Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) macko20


macko20
őstag

Sikerült elfogadható áron venne "dremmelt" az,első darab 2 perc után megállt,a második csere után már birja ,fokozat nélkül állitható a sebessége ...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17202) Adonimus


Adonimus
aktív tag

A múlthéten unalmamba csináltam egy 'óvszer LED villogót' .

Ez egy próbadarab volt. A gumi felfújása után beledugtam alul egy LED-et és mindezt egy kis műanyag talpra helyeztem. A kábelt beledugtam a mélynyomóba és kész a villogó. Majd kell egy erősebb LED és egy potméter amivel le lehet majd venni az áramból, mert így hamar elpukkan a LED-ecske. :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#17203) macko20 válasza Adonimus (#17202) üzenetére


macko20
őstag

Azért egy képet csinálhatnál...róla

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17204) geprombolo


geprombolo
senior tag

Találtam valamit a jutyubon, ha sok időm lenne, meg is csinálnám. Winyó-óra.
Mellékesen a tegnapelőtt barkácsoltam, volt egy régi 10 wattos neonom (starteres, hosszú fajta), ami valamiért vagy a csövet zabálta, vagy nem ment. Ott ette a fene már két éve, mert lecseréltem egy elektronikusra. Muszáj volt vele valamit csinálni, így kibeleztem egy széttört 10 wattos energiatakarékos vackot, a vezérlő elektronikáját beletettem a neon alá a ballaszt helyére, starter kiiktatva, minden szépen bekötve és működik!
Akkor itt van a remekmű!

A második képen látható az elektronika a ballaszt helyén

A harmadikon meg látszik az übergány elektromos szigetelés, amit az elektronikára tekertem, nehogy letesteljen

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17205) macko20 válasza geprombolo (#17204) üzenetére


macko20
őstag

Sajnos az 5 évig jó pilpszes energia takarékos 2 év alatt kidölt már tudom mire lesz jó....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17206) NEMO1968 válasza geprombolo (#17204) üzenetére


NEMO1968
őstag

Gyönyörű óra.
Sajnos visszafelé megy,és néha túl sok rajta a mutató :D .
Szobadísznek meg zajos egy kicsit :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17207) NEMO1968 válasza molnarpeter (#17199) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jó,de azért nem kellett volna befalazni szegényt :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17208) macko20 válasza NEMO1968 (#17207) üzenetére


macko20
őstag

A befalazott részen biztos nem törik meg a kábel....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17209) Adonimus válasza macko20 (#17203) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hát azt sajnos elfelejtettem de már ki is dobtam. Majd megcsinálom újra :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#17210) geprombolo válasza macko20 (#17205) üzenetére


geprombolo
senior tag

Akkor hajrá, lehelj új életet abba az elektronikába! Lehet, hogy a nagy cső tovább fogja bírni, mint 2 év. Csak azt kell megnézni, hogy belefér-e a cucc testébe az elektronika. Nekem is csak ferdén fért el, rögzítésről nem is álmodtam. Viszont simán felhasználtam az eredeti neon vezetékeit, csak át kellett kötni.
Mondjuk azt frankón nem értem, hogy miért nem lehet fűtés nélkül megoldani a neont? Mert a mindenféle energiatakarékos cuccban is van fűtőszál ugyanúgy, mint a hagyományos fénycsőben. Tudomásom szerint 500-700 volt feletti fesznél már nincs szükség fűtésre, hidegen is elhagyja az elektron a vezetéket. Egyszer régen csináltam is egy olyat, képes volt a cső oldalán is keresztülnyomni a póvert. Jó játék volt! :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17211) geprombolo


geprombolo
senior tag

Minden informatikusnak utólag kívánok sok BOLDOGSÁGOT aNYÁKnapja alkalmából! :DDD Bacsistól koppintva. :B

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17212) Motar


Motar
tag

Sziasztok!

Házi barkácsra adnám a fejem, ha tudnám hogy álljak neki! :P
Van egy [ilyen] házam.
2 problémám van, az egyik ahogy a teszt is írja elől nem jön be levegő. Hiába raktam be előre egy ventit a HDDkhez, mintha ott se lenne. Gondolom ezt nem is tudjuk megoldani (azért ha van valakinek ötlete, szivesen fogadom)!
A másik, hogy a ház tetejére szeretnék egy likat vágni és egy ventit oda rakni a jobb hűtés érdekében. Ehhez kellene tanács hogy hogy is tudom én azt kivágni hogy ne legyen extra csúnya. Illetve hogy hogy fogassam oda a ventit belülről úgy, hogy a tetjén ne álljanak ki a házból a csavarok!
Előre is köszi :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#17213) dewil666 válasza Motar (#17212) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Csak ötlet: ne vágd szét a tetejét! Ha hátul van egy 12cm venti + a tápegység is ott van annak elégnek kell lennie a levegő kihúzásának a házból.
Előre is egy 12cm-es venti kell és az előlap(műanyag) alját (alulról) ahol a két oldala felé domborodik kivágod, hogy tudjon levegőt szívni. Azért az alját mert így nem lesz csúnya és feltűnő.
De ez csak egy ötlet illetve két ötlet :)

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17214) NEMO1968 válasza Motar (#17212) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha netán mégis a háztető vágására adod a fejed,a munkamenet a következő.
Körzővel berajzolod szépen,mekkora likat akarsz vágni.
Fúrógéppel körbefurkálod,sok furat lesz egymás mellett.
Minél közelebb,annál jobb.
Azokat a vékony falakat fűrészlappal,vágóval(amid éppen van.nem ismerem a szerszám és gépkészleted :) )átszakítod.
Kapsz egy gyönyörű cikkcakkos szélű lukat,amit reszelővel,fúróba fogható BOSCH-kővel lesimítod,majd lesorjázod.
Már készen is vagy vele.
Venti csavarjai helyét kifúrod,egy nagyobb fúróval kisüllyeszted és süllyesztett fejű csavarokkal odafogatod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17215) Motar válasza dewil666 (#17213) üzenetére


Motar
tag

Szia!

Először is köszi a választ!
Azaz igazság hogy sajnos nem elég a 2 venti, mert nálunk elég nagy a por (parketta + kutya) és leragasztottam minden nyílást kivéve a VGA és a proci felőli lyukakat. Oda viszont porszűrőket raktam be, ami bár nem nagyon, de azért visszafogja a légáramlatot. És mikor játszom akkor érzem (kézzel mérve) hogy hátul ömlik ki rendesen a meleg levegő.
Szal ha valaki szépen meg tudja csinálni, akár el is vinném a felső elemet hogy kifaragja nekem kisebb kárpótlásért cserébe =)
Az alját kivágni? hmmm... ez végülis nem rossz ötlet. Csak azt is be kell porszűrőzni rendesen, mert elég közel van a földhöz :D De szerintem ezt kipróbálom. köszi :R
Elől egy 12es AC PWM van amúgy.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#17216) Motar válasza NEMO1968 (#17214) üzenetére


Motar
tag

Hát ez nem tűnik olyan túl egyszerűnek :D
Fúró mondjuk van, a körzőt is megoldom és valahogy át is szakítom a kis cuccosokat.
De az a bosch-kő az hmm, azt se tom mi :B Lehet egy ráspollyal neki feszülök inkább :D
Végülis kivitelezhető, már csak neki kell állni. :P Na majd hétvégén lehet nekiállok a remekműnek. Köszi az ötletet.

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#17217) dewil666 válasza Motar (#17215) üzenetére


dewil666
őstag

Az első venti rács elé kell a porszűrő és meg van oldva.
Én a régi házam oldalát (2db 12cm lyuk) flexxel vágtam ki a nagy részét és azután fúrógép és a hozzá való köszörű kő. Ha esetleg a flexet kipróbálod fontos hogy a ház belső felét rajzold be és onnan vágd. És kisebb lyukat mint az eredeti méret így majd lehet finomítani a köszörű kővel.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17218) Motar válasza dewil666 (#17217) üzenetére


Motar
tag

Természetesen csak a befelé áramló lyukakra raktam szűrőt, de abból 2 van :)
Flexem sajnos nincs, úgyhogy az kieseik. Azért köszönöm. :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#17219) macko20 válasza Motar (#17212) üzenetére


macko20
őstag

Az előlap mögött volt fém rács ami mögé tetted a ventit,ha igen azt ki kéne vágni...
most nem rég szereztem egy kör kivágót furógépbe ,de még ázik a csavarlazitóban...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17220) NEMO1968 válasza Motar (#17216) üzenetére


NEMO1968
őstag

Bonyolultabb elmondani,mint megcsinálni. :D .
A BOSCH-kő 50-80mm átmérőjű köszörűkő,aminek szép fényes szára van.
Annál fogva foghatod mondjuk fúrógépbe.
Lehet barkácsboltban is kapni.
Ha rászánod magad,hogy vegyél,furatköszörűkőként is kérheted.
Fehér,piros,szürke színekben.
Sajna nincs most itthon,vagy csak nem találom,nem tudok képet feltenni róla.
Én a pirosat vagy a szürkét ajánlom,tartósabb.
Persze a reszelő sem rossz,csak tovább tart.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17221) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

ezt két helyre is beírom, léghűtés + gány topic... :B

vékony alu lemezkékre, lamellákra lenne szükségem. olyanokra, amik a proci hőtőkben vannak a hőcsövekre felfűzve. múltkor már kérdeztem hasonlót, de akkor a cél a hőcső kinyerése volt. most a lemezé. van-e olyan hűtő, ahonnan le lehet húzni a lemezeket, mint a saslikról a cuccot...
vagy honnan szerezzek kb. 150x50, 150x100-as vékony alulemezeket. vagy esetleg más méret is jó lenne, de ne táblában, mert fel nem tudom csíkozni. nincs lemezvágóm, semmim...

5let?

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17222) szab.tam válasza szab.tam (#17221) üzenetére


szab.tam
nagyúr

közben megláttam, hogy a régi lelőhelyemen van ilyen.
itt a táblázat.

nem tudtam, hogy nemcsak lemez, hanem szalag formában is van. azt könnyebben feldarabolom. vagy 150 vagy 200-as széleségűt fogok venni.

de a hűtőkön milyen vastagság szokott lenni kb? (nincs tolómércém sem, nem tudom megmérni...)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17223) dewil666 válasza Motar (#17218) üzenetére


dewil666
őstag

Kíváncsian várom az eredményt :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17224) macko20 válasza szab.tam (#17222) üzenetére


macko20
őstag

Este ha meglelem a mércét megírom,tőbb hűtőét.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17225) szab.tam válasza macko20 (#17224) üzenetére


szab.tam
nagyúr

este. :U addigra én már megjárom a bótot.... :D
a kezembe fogom, és majd találomra eldöntöm. asszem minél vékonyabbat fogok venni. olyat, ami még nem hajlik el csak attól, hogy ránézek. (csák móric nem lesz a közelben...) :D

(#17219)
az eszköz aképen olyan, mintha megjárta volna fűrész valamelyik részét. enyhén horroros. :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17226) szab.tam válasza macko20 (#17224) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de mindegy, mert csak 200*0.2-es van. lágy. majd meglátom... :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17227) macko20 válasza szab.tam (#17226) üzenetére


macko20
őstag

Na meglett
0,5mm a CM Ufo,Accelero S1,
0,4mm sapphire hd 4870 hűtés

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17228) szab.tam válasza macko20 (#17227) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

0.4-es rezet vettem próbára.
jó gyenge áruk van. 2 db100*360mm csík 1.600,-.... (33 deka, vagy valami hasonló.)

a 0,2 -es alumínium szalagból is vettem, mert az olcsó volt. 3.00*200mm 500,- volt. az jó lesz bohóckodni.

de már látom, hogy a mostani elképzelásem nem úgy fog működni, ahogy szeretném. arra gondolotam, hogy a mugen lamelláit oldalirányban megnövelem, kicsit szellősebben hagyva a passzív hűtés miatt. a hőegy részét el fogja vinni, de ugye csak a széléről. a hőcsövek közti belső sáv nem fog tehermentesítődni ettől annyira, mint szeretném. de majd holnap derül ki, amikor ezt a 33 dekát felcsíkozva felaggatom. a hővezető ragasztó is csak holnap jön. 28 db. 50*100 mm-es csíkkal tudom növelni a felületet. kérdsé, hgoy látni fogom-e hőfokban. de ez sok mindentől függ majd.

csak előtte a ramokat is fel kell + bordáznom, mert ha véletlenül maradnak a lemezek, utána már nem férek hozzájuk. arra vettem kis bordákat, amiket csíkokra fűrészelek, és szintén hővezető ragasztóval ráteszema gyári hűtő sima felületeire.

lesz itt holnap estére némi gány.... (mert már nagy a gányigény.) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17229) macko20 válasza szab.tam (#17228) üzenetére


macko20
őstag

Na hol vannak a képek..?
Addig is tesztelgettem alu-n az új fogászati furókat...:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17230) szab.tam válasza macko20 (#17229) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sok lé megint ablakon kidobva, színesfémek gyűlnek, (alumínium és némi réz...) és jópár csík kétoldalú, hűvezető ragasztó. (fele elpocsékolva...)
kudard kudarc hátán, vannak fényképek, de minek... :(((

mugen 2-re rátettem + toldalék lemezeket, (nem keveset), ramra is + kis bordákat fűrészeltem. proci, ram így ellenne passzívan, de vagy a nb, vagy a fet vagy akármi túlmelegszik. (a + lemezekre szépen átmegy a hő, kb. 2x-esére növeltema lemezek felületét, tehát ez jól működik.)

fele +bordát a mugenen rajtahagytam, a másik felét leszedtem, és visszaraktam a 45 fokban beforgatott ventit a vga-ra állítva.

bosszúból felhúztam kicsitmegint a frekiket, de a ventiket vissazvettem 400-ra.

most egyelőre a tököm televan. inkább racsnizok a szabadidőmben. babra munka, de jobban megéri, mert szórakoztatóbb, és több a sikerélmény, mint az elmúlt napok barkácsában....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17231) macko20 válasza szab.tam (#17230) üzenetére


macko20
őstag

Ha írsz alaplap típust ,megnézem a FET,és NB bordákat ,hátha van olyan amivel célt érsz...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17232) szab.tam válasza macko20 (#17231) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

köszi, de sehogy nem jó. a mugen olyan alakú, hoy akárhogy forgatom, valamire nem tudok nagy bordát rakni.

most elfogyott a lendület. ráadásul a ramok +bordázása után neegyed óráig el sem tudtam indítnai a gépet, azt hittem, megsütöttem valamit. de valszeg a 2. ram alsó rögzítője nem volt bekattanva. de akkor még nem voltak fent a mugen + lemezei. ha azok be lettek volna már akkor ragasztva, hozzá sem fértem vonla ramokhoz. jó, hgo yelőtte külön teszteltem a ramok melegedését. tripla szívás is tud lenni....

köszi, de most semmi nem kell. :N

"kiégett a viccrelém. túlterheltem..." - gyk: by eric cartmen

egyébként asus p5qd turbo

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17233) macko20 válasza szab.tam (#17232) üzenetére


macko20
őstag

Kárr ...
Most bontottam ilyet :

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17234) macko20 válasza szab.tam (#17232) üzenetére


macko20
őstag

A házban sok helyed van?
Holnap kiásom a fet hűtőket,ha jól emlékszem volt ilyenre höcsöves

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17235) szab.tam válasza macko20 (#17234) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a lapon a felső és oldalsó hátulra első bordáknál lenne hely .

a nb-nél, ahol a legjobban kéen, szeinte semmi. de a lapot sincs nagyoin kedvem megint kivenni.

most ugyanazon az órajlen minden, és fut a linx. ott az 1. kör után hibával leállt. pedig frekik, feszek ugyanazok. tehát valami túlmelegedett. és szerintem csak a nb lehtett.

de azért csessze meg az alaplap gyártója. a létző legkisebb, bios-ból adható feszt kap minden alaplapi cucc. (rendre 1.1v). így akkor sem lenne szabad túlmelegednie, ha hajszárítóval sütögetném.

és ráadásul a feten, nb-en idóta íves lemezek, még az sincs, hogy hozzáragasztok, vagy fejjel lefelé beletuszkolok + bordákat, mint a passzív htpc-mnél...

köszi az ötleteket, de most legalább egy hétig szerintem foglakozni sem akarok vele...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17236) molnarpeter válasza szab.tam (#17235) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hüly3ségnek tűnhet, de talán a túl kis fesz miatt is lehet a hiba...

mp

(#17237) szab.tam válasza molnarpeter (#17236) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem hiszem. ezek a beállítások agyon lettek teszteve. linx, ibt, prime, furmark, együtt, 3d06, játék, minden.
az egyik venti, (ami a vga-ra van állítva, és 45 fokban elfordítva az alaplap felé, félig a mugent fújdogálja, félig a ramok és a nb felé tol valami szellő féleséget. (400rpm...)
ha bekapcsolom minden megy, kikapcsolom, linx 2. kör eleje error-ral leáll. szinte kizárásos alapon vagy a ram, vagy a nb. melegszik. nem fesz kérdés. a ramokra raktam + bordákat, és ráadásul ddr2 lv ramok, 1.8v-on az anyjukba lehet húzni. igazából 1.7v körül is mennének 1200-on, de 1.8 minimum, amit tudok adni....
az nb viszont forró.

ja, és ha 3.4ghz-ről leveszem 2.8-ra, kisebb ramseb. és fsb mellett, a szokásos minimum feszen, akkor is ezt csinálja. tehát nem fesz, hanem tuti valami túlmelegszik. csak piszokul nem értem, mert talán 2 hete eljátszottam ezzekkel a beállításokkal, 3.4 és 2.8 ghz, venti kikapcsolással. csak mivel akkor még nem voltak a mugenhez toldó lemezeim, így a 3.4 ghz-es, magasabb cpu feszes beállítást 5 perc linx után ki kellett lőnöm, mert a cpu elérte a 80 fokot.
de a 2.8ghz-es, vcore 1.000v-os beállítás rögögve ment, semmi sem melegedett. msot meg ugye ott is a linx megáll.
elfárasztottam valamit?

de holnap még teszek egy kört. nem hiszem, hogy a ram gyári bordájára hővezető ragasztott + bordák nemvennék át a hőt, és így a ramot túlmelegíteném. pláne, hgyo érzem, hgoy azok is melegednek, tehát átvezetika hőt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17238) Kiki18 válasza szab.tam (#17237) üzenetére


Kiki18
őstag

Le kéne mérni a hőket.
Memóriák,proci,lap(É-D híd),VGA stb stb.
Nem szoftveres megoldásra gondoltam...Ha magad mérnéd,hamarabb rájönnél,hol meleg.

(#17239) szab.tam válasza Kiki18 (#17238) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igaz a meglátás. :K

nem kezdem sorolni a kizáró következtetéseket, de:
cpu, vga jelen problémánál kizárva.

álló ventinél ram meleg, de nem forrró.
sb-nél nincs légmozgás változás, de nem férek hozzá, szenzor hőfokot sem látok. igazából azt sem hiszem.
fetek sem forrók, és ott sincs légmozgás vált.

a nb-nél viszont tetten érhető. kis légmozgásnál langyos, az említett, beforgatott venti kikapcsolásánál, éget. de 1.1v-ot kap, nem kéne...

csak mint feljebb írtam, volt beállítás, amin pár hete röhögve ment, most meg 1. kör linx után elszáll. lehet, hogy a nb chip a kisértlek során kicsit fáradt. ennek van realitása.

de ez már elég off, léghűtés topic kérdés.

viszont!
ha lesz újra kedvem hozzá, akkor alalplapkiszedés nélkül: 2 oldalú hővezető ragasztóm maradt hegyekben. kicsit ívesre hajlított 3-4*2 centis lemezkéket hozzágányolok a nb pillangóbordáihoz, hogy törjem le a tervező kezét. veszélyes, mert ha a ragsztó elenged, leesnek a lemezek a vga nyák tetejére...

de hiszen ez a gánytopic, vagy mifene. nem? gyáva népnek nincs hazája. :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17240) molnarpeter válasza szab.tam (#17239) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alulról megtámasztod hurkapálcával azt jóvan :D

mp

(#17241) macko20


macko20
őstag

Egy kis szombat délutáni gány ,egy 478-as procit akartam tesztelni,amikor letöröltem a vastagon rakott pasztát ezt találtam:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17242) dewil666 válasza macko20 (#17241) üzenetére


dewil666
őstag

Gondolom nem Te raktad így össze. Ez aztán igen jó hőátadó képességgel rendelkezik :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17243) macko20 válasza dewil666 (#17242) üzenetére


macko20
őstag

Nem ,ezt annak idején a "szakszerviz" állította össze...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17244) szab.tam válasza molnarpeter (#17240) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hurkával hagyámá' :DDD

vagy tic-tac-os dobozra állítom. az meg a vga-n nyugszik...

macko20

igen komoly. min feküdt fel a hűtő? a matricán, a pasztán és 1 ponton ért a fémhez? szép.
az araboknál egyes helyeken a mai napig dívik a kézlevágás. ha itt is be lenne vezetve, (szigorúan ilyen helyzetekre fenntartva) :DDD , óvatosabbak lennének a szervízekben. vagy lassan elfogynának a szakik, és minden menne rögtön cserébe... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17245) macko20 válasza szab.tam (#17244) üzenetére


macko20
őstag

Olyan vastagon volt a paszta ,hogy nem látszott a címke.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17246) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Elkövettem néhány gányolást:
Gigabyte 8600GT
Fujitsu HDD
Inno3D 9600GT
PAPST ventilátorok
Tessék csemegézni. :))

(#17247) dewil666 válasza S.Y.S. (#17246) üzenetére


dewil666
őstag

A Gigabyte 8600GT nagyon szuper lett! :K
Grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17248) barca4ever


barca4ever
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Tudom nem ez a megfelelő topic erre a kérdésre de azért próba szerencse! Az lenne a problémám hogy van az öcsém gépében egy AMD Athlon 5200+-os proci egy MSI K9n neo lapban és az összhőmérséklete 65C° terhelésnél a bios szerint,és a gép emiatt leáll . de ha le van véve az oldala akkor hűvösebb de így nem lehet használni a háziállatok miatt.Ha vennék rá egy nagyobb teljesítményű hűtőt az megoldaná a problémát? Vagy valami más ötlet? A hűtő rendesen rajta van zselé viszont kevés. Lehet ez a probléma? Amúgy egy MSI 9600gt van alatta mi rendesen tolja a meleget. Légyszí segítsetek mert már a hajamat tépem főleg úgy hogy az enyém volt és nálam egyszer sem csinálta ezt és max terhelés után is csak 49C°-ig ment fel.

a segítséget előre is köszönöm!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#17249) barca4ever


barca4ever
tag

elfelejtettem mondani hogy gyári AMD hűtő van rajta és teljesen tiszta. És amit a helyére akarnék venni az egy Cooler Master CK8-9JD2B-PL-GP Super Silent hűtő lenne

Kérlek segítsetek!!!!!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#17250) macko20 válasza barca4ever (#17249) üzenetére


macko20
őstag

Hát a Coller M ezen hűtője nem lenne előre lépés ,ide minimum Hyper TX 2,v 3 kellene,
62°C -nál nem kéne lekapcsolnia amúgy ,ez bioszban állitható

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.