Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) hoffman_


hoffman_
nagyúr

MPC HC alatt nincs feliratom. AC3filtert használok. W7 alatt tökéletesen ment, 64biten. XP32bit alatt nem tudok feliratot választani, egyszerűen szürke az opció. VLC alatt működik minden felirat, csak épp akadnak a filmjeim...

Gyors segítség? Egy órája próbálok filmezni :(((

Előre is köszi :R

mod:

EVR Custom Presenter opció nem választható, ki van szűrkítve az is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16552) Fandango válasza hoffman_ (#16551) üzenetére


Fandango
veterán

Rakd fel a legujabb directX-et es a .NET Frameworkbol legalabb a 3as verziot, ezek utan elvileg mennie kell.

(#16553) stevve válasza hoffman_ (#16551) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha semmi sem segít, akkor tedd fel a DirectVobSub-ot. Ezzel lesz felirat és a tálcán egy értesítő ikonnal lehet állítgatni, ha fut. Feliratos filmnél elvileg automatikusan elindul (beépül a DirectShow alapú lejátszók mellé), bár már rég használtam.

(#16554) ANT válasza hoffman_ (#16551) üzenetére


ANT
őstag

Ha jól emléxem, XP alatt a Kimenet fülön VMR9 renderless a nyerő beállítás, ha feliratot akarsz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#16555) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R Tegnap a kérdés után még vagy 40 percet bújtam a topicot, és végülis a VMR9 renderless megoldotta - de furcsa, mert elsőre nem, csak második alkalmazásra. Éjfél helyett 2-kor végeztünk a filmmel, de megérte.

Win 7 alatt basszus annyival simább volt minden, amihez csak nyúltam, elsőre ment, úgy ahogy azt én akartam. Catalystban a megjelenítők közti váltás is rémálom W7-hez képest, nagyon nem megy a dolog, vicc.

A lényeg, hogy köszönöm a gyors tippet mindhármótoknak :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16556) WonderCSabo válasza hoffman_ (#16555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Így van, a Windows 7 sokkal jobb médialejátszás terén.

(#16557) potyi23 válasza WonderCSabo (#16556) üzenetére


potyi23
senior tag

ac3 filtert muszaly felraknom frissen telepitett rendszeremre mpc-hc64 es lejátszom utan ugye?es melyik belole az ujabb ?

(#16558) zoltanz válasza potyi23 (#16557) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Használj portable változatot, én spec semmilyen kodeket nem telepítek és mindent lejátszik.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16559) WonderCSabo válasza potyi23 (#16557) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem muszáj felrakni, nekem sosem volt fenn.

(#16560) giigz válasza WonderCSabo (#16559) üzenetére


giigz
veterán

A "j" és a "ly" között már nincs különbség! :D

(#16561) stevve válasza giigz (#16560) üzenetére


stevve
nagyúr

Mióta? :F Ezt a legendát még nem hallottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16562) giigz válasza stevve (#16561) üzenetére


giigz
veterán

Pedig van, aki ilyeneket talál ki. LINK Szerencsére csak viccből. :D

(#16563) stevve válasza giigz (#16562) üzenetére


stevve
nagyúr

Már megilyesztettél és azt hittem, jukas az emlékezetem. :DD

(#16564) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy 2.6-os P4 egy HD3650-nel akadás mentesen le tud játszani 1080p-t?

(#16565) stevve válasza zetecR (#16564) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez attól függ. A 3650 be tud segíteni, de nem veszi át a teljes folyamatot. Ha az a film 10 Mbps körüli adatsebességű és L4.1-be belefér, valamint nincs benne olyan, ami miatt a DXVA eleve nem működhet, akkor jó esély van rá. Sajnos konkrétan csak akkor derül ki, ha megpróbálod.

Innen le tudsz szedni pár sample-t és ki tudod próbálni. (javaslom, ne TrueHD vagy DTS-HD mintákkal kezdj :) )

Szerk:
Milyen magos a P4?

[ Szerkesztve ]

(#16566) Brian_GT válasza stevve (#16565) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szerintem azért írta úgy, hogy P4 2.6 mert ez még a Pentium D Prescott 1 magos intel lehet. Ismerősömnek ebből a prociból van egy 3.0GHz-es változat és egy HD3870el hajtja.

Ő a 720p-vel nagyon szépen elboldogul, de az 1080p már nehéz ügy neki.
Szerintem az 1080p rajtad is ki fog fogni, de én is csak azt tudom javasolni, hogy próbáld ki, mert nincs 2 egyforma konfig.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#16567) stevve válasza Brian_GT (#16566) üzenetére


stevve
nagyúr

1 mag Prescott. :( Akkor az esélyek csökkentek. Ha nem megy, akkor még ott van a CoreAVC talán.

[ Szerkesztve ]

(#16568) WonderCSabo válasza stevve (#16567) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És az Overlay renderer.

(#16569) zetecR válasza stevve (#16567) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, egymagos őskövület.

Esetleg van mellette egy PS3, azzal lenne érdemes hálózaton keresztül lejátszatni?
Igaz, az már valószínűleg másik topic. :B

WonderCSabo: ezzel adná át a GPU-nak a lejátszás nehézségeit?

[ Szerkesztve ]

(#16570) WonderCSabo válasza zetecR (#16569) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem adná át, de kevésbé terheli a CPUt. Egyik renderer se a GPUt használja.

(#16571) stevve válasza zetecR (#16569) üzenetére


stevve
nagyúr

A PS3 is jó megoldás. Két jó megoldás van:
- PS3 Media Server
- mkv2vob

(#16572) zetecR válasza stevve (#16571) üzenetére


zetecR
addikt

Router mindenképpen kell a PC és a PS3 közé, vagy elég UTP kábellel összekötni őket?
Bár gondolom ezt inkább a PS3 topicban kellene tovább.

(#16573) WonderCSabo válasza zetecR (#16572) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem inkább ott tedd fel ezt a kérdést, bár természetesen nem akarom megvonni egy itenni hozzáértő kollégától a választ, már ha van ilyen.

(#16574) stevve válasza WonderCSabo (#16573) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszönöm a bizalmat, de nem értek hozzá túlságosan. :) Szerintem elég egy UTP.

(#16575) benvolio válasza stevve (#16574) üzenetére


benvolio
őstag

Ahhoz szerintem crosslink UTP kábel kell.

(#16576) stevve válasza benvolio (#16575) üzenetére


stevve
nagyúr

csak az utp-re gondoltam sima alatt nyilván, vagyis arra, hogy nem kell router, csak egy sima kábel. Befelé nyilván az kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#16577) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Sohasem volt semmilyen problémám hd filmek lejátszásával, de most adódott egy. Beszereztem egy Panasonic P42S30E plazma tv-t (24p-t tudja biztosan). A gépben egy GTX570-es vga van ami a tv-vel mini hdmi - hdmi kábellel van összekötve. Windows 7 alatt kiterjesztett módban használom a két kijelzőt, monitort 1920x1080@60hz-en, a tv-t 1920x1080@24hz-en. K-lite codec pack (néha szükségem van rá) fent van és media player classic home cinema legutolsó beta kiadása. Ami a probléma, hogy a legtöbb mkv (720p vagy 1080p) beakad (vagy microlagnak is hívhatnám) a tv-n.

Mit kellene még beállítani, hogy a 23,967fps-es filmek ne akadozzanak meg lejátszáskor?
Természetesen monitoron nincsen ilyen hiba. Gondolom itt is a "misztikus" 24p probléma áll fent, csak elméletileg hw-sen és sw-sen minden jól kellene működnie

[ Szerkesztve ]

(#16578) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megnéztem a VLC Media Player-el egy 1080i anyagot, (DXVA-val) váltosorosság mentesítéssel és a nélkűl (autómatikusra raktam, a mód is maradt az alapértelmezett: vegyítés, így sztem jó minőség volt. Esetleg van valami CPU kímélőbb mód VLC -vel ugyanilyen minőségben?)

Mentesítéssel CPU terhelés: 32%
Mentesítés nélkűl a CPU terhelés: 28%

A poci egy Athlon64 X2 3600+ és egy Geforce 8500GT.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16579) stevve válasza zoltanz (#16578) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Az otthoni próbálgatások eredméynei mindig jól jönnek.

A deinterlace nem egy költséges művelet. :N (költséges = erőforrást igényel)

(#16580) WonderCSabo válasza zoltanz (#16578) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem MPC-HCvel anno sokkal kevesebb fogyasztás volt VP2-es GPUval. Én a helyedben inkább azt használnám.

(#16581) zoltanz válasza WonderCSabo (#16580) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ugyanilyen procival is? Mondjuk ugrál lejátszáskor +/- 2-3%-ot a CPU terhelés is. Mondjuk MPC-vel a váltósormentesítést is a GPU végzi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16582) stevve válasza zoltanz (#16581) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem fut a háttérben valami más is? Vírusirtó, stb.

Igen, az végzi, de szinte lényegtelen, mert nem egy megterhelő folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#16583) WonderCSabo válasza zoltanz (#16581) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem anno 4200+ -om volt, azzal közel sem volt ennyi. Arra emlékszem, hogy a VLC nem sokat segített.

(#16584) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kikapcsoltam a CnQ-t az zavart be, így most kb 5% -al lejebb ment a prociterhelés.

A MPC-HC -ben ha bekapcsolom a DXVA-t autómatikusan van váltosor mentesítés is (amúgy egyforma a erőforrást használ a VLC-vel összehasonlítva nállam.).

Végre valahára van statisztika (720p/1080p-nél is), tudom nézni a juddert, bár eddig nem láttam (igaz ez 29,970 -es anyag.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16585) stevve válasza zoltanz (#16584) üzenetére


stevve
nagyúr

jah, a C'n'Q sokaknál bezavar. Én is megjártam vele régebben egy Intel GMA-s tesztnél. :)

(#16586) OddMan


OddMan
őstag

Az Intel G630T proci képes nyers erővel lejátszani gyári blu-ray valamint profil 4.1-es x264 1080-as filmeket? :U
Sajnos az intel a Clear Video HD szolgáltatást kihagyta ebből a prociból.
Néztem még a G620T és a Celeron G530T procit, de azokból is kimaradt a Clear Video HD.
Ha jól tudom a Clear Video HD tartalmazza a DXVA gyorsítást az intel-nél.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16587) stevve válasza OddMan (#16586) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezekben tényleg nincs CVT és QS :F

Ennek ellenére az 1080p-vel nagy valószínűséggel meg tud birkózni.

[ Szerkesztve ]

(#16588) Fandango válasza stevve (#16587) üzenetére


Fandango
veterán

stevve lekerült rólad az a cuki mikulás sapi, pedig nagyon jól állt. :C

(#16589) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem DXVA nélkűl minden lejátszó lassabban viszi a 1080i-s filmeket (CPU terhelés 60%). :U

WonderCSabo

Értem, tehát csak DXVA-val megy normálisan?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16590) WonderCSabo válasza zoltanz (#16589) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez az elvárt viselkedés.

(#16591) stevve válasza zoltanz (#16589) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ahogy WonderCSabo mondja. Azért az 1080 méreten dolgozni kell. :) Az, hogy interlaced, max. 2-3%-ot tesz rá szerintem, nem többet.

(#16592) zoltanz válasza stevve (#16591) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az ok, de akkor miért nincs 100%-on a proci?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16593) WonderCSabo válasza zoltanz (#16592) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért, mert ennyi erőforrás kell a dekódoláshoz, nem a 100%.

(#16594) stevve: Persze, nem úgy történik a dekódolás, hogy 100%-on mindent dekódolok, és eltárolom, aztán előbb végeztem. Nincs annyi memória a világon. :)

[ Szerkesztve ]

(#16594) stevve válasza zoltanz (#16592) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez a mai 100$-os kérdés. :C De tényleg.

Gondolom, azért, mert itt nem úgy megy, mint a játékoknál, hogy a memóriában bármennyi keretet eltárol és a processzor előre dolgozik. Mivel a motion estimation és más eljárások az előző keretből is építkeznek, nem beszélve a referencia keretekről, ezért csak néhány keret lehet pufferben, az pedig nem igényel annyi processzoridőt és a műveletek egy rész nem is párhuzamosítható.

Plusz akkor a megjelenítésre nem maradna erőforrás és akadna - ahogy látható is gyengébb gépeken. :D

De ezt csak most hirtelen így gondolom, simán lehet más oka is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16595) zoltanz válasza stevve (#16594) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó csak kíváncsi voltam, nincsenek vele különösebb szándékaim, már ezt is tudom. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16596) tdd587


tdd587
őstag

Üdv,

DTS-nél van olyan, hogy dynamics range compression (DRC)? Egy bizonyos dialog normalization-ról olvastam, de mintha az csak egy offset lenne.

Olyan gondom van, hogy számtalan filmnél igen gyatra a dinamika tartomány és mivel utána szoktam nézni, hogy mások hogyan értékelik a filmek eredeti audió sávját, vagy az van, hogy minden teszter süket és nem hallja, hogy egy lövöldözés sokkal hangosabb kellene legyen, mint egy beszélgetés vagy a háttérzene, vagy valami beállítási gond van nálam. Hétvégén újra átnéztem mindent, de az erősítőn és a lejátszón sincsen semmi elállítva, amiről tudnék.

Illetve mondjuk a super 8 olyan dinamika tartománnyal szól, hogy beszartunk (a vonatbaleset olyan, mint a földindulás...), míg mondjuk a from paris with love akció jeleneteit meg majdnem elnyomja a zene, olyan harmatos. Na most mind a kettő audió részére csillagos ötöst adnak mindenhol, pedig ég és föld... szóval nem értem. Ez mondjuk szerintem kizárja a beállítás gondot, viszont nem zárja ki, hogy a forrásban ekkora eltérés legyen.

Esetleg van valami szoftver, amivel meg lehet mérni a dinamika tartományt egy filmnél? Zenére ismerek egy ilyen programot, de az csak sztereo wav/mp3-at eszik meg.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16597) spiritex válasza tdd587 (#16596) üzenetére


spiritex
veterán

Az a kérdés, hogy a szóban forgó filmeket ugyanavval a lejátszóval nézed-e, és hogy azok ugyanazt az audio dekódert használják-e, mert az AC3-ban pl. szépen el lehet állítani a Voice és a Surround csúszkákat. Illetve vannak lejátszók, amik a video shader-ekhez hasonlóan nem a képet, hanem a hangot manipulálják, és ezt alapbeállításon! Ilyen pl. a PotPlayer, ami alapból normalizálja a hangot, és valami szörnyűséget eredményez. Vagy régebben, amikor még használtam PowerDVD-t, abban is volt 3 féle hangbeállítás, és nem a mozi hatású normális dinamikai tartomány volt az alapértelmezett, hanem a kisszobás "összenyomott" üzemmód...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16598) zoltanz válasza WonderCSabo (#16593) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam egy 1080p-s h.264-es anyaggal ott is lassú.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16599) zoltanz válasza zoltanz (#16598) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben utána olvastam, valószínű nagyobb Cache (L2, L3) kellene a prociba, kevés 2x512KB (1024KB) L2. Kérdés a Vista, Win7 -ben látja e az os, mert XP -nl trükközni kellett 256 felett:

1) Start > Futtatás, írd be: regedit
2) Keresd meg a következő utat HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\Control\SessionManager\MemoryManagement\
3) A jobb ablakban keresd meg a SecondLevelDataCache bejegyzést és kattints rá duplán.
4) Válaszd a decimális típust.
5) A mezőbe írd be a CPU-d L2 cache-ének pontos méretét Kbyte-ban (pl 512).
6) Zárd be a regeditet és indítsd újra a számítógépet.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16600) tdd587 válasza spiritex (#16597) üzenetére


tdd587
őstag

Ja, az lemaradt, hogy DTS core-t hallgatok SPDIF passthrough üzemben. MPC-HC belső kodek vagy AC3filter is pontosan ugyanolyan eredménnyel.

Fél napot kerestem tegnap a neten, hátha van valami trükkös DTS beállítás vagy valami, amiről nem tudok és csökkenti a dinamika tartományt, de nem találtam semmit. Ahogy arról sem találtam semmit (a dialnorm-on kívül), hogy milyen paraméter lehet benne a hangsávban, aminek köze lehet a dinamikához (annak ugye nincsen). Gondoltam esetleg valamit rosszul értelmez a procim, de aligha. Egymás után azonos beállításokkal elindítva két filmet hatalmas eltérés van, a teszteken meg minden gagyi (?) mixen ott virít a 5* audio értékelés. És még csak azt sem tudom mondani, hogy nem értékelik a dinamikát, mivel a szöveges értékelésben külön ki szokták emelni.

Lehet én akarok túl sokat és nem kellene teszteket olvasni. A referencia hangú filmeket úgyis megtalálom egyedül is.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.