Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) WonderCSabo válasza spiritex (#16350) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, nem TV.

(#16352) spiritex


spiritex
veterán

OFF: nagyon ajánlom nektek a britt Misfits sorozatot! Nagyon kattant, nagyon érdekes, és az az akcentusos beszéd amit egy csaj művel benne az valami imádni való!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16353) Joshi válasza WonderCSabo (#16348) üzenetére


Joshi
titán

Én nem tudom de én csak szopok a PC-és HD film lejátszással, szvsz nincs egy tökéletes lejátszó itt sem. Annak idején pont azért választottam a htpc-t hogy ne legyenek problémák, hát mit mondjak ezzel is vannak.
Ja időközben válaszolt az LG a kérdésemre ami megint csak nem valami bizalomgerjesztő.

Kérdésem:
Érdeklődnék hogy az LG BD670 3D Blu-Ray lejátszó pontosan melyik chipsetre épül. Elképzeléseim vannak ami szerintem a Realtek1186 de ezzel kapcsolatban sehol sem találok megbízható információt.
Egyébként engem konkrétan az érdekelne hogy H.264 (High@L5.1 16Ref-Frame) kezeli-e a lejátszó? Ha nem akkor mi a határ ezeknél az értékeknél?
Válaszukat előre is köszönöm.

Válasz:
Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste!

Az LG BD670 3D Blu-Ray lejátszókészülék chipsetjével kapcsolatban nem tudunk információval szolgálni mivel az informació nincs publikálva. A lejátszó a H.264/MPEG-4 AVC profile Main, High at Level 4.1 formátum lejátszására képes. Magasabb szintű fájl esetén figyelmeztető üzenet jelenik meg a képernyőn.

További információért készülékeinkről, szolgáltatásainkról forduljon bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz a 06 40 54 54 54-es telefonszámon (H-P: 8-20, SZ: 9-17).

Tisztelettel:

LGE Ügyfélszolgálat

(#16354) WonderCSabo válasza Joshi (#16353) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld ki a Mediaportalt, abban elvileg javították ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#16355) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na most az egyszer reagáltak erre problémára az MPC-HCban. Itt egy teszt build. Nekem ugyan ugyanolyan rossz, mint a trunk svn buildek, de hátha Nálatok jó.

(#16356) Joshi válasza WonderCSabo (#16355) üzenetére


Joshi
titán

Nálam ez a build még rosszabb mint az előző volt, gyakorlatilag most már hiába állítok be akármit szaggat mint atom. Egy előnye van hogy ennél legalább a Ctrl+J diagnosztikánál már a valós vonalat mutatja azaz minden csak nem egyenes ahogy a kép se folyamatos. :D
Hát én feladom még talán egy újratelepítést eszközölök egy full alap Winfossal aztán meglátjuk.

Media Portalnal hogy lehet elérni hogy lássa is a winyón lévő cuccokat?

[ Szerkesztve ]

(#16357) spiritex válasza Joshi (#16339) üzenetére


spiritex
veterán

De ha nem használod a dxva-t akkor is szaggat? Mert a procidnak el kell birnia magának is a hd anyagokkal. Nálam pl. a dxva szörnyen szaggatott Aero mellett.. Érdemes próbálkozni, hogy vagy az Aero-t tiltod le, vagy a dxva-t.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16358) Joshi válasza spiritex (#16357) üzenetére


Joshi
titán

Én hanyagolom a témát, most már biztos hogy veszek egy BD lejátszót lesz ami lesz. Úgy is akarok venni eredeti BD filmet. :K

(#16359) zoltanz válasza spiritex (#16357) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a WMP12-nél azt vettem észre, ha nincs bekapcsolva a videógyorsítás, szaggat. Proci meg nem is mwgy 100%-on.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16360) WonderCSabo válasza Joshi (#16356) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja, én is ezt tapasztaltam. Nem ismerem a MediaPortalt sajnos. Mi az a Winfos?

spiritex: Ez nem olyan szaggatás... Ez szinkronizációs, renderer hiba, nem dekódolási.

(#16361) Fandango válasza WonderCSabo (#16360) üzenetére


Fandango
veterán

Winfos=Windows :D

(#16362) spiritex válasza WonderCSabo (#16360) üzenetére


spiritex
veterán

Akkor érdemes lenne kipróbálni a madVR-t (http://madshi.net/madVR.zip), mert nagyon profi az exclusive módja, on-the-fly tud váltani ablakos és fullscreen mód között. Én már áttértem rá, igaz, nem lehet vele együtt shader-eket használni, de ő maga is tud sokféle algoritmussal és sok lépcsőben élesíteni, én a Lanczos-t használom 4 lépcsőben. Az is lényeges dolog nekem, hogy 10-20%-al kevesebb cpu-használattal oldja meg ugyanazt a feladatot, mint az EVR-CP. A zip-et ki kell csomagolni egy könyvtárba, mondjuk ide: 'C:\Program Files\MadVR', majd elindítani az install.bat-ot. Beállítani pedig úgy lehet, hogy lejátszás közben jobb egér, filters, és madVR. MadVR statisztika pedig: lejátszás közben Ctrl+J.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16363) Fandango válasza spiritex (#16362) üzenetére


Fandango
veterán

WonderCSabo nem fogja hasznalni en mar probaltam meggyozni :))

(#16364) WonderCSabo válasza Fandango (#16361) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudom... A kérdéssel utalni akartam vmire, ezek szerint nem nagyon jött rá...

spiritex: Az exclusive módtól borsódzik a hátam. Viszont akkor tud frequency autochange-t?

(#16363) Fandango : Miért használjam, amikor sok szempontból kényelmetlen, és nincs szükségem az extráira? Teszteltem már, és nem vettem észre különbséget az EVR CP bicubic és madVR ajánlott beállításai között.

(#16365) Fandango válasza WonderCSabo (#16364) üzenetére


Fandango
veterán

En ezt tudom, csak spiritex-nek irtam, hogy nalad kar probalkoznia ezzel. :P

Szemely szerint nem hasznalok frequency changet, de ez lehet az a madVRben

[ Szerkesztve ]

(#16366) spiritex válasza WonderCSabo (#16364) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, tud, a devices/display modes menüpontjában kell megadni, hogy mik azok a felbontások és frekvenciák, amikre kapcsoljon. Az exclusive módtól korábban én is irtóztam, de ez nem olyan durva, evvel csak egy pici villanás van, amikor átvált fullscreen és a windowed mód között, pl. jobb egér gomb esetén. A dupla kattintást is érzékeli, tehát nem csak Alt+F4-el lehet lezárni a programot, hanem dupla katt-nál kilép teljes képernyős módból, és már lehet is lezárni X-el.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16367) WonderCSabo válasza spiritex (#16366) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És folytatja is a lejátszást miután váltott full screnn és nem full között?

Na jó, ha átklüldöd nekem bekonfigurálva kipróbálom. Csak az a baj, hogy a DXVA az én régi jó barátom. :)

[ Szerkesztve ]

(#16368) Fandango válasza Fandango (#16365) üzenetére


Fandango
veterán

Elobb elszurtam a linket

Folytatja a lejatszast exclusive es windowed mode kozott

[ Szerkesztve ]

(#16369) WonderCSabo válasza Fandango (#16368) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ezt tekintve, nem hiszem hogy működni fog ez a konfig az én 72Hzemmel... Beadjaim neki hogy 1080p71 ? Sztem attól eldobja az agyát. Vagy legalábbis arra nem fog rájönni, hogy 24Hz-hez kell ez. MPC-HCban sokkal jobb ez a menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#16370) Fandango válasza WonderCSabo (#16369) üzenetére


Fandango
veterán

Beirod hogy 1080p24 vagy 1080p23, szerintem mennie kell, egy probat tegyel vele, kivancsi vagyok mukodik e nalad ugy. Legalabb tapasztalatot szerzunk errol is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16371) WonderCSabo válasza Fandango (#16370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbálom, de nem hiszem, hogy ennyire intelligens lehet, és a menüpont magyarázata is nem erre vall.

De előbb meg kell írnom egy radix sortot változó hosszúságú stringekre, illve dokumentációt az adatbázis projektemhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#16372) Fandango válasza WonderCSabo (#16371) üzenetére


Fandango
veterán

Hajra, hajra, varom az eredmenyt, de elobb fejezd be a projekt munkat.

(#16373) spiritex válasza Fandango (#16370) üzenetére


spiritex
veterán

Be kell adni neki az összes módot, amit a monitor támogat. Tehát pl, így: 1080p23, 1080p24, 1080p50, 1080p60, ahol a 23 felel meg itt is a 23.976-nak. Ennek a használatakor természetesen ki kell venni a pipát az mpc-hc Use autochange opciója mellől. Hmmm, szerintem a 23-ra 23.976-ot akar majd állítani.. Gondolkodom mi lenne ha 1080p71 lenne neki megadva. Jó kérdés, hogy tudja-e majd, hogy a 23.976-os filmekhez kell kapcsolni..

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16374) Tradiator


Tradiator
csendes tag

3ds MKV-s filmeket vgaval küldöm a 3d tvre menni fog a 3d?

(#16375) Fandango válasza Tradiator (#16374) üzenetére


Fandango
veterán

Ha 3D-t kezelni kepes media playert hasznalsz es HDMI 1.4 kabelt hasznalsz az osszekoteshez akkor elvileg mennie kell.

(#16376) stevve válasza Fandango (#16375) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha 3D-s mkv-t tolsz ki (egymás alatti vagy melletti képekkel), elvileg elég lehet az 1.3 is. Az 1.4 inkább a BD-k miatt van, ha jól tudom.

(#16377) WonderCSabo válasza spiritex (#16373) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm. A 71-et felfogta, úgy tűnik. Viszont nincs 32 bit, nincs DXVA, nem megy a Haali Media Splitter. És még az én szeretett grafikonom sincs.
Ja és képminőségbeli különbség zéró.

Szerk.: A 25pseket is 71Hz-el játssza. Del.

[ Szerkesztve ]

(#16378) Fandango válasza WonderCSabo (#16377) üzenetére


Fandango
veterán

Mondtam mar hogy hasznalj LAV Filterst es a dxva-n kivul megszunik minden bajod :DD

Tudom annak nincs notification area iconja

[ Szerkesztve ]

(#16379) Fandango válasza WonderCSabo (#16377) üzenetére


Fandango
veterán

32 bit alatt mire gondolsz mert most nem ugrik be :F
Az is erdekes, hogy nem megy a Haali :Y

[ Szerkesztve ]

(#16380) WonderCSabo válasza Fandango (#16379) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#16381) Fandango válasza WonderCSabo (#16380) üzenetére


Fandango
veterán

Hat lehet, hogy faradt vagyok de akkor se vagom ennek mi koze a madVR-hez?

madVR-bol csak 32 bites verzio van, nem is tudom, hogy mikor tervezi madshi megcsinalni a 64 bitest.

Na mind1 tudjuk, hogy teged errol egyelore nem lehet meggyozni, talan majd idovel ahogy fejlodik lesz olyan tulajdonsaga ami szamodra is ertekelheto. :K

[ Szerkesztve ]

(#16382) _Fefe_


_Fefe_
tag

Akinek esetleg problémái lennének a lejátszó progikkal (MPC-HP, VLC stb.), az tehetne egy próbát a PotPlayer x86/x64 lejátszóval is.

- PotPlayer 1.5.29996 (2011.10.31.)
- PotPlayer 1.5.29996 - x64 Edition (2011.10.31.) For 64-Bit version of Win XP/Vista/7

- Az aktuális frissítés követhető és letölthető itt : PotPlayer x86/x64 (aka "KMPlayer Reloaded") ..in english now!

A kipróbálása után azt mondom, hogy nagyon jó lejátszó, és mindent tud, amit az MPC-HP. Nagyon jól beállítható, mindent képes lejátszani a Blu-Ray -t is beleértve, valamint a feliratokat is kezeli hiba nélkül (amikkel eddig próbáltam). Semmilyen Codec Pack-ot nem telepít ez sem a gépre, csakúgy mint az MPC-HP. Működik a DXVA, használható az EVR, Haali, MadVR stb.

Egy kis angoltudás most még nem árt hozzá, mivel a magyarítása még nagyon alfa állapotban van. Mivel a KMPlayer - amit már nem igazán fejlesztenek egy ideje - egyik készítője fejleszti a programot, így azzal félig-meddig rokon a felépítésük. A beállításokat tekintve sokkal bővebb, mint az MPC-HP. Ennek az előnye, hogy sokkal jobban személyre szabható és paraméterezhető, hátránya pedig az, hogy így első látásra bonyolultabb, mint más lejátszók.

Összességében szerintem megérhet egy próbát mindenkinek, akinek gondjai akadnak más lejátszókkal.

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#16383) WonderCSabo válasza Fandango (#16381) üzenetére


WonderCSabo
félisten

madVR-bol csak 32 bites verzio van

Pont ezért nem tudom használni a 64 bites MPC-HCvel...

_Fefe_: Azzal a lejátszóval csak az a bajom, hogy bloatware.

(#16384) _Fefe_ válasza WonderCSabo (#16383) üzenetére


_Fefe_
tag

Igaz, hogy először egy kicsit tényleg túlzsúfoltnak tűnik a PotPlayer - ahogy írod -, de egy kis időt rászánva nagyon jól beállítható. Ami először haszontalan funkciónak tűnik valakinek, az lehet hogy másnak hasznos egy lejátszónál, de valóban zsúfoltabbnak tűnik, mint az MPC-HP. A haszontalannak tűnő funkciókat nem kell piszkálni, ha nincs rájuk szükség.

Szerintem ha valaki egy kicsit elmélyed a használatában, akkor egy idő múlva már kevésbé fog bloatware-nek tűnni. ;)

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#16385) WonderCSabo válasza _Fefe_ (#16384) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem az egész felépítése is az, nem csak a GUI. Felrakod minden idióta exét, servicet, vackot. Nem vmi szép.

(#16386) _Fefe_ válasza WonderCSabo (#16385) üzenetére


_Fefe_
tag

Kb. egy hete használom még csak a programot, de eddig nem vettem észre semmilyen negatív dolgot vele kapcsolatban. Az is igaz, hogy a beállításokkal elszöszmötöltem először egy ideig, sokkal többet, mint az MPC első használatánál.

Azért próbálom lecserélni az MPC -t, mivel az a Blu-Ray filmeknél (könyvtárból indítva) nem teszi választhatóvá és láthatóvá az összes feliratsávot, amit a PotPlayer igen. Továbbá, az MPC egyes filmeknél, ha gyorsan akarok egy adott pontra visszaugrani lejátszás közben, akkor ugyan visszalép ahova szeretnék, de csak a hang megy tovább onnan a kép megáll. Csak ha újra megismétlem rögtön az adott pont kijelölését, csak akkor játssza le onnan hiba nélkül. Nem tudom, hogy ez miért van, de nem tudom máshogy leírni. Más lejátszók ilyet nem produkálnak a lejátszásnál.

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#16387) WonderCSabo válasza _Fefe_ (#16386) üzenetére


WonderCSabo
félisten

áthatóvá az összes feliratsávot

Jobb gomb -> Szűrők -> filmneve alatt érhető el ilyenkor elvileg az összes, meg a Navigáció menüben.

e csak a hang megy tovább onnan a kép megáll.

Ilyet nem tapasztaltam.

(#16388) _Fefe_ válasza WonderCSabo (#16387) üzenetére


_Fefe_
tag

Köszi ! ;)
Majd kipróbálom, hogy az összes feliratot kiválaszthatóvá teszi-e a beállítás, amit javasoltál. Bár eddig nem tudtam ezt elérni semmilyen módon Blu-Ray esetén az MPC használatánál.

A másik dolog okára még nekem sem sikerült rájönnöm, talán a lejátszandó fájl hibás, vagy más oka lehet - az asztali lejátszó tökéletesen viszi őket -. Mindenesetre a PotPlayer ilyen hibát még nem produkált.

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#16389) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Laikusként olvasgatva az itteni hsz.eket (legutobbi párat főként), felmerült bennem a kérdés, hogy ezt a képfrissítési frekvenciát érdemes állítgatni? (24p, 23p, meg ilyenekre gondolok) Nem nagyon értem ezeket, az alap beállításokat megadom MPC-HC-ben, aztán azzal játszok le mindent formátumot, filmet. Vagy ez csak amolyan extra lehetőség, szóval ha alapon hagyom ezeket, akkor is ugyanúgy lehet élvezni a filmeket?:D

Ezekre gondolok elsősorban, azért kérdezem mert fogalmam nincs, hogy ezek mit jelentenek, ezért kérdezem, hogy ti itt mi célból szoktátok beéllítani a különböző értékeket:

KÉP

(#16390) Fandango válasza WonderCSabo (#16383) üzenetére


Fandango
veterán

Rosszul irtad a valaszt azert nem ertettem mire gondolsz:

"Hmm. A 71-et felfogta, úgy tűnik. Viszont nincs 32 bit, nincs DXVA, nem megy a Haali Media Splitter. És még az én szeretett grafikonom sincs.
Ja és képminőségbeli különbség zéró."

Tehat az a baj, hogy nincs 64 bites verzio, bar jelentoseget nem latom, hogy miert baj ez?

(#16391) Fandango válasza norbi0604 (#16389) üzenetére


Fandango
veterán

Ennek akkor van jelentosege, ha a monitorod vagy TVd kepes a film fps ertekenek egesz szamu tobbszoroset kepfrissiteskent hasznalni, ekkor lesz a legsimabb a lejatszas (elvileg nem fogsz semmilyen ugrast, akadozast latni a filmben). En nem vagyok ilyen szerencses helyzetben mivel a monitorom 60Hz kepfrissitesre kepes, ennek ellenere teljesen elvezeheto minden film amit nezek, nem talalkozom a mar emlitett problemakkal (ami nem is altalanos jellegu problema de van akinek elofordul es zavaro).

[ Szerkesztve ]

(#16392) norbi0604 válasza Fandango (#16391) üzenetére


norbi0604
aktív tag

aha, értem, nekem is 60Hz-s, de eddig énse tapasztaltam akadozást semilyen filmnél, szerintem akkor én nemis pisztkáéom ezeket :D köszi a választ, erre voltam kíváncsi, hogy ez mire jó.

[ Szerkesztve ]

(#16393) WonderCSabo válasza Fandango (#16390) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem az az elsődleges baj, sőt másodlagos se, csak azt is leírtam.

(#16391) Fandango : teljesen általános, csak vkit nem zavar. :)

(#16394) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Végigolvastam az 1.hsz-ben linkelt nagyon jó cikket, Stevve irásait is átnyálaztam, talán már kicsit jobban vágom a HD filmek PC-ről lejátszásának lehetőségeit, de nem tiszta minden..

Látom nem mai cikkek, de ahogy a topicot olvasgatom elég sokan most is a MPC-HC programmal játszák a filmeket. Nekem egy HD6850 van HDMI-n egy 55LW5500-as TruMotion 100Hz-es LG 3D LEDTV-re kötve. A KMPlayert használva nem volt gondom eddig az mkv filmekkel, a 970-es lapom int. hangkarija meg SPDIF-en szépen küldi a hangot az erősítőre. Mivel tudna esetleg többet a MPC-HC pl. a KMplayernél?! Érdemes azt használni?

(#16395) fefe172


fefe172
tag

Üdv!
MPC-HC-vel játszom le a mkv-s filmeket a film lejátszásával nincs is semmi gondom. Viszont ha a külső vinyót csatlakoztatok a PC-re és arról megy a film akkor miután bezártam a MPC-HC progit nem tudom a külső vinyót lecsatlakoztatni a "Hardver biztonságos eltávolítása.........." tálca ikonnal,, ugyanis azt a figyelmeztetést adja, hogy még egy progi használja a vinyót, ha ujra indítom a PC-t akkor már letudom csatlakoztatni a vinyót. WIN 7 használok. Mi lehet a gond ?

(#16396) Fandango válasza fefe172 (#16395) üzenetére


Fandango
veterán

Ezzel a problemaval en is talalkoztam, megoldasra nem jutottam sajnos.

(#16397) WonderCSabo válasza Kroni1 (#16394) üzenetére


WonderCSabo
félisten

KMPlayert nem nagyon ismerem, MPC-HC sok mindent tud, próbáld ki.

fefe172: Esetleg nem marad benn a processzek között az MPC-HC?

(#16398) fefe172 válasza WonderCSabo (#16397) üzenetére


fefe172
tag

Hol tudom ezt megnézni ?

(#16399) tdd587 válasza fefe172 (#16395) üzenetére


tdd587
őstag

Ez valami win7 bug, már nyomoztam én is utána sokat, hogy miért nem lehet időnként eltávolítani egy HDD-t. Nem az MPC-HC process ragad be és nem is olyan process, amit simán ki tudsz lőni, hanem valami rendszer folyamat. Én annyit szoktam csinálni, hogy amikor már biztosan nem használom, akkor lekapcsolom a winyót, ha nem engedi eltávolítani, akkor is. Bajt eddig nem csinált, bár tényleg nem szép, de amikor remuxolgatok egyik winyóról a másikra, nem fogom újraindítani a gépet negyed óránként...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16400) Kroni1 válasza WonderCSabo (#16397) üzenetére


Kroni1
veterán

Kipróbáltam, de a KMPlayer- Potplayer sokkal jobban testreszabható szerintem.. Bár az egyszerűség néha nem rossz. Most ez a Potplayer ami felkeltette az érdeklődésemet, igaz lassabban indul, de nagyon közel áll a KMp-hez, bár ez a megszokott miatti beidegződés lehet..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.