Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) oriic válasza Adonimus (#16350) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wifis, vagy blutooth-os billentyűn nem gondolkoztál még?

Live-Die-Respawn

(#16352) Adonimus válasza oriic (#16351) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Ez tetszik, mert világítós, nagyon imádom, könnyű vele írni is és játszani is. ugyanilyen minőségű vezeték nélkülit nem tudok most megfizetni. :F

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16353) oriic válasza Adonimus (#16352) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sajnos valamit valamiért. Ami olcsó az nem szép. Nekem is csak egy alap fekete vezetéknélküli van. :(

Live-Die-Respawn

(#16354) Adonimus válasza oriic (#16353) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hát igen, olyat meg nem akarok, ameddig ez egybe van addig jó lesz. Majd ha egyszer úgy átesek benne, hogy használhatatlan lesz akkor kidobom. De eddig még semmi nem volt vele. Egyszer-kétszer kiesett egy-egy gomb, de csak kipattant.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16355) stratova


stratova
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen két komponensű ragasztót javasoltok LCD-fedlap ragasztásához ill. a csavarfoglalatok körüli űr kitöltésére.
Van tartalék LCD fedlapom is, de szeretném kitesztelni mire elég.
Wannacoke fórumtárs volt kedves részletezni a saját megoldását egy költséghatékonyabb ragasztóval, ami hál' Istennek tart nála.
Van esetleg valakinek még tapasztalata akár Eporapiddal (nekem ez van itthon, de már nagyon régi) akár más ragasztóval? Palmatex és pillanatragasztó kilőve, mert többlet anyagot szeretnék felhordani, hogy a burkolatot a foglalatoknál érő terhelés jobban eloszoljon.

A másik kérdés, a szoruló zsanérokat érdemes-e lehetséges-e kezelni valamivel (WD-40 vagy bármi ami ilyen alkatrészhez jó).

(#16356) macko20 válasza stratova (#16355) üzenetére


macko20
őstag

Igen de óvatosan máshová ne jusson a WD40,a ragasztások nem hosszú távú megoldások,legalábbis nem láttam még olyat ami esztétikus és tartós is.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16357) stratova válasza macko20 (#16356) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm, akkor WD40 kipipálva. Ha sor kerül rá úgyis kiszerelt állapotban kezelném a zsanérokat.
Már csak azon morfondírozom, hogy inkább rugalmas anyagokhoz is illő kötést biztosító, vagy kifejezetten merev szerkezetet adó csiszolható ragasztót érdemes-e használni, mert az fedlapon alkalmazott műanyag valamelyest rugalmas viszont a repedés mentén talán épp az lenne a cél, hogy ne tudjon elhajlani a felület.
Az eporapid ugye inkább a merevebb csiszolható kategória, vannak egész merész felhasználási területei.
Mindkét fajta ragasztóra uverapid formájában bukkantam:
uverapid 5 merev, nagy szilárdságú, csiszolható
uverapid 20 rugalmas - merev anyagok összeragasztásához
A szerkezetet egyébként, valamilyen sűrűbb szövésű fémháló behelyezésével gondoltam még erősíteni és úgy kiönteni, de ez inkább ötletelés.
Erre esetleg van valamilyen javaslatod?
Tudom, hogy a ráfordított költség/idő nem feltétlenül van arányban az alkatrész árával, ellenben jó tapasztalatszerzés lenne későbbi hasonló hibák orvoslására vagy megelőzésre.

[ Szerkesztve ]

(#16358) Gergely17


Gergely17
csendes tag

Sziasztok. Hoztam nektek egy kis gyöngyszemet a rögtönzött megoldások tárházába. P4 s478-as foglalatra egy Zalman hőcsöves hűtőt raktam fúrószárak segítségével:D tökéletesen megfelel és most is így működik.


(#16359) macko20 válasza Gergely17 (#16358) üzenetére


macko20
őstag

Kezdőtől nem rossz ,van nekem is egy ilyen hűtőm lefogatók nélkül,..............

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16360) oriic válasza Gergely17 (#16358) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jesszus. Fúrószárak. :D :DDD

Live-Die-Respawn

(#16361) molnarpeter válasza oriic (#16360) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csatlakozom :DDD

(#16362) macko20 válasza molnarpeter (#16361) üzenetére


macko20
őstag

Szűkség tőrvényt bont.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16363) oriic válasza macko20 (#16362) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igaz, a végeredményt kell nézni. :D

Live-Die-Respawn

(#16364) Probber válasza Gergely17 (#16358) üzenetére


Probber
őstag

Igazán eredeti megoldás. :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16365) Gergely17 válasza Probber (#16364) üzenetére


Gergely17
csendes tag

És ami meglepő, hogy 3.0 Gh-re húzva 37C° és 45C° közt van. A gyárival alap volt az 50C° . :D

(#16366) jFox válasza Gergely17 (#16358) üzenetére


jFox
őstag

Az a fúrószár nagyon durva. De ha pont jó oda, miért ne? :DD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#16367) Beretvás válasza Gergely17 (#16358) üzenetére


Beretvás
addikt

Elismerésem..Pont ide valo. De miért pont furoszár??

(#16368) Gergely17 válasza Beretvás (#16367) üzenetére


Gergely17
csendes tag

Mert ez érte át keresztben meg hosszában és belefért a gyári hűtő patent lyukába. Meg nem utolsó sorban nem hajlik el :D

(#16369) Gergely17


Gergely17
csendes tag

Majd a következő gépem már egy régi katonai rádió dobozába kerül. Ez lesz szép meló.

(#16370) molnarpeter válasza Gergely17 (#16369) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Whooah! Ez állati komoly, csak a szellőzésre figyelj :)

(#16371) Adonimus válasza Gergely17 (#16369) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Na az nem semmi. :P Gratula.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16372) oriic válasza Gergely17 (#16369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Huh, ez vadállat lesz ha kész lesz. Én is gondolkodom valami különleges házon, csak még ki kell találnom hogy mi legyen az. :)

VÁrok ötleteket. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16373) bandiras2 válasza Gergely17 (#16369) üzenetére


bandiras2
senior tag

Vazeg! Ha az a rádió legalább részben ép akkor szét ne barmold!
Gyönyörű darab!
ha üres, akkor nem szóltam, azt is kisbetűvel

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16374) Gergely17


Gergely17
csendes tag

A legnagyobb bánatom, hogy a Zalman cnps 9500 nem fér bele így kell csinálnom valami tuning hűtőt is a gyári rézmagos szarból. Lehet hogy víz lesz a vége. Még nem döntöttem el.

(#16375) Gergely17 válasza bandiras2 (#16373) üzenetére


Gergely17
csendes tag

már sajnos nincs meg a belseje csak 1-2 darab. Talán még a fejhallgatója megvan valahol és az antenna. A faláda megvan hozzá még. Tényleg szép darab volt még fénykorában..

(#16376) bandiras2 válasza Gergely17 (#16375) üzenetére


bandiras2
senior tag

Fejhallgatójával vannak terveid?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16377) Gergely17 válasza bandiras2 (#16376) üzenetére


Gergely17
csendes tag

mivel a rádió tetején megvan a kimenet hozzá szerintem megcsinálom fülesnek. bakelitből van és 2 kilós de kárpótol hogy mikrofon is van rajta :D
így nézett ki fénykorában [link]

[ Szerkesztve ]

(#16378) bandiras2 válasza Gergely17 (#16377) üzenetére


bandiras2
senior tag

A két kilós fülessel nem sokat érsz jelen állapotában. Se hangereje, se hangminősége nem lesz. Szükség lesz a hangsugárzók cseréjére. Ha már mindenképpen szétszeded, akkor majd a kibontott hangszórót elküldöd nekem? Cserébe MILKA?

Miért lila a Milka tehén? Két oka is van
1: Szoríjja a nyakát a csengő.

2: Fenn az alpok legelőin, ahol szikrázóan kék az ég, friss a levegő, és hihetetlenül dúsan nő a zöld fű, olyan kiba.. hideg van, hogy lilára fagynak a tehenek

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16379) Gergely17 válasza bandiras2 (#16378) üzenetére


Gergely17
csendes tag

ha megtalálom mindenképp kicserélem benne és akkor a tied lehet. am van vaterán fent ilyen rádió 8500 ért. ez egy R-108D. vannak alkatrészek még hozzá.csövecskék meg táp és egykét apróság. ha kell nagyon szívesen elküldöm neked ha igényt tartasz rájuk.

(#16380) bandiras2 válasza Gergely17 (#16379) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönettel elfogadom. Mennyi milka lesz ez nekem? Vagy sör?
Majd azt is meg kéne beszélni hogy hogyan és mikor. Nem jársz véletlen valamikor fehérvár felé?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16381) Gergely17 válasza bandiras2 (#16380) üzenetére


Gergely17
csendes tag

sajnos nem járok arra :D postán elküldöm utánvéttel max 1000 ft az egész.

(#16382) bandiras2 válasza Gergely17 (#16381) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszii! Én meg küldök pár szelet milkát. Milyet szeretsz?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#16383) stratova válasza Gergely17 (#16377) üzenetére


stratova
veterán

Beszép :B . Milyen komoly lenne manual OC a frekvencia beállítás tekerőjével és CPU órajel kijelzés az analóg skálán a x100 kHZ alatt. Ha mega-méretű HTPC lenne, akkor az antenna hangolással wlan csatornát válthatnál :DDD No befejeztem, jó éjt!

(#16384) macko20 válasza Gergely17 (#16369) üzenetére


macko20
őstag

Szép darab igazán illene a bunkerünkhöz,mindenki azért küzdött hogy ne jusson bele víz Te meg belevezetnéd.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16385) zoltanz válasza stratova (#16383) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hangerő állítás is jól mutatna azzal a tekerővel. Kijelző analóg módon jelezhetné a merevlemezhasználatot, CPU kihasználtságot, net sebességeket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16386) macko20 válasza stratova (#16357) üzenetére


macko20
őstag

Én a rugalmasat választanám a felső nyitogatós részhez.Az alsóhoz a merevebbet.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16387) Wannacoke


Wannacoke
tag

Hello
van valakinek ötlete hogy hogy tudnék rákötni egy hsd121px11 kijelzőt egy dsub (15pin) es csatlakozóra tudom hogy valamilyen kis áram kör kell hozzá LVDS kell a lcd nek ezt is tudom. csak tapasztalatok, ötletek hiányzonak, ha valakinek van bármi ötlete szivesen meghalgatom:)

(#16388) moha21 válasza Wannacoke (#16387) üzenetére


moha21
addikt

Inkább itt kérdezd meg.

Bár itt van némi infó róla

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16389) lalimano


lalimano
tag

Hello!
Tervezem az Aeroengine JRII-m jobb oldallapjának moddolását, de nem tudom, hogy mit lenne érdemes csinálni vele. Eddigi ötleteim: Méhsejt (mint az NZXT Vulcan bal oldallapjában); Egy nagy venti (hasonló, mint az Enermax Chakra-ban); plexi;LCD panel ...
Várok még ötleteket, esetleg tippeket, tanácsokat attól aki már csinált ilyet.

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16390) Wannacoke válasza moha21 (#16388) üzenetére


Wannacoke
tag

köszönöm! :R

(#16391) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

Segítségre szorulok, megfelelő szerszám (és szaktudás) híján.
Rozsdamentes acélt hegeszteni tudó embert keresek ill. olyat, aki maróval(?) egy szintbe tudja hozni egy Dremellel megberhelt hűtőborda széleit.

Egyik se nagy meló, de sajnos szakit igényel. Kihez forduljak?

köszi a segítséget!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16392) Bedczooo


Bedczooo
tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a különlegesnek mondható, de gépházna nem című alkotókhoz.
Itt a funkcionalitás volt a lényeg és egyáltalán nem a kivitelezés.
Meg is látszik, 2006 évből.

A láda.

(#16393) macko20 válasza Bedczooo (#16392) üzenetére


macko20
őstag

Mindent bele a szekrénybe!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16394) Bedczooo válasza macko20 (#16393) üzenetére


Bedczooo
tag

Ez egy fa doboz, hasonló mint egy hangfal.
Pár sarok vas és egy marék facsavar és kész. ;]

(#16395) macko20 válasza Bedczooo (#16394) üzenetére


macko20
őstag

A szekrény az ajtóval több.......Én is gyártok butorokat amikor kell

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16396) Armahun


Armahun
addikt

Spirál sata :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#16397) macko20 válasza Armahun (#16396) üzenetére


macko20
őstag

Mire tekerted fel?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16398) Armahun válasza macko20 (#16397) üzenetére


Armahun
addikt

Egy vékony alu csőre (fúvócső :D ) , de egy ceruza is megteszi.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#16399) macko20 válasza Armahun (#16398) üzenetére


macko20
őstag

ceruzával vékonyabb lenne,az alu cső jól hangzik...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16400) Gergely17 válasza rlazol (#16391) üzenetére


Gergely17
csendes tag

Szia
Kompletten felszerelt lakatos műhely áll rendelkezésedre nálam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.