Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) Susana válasza WonderCSabo (#16849) üzenetére


Susana
tag

Kipróbáltam és ugy döntöttem megtartom kösz a tippet.
A mpc remote (van egy pár) nem rossz bár a gmote favorizálom a tapipadja miatt.

(#16852) zsoltik29 válasza Joshi (#16839) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Hali! A bd lejátszóval tényleg megszűnt az akadás?

Külső vinyóról visz mindent,(mkv, ts,wvmv))vagy lemezre kell kiírni?

(#16853) Joshi válasza zsoltik29 (#16852) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy korábban már írtam teljesen jól játssza le a filmeket a lejátszó persze azt nem tudom garantálni hogy nálad is jó lesz. Én a Tesco-ban vettem a BD660-t, szerintem vedd meg te is és ha nem jó vidd vissza 3 napon belül. :K

Kétrétegű DVD lemezről lejátszotta az MKV-t, egyedül írott Blu-Ray lemezzel nem próbáltam de egy srác küld nekem egy általa teleírt 25Gb-os próbapéldányt mindenféle médiával. A külső vinyó és a pendrive teljesen rendben van vagyis visz mindent róla(mkv, ts, m2ts, avi, wmv, mp3, jpg stb). A videó fájl mellé rakott több felirat közül csak az elsőt látja viszont az mkv-ban lévő több feliratot kezeli szépen, egyedül a hosszú Ó-t írja nagybetűvel a többi jól jelenik meg.

(#16854) joey04


joey04
titán

Hello!

Problémám lenne a filmek hangjával. Miért van az, hogy a legtöbb 720p, 1080p filmeknél ha több hangsáv van, akkor a legtöbb lejátszó általában csak egyet lát? PL.: VLC, mpc hc, vagy kmplayer, total media theatre. Viszont a Splash pro mindig látja az összes hangsávot... mkv, m2ts egyre megy.

(#16855) WonderCSabo válasza joey04 (#16854) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HCnak látnia kéne mindet, ezzel nem szokott baja lenni. Ha mégis, akkor az ultimate megoldás a Haali Media Splitter.

(#16856) joey04 válasza WonderCSabo (#16855) üzenetére


joey04
titán

Próbáltam, de semmi. Poén, Avatarnál egyszer látta mind a 2 hangsávot. De csak egyszer. Előtte és utána soha. pedig semmilyen beállítást nem változtattam meg.

(#16857) norbi0604 válasza joey04 (#16854) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Nézd meg a belső audio-váltót a beállításoknál, annak alapból be kellene lennie kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#16858) joey04 válasza norbi0604 (#16857) üzenetére


joey04
titán

Igen, engedélyezve van.

Most megnéztem egy másik filmet (2012), ott a kmplayer, vlc, és splash is látja, csak a mpc hc nem

[ Szerkesztve ]

(#16859) Joshi válasza joey04 (#16858) üzenetére


Joshi
titán

MPC-HC-ból melyik verziót használod?

(#16860) zsoltik29 válasza Joshi (#16853) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Kösz! 3 napon belül minden zokzó nélkül kicsrélik, csak azért mert mégse tetszik a gépezet?

Tudja a hálózati lejátszást? Ja most néztem meg tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#16861) joey04 válasza Joshi (#16859) üzenetére


joey04
titán

1.5.2.3456

(#16862) Joshi válasza zsoltik29 (#16860) üzenetére


Joshi
titán

Igen mindenféle magyarázkodás nélkül visszaadják az árát. Arra figyelj hogy minden tartozéka meglegyen és vigyázz a csomagolásra is.

(#16861) joey20:
Töröld a mostanit és telepítsd fel ezt, a verzió ugyan az csak telepítős és 32bit-es. Elméletileg jónak kell lennie.
Codec packokat töröld le mielőtt telepíted az MPC-HC-t sőt minden más lejátszót törölj legalább a próbáig.

(#16863) joey04 válasza Joshi (#16862) üzenetére


joey04
titán

Ez a komment ment könyvjelzőkhöz, köszönöm!
Most nem akarom megbontani a dolgokat, mert a Splash hibátlanul játszik mindent. Újratelepítésnél így próbálom majd, köszönöm!

(#16864) atirag


atirag
őstag

Ide is írok hátha kapok valami használható válszt :F
Vettem egy 3850-es ati kártyát mert egy hd 4550-est nem tudtam beállítani,hogy folyamatos legyen a lejátszás. A Holnapután című filmet akartam nézni. Mkv-n és blu-ray könyvtárból.
De az elején a jégmező pásztázása az istenért nem akar folyamatos lenni.
Letöltöttem a splash playert amivel jobb egy kicsit a helyzet,de idegesitően zavarja a szememet.
Mit lehet kezdeni ezzel az egésszel??????

(#16865) WonderCSabo válasza atirag (#16864) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz. Ha úgy sem jó, akkor nem lehet, hogy a juddert látod?

(#16866) atirag válasza WonderCSabo (#16865) üzenetére


atirag
őstag

Még a másik kártyával végig csináltam a beállításokat,de nem lett jó.
Ezzel a judder-el mit lehet kezdeni. Visszaolvastam és nagyjából értem mit jelent. De akkor médialejátszónál miért nincs ilyen probléma?
Akkor nem érdemes nagyobb kártyát vennem?! Mivel nem tudom hogy néz ki a judder így nem is tudom megállapítani,hogy azt látom e vagy nem.
A splash playert ajánlották mert az kihasználja a kártyát jobban. Ha bekapcsolom a motion-t akkor a proci terhelés felmegy 50%-ra is elötte meg 3-6 % volt. És javul is valamelyest.
Már lehet rá van állva a szemem,de elég idegesítő a dolog.

(#16867) WonderCSabo válasza atirag (#16866) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Splash player nem használja jobban ki a kártyát, ez baromság. A judder ellen pl. lehet interpolációval védekezni, amit pl. a Splash pro lejátszó tud. Vagy veszel egy 24ps kijelzőt.

(#16868) pinnacle válasza atirag (#16864) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hasonló gondom nekem is volt. Nézd meg, hogy kikapcsolt gyorsításnál milyen egyenletes az FPS. Úgy néz ki, hogy a hardveres gyorsítás Intel CPU+AMD VGA-nál nem az igazi. Intel CPU+NVIDIA VGA, AMD CPU+AMD VGA, AMD LIano jobban működik.

[ Szerkesztve ]

(#16869) zoltanz


zoltanz
nagyúr

384 MB VRAM elég lehet egy 720p h.264 videó lejátszásához DXVA-val? (ennyit támogat a Barzos platformban található HD6250)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16870) WonderCSabo válasza zoltanz (#16869) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz. Nálam egy 20 Mbps h.264 lejátszása alatt bekapcsolt Aeróval 400MB, kikapcsolt Aeróval 326MB volt a VRAM fogyasztás.

(#16871) zoltanz válasza WonderCSabo (#16870) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem. Mondjuk egy átlagos Rip, harmad ekkora bitrátával van tömörítve (nem tudom ez mennyit számít igaz).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16872) WonderCSabo válasza zoltanz (#16871) üzenetére


WonderCSabo
félisten

6Mbps H.264: Aeróval 310MB, nélküle 230MB.

(#16873) zoltanz válasza WonderCSabo (#16872) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megnéztem Aeró nélkűl egy 1080i-s (átlagos videó ~25 Mbps) felvétel 190 MB VRAM-ot használ. Talán ezek a Rip-ek is mennének sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16874) Joshi


Joshi
titán

Véletlenül másik topikba kérdeztem, talán itt tudja valaki a választ. :U

(#16875) WonderCSabo válasza Joshi (#16874) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a statisztika hibája, a szinkronizáció nem lehet ilyen.

(#16876) Joshi válasza WonderCSabo (#16875) üzenetére


Joshi
titán

Azért furcsa mert a srác állítja hogy nála jól mennek a 24-es filmek a monitoron, na most a teszt az alábbi eredményt hozta. A második kép nálam készült és kb olyan a lejátszás amilyen a vonal. :D Ha valóban 60Hz-en menne a srácnak a monitorja akkor ennyire vak lenne? :F A furcsa monitor egy Viewsonic de nem tudom pontosan hogy milyen típusú, nem mai darab az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#16877) WonderCSabo válasza Joshi (#16876) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szted mégis hogyan lehet megjeleníteni 24 képkockát 60 frissítéssel?

Szerk.: Nagyon sokan nem veszik észre a juddert.

[ Szerkesztve ]

(#16878) Joshi válasza WonderCSabo (#16877) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vak. :D

(#16879) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!

A gép: AMD 4850e + 2GB RAM + alaplapi Gforce 8300 mGPU 256MB + HDMI + FullHD TV
Mythbuntu 11.10 (mythtv letiltva) XBMC+Tvheadend (így alakult a telepítés során)

A magas bitrátájú (A Föld sorozat) FULLHD videó akad a képváltások során. A beállítás szerint a 23,976-os videót 23,98-cal játssza amikor folyamatos kép van. Akkor is jó ha gyorsan mozog a kamera, vagy a vízesést mutatják. Képváltás után ugrál a 23,98, a sor végén felmegy az error, majd "kisimul és 0 hibával visszaáll. A képen akadás látszik. Nem szabályszerű, hogy van drop is. Néha eldob 6-8 képet néha csak belassul.
Úgy tűnik, az EDID szerint a Pana 42G30E nem tud 23,976-ot. Ezt felülírtam egy kis modeline variálással.
Ha szinkronizálja a kijelzőhöz, akkor stabilan 24 a lejátszás, de akkor is megvan ez a lassulás, csak jobban.
Merre keressem a hibát?
Hol van leírása az O bill-re kijövő adatoknak?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#16880) banderasz77


banderasz77
addikt

Összeraktam magamnak egy kis gépet, alap irodai és HTPC-re ami a lényeg:

G530, MSI H67MS-E23 B3, 2*2 GB Ram 1,5V, Valamint egy ASUS passzív GT520 amin minden a HDMI-n megy majd ki, 1 TB Hitachi vinyó.
Megpróbálom majd a procit alulfeszelni.

Remélem megfelel majd a célra.

(#16881) WonderCSabo válasza banderasz77 (#16880) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bőven megfelel.

(#16882) AtHoS válasza Joshi (#16876) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A második képen látható lejátszás milyen problémára utal és hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

Én elég amatőr vagyok filmezésben, de egyik nap belefutottam ilyesmi linkelt képekbe itt a fórumon. Gondoltam megnézem nálam mi újság ezen a területen. Nagynehezen előkerítettem hol is lehet ezt az ablakot előcsalni mpc-hc-ban.
Megnéztem pár filmet mit mutat alatta a diagram. Egyetlen filmnél futottam bele ilyen fűrészfogas kialakításba, az egy szép kis BR anyag volt VC-1-es kódekkel. Mégpedig az amiről ebben a hsz-omban szúrtam be infót korábban: [link]

A többi anyaggal szépen futott egymással párhuzamosan a két vonal, bár nem voltak tökéletesen egyenesek

read-only mode on the forum

(#16883) zoltanz válasza AtHoS (#16882) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amit linkeltél ahhoz annyit fűznék hozzá próbáld meg WMP 12 -el, ott van DXVA is WVC1-es (WMV9, Advanced Profile @ L3) videókhoz.
A grafikuskártya lehetőleg 512 MB-os legyen (nállam amúgy 50 MB VRAM-ot használ egy 720p film Aero nélkűl.), de a BR-hez nem árthat (esetleg próbáld meg lejátszani magát a fájlt).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16884) AtHoS válasza zoltanz (#16883) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz az infót, de... most a másik topikbeli x2 3600+ -os témához írtad vagy amit itt kérdeztem?

Az x2 3600+ mellett egy 512 MB -os 9600GT volt társítva és nem volt DXVA a BR VC-1 filmnél. Ez a konfig már nincs nálam, visszakerült a gazdájához, de a segítség az jól jönne, még, ha csak szóban tudom is elmondani neki mit csináljon, hogy jó legyen a lejátszás az ilyen filmekkel.

A 9600GT-ről annyit tudtam meg, hogy mivel a 9600GT egy VP2-es vga, így vc-1-et nem tud gyorsítani. Ahhoz min. VP3-as kell [link]

read-only mode on the forum

(#16885) zoltanz válasza AtHoS (#16884) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen ezt a x2 3600+, 9600GT kombó vs vc1 lejátszáshoz gondoltam.
Nekem ment a DXVA egy VP2 -es videókártyával (igaz nem sokat számított), 1080p vc1-el nem néztem viszont.
Sajnos ez egy rip volt, így csak azt tudom mondani ne a menüvel próbálja hanem a fájlokat játsza le.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16886) zcsongor


zcsongor
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Adott ez a gép:
[CPU] Intel Pentium 4, 3000 MHz (Prescott)
[Alaplap] Foxconn 865A01-G/865M01-G / QDI P4I865GA/GMA
[RAM] 1 GB

Ehhez milyen videókártyá(ka)t ajánlotok, amivel le tudom játszani a 720p/1080p-s videókat? Eléggé tanácstalan vagyok, és nem szeretnék sokat áldozni erre, gondolom egy használt AGP megteszi... na de egyáltalán menni fog a HD nálam egy ilyen konfiggal? :)

Előre is köszi!

(#16887) WonderCSabo válasza zcsongor (#16886) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem azért egy hardveres gyorsítást tudó VGAval menniük kéne. Itt az UVD+ és itt a VP2-esek okésak már.

(#16888) zcsongor válasza WonderCSabo (#16887) üzenetére


zcsongor
tag

Köszi!
Ezekből csak PCI/PCI-E-t találtam, AGP-s van belőlük? Ha jól láttam, az alaplapom nem tud mást...

(#16889) WonderCSabo válasza zcsongor (#16888) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmelyikből van AGPs is, de az ritka. Sztem nem nagyon éri meg már AGPs rendszerbe fektetni. :(

(#16890) zcsongor válasza WonderCSabo (#16889) üzenetére


zcsongor
tag

Persze, igazad van, csak nem akartam új gépet venni itthonra, mert végül is netezésre tökéletes, de most, hogy koliból elhoztam a 22"-es monitort, gondoltam "occóbó" megúszom, és nézhetem is a full HD videókat :) Azért köszi a segítséget!

(#16891) WonderCSabo válasza zcsongor (#16890) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most hirtelen itt kerestem rá, de azért még lehet kapni ilyet.

(#16892) zcsongor válasza WonderCSabo (#16891) üzenetére


zcsongor
tag

Nem olcsó, az biztos :P Úgy látom, érdemes lesz egy használt c2d gép beszerzése, nem is kerül sokkal többe.. :D

(#16893) spiritex válasza zcsongor (#16892) üzenetére


spiritex
veterán

például

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16894) WonderCSabo válasza spiritex (#16893) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk azt pont nem írják, milyen VGA van benne.

(#16895) midian


midian
tag

Sziasztok
Új vagyok a témában
HD lejátszás érdekelne ,hogy pl pendrive ról vagy vinyóról átjátszható tv re az ilyen anyag ?
(Még nem próbáltam ,mostanában szeretnék egy új tv t )
üdv G

(#16896) stratova válasza zcsongor (#16886) üzenetére


stratova
veterán

Szia!

Talán az UVD+-os ATI olcsóbb, mint a VP2-es Nvidia:
HD 3450 512 MB DDR2
HD 3650 512 MB

(#16897) Joshi válasza midian (#16895) üzenetére


Joshi
titán

Ha olyan TV-t veszel amibe van média lejátszó akkor igen. Azt azért gyorsan hozzátenném hogy a TV-ben lévő lejátszó közel sem tökéletes vagyis kompromisszumokat kell kötni. Pl a Samsungok nem kezelik az mkv-ban lévő feliratot, vagy más gyártó nem kezel valamilyen formátumot stb.

(#16898) flash-


flash-
veterán

sziasztok

Van egy DSLR fényképezőm ami képes 24,25 és 30p vel filmet rögzíteni.

Mikor melyik kell?és mikor melyik fog szaggatni?
ötlet?tipp?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16899) WonderCSabo válasza flash- (#16898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyílván a 30fps-es képe jóval folyamatosabb lesz, mint a 24ps képe. A judder szempontjából pedig a mai 60Hz-es monitorok miatt a 30fps a legjobb, mert az pont passzol hozzá. Egyébként meg csinálj próbafelvételeket, azért van a gép.

(#16900) Kicsirics77 válasza flash- (#16898) üzenetére


Kicsirics77
veterán

25 fps-él már nem is veszed észre hogy szaggat
WonderCsabo: ott a pont

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.