Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176701) kezo0 válasza VoidXs (#176699) üzenetére


kezo0
addikt

Na tessék, így jöjjön ide az ember poénkodni! ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#176702) VoidXs válasza kezo0 (#176701) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én csak teljesítem a kéréseket :DD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176703) Dorian


Dorian
félisten

A Klipsch r-115sw javításával elkészült a szerviz: végfok modul csere történt.
Ahhoz képest, hogy 1 hónapot lengettek be, villám gyorsan javították. Tök jó, mert azért szub nélkül hát... nem az igazi a mozihang

(Emlékszem, szó volt róla, hogy ezeknél előfordul, hogy elmelegszik valami ha folyamatosan be van kapcsolva, bár én pont, hogy csak akkor kapcsoltam be amikor filmet néztem esténként)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#176704) ada19 válasza VoidXs (#176692) üzenetére


ada19
senior tag

A végén még lehet kipróbálom én is :P Mikorra várható, napok, hetek, évek?

Mégsenem

(#176705) VoidXs válasza ada19 (#176704) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pont a hónapokat nem írtad, pedig kb nyáron :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176706) ada19 válasza VoidXs (#176705) üzenetére


ada19
senior tag

Jól hangzik, hajrá! Jelenleg azon agyalok mennyi értelme van ha a surroundokat nem tudom lentebb rakni a jelenlegi kb 1.7 méterről. Van értelme úgy Atmosozni hogy csak előre rakok kettőt?

Mégsenem

(#176707) VoidXs válasza ada19 (#176706) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, a képre ragasztott hangok például mind jobban szólnak úgy.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176708) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdeklődő kérdés. PCM 5.1/7.1-nek át kelleme menni arc-on/e-arc-on?

Van egy ps5 egy CX3-on, de pcm csak 2.0-ban szól, amennyiben az erősítőbe volt kötve akkor ment az 5.1 is.

Véleményem szubjektív...

(#176709) VoidXs válasza hackeeeee (#176708) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak eARC-on megy át sztereó feletti PCM.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176710) BIGi75 válasza VoidXs (#176691) üzenetére


BIGi75
senior tag

Kipróbáltam a Dolby Acces-t 2 fejhallgatómmal is, valóban elég jól működik. Van egy 1000XM3 sony-m, annál bluetoothon is patent minden, viszont egy fiio BTR5-el bluetoothon nem sikerült térbeli hangot beállítanom, usb-n viszont elképesztően jó a sennheiseremmel. Nem is gondoltam hogy ennyire képes térben kezelni a hangokat, a hangforrások távolságát egy sztereó füles, de még a dinamika is nagyot változott a szoftver hatására. Köszi, hogy feldobtátok a témát :R

(#176711) MasterMark válasza BIGi75 (#176710) üzenetére


MasterMark
titán

Dinamika inkább csökken.

Amúgy meg valami hatásvadász EQ-t is rak rá alapból.

Nem teljesen értem továbbra sem, hogy mire jó ez.

Switch Tax

(#176712) VoidXs válasza MasterMark (#176711) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért nő a dinamika, mert a sima 5.1/7.1 lekeverések többsége egyszerűen eldobja a surroundot, Atmosnál meg ez megvan. Én nem érzem hatásvadász EQ-nak, de természetesen valamit változik a HRTF miatt. Még mindig arra jó, hogy pontos irányokat hallj fülessel, amikre az enélkül nem képes.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176713) BIGi75 válasza MasterMark (#176711) üzenetére


BIGi75
senior tag

Testesebb a hang Dolbyval, hangosabb is, ezért nehéz megítélni a dinamikát ki/be kapcsoláskor, mert halkabb sztereóban. A térérzet növekedés mellet meg nincs kérdés. Nekem egyértelműen jobb Dolbyval és a dac bluetooth-ja is megoldódott a lejátszós pc-n :D, megnézek így egy pár filmet a 6 nap free alatt.. Már csak azt nem tudom, hogy a 6400ft vajon lifetime?

(#176714) VoidXs válasza BIGi75 (#176713) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elvileg lifetime.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176715) MasterMark válasza BIGi75 (#176713) üzenetére


MasterMark
titán

Lifetime, de amúgy szokták akciózni is, úgy olcsóbban is meg lehet venni. Én valami 3 ezer körül vettem azt hiszem.

Azért testesebb mert ráteszi default azt a V alakú EQ-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#176716) VoidXs válasza MasterMark (#176715) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Biztos vagy ebben?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176717) MasterMark válasza VoidXs (#176716) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, de amikor néztem akkor ez volt a default EQ "Detailed":

szerk.: Meg valami bass enhancer is volt asszem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#176718) BIGi75 válasza MasterMark (#176717) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én az eq-t ki is kapcsoltam, van a sony fülesben is alapból szerintem basszus meg magas kiemelés. De lehet, hogy mozira jobb mint a sennheiser.

(#176719) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! A sub.-omat ezzel a youtube-os hangteszttel tesztelem [link] . Kiválóan, erősen ad minden hangot/a legmélyebb hangok dobhártyabenyomó, légnyomáshatású hangok/. Az lenne a kérdésem, hogy vajon milyen benne a legmélyebb hang/hány hertz/, ki tudja e valaki deríteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#176720) VoidXs válasza achilleuss (#176719) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezzel pl kiderítheted: [link]

MasterMark: Bezzeg régen még settings se volt ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176721) hackeeeee válasza VoidXs (#176709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm, akkor itt az erősítő a szűk keresztmetszet, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#176722) skippper


skippper
senior tag

Amúgy a pre-outok és az AVR belső erősítőjének hangerőváltozása mennyire van szinkronban? Ha Audyssey beállítja a szinteket egy adott hangerőre, de én eltekergetem, akkor arányosan változik mindkettő? Vagy ez lehetetlen ilyenkor és el fog csúszni a belsőleg erősített hangszórók szintje a végfokolttól? REW-ben ki tudom ezt mérni valahogy ügyesen?

[ Szerkesztve ]

(#176723) denesdr válasza skippper (#176722) üzenetére


denesdr
addikt

Szinkronban van mindig. Ha eltekergeted valamelyik csatorna szintjét, attól még szinkronban lesz a többi csatornával a globális hangerő változtatásakor, megtartva az általad beállított szintkülönbséget. Erre gondoltál?

(#176725) VoidXs válasza skippper (#176722) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A pre-out és a végfok bemenete egy feszültségpont, de én sem értem, mire gondoltál. Ha olyasmit szeretnél, hogy AVR-ben 3 dB fel, erősítőn 3 dB le, az szinkronban marad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176726) Rp526


Rp526
aktív tag

Létezik szerintetek, h filmenként/sorozatonként más a késleltetés a hangnál a bitráta miatti renderelési anomáliák miatt? Illetve ki lehet mérni egy rendszer késleltetését egyszerűen REW-ben? Gondolok itt most a sync beállításokra akár TVnél akár AVR-ben. Én minden filmet úgy kezdek, hogy keresek egy párbeszédet és szájra illesztem az AVR appjában az audio delay-t. YT és Netflix esetén ez 4-5ms ARC-n, filmeknél PC-ről madVR + MPC 24-26ms között szokott változni. Average render statom madVR-ban 20 ms körül van. Ez így kb végül is ki is adhatná.. a 4-5re ennyi jön rá akkor gondolom. Passz, hátha más is agyalt már ezen. :DD

(#176727) BIGi75 válasza VoidXs (#176725) üzenetére


BIGi75
senior tag

Egyébként mikor mondja azt az ember, hogy nekem innentől kevés egy AVR, processzor+végfokra kell váltanom, mert csak úgy lehet előrelépés? Meg lehet határozni ezt helyiség m2 vagy csatornaszám alapján? Vagy van az a AVR csatorna teljesítmény/hangfal terhelhetőség arány amikor már indokolt, vagy inkább csak a minőségbeli javulás a cél végfokoláskor egy átlagos 25-30 m2 nappaliban 5-9 csatorna esetén? :F

(#176728) skippper válasza VoidXs (#176725) üzenetére


skippper
senior tag

Az a kérdés, hogy ha teszem azt az erősítőn beállított -20dB master volume mellett a frontok (végfokról) és a center (belső erősítésről) 65dB SPL-el zörögnek (szinkronban van a hangerejük), akkor ha eltekerem -10dB-re, számíthatok-e rá, hogy továbbra is szinkronban maradnak és lineárisan változik mindkettő (75dB mindkettő ideális esetben), függetlenül attól, hogy milyen végfokról hajtom meg a hangszórót. Vagy előfordulhat, hogy -20dB-en szinkronban mindkettő 65dB, de -10dB-re állított master hangerő mellett a végfokon keresztül meghajtott hangszóró már nem 75dB-t ad ki, hanem 80-at. (ceteris paribus).

Gyakorlatiasan megfogalmazva ha Audyssey beállítja szépen a szinteket, akkor az az egyensúly megmarad-e eltekert masternél volumenál is, ha végfokolok (eddig azt feltételeztem, hogy belső erősítésnél megmarad, de igazából ez is kérdés, hogy akkor megmarad-e)

[ Szerkesztve ]

(#176729) denesdr válasza skippper (#176728) üzenetére


denesdr
addikt

"Vagy előfordulhat, hogy -20dB-en szinkronban mindkettő 65dB, de -10dB-re állított master hangerő mellett a végfokon keresztül meghajtott hangszóró már nem 75dB-t ad ki, hanem 80-at."

Nem, a fő hangerő állításá nem bontja meg a szinkront a csatornák között.

(#176730) foltang válasza VoidXs (#176699) üzenetére


foltang
csendes tag

Akkor jól értem, hogy ha beszerzek egy Dante VirtualSoundcard programot, akkor a hangkártyámat így be tudom illeszteni majd a rendszerbe, amire AoIP-n keresztül jöhet a sok-sok csatornás hanganyag kiváló hangminőségben? Vagy ha egyébként is ASIO driveren keresztül elérhető, akkor még ez sem kell hozzá? Csak legyen elég csatornája.

(#176731) VoidXs válasza Rp526 (#176726) üzenetére


VoidXs
nagyúr

PC-vel tudsz kodekenkénti késleltetést mérni, néhány hangkártya be tudja csomagolni Dolbyba és DTS-be a rendszerkimenetet (így a REW-t is), viszont azt is csak optikán, de ennek szintén megvan a saját késleltetése, szóval az eredmény nem helyes. Nem tudom, mi alapján jönnek a számok, de miután egy képkocka 40+ ms-ig tart, ezek nem problémásak. Ha láthatóan nincs szinkronban, ott sokkal nagyobb probléma lesz.

#176727 BIGi75: Csak méréssel tudod megállapítani:
1. Mérd meg SPL meter-ben, hogy egy film közben a neked tetsző hangerőn mi az abszolút maximum hangnyomás, amit kiad.
2. Kezdj el spektrumokat mérni egyszerre több csatornán (mondjuk L + R + C, az kb fair elvárás), egyre emelkedő hangerővel, mondjuk 10 dB-enként, egészen addig, ami a korábban mért maximum volt.
3. Ha a görbék ugyanúgy néznek ki, csak el vannak tolva függőlegesen, akkor az AVR megfelelő. Ha a felső görbék elkezdenek torzulni, vagy egyre kisebbek a távolságok, végfokra lesz szükséged, különben dinamikaveszteséged lesz.

#176728 skippper: Bárhogy tekergeted a master-t, marad az egyensúly.

#176730 foltang: Ha ez a program ki tudja köpni rendszerkimenetre, szinkronban a csatornákat, akkor megfelel. Lesz úgyis saját szoftverem rá, nem kell ilyenekért fizetni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176732) foltang válasza VoidXs (#176731) üzenetére


foltang
csendes tag

Értem, köszi! Izgatottan várok! :R

(#176733) Rp526 válasza VoidXs (#176731) üzenetére


Rp526
aktív tag

Az average render stat az frame/ms nem? Ez van nekem 20 körül átlagban.

[ Szerkesztve ]

(#176734) Dagidög válasza Rp526 (#176733) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ms/frame.

HDMI panelhibás Onkyo TX-NR818-ért szerintetek mennyi pénzt lehet elkérni?
A panel az egyetlen hibás alkatrész, minden egyéb használható benne, a ház szinte makulátlan, nincs rajta látványos sérülés.

(#176735) Rp526 válasza Dagidög (#176734) üzenetére


Rp526
aktív tag

:R

(#176736) BIGi75 válasza VoidXs (#176731) üzenetére


BIGi75
senior tag

Olvastam korábban erről, de többnyire megfoghatatlan leírásokkal találkoztam. Ezért kérdeztem Tőled, számítottam rá, hogy objektív, egzakt választ kapok.
Köszönöm :R, ki fogom mérni :K.
Hát igen, a tudás és a tudomány nem ismer olyat, hogy "szerintem jobban szól"...

(#176737) I'am Dony válasza BIGi75 (#176736) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az erőtartalékon kívül egy igen fontos paraméter még, az AVR-ek és a végfokok "dampingja" közötti jelentős különbség. Ez elég számottevően beleszól a hallottakba.

(#176738) ctrlaltdel13 válasza I'am Dony (#176737) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kifejtenéd részletesebben?

(#176739) I'am Dony válasza ctrlaltdel13 (#176738) üzenetére


I'am Dony
őstag

Damping factor, csillapítási tényező. Röviden, sarkosan, annyit tesz, hogy a mozgásban lévő membrán rezeg, leng-e még tovább ha már megszűnt a jel. Minél nagyobb ez az érték, annál jobban megfogja a tányért (kisebb, kevesebb rezgés, gyorsabb megállás).

(#176740) ctrlaltdel13 válasza I'am Dony (#176739) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tudom mit jelent, csak eddig a szubok hajtásánál tudtam hogy van jelentősége.
Hogy ezeknél a pici hangszóróknál is 🤔
De remélem majd valaki jól kifejti.

(#176741) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#176740) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden hangszóróról van jelentősége. Kis damping = lassú hangszóró, meleg hang. Nagy damping = gyors hangszóró, hideg hang, persze bizonyos határokig. Ízlés dolga, bár technikailag a nagyobb csillapítás a valósabb hang, csak nem mindenkinek tetszik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176742) python1 válasza BIGi75 (#176736) üzenetére


python1
veterán

Pontosan emiatt váltunk végfokolásra, tulajdonképpen végtelen hangnyomást tudsz előállítani, torzulás ill dinamika csökkenés nélkül.
AVR is tud hangos lenni, de nem egyenlő a minőségi hangzással.
Ja, és nem árt azért hozzá olyan hangsugárzó sem, ami képes lekövetni.

[ Szerkesztve ]

(#176743) denesdr válasza ctrlaltdel13 (#176740) üzenetére


denesdr
addikt

Valóban szuboknál van a legnagyobb jelentősége, mert általában ezek a hangszórók rendelkeznek a legnagyobb mozgó tömeggel amit kordában kell tartani, továbbá a rezonanciafrekvencia alá is ki vannak vezetve ezek a driverek, illetve itt nincs passzív elem a végfok és a hangszóró között, ami úgyis hazavágná a damping faktor nagy részét.

[ Szerkesztve ]

(#176744) python1


python1
veterán

Nos, az első 4 surround kikerült a műhelyből.

(#176745) spiky03 válasza python1 (#176744) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula, szép lett! :R:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#176746) BIGi75 válasza I'am Dony (#176739) üzenetére


BIGi75
senior tag

Akkor ebbe beleszól a hangfal is rendesen, nem? Már nem az erősítő damping értékébe, hanem a membrán visszaállási idejébe. Gondolok itt arra, hogy zárt/nyitott doboz, pille milyensége/kora/"kihajtottsága", mágnes, gumi-/papírperem...
Az AVR-emre a spec. 100 DF-et ad meg 8 ohmon, de nem tudom ezt az adatot hova tenni...

(#176747) VoidXs válasza BIGi75 (#176746) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A hangszóró ad egy felső határt a maximális csillapítási faktorra, ami még változtat rajta.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176748) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Eq apo csatorna másolás egyik napról amásikra nem működik.
Járt már valaki így?
Merre keressem a hibát🤔
Rakjam újra a winfost?

(#176749) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#176748) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak az EQ APO-t állítsd át kísérleti módra, nyisd meg a Configurator-t, ott jelöld ki a kimenetet, és alul nyisd le az extra beállításokat, majd ahol három betűs dolgokat ír, ott legyen experimental. Újraindítás után jó is lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#176750) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
technikai jellegű kérdésem lenne. AZ A/B osztályú AVR-em esetén amik 7 csatornás csak 4 csatornát használnék ki, akkor a többi csatorna nem dolgozik? Nem vesz fel teljesítményt? Tehát ha nincs rákötve hangsugárzó, akkor nem dolgozik a semmibe ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.