Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) potyi23 válasza benvolio (#16500) üzenetére


potyi23
senior tag

sajnos NV kartya van benne...

(#16502) potyi23 válasza WonderCSabo (#16499) üzenetére


potyi23
senior tag

igen,van az alaplapon hangkimenet,de azt hogy tudnam azttenni tv re? Alaplaprol bekellene vezetnem valahogy a graf kartyara?

(#16503) benvolio válasza potyi23 (#16501) üzenetére


benvolio
őstag

Azért írtam, hogy meg kell próbálni más átalakítóval, mert lehet, hogy fog menni attól függetlenül, hogy NV, és akkor teljesen felesleges plusz kábelezés.

(#16504) WonderCSabo válasza potyi23 (#16502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, direktben az alaplapot összekötni a TVvel. benvolio tanácsát is ki lehet próbálni, és akkor nem kell plusz kábel, de nem hiszem,hogy működni fog úgy.

(#16505) potyi23 válasza WonderCSabo (#16504) üzenetére


potyi23
senior tag

annyit nemér az egesz,megmondom neki,h ha lehet inkabb jovore ruhazzon be uj garfra...

(#16506) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Újra telepítettem a rendszert a notebookon, csináltam egy recoveryt. Felraktam az mpchc-t, ac3filtert. A noti (HP G62, intel vga) erősítőre van kötve hdmi-n. szépen lejátsza a filmet, amit megjelenít a tv-n, de a hang a noti saját hangszórójából szól, ráadásul mindkét hangsáv egyszerre. A beállításokat az első hsz-ben található cikk alapján végeztem, spdif is be van kapcsolva. Mi a jóisten lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#16507) Fandango válasza zsoltee10 (#16506) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet hogy felre beszelek de nem spdifet kellene beallitanod hanem hdmit.

(#16508) zsoltee10 válasza Fandango (#16507) üzenetére


zsoltee10
addikt

az ac3filterben nincs ilyen, és azelőtt működött.

(#16509) WonderCSabo válasza zsoltee10 (#16508) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fel van rakva az audiódriver a HDMIhez?

(#16510) zsoltee10 válasza WonderCSabo (#16509) üzenetére


zsoltee10
addikt

fenn van minden driver. kipróbáltam a splash lejátszót. azzal megy minden, ahogy kell. :F

(#16511) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha Blu-ray 3D-s filmet nézek akkor azt a lejátszó alakítja át vagy a TV-nek is tudni kell? Vagy ez attól is függ, hogy továbbítom az adatokat?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16512) WonderCSabo válasza zoltanz (#16511) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem a lejátszók képesek rá, hogy csak az egyik szem képét küldjék ki, de nyilván a 3D hatáshoz a TVnek is tudnia kell.

(#16513) George0424 válasza Fandango (#16497) üzenetére


George0424
csendes tag

Köszi, de nem hozott sikert, mindent megtettem amit leírtak az 1.hsz.-ben. Nekem nem a HD filmek lejátszásával van bajom, hanem egyes MKV- filekkal. Már amikor megnyitom a mappáját már akkor elkezd a RAM igény megnövekedni és, ha lejátszom, ha nem,meg sem
áll 98%-ig. Ez a probléma megmarad, ha a mappát bezárom és ha elérte a 98%-ot akkor visszaesik 16%-környékére. Ami létezik codek és lejátszó már kipróbáltam de semmi eredmény!
Nagyon kellene egy kis segítség!
Mindenkinek Boldog Karácsonyt srácok!

Üdv: :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=George0424 Tel: 06703858903

(#16514) spiritex válasza George0424 (#16513) üzenetére


spiritex
veterán

Leszedtél minden codec-et, codedpack-ot, és csak a media player classic - home cinema maradt fent? Ha nem, akkor itt az ideje. Ebben az esetben is van probléma?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16515) George0424 válasza spiritex (#16514) üzenetére


George0424
csendes tag

Nem szedtem le minden lejátszót! Köszi a tippet!

Üdv: :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=George0424 Tel: 06703858903

(#16516) WonderCSabo válasza George0424 (#16513) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs fenn véletlenül a DivX? A DivX-nek van egy nagyon jó featureje, MKV thumbnaileket gyárt a Windows Intézőben. Viszont mivel a DivX MKV splittere hibás, memóriafolyást okoz bizonyos MKV-knál (ahol használnak header compressiont).

(#16517) spiritex válasza George0424 (#16513) üzenetére


spiritex
veterán

Újra végigolvasva amiket írtál, nekem úgy tűnik, hogy valamelyik program (esetleg valami kép és vagy video néző) egyből elkezdi feltérképezni a mappa tartalmát, és gondolom thumbnail-eket készít magának. Érdemes lenne a memória növekedés közben figyelni a process-eket is, hogy melyik dolgozik akkor éppen nagyon, melyik emeli láthatóan a cpu-kihasználtságot. Esetleg egyessével le kéne zárogatni az ilyen process-eket, és megnézni melyik kilövésénél marad abba a memóra igény növekedése.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16518) tdd587 válasza WonderCSabo (#16516) üzenetére


tdd587
őstag

Ezt a header compression-t az mkv merge-ben már láttam. Alapértelmezésben be is van kapcsolva. Ez most nekem jó vagy teljesen lényegtelen?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16519) WonderCSabo válasza tdd587 (#16518) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kisebbek lesznek vele az mkv fájlok, tehát jó.

(#16520) George0424 válasza spiritex (#16517) üzenetére


George0424
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget, megoldódott a problémám azzal, hogy leszedtem az összes codecet és lejátszót kivéve a mediaplayer classikot.

Mindenkinek köszönöm a segítséget még egyszer és boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Üdv: :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=George0424 Tel: 06703858903

(#16521) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!
Gondolkodom egy HTPC építésén, mert nem minden Blu-Ray 3D filmet játszik le a lejátszóm és így a gépemet kell cipelnem a szobámból a nappaliba a TV-hez, ha 3D-s filmet szeretnék nézni és ez annyira nem kényelmes így :(
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata a 3D filmekkel, mekkora a minimum hardver, ami már elviszi őket :F
Vagy ami a probléma lehet még, hogy 5.1-es kódolásúak a filmek. Milyen programot tudnátok ajánlani az átkonvertálásukra 4.1-es kódolásúra? :)
Nekem van egy notim, ami sajna nem viszi el őket, mert akad a kép és ha folyamatos, akkor meg késik a hanghoz képest, ebben egy Intel Dual Core 2GHz-es proci, 2GB DDR2 ram és egy DDR3-mas 256MB-os Nvidia 9400GM videókártya van.
Az asztali gond nélkül megbirkózik a filmekkel, ebben Intel Core 2 Duo 2,93GHz, 3GB DDR2 ram és 1GB-os DDR3-mas Nvidia GeForce GT240 videókártya van.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16522) WonderCSabo válasza Ragnar95 (#16521) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az UVD3-as és VP4-esek már gyorsítják a 3Ds lejátszást.

(#16523) Ragnar95 válasza WonderCSabo (#16522) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi :R
És prociból mi a minimum, ami kéne?
Az 5.1-ről 4.1-re kódolásbra esetleg tudsz vmi programot? :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16524) WonderCSabo válasza Ragnar95 (#16523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudok. Az ilyen kártyák mellé gyak. bmilyen proci jó, hiszen pont arról veszik le terhelést a hardveres gyorsítással.

(#16525) Mozsa


Mozsa
tag

Popcorn hour C-200 le tudja játszani a 3D-s blu-ray isokat? Mert nálam nem megy....
3D-s mkv file-ok lejátszása egymás meleltti vagy alatti formátumban szépen megy, de a blu-ray iso nem akar.... van rá megoldás, vagy nekem nem megy?

(#16526) zoltanz válasza WonderCSabo (#16512) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elvileg ha piros/cián szemüveggel nézed akkor a lejátszó csinálja nem?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16527) WonderCSabo válasza zoltanz (#16526) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A piros ciános az más, ott csak egy darab képsáv van, azt bmelyik lejátszó lejátssza.

(#16528) zoltanz válasza WonderCSabo (#16527) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Többen állítják pedig, hogy lehet ilyen 2 képsávosat is azzal: PowerDVD10 MarkII Ultra + szemüveg. Sőt sima 2D -ből is tud 3D-set készíteni valósidőben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16529) ---Anita---


---Anita---
csendes tag

Hali!

3D Tévén szeretnék megnézni m2ts kiterjesztésű 3D Blu Ray filmet.Milyen programmal tudom megnézni?
Mekkora a rendszerigénye?
Előre is köszönöm a válaszáradatot!!!

(#16530) WonderCSabo válasza zoltanz (#16528) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sőt sima 2D -ből is tud 3D-set készíteni valósidőben.

:)

Többen állítják pedig, hogy lehet ilyen 2 képsávosat is azzal: PowerDVD10 MarkII Ultra + szemüveg.

Az lehet hogy van online SBS -> Stereoscopic átalakítás, igen.

(#16531) stevve válasza zoltanz (#16528) üzenetére


stevve
nagyúr

A piros-cián megoldás csak akkor jó, ha a színeket eltorzítják, de a két egymás melletti képes 3D-vel semmit nem fog csinálni szerintem. Azért az elég durva lenne, ha a két kép különbségeit kiszámítaná és el tudná dönteni, hogy legyen a piros-cián kiemelés. És mindezt valós időben. :F

Az rendben van, hogy bizonyos algoritmusokkal próbálkoznak a 2D-s cuccokat ilyen színeltolásos 3D-vé alakítani, de én úgy láttam eddig, hogy ezek rendszerint messze állnak a tökéletestől (igaz, talán nyár körül próbáltam), de az eleve 3D-set, amiben a két szem külön szögből kap képet, anagliffá alakítani... nem tudom, nem hallottam róla. Szerintem azt csak újrakódolással lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#16532) F34R


F34R
nagyúr

Ez a Hi10P mit takar ? mplayer2-vel lenne hajtva.

(#16533) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

KMPlayer használata és HD-anyagok lejátszása mellett vettem észre, hogy sokszor, de nem minden anyagnál a kép legalsó, keskeny sávja homályosan, elmosódva jelenik meg. Megmutatom, mire is gondoltam:

kép1

kép2

Olyan helyzetekben látszik a legjobban, ahol nem homogén a kép. Szóval van, amikor nem is látszik, máskor viszont rettentő zavaró.

Milyen beállításokkal tudom ezt elkerülni? Ha VLC-vel játszom le ugyanazokat a videókat, akkor tökéletes, de mivel nekem a KMPlayer a szimpatikus, azt szeretném használni.

Remélem, tud valaki segíteni!

Üdv:
Mauzes

[ Szerkesztve ]

(#16534) zoltanz válasza zoltanz (#16494) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vista-n sem jelenik meg a statisztika az MPC-HC-n nállam, hogy a judderes gondot meg tudnám nézni...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16535) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Mi a kulombseg 1080i es 1080p-sfilemk kozott ? :F

(#16536) WonderCSabo válasza potyi23 (#16535) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az előbbi váltottsoros, az utóbbi progresszív kódolású.

(#16537) Fandango válasza F34R (#16532) üzenetére


Fandango
veterán

"Basically, Hi10P is just an H.264 profile which uses 10 bits of information to represent color and a smaller file size."

[ Szerkesztve ]

(#16538) Mozsa válasza Mozsa (#16525) üzenetére


Mozsa
tag

Megadom a választ magamnak, a popcorn hour c-200 nem játsza le a blu-ray 3D-s iso fileokat. A 3D-s mkv fileokkal semmi gond a nyári firmware óta. Fent van a popcorn hivatalos oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#16539) potyi23 válasza WonderCSabo (#16536) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,gondolom h a p-s végu az jobb !?

(#16540) WonderCSabo válasza potyi23 (#16539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A minősége általában szebb, igen. Hogy "jobb"-e, az mondjuk sok tekintetben nem feltétlenül igaz.

(#16541) spiritex válasza Mauzes (#16533) üzenetére


spiritex
veterán

Azt mondanám próbáld ki az mpc-hc-t, de mivel ragaszkodsz a KMPlayer-hez, azt mondom tegyél egy próbát a PotPlayer-rel, mert az 95%-ban megegyezik a KMPlayer-rel.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#16542) Joshi válasza spiritex (#16541) üzenetére


Joshi
titán

Tudnál dobni egy potplayer letöltési linket ahol magyar v angol verziót lehet letölteni? Amit nem rég telepítettem valami csingacsu nyelven jött be és így gyakorlatilag használhatatlan. :B

(#16543) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Semmi extra gondom nem lesz, nagyon jól megvagyok a drága full hds filmekkel, DXVA is minden tuti szóval nem ilyen jellegű lesz a gondom, mielőtt vki megijedne megint egy kezdő :D

Annyi gondom lenne, nekem mindenre tökéletes volt eddig a Media Classic HC-m de sajnos ő az m2ts filmeket csak úgy kezeli, hogy max azt tudom elérni, hogy film fusson, de se menü se hangsáv vagy felirat váltás.
Mappaként saja nem tudja megnyitni és ha jól tudom még nincs is olyan verzió belőle ami tudná..vagy tévedek és már van?

Nah mindegy mondom kezem kőzé akadt egy ilyen formátumú film, akkor elő a Total Media Threater 5öt. Ott is okés minden alapból hardveres cuda cucc is aktív minden, ott annyi bajom lenne, hogy hogyan kell teljes képet kérni tőle?
Arra gondolok, hogy MCHC-nél is alapból hagy feketeséget képen lent-fent amíg rendesen jobb egér-képaránynál nem mondom neki öcsi ez nem auto lesz hanem 16:9 és lám full kép. Itt van keep ratio meg 2 féle beállítás egy fit to screen vagy mi mondom nah jó az, képre igazítsa..de semmi...3 közül egyikre sem változik semmi. Ilyen terén szegény progi ennyire gagyi lenne?? Kár lenne érte.

Másik ami mellékes dee fent ahol állítjuk, hogy automatic vagy manual proci vagy hardveres gyorsító ott lenyitás előtt egy sim off sim on van kiírva. Nem kellene annak véletlenül sim on-on lennie vagy az nem a hdhoz fűződik neki?

Köszi előre is a helpet!!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#16544) vastam


vastam
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem! A Celeron 925 2,1GHz, Intel GMA 4500MHD, 2 GB DDR3 notebookomról Media Player HC 1.5.2.3447 játszott 720p-s videóim, amit egy 4 éves Samsung LCD tévémen HDMI-vel összekötve néznék dinamikusabb jeleneteknél töredezetté válik. Valamilyen codecre lenne szükségem, vagy csak ez a config nem képes a HD videók korrekt lejátszására?
Segítő válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16545) Fandango válasza Joshi (#16542) üzenetére


Fandango
veterán

(#16546) Fandango válasza vastam (#16544) üzenetére


Fandango
veterán

Anna a laptopnak siman kellene vinnie a 720p filmeket, probald meg a legujabb MPC-HC betat.

Azt meg nezd meg a DXVA megy e film lejatszas kozbe.

[ Szerkesztve ]

(#16547) Brian_GT válasza vastam (#16544) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát teljes szívvel nem tudom azt mondani mennie kellene, mert faterom laptopját is nemrég csináltam meg ugyan így. Nos ott az jött le, hogy 1080p-ben már eléggé szenved a gép. 720p-t szépen viszi. És az pedig egy 2 magos amd volt hd húú fene tudja milyen vgaval fejből lényeg, hogy jóval erősebb volt tiednél és mégis csak a 720pvel volt hajlandó szépen menni.

Szóóval lehetséges, hogy ez sajnos lecsó lesz így.
HD filmeket sokan lenézik pedig iszonyat erő kell hozzá, hogy szépen menjen.

Az viszont rengeteget segít ha leveszed a prociról a terhet és amit javasoltak előttem megnézed megy e a DXVA szóval vga dolgozza e fel a képet. Nem tudom intelnek ez az integrált cucca képes-e rá. Rá kell keresni.
Alapeset az lenne mindig érdemes a vgat használni arra, hogy filmet kezelje...dee sajna nálad ez ilyen patthelyzet mert egyik sem bicósabb sokkal a másiknál.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#16548) vastam válasza Fandango (#16546) üzenetére


vastam
csendes tag

Azt hol tudom megnézni, hogy megy -e a DirectX?

(#16549) Fandango válasza vastam (#16548) üzenetére


Fandango
veterán

A lejatszo also status soraban irja hogy DXVA .

GMA 4500MHD hardveresen támogatja a 1080p videókat is, beleértve a Blu-Ray formátumot is (wikipediarol masolva).

(#16550) vastam válasza Fandango (#16549) üzenetére


vastam
csendes tag

ezer kösz! akkor megpróbálom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.