Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Peak válasza Backrau (#47049) üzenetére


Peak
addikt

"TrueHD and DTS-HD Audio Bitstreaming Support
Full support for TrueHD and DTS-HD advanced lossless multi-channel HD audio codecs bring the rich sound of the master recording to your living room."

Akkor már csak azt kell megoldanod, hogy beállitod rendesen a meghajtót a hangoknál. Tulajdonságok és a Beállitások gomb használatával.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#47052) Gaben360


Gaben360
senior tag

Ha valakinek van 70k erősítőre,akkor nézzen át az avx-re,van egy pioneer lx50 eladó,szép állapotban!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#47053) Sefter válasza Gaben360 (#47052) üzenetére


Sefter
veterán

Ezt most akartam én is beírni... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#47054) TCr válasza Gaben360 (#47052) üzenetére


TCr
veterán

Láttam, vérzik is a szívem érte, bár nekem javasoltabb lenne egy hangsugárzó szett csere inkább, szvsz a 1908 kicsit sok a Proson Librának.
Illetve fordítva, a Libra kevés a 1908-nak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47055) Gaben360 válasza Sefter (#47053) üzenetére


Gaben360
senior tag

:DDD
Akkor lassú voltál!
Elég jó vételnek tűnik!

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#47056) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy jó helyen járok-e. Szeretnék beruházni egy mini hangrendszert. Az első kiszemeltem a Sony CMT SPZ 70. Vannak róla tapasztalatok vélemények, megéri az árát?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#47057) adodaniel válasza agoka07 (#47056) üzenetére


adodaniel
őstag

Szerintem ez hifi topik lesz. Nem itt az biztos. :DDD
Utólag belegondolva, szerintem a hifi topikból is el fognak küldeni. (Ott még talán a sony szót kiejteni is bűn. :D )

[ Szerkesztve ]

(#47058) MasterMark válasza agoka07 (#47056) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyon rossz helyen.

adodaniel: Jajjaj, oda se. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#47059) agoka07 válasza MasterMark (#47058) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszi, akkor hol próbálkozhatom a hifi topikon kívül?

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#47060) Tamoo válasza agoka07 (#47059) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyik topikban sem kapsz lényegi infót szerintem. Nem tehetsz mást, be kell menned valami áruházba és saját magad meghallgatni.

(#47061) nebulo5 válasza agoka07 (#47059) üzenetére


nebulo5
senior tag

Talán, próbálj keresni a guglival: Sony mikro zenecuccot kedvelők fórumát....
Ha véletlen nem találsz, akkor az azt jelenti, hogy senki sem kedveli... :N

Üdv: nebulo

(#47062) Gaben360 válasza TCr (#47054) üzenetére


Gaben360
senior tag

Subot nem akarsz cserélni? :DDD
Arra vevő lennék,már ha cseresznye színű.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#47063) sting2 válasza Sefter (#47053) üzenetére


sting2
addikt

Szerinted/szerintetek ez pariban van a Denon 2309-el?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#47064) Gaben360 válasza sting2 (#47063) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szerintem igen,talán egy picit jobb is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#47065) krx21


krx21
nagyúr

Hátha valakinek van ilyen tapasztalata...
Ennek az erősítőnek: Sony STR-DN1040 a hátlapján megfigyeltem, hogy az 6.-7. csatorna (két oldalsó) mellé az van írva, hogy /FRONT B-is tud lenni...
Tehát akkor, mivel az erősítő tud A+B meghajtást akkor lehet úgy beállítani, hogy 5.1, de 4db frontom van?
Illetve ilyenkor a FRONT A és a FRONT B csatornák külön paraméterezhetőek? (smal, large), mert a B hangszóró kicsi lenne és arra nem eresztenék mélyet természetesen..

(#47066) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Totál kezdő vagyok ezen a téren, így segítséget kérnék.

Adott egy Toshiba BDX3200 BD lejátszó és egy PS3, tudna valaki ajánlani hozzájuk 5.1 hangfalat, amit neten kiszállítással lehet rendelni ? A BD lejátszón és PS3-on is van optikai kimenet és úgy lenne a dolog, hogy az optikain megy ki a hang, a kép meg HDMI-n. Ha megoldható, hogy mindkettőt hozzá lehessen kötni az jó lenne, de nem feltétel, max átdugnám a kábelt, amikor a másikat használom. Természetesen nem egyszerre menne a kettő, mindössze kényelmi szempontból lenne előnyös.

Szóval tudna valaki hangfalat ajánlani ? Jelenleg is csak az LCD TV-be épített Stereo hangszórókat használom filmezéshez, szóval nincs nagy igényem :U

(#47067) nebulo5 válasza Darth_Revan (#47066) üzenetére


nebulo5
senior tag

Még csak az erősítőd paramétereit nem adtad meg. Így, szinte lehetetlen akármilyen ötlettel is segíteni.

Üdv: nebulo

(#47068) MasterMark válasza Darth_Revan (#47066) üzenetére


MasterMark
titán

Összefoglaló? :)

Switch Tax

(#47069) cekkk válasza nebulo5 (#47067) üzenetére


cekkk
veterán

(#47070) nebulo5


nebulo5
senior tag

Ráadásul, csak ilyen kimenetek vannak rajta... :F

Üdv: nebulo

(#47071) Darth_Revan válasza nebulo5 (#47067) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Erősítőm nincs. Az is kell ? :DDD Akkor kérek tanácsot erősítőre is :R

[ Szerkesztve ]

(#47072) donistvan


donistvan
csendes tag

Sziasztok.

Kinéztem magamnak a Magnat motion 990 hangfal szettet, viszont már nem forgalmazzák és a használt piacon se nagyon találok (igaz nem most szeretnék venni, hanem kicsit később). Tudnátok ilyesmi szettet ajánlani nekem? Kinézetre is és teljesítményre is hasonlót szeretnék , Yamaha rx-v457 erősítőhöz.
A választ előre is köszönöm :)

Üdv:István

(#47073) Goose-T válasza donistvan (#47072) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt az egyik, itt meg a másik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47074) zolaas válasza donistvan (#47072) üzenetére


zolaas
senior tag

Miért pont ezt a szetted nezted ki? Hallottad már? Vagy csak tetszik?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#47075) donistvan válasza zolaas (#47074) üzenetére


donistvan
csendes tag

Goose-T : Köszi , de az egyik már lejárt , a másikat meg kicsit sokallom, illetve előbb lejár minthogy megtudnám venni :)

zolaas: Igazából a kinézete tetszett meg elsőre, olvastam véleményeket és sok jót írtak róla, de minden véleményt meghallgatok ezek helyébe ,ha van jobb ilyesmi árban :)

(#47076) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47077) Valkűr válasza bajnokpityu (#47076) üzenetére


Valkűr
őstag

Gyönyörű darab ez a Focal...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#47078) axwel18 válasza bajnokpityu (#47076) üzenetére


axwel18
senior tag

Ilyened van most ? ;]

(#47079) xtremetuning válasza bajnokpityu (#47076) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nagggyon betyár ez a gold-karbon..... :K :K :K
Kár, hogy annyiba kerül, amennyiből az eggyel nagyobbat is meg tudod venni lakkfeketében :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47080) bajnokpityu válasza xtremetuning (#47079) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ehh,ezt nem tudtam, akkor jó lesz az feketében is, aztán karbonfólia meg sárgafesték ecsettel.
Viszont meg akartam osztani, mert nekem leesett az állam,mikor megláttam...
De ahogy figyelem a reakciókat, másnál is beindult a nyálelválasztás.

Egyébként ezeknél az utópiáknál hangminőségi ugrások is vannak ahogy drágulnak, vagy csak egyre nagyobb szobában érzik jól magukat?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47081) xtremetuning válasza bajnokpityu (#47080) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez egyedi gyártás volt.

Van hangminőségi is, gondolj csak a Stella dupla közepeire és EM mélyére.
De messze nincs akkora különbség, mint azt az ára és a mérete indokolná.
A Focalnál úgy fogalmaztak, a nagyobb szobához vannak hangolva, egy kis minőségbéli ugrással megspékelve. De a frekimenetük és a karakterük nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47082) JohannZimu válasza xtremetuning (#47081) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Görögországban mélyül a válság, már szórják az Utópiákat . :D

(#47083) xtremetuning válasza JohannZimu (#47082) üzenetére


xtremetuning
addikt

25000 font ? Mi az nekünk :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#47084) JohannZimu válasza xtremetuning (#47083) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ja, az font? ;]

Viszont ad hozzá egy 2TB HDD-t is, zenével töltve... Hoppá. 20.000 GDP értékben... :)) Hiába, drága a GDP...

[ Szerkesztve ]

(#47085) MaUser válasza krx21 (#47065) üzenetére


MaUser
addikt

Tapasztalat ugyan nincs, de mivel érdekelt a dolog, megnéztem a leírást.

DPLIIz módban normál 5.1 csatornás hanghoz használhatsz 4 frontot, ebből kettő normál, kettő pedig magasabban van.

Front A és Front B külön paraméterezhető, ha 4 frontot használsz.

Egyébként leírást végigfutva gyakorlatilag mindent tud, amit az ember elvárhat egy modern géptől. :) Viszont a nem HDMI bemenetek száma nagyon minimális, s-video pl. nincs is.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47086) Ed Parker válasza JohannZimu (#47084) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

beujítasz egy ilyenre?
menne az új cuccaidhoz :D

(#47087) JohannZimu válasza Ed Parker (#47086) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Éppen azt számolom, hogy van 4db 2TB HDD-m eladó, az annyi mint 80.000 GDP.... ;]

(#47088) szaki1986 válasza #09634560 (#46868) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi a választ.

Nincs bajom a használt dolgokkal (gitáromat is használtan vettem), de elektronikai cuccokat nem szívesen veszek így, főleg kipróbálás nélkül. Lehet/tudom hülye hozzáállás, de ez van. :)

Szóval, az 1xx-es Harmanok felejtősek. Ez a 265-ös is tetszik (igazából ugyanúgy néz ki mint a másik, a plussz funkciókra sztem nem feltétlen van szükségem, de biztos szebben szól), de ez már nagyon a teteje a büdzsének. Igazából ehhez már nem fogom tudni megvenni az ajánlott 2x-es árú 5.0 szettet, meg igazából nem is akarok ennyit költeni. Tudom lehet fokozatosan építkezni, de én hosszabb távon se akarok 250-nél többet költeni az egészre, mer ennyit nekem nem ér meg.

Ezek alapján érdemes megvenni a drágább erősítőt, ha kb olyan hangfalat veszek mellé mint a 60 ezreshez? Kihallani azt a +30 ezer Ft-ot? :)

Illetve ha igen, és 90 ezer max az erősítő, akkor ez a HK a legjobb választás? Nagyon le vannak most ezek olcsózva. Vagy van esetleg vmi jobb (Onkyo, Pioneer, Sony, Denon, stb.)?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#47089) JohannZimu válasza xtremetuning (#47083) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Itthon mennyi lehet a listaára (ha van)? Vajon adtak már el Magyarországon belőle?

[ Szerkesztve ]

(#47090) krx21 válasza MaUser (#47085) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönöm... :R
Azt nézem, hogy dupla erősítést is tud, nem tudom kell ez nekem...
Inkább a magasba tennék a egy B Front párt, remélem DD5.1-ben és DTS 5.1-ben is működik a B front, mért ne működne akkor?....
Hiszen egyébként 7.1-es film nem sok van tehát a klasszikus 7.1 nem kell, nem is tudnám úgy elhelyezni...

(#47091) Ed Parker válasza JohannZimu (#47087) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor már csak 8,2M kell hozzá,hajrá ;]

(#47092) JohannZimu válasza Ed Parker (#47091) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Még nem is hallottam, lehet nem is tetszene ;] Különben is, nem karcolja nagyon a bambuszparkettát? ;]
Egyébként tényleg gyönyörű szép.

[ Szerkesztve ]

(#47093) Sefter válasza JohannZimu (#47092) üzenetére


Sefter
veterán

A súlya ne tartson vissza, segítek haza cipelni... ;]

Psn ID: sefter_hun

(#47094) MaUser válasza krx21 (#47090) üzenetére


MaUser
addikt

Nm. :) Ez alapján megy minden forráson.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47095) Rebell válasza Gaben360 (#47052) üzenetére


Rebell
senior tag

Ez király, pont ma gondoltam rá, hogy megint meg kellene nézni mi a helyzet a használt piacon. :Y
Viszont kérdésem.
Ahogy látom, "sima" forrasztott tápkábele van az erősítőnek . Érdemes ill. lehetséges-e IEC aljzatra cserélni?

üdv

(#47096) rappit4 válasza krx21 (#47065) üzenetére


rappit4
őstag

Mi indokolná a 2 height-et, tán olyan magas a szobád? Egyébként a sima frontokat is small-ra rakd tök mindegy, hogy mekkora, filmhez mindenképp small kell, mert szar lesz a mély (Lásd Patice fordított szövegét a mélynyomókról.)

(#47097) Toobee válasza Rebell (#47095) üzenetére


Toobee
veterán

Igen!

https://barbieripnk.hu/

(#47098) JohannZimu válasza Toobee (#47097) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Hogyan lehet "szépen" kivágni az aljzatnak szükséges formát?

(#47093) Sefter A súlya a legkevesebb, de ha egyszer cipelni kell, megtalállak... ;]

[ Szerkesztve ]

(#47099) Oldfighter válasza Darth_Revan (#47071) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Mekkora keret áll a rendelkezésedre, illetve mekkora a helyiség ahová szánnád a készülékeket?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#47100) Rebell válasza Toobee (#47097) üzenetére


Rebell
senior tag

Viszont gondolom, hogy akkor a belső részre is új tápkábelt kell forrasztani. ? :B Esetleg erre van ajánlott szaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.