Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) pity-putty válasza WonderCSabo (#16100) üzenetére


pity-putty
tag

A GPU-Z-t a HD film lejátszása közben indítsam el?
Este tudom ezt megnézni, de a TMT valószínűleg nem használja a GPU-t. Ilyen esetben mit lehet tenni, hogyan lehet rábírni, hogy használja?

Igen vízszintesen széttörik a kép a MPC-HC lejátszása alatt. A V-sync-et hol kell bekapcsolni?

(#16102) WonderCSabo válasza pity-putty (#16101) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb -> Videó átalakító beállítások -> Fűggőleges szink -> Függőleges szink.

Inkább előtte indítsd el. Tudtommal a TMT magától a GPUt használja, és ha nem teszi, akkor vmiért nem megy neki. Nem sokat lehet segíteni rajta. Azért nézd meg a beállításaiban, hátha nincs kikapcsolva vhol.

[ Szerkesztve ]

(#16103) pity-putty válasza WonderCSabo (#16102) üzenetére


pity-putty
tag

Köszi az infókat.
Este megnézem, és jelzek.

De ugye jól gondolom, hogy egy HTPC-ként árusított masinának (Asrock ION 3D 152D) nem kellene problémát okoznia az 1080p-s MKV-k és BD-k lejátszása.

(#16104) WonderCSabo válasza pity-putty (#16103) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, az IONban olyan VPD van, ami kisujjból dekódolja ezeket.

Szerk.: Itt nem a konténerformátum számít, hanem a video stream típusa, de ez nem változtat a fenti mondatom igazságtartalmán.

[ Szerkesztve ]

(#16105) pity-putty válasza WonderCSabo (#16104) üzenetére


pity-putty
tag

Nem gondolom jól, vagy nem kéne gondot okoznia neki? :)

Egyébként te hogyan keltenél életre egy ilyen gépet?

Jó az amit én csináltam?
- Oprendszer telepítés (WIN7)
- Driverek telepítése
- DirektX frissítés
- lejátszó telepítése, esetleges beállítása

Innentől mindennek rendben kellene mennie, nem?

(#16106) spiritex válasza pity-putty (#16105) üzenetére


spiritex
veterán

Odaírta, hogy kisujjból dekódolja ezeket! :(((
Ki kéne próbálni más filmekkel is, és az is kérdés nem raktál-e fel codec-pack-ot vagy pack-okat a gépre, mert az is baj lehet. Vob-Sub sem lehet fent a gépen, vagy le kell tiltani az mpc-hc-ban. Eleve nem kellene ennyi lejátszó, csak az mpc-hc. Mindent tud egyedül is. Miután leszedtél minden mást, meg kéne nézned, hogy az mpc-hc-ban be van-e pipálva, hogy ő maga dekódolja az x.264-et és a vc-1-et is simán, és dxva-val is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16107) WonderCSabo válasza pity-putty (#16105) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kellene gondot okoznia, mivel az IONban olyan VPD van, ami kisujjból dekódolja ezeket.

(#16108) pity-putty válasza spiritex (#16106) üzenetére


pity-putty
tag

Értettem én, azért raktam oda a smiley-t.

(#16109) pity-putty válasza WonderCSabo (#16107) üzenetére


pity-putty
tag

Akkor szerinted mit csinálhatok rosszul?
Mik lehetnek a buktatók?

(#16110) WonderCSabo válasza pity-putty (#16108) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként ha MPC-HCt 60Hz-re rakod akkor nem tearingel?

(#16109) pity-putty: Nem tudok mondani semmit, amit rosszul csináltál volna. A tearing megszüntetésére egyébként van egy opció, a Kimenetnél a D3D teljes képernyő, de ez eléggé kényelmetlen sztem. De próbáld meg, hátha Neked megéri. Illetve nézd meg előtte be van-e kapcsolva a V-Sync, és ha azzal se jó, akkor próbáld az Alternatív V-Syncet.

Egy hszen belül is lehet többre hszre válaszolni, lásd itt.

[ Szerkesztve ]

(#16111) Visormail válasza pity-putty (#16099) üzenetére


Visormail
addikt

A telepítő cd-ken nem ritka hogy régi driverek vannak. Mikori a dátuma? Az se meglepő hogy a win nem talál újabbat de ez nem jelent semmit. Drivert inkább a gyártó honlapjáról érdemes letölteni [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16112) pity-putty válasza WonderCSabo (#16110) üzenetére


pity-putty
tag

60 Hz-en is tearningel.
Viszont rosszul írtam, mert nem csak tearning van, hanem szaggatás/ugrás is Hz-től függetlenül.

D3D teljes képernyőn a tearning megszűnik, de a szaggatás/ugrálás nem.

A V-Sync és az alternatív V-Sync mellet is ott van a pipa, de azon nem tudok módosítani.

Ellenőriztem és az MPC-HC használja a DXVA-t, de mégsem jó a lejátszás.

A TMT-vel érdekes dologra lettem figyelmes: 24 Hz-en indítva, mind a BD mind az mkv lejátszás tökéletesen indul, de amint feliratot vagy hangot váltok itt is elkezd ugrálni/szaggatni a kép. Vajon miért?

A felirat kikapcsolása pedig nem sokat ér, mert utána is fel-felvillan egy-egy pillanatra.
Ez miért lehet? Van rá megoldás vagy ez csak egyedi probléma?
(Mondjuk egyelőre mindegy, mert feliratváltás vagy kikapcsolás után szaggatni kezd a lejátszás.)

(#16111) Visormail
Felraktam az nvidia oldaláról a legfrissebb drivert, de semmi változás. :(

(#16113) pity-putty válasza spiritex (#16106) üzenetére


pity-putty
tag

Semmilyen codec-packot nem tettem fel külön.
Vob-sub sincs telepítve.

Az MPC-HC hogyan tud lejátszani teljes BD struktúrát?

Egyébként úgy kezdtem, hogy a szűz WIN7-re a dirktX frissítés után csak az MPC.HC-t tettem fel, de akkor sem volt jó a lejátszás, de ma este legyalulok minden mást és kipróbálom újra.

Egyébként hardverhiba okozhat ilyen lejátszási gondokat?

(#16114) spiritex válasza pity-putty (#16113) üzenetére


spiritex
veterán

"Az MPC-HC hogyan tud lejátszani teljes BD struktúrát?"

Bocsi, ha ez derült ki a hozzászólásomból, ehhez a TMT kell.
Hardverhiba? Hát én nem hiszem, mert akkor annak máshol is ki kéne buknia. Esetleg a TV-é talán... Az jó kérdés, hogy tényleg alkalmas-e a 24p-re... Kíváncsi lennék, hogy 25 fps-es filmeknél 50 vagy 75 Hz-en, ill. 29.987 fps-es filmeknél 60 Hz-en is ugyanez történik-e.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16115) WonderCSabo válasza spiritex (#16114) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocsi, ha ez derült ki a hozzászólásomból, ehhez a TMT kell.

Ez nem teljesen igaz. MPC-HC bétái is képesek erre, igaz csak a filmet játssza le, és menü sincs. Sávválasztás viszont van.

(#16116) tdd587 válasza WonderCSabo (#16115) üzenetére


tdd587
őstag

A HD audio sávokat is viszi az MPC-HC?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16117) WonderCSabo válasza tdd587 (#16116) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a coret játssza le.

(#16118) Gabás válasza WonderCSabo (#16117) üzenetére


Gabás
addikt

+ fddshow-val tud bitstreaminget

[ Szerkesztve ]

(#16119) WonderCSabo válasza Gabás (#16118) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azzal meg TrueHDt is.

(#16120) spiritex válasza pity-putty (#16113) üzenetére


spiritex
veterán

Eszembe jutott még egy dolog:
kikapcsoltad az Aero témát? Nekem ki kellett, azóta jó minden. Át kellett térnem Windows Basic-re. Igaz, hogy utána kellett keresnem egy tweak-et, hogy ne csúnya kék legyen a tálca, és az ablakok fejléce, hanem szép átmenetes szürkés-fekete, de sikerült. Egy próbát megér nálad is.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16121) WonderCSabo válasza spiritex (#16120) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt én is akartam mondani. Sőt, van egy olyan beállítás, amivel az MPC-HC automatikusan kikapcsolja az Aerot lejátszás alatt Jobbgomb -> Videó átalakító beállítások -> Megjelenítés -> Asztal-összeállítás kikapcsolása.

(#16122) Visormail válasza WonderCSabo (#16121) üzenetére


Visormail
addikt

A tmt-ben alapértelmezésként ez van beállítva hogy kapcsolja ki az aerot lejátszás alatt, a powerdvd-ben pedig szintén külön beállítás hogy bd lemezeknél kapcsolja ki (vinyóról nem visz bd struktúrát).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16123) tdd587 válasza Gabás (#16118) üzenetére


tdd587
őstag

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy ha vennék egy ilyen kártyát, aminek a 7.1 analóg kimenetét akarnám használni lossess HD audióval, akkor elfelejthetem az MPC-HC-t?

Azt látom, hogy adnak hozzá TMT-t, amit konkrétan nem ismerek, hogy mennyire használható mkv és ts konténerek lejátszására. (A feature listen ki van pipálva, de papíron ugye minden tökéletes...)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16124) WonderCSabo válasza tdd587 (#16123) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elfelejtheted. TMT mkv-ra nem a legjobb, a ts-sel sztem nincs baja.

(#16125) tdd587 válasza WonderCSabo (#16124) üzenetére


tdd587
őstag

TMT hogy áll a rendes 24p támogatással? MPC-HC alatt évekig szenvedtem vele... ezzel kezdhetem újra?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16126) WonderCSabo válasza tdd587 (#16125) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem tudom, nem ismerem. Driverből/windowsból is be lehet állítani a frekvenciát.

(#16127) Fandango válasza tdd587 (#16123) üzenetére


Fandango
veterán

LAV audio filter+dtsdecoderdll.dll es mar van is lossless HD audio MPC-HC alatt :B

[ Szerkesztve ]

(#16128) WonderCSabo válasza Fandango (#16127) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Ez mennyire legális? Sztem semmennyire, nem tudok ingyenes DTS-HD dekóderről.
2. TrueHD?

(#16129) Fandango válasza WonderCSabo (#16128) üzenetére


Fandango
veterán

1. Ezt itelje meg mindenki sajat maga :U (nem tudom milyen kategoria, hogy felteszel egy trial programot amibol egy fajlt kimasolsz, minden modositas nelkul mashol hasznalod a sajat gepeden)
2. Audio Codecs: AAC, AC3, DTS(-HD), TrueHD, MP3/MP2, Vorbis, LPCM and more.

(#16130) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy EB3S1E vaio-m. Az a gondom vele, hogy akármilyen filmet nézek, néha belassul és meg meg akad a lejátszás. Függetlenül attól mi történik épp a képernyőn szóval nem csak a csimbumcirkusznál, amikor az összes pixel mozog hanem a sima beszélgetős jeleneteknél is képes megakadni. Sima divx-es aviknál van ez a probléma leginkább jelen. Pl. külső vinyóról néztem végig a 720p-s Gyűrűk Urát .mkv és ott pl. nem jelentkezett. Általában 1x lassul be filmenként és az tart olyan 5 másodpercig. Addig folyamatosan akadozik. Szinte már mindent kipróbáltam -kmplayer,VLC meg még a codec-eket is de a hiba fennáll. Sőőőt Ubuntu alatt is jelen volt a gond (VLC, totemmel is próbáltam). Az érdekessége a dolognak, hogy ez már a második VAIO-m volt egy EB1E1E-m és ott is ugyanez volt. Ellenben van egy ezeréves kis 13"-os HP-m ott semmi ilyen gond nincs. Meg az előző laptopjaimnál sem tapasztaltam hasonlót.
Nem értem....i5-ös proci...meg ilyenek...mi a fene lehet:(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#16131) WonderCSabo válasza Fandango (#16129) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Ez illegális.
2. Értem, tehát a nevétől eltérően nem csak DTS(-HD)-t tud dekódolni.

marilllyo: Első hsz.

(#16132) Fandango válasza WonderCSabo (#16131) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor egyszer leírtam többet nem beszélek róla :))

(#16133) spiritex


spiritex
veterán

Ha az mpc-hc új stabil verzióját szeretném feltenni, akkor ráinstallálhatom a régire?
Vagy előtte le kell szednem? Szeretném, ha a beállításaim megmaradnának.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16134) spiritex


spiritex
veterán

Illetve az mpc-hc legutóbbi v1.5.2.3456-os stabil verziójával is megy EVR rendererrel a Világosság/Színárnyalat/Telítettség/Élesség állítás, mint a legújabb betával?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16135) Steelmanus válasza spiritex (#16134) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt nem tudom hogy megy-e az a beallitas amit irtal, de en mar regota innen szedem le a legfrissebbet, mert az Xvidvideo.ru mar eleg regiek vannak (12.10.2011).
xhmikosr.1f0.de (11 November 2011)

Ja igen, siman ratelepitheted.

[ Szerkesztve ]

(#16136) WonderCSabo válasza spiritex (#16134) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem nem megy, de ki kell próbálni...

(#16137) spiritex válasza WonderCSabo (#16136) üzenetére


spiritex
veterán

Igazad van, a stabillal nem megy, de a legújabb betával szépen, feltéve ha a belső codec-eket használja az ember.
Olyan kérdésem lenne még, hogy melyik Video Frame beállítás felel meg más lejátszók Source Aspect Ratio beállításának, vagyis hogy pont ugyanazzal a képaránnyal jelenítse meg a filmet, mint amilyen a film képaránya? Az a problémám, hogy az 1024x768-as de 16:9 képarányú tv-men egy 4:3-as arányú sorozatom is szét van húzva teljes képernyőre bármit csinálok. Valami olyasmi beállítás kéne, amivel tudatom a lejátszóval, hogy nem négyzet alakúak a pixelek, és kompenzálja ezt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16138) WonderCSabo válasza spiritex (#16137) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézet -> Képméret és képarány -> Ablak érintése belülről, Képméret megtartása.

(#16139) spiritex


spiritex
veterán

Az lenne a kérdésem, hogy mi az a dolog, amivel az mpc-hc többet tud más lejátszóknál, hogy 24p-re alkalmas tv-n tearing nélkül képes lejátszani a 24p-s filmeket? Mert az önmagában nem lenne elég, hogy átváltja automatikusan a tv frekvenciáját, hiszen azt kézzel is át lehet állítani a videokártya driverében. A beépített codec-je sem az oka, hiszen ha lecseréli az ember az ffdshow-ra, akkor is folyamatosan képes lejátszani. Az EVR Custom Renderer az, aminek minden köszönhető, ami az eredeti windows-os EVR megvariált változata?
Mi teszi tehát képessé arra, hogy jól tudja lejátszani a 23.976-os filmeket? Mert ahogy próbálgattam a többi lejátszót, rá kellett jönnöm, hogy hiába van átváltva a tv 23 vagy 24 Hz-re, mindig tearing volt az eredménye..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16140) szente válasza spiritex (#16139) üzenetére


szente
addikt

Hali

Van egy olyan problémám, hogy sehogy nem tudok HDMI-n keresztül hangot csalni a TV-re a gépről.
GA-MA78GM-S2H alaplapot használok integrált VGA-val.
A vezérlőpultban a hangeszközök kezelésénél(Win7) azt írja, hogy a HDMI output nincs csatlakoztatva. A gép és a TV csak HDMI kábellel van összekötve.

Mit rontok el?

(#16141) spiritex válasza szente (#16140) üzenetére


spiritex
veterán

Szia,
szerintem annyi, hogy a videokártya driverénél, ahol megadod, hogy a TV milyen felbontású legyen, ott 2féle HDMI kimenetet lehet választani, amiből az egyik HDMI Audio Enabled, vagyis átengedi a hangot, a másik pedig HDMI Audio Disabled, vagyis tiltja. Szerintem ezt.
Ha nincs ilyen opció, akkor esetleg frissítsd a vga driverét a legfrisebbre.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16142) spiritex válasza szente (#16140) üzenetére


spiritex
veterán

Még az jutott eszembe (bár nekem nem kellett semmi ilyet tennem), hogy bele kéne nézni a BIOS-ba, nem kell-e letiltani a sima hangot, vagy beállítani valahol a Hdmi Audio-t, esetleg, hogy nincs-e az alaplap telepítő lemezén egy külön driver a Hdmi-hez, mert előfordul, hogy csak akkor működik, ha a speckó drivere fel van installálva.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16143) spiritex válasza szente (#16140) üzenetére


spiritex
veterán

Még egy uccsó ötlet:
A BIOS-ban van olyan, hogy D-Sub/DVI. Ezt kell átállítani D-Sub/Hdmi-re, majd leinstallálni az Audio drivereket, és újra felrakni, esetleg megnézni amit az előbb írtam, hogy van-e külön drivere a Hdmi hangnak, és azt feltenni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16144) WonderCSabo válasza spiritex (#16139) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert az önmagában nem lenne elég, hogy átváltja automatikusan a tv frekvenciáját

De, elégnek kéne lennie.

(#16145) szente válasza spiritex (#16143) üzenetére


szente
addikt

Driver újra rakva, a BIOS-ban D-Sub/HDMI-re állítva a kimenet. Az audio beállításokat még nem néztem a BOIS-ban. A Catalyst Control Center-ben nem találtam ehhez kapcsolódó beállítást...

Amúgy köszi! :R

(#16146) spiritex válasza WonderCSabo (#16144) üzenetére


spiritex
veterán

Úgy értem, az mpc-hc-nek elég, de más lejátszóknak nem elég, hogy kézzel átállítom a tv frekvenciáját 23 vagy 24 Hz-re. A kérdésem az, hogy az mpc-hc-nek miért elég, más lejátszóknak meg miért nem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16147) WonderCSabo válasza spiritex (#16146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A többi lejátszónak is tudnia kéne. Ha szted az EVR CP a kulcs, állítsd át az MPC-HCban EVR-re, és kiderül.

(#16148) stevve válasza spiritex (#16146) üzenetére


stevve
nagyúr

Elvileg a VGA driver határozza meg, hiszen a VGA-n keresztül megy ki a jel a tévére. Másként fogalmazva: az alkalmazások rávehetik a VGA driver-t, hogy ilyen-olyan frekvenciákat használjon adott esetekben és ebben különbözhetnek is a lejátszók. Az MPC-HC megoldása kódban van bizonyára, a megírt logikában, gondolom nem átvihető másik lejátszóba. Van, aki jól megírta, mások nem.

szente:
Nem vagyok otthon IGP-k terén, de azoknál ugyebár nincs a VGA-n a hangchip, vagyis külön driverrel és fizikai kapcsolattal lehet összekötni a hangot és a képet - ezt kívánja meg a védelmi technológia. Milyen hangot próbálsz átvinni?

A D-Sub/HDMI-nek nincs semmi értelme, az maradjon csak DVI.

A BIOS-ban VGA/DVI, állítsd VGA/HDMI-re. Ez megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#16149) szente válasza stevve (#16148) üzenetére


szente
addikt

Egyenlőre csak Winampal próbálkoztam, gondoltam ha az átviszi a hangot, akkor majd a filmnél is át fogja...

Amúgy a VGA/DVI VGA/HDMI az nem az,hogy melyik kimeneteket használja?
VGA/HDMI-re van állítva, VGA-n a monitor van HDMI-n meg a TV. Képem van is rendesen.

Olvastam, hogy össze kell madzagolni az alaplapon a S/PDIF out-ot a VGA-val, de az nem csak nVidia kártyáknál van?

(#16150) stevve válasza szente (#16149) üzenetére


stevve
nagyúr

"Egyenlőre csak Winampal próbálkoztam, gondoltam ha az átviszi a hangot, akkor majd a filmnél is át fogja..."

Filmekkel próbáld ki.

"de az nem csak nVidia kártyáknál van?"

De. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.