Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) szente válasza stevve (#16150) üzenetére


szente
addikt

Tök kuss van... :( (Avatar 720p)
De gondolom ez probléma:

(#16152) spiritex válasza stevve (#16148) üzenetére


spiritex
veterán

Az a helyzet, hogy a többi lejátszó program is folyamatosan, judder nélkül játssza le a 23.976-os filmeket, ha a tv frekvenciáját kézzel átállítom 24 Hz-re, de mindegyiknél valamilyen oknál fogva van tearing, és ezt nem értem, hogy miért?
Ha meg átrakom a tv-t 60 Hz-re, akkor megszűnik a tearing, de előjön a judder... Mond ez valamit neked, nektek? Mi lehet az oka annak, hogy 24 Hz-nél tearing-elnek más progik?
Pusztán kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16153) stevve válasza szente (#16151) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ez, ahogy mondod, csak nem tudom, mi oldja meg. :( Az a VGA/HDMI ezek szerint nálad nem segített (filmeknél a DVI-on sosem fog hang kimenni, azért kell átállítani egyébkként).

spiritex:
Ennyire nem ismerem. Szerintem valamit jól eltaláltak az időzítőkkel a kódban.

[ Szerkesztve ]

(#16154) szente válasza stevve (#16153) üzenetére


szente
addikt

Hát na mindegy, azért köszi! :R

(#16155) spiritex válasza szente (#16154) üzenetére


spiritex
veterán

Nézz rá erre és erre esetleg.
Érdekeset mondanak a 2. link 2. pontjának megoldása alatt, hogy nem szabad újabb verzióját feltenni a Catalyst-nek, mint a 8.3-as.
Mindenesetre nem egyedi a problémád...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16156) WonderCSabo válasza stevve (#16148) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én egyébként egyáltalában nem értem, miért lép fel tearing. Ennek egyáltalán nem szabadna megtörténnie, ha 60Hz-en jó...

(#16157) stevve válasza WonderCSabo (#16156) üzenetére


stevve
nagyúr

Pontosan én sem. Aki ilyen szakterületen mozog, biztosan meg tudná közérthetően magyarázni nekünk. :)

(#16158) spiritex válasza stevve (#16157) üzenetére


spiritex
veterán

Nem lehet, hogy más lejátszókba nincs beépítve a V-Sync, ill. az Accurate V-Sync? Vagy hülyeséget kérdezek? Bár akkor tényleg miért jó 60 Hz-en...?
Meg beszélnek a neten valami double, vagy triple buffering-ről is, mint megoldásról, amit nem tudom hol lehet állítani..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16159) stevve válasza spiritex (#16158) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem leginkább abból adódik, hogy az időzítők nem képesek pontosan együttműködni. A 24p-nél a legnagyobb gondot a 24 Hz pontos tartása okozza mai napig, de a gyártók által implementált interpolációs és egyéb megoldások ezek szerint mégsem tökéletesek. Legalábbis van egy sor példa időbeni elcsúszásokra (gondoljunk csak a pirosat közelítő és elérő zöld vonalra, amikor a megjelenítés és a szinkronizálás lassan, de biztosan elcsúszik).

Mivel több technológiának és még szoftvernek is kell együttműködnie, erre tudok tippelni.

[ Szerkesztve ]

(#16160) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Van 1 (3) db AVI filmem (BDRip), ami(ke)t szeretnék DVD-re írni.
A gond csak az, hogy 1 fájl 4.692.000.000 Byte (4,36 GB) méretű.
A Nero már így is keresztkérdéseket tett fel, hogy hogyan írja ki (csak valami UDF-et fogadott el). De a DVD lejátszóm így sem játssza le. (Egyszerű Hyundai DV2x212U, AVI filmeket szokott vinni).
Mit ajánlotok?
Más formátumban való kiírást? Más NERO beállításokat?
Vagy vagdaljam szét valamivel a filmet, kisebb darabokra? Mivel?
A film:

BDRip.720p.XviD.Dual-Predator
ßŰŰŰŰÜ Audio #1...HUN...: AC3 448 Kbps 6 Channels
ßŰŰŰŰÜ Audio #2...ENG...: AC3 448 Kbps 6 Channels
ÜŰŰßÜ Felirat..........: HUN; Forced HUN
ÜŰß ß BitRata..........: 3679 Kbps
ß ÜÜŰß Kodek............: XviD
ŢŰŰÝ ÜÜ Kepsebesseg......: 23.976
ܲŰŰŰÜ ˛˛Ý ܲŰÜ Kepmeret.........: 1280 x 528
ŢŰÝ߲ŰŰŰÜ ß˛Ü ßß Jatekido.........: 2h 16m
± Ţ۲˛±Ü Meret...........: 4474 MB (1 DVD5)
° Ü۲˛ßß Video forras....: CEE Blu-Ray Disc (HDmonSK)
ŢŰŰ Audio forras....: CEE Blu-Ray Disc (HDmonSK)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16161) stevve válasza w.miki (#16160) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem egészen ide illő kérdés, de

a Nero 2 GB-osnál nagyobb fájlokat csak UDF-ben hajlandó kiírni. Ezt használják a DVD filmeknél is. Ha nem akarod így kiírni, darabolni kell, de amúgy a 4.36 GB-nak még rá kellene férnie egy lemezre.

Hogy megnyitásnál mi van, nem tudom. szerintem nem kellene gondot okoznia, bár még nem írtam ki ekkora filmet.

(#16162) w.miki válasza stevve (#16161) üzenetére


w.miki
veterán

:0
no de a videofilmeknél is (DVD) 2GB-nál kisebb IFO fájlakból állnak, nem?
(am nem játszotta le a filmet a lejátszó :()

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16163) spiritex válasza w.miki (#16160) üzenetére


spiritex
veterán

Sok DVD lejátszó nem támogatja az 1.02-nél újabb UDF verziókat. De az ilyen kényesebb lejátszók sokszor mégis lejátsszák az ilyen lemezeket, ha az ember bekapcsolja az ISO 9660-as opciót. Keress rá a Nero-ban, nem a Nero Express-ben, hanem a simában, hogy hol tudnád átállítani az UDF verziót 1.02-re.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16164) Visormail válasza w.miki (#16162) üzenetére


Visormail
addikt

Az avikat pont azért szokták feldarabolni kisebbekre mert nem mindegyik asztali viszi az ilyen nagy avikat, azt hiszem azoknál is 2gb a határ.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16165) w.miki


w.miki
veterán

Szerintetek daraboljam inkább? Az az egyszerűbb?
Nem fog ugrani a film észrevehetően?

(A NERO-ban UDF, és UDF/ISO közül lehet választani... de hogy mi a különbség...
verzió állítást nem találtam még
ja de...
az UDF-et Kézi beállításra kell állítani, és akkor lehet választani 1.02-2.60-ig...
de itt valami partíciót is kérdez (Fizikai/Látszólagos/Kihagyható?))

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16166) spiritex válasza w.miki (#16165) üzenetére


spiritex
veterán

Én a fizikaira szavazok, bár még nem csináltam ilyet..
Te is állíts off topic-ot, mert ez nem tartozik a fórum témájához.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16167) spiritex válasza w.miki (#16165) üzenetére


spiritex
veterán

Lejárt az időlimitem..
Mindenképpen No Multisession-t állíts.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16168) WonderCSabo válasza stevve (#16159) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 24Hz nem lenne olyan nehéz, de a 24/1.001 már macerás. :)

(#16169) stevve válasza WonderCSabo (#16168) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, pongyolán fogalmaztam. Egészen pontosan ez lehet, ami körül foroghat a történet. :K

(#16170) w.miki


w.miki
veterán

És ez is OFF?:

Film darabolásra milyen progit ajánlanátok?
Ami nem konvertál bele a filmbe (órákon át, esetleg elrontva azt), hanem csak több darabra vágja az eredetit?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16171) Gabás válasza w.miki (#16170) üzenetére


Gabás
addikt

MKVToolNix

(#16172) szente


szente
addikt

XBMC-hez itt kérhetek segítséget?

(#16173) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
KMPlayer-t használtam eddig, de egyre több vele a baj.
Milyen alternatívát tudtok helyette mondani?
Ez pedig nagyon jó lejátszó volt, a hangot is nagyon szépen be lehetett állítani (VLC-vel mindig halkítani-hangosítani kell, mert ha csak szöveg van, akkor nagyon halk, ha robbanás, akkor meg baromi hangos), kép is szép volt.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#16174) Fandango válasza syl5 (#16173) üzenetére


Fandango
veterán

MPC-HC illetve ahogy olvasgattam a JRiver Media Center is jo valasztas csak az fizetos.

(#16175) WonderCSabo válasza szente (#16172) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tedd fel a kérdést, én nem tudok benne segíteni, de más talán igen.

syl5: Olvasd el az első hszt. Illetve a kolléga az legújabb fejlesztői verziót linkelte, ezzel nem szokott baj lenni, de azért jó tudni, hogy a stabil verzió itt van.

(#16176) szente válasza WonderCSabo (#16175) üzenetére


szente
addikt

Csak nem tudtam, hogy jó topikot találtam e be... :B

Szóval:

Ugye Windows alatt nem annyira megy ki a hang nekem HDMI-n keresztül, gondoltam kipróbálom egy Live XBMC-vel pendrive-on. A bootolható pendrive meg is van csak a maradék tárterületet le kéne valahogy úgy formázni, hogy azt a Linux is megegye. Erre a maradék területre akarok rámásolni egy HD sample-t.

Másik:

PPPOE kapcsolatot lehet valahogy létesíteni XBMC-n?

Köszi! :R

(#16177) stevve válasza szente (#16176) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt a srácok jobban használják. Biztosan tudnak is válaszolni. :K

(#16178) w.miki válasza Gabás (#16171) üzenetére


w.miki
veterán

Ebben hogy lehet megadni, hogy hagyja AVI-ban a vagdalmányokat?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16179) spiritex válasza w.miki (#16178) üzenetére


spiritex
veterán

Sehogy, mert mkv-re van kitalálva.
Egyébként nem működött az 1.02-es udf-ben való megírás?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16180) w.miki válasza spiritex (#16179) üzenetére


w.miki
veterán

nem :(
Wrong disc a lejátszó szerint

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16181) w.miki


w.miki
veterán

Egyéb, egyszerű AVI vágó programra van ötletetek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16182) spiritex válasza WonderCSabo (#16168) üzenetére


spiritex
veterán

De szerintetek egy 24p képes tv-nél a 24p mire vonatkozik? A 24 fps-es filmek vagy a 23.976 fps-es filmek fogadására? Mert ha csak az előbbire, akkor ez is lehet gond..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16183) csaszi82


csaszi82
csendes tag

Hali! Az lenne a problémám, hogy Hd filmet szeretnék lejátszani, ami MPC Home Cinema-val megy is akadásmentesen, viszont sehogy sem tudok 5.1-es hangzást varázsolni neki, csak a front hangszórók szólnak sztereóban. Az integrált hangkártya sztem jó, külön külön meg tudja szólaltatni tesztüzemben mindegyik hangszórót. KMPlayerrel ugyanez, csak elcsúszik a hang. VLC playerrel van 5.1-em, de az is szaggat. Valaki tudna nekem tanácsot adni? Előre is köszi.

(#16184) Visormail válasza w.miki (#16181) üzenetére


Visormail
addikt

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16185) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, sok éve használom az MPC-HC-t. Megelégedéssel.
Mostanában arra lettem figyelmes, hogy az XviD/DivX AVI-kben ha ugrok, menthetetlenül kb 6X-os tempóra gyorsítanak. Van ennek valami ellenszere?

(#16186) spiritex válasza spiritex (#16182) üzenetére


spiritex
veterán

Gyerekek, hatalmas híreim vannak!
Az mpc-hc + ReClock megoldotta a tv frekvenciája és a video fps-e közötti lassú, de biztos aszinkronizációt, amikor is a piros vonal folyamatosan közelíti majd el is éri a zöld vonalat. Az mpc-hc-ben a ReClock-ot állítva Audio Renderer-nek az felemeli a 23.976 fps-os filmet 24 fps-re, és minden tökéletes lesz! Lásd kép:

A másik érdekes hír pedig az, hogy szinte tuti az EVR Custom Pres tud valamit! Mert találtam nagy nehezen még egy lejátszót, ami szintén tökéletes időzítést produkál, és az is az EVR CP-t használja! De honnan veszi, amikor az tudomásom szerint az mpc-hc fejlesztése? Nem tudjátok esetleg, hogy fellelhető-e valahol a rendszerpartíción ugyanúgy, mint ahogy a sima EVR is ott van a System32, ill. SysWow64 könyvtárakban evr.dll néven?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16187) spiritex


spiritex
veterán

Itt egy ablak arról hogyan is végzi a dolgát a ReClock:

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16188) WonderCSabo válasza spiritex (#16182) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen a 23.976 fps, egészen a 24/1.001 fps-re vonatkozik ez. De a 24p plecsni semmit se jelent, volt olyan gyártó, aki nagy dobbal reklámozta, hogy a nagyszerű 3:2 pulldown technikát alkalmazza a 24p képes készülékén...

(#16189) tdd587 válasza spiritex (#16186) üzenetére


tdd587
őstag

Régen én is használtam reclock-ot, de ennyi erővel 23.976-ra is állíthatnád, hogy ne legyen röcögés. Minek felgyorsítani 24-re?

Az én tapasztalatom szerint nem a számokkal van a baj, hanem hogy szép lassan elcsúszik és beakad előbb vagy utóbb, ami engem halálosan zavar. Most amúgy érdekes módon EVR sync és 23Hz van csak beállítva és minden tökéletesen megy, csak nagyon ritkán akad meg egy-egy film. Mondjuk lehet ez azzal is összefüggésben van, hogy szinte már csak REMUX-ot nézek, nem pedig ripeket.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16190) WonderCSabo válasza tdd587 (#16189) üzenetére


WonderCSabo
félisten

szinte már csak REMUX-ot nézek, nem pedig ripeket

Semmi köze hozzá, az fps mindkettőnél ugyannnyi. Én az EVR CP-t ajánlom, az a legjobb renderer MPC-HCban, igazából többet tud már, mint az EVR Sync.

(#16191) spiritex válasza tdd587 (#16189) üzenetére


spiritex
veterán

Hát pont ezért használom, mert így nem csúszik el egyáltalán. A film végéig tökéletes szinkronban marad a film és a megjelenítő. Nem adódnak össze azok a pici időzítőbeli eltérések. Mert nélküle volt az, hogy bármit állítottam, a két vonal egyenes volt, de összetartott, majd amikor összeért ugrott egyet. Most látható, hogy végig párhuzamos a két vonal, és ez nem is változik! Nem beszélve arról, hogy a valódi moziváltozat az mindig 24 fps-el készül! A moziban is annyival vetítik a filmeket. A 23.976 csak a BD-k sajátja.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16192) Fandango válasza tdd587 (#16189) üzenetére


Fandango
veterán

A ReClock valoszinu jobban tudja mit mire gyorsitson a minel simabb lejatszas erdekeben.
A monitorom csak 60Hz-et birja es a ReClock 24re allitja az fpst, igaz ez sem egesz szamu tobbszorose a refresh ratenek, de szerintem a lejatszas igy is tokeletes, nem tapasztalok semmi problemat (nincs akadas, nincs csuszas), a madVR is azt irja egy 2 oras film utan hogy 0 delayed frame, 0 dropped frame, 0 presentation glitch.

[ Szerkesztve ]

(#16193) WonderCSabo válasza Fandango (#16192) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"Csak" judder van, de ezek szerint Te nem veszed észre. Örülj neki! :)

(#16194) tdd587 válasza WonderCSabo (#16193) üzenetére


tdd587
őstag

Hát ez az... 24p-nek 60Hz-en mi értelme van?

Az én hozzászólásom arra vonatkozott, hogy a 24p-vel szívtam nagyon sokat régen egy 24p vetítővel. Most meg éppen nem szívok reclock nélkül sem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16195) spiritex válasza tdd587 (#16194) üzenetére


spiritex
veterán

Hát annak nem sok..
Akkor már inkább PAL Speedup 23.976-ről 25-re 50 Hz-en, de ott meg a 4.27%-os gyorsulás már eléggé megemeli a hangot.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16196) Fandango válasza tdd587 (#16194) üzenetére


Fandango
veterán

En csak leirtam a tapasztalatom miert is lehet jo a ReClock, nem akartam megcafolni azt amit mondtal. "24p-nek 60Hz-en mi értelme van?" lehet, hogy nem sok, csak tudod igy tisztabb, szarazabb erzes ;] :P

(#16197) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Most neztem hogy vegre frissitettek tobb mint egy honap elteltevel a XvidVideo.RU -n az MPC-HC-at.
Csupan az lepett meg, hogy milyen terjedelmes a hibalista tul azon, hogy frissitesek is kerultek bele.

(#16198) WonderCSabo válasza Steelmanus (#16197) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen hibalista? Csak a javított hibák vannak ott. Azért ilyen terjedelmes, mert több mint egy hónap kimaradt.

(#16199) Steelmanus válasza WonderCSabo (#16198) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na jo, akkor nem jol fogalmaztam? A javitott hiba nem hibalista?
Akkor valamit nem ertek, ezen a linken melyik fejleszto teszi kozze az epp aktualis verziot? Ha jol emlekszem valamikor mar volt rola szo, csak most nem neztem meg utanna.

(#16200) WonderCSabo válasza Steelmanus (#16199) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na jo, akkor nem jol fogalmaztam? A javitott hiba nem hibalista?

Hibalista: ismert hibák.

Akkor valamit nem ertek, ezen a linken melyik fejleszto teszi kozze az epp aktualis verziot?

Van az SVN repo, abban sok ember frissíti a forráskódot. Az xmikrosr meg az xvidvideos csávó meg letölti a repóból, leforgatja és kirakja a buildeket a honlapjára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.