Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Fandango válasza mik-oca (#16750) üzenetére


Fandango
veterán

1. MPC-HCbol 32bites verzio kell.
2. leszeded innen a madVR zipet , kicsomagolod valahova.
2a. ranyomsz az install.bat-ra. (az install.bat lepest ki is hagyhatod mivel a 4. lepes is eleg)
3. MPC-HCban a video renderernel kivalasztod a madVRt.
4. External filtersnel hozza adod a madVR.ax-et

Ha minden jol megy akkor ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#16752) mik-oca válasza Fandango (#16751) üzenetére


mik-oca
tag

Köszönöm! :R

(#16753) hmiron


hmiron
tag

Az ugye a hardver miatt van hogy az 1080p-s mts videók csíkoznak akadnak és elcsúsznak???
Erről a konfigról van szó: GeForce 6200
Pentium 4 3,06 Ghz

(#16754) pinnacle válasza Fandango (#16746) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor neked sem megy a hardveres gyorsítás. Szoftveresen a Splash Player is lejátssza csak 80-90% a CPU terhelés. Gondolom neked a Core i7 miatt kevesebb.

(#16755) WonderCSabo válasza zoltanz (#16748) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen...

hmiron: Csíkoznia nem kéne, de sztem azon a hardveren szaggatva fogja lejátszani mindképpen. Minden kodeket, lejátszót töröld le, és rakd fel az első hszben ajánlottat.

(#16756) zoltanz válasza WonderCSabo (#16755) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, azért érdekelt mert kiadták a Hofi összest DVD-n (ezek TV felvétlelek) és ilyenek pont, azért érdekelt. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16757) hmiron válasza WonderCSabo (#16755) üzenetére


hmiron
tag

kössz a választ!!

háát a csíkozást azt nem úgy értettem ám, hanem, hogy szaggat, vagyis a mozgó tárgyak személyek körül olyan redősen beszaggat, de tuti, hogy a proci a kevés neki, ellenben úgyis újrarakom a gépet szóval majd akkor is lecheckolom a biztonság kedvéért!!

(#16758) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megnéztem, kikapcsoltam az összes szinkronizációt, ez most így jónak számít?
Így néz ki 85 és 60 HZ -en is kb, zöld a piros felett egy vonással és egyenes(meddig kell nézni amúgy olyan 2 percig próbáltam). Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16759) WonderCSabo válasza zoltanz (#16758) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem jó, a piros vonalnak egyenesnek kéne lennie. Másrészt a statisztika szöveg is gáz vmiért.

Szerk.: Most nézem, ez 85 Hz-en és 60Hz-en van, akkor meg pláne rossz, ott fűrészfognak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#16760) zoltanz válasza WonderCSabo (#16759) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Most nézem, ez 85 Hz-en és 60Hz-en van"

Nem ez 85 Hz, de ua a 60 is. Ennél egyenesebb: :Y

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16761) stevve válasza zoltanz (#16758) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez elég érdekes lett... végül is, gondolom nézhető és nem ugrál, de azért ennek nem így kellene kinéznie. Driver-ben nincs valami trükk beállítva vagy valami ReClock, ilyesmi nem fut?

(#16762) zoltanz válasza stevve (#16761) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ReClock azt sem tudom mi. :DDD
Nem fut más, Driver-ben mincs beállítva semmi a MPC -ban sincs különösebben semmi a EVR-Cp-n megy.

[Szerk]

Akép szép folyamatos sztem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16763) WonderCSabo válasza zoltanz (#16762) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha folyamatos a kép, akkor felejtsd el a statisztikát, és örülj.

(#16764) zoltanz válasza WonderCSabo (#16759) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1280/720-ban jól jelenik meg a szöveg amúgy megnéztem, gondolom összenyomja (mondjuk portable verziót használok, nem vagyok biztos benne, hogy minden alapértéken van, de a szinkronizáció igen).

[Szerk]

Mármint a szinkronizáció ki van kapcsolva és az azt érintő dolgok alaphelyzetben lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16765) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

MPC-HC-ban, ha be van kapcsolva a felirat akadozik a film. Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#16766) stevve válasza MasterMark (#16765) üzenetére


stevve
nagyúr

Ilyen összefüggésről még nem hallottam. Milyen renderer van beállítva? a felirat opcióknál a textúra méret mire van állítva? Milyen oprendszeren használod?

(#16767) MasterMark válasza stevve (#16766) üzenetére


MasterMark
titán

EVR
Desktop (1920x1080), de bármelyiket állítom be mindenképp akadozik a film.
Win7 SP1 32bit

Switch Tax

(#16768) spiritex válasza MasterMark (#16765) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor tiltsd le mpc-hc-ban a feliratkezelést, tedd fel a VobSub-ot és az external filters-nél add hozzá, majd Prefer.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16769) stevve válasza spiritex (#16768) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ez jó ötletnek tűnik. Nem tudom, mi baja lehet annak a verziónak. Esetleg egy másik MPC verzió?

(#16770) krisztián98


krisztián98
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy van 1-2 FullHd-s filemem, ami akad. Mit kellene minimum mire cserélni?

A Vas a következő:
Gigabyte P35-DS3
e4500 (10*300)
2*1Gb Ram
MSI 7950GTO 512Mb-al.

A TV DVI-al van összekötve.

A filmet TotalMedia Theatre 5-el játszom le. Az egyik proci használat mindig szinte 100%-on van a másik 20%-40% között mozog.

Olvastam, hogy HD-hoz 8000-es szériás VGA kellene, de akkor miérta CPU fekszik ki?

Köszi:
K

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#16771) WonderCSabo válasza krisztián98 (#16770) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért a CPU fekszik ki, mert a GPUd nem tudja dekódolni, így a CPUra hárul a feladat. A megoldás, venni egy hardveres dekódolásra képes GPUt.

(#16772) krisztián98 válasza WonderCSabo (#16771) üzenetére


krisztián98
tag

Szia,

Köszi a gyors választ én is valami ilyesmire számítottam.

Köszi.
K

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#16773) zsoltik29


zsoltik29
csendes tag

Hali ! Ezeket a beállításokat megcsináltam
http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/dxva_beallitasa_es_hasznalata.html

Lejátszásnál még mindig egy kicsit laggol.

A görbém így néz ki, mint #14707 számú hozzászólásnál, hogyan lehet ki egyenesíteni?

A gépem új AMD QUADCORE a Vga 1 gb DDR5-ös, ennek bírnia kellene a folyamatos szép képet. Hogyan tudnám ezt megoldani? MPCH-t használok.

A Splash Pro-t kipróbáltam egy fokkal jobb, de ott is be laggol./szaggat/

(#16774) Fandango válasza zsoltik29 (#16773) üzenetére


Fandango
veterán

Eloszor probalkozz a Vsync opciokkal jatszani, ez segithet.

Egyenes csak akkor lesz a gorbe, ha a monitor kepfrissitese egesz szamu tobbszorose a film fps ertekenek (pl 60Hz a monitor es a film pedig 30 fps). Igaz ez az egyenes gorbet akarok nem olyan egyszeruen kivitelezheto mutatvany.

[ Szerkesztve ]

(#16775) zoltanz válasza zsoltik29 (#16773) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most tüskés/hullámos vagy emelkedik is az egész? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16776) zsoltik29


zsoltik29
csendes tag

Végülis egy plazma tv-n nézem a filmeket.

Hogy van ez a szorzós téma :F ? Mit kell állítani a vsyncen :F ?

Vagyis én úgy gondoltam ,hogy egyenes vonal egyenlő szép folyamatos képpel, ami csak úszik át a képernyőn.. Rossz az elképzelésem?

(#16775) zoltanz válasz: Képet sajnos most nem tudok róla feltenni, olyan tüskés hullámos, olyan, mint a két élű fűrész. A film, pedig BD50, annak elvileg nem lehet baja.
Neked is azt írom, azt úgy tudtam, hogy egyenes vonal egyenlő szép folyamatos képpel. :F

[ Szerkesztve ]

(#16777) WonderCSabo válasza zsoltik29 (#16776) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem ez nem ilyen egyszerű, és sztem most felesleges is belemeni, mit jelenteken a vonalak. Az a lényeg, hogyha a néző folyamatosnak látja, akkor az is, és kész. Ha a megjelenítő frekvenciája nem egész többszöröse a film fpsének, akkor mindenképp fűrészfog lesz a karakterisztika, ez természetes, és így van jól.

Először töröljd minden kodeket, lejátszót amit felraktál, és utána tedd fel az MPC-HCt.

[ Szerkesztve ]

(#16778) krisztián98 válasza WonderCSabo (#16771) üzenetére


krisztián98
tag

Szia,

Milyen VGA kártyát javasolsz? A GTX260-al elbírna a gépem?
A GTX560 igaz felesleges lenne számomra, túl erős lenne a gépemhez?
Alaplapot nem szeretnék cserélni, de egy proci csere még meglehet, hogy bele férne.

A Vas a következő:
Gigabyte P35-DS3
e4500 (10*300-on ketyeg)
2*1Gb Ram
MSI 7950GTO 512Mb-al.

Köszi:
K

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#16779) zsoltik29 válasza WonderCSabo (#16777) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Ok. Leszedtem minden lejátszót és kodeket.

Felraktam az MPHC-t.

Valamit javult a dolog, de még mindig nem tökéletes.

(#16780) WonderCSabo válasza zsoltik29 (#16779) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor léci postolj egy screenshotot arról a gráfról. Illetve írd le jobban a szaggatás természetét.

krisztián98: Hogy érted, hogy elbírja a géped? A tápodat nem is osztottad meg. Egyébként az első kártya biztos jól fog menni benne.

[ Szerkesztve ]

(#16781) krisztián98 válasza WonderCSabo (#16780) üzenetére


krisztián98
tag

Chiftec 550-es.

Úgy értem, hogy nehogy olyan gond legyen, hogy veszek egy erősebb VGA kártyát, mint amit elbírna a CPU látni megfelelő mennyiségű adattal.

Szal nem szeretnék olyan hibába esni, hogy túl erős a gép és egy gyenge CPU, miatt visszafogná a VGA-t.

Crysis 2-höz milyen vga-t javasolnál?

Minden Vasárnap megyek Debrecenből-Bp-Zalaegerszegre, majd pénteken vissza. Utasok jelentkezését várom, továbbá csomagok szállitását is vállalom. Tel:06304711243

(#16782) Fandango válasza krisztián98 (#16781) üzenetére


Fandango
veterán

Crysis 2-höz milyen vga-t javasolnál? -> ez nem ebbe a topicba valo kerdes, legalabb offtopicba jelolted volna.

(#16783) zsoltik29 válasza WonderCSabo (#16780) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120114/cik-cak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120114/cik-cak1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120114/cik-cak2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak így tudtam csatolni nem tudom ki lehet e menni belőle.

Arra gondolok, amikor gyors kamera mozgásnál a háttér beszaggat.

Pl. amikor az Avatarban repülnek a sárkánnyal és a sziklák meg a fák a háttérben szaggatnak és elmosódnak. Vagy pl. SW 6-ban amikor az elején jön be csillagromboló, akkor kissé szaggatva jön a képernyőre. SW 3-ban az elején repkednek a csillagrombolók között. BD50-ben.

[ Szerkesztve ]

(#16784) spiritex válasza zsoltik29 (#16783) üzenetére


spiritex
veterán

Ez teljesen egyértelműen judder, amikor a kijelző frekvenciája nem egész számú többszöröse a film fps-ének.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16785) zsoltik29 válasza spiritex (#16784) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Köszi a gyors választ !!!

Hurrá akkor Judderem van. :F

Legalább már tudom hogy hívják. :)

És tudsz segíteni abban, hogy kiírtsam jediket vagyis juddert?

[ Szerkesztve ]

(#16786) Fandango válasza zsoltik29 (#16785) üzenetére


Fandango
veterán

spiritex mondataban benne van a valasz!

[ Szerkesztve ]

(#16787) WonderCSabo válasza zsoltik29 (#16785) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy tudod megoldani, ha olyan kijelzőt veszel ami képes a film fpsének egész számú többszöröse frekvenciát előállítani. Jellemzően ezek manapság a24ps készülékek.

krisztián98: Milyen VGAt vegyek topikot ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#16788) zsoltik29 válasza WonderCSabo (#16787) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Elvileg a tv-m tudja a 24p-t, legalábbis a leírásban szerepel.

Elég lenne annyi, hogy átállítom 24hz-re a frekvenciát?
Az is egész számú többszöröse.

[ Szerkesztve ]

(#16789) WonderCSabo válasza zsoltik29 (#16788) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, bár a driverben általában 23Hz-nek jelölik.

(#16790) zsoltik29 válasza WonderCSabo (#16789) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Köszi a gyors választ átálítottam már javult a helyzet :)

Bár már ezt próbáltam korábban is,akkor nem segített, lehet egy másik lejátszó kodekje bekavart volna?
Szép a lejátszás bár néha mintha akadna egyet,.

[ Szerkesztve ]

(#16791) zsoltik29 válasza zsoltik29 (#16790) üzenetére


zsoltik29
csendes tag

Nem 100 %-os, de már nem rossz a helyzet.

Lenne szükségem egy még egy kis segítségre BD 3D lejátszásához mit ajánlasz?
Amivel a juddert ki tudom küszöbölni. A power dvd 11-t próbáltam az egy kicsit judderel.

(#16792) WonderCSabo válasza zsoltik29 (#16791) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A juddert a megfelelő frekvenciára való váltásnak teljesen ki kellene küszöbölnie. Nézted a gráfot? A film biztos 23.976 fps-es?

[ Szerkesztve ]

(#16793) Joshi


Joshi
titán

Most melyik verzió a legújabb és legstabilabb MPC-HC-ból? Szeretném kipróbálni a Potplayert is de nem tudom hogy hol kell beállítani hogy 24Hz legyen a kimenet, esetleg valaki tudja? Jelenleg az 1.5.30857 verziót próbáltam ill. az 1.5.31490Upd-et is.

[ Szerkesztve ]

(#16794) WonderCSabo válasza Joshi (#16793) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legfrisebb verzió mindig itt van a stabilból.

(#16795) spiritex válasza Joshi (#16793) üzenetére


spiritex
veterán

A PotPlayer-ben nem tudsz ilyet közvetlenül, mint az mpc-hc-ban, csak akkor ha madVR-t használsz renderer-ként, az tud váltani. De ha TV-n filmezel, akkor szinte felesleges mindig állítgatni, mert egyszer beállítod vga driverből a 24 (23.976) Hz-et, ami sok esetben 23 Hz-ként van feltüntetve, és készen vagy. 99%-a a filmeknek mind 23.976-os ugyanis, hacsak nem BBC sorozatokat nézel.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16796) mik-oca


mik-oca
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne a itteni szakértőkhöz, vajon mi okozhatja a mér korábban is a 16652 hsz.-ban linkelt video lejátszási problémáját!? Egy kicsit kisérleteztem a dologgal,de nem értem a hátterét..
Amennyiben bekapcsolt DXVA gyorsítást használok, ami ugye a GPU-t terheli (de mérve max. 40%-ig és nagyon ingadozóan), ilyenkor a CPU simán 10% terhelés alatt marad, de sajnos a videót akadozva játssza le. (ezt kipróbáltam néhány lejátszóval, az eredmény hasonló)
Ha ezt a DXVA gyorsítást kikapcsolom, akkor gyakorlatilag a CPU erejéből tökéletesen lejátssza a (MPC-HS, Splash..) videót. Ilyenkor kb. 60-70%-os a CPU terhelése.
A kérdés, hogy a hardveres (GPU) rásegítés miért nem tudja rendesen lekódolni, hogy akadozás nélkül mennyen?? (nem terheli ki sem a GPU-t, sem a CPU-t, tehát elég erős a harver..)
(Emellett mint korábban szó volt róla, sokkal "gyengébb konfigurációs megy "hardveres" gyorsítással, akadás mentesen)

Előre is köszi az ötleteket! (valamit nem csinált tökéletesen a Microsoft? ;] ) Vagy a hardver driverek nem tökéletesek??

(CPU:Core 2 Quad 6600, GPU: Ati Radeon HD6870)

üdv.
oca

(#16797) WonderCSabo válasza mik-oca (#16796) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A probléma ott lehet, hogy speckó, vagy elrontott kódolású a videó, ezért DXVAval nem nagyon megy.

(#16798) zoltanz válasza WonderCSabo (#16797) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem elég ha h.264 kódolású és felbontás stb. paraméterek a UVD, VP "szabványokkal" összhangban vannak?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16799) WonderCSabo válasza zoltanz (#16798) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, az elég, ha egy videó DXVA-kompatibilis. A kollégánál valszeg nem az. És persze kivételek is vannak, meg bugok, stb.

(#16800) mik-oca válasza WonderCSabo (#16797) üzenetére


mik-oca
tag

Köszi!

Azon gondolkodtam még, hogy az AVCHD-ben az 1080p nem is volt eddig benne a szabványba, talán idén lesz benne hivatalosan, és ezért még nem tökéletes a támogatottsága..

Üdv.
Miki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.