Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113501) Csabroncka válasza Patice (#113500) üzenetére


Csabroncka
addikt

Földelés vagy rakétahajtómű :Y izgalmas, ha olyan vékony a váz-lemezelés, hogy külön alá kell támasztani :)

"in medias res"

(#113502) Dorian válasza rayoliviero (#113499) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem teszed a falra a tévét? Ha albérlet, akkor mi van? A pár furatot később lejavítani nem nagy történet, jelentősen megkönnyítenéd a saját dolgod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#113503) Norbi 72 válasza Patice (#113500) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az ART (Anti-Resonance Technology) Wedge egy ötödik láb a készülék közepén. Ez csillapítja a rezgéseket a transzformátor, teljesítmény tranzisztorok és hűtőbordák,valamint minden légi úton történő hangszóró rezgéseket is, ami növeli a világosság és jobb hangminőséget eredményez.

(#113501) Csabroncka Ennél jobban szétkapott képet nem találtam:

[ Szerkesztve ]

(#113504) rayoliviero válasza szasanyi (#113480) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha JBL Arena 100-at akarsz venni, akkor ne az Edigitalnál vedd, mert ott csak egy év gari van rá. Extremeaudionál két év gari van rá. És van Debrecenben nekik raktáron kibontva, amit ki lehet próbálni. De rendelni tudnak bontatlant. Én is gondolkoztam az Arena 100-on, meg is hallgattam az Extremeaudionál, de nekem nagyon nem tetszett. A 250P sokkal jobb nála, azt is meghallgattam. Az Arena 100 szerintem a pénzkidobás kategória, a 250P az pedig hosszabb távon is megállja a helyét. Az Arena 100-tól még a Polk Audio PSW110 is jobb, pediog olyanom volt, de nem voltam tőle elszédülve. De a PSW 110 legalább megéri az árát.

Idáig amiket hallottam: Legjobb volt JBL 250P és Wharfedale Powercube 10+ (már régi, nem kapható), utána Polk Audio és a leggyengébb az Arena 100 és Eltax SW8. A két utolsó szerintem pénzkidobás kategória.

(#113505) #09634560 válasza szasanyi (#113491) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én Onkyot tartanám megfelelőnek de pio Yamaha is oké. Legjobb ha megkérdezed őket, korrektek, jó fejek, értenek hozzá, nem lehuzós/átvágos/simlis/csak raklapról áruló banda.

(#113506) szasanyi válasza rayoliviero (#113504) üzenetére


szasanyi
félisten

Kevés pénz van rá, és igazából nem is akarnék többet áldozni erre - mint amibe az igazán jók kerülnek -, mert számomra nem ér annyit (használva sem lesz olyan szintem, és család mellett kábé száz fontosabb dolog / kiadás van és nem vagyok Krőzus).
Kapásból a 250P-t néztem én is, csak az ára sok nekem így jutottam (teszteket nézve) az Arena 100-hoz. Persze jó állapotú használt is érdekelne, de a környéken az sincs. Sőt, itt egyetlen üzlet sincs ahol ilyen vagy hasonló termékek kaphatóak lennének, nemhogy kipróbálható lenne. :(

Sanci38: köszi, már meg is kérdeztem őket. Sajna a hangfalkészlet már biztosan nem lesz az enyém mivel elfogyott (mondjuk levehetnék a rendelhető listáról).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#113507) Norbi 72 válasza szasanyi (#113506) üzenetére


Norbi 72
veterán

150P?

Pio 529 garival,új.

[ Szerkesztve ]

(#113508) szasanyi válasza Norbi 72 (#113507) üzenetére


szasanyi
félisten

Akár igen, de sajnos egyiket sem ismerem és mivel baromi messze vannak tőlem megnézni / kipróbálni sem lenne lehetőségem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#113509) Csabroncka válasza Norbi 72 (#113503) üzenetére


Csabroncka
addikt

Norbi ezt te elhiszed? Mikor az állványon múlik a legtöbb, nem a készülék gyári lábán! 3 láb tökéletes a masszív szakszerű rögzítéshez. Ráadásul van ennél jóval nehezebb készülék!

Szerintem egyszerűen anyagspórolás miatt a végén rájöttek, hogy hoppá.... van ilyen

"in medias res"

(#113510) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok,
Kicsit off, de erősítő:)
Nem ismer valaki olyan személyt, szervizest, bárkit, akitől rossz, akár félig kibelezett fiatalabb Denon erősítőt/házat tudnék szerezni?

(#113511) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#113498) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

neeem, igaz ezt nem írtam, hanem hason fekve vagyok a francia ágyon és így a fejem a francia ágy sarkánál van, majdnem középen, már mint a szoba közepén :)
lustaság fél egészség ;]
jah és persze amikor mozizás van és szólnak a hátterek, akkor az ajtó is csukva van :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113512) taknyí válasza rayoliviero (#113499) üzenetére


taknyí
senior tag

Fantázia és kivitelezés kérdése, hogy tákolmány lesz-e belőle, egyáltalán nem tákolmányra buzdítom. Természetesen, ha hozzá tervezve csináltatod az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#113513) sony309


sony309
őstag

Komoj hang tecnika:

[link]

:DD

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#113514) Gergőke88 válasza sony309 (#113513) üzenetére


Gergőke88
addikt

Saját cuccot ne itt arulj ;]

(#113515) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Frontokhoz és a centerhez ajánlott az ugyanolyan hosszúságú kábel?

(#113516) rayoliviero válasza taknyí (#113512) üzenetére


rayoliviero
veterán

1,8 cm vastag osb lapokból lett építve az emelvény. Az 1,8 cm-es laphoz nem tudom, hogy találnék megfelelő bútorlábat és szerintem nem is nézne ki jól.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Közben a régi Jamo ceneteremről lecsavaroztam a két kis fület, aminél fogva fel lehetne akasztani a falra és felcsavaroztam a Monitor Audio háttérekre és így fel is tudtam tenni a falra. :D
A Jamo így nem tök gyári állapotú, de nem ezen fog múlni az eladása, így még engedek egy kicsit az árából.

Monitor Audio a falon:

[/L]

[ Szerkesztve ]

(#113517) rayoliviero válasza rayoliviero (#113516) üzenetére


rayoliviero
veterán

Prohardverre feltöltve a képet általában elfordul.

(#113518) XtremLor válasza rayoliviero (#113516) üzenetére


XtremLor
őstag

Tolozarhoz lehet venni ami a vegen van u lemez vagy mi a szosz kb 20huf/db tehat 4db 80forint! [link]
Egy kisebb, es egy nagyobb foruval megfurd kozepen ovatosan egymas felett, reszelovel szepen sorjazod, es en ezt szoktam meg egy reteg alapozo + egy reteg festekkel megfujni! ;)
Akusztikai panelhez keszitettem ilyet!

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#113519) rayoliviero válasza XtremLor (#113518) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már mindegy, leszedtem a Jamóról és fel is csavaroztam a Monitor Audiora, már marad így. De ha később szükség lesz ilyenre, jó ötlet, észben tartom.

[ Szerkesztve ]

(#113520) #09634560 válasza v!ct0y (#113515) üzenetére


#09634560
törölt tag

Centeré eltérhet.

(#113521) norbert1998


norbert1998
veterán

Hali!
Még mindig nem sikerült venni erősítőt, a hülyétkapokazapróktól topikban le van írva az oka.
Találtam egy ilyet: Onkyo tx-sr805
Lényegében teljesen jó, mindenestől van. Egy-két karc előfordul rajta. Mi a vélemény róla?

(#113522) szasanyi


szasanyi
félisten

Nekem is lenne erősítővel kapcsolatos kérdésem: van-e emberi áron (100k alatt) olyan, amivel jó minőségben zenét is lehet hallgatni? Ha megoldható kiváltanám vele a a SONY Micro HiFi-met (ez sem high end, audiofil cucc szóval itt sem azt várom) mert a helyére is szükség lesz és a hangszóró is túl sok lenne.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#113523) Mankó


Mankó
veterán

Valahol olvastam, hogy sub-ok alá szoktak gránit lapokat tenni. Most sima laminált padlón van, és hiányolom a subból a feszes mélyeket (Boston Acoustics a2310). Szerintetek is érdemes megpróbálni? Mit és hogyan javíthat ez a hangzáson?

(#113524) MasterMark válasza Mankó (#113523) üzenetére


MasterMark
titán

Megpróbálni mindig érdemes.

Kérdés, hogy javít-e egyáltalán, nem pedig ront.

Switch Tax

(#113525) dunkel válasza Mankó (#113523) üzenetére


dunkel
őstag

Milyen subhoz mérten hiányolod a feszességet? Milyen kábelezése van?

(#113526) Mankó válasza dunkel (#113525) üzenetére


Mankó
veterán

Boston Acoustics a2310 5.1 250 W-os subja. A kabelezesrol inkább ne is beszéljünk, mert még csak most lett tervbe véve a tyúk kábelek Van Damm kábelekre való cseréje.

(#113527) spiky03


spiky03
veterán

Ma voltam haverral az Allee-ban és megfüleltük a Canton dobozokat.
Canton GLE 476 front meg Canton GLE 416 hátsók voltak bekötve, sajnos centerük nem volt így egy Dali Ikon volt, valamint egy Boston Acoustics A250 szub, az erőt egy Denon X2100-es adta.
Mozin teljesen rendben volt a Canton, és amin a legjobban meglepődtünk haverral, hogy a hátsókból is milyen hang jött ki, pedig azok ugye ilyen kis végkonyka dobozok. :D

Hallgattunk a frontokon zenét is, az is jó volt.

Utána bekötettem a Chrono-kat, hát azzal sokkal jobb volt a zene, igaz nagyobb is volt a doboz mint a 476-os, mert egy 509.2-es volt az.
Úgyhogy úgy érzem a következő szettem Canton lesz. :)

Még azt kell eldöntenem, hogy kiakarok-e adni sokkal többet a Chrono dobozokért még használtan is, mert ugye csak abban gondolkodom vagy elég nekem a GLE szett is, mert ugye mozin jó volt és nekem csak arra kell.

Amúgy erősítőnek szerintem Pioneer LX-73-at gondoltam hozzá. Tudom lehet, hogy sok lesz, de így azt nem kell cserélnem ha esetleg hangfalakt cserélek valamikor. :)
Vagy Ti mit javasoltok hozzá?

Szerintetek a Van Damme kábelek jók lehetnek a Cantonokhoz is?
Tiszta rezet javasoltak a boltban.

Azért érdekes volt, amikor rákérdeztem az erősítő meg a hangfalszett árára, akkor mondta, hogy mennyi, de akár el is beszélgethetünk róla. :D Rendes volt a csávó, hogy akár alkudozni is lehetett volna. :)

Jah és még egy kérdés, ugyan a régebbi GLE vagy akár a Chrono dobozok azok mennyiben lehetnek mások a mostani szériától? Mert ugye használtan még csak azok fordulnak elő....

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113528) Mankó


Mankó
veterán

Jól gondolom, hogy Pinoeer VSX 529-től jobb az LX-50-es verzió?
Havernek keresgélek még mindig erősítőt. Egy árban lenne a 2, csak a VSX-re lenne még 2 év garancia.

Más: Stereo erősítőkön szokott lenni optikai kimenet?

[ Szerkesztve ]

(#113529) windlord


windlord
őstag

Találkotatok már olyannal, hogy az erősítő leállításakor, amikor kikapcsol a vas úgy az egyik fronton egy fütyülő hang hallatszik, kb. egy mp -re.

Vas: HK AVR 255
Front: KEF C75

(#113530) Ragadozó válasza Mankó (#113528) üzenetére


Ragadozó
Ármester

jól gondolod..

spiky03:
Cantonok nekem is tetszenek (egyik fórumtársunknak van ilyen szettje, CA erősítővel)...de azért hallgass meg MA, Dali, Polk audio dobozokat is...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#113531) liszi70 válasza szasanyi (#113522) üzenetére


liszi70
nagyúr

"van-e emberi áron (100k alatt) olyan, amivel jó minőségben zenét is lehet hallgatni?"

Itt egyetlen kérdés van, neked mit jelent a "jó minőségben". A kérdésedre lehet igennel, nemmel, talánnal is válaszolni. :)
Egyébként 100k már elég ahhoz, hogy például az AVR-ek között jó sztereó képességűnek számító, használt Arcam AVR 250, 300 kijöjjön belőle. De ezek is valakinek bőven, van akinek meg egyáltalán nem felelnek meg sztereó zenére.

[ Szerkesztve ]

(#113532) #09634560 válasza norbert1998 (#113521) üzenetére


#09634560
törölt tag

Régi jó hd-s nagyvas. Ha minden oké el ne szalaszd. még zenére is oké lehet.

(#113533) #09634560 válasza szasanyi (#113522) üzenetére


#09634560
törölt tag

Újonnan nemigen max kifighatsz elfekvő Denon-Marantz modelleket. Használtan Arcam elérhető, ha nem kell HDMI. viszont S/PDIF-en lever sok hdmi-s modellt.
Közben liszi megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#113534) spiky03 válasza Ragadozó (#113530) üzenetére


spiky03
veterán

Kinek? Megyek kérek időpontot. :)

MA hallottam azok is tetszenek, de az sajnos nem nagyon fordul elő a használt piacon nem mintha Canton annyi lenne. :DDD. Nekem amúgy elég lenne egy BX szett is, de ugye a legjobb egy RX szett lenne. :)

Polk-ot hallottam kisebbet azok nem annyira jöttek be, nagyot hallottam Norbinál azok nem voltak rosszak.

A Dalik nem tetszenek, ami igen a Zensor, arra meg azt mondtátok nem éri meg. :D

Most már ne tántorítsatok el. :DDD
Hanem adjatok tanácsot erősítő ügyben. :) :R

Most már csak az kell, hogy október végig legyen valami jó vétel. Persze ha véletlenül egy BX szett jönne be akkor annak sem mondanék nemet. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113535) #09634560 válasza spiky03 (#113534) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen árban szeretnél erősítőt?
Látok denon 4308-ast 190-ért azt meg tudod lépni?

(#113536) Dorian válasza Mankó (#113523) üzenetére


Dorian
félisten

Gránitlap kicsit felfelé hangol. Ez gyengébb reflexes subok esetében eredményezheti, hogy a legproblémásabb alsó frekvenciák csökkenésével az össz hangkép pontosabb lesz. De csodát nem szabad várni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#113537) dunkel válasza Mankó (#113526) üzenetére


dunkel
őstag

Úgy értem, melyik subwoofertől hallottál olyan hangot amit most a BA subodból szeretnél, ha kijönne? Majd a kábelezés után tégy újabb próbát, addig ne vegyél gránitot. Aztán ahogy Dorian is írja csoda attól sem lesz, ha többet vársz mint amit a doboz tud, akkor feljebb kell lépni.

(#113538) Mankó válasza dunkel (#113537) üzenetére


Mankó
veterán

Először mindenképpen kábelezni akarok, csak utána akartam ezt a gránit lapot meglépni, de így szerintem felejtős lesz. Nem is baj, inkább a kíváncsiság hajtott úgyis.
Dynamic EQ-t ti használjátok? Valamelyik filmnek nem tetszett a hangja és újra kalibráltam az egész erősítőt, azóta teljesen más hangszín képek jönnek be. Jó lenne egy helybéli (Salgótarján) szaki, akinek van fogalma a helyes hangképről és vele beállítgatni kábelezés után a rendszert.

Havernál is lassan sikerül választani. Ezek maradtak jelenleg. (Ott majd inkább a hangfallal leszünk meglőve, panel lakás, nulla hely.)
Pioneer VSX 529
Pioneer LX 50
Onkyo TX-SR 608

Én ezekből talán az LX 50-et választanám a jelenlegi Onkyo NR609 után. Felállíthatnátok egy ajánlotti sorrendet ebből a 4 erősítőből! :B

[ Szerkesztve ]

(#113539) greike válasza Mankó (#113538) üzenetére


greike
tag

A sorrend

Pioneer vsx-lx50
Onkyo tx-nr609
Onkyo tx-sr608
Pioneer vsx-529

Lehet,hogy már írtad de a haver mennyit is áldozni az erősítőre?

[ Szerkesztve ]

(#113540) Dorian válasza Mankó (#113538) üzenetére


Dorian
félisten

Dynamic EQ = hangerőfüggő loudness
Mi nem szeretjük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#113541) Csabroncka válasza spiky03 (#113534) üzenetére


Csabroncka
addikt

Megmondom őszintén spiky03, hogy ránéztem a Zensor szettek akciós árára és elhűltem. Most tényleg van több jobban pozicionált beragadt szett, bár a devizánk fantasztikus erőssége mindenre kihat.

Én tavaly vettem kereken 300-ért a netdepoból, az jó vételnek számított.

Azzal azért remélem tisztában vagy, hogy az LX73 mellé piskótát fölösleges venni, használtan és akciósan is zsebbenyúlós lesz, a kábelekről még nem is beszélve.

"in medias res"

(#113542) spiky03 válasza #09634560 (#113535) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez még jó kérdés.
Olyan 150-re gondoltam, de ha esetleg jön egy jó vétel akkor lehet adok érte kicsivel többet is.
mondjuk minden attól fog függni, hogy mennyiért tudom majd beszerezni a hangfalakat...

@(#113541) Csabroncka
Mondjuk 50-ért a Zensor szett sem rossz vétel...Lehet megfülelem azt is.
De most így elsőre hirtelen a Canton-ok bejöttek hangra is meg külsőre is. :)

Igen tudom, hogy lehet egy LX73-hoz kevés lesz az a Canton, de legalább sokáig kiszolgálna, meg az tuti kihozná a maxot a hangfalakkból. :)
De most úgy néz ki, hogy a Chrono-kat próbálom beszerezni, az meg azért nem a legalapabb Canton. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113543) Mankó válasza greike (#113539) üzenetére


Mankó
veterán

Eddig a minél olcsóbb kivitel volt a lényeg, most már hajlandó elmenni 80 ezresig és használt is szóba jöhet. Találtam is neki egy ilyen Pio LX-et 80 környékén. Szerintem ez lesz a befutó neki, ha megtudnak egyezni az eladóval. A gond mostantól az 5.1 beszerzése lesz, mivel kis dobozokat szeretne a kevés hely miatt. Neki is bejönne egy ilyen Boston hangfal rendszer, ami nekem van, csak hát az ár. 60 ezrekből meg nem lesz értelmes komplett rendszer. Ha valami csoda folytán találnánk neki egy JBL SCS 178-at, az még talán el is férne és az ára is rendben lenne, de nagyobb dobozok sajnos szóba se jöhetnek.

Dorian: Én most kíváncsiságból bekapcsoltam az Dynamic EQ-t, (a mérőmikrofonos kalibrálás is úgy mért) most kicsit jobbnak érzem a hangot. Light beállítással használom, de csak addig amíg a Van Damme kábelek meg nem lesznek. Azzal úgyis újra mérek.

A fenti Boston hangrendszerhez a kis szatelit hangfalak miatt 2.5 mm-es kábelek a javasoltak? A sub-hoz pedig az ezüstös kivitelű sub kábelt gondoltam. (Van Damme kábelekről van szó) Ellenjavaslat , vagy egyetértetek?

(#113544) Norbi 72 válasza spiky03 (#113542) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha minden igaz van eladó,de lejjebb kéne nyomni az árát..

Az 509-est 8 éve kezdték gyártani.

(#113543) Mankó LX50 a Bostonokkal? :Y Na nee... :N

[ Szerkesztve ]

(#113545) szasanyi válasza liszi70 (#113531) üzenetére


szasanyi
félisten

& Sanci38: mondtam, hogy jó minőségű de átlagos Micro HiFi (SONY / kétutas, stereo 70W) kiváltásában gondolkodom tehát ehhez hasonló, jó átlagos zeni minőség elég. Korábban azt is mondtam, hogy használt cuccot nem veszek látatlanban (zsákba macska kategória és nem hiszem, hogy ezt túl sokan preferálják) a közelemben meg semmi hasonlót sem találtam a hirdetési oldalakon. Persze Bp és környéke elég jó e tekintetben, de nem ~250km-ről.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#113546) Mezga Aladár válasza Norbi 72 (#113544) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Most kezdett mégcsak kinyílni"

Ajjaj, miből vannak a sugárzói!? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113547) Norbi 72 válasza Mezga Aladár (#113546) üzenetére


Norbi 72
veterán

:DDD

Spiky: 870-es féláron,ez már jó ár. :)

(#113548) bajnokpityu válasza Mankó (#113538) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Állíts úgy, hogy a lehető leg természetesebb legyen. Úgy fáraszt a legkevésbé, és a torzításod így lesz legkisebb. Kábeltől nem valószínű, hogy mást fog mérni a cucc.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#113549) spiky03 válasza Norbi 72 (#113547) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi linkeket. :R
De ez nekem már túl drága. :)
Maradok a Chrono-nál ha össze jön. Meg nekem zenére nem lényeg, csak mozira tudod. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#113550) Norbi 72 válasza spiky03 (#113549) üzenetére


Norbi 72
veterán

Esetleg Zensor 7,kis alkuval?Csabronckának ilyen van,nagyon szépen szól. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.