Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Dictator^ válasza Steelmanus (#16950) üzenetére


Dictator^
veterán

Igazából MPHC elfér egymás mellett a 32/64bites.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#16952) DeX89


DeX89
csendes tag

Sziasztok.

Volna egy kis gondom az MPCHC-val. XP-m van, és a legújabb MPCHC-t használom: 1.6.0.4014. Videókártyám: Sapphire Radeon HD3650 512mb DDR2. A 10.9-es Catalystot használom, mert az újabbakkal valamiért mindig lefagy, vagy újraindul a gép ha filmet nézek, vagy a Windows beépített képnézegetőjét használom. A MPCHC-t VMR-9 (renderless) módban használom, és ez az eredmény:

A probléma csak MKV filmeknél, vagyis DXVA módban jön elő.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#16953) Fandango válasza DeX89 (#16952) üzenetére


Fandango
veterán

Probald ki EVR CP rendererrel ha megy, illetve kikapcsolt DXVA mellett is probald ki.

(#16954) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv!
Erről milyen vélemények vannak erre felé? Ajánlottak egy ilyet nekem cserébe, érdemes vele foglalkozni?

**********

(#16955) DeX89 válasza Fandango (#16953) üzenetére


DeX89
csendes tag

XP-n nem lehet EVR-t bekapcsolni. DXVA nélkül nem jelentkezik a probléma. Kipróbáltam néhány "normális" filmmel is (nem anime). A probléma ott is jelentkezik DXVA mellett, de nem ennyire látványosan. Azoknál a filmeknél "csak" néha esik szét a kép, és akad meg egy pillanatra, pedig azok 720p és 1080p filmek voltak, az anime pedig csak 480p. Az animénél pár másodpercenként szétesett a kép.

(#16956) Joshi válasza DeX89 (#16955) üzenetére


Joshi
titán

HD filmezéshez ajánlott a Win7 többek között a te problémád miatt is. Mese nincs váltani kell oprendszert. :K

(#16957) DeX89 válasza Joshi (#16956) üzenetére


DeX89
csendes tag

Emiatt nem fogok oprendszert váltani. :) Eddig VLC-t használtam, és az is vitte még az 1080p filmeket is akadozás nélkül, csak ki akartam próbálni ezt a DXVA dolgot. Tényleg szép meg jó, mert 1080p filmnél VLC-vel 30% a processzor terhelés, MPCHC-vel bekapcsolt DXVA-val pedig csak 10%, de ez nekem nem ér meg egy oprendszer cserét. :)

Azért köszönöm a segítséget. :)

(#16958) Fandango válasza DeX89 (#16955) üzenetére


Fandango
veterán

XP alatt hogy legyen EVR fel kell tenni a .NET Frameworkbol legalabb a 3as verziot.

(#16959) DeX89 válasza Fandango (#16958) üzenetére


DeX89
csendes tag

Feltettem a .NET Framework 4-et. Most már be tudtam kapcsolni az EVR-t, de most pedig valamiért nem akarja használni a DXVA-t.

(#16960) PuMbA


PuMbA
titán

Ja, mert XP alatt EVR-rel nincs DXVA, csak Win7 alatt. :)

(#16961) DeX89


DeX89
csendes tag

Még megpróbálom a legújabb Catalyst-al, de ha azzal is szétesik a kép, akkor visszatérek a jó öreg és jól bevált VLC-hez. :)

(#16962) DeX89


DeX89
csendes tag

A legújabb, 12.1-es Catalyst-al tökéletesen működik a DXVA. :DD
Valamit igencsak kijavítottak benne a 11-es széria óta, mert ezzel képnézegetéskor, és filmnézéskor se fagy le a gép. :)
Igaz, hogy magamtól sikerült megoldani, de azért kösz, hogy próbáltatok segíteni. :)

(#16963) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Olvasgattam a DTS-es hsz-eket, de még nem jutottam megoldásra.
Gom Playert használok + AC3Filter és a hang SPDIF-en keresztül megy az erősítőre.
A hang néha egy pillanatra elmegy, van amikor 5 percenkpént, van, amikor egy perc alatt 5x.
Esetleg vmi megoldás?
A gom player az alap, nem akarok róla lemondani, hacsaknem bebizonyosodik, hogy a lejátszó hibájából pattog a hang.
Tippeket előre is köszi. :)

(#16964) Gombinyó válasza WonderCSabo (#16938) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem oldotta meg. Ugyanúgy 2-3 másodpercenként ugrik egyet a kép utána is.

(#16965) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Csak egy kérdés. Alaplapi digitális hangkimeneten is kimegy a HD bitstream? Vagy csak HDMI-n keresztül?

Üdv.

(#16966) stevve válasza banderasz77 (#16965) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak HDMI-n.

(#16967) banderasz77 válasza stevve (#16966) üzenetére


banderasz77
addikt

És abban van tapasztalat, hogy egy optikai kábelen kiküldött hanghoz képest a HDMI mennyit bukik hangminőségben? DD, DTS persze.

(#16968) stevve válasza banderasz77 (#16967) üzenetére


stevve
nagyúr

A HDMI? Semmit, főleg ha HD sávról beszélünk. :) DS, DD esetében sem hiszem, hogy lenne igazán hallható különbség, ha a vevő ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#16969) banderasz77 válasza stevve (#16968) üzenetére


banderasz77
addikt

Rendben, akkor olcsó H61-es lapot veszek, amin nincs dig. kimenet. De ezek szerint úgy sem kell majd...

(#16970) AtHoS válasza #54715584 (#16963) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak DTS hanggal van ilyen probléma?
Más lejátszót néztél már azzal produkálódik-e ugyanaz a gond?

Nálam is volt/van ilyesmi gond, de itt tök mindegy milyen forrás a hang így is úgy is meg-megakad mind. Winamp, aimp, foobar, mpc-hc teljesen mindegy mivel mit játszok le.
Nálam ezt a DAC okozza. Na de már nem nem használom azt a DAC-ot, szóval ...

read-only mode on the forum

(#16971) bolic válasza Gombinyó (#16964) üzenetére


bolic
őstag

Melyik monitort és TV-t használod, ha nem 60Hz-et használja? :F Most már alap 60Hz minden lapos monitorokban, ahogy TV-m is. :U Az természetes ha ugrik a kép, ha nem 60Hz kép frissítésen dolgozik.

(#16962) DeX89: Micsoda? :Y :W Régóta nincs gond a DXVA az nVidia videókártyámmal, csak elfelejtettem bekapcsolva hagyni a DXVA funkciót. Régen ilyen Ati kareszom volt, hányok a megannyi betegségektől hardverestul-szoftverestul. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#16972) Gombinyó válasza bolic (#16971) üzenetére


Gombinyó
őstag

Alapból 60Hz-en megy a tv meg a monitor is. Pont ez a lényeg, hogy 60ról váltson 24re, ha filmezek, a judder elkerülése végett. Sajnos nálam még mindig nem alkalmas erre a MPC-HC automatikus váltója úgyhogy állítgatom winben film előtt és után.

(#16973) bolic válasza Gombinyó (#16972) üzenetére


bolic
őstag

Ja értem már, 24p támogatás hiányában bizony nagyon zavaró. :( Szerencsére a TV-m 24p-et is támogatja, pont ez volt az újdonság, mikor vettem. :K Nézesd utána, hogy a videókártyád is támogatja-e vagy nem, ha nem, cseréltesd le.

Még valami, nálam a judder zavaró a TV-n volt sokáig, rájöttem hogy az nVidia GTX275 driverén be kell állítani egy képernyős gyorsításra, akkor okés lett mindkét kimeneten. Fura. :F

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#16974) szuszinho


szuszinho
őstag

sziasztok!

gt 520 m van a gépemben, de sehogy sem tudom feltelepíteni az nvidia-s hd audio drivert. a win7es meg nem jeleníti meg a true hd, dts-hd-t. leszedtem a legfrissebb nvdia drivert, feltettem, de az nem tudja elindítani az eszközt. járt már így valaki? a kijelzőre működik a driver.

(#16975) spiritex válasza Gombinyó (#16972) üzenetére


spiritex
veterán

Film után minek állítod vissza a tv-t? Miért nem állítod be egyszer 24 (23) Hz-re és hagyod azon amikor 100-bol 99 film 23.976-os...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16976) Gombinyó válasza spiritex (#16975) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azért, mert nem csak filmezni használjuk a TV-t, hanem egyéb dolgokra is. 24p módban meg elég darabosan halad már a kurzor is.

(#16977) spiritex válasza Gombinyó (#16976) üzenetére


spiritex
veterán

Értem.
Próbáltad a ReClock-al felgyorsítani a 23.976-os filmeket 24 fps-re és beállítani mpc-hc-ban a ReClock-ot Audio Renderer-nek? Ez csak 0.024 frame gyorsítás másodpercenként...
Cpu terhelés hány %-on megy? mpc-hc prioritási módja Magas-on van?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16978) #54715584 válasza AtHoS (#16970) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak a DTS-el, igen, abból is a 1,5 Mbps a bajos :).
MPC-HC-t próbáltam még, de ott is ugyanez a probléma.

(#16979) PonPon


PonPon
senior tag

ha a tv-m támogatja a 24p-t akkor csak állítsam 24hz-re a képfrissítést windows-ba is így jó lesz, vagy így is jobb ha a relock-al pontosan 24-re gyorsítom a filmet?

(#16980) spiritex válasza PonPon (#16979) üzenetére


spiritex
veterán

Az én véleményem az, hogy jobb mindig arra állítani, mert az a tuti, de az sem mellékes, hogy általában az eredeti forrás is 24 fps-es, és csak a BD változatok készülnek 23.976-al.
Amúgy ha a vga tud 23.976-os frekit állítani (ez lenne a 23 Hz a windows-ban), akkor így is jónak kellene lennie.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16981) PonPon válasza spiritex (#16980) üzenetére


PonPon
senior tag

brazos (HD 6310)-om van, úgy emlékszem, hogy van 23hz-re lehetőség, no de majd otthon meglesem.
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16982) Gombinyó válasza spiritex (#16977) üzenetére


Gombinyó
őstag

Beállítottam magasra a prioritást, a CPU 35-40% között ugrál. Ugyanaz a végeredmény. 2-3 másodpercenként egy kis akadás.

Nekem is E450-es brazos lapom van, azt hiszem HD6320-as vga van benne.

Reclockal nem próbálkoztam, mert tudja a tv a 23.976-ot, ha winben állítom be és nem használom a mpc-hc-ba beépített frekvenciaváltót, akkor nincs semmi akadás, így felesleges tartom.

(#16983) spiritex válasza Gombinyó (#16982) üzenetére


spiritex
veterán

Ja értem, tehát a gond csak akkor van, ha használod az mpc-hc frekiváltóját. Akkor ki lehetne próbálnod esetleg az Autofrequency nevű kis progit.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16984) pöcpec


pöcpec
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam CPT.Pirk "HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio" cikkét. Végigrágtam magam a http://logout.hu/tema/re_hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval fórumon (565 hozzászólás).
Onnan ugrottam ide... Egek már a 16983-nál jártok!! Ezt végigolvasni?? Inkább kérdeznék, mert elég speciális a gondom, ami a következő:

A gépben három vinyo van:

C Rendszer(NTFS), D Video Edit(NTFS), E Háttértár(NTFS)

A C Rendszer vinyón nagyszerűen működik a DXVA, viszont a D Video Edit vinyón ugyanazzal a konfigurációval, ugyanazzal a videóval (meg másokkal) NEM!
Pl. egyik videónál lassítva játssza le a képet (a hang sebessége jó!), a másik videónál villódzik a kép, mintha szét akarná nyújtani a képet vízszintesen: hol összeugrik, hol szét!)

Hiába van bepöttyintve a beállítás>lejátszás>kimenet>DirectShow Video fülön a VMR-9 (renderless)**, lejátszáskor a program ablakban lejátszás>szűrők fülön a "Video Mixing Renderer 9(Renderless)" helyett "Video Renderer" látszik!!!

PC konfig: XP Pro SP3, Intel Celeron 2,66GHz, ATI Radeon HD4600, 2,5GB RAM

Minkét vinyón a ugyanaz a MPC-HomeCinema.1.6.0.4014, ua. ATI driver és ua. legfrissebb DirectX van!

A C vinyón egy csomó program, a D vinyón csak videoszerkesztő programok ( Adobe CS3 full, Corel Video Studio) ill. azok pluginjei vannak!

Codec pack nincs fenn, DirectVobSub-bot nem telepítettem.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#16985) spiritex válasza pöcpec (#16984) üzenetére


spiritex
veterán

Jól értem, hogy 2 különálló vinyó van a gépben?
1. C,
2. D + E,
és külön op.rendszer van a D-n és úgy rossz a lejátszás, ha arról boot-olsz?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16986) pöcpec válasza spiritex (#16985) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Igen!
Napi használatra (net, egyéb) a C Rendszer vinyót alkalmazom.
Ha videót akarok szerkeszteni akkor viszont a D vinyóról boot-tolok be.
Az E háttértár vinyón tárolok minden egyebet.

A C-n és a D-n is XP Pro van. A C-n naprakészek a frissítések (Windows Update)

De például a D-n múlt hétig 2-3 éve nem frissítettem( pl.SP2 volt fennt), mert az Adobe CS3 nem indokolta, azóta viszont van egy SONY fényképezőgépem amivel full HD videót tudok rögzíteni és ezeket szeretném szerkeszteni Corel Video Studio Pro X4 -el, ezért ráküldtem az összes frissítést (most már SP3)

Azért alakult így, mert régebben- az Adobe CS3 előtt- a Pinnacle Video Studióval szerkesztettem és nagyon érzékeny volt arra, hogy mi van még mellé telepítve ill. javasolták, hogy másik vinyóról olvassa az adatokat, mint ahova írja. (ezért is lett a harmadik E Háttértár vinyó)

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#16987) pöcpec


pöcpec
csendes tag

Ja és még az első hozzászólásomhoz tartozik, hogy mikor a D-n játszom le a videót az MpcHC-vel, 100%-os a prociterhelés.
Volt úgy ,hogy csak a feladatkezelővel tudtam kilépni belőle, mert semmi másra nem reagált!

(#16988) spiritex válasza pöcpec (#16987) üzenetére


spiritex
veterán

Első dolgod legyen, hogy megnézed mi okoz 100%-os prociterhelést! Nézd meg a Task Managerben (Feladatkezelő) a Processes (Folyamatok) fülnél melyik process neve van a 90-100% mellett.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16989) pöcpec válasza spiritex (#16988) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Természetesen az MpcHC terheli a procit, emlékeim szerint, de ha hazamegyek megnézem!

(#16990) Joshi válasza pöcpec (#16987) üzenetére


Joshi
titán

Ha a D meghajtóra esetleg feltennél egy Win7 HP-t akkor sokkal egyszerűbb dolgod lenne HD lejátszás terén. Ha semmiképpen sem akarod leváltani az XP-t akkor javasolnám az MPC-HC törlését majd újratelepítését (telepítős verzióval). Arra figyelj hogy XP alatt máshogy működik a DXVA azaz EVR beállítással nem megy. Ja és mindenképpen a legújabb ATI drivert rakd fel.

(#16991) pöcpec válasza Joshi (#16990) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Szia!

A MpcHC-t telepítős verzióval raktam fel mindkét vinyóra.
Azt is próbáltam már ,hogy unistalláltam a D-n, registryt pucoltam,majd feltoltam ismét, eredmény ugyanaz, majd kipróbáltam ugyanígy egy még újabb verzióval, azzal sem jó!
Természetesen CPT.Pirk leírása alapján állítottam be mindent, s bár kipróbáltam mindenféle beállítással egyikkel sem megy!
A C-n ugyanazzal az XP-vel megy a D-n NEM!!! Vajon miért?
Maradnék az XP-nél, mert ezt szoktam meg és a programjaim is úgy tudom csak XP-re telepíthetők, vagy feltehetők Win 7-re is?
Mondjuk kurva nagy meló lenne full Adobe CS3 + pluginjai + Corel VS ProX4.
(Van róla Backupom, tehát meglehetne csinálni.)

üdv,

(#16992) WonderCSabo válasza pöcpec (#16984) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én megnézném a jogosultságokat a D partíción.

(#16993) Joshi válasza pöcpec (#16991) üzenetére


Joshi
titán

Az Adobe CS3 megy Win7 alatt is ezzel nem lenne gond, egyébként én nem értem hogy mi az ami olyan jó lenne az XP-ben. Szerintem próbáld ki a Win7-et aztán alkoss véleményt. ;)

(#16994) MY2K


MY2K
aktív tag

AthlonXP 2500, 1,5GB RAM, HD3650/512MB, WIN7 és pöpecül mennek a fullHD filmek.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#16995) WonderCSabo válasza MY2K (#16994) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez is az elvárható viselkedés. :)

(#16996) AtHoS válasza pöcpec (#16991) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem mpc-hc-vel lesz gondod, hanem a körítéssel ami kell a DXVA-hoz.
A C-n lévő OS-nél rendben van minden tényező, míg a D-n lévőnél amelyre írtad is, hogy nincs naprakészen frissítve már valami komponens problémázik. Mondjuk így kapásból DX ami megfektetheti mpc-hc-t

Mod: közben látom meg lett frissítve a D-s XP is. Még mindig DX-re szavazok probléma gyanánt.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16997) pöcpec válasza WonderCSabo (#16992) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Oké! Kösz!
Már elég késő van...
Hol tudom megnézni a jogosultságokat?
És ott mit kéne lássak?

Üdv,

(#16998) pöcpec válasza AtHoS (#16996) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Amit mondasz, abban lehet valami!

Közben a D vinyón frissítettem a legújabb ATI drivert ( bár még mindig nem értem, hogyha az egyik vinyón gond nélkül megy ugyanazzal a driverrel, akkor a másikon miért nem!!!

Most úgy veszem észre, hogy belassult a gép.
Ha megnyitom a videót a HpcHC-ben az következő hibaüzi jön elő:

Error creating DX9 allocation presenter
CreateDevice failed
Error code: 0x8876086A
D3DErr_NOTAVAILABLE

Kétszer kell leokéznom elindul a film... szaggat 100% prociterhelés!
(eddig folyamatosan, de lassítva lejátszotta!)

Hm?

(#16999) AtHoS válasza pöcpec (#16998) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondom én, hogy Dx hiba lesz. mpc-hc-hoz kell a legújabb DX9, szóval telepítsd fel

[link1]
[link2]

read-only mode on the forum

(#17000) pöcpec válasza AtHoS (#16999) üzenetére


pöcpec
csendes tag

Szia testőr a 3ból ! :)

16894-es (első) hozzászólásomban írtam, hogy a legfrissebb DX van fenn mindkét vinyón!!!
És igen, onnan telepítettem, ahonnan linkelted. (link1)
:((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.