Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) macko20 válasza MasterDeeJay (#17350) üzenetére


macko20
őstag

Igen csak alul van neon,A "dont touch" a vezérlő és a tft közötti átkötésnél van ,arra nagyon vigyázz nem javitható
alul a lemez környékét nézd át ha vannak kis csavarok azokat vedd ki....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17352) MasterDeeJay válasza macko20 (#17351) üzenetére

Sikerült!

Tényleg csak alul volt neon, viszonylag könnyen ki tudtam szedni teljesen roncsolás mentesen. És véletlenül a leghátsó fehér lap kicsúszott belőle félig, ezért fogtam és kipróbáltam hogy mi történik ha kiveszem teljesen:

He he he !! :DD

(invertert természetesen kikötöttem teszt alatt!)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17353) macko20 válasza MasterDeeJay (#17352) üzenetére


macko20
őstag

hehehe
jól néz ki,hátsó megvillel

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17354) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam teszek fel pár képet: EKL Cold Tower processzor hűtő.

Políroztam, illetve átalakítottam egy kicsit a passzív üzemre. Intel E3400 tuning nélkül Idle: 33 fok, Terhelve (Orthos) 50 fok.

(#17355) macko20 válasza osonte (#17354) üzenetére


macko20
őstag

Átforditottad minden második lamellát?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17356) osonte válasza macko20 (#17355) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, illetve 10 lamellát kihagytam a maradékot pedig széthúztam. Gyárilag elég sűrűn volt.

(#17357) macko20 válasza osonte (#17356) üzenetére


macko20
őstag

A mért értékek a tuning utániak ..?,és egy kép a környezetéről ,hogy táp stb milyen elrendezésben van körülötte.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17358) osonte válasza macko20 (#17357) üzenetére


osonte
senior tag

Alap órajelen az átalakítás után.

Most már sajnos összképet nem tudok csinálni, majd csak holnap, de lényegében így néz ki a gép elrendezése, csak a tápot azóta átfordítottam felfele:

(#17359) macko20 válasza osonte (#17358) üzenetére


macko20
őstag

Látom mögötte a 12-es venti,kifelé fúj..?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17360) osonte válasza macko20 (#17359) üzenetére


osonte
senior tag

Igen minden kifele fúj. Az oldaláról szívja a friss levegőt 2 x 12 cm helyen, egyenlőre még nincs venti, de nemsokára.

(#17361) Speed® válasza osonte (#17354) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát ez komoly :) Ellőtted az ötletemet..épp hasonlóra készülök egy TX3al..ITX konfigba, jelenleg egy 440es ConroeL Cerkára, ami le lesz cserélve E1400ra ha nem győzi a fullhdt a Cerka/X4500 duó..

Ha nincs rajta venti, viszont a hátsó házhűtő ventit megfordítod (tehát nem szív, hanem a bordára fújja a friss levegőt), nem jobb? Mondjuk ebben az esetben optimális lenne, ha lyukacsos lenne a háztető, de hátha..mivel nem látok más komolyabb fűtőelemet (VGA), szerintem így is jó lenne. Az oldallapra szerelt ventiket meg lehetne kifelé irányítani..így valszeg hűs lenne minden.

(#17362) osonte válasza Speed® (#17361) üzenetére


osonte
senior tag

Nem sokat változna ha megfordítanám, mert így is hideg levegőt szív oldalról, mivel máshonnan nem tud levegőhöz jutni és a venti hely túl lóg a cpu hűtőn. Viszont próbáltam oldalsó ventikkel az sokat jelentene, de majd úgy lesz, ha megérkezik a 3 db Enermax T.B. Silence.

A tetején + az alján direkt nem akartam rácsot, mert szigetelve lesz a teljes gép...

Ja és sok sikert a te projektedhez is! :)

[ Szerkesztve ]

(#17363) Speed® válasza osonte (#17362) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Csak azért gondolom, hogy úgy javulna, mert jobban átfújna a bordán. Egy próbát megér szerintem..szívó állással nincs jó tapasztalatom, vagyis csak ami a hangerőt illeti..általában halkabb.

A projekt jövő héten aktuális, meglátjuk mi sül ki belőle. Sok elképzelés van, első körben a legkisebb méret okán egy gyári Quad hütecs rézmagos bordája lesz kipróbálva, ventimentesen, pontosan fölé pozícionált tápventivel..250es TFX FSP táp, valszeg ki fogja bírni a C440 25-30Wnyi hőjét :U
A ház egyedi gány, ha elkészül, biztos lövök pár képet róla :K

Thx.

(#17364) osonte válasza Speed® (#17363) üzenetére


osonte
senior tag

Oké, lehet majd teszek egy próbát.

Elég közel kell rakni valószínűleg a tápot, hogy hűtse a bordát... de ha kész lesz akkor kiderül. Várjuk majd a képeket.

(#17365) Speed® válasza osonte (#17364) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ilyen a táp..konkrétan rá fogom rakni, tehát közel lesz, átszív majd rajta.
30mm magas a borda, szerintem elég kell legyen a megoldás, <30W..

(#17366) macko20 válasza Speed® (#17365) üzenetére


macko20
őstag

Inkább ilyenre lenne szűkséged ,ezeket átszívja a venti ,a stock -ot nem

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17367) Speed® válasza macko20 (#17366) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fanduct elven lesz megoldva (cellux..), a borda alsó ~1cme lesz nyitott. Így biztosítva, hogy a levegő arra menjen, amerre szeretném. Pont azért gondoltam a gyárira, mert viszonylag ritkás, kis légellenállású, főleg a széleken.
Ha nem válik be, jön a kiritkított TX3, ha az sem, akkor Shuriken..

(#17368) osonte válasza macko20 (#17357) üzenetére


osonte
senior tag

Csináltam rendes képet:

A vinyó azért így néz ki, mert 4 gumicsíkon lóg a levegőben... A kábeleket direkt nem rejtettem el, mivel cserélni akarom a tápkábeleket hosszabbra.

(#17369) szab.tam válasza osonte (#17354) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ügyes, okos megoldás. tetszik. :R

látom, te is használsz a winyóhalkításra némi szivacsot. én már elvetemültebben körbeágyazom őket....
a táp ventijét ha esetleg megforgatotd, akor tényleg kivülről beszípppantja, és felfelé fújja. hacsak nem melegíti át nagyon a levegőt, ez a jobb megoldás, mert besegít a gravitációs felfelé irányuló légmozgásnak. ha fentről szívná, az nagyon nem jó. :N

még egy példa, hogy le lehet húzni a csövekrőla lamellákat.
nekem sajnos pár hetet többen is állították, hogy ez nem lehetséges. emiatt sok kidobott pénzem, és így fölöslegesen megvett alumínium, réz bánta. mert más irányba kellett kisérleteznem.
ha korábban tudtam volna, hogy a mugen-ről is le lehet húzni a lamellákat.... :(( :(((
de ezt csak azután mertem kipróbálni, mikor már volt másik hűtő is.

de a példa igazolja, hogy valószínű az álatlános ez a rögzítés.

azt tudja-e valaki, hogy milyen szerszámmal, és hoy lyukasztják a lemezt, hogy a lyuknál perem alakuk ki, ami körbeöleli a hőcsövet, és távtartó is a következő lamelláig?

mert akkor ugye egy felületnövelési technika, hogy egyszerűen ritkábban, de hatalmas lemezeket fűzünk fel a csövkere. csak kellő hely kell, és rögzítés, hgyo ne tépje ki a lapot.

én msot már másfelé nyitottam, kb. 4 kiló aluprofil bordát dolgozik közvetlenüla csövekre. éppen esztergályos műszerésznél van, a hőcsövek járatait marja. pár nap, és a próbaszerelés, próbateszt meglesz. tolok majd képet.
annyora egyedi lesz, hogy picit hasonló van már, de koncepciójában egyedi lesz a világon. (szerintem.) :U

csak majd "múúúkoggy!" :DDD

ja, és mazsolák. :D
ventivel és vízzel mindenki tud hűteni. ezek nélkül! azzal már lehet arczoskodni. nekem már kezd elég nagy lenni. alakul. és ha bejön az új, aluprofil bordás hűtés, akkor mekkora pofám lesz má'. nem fog beférni a hsz. ablakba... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17370) szacsee válasza szab.tam (#17369) üzenetére


szacsee
nagyúr

"azt tudja-e valaki, hogy milyen szerszámmal, és hoy lyukasztják a lemezt, hogy a lyuknál perem alakuk ki, ami körbeöleli a hőcsövet, és távtartó is a következő lamelláig?"

Ilyen helyen dolgozom, csak nem PC-hez gyártunk alkatrészeket.

RI/OS közben kiléptetett, chrome meg elfelejtette, hogy mit is írtam (FF-ben csak backspace lenne)... szóval hosszú lesz, ha leírom ugyanazt. ;]

A lényeg, hogy mi hűtéstechnikához gyártunk elpárologtatókat, hőcserélőket, karolikus egységeket. A képen látható lemez 2m hosszú, szóval nem kis darab.
Általában a lamellák készítésekor 90%-ban a csőre felfűzik, a csövet megduzzasztják és utána ívezik, meg amit akarsz. Heatpipe-nél is ilyesmi lehet, ugyan nálam csak 1-2 olcsó HP-s hűtő volt, de látni lehetett, hogy a lamella végén elnyomás illetve lezárásként forrasztás van.
A lamella gyakorlatilag egy dobra felcsévélt aluszalag, ami a présgépbe fűzve több lépésbe kap egy kihúzást (távtartót). Ez azért is fontos, mivel ezen a részen érintkezik a csővel és itt adja át a cső a hőt az alu lemeznek. Ha nem így lenne ragasztani kellene hővezető ragasztóval, ami valljuk be elég drága mulatság lenne. Mi vékony falvastagságú csővel dolgozunk, ezért nem nehéz lefűzni a lamellát a csőről. Kell hozzá egy célszerszám amit otthon meg tudsz könnyedén csinálni. Fogsz egy vékony, de merev pl 2cm széles lemezt.. pl kor alias saválló, vagy sima acéllemezt. Ne legyen túl vastag, hogy beférjen a lamellák közé kényelmesen. A lemez egyik végét bemaratod, bereszeled fél oválpálya alakúra. A bemarás / bereszelés szélessége a cső+ 2x lamella vastagsága legyen.
A lamellákat egyesével távolítsd el, mert több esetén összetorlódhat, összefeszülhetnek.
Körbe-körbe mész a csöveken és óvatosan forgatod a lemezt mint egy csavarhúzót. Ne sokat feszítsd egyszerre, mert ha nagyon meglazul és a felfűzendő cső átmérője is akkora mint a leendő csőé, akkor löbögni fog rajta és nem lesz jó a hőátadás sem.
Nagyjából ennyi, még visszanézek majd, ha van kérdés.

(#17371) szacsee


szacsee
nagyúr

Van pár közeli képem is kisebb lamelláról.
Így néz ki közelebbről a kész lamella.

Ilyen pedig felfűzve.

(#17372) szab.tam válasza szacsee (#17370) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

ezt majd még párszor elolvasom.
a lemellák eltávolítása világos, mert már megettem...

a lemezlyukasztás még teljesen nem. de átrágom. :K

ha ilyen szaki vagy. ( :D )
a conrad-on kívül tudsz esetleg ötletet hőcső beszerzési forrásra?
mert a mugen bontása kínomban történt. igaz, valszteg jobban járok vele, mint bármivel.

de a vga-nál ezt nem tudom eljátszani, mert nincs az a gpu hűtő, aminek így kimerednek a csövei. és kihajlítani sem lehet őket. tehát a kopasztásos technika lehet, hogy működne, de nincs értelme, mert nem tudok rádlgozni 10-20 kiló alumínumot, ami minimum szükséges lesz 250w leadására...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17373) szab.tam válasza szacsee (#17371) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#17371)

ez miez?
a rézcsövekben mi van? azok hőcsővek?

vagy abban valami hűtő-, fűtőrendszer folyadéka, gáza megy?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17374) szacsee válasza szab.tam (#17372) üzenetére


szacsee
nagyúr

Annyira nem vagyok szaki, csak sima melós. :D
A lényeg, hogy a lamellagyártó gép is több lépésben húzza ki a megfelelő méretre a kihúzást.
Általában ezt külön erre a célra gyártott gépek végzik, házilag elég macerás.... bár ha kikísérletezed a szerszámot hozzá, akkor azt legyártatva mehet a sorozatgyártás is.
Lehet számoltatni mérnökökkel, akik kihúzás magasság / lemez vastagság függvényében dobálóznak majd robbanási hézaggal, meg mindenféle földi jóval, de nagyon drágák ahogy hallom.
VGA-nál igazából lövésem sincs hogy passzívban mekkora felület kell ahhoz, hogy elvezessen 250W-nyi hőt. A baj az, hogy zárt gépház esetén lehetetlen, esetleg a gép oldalát is használva bordaként, vagy a gépen kívülre tett lamellázással.
HP-t nem tudom hol lehet még beszerezni. Volt egy HP project házilag cikk, kérdezd ott a készítőt, hátha tud segíteni, vagy ha a neten túrsz kiszámítási egyenletet... hány köbcenti térfogat esetén mekkora a betöltendő gáz mennyisége... no meg milyen gáz, akkor hajlékony 4-5-6-os vastagfalú csőbe betöltve oda tekered ahova akarod. Kérdés az, hogy a Heat-Pipe elve működni fog-e tetszőleges elhelyezéskor. Lezárás még 1 kérdés, mert nem tudom milyen gázzal dolgoznak, hogy lehet-e kemény-forrasztani, vagy elektromos úton kell megoldani a lezárást.. bár ott is akad némi hő az eljárás folyamán.

"vagy abban valami hűtő-, fűtőrendszer folyadéka, gáza megy?" - bingó!
Attól függ, hogy hőcserélő, elpár, karolikus egység-e vagy mi lesz belőle, ha kész lesz.
Hőcsöves cuccot nem gyártunk .... sajnos.
Hűtőközeg tekereg benne hogy pontos legyek... néha fűtőközeg. :D

[ Szerkesztve ]

(#17375) macko20 válasza szacsee (#17371) üzenetére


macko20
őstag

Álomgyár..!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17376) szab.tam válasza szacsee (#17374) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hp-t nem gyártok házliag. olvastam a cikket, már fel is vettem a kapcsolatot pár hozzálrtővel. sajnos olcsó forrást senki nem tud.

rövidesen megtudom, hogy 80-120w-hoz mi kell. a mugent használom fel, és kb. 2*2 kiló, 2*50 centi aluprofil hűtőbordát. a bordázatot meg tudom növelni akár 1-2 nm 0.5-ös lemezzel is.
tehát meg fogom tudni, kb. hol a felfűtési határ.

a külön erre vett ház totál nyitott, agyonlkékelt, és a hőleadó felületek kívül (is) lesznek. ezeken a terveken már túlvagyok. a végleges megvalósítási fázis megy. :))

a proci hűtésnek mennie kell. :K

a vga-nál leszek gondban. oda koncentráltan kis helyre kell zsúfolnom minél több, baromi drága hőcsövet. a 8mm-es conrad (3-3.5k/db.) a gyártó szerint 70 fokon 55w hőt bír elvinni. ezt túl kell méreteznem. 8 db-ot tervezek. vagy átalakított fullcover vizesblokkba lesz beaplikálva, vagy lehet hogy az olcsóbb "b" terv lesz. a nyákborda elég fejlett, így arra hővezető ragasztóval rögzített alulmezekkel lefelé és kifelé irányban növelek felületet. és akkor csak egy egyedi gpu blokk + lefogató kell. ami a lemezek közt kijön a ház oldalirányába, és ott csatlakozik a hatalmas bordákhoz. és persze kellenek a csövek, hőátadó, madj a bordák. de megspórolok 23k-t,a vizelsblokk árát. és kompatibilis lesz későbbi vga-kra, csak lefogatás kérdése.. a fullcover vizesblokk nem...

conrad-nak egy előnye van, hogy hajlítható. és a vga hűtés kialakításánál ez elengedhetetlen.

csak ezeket már annyiszor leírtam, hogy sokaknak unalmas lehet... :B
csak amíg írkálok, addig is újabb 5letek ugranak be.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17377) szab.tam válasza szacsee (#17374) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most nincsenek nálam a cuccok, de múltkor rögzítettem az ötletelést.

1. rájöttem, hogy a lemezek eltávolíthatóak:

2. el kezdtem gonolkozni, hgy lehetne a bordákat beledolgozni, hogy megnövekedjen az alutömeg, és nőjön a felület is. de itt elég nehezen vánszorogna át a lemezekről a nagy bordákra a hő. kicsi az érintkeő felület.

akkor talán a lemezek eltávolítása után felűzni szemből? olcsó megoldás lenne, de itt szintén kicsi a hőátadó felület, csak most a csőnél...

ekkor megnézem elforgatva:

lemezek eltávolít, és így lesz. csak a kis téglatest helyett egy nagyobb, laposabb darab lesz, amivel nekifogom a csövet a bordáknak. és oda lesz bemarva 2*5 db, 6 mm-es furat. a borda, és a tögzítő téglatest 10 centi hosszan teljesen körbeölelik a csöveket.

jobban értehő akkor lesz, ha beépítem a házba. ott lehet majd látni a ház tetején a rögzítést. azok átmenő 6mm-es kroacél rudak lesznek, amin a bordák lógni fognak, mint kolbász a füstölőben.... :DDD
a nehézség az, hogy a távolságokat ponosan be kel lőni a tartófuratoknál. mert vagy húzza fölfelé a lapot, vagy nem tartja. bármelyik esetben tépi ki a lapot a mugen-nél fogva
a bordák meg felül ki fognak ágaskodni, mint az amcsi autókon a légbeömlők... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17378) macko20 válasza szab.tam (#17377) üzenetére


macko20
őstag

Erre kiváncsi leszek..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17379) szacsee válasza szab.tam (#17377) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majd kiderül hogy szuperál.
A sanda gyanúm az, hogy nagyobb felületen kellene érintkeznie a hőcsőnek a bordához.
Anno a Zalman csinált DHP-s hűtést masszív alu bordával (nem lamellával), ott a GPU blokk-on érintkezett vagy 4cm hosszan, a bordán meg majdnem végig ért.
Lehet csak alulbecsülöm a bordádat, vagy a megoldást, madj kiderül miképp muzsikál.
Only CPU-nak elegendő lehet, de VGA-nak kevéske.
Várom a teszteket! :)

(#17380) macko20 válasza szacsee (#17379) üzenetére


macko20
őstag

Erre gondolsz ?ezzel csak kis teljesitményű vga-t szabad irodai célokra használni ,ha komolyabban használod kell rá a venti...elég sok VGA-t megsűtöttek vele....van belöle 2 csőves is de ez akadt a kezembe...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17381) Sandrew válasza macko20 (#17380) üzenetére


Sandrew
őstag

Ráadásul nem is hőcső hanem a cső belsejében valami kábel megy... Nekem Ati 9250-et alig tudta hűteni :W

(#17382) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igen, ez a jó öreg zaman. volt nekem. 9600pro volt a határ, amit elbírt, de oda sem ártott venti. volt is hozzá gyárilag, opcionálisan.
az szerintem teljesen hőcső volt, hatékony. nagyonn jól átvitte a hőt a szendvics távolabbi felére is.

ezt nem lehet összehasonlítani 10 db hőcső, csövenként 10 centis hosszában, teljes hengerpaláston való érinkezéssel. más kategória...

ööö. nagyobb felületen? :F az összes cső, majdnem teljes felületén érinkezni fog. a nagy bordák talpával, a bemart járatban, és rögzítő téglatest, szintén bemart vályúiban..

a mugen csöveinek nagyságrendileg 10*kb30w-ot, azaz 300w-ot el kéne vinniük. az más kérdés, hogy a talpnál eleve nem tudja felvenni, és utána meg átadni a bordának.
és a bordán belül is kérdés, hogy tud fölfelé áramlani a hő a legtávolabbi pontig. mert ha túl lassan, akkor is gond lehet.

de erre a q9550-nel csinálam már passzív üzemmódú kisérleteket. nem rögtön lesz 80 fokos, hanem nagyon lassan. linx alatt, 3.4ghz-en is kell neki vagy 10 perc. tehát van idő. csak a mugennél a kis tömeg már nem bírt 10 perc után több hőt felvenni, mert a sűrű lamellázat megakadályozta a passzív módon való leadást.

erre alapozom azt, hogy lesz idő a hőnek "felkúszni" a bordákon. tehát nem ott fog "tömörülni" a hőcső környékén.

de mindez csak az összerakás után derül ki.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17383) Bakitm válasza szab.tam (#17377) üzenetére


Bakitm
tag

Én arra gondoltam hogy ahogy az utcsó képen van a borda tömb, ott a hőcsöveknél kicsit bekéne marni a bordatömbbe és vájatokat is kéne bele készíteni, hogy vissza lehessen tolni az alap mugen lemezeket, így meglenne az alap lemezes kinézete aminek két oldalán ott a nagyon nagy borda tömb ami a képen is van.

(#17384) szab.tam válasza Bakitm (#17383) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem lehet. 1 db. lemez marad rajta, csak azért, hogy a csövek párhuzamosak maradjanak, mert különben kicsit összeugranának. a borda majdnem olyen széles, mint a csövek hossza. és azok be lesznek marva, mint már többször írtam is.

ilyen teljes lemezből a mugenen össsz csak pár darab volt. ezek feladata a stabitás. és kb. 200 db kis lemez, ami csak páronként kötötte össze a csöveket.

ha kevés lenne a felület, már ki van találva pár hely az ágaskodó bordán, ahová ha kell, akár 1-1.5-2(!) nm felvágott alulemezt is hozzá tudok dolgozni.

tehát ha valahol a hőáramlás nem akad el, akkor nem lehet gond, mert felületet tudok növelni. de bízom benne, hogy nem kell. mert ha kéne, az előre vetítené a vga hűthetetlenségét.

viszont, ha cpuz ezzel a mennyiséggel megelégszik, akkor 90%, hgy a gtx480-at is legyőzöm.... (akkor már csak pénz kérdés)

van pár durva elképzelésem:
a cpu hűtés mindenképen a házba, házhoz szerelten lesz megoldva.

de a vga-hoz más tervem is van. a gép közelében van egy 60 mély, 240 magas szobai gardrobé szekrényem. klasszikus kika bükk, alu színű fogantyúkkal. annak az oldalának simán neki tudok szerelni álló módon, távtartással 4 db. 13*240*-es bordát. nem is nézne ki vészesen hülyén. odapróbáltam. ez asszem kb. 40 kiló.
alul, kb. vga magasságban kialakítok egy furatokkal tarkított, sima felületet, ahol neki lehet csavarni a vga-ból kijövő hőcsövek végére rakott hőátadő blokkot. a gépet egyszerűen nekitolom az oldalából kikandikáló motyóval, és összecsavarom 2*2 pillangóval...

csak ezek után a ricsi mellé be kell integrálom a bejárat elé egy fémtolfémtolvaj detektort...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17385) molnarpeter válasza szab.tam (#17384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"csak ezek után a ricsi mellé be kell integrálom a bejárat elé egy fémtolfémtolvaj detektort..." :DDD Sok sikert :D

mp

(#17386) szab.tam válasza molnarpeter (#17385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17387) osonte válasza szab.tam (#17369) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi. :R

A táp nem csinál nagy légmozgást 550-s fordulaton megy. Az a baj ha megfordítom benne a ventit akkor kintről egy csomó port szív... Lehetne szűrővel megoldani, de akkor pár hetente kellene tisztítani. Ja ás légszállítás is csökkenne, ami alapból alacsony. Pár centivel magasabban már alig van por.

Igazából 28 fok van a gépben alaplap szerint egy egész napos üzem után. Majd akkor esetleg elkezdek játszani a levegő irányával, ha szigetelve lesz a gép. Úgy már érzékenyebb lesz a gép.

(#17388) szab.tam válasza osonte (#17387) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én sosem értettem ezt a pc-s porfóbiát. engem az zavar, ha a lakkfeketén ott van a por. letörlom. de belül? múltkor egy ventis seasonic tápot vittem valahová, mert vettem tőle egy zen-t, és kellett neki valami a gépbe, amíg kapott másikat. előtte majd 3 évet ment 24/7-ben. nehéz elképzelni, mit csinált amikor a gyanútlan delikvens belefújt egyet a kezében tartva.... :D

a másik 4 évet volt a gépben. igaz, lényegesen kevesebbet volt használva, de alulról szívta a parketáról a port. (cm690, alsó táp.)

és akkor meg mi van?
a kondik allergiásak a poratkára, és tösszögni fognak éjszaka?

a légszállítáa akkor hatékony, mégha kisebb is, ha a gravitációs áramlást segítjük. nem amikor 2x-es erővel ellene dolgozunk.

a beömlésre a legjobb hely elöl és alul. általában. mert ott hidegebb van, mint hátul. a következő alul és hátul. és a levegő felül menjen ki, ha nem tud, akkor lehet a hátul felül.

ha sok bővítőkártya van, akkor jöhet szóba az elölről hátra irány, mert párhozamosan tud menni a levegő a slotokkal.

utóbbi hónapokban csak a hűtéssel kisérletezem. minél kisebb aktív légáram melletti hatékonyság növelés a cél.

erre a legjobb eszköz a gravitációs légmozgás, kéményhataás kihasználása. ha a meleg levegő fölfelé tud áramlani, akkor alulról magától húzza be a hideget. és minél mlegebb van, annál erősebben száll fel, és a hideg beömléás is annál intenzívebb. de elég egy ponton folytani, és anbnyi. pl. a visszafelé szívó tápventivel...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17389) szab.tam válasza osonte (#17387) üzenetére


szab.tam
nagyúr

" táp nem csinál nagy légmozgást 550-s fordulaton megy."

szerkk idó.... :((

nálam, ha a3.4ghz-es profilt használom, a lnagyobb ventifordulat a gépben valahol 350-400 között van. az egyik ilyen visszafogott s-felxet elforgatva rágányoltama ninja copper tetejére, (tehát nem hátul van), és így jobbak letteka hűfokok. most teljesen, oszlopszerűen fölfelé fújnak a ventik, (1 kivétellel, de ez hosszú, és érdektelen...)

hátul passzív táp rácsán be, táp tetején lévő rácson fel, 480 zalaman hűtőjén kicsit kilógó 12-es s-felx felfelé, és a cpu hűtő tetején szintén felfelé. ennyi...

ez a ház becsomagolósdi is hülyeség. inkább nagyon kis fordulatú ventik kellenek, és sok rács. és a levegő magától szépen megy.
nem. sokan csinálnak 2 lyukat, beraknak 1600 rpm-es vinnyogókat, és elmondják a levegőnek, merre is kell a házban leírni a kötlező kanyarokat...
és megy csodálkozás, hogy hangos és meleg...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17390) osonte válasza szab.tam (#17389) üzenetére


osonte
senior tag

Ez lesz a harmadik ház amit (autóba való) bitumennel szigetelek. Azért amiket bitumeneztem ott pl. nem kellett szivacs + gumi a HDD-nek, mert esélye nem volt a háznak átvenni a rezgést. A DVD írónak sokkal tompább hangja van és amikor az ember megfogja az oldallapot nem lehet hajlítgatni... Szóval nem rossz érzés egy 6 kg-os 0.6 mm-s lemez házból csinálni 11 kg-osat ami masszív erős és még halkabb lesz.

(#17391) szab.tam válasza osonte (#17390) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jón 5let. pláne, ha bevált, nem vitatkozom. :C

én most inkábba venti nélküli, ementáli típusú utat járom.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17392) macko20 válasza Sandrew (#17381) üzenetére


macko20
őstag

Akkor Te megnézted a belsejét.A "gáz" gyorsan elillan belőle és belűl egy tekercselt fém szál van vszínű a hajlitáshoz ,hogy ne törjön meg a cső

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17393) Sandrew válasza macko20 (#17392) üzenetére


Sandrew
őstag

Neten volt róla egy kép/teszt. Régebben bukkantam még rá. Ez ilyen "occó" hőcső.

(#17394) szab.tam válasza szab.tam (#17377) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(3x beteszem, mert on:
gány, lég, passzív topic...)

ápdét. megjött a hűtő.

félig összerakva. a felső rudazat nem hőcső, hanem csak tartók. mint ahogy a fekvő bordák sem hűtenek, csak praktikum.

bent a helyén, összerakva.

és közelről...

tapasztalat. a játékos konfigot nem szedem szét egyelőre, mert féltem ekkora súlyok alatt.
így ez egy régebbi lap, passzív 8400gs, E6300@1860@2660mhz@1.35vbios@1.3 load....
kis idő után idle 55-60, pime akármennyi idő után 72-74 fok.
nagyon kevés pasztám volt, így csak a csövek kaptak. a két alutömb között porzik....
biztos jobb lenne megkenve.
és sajnos van tervezési hiba, amit már előre sejtettem: a bordázattal nem párhuzamosan állnak a csövek, hanem merőlegesen. (mert máshogy nem is tud...). azaz pont maguk csövek vannak az alutömbökön belüli, felfelé irányuló hőáramlás útjában. egy idő után így is átmelegszik az egész. a borda alja és teteje közt jól érzékelhető a hőkülönbség. tehát a bordák méretét a hőcsőtől távol nem érdemes a végtelenségig növelni.
inkább a hőcsövek közvetlen környezetét kell megtámogatni + felülettel. pl.a felfogatásnál belül. annak is bordának kéne lennie. csak hát ugyanilyen, mint kívül van, már nem fér be, mert nem lehetne rögzíteni. azaz nehezen.
valami más megoldást kell kitalálnom. de az út határozottan járható.

már tudom: a vga-nál egyeteln út maradt: átalakított fullcover vizesblokk, és belőle 8 db hőcső, a leghosszabb: 40 centis. és legalább 20 centi hosszan kell a bordákkal érinkezzen úgy, hogy a csövek jól eltávolodjanak egymástól. de ez a megvalósítás odébb lesz. először ezt kell hatékonyabbá tenni, utána a házat rendbetenni, majd beköltözik a nagy konfig. csak az egyik oldal nem lesz befejezve, ahová a vga hűtőszörnye fog kerülni.
(az pedig már csak pénzkérdés...)
a q9550-em egy kifejezetten hűvös példány. hivatalosan ugye magasabb td, mint az E6300, de megkockáztatom, hgy a gyakorlatban pariban lesz...

ezzel kapcsoaltban kérnék segítséget:
nekem valahol az everest kiírt proci pillanatnyi fogyasztást. de itt nem látom. valszeg nem támogatja(?).
de egyszer láttam egy progit, amiben táblázat szerűen mindenféle diagnosztika ki volt írva, még talán a gpu fogysztás is. nem tudja valaki, melyik ez a progi?
(előre szólok: most nem kell megmagyarázni, hogy a szoftveres mérésnek semmi érteme, mert nem ez a kérdés..) :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17395) TROG AIR válasza szab.tam (#17394) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Jóideje figyelemmel kísérem.....hát ember......irigylem a türelmed.....
....én már rég felgyújtottam volna.....mindenestre grat.....kiváncsi leszek a végeredményre... :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#17396) szab.tam válasza TROG AIR (#17395) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

igen, már valóban kicsit szappanopera jellegű. csak berényi miklós nem q***ta még meg benne izaurát...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17397) macko20 válasza szab.tam (#17394) üzenetére


macko20
őstag

Ha lenne még türelmed +kedved+kp akkor a 40cm höcsővekeböl a bordákra hosszant is tehetnél azok elvinnék a hőt....:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17398) Beretvás válasza szab.tam (#17394) üzenetére


Beretvás
addikt

Hy. Gratulálok szép munka ,ég ha nincsen is kész..Ám a program amit te keresel az valoszinüleg a CPU-Z, Remélem tudtam segiteni. Sok sikert a további munkához.

(#17399) Pug válasza szab.tam (#17396) üzenetére


Pug
veterán

Ha szabad érdeklődni, akkor eddig neked mennyibe fáj a "forgatás"? :U

(#17400) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#17246) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Újabb adag gányolmány: Quantum HDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.