Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Steelmanus válasza WonderCSabo (#16200) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha, igy mar ertem. Koszonom a felvilagositast.

(#16202) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Óckodok a Vista/Win7 -et felrakni az Audigy 4 -em miatt, nem vagyok biztos benne, hogy 24 bit -es hanggal elboldogúl a PAX driver. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16203) WonderCSabo válasza zoltanz (#16202) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint a PAX drivert óckódsz felrakni? Rakd fel a hivatalos Creative drivert, már teljesen jó.

(#16204) zoltanz válasza WonderCSabo (#16203) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen azt, olvastam valamit én is. Van Win7 -hez és Vista-hoz (32-64 bit es kiadásokhoz) is? Nem nagyon istenítik, ha szabad így fogalmaznom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16205) WonderCSabo válasza zoltanz (#16204) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem semmi gondom nincs vele. Van.

(#16206) zoltanz válasza WonderCSabo (#16205) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Creative Smart Recordert is telepíti? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16207) WonderCSabo válasza zoltanz (#16206) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Passz.

(#16208) Joshi


Joshi
titán

Megint akadozik az MPCHC lejátszás közben. Hiába állítok be bármilyen EVR módot ha nyomok Ctrl+J -t minden jónak tűnik de mégis meg megakad a kép is és a vonalaknál is látszik a megakadás. A megakadások olyan pár másodpercenként fordulnak elő. Ez mitől lehet? :F
A két beállítás:
EVR Egyedi beállítás
EVR Sync

[ Szerkesztve ]

(#16209) spiritex válasza Joshi (#16208) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem akkor csinálja ezt, ha az Aero be van kapcsolva. Ahogy átváltok win basic-re, megszűnik az akadás.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16210) giigz


giigz
veterán

Van olyan lejátszó, amiben szinte képkockánként lehet tekerni?

(#16211) Joshi


Joshi
titán

Tud valaki olyan Nvidia drivert amelyikben lehet 23.976Hz-et állítani képernyő frekinek? :U

(#16209) spiritex: nem igazán oldotta meg a problémát, valamiért enyhén akadozik pedig a vonal egyenes marad. Nem tudom hogy mi okozhatja de nagyon bosszantó. Gondolkoztam már olyanon is hogy veszek egy BD lejátszót próbaképpen aztán másnap visszaviszem hogy nem kell. :D Ha azzal is csinálja akkor csak a TV marad mint a probléma forrása.

(#16212) potyi23


potyi23
senior tag

hi. hasznal meg valaki DVD film lejatszasahoz Power DVD t ? vagy csak én vagyok a mardi aki nembir rola leszokni Win7/64 biten ? most fogom a napokban torolni a C particiomat,es uj rendszer kerul ra,es megrobálnák leállni rola. Az itteni lejatszotok MPC-HC is tokeletesen levinné ? :F

(#16213) stevve válasza potyi23 (#16212) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet, hogy most csúnyát fogok mondani, de új a rendszerem és lusta voltam feltenni DVD-hez bármit is, így a WMPlayer 12 kapta meg ezt a feladatot. Alap funkciók terén nem rossz.

(#16214) WonderCSabo válasza Joshi (#16211) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs olyan képernyő ami támogat ilyen frekit. 24ps tvk bemeneti frekinek igen, de akkor meg is szokott jelenni driverben.

potyi23: MPC-HC tökéletes DVD lejátszásra (is).

[ Szerkesztve ]

(#16215) potyi23


potyi23
senior tag

Koszonom mindkettotoknek !! :R :C

(#16216) SRS


SRS
tag

Sziasztok
mkv filmek lejátszásánál 19 fps em van mi lehet a gond?
Már próbálkoztam minden beállítással de semmi hatása.

[ Szerkesztve ]

(#16217) Joshi válasza SRS (#16216) üzenetére


Joshi
titán

Az első Hsz-t elolvastad? :U
Ahogy nézem a vga egy 6800-as Radeon ami tud mindent amit a HD filmek hardveres gyorsításához kell, az MPC-HC lejátszót beállítottad a leírtak alapján? Fent van a legújabb ATI driver? Milyen kijelződ van?

[ Szerkesztve ]

(#16218) WonderCSabo válasza Joshi (#16217) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg az értékeket. Sima 60Hz-es monitora van, csak picit elszálltak az időzítők.

(#16219) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Geforce GT 520M -el szerelt noti, kiadja a HDMI-n rendesen a digitális hangjelet? Erőlködőbe átmegy rajta a DD és a DTS? Eddig mindig optikain kötöttem ki a hangot asztali gépről, de most notira váltok és nem szívesen mondanék le a jó hangminőségről.

Üdv.

(#16220) WonderCSabo válasza banderasz77 (#16219) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amennyire én tudom, még a HD audio bitstreamet is támogatja.

(#16221) banderasz77 válasza WonderCSabo (#16220) üzenetére


banderasz77
addikt

Gondolom akkor rendesen együttműködik az MPC-HC -val is.

(#16222) WonderCSabo válasza banderasz77 (#16221) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HC tudtommal nem tud alapból HDMI passthrought, ahhoz FFDShow Audio kodeket fel kell rakni mellé.

(#16223) banderasz77 válasza WonderCSabo (#16222) üzenetére


banderasz77
addikt

Uff, vagy az AC3Filter?

(#16224) WonderCSabo válasza banderasz77 (#16223) üzenetére


WonderCSabo
félisten

AC3Filter nem tudja.

(#16225) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!
Új vagyok a témában, nem értek hozzá egyáltalán, így ha baromságot kérdeznék akkor előre is elnézést érte.
Felvázolom a helyzetet: Adott egy laptop (paraméterei a linkre kattintva), ez van rákötve HDMI kábellel egy HD TV-re, a TV-ből pedig megy egy optikai kábel a következőbe: egy 5.1es hangrendszer erre az erősítőre kötve.

A kérdésem: Laptopról megy a film, ez képes lejátszani bármilyen minőséget (legalábbis elég magasan van a korlát) és én tökéletes hangzást, illetve látványt szeretnék elérni. A TV HD+ os tehát 1080p-t nem tud, ha jól tudom 900p a max. Milyen programot ajánlotok a filmek lejátszására, ha megvan a program hogyan állítsam be magát a progit, esetleg a gépen állítsak valamit? Köszönöm a válaszokat előre is.

(#16226) SRS válasza Joshi (#16217) üzenetére


SRS
tag

Be van állítva minden a monitorom: Benq G2420HDBL

(#16227) SRS válasza SRS (#16226) üzenetére


SRS
tag

Rájöttem a hiba okára.
Mikor húzva van a proci akkor 19 fps el megy a lejátszás ha vissza állítom gyári órajelre megy szépen 24 fps en.
Mivel lehetne ezt kiküszöbölni?

(#16228) WonderCSabo válasza SRS (#16227) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem húzod a procit.

Maddoxtomi: HD+ os tehát 1080p-t nem tud, ha jól tudom 900p a max

Én ilyenről még nem hallottam. Nézd meg az első hszt. Az erősítőt meg HDMI kábellel használd, hogy használd már ki amiért kipengetsz ennyi pénzt...

(#16229) stevve válasza WonderCSabo (#16228) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez nekem is új volt, de a wiki szerint van ilyen:

"HD+ High Definition Plus (900p) This display aspect ratio is becoming popular in recent notebook computers and desktop widescreens. 1600×900 (1440k) 16:9 32 bpp"

Maddoxtomi:

Aki ilyet vesz, az magára vagy a gyártóra vessen sajnos, mert szerintem nincs ember és film, aminél ez lenne a szabványos. :(

A filmek 720p vagy 1080p felbontásúak - a HD+ csak a kijelző egy népvakító elnevezése arra, hogy nem szabványos. Ergo ilyen filmet ne keressen senki, hogy HD+.

[ Szerkesztve ]

(#16230) WonderCSabo válasza stevve (#16229) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az emberi hülyeség határtalan. :(

(#16231) kkf


kkf
aktív tag

Sziasztok!

Most álltam át WinXP-ről Win7 Ultimate-re és azt tapasztalatam, hogy akár BSplayert a codec managerrel letöltött kodekekkel, akár MPC-HC-t használok a beépített kodekjeivel az ugrásokkal (seek) sokkal több gondja akad a rendszernek, mint WinXP esetén.
XP alatt a seek tökéletes volt, a lejátszás is egy kis tearingtől néha eltekintve, Win7 alatt viszont már sima XviD filmeknél is dadog gépem. Értsd: seek után fél sec-re vagy leesik a frame rate ilyen pár fps-re, vagy ilyen lag szerűség lép fel (fél másodpercig veszettül gyorsan játszik le). Utána helyre áll, és a folyamatos lejátszásnál nincs is baj, de ez elég zavaró.
Valakinek nincs tippje?
Win7 Ultimate magyar, C2D8400, 4GB RAM, Geforce 560Ti, legújabb XtremeG driver

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#16232) spiritex válasza kkf (#16231) üzenetére


spiritex
veterán

Te is próbáld meg, hogy az Aero helyett windows 7 basic-re váltasz, vagy bekapcsolod az mpc-hc-ben, hogy a lejátszás idejére kikapcsolja az Aero-t: Renderer Settings / Presentation / Disable desktop composition (Aero).

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16233) Maddoxtomi válasza stevve (#16229) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Rosszul fogalmaztam, a tvn 720p-n néznék filmet, a felbontás felső határa pedig az 1440x900 ezt játékoknál tudom kihasználni. A kérdésem pedig az, hogy az előbb említett kábelhasználat ideális-e ha igen akkor milyen lejátszót használjak a gépen?

(#16234) zoltanz válasza WonderCSabo (#16016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"DVIvel próbáltam/használom, de HDMIvel is ugyanúgy működnie kell."

Szted úgy is jó ha DVI --> D-SUB átalakítón kereszrűl megy ki a kép? :U (Annyira nem ismerem ezeket a csatlakozókat)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16235) zoltanz válasza zoltanz (#16234) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben megtaláltam. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16236) WonderCSabo válasza Maddoxtomi (#16233) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb írtam Neked, hogy a hangot is HDMI-vel kéne küldened az erősítőbe. MKV-kra MPC-HC, BLu-ray-re Total Media Theatre. ajánlott.

zoltanz: Ettől még nem biztos, hogy működik.

(#16237) stevve válasza Maddoxtomi (#16233) üzenetére


stevve
nagyúr

Értettem, igazából csak általánosan leírtam, hogy ez a HD+ csak vakítás, hátha valaki így akar filmet keresni. :)

zoltanz:
DVI --> D-SUB

:( HD-t d-subon olyan lehet nézni, mint analóg tévéadást 100"+ LCD-n.

[ Szerkesztve ]

(#16238) WonderCSabo válasza stevve (#16237) üzenetére


WonderCSabo
félisten

HD-t d-subon olyan lehet nézni...

Miért lenne olyan? Kis távolságon belül még nem jönnek elő az analóg zajok, én néztem így, nem sok különbséget láttam a DVIhez képest.

(#16239) spiritex válasza WonderCSabo (#16238) üzenetére


spiritex
veterán

Én is évekig használtam analóg jelet továbbító D-Sub kábelt. Én nem veszek észre semmi különbséget aközött, és a mostani között, hogy most Hdmi-vel van összekötve a PC a TV-vel. Igaz, ha FullHD-s lenne a tv-m és nem HD-Ready-s, mint ami, akkor talán jobban látható lenne a különbség... Csak azért váltottam Hdmi-re, mert az analóg átviteli mód nem képes a 24 Hz-re a tv-men.
(Viszont a judder nélküli lejátszás a 24 Hz-nek köszönhetően már égbekiáltó a régi judderes-hez képest! :) )

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16240) zoltanz válasza WonderCSabo (#16238) üzenetére


zoltanz
nagyúr

DVI -ben is van analóg, sőt csak azt adnak el talán én úgy tudom. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16241) kkf válasza spiritex (#16232) üzenetére


kkf
aktív tag

Megpróbáltam, olyan volt, mint halottnak a csók :D
Érdekes módon a másodlagos kijelzőn jól viselkednek az xvid-ek, meg a H.264-ek, de az wmv-k pont olyan szarok, sőt van ahol a seek time is akár pár sec is megvan, és még utána is dadog egyet. Basic-re most annyira nem váltanék inkább :)

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#16242) Renaissance@


Renaissance@
csendes tag

Sziasztok!
A következőben szeretnék segítséget kérni: van agy Panasonic HDC-HS700-as kamera, ami ugye AVCHD (m2ts kiterjesztésű) videókat vesz fel. Ha a videókat felmásolom a gépre, majd lejátszom semmi probléma, tökéletes a képminőség, viszont, ha szerkesztő programban (Pinnacle/Adobe Premiere/Power Director stb.) sima DVD-t szeretnék létrehozni végül is sikerül, de egy nagy bajom van vele. Az egy dolog, hogy romlik a képminőség ez természetes, de miért van az hogyha lejátszom a videót, akkor olyan résznél amikor pl egy helységben forog körbe a kamera, akkor szaggat a kép? Akármelyik progival próbáltam ua. a végeredmény. Mire végignéznék egy felvételt elszédülnék :D

(#16243) WonderCSabo válasza zoltanz (#16240) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, a DVI-A analóg, de most már általában DVI-It használnak ami mindkettőt tudja, és digitális módon.

(#16244) stevve válasza WonderCSabo (#16238) üzenetére


stevve
nagyúr

Analógnál ki kell fogni. A VGA, a kijelző, a környezet... kb. ezer dologtól függ. a DVI meg simán a lehető legjobb minőségű jelet viszi. (és még a kábel is kezelhetőbb utóbbinál)

DVI-A-t már nagyon rég nem látni sehol, de egyébként sem igazán használják és manapság már a digitális jellel egybeforrt a DVI szó használata is.

Én már párszor láttam olyan borzalmas minőségű képet analóggal, mintha akkor maszatolták volna össze a tévét (több notival is). :(

[ Szerkesztve ]

(#16245) WonderCSabo válasza stevve (#16244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek szerint kifogtad, mert nem ez a jellemző. Én a TVt is ezer éve VGAval hajtom meg notival, az is tökéletes, illetve sok VGA kapcsolatot láttam már, nem volt vele ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#16246) Murphistic válasza Renaissance@ (#16242) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!

Csak egy ötlet, de én a videószerkesztő program deinterlace eljárására tippelnék, hogy az szúrja el a videót. A kamera gondolom 50i-ben (váltottsorosként) rögzíti a videót, amikor pedig DVD-t készítesz belőle az már progressive lesz.
Esetleg a videószerkesztőben nem lehet változtatni a deinterlace eljáráson, esetleg ugyanolyanra, amit a lejátszóprogram is használ?

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#16247) kr1sz


kr1sz
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Compaq laptop: AMD Athlon II Dual-Core M300 2.00 GHz, 2 GB RAM, ATI HD 4300 Series konfiggal. Az egyetlen problémám az egésszel, hogy minden egyes HD videó szaggat mint az atom. Akár 720P akár 1080P-ről beszélünk. Elolvastam az első HSZ-t feltettem mindent amit ott ajánlottatok és a helyzet abszolút változatlan sajnos.

Se a VLC Media Player, se a Media Player Classic Home nem viszi akadás mentesen a filmeket. Mi lehet a probléma?

(#16248) WonderCSabo válasza kr1sz (#16247) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor vmit nagyon elronthattál, mert a HD 4300-as kissujból hardveres gyorsítással dekódolja a HD videókat. A VLCt felesjtsd el, törölje le minden playert, kodekcsomagot stb a gépedről, és gondosan kövesd végig az első hszt. Dx, vga driver frissítést se felejtsd el!

(#16249) kr1sz válasza WonderCSabo (#16248) üzenetére


kr1sz
csendes tag

Köszönöm szépen!

Most már minden faszántosan megy, úgy tűnik, hogy a több codec miatt kicsit megkeveredett a gép. :)

(#16250) stevve válasza WonderCSabo (#16245) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, és általában így járok. Ha valamire van ellenpélda, kivétel, tutira megtalálom. :DDD :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.