés az lesz majd, hogy nem 1080i lesz a HD adás, hanem 1080p 50 ill 60fps-sel. A European Broadcasting Union már tett ki ajánlást, hogy már lehet ilyennek nekifogni, de majd még sok idő lesz úgyis.

"Gondolom a Blu-ray is folyamatos a 24p-vel"

Annyira nem folyamatos a 24p , ha összeveted egy i-ssel :)

"egyáltalán van "hivatalos" anyag ami 50p-s"

Nem nagyon, de koncert DVD-k i-sek szoktak lenni és egy jó deinterlacer 50 illetve 60p-t csinál belőle.

(#16677) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi Fandango, PuMbA! Idáig Intel HD2000, AMD A6-3500 LIano, Nvidia 8600, 8800GT, GT430-al ment, és akkor ezek szerint a 6950 is viszi. Gondolom nincsen semmi különleges beállítás a Catalystban, (MPC-HC beállítását megadnád?) és be volt kapcsolva a hardveres gyorsítás. Szerintetek akkor ez milyen hiba lehet, hogy nekem csak kikapcsolt gyorsítással megy jól?

[ Szerkesztve ]

(#16678) Fandango válasza pinnacle (#16677) üzenetére


Fandango
veterán

Nalam az MPC-HC lenyegen csak egy keret program, mivel a video renderelest a madVR vegzi, mig az audio es video dekodolast az LAV Filters, a ReClock pedig a minel simabb lejatszas miatt, hogy a video fps es a monitor kepfrissitese minel inkabb szinkronban legyen.
madVR miatt pedig nincs hardveres gyorsitas!

[ Szerkesztve ]

(#16679) pinnacle válasza Fandango (#16678) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hardveres gyorsítás nélkül nekem sem szaggat, de a a CPU-t 90%-os terheléssel megy. Neked mennyire terheli? madVR, LAV Filters, ReClock ezeknek van valami különleges beállítása vagy csak simán telepítem?

(#16680) Fandango válasza pinnacle (#16679) üzenetére


Fandango
veterán

1. A videodnal windowed modba neztem 25-30% koruli a proci terheles.

2. Valamennyire be kell allitani oket, de lehet, hogy alap beallitasokkal is rendbe lenne minden, de ha erdekel es ki akarod probalni erdemes utanna olvasni egy kicsit.

3. madVR az csak 32bites MPC-HC alatt megy!

(#16681) edk-


edk-
őstag

Szervusztok,

A HTPC-m, bár csak egymagos P4-es, DXVA-támogatással általában jól lejátssza
az 1080p mkv-kat (XP-n BSPlayer a MPC-HC standalone filterével). Most viszont van pár, amit nem. A jelenség: a kép jó, a hang elkezd késni, majd kimarad. Utána eleinte szinkronban van, aztán ismét késni kezd, kimarad stb. A CPU-terhelés magas lejátszáskor (a hibátlanok lejátszásánál alacsony).

Az egyik ilyen anayag kódolását ellenőriztem itt: http://awesome.jakewharton.com/ és azt mondja, megfelel a DXVA követelményeinek.

A hangot a HTPC nem dekódolja, csak kiteszi SPDIF-re.

Mostakkó miva?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#16682) pinnacle válasza Fandango (#16680) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nem tudom, hogy ez számít-e valamit, de XP-n bekapcsolt hardveres gyorsításnál nincs kép.

[ Szerkesztve ]

(#16683) zoltanz válasza PuMbA (#16676) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem i -sből lehet deinterlace-val 50-60p -st csinálni? Sokan panaszkodnak, hogy a 24p lassú.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16684) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy egy fórumtárs megtalálta a hiba okát. A folyamatos videó engedélyezése, Intel CPU-nál nem elérhető. Idáig Nvida, Integrált AMD, illetve AMD CPU + ATI 6870-el ment akadásmentesen a video.
Kikapcsoltam az egyenletes videólejátszás kényszerítését, mintha egy kicsit jobb lenne, de még mindig nem stabil az Fps.

(#16685) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

A legalapabb NVIDIA karit keresném, amin van HDMI kimenet és mindent ki tud rajta tolni, DXVA-t tud, esetleg HD Audiót is.

Köszi. :R

(#16686) gorbep


gorbep
senior tag

Tisztelt Nagytudású Fórumtagok! :R

Több hsz-ban is olvastam hogy többeknek van problémája a gyorsan mozgó részletek villódzásával. (nem judder!) A jelenség nálam is hasonló. az 1. Hsz- nek megfelelően telepítettem mindent +ReClock. Előtte K-lite pack-om volt, ami MPC-HC 1.2-vel tökéletes folytonos képet adott onboard iG45 chipsetemmel, amíg a VLC, WMP12, MédiaCenter alatt megvolt a villódzás. Az egyik K-lite frissítésnél a MPC-HC 1.5-öt tettem fel, azóta villódzik itt is a kép. Hiába telepítem vissza az 1.2-t most már ott is villódzik. TH42 Pana TV-n (HDMI) és a monitoron is. Ezután tetem a gépbe a GT520-t, de a jelenség azon is ugyan olyan. Pack, playerek leinstalálása után újra telepítve (1. hsz) is megmarad. Telepítsem újra a Win7 64-et? Az talán megoldja a problémát. Nem lehet, hogy a BD-rip-ek a tömörítésnél frame-eket vesztenek? És a 1.2 alatt miért volt szép folytonos? Volt alatta vmi interpoláció? Más valakinek hasonló tapasztalata a az MPC-HC 1.2 -vel?

Minden tanácsot , javaslatot szívesen fogadok. Ahogy küzdök a problémával, egyre jobban zavar a villódzás. Előre is köszönöm a segítséget! :R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16687) PuMbA válasza zoltanz (#16683) üzenetére


PuMbA
titán

:K , én is ezt írtam, de lehet félreérthető volt.

banderasz77:GT520

(#16688) stevve válasza edk- (#16681) üzenetére


stevve
nagyúr

Az az oldal akkor mondja rá egy filmre, hogy DXVA-s, ha egyáltalán ki vannak töltve a megfelelő mezők. Sablonokat keres.

Mindenesetre az egy mag és a terhelés simán okozhatja a csúszást, ha nem bírja tartani a lépést. Ez lutri. :(

(#16689) zoltanz válasza PuMbA (#16687) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most akkor tényleg lehet ilyet csinálni? :Y

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16690) stevve válasza pinnacle (#16684) üzenetére


stevve
nagyúr

Kikapcsoltam pont ugyanaz. 55 és 60 fps között mozog (ez pedig simán lehet a felvétel), de ott, ahol akadni látszik, 59-en áll a Fraps szerint az fps. És még mindig ugyanott akad minden esetben. :(

zoltanz:
"Nem i -sből lehet deinterlace-val 50-60p -st csinálni? Sokan panaszkodnak, hogy a 24p lassú."

Ezt most nem tudom értelmezni. Nem i-sből (vagyis progresszívből) deinterlace-szel 50p-t? Ez milyen eljárás lenne? :F

Ha adott egy 24 fps sebességű film, abból 50 fps-t csinálni csak gyorsítással lehet, másként nem, hogy megmaradjon az eredeti sebesség.

50p = 25i. 25p =/= 50p

[ Szerkesztve ]

(#16691) PuMbA válasza zoltanz (#16689) üzenetére


PuMbA
titán

Minden mai VGA ezt csinálja alapból meg a VLC-ben a Yadif (x2) algoritmus is. Lehet olyat csinálni, hogy Avidemuxba Yadif (x2)-vel deinterlace-eled a videót és ezt mented el, tehát kapsz egy 50p vagy 60p videót (attól függ, hogy PAL vagy NTSC a forrás), de ez felesleges a mai videókártyáknál, mert úgyis megcsinálják on-the-fly.

[ Szerkesztve ]

(#16692) zoltanz válasza stevve (#16690) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamilyen eljárással elfelezni a sorokat és megduplázni, nemtudom.
Felgyorsítani , hogy lehetne így? Ez érdekelne.

#16691

Ez meg lehet csinálni 720p/1080p -s videókkal is?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16693) stevve válasza PuMbA (#16691) üzenetére


stevve
nagyúr

A Yadif egy deinterlace eljárás, hogyan alkalmazod ezt egy 24 progresszív videóra úgy, hogy az 50p lesz a végén? Ez nem nagyon fér a fejembe. :B

(egyébként így csak egyre több artifact kerül a képekre a Yadif miatt)

(#16694) zoltanz válasza PuMbA (#16691) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az on-the-fly-t úgy érted valós időben?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16695) PuMbA válasza stevve (#16693) üzenetére


PuMbA
titán

Én még mindig i-s videókról beszélek :)

zoltanz: Igen. p-s videókkal nem nagyon tudsz mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#16696) stevve válasza zoltanz (#16694) üzenetére


stevve
nagyúr

A deinterlace valós idejű, persze. :) Minden LCD tévé, VGA tudja alapból.

A kérdés az volt részedről, hogy a progresszív is deinterlace-elhető-e, nem?

PuMbA:
Én is, de szerintem zoltanz nem erre értette, amikor ezt írta: "nem i-s". Nem i-s, vagyis progresszív. Vagy rosszul értettem? :B

[ Szerkesztve ]

(#16697) PuMbA válasza PuMbA (#16695) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve p-s videóknál is fps-t növel a PowerDVD TureTheater Motion vagy a Mirillis Splash-ben a Motion 2, de ezeket én még nem néztem, úgyhogy nem tudom, hogy milyen végeredményt adnak.

stevve: Ja, akkor én értettem félre :) Én ilyen visszaigazolós kérdésnek értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

(#16698) zoltanz válasza stevve (#16696) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jól értetted.

#16697

Mondjuk tesztelni valójában én sem tudom a PowerDVD-t, mert én simának látom a 24p-t is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16699) WonderCSabo válasza stevve (#16690) üzenetére


WonderCSabo
félisten

50p = 25i. 25p =/= 50p

Az első egyenlőségjel sem áll.

[ Módosította: stevve ]

(#16700) stevve válasza WonderCSabo (#16699) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, fordítva akartam írni, 50i = 25p. :) Tök jó, hogy itt vagy, mindig te javítasz ki, ha hülyeséget írok. :)

véletlenül a szerkesztést nyomtam válasz helyett. Ma nem vagyok a helyzet magaslatán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.