Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) treo80


treo80
csendes tag

sziasztok.
kicsit összetett a problémám, de hátha van tippetek...
core quad 6600-at használok msi p35 neo combo alaplapban 2GB ram-mal, asus EN8600gt silent vga-val (legújabb nvidia-s driverrel).
frissen telepített 64 bites vista-n a következőket tapasztalom. kmplayer telepítés után el sem indul /többször újratelepítettem, különböző verziókat/ (pedig ez érzékenyen érint mert audiofil anyagok lejátszásához is ezt használtam 32 bites vista alatt) mpc-hc és társai (az 1. oldalon szereplő leírás alapján beállítva) használata közben pedig 1080p-s videónál teljes képernyős mozgásoknál enyhén akadozik a kép (hang nem).
ac3 filter meg pl. bár telepedik, external kodekek alatt csak az ac3parser filter választható ki, vagyis ott mégsem szerepel ahol kéne neki.
fenti 1080p-s videó már 32 bites vista alatt is ugyanígy kicsit szaggatva ment, de gondoltam majd friss telepítés után illetve 64bitre áttérve csak a szükséges dolgokat felrakva biztos minden ok lesz. eddig nem jött össze...

(#4002) PuMbA válasza treo80 (#4001) üzenetére


PuMbA
titán

SP2-es Vista? legújabb DirectX és hangkártya driver fent van?

(#4003) treo80 válasza PuMbA (#4002) üzenetére


treo80
csendes tag

SP1, és igen, igen.

(#4004) PuMbA válasza treo80 (#4003) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-ban az állapotsorban ki van írva,hogy Using DXVA?

(#4005) treo80 válasza PuMbA (#4004) üzenetére


treo80
csendes tag

aha, csekkoltam rögtön miután áttanulmányoztam a leírást ami az első oldalról van linkelve. :)

(#4006) PuMbA válasza treo80 (#4005) üzenetére


PuMbA
titán

32bites MPC-HC-val próbáld meg.

(#4007) treo80 válasza PuMbA (#4006) üzenetére


treo80
csendes tag

ok, du ránézek mert most nem vagyok otthoni gép közelében, aztán jelentekezem.

(#4008) treo80


treo80
csendes tag

nah megnéztem. ha lehet mondani 32 bites MPC-HC-vel egy fokkal még jobban szaggat, de hogy minden oldalról körbejárjam a dolgot asszem nézek vmi másik full-os videót mert gyanús hogy annak a kódolásával lesz vmi gond. egy imax sample-t néztem nemrég, és bár a felvétel jellege alapján nehezen volt megállípítható a hiba, ott nem igazán éreztem ezt a dolgot. a magok egyébként 720p-nél átlag 6-8%-on ketyegnek, 1080p-nél 20% körül.
hogy a kmplayer meg miért nem nyílik meg egyáltalán, az attól függetlenül rejtély...

(#4009) treo80


treo80
csendes tag

annyi különbség volt egyébként hogy az ac3filter-t 32bit alá szánják amennyire láttam, és a 64 bites MPC-HC nem is listázza a külső kodekek között a 32 bites viszont igen.

(#4010) Challanger


Challanger
tag

Ha esetleg valakinek régebbi gépe van (mint pl. nekem), de szeretne akár 1080p felbontású filmeket is nézni, az próbálja ki az alábbi kombinációt. Nekem teljesen bevált az alábbi gépen:

- Gigabyte GA-K8NF-9
- AMD Athlon 64 3000+
- MSI GeForce 8600 GT
- 1 Gb RAM
- Samsung SyncMaster 2333sw

/Gyorsan hozzáteszem, hogy Nvidiás vagyok. Itt ugyebár működik a CUDA támogatás, ATI-val nem garantálom, hogy ilyen szép eredményeket lehetne elérni./

- 720p esetén: 5-15% processzorterhelés
- 1080p esetén: 15-30% processzorterhelés

Teljesen szaggatás-, és csúszás mentes lejátszás. A beletekerés is 1-2 másodpercet vesz igénybe.
32 bites XP-t használok directx 9.0c-vel. Valamint az éppen aktuális nvidia driverrel (a CUDA miatt fontos, hogy viszonylag friss driver legyen fent).
Ja és semmiféle b*zi kodek pakk, beépített kodekes lejátszó vagy efféle marhaság nincs fent.

Hozzávalók (most ezekből is a legfrissebb van fent):

- FFDShow rev 3052
- CoreAVC H.264 Video Codec Professional v1.9.5.0
- MatroskaSplitter (Haali Media Splitter)
- AC3Filter 1.63b
- BSPlayer Pro 2.43 Build 1008

(A CoreAVC Pro és a BSPlayer Pro fizetős, de nem kell hozzá nagy tudás, hogy a neten megtaláljuk őket)

Telepítés:

- FFDShow: next, next...
- CoreAVC: a következőknél legyen ott a pipa: "use tray icon", "prefer cuda acceleration". amikor rákérdez, hogy a "haali media splitter"t felrakja-e, én onnan kiveszem a pipát, mert azt külön rakom fel, hátha a saját oldalán van belőle frisebb változat.
- Haali Media Splitter: "avi support"ot majd pipáljuk be, amúgy a szokásos next...
- AC3Filter: szokásos...
- BsPlayer: szintén...

Beállítás:

- megnyitjuk az FFDShow "Video decoder configuration" ablakot, itt pedig a "H.264/AVC" pontot "disabled"re állítjuk és OK.
- "Configure CoreAVC" ablaknak így kell kinéznie:

- BsPlayer-ben: Beállítások->Egyéni beállítások->Audió->AC3 dekóder használat...itt az AC3 Filtert állítom be.

Hát kb. ennyi lenne a lényeg, próbáltam részletesebben leírni a dolgokat. Remélem másnak is a hasznára válik majd, mert én pl. nagyon örülök neki, hogy egy 4 éves géppel is tudok full HD filmeket nézni.

Végezetül két kép:

720p
1080p

[ Szerkesztve ]

(#4011) sirdond


sirdond
őstag

no offense, de nem te találtad fel a spanyol viaszt
megspóroltál egy visszaolvasást pár embernek,egyébként remek leírás

(#4012) Challanger válasza sirdond (#4011) üzenetére


Challanger
tag

Tudom én, de a hatezer féle leírás és kombináció közül nekem ez jött be a legjobban. Arra próbáltam helyezni a hangsúlyt, hogy egy régi gépből hogy lehet kihozni a legjobbat. Egy mostani 2-4 magos Intelre gondolom tökmindegy mit rak az ember, úgyis megbirkózik vele.
A lejátszók közül meg a BsPlayer a kedvencem. MPC-t utálom (nekem pl. rosszabbul játssza a HD-t), magától nem is tud feliratozni (és ha egy mód van rá, igyekszem minél kevesebb felesleges dolgot tenni a gépre), de ha már van is felirat, akkor meg hülye helyre teszi, meg nekem a mérete is nagy. De ez csak az egyéni hülyeségem...
Bs-ben meg szépen be lehet állítani a felirat pozicióját, típusát, méretét. Valamint tök egyszerűen lehet korrigálni is lejátszás közben, ha netán nem passzolna a felirat időzítése.

(#4013) Challanger válasza sirdond (#4011) üzenetére


Challanger
tag

Hátha tudsz (vagy esetleg valaki más) nekem segíteni.
A kérdésem az lenne, ha a fentebb említett gépbe vennék egy BD meghajtót, amivel eredeti filmeket néznék a gépen, ugyanúgy menne-e szaggatás mentesen?

Nem tudom, hogy ha a meghajtóban pörögne a tömörítetlen film, akkor az zabálná-e a procit? Vagy esetleg a lejátszóprogram ölné meg a gépet...(?)
Vagy ilyen esetekben is használható a CUDA?
Ehhez a részéhez tényleg nem értek sokat, így megköszönném, ha valaki közel 100% biztos választ adna :)

[ Szerkesztve ]

(#4014) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Hali!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Szóval a helyzet a következő van egy GF8800 GTS320-am ami tudom, hogy nem tudja hw. gyorsítani a HD videókat, de van egy elfekvő GF8600 GT-m is és egy SLI-s NV-s deszkám benne egy X2 4200+ os procival (Asus M2N32-SLI Deluxe )
A kérdés, az hogy ha belerakom a 8600-ast, hogyan kéne beállítani, hogy használja a pure videot, ha egyáltalán lehetséges, mert a játékra érthető módon a 8800 GTS-t használnám...
Tudom, nem vagyok egyszerű eset, de hátha valakinek van valamilyen ötlete :D

Köszi a segítséget előre is !!! :R

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#4015) sirdond válasza Challanger (#4012) üzenetére


sirdond
őstag

én meg egyáltalán nem bírom a bsplayert :)
mpc hc is tud feliratozni normálisan, minden csak beállítás kérdése
feliratot is tudsz időzíteni benne, még mozgatni is tudod,sőt méretét is be lehet állítani, szóval ezek csak kifogások. bár nem mondom,hogy mpc hc az "atyaúristen",ingyenes programok között a legjobb,több szempontból is
mpc hc +ac3 filter ennyi kell,semmi több dxva-hoz (cudahoz még +2 dolog, ergo ugyanott vagy mint bsplayerrel)

a másikban én sem vagyok biztos 100%-ig, de az tuti,hogy, ha hd hangokat akarsz, kell venned egy asus hd hangkártyát és egy arcsoft tmt3 programot, plusz még bd rom, így már nem olcsó mulatság
szerintem jobban járnál egy asztali bd játékossal

[ Szerkesztve ]

(#4016) Steve-0 válasza szasza_xp (#4014) üzenetére


Steve-0
őstag

add el mind a kettőt és vegyél helyette egyet ami már támogatja, és játékok alatt is jól teljesít!

[ Szerkesztve ]

(#4017) szasza_xp válasza Steve-0 (#4016) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Inkább nem szarakodnék az eladással ... válság van meg minden :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#4018) band1103 válasza Challanger (#4010) üzenetére


band1103
őstag

Szép leírás grat!
Viszont tényleg volt már itt ahogy sirdond is mondta. Na meg nem kéne leszarozni valamit csak azért mert nem tudod használni másokkal ellentétben. Tudod nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni.

szasza_xp: Azt hiszem jó hasznát vennéd Challanger (#4010)-es hsz-ának ha elolvasnád.

Steve-0: Ejnye! Lehet hogy nem rossz ötlet amit írtál de nem az volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4019) szasza_xp válasza band1103 (#4018) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Megpróbálom, csak van egy olyan érzésem, hogy nem fogja a 8600Gt-t használni, mert a 8800 GTS az elsődleges kártya, holnap kipróbálom...

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#4020) ANT válasza ANT (#3888) üzenetére


ANT
őstag

Mint korábban ígértem, leírom a fejleményeket: újratelepített rendszerrel a hiba megszűnt. Ismét teljes képernyős a film a másodlagos kijelzőn.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4021) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello !

MPC-HC -vel néztem eddig mkv filmeket (720p,1080p) ,de valamiért most egyik 1080p sem megy, van közte mpeg2,és h264 is,egyik sem megy. A belső helyett külsős szűrő van/volt, PDVD 8 h264,ill mpeg szűrő. A renderer VMR9.

(#4022) band1103 válasza Vicoo (#4021) üzenetére


band1103
őstag

Nem találtam kérdést vagy kérést a mondatodban, így csak annyit tudok mondani hogy sajnálom.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4023) Vicoo válasza band1103 (#4022) üzenetére


Vicoo
senior tag

Szerintem nyilvánvaló hogy szeretném tudni hogy mit tegyek h menjenek a filmek,de köszönöm ,ezek után a te segítséged nem kell.

(#4024) band1103 válasza Vicoo (#4023) üzenetére


band1103
őstag

Az tényleg nyilvánvaló hogy mit szeretnél megtudni de ami inkább nyilvánvaló az az hogy csak közlöd mi van, majd elvárod hogy kiszolgáljunk mintha nekünk ez lenne a munkánk, a dolgunk, a kötelességünk hogy segítsünk. Most közlöm veled hogy nem. Ha valamit szeretnél (pl. segítséget) azt kérni szokás, vagy utalni arra hogy ez egy kérés.

Segítség képen hogy rávezesselek Írok egy sablont neked:

Hi!
A segítségetekre van szükségem: [hibajelenség leírása]
Mit tegyek?
Segítségeteket előre is köszi! [vagy] Hálás lennék ha...

Egyébként az én segítségem amit tudnék adni az pont ugyan az lesz erre a problémára mint bárki másnak itt. Csak annyi lesz a különbség hogy nem tőlem fogod olvasni hanem mástól.

Nem tudom mit akartál elérni a hsz-eddel de nem fogok a Dunának menni miatta (nekem túl hideg a víz)
Szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4025) sirdond válasza band1103 (#4024) üzenetére


sirdond
őstag

teljesen igazat adok,de szerintem már megszokhattad volna...

vicoo:
próbáld meg az mpc hc belső szűrőjét használni,de a másikat blokkold

vagy törölj le mindent és állítsd be a dolgokat az 1. hsz szerint

[ Szerkesztve ]

(#4026) zsozso1


zsozso1
tag

Sziasztok!
Egy kis help kéne. Kipróbáltam a TotalMedia Theatre Platinum 3.0.1.120 verziót. Vistát használok és az a gondom hogy mappából nem megy a lejátszás ill. megy csak kép nincs a számláló megy és hang is van. A .m2ts fájlokat egyenként lejátsza és van kép is. Esetleg ha tudna segíteni valaki megköszönném. Egyébként tetszik a progi, talán jobb is mint a MPC HC.

(#4027) Vicoo válasza sirdond (#4025) üzenetére


Vicoo
senior tag

Köszi!

Eltávolítottam minden külső szűrőt, és engedélyeztem a belsőket,de a filmből megnyitás után csak az első képkockát lehet látni ,se hang se kép ... Viszont megoldottam ,az első hsz-ben linklet cikk alapján csináltam meg: kikapcsoltam a WMR9 keverő módot :D

[ Szerkesztve ]

(#4028) PuMbA válasza zsozso1 (#4026) üzenetére


PuMbA
titán

Open Disc Folder-rel megadod a BDMV vagy a Blu-ray mappáját akkor mennie kell.

(#4029) band1103 válasza PuMbA (#4028) üzenetére


band1103
őstag

Szerinted hogy lehet-e Bluray lemez tartalmát képfájlba lementeni HDD-re?
Mert aztán esetleg egy Daemon tools szerű progival be lehetne mountoltatni és minden lejátszó azt látná hogy ez egy valós lemez. Véleményed?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4030) PuMbA válasza band1103 (#4029) üzenetére


PuMbA
titán

[ImgBurn]-nel vagy Nero-val lehet szerintem. Daemon Tools biztos be tudja mountolni,hiszen nekem BD-ROM-ot csinál virtuális meghajtónak. Továbbá ez is kellhet hozzá : [AnyDVD HD] :

Removes encryption (AACS) from Blu-ray Discs.
Removes BD+ copy protection from Blu-ray Discs.
Removes region codes from Blu-ray Discs.
Provides its own Universal Disk Format (UDF) reader, no need to install 3rd party filesystem. Discs which cannot be read by Windows can be copied using the AnyDVD ripper.

Nem egy egyszerű menet az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#4031) PuMbA válasza PuMbA (#4030) üzenetére


PuMbA
titán

Arra is figyelni kell,hogy a Blu-ray lemezek UDF2.5 fájlrendszert használnak.

(#4032) band1103 válasza PuMbA (#4030) üzenetére


band1103
őstag

Akkor azt is ki lehet próbálni hogy egy már HDD-n van a film aminek teljes a struktúrája ahhoz hogy BD legyen belőle, Neróval UDF2.5-ben kiírni BD videó lemeznek de nem lemezre hanem Image rec.-re, majd a keletkezett képfájlt bemountoltatni Daemonnal és mehet is a lemez lejátszása a TotalMedia Theatre -el?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4033) zsozso1 válasza PuMbA (#4028) üzenetére


zsozso1
tag

Lehet hogy nem voltam elég világos bocs és azt nem mondtam hogy HDD-ről próbáltam lejátszani. Úgy is mennie kellene? Vagyis menni megy csak hang van kép nincs.
Egyébként úgy tudom az Ashampoo Burning Studio 7.0-tól felfelé készít képfájlt BR-ből.

(#4034) PuMbA válasza band1103 (#4032) üzenetére


PuMbA
titán

Igen , így mennie kell.

zsozso1: mennie kell HDD-ről,milyen géped van?

[ Szerkesztve ]

(#4035) zsozso1 válasza PuMbA (#4034) üzenetére


zsozso1
tag

Giga P35 DS3
E8200
2 Giga ram
Ati X1300pro

Utána olvastam amennyire az angol tudásom engedi és lehet hogy a video kártya a gyenge pont?

(#4036) PuMbA válasza zsozso1 (#4035) üzenetére


PuMbA
titán

Igen ,az első hozzászólásban is láthatod,hogy nem elég a videókártyád.

(#4037) zsozso1 válasza PuMbA (#4036) üzenetére


zsozso1
tag

Most tervezem a lap cseréjét egy integrált lapra nvidia 9400 chipsettel. Szerinted ezzel működni fog, hardveres gyorsítás, stb.?
Egyébként köszi a segítséget. :R

(#4038) PuMbA válasza zsozso1 (#4037) üzenetére


PuMbA
titán

Működik. Milyen oprendszered van egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#4039) zsozso1 válasza PuMbA (#4038) üzenetére


zsozso1
tag

Vista Ultimate SP2 32Bit

(#4040) semetka


semetka
őstag

Felraktam a k-lite kodek packot így mostmár a media player is lejátsza az mkv-ket.
Annyi kérdésem van, hogy miért van az h a media playerben szebb a fekete mint vlcben.
Akkor venni ezt észre mikor épp kezdődik a film, és még fekete a kép. Media playernél tényleg fekete de vlc-nél szürkés, mintha több lenne a fényerő. Ez miért van?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#4041) PuMbA válasza semetka (#4040) üzenetére


PuMbA
titán

Attól,hogy a VLC valamiért 16-235-ig nyomja a színeket a WMP meg 0-255-ig (RGB).

(#4042) stevve válasza PuMbA (#4041) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt nem is tudtam... még egy ok, amiért nem térek vissza a VLC-hez. :P

Más.
Athlon II X2 240 procival a killa sample simán megy, igaz, 85%-on használja a procit közben és a GPU órajele is felugrik maxra (behülyíti a VGA-t), de egyetlen akadás sincs. :C

[ Szerkesztve ]

(#4043) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Hi

Egy kérdésem lenne, az mitől van, hogyha MPC HC-val megnyitok egy 1080p-s filmet minden rendben van vele, azonban ha egy kisebbet, mondjuk 720p-t, akkor mintha a fényerő felmenne magától, az egész film alatt minden világos. VLC vel nincs ilyen, és mint mondtam 1080p esetében sem.

Köszi.

(#4044) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

üdv!
MPCHC-ban hogyan tudom a feliratot bekapcsolni....Nem kiválasztani, az már megtörtént...csak nem mutatja a progi.. :U
Pedig nemrég ugyan ezt a filmet felirattal kezdtem el nézni, és akkor hibátlan volt..
Köszönöm!.. :K

(#4045) band1103 válasza dzsóbácsi (#4044) üzenetére


band1103
őstag

A "w" bill. Hacsak át nem lett állítva.

PuMbA: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4046) szab.tam


szab.tam
nagyúr

PuMbA, band1103, meg hát a többiek...:

erre varrjatok gonmbot tipikus esete, vagy ésszerű magyarázat kéne...
esetleírás:

egy barátomnak sorban bedöglött 2 lapja, egyiken épphogy belőttük az integrált 3300-on a dxva-t. a másikon nem volt igp, így dxva nélkül 8800gtx. és amd 6400+ vagy egy 940-es phenom - felváltva...
ha dxva ment, akor a szokásos 2-15%, ha nem, akkor 40-60, filmtől, bent lévő procitól függően.

asszem ez idáig tök átlagos, normális. ezek után megadta magát sorban mind a 2 lap. nekem volt elfekvőben egy am2 + sli asrock, meg egy passzív low profile 7300. azt is átvittem, mert egy kis tápra lett rákötve, és a 8800gtx már sok lett volna.

tehát, átmeneti konfig: asrock, x2 6400+, 7300.
win7, úgyanaz, mint előtte, csak új driverek autotelepítése ráengedve.
azelőttt a powerdvd7 bluray-nek, mpchc mkv-nek teljesen jó volt. de most, az új konfigban már nem.

ezért total media fel. sorban el kezdtük megnyitnia bluray-eket, (mpeg2, vc-1, h264, tehát összes fajtát), és láss csodát: cpu terhelés filmtől függően: 10-35%. gyanúsan kevésnek tűnt. megnézem, a total media-ban a video fül alatt a hardveres gyorsítás be van pipálva. az infónál pedig a gyosításra valami 2.0-t ír.

amikor a pipát kivettem, a cpu % felugrott az 1.5-2x-esére, filmtől függően. ja és az info fülnél a lejátszóban írta a hw-es gyorsításnál, hogy failed....

tehát ezek szerint egy 7000-es sorozatú nvidia kártya képes bármely kódolású bluray gyorsítására?

hozzáteszem, hogy minden esetben a lejátszás teljesen folyamatos volt. mert már tapasztaltam máshol akadózó képnél kis cpu használatot, ami ugye így becsapós....

de itt nem. a 7300-as vga határozottan gyorsított! létezik, hogy egy új driver képessé tette a régebbi vga-t erre a feladatra?

valaki meg tudja ezt magyarázni? mert biztos hogy nem érzéki csalódás volt....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4047) szab.tam válasza szab.tam (#4046) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kieg:

alapból k-lite, mpchc, pdvd7 volt fent.
miután a h264 bluray egyáltalán nem idult, és másokkal is probláma volt, kicsit kontár módon, de így telepítettük az egész nyakába a total media-t.
4.1 profilú mkv-t most perpill semmivel nem tudunk lejátszani, az 5.1 elindul, emlékeim szerint az is gyorsítva. - de az mkv már nem is igazán izgat minket, azért majd azt is belőjük valahogy....

ja, és erről a vga-ról van szó:

MSI7300

a leírásban ott az mpeg2 hd gyorsítás, ok. de a h264, vc-1 nincs....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4048) sirdond


sirdond
őstag

biztos,hogy nincs fent coreavc? mert én arra gyanakodnék először

(#4049) band1103 válasza szab.tam (#4047) üzenetére


band1103
őstag

Mivel nem ismerem a win7 -nek milyen a DXVA-ja ezért arra gyanakodnék hogy talán tud valami olyat vagy valami hasonlót mint a CoreAVC.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4050) PuMbA válasza szab.tam (#4046) üzenetére


PuMbA
titán

7300GT segít valamennyire MPEG-2,VC-1,H264 esetén.

"Starting with the release of the GeForce 6600, PureVideo added hardware acceleration for VC-1 and H.264 video, though the level of acceleration is limited when benchmarked side by side with MPEG-2 video. VPE (and PureVideo) offloads the entire MPEG-2 pipeline (except the initial run length decoding, variable length decoding, and inverse transform), whereas first-generation PureVideo offered limited VC-1 assistance (motion-compensation.)"

De ennyire azért nem kéne segítenie :C ,nagyon furcsa. Mi volt a filmek címe? Milyen hangsáv volt a Blu-rayeken? PCM? 25GB-osak voltak? Screenshotot tudsz nyomni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.