Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) BRIKLY válasza macko20 (#17549) üzenetére


BRIKLY
veterán

a 2 között több a külömbsék. ez egy masszív ház,amit linkeltem az meg....
valaki modolt már ilyen házat? nem találtam sehol... pedig mintának jó lenne... nem tudom hogy fogjak neki...

(#17552) Beretvás válasza BRIKLY (#17551) üzenetére


Beretvás
addikt

Én elsönek ugy eltüntetném a flopy helyet hogy nyoma se maradjon aztán szépen kivágnám az oldallapot valami joféle mintára, majd elöre a kapcsolo fölé befaragnék szépen egy 12-es ventillátort egy szép ráccsal, ezután meg az egészet lefujnám matt feketére. Én kb ezt csinálnám vele..

[ Szerkesztve ]

(#17553) BRIKLY válasza Beretvás (#17552) üzenetére


BRIKLY
veterán

akkor haladjun így sorba.. de hogy a.. ..ba tüntessem el a flopy helyet? ezen már gondolkodtam,de nem tudom...
a 12-es venti+ (egyenlőre sima) rács megvan, de ez annyiból lenne fura,hogy hátul nem fér el 12-es, így az első légnyomást csinálna.. :F

[ Szerkesztve ]

(#17554) Beretvás válasza BRIKLY (#17553) üzenetére


Beretvás
addikt

Elmész festék boltba és veszel kétkomponensü auto gittet, aztán azzal szépen be lehet tömni a jukat és gyönyörüen le is lehet csiszolni. Ha 12cm-s venti van a tápodban akkor nem lessz gond a tulnyomással nekem is volt tulnyomásos gépem s jok voltak a höfokok,

(#17555) BRIKLY válasza Beretvás (#17554) üzenetére


BRIKLY
veterán

Öööö.. egyenlőre 0Ft-bol kell gányolni valamit. :D
12cm táp venti. táp cserélve lesz,de a chifi- ben is az lesz.

(#17556) Prison85 válasza BRIKLY (#17548) üzenetére


Prison85
senior tag

Szerintem azt a Modecom-ot felejtsd el :U E hét szerdán raktam össze olyan kuckóba gépet, olvashatsz róla pár sort itt. Inkább egy Antlert vagy ASUSt választanék a helyedben. Ezeknek legalább honlapja is van, de a Modecomról nem találsz érdemleges információt

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17557) Petzval válasza BRIKLY (#17553) üzenetére


Petzval
senior tag

Csak azt nem értem minek kell eltűntetni a floppyhelyet? Ott is levegőzik. Ha zártabbá teszed akkor az miért lenne jobb?

(#17558) grafmókus válasza Prison85 (#17556) üzenetére


grafmókus
tag

... de a Modecomról nem találsz érdemleges információt.

De találsz, bár az is negatív, egy ideig én is ilyen kuckókba pakolgattam a konfigokat, de a 2.-3. vágás után ami kezemen volt elment tőlük a kedvem, élek nincsenek eldolgozva, vág, hajlik az egész, a műanyag front is tré minőségű, bár a kábelekkel különösebb probléma nem volt, max annyi, hogy rövidek voltak :)

Modecom ház értékelésem: 2/10

(#17557) Petzval : Hogy ne tátongjon mint a kurv@k picsája. :)

[ Szerkesztve ]

msn: kriszpet@hotmail.com

(#17559) proci985 válasza BRIKLY (#17548) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

dupla 120as intake, dupla 80as out, vinyók mozgatva hűtés miatt. takarók CM cosmosból. adatlapon lévő konfigot is be tudta szépen hűteni. mondjuk szépség relatív, de az nálam nem volt szempont, a konfig nem megfőlése annál inkább. oldallapok vágása nélkül szerintem kb ennyit lehet belőle kihozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17560) Petzval válasza BRIKLY (#17548) üzenetére


Petzval
senior tag

Akkor inkább már a linkelt ház 4500-ért.Csak azt kell tudni milyen belül mert én pld szeretem hogyha a 3,5"-os helyek alul a fenékhez és a homlokhoz vannak szegecselve mert a merevség is nagyobb és a hőt is vezeti.

(#17561) MeroM


MeroM
senior tag

Hello mindenki!

Tegnap este nézegettem ezt a topikot, mert problémám volt méghozzá:
Inno3D 96GT gyári hűtése valamiért bemondta az unalmast:S Tegnap még 72-80 fok között ingázott a hőmérséklet ma reggelre ez elérte a 90fokot! Mivel pénzhiány miatt nem volt lehetőségem az első boltba rohanni egy Coolerért, így nekiálltam házilag barkácsolni!
Keresgéltem a gépes lomok között és találtam egy 478 as rézmagos bordát.
Igazság szerint nagy melo nem volt vele egyedül a rézmagot kellett 0.5 cm el kijjebb ütni belőle! Felcsavartam az alaphűtés felfogatóival. vissza ment rá az alap (inno) venti +raktam a gépház aljába egy 8CM es ventit ami kiszívja a meleget! így most: 45-56 fok között ingázik terheléstől függően. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17562) Beretvás válasza proci985 (#17559) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezen mi a moding?? 2db 12-es ventit bárki oda tud aggatni ahova te teted, és ettöl csak többet lehet belöle kihozni, nem egy ijen csunyácska házbol faragtam már franko kis kuckot. Ha csak azokat megcsinálja amit mondtam már akkor is sokkal jobban fog kinézni.

Petzval: Hogy miért kell eltüntetni?? Gondolom a tiéden is van egy ilyen bazi nagy ronda flopy hely hogy ott is levegözzön mi??. :W Meg miota vezeti el a hdd keret a höt? Ekkora hülyeséget már régen nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#17563) MeroM válasza MeroM (#17561) üzenetére


MeroM
senior tag

Elnézést a képek minőségét illetően mobillal csináltam!

(#17564) Beretvás válasza MeroM (#17561) üzenetére


Beretvás
addikt

Joféle de több képet mert kiváncsi vagyok a végleges állapotra is. Mijen volt elötte a hömérséklete mielött megdöglött a hütö??

szerk: mire irtam betetted a képet.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17565) MeroM válasza Beretvás (#17564) üzenetére


MeroM
senior tag

írtam előtte ma reggel már 90 fok a windowsba az aerot is letiltotta:O 92 fok volt a max
egyből kikapcs és modding :DDD

(#17566) macko20 válasza MeroM (#17563) üzenetére


macko20
őstag

Sikeres megoldás csak r' nehéz a borda alulról támaszd meg mert megtekeri a kártyát...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17567) MeroM válasza macko20 (#17566) üzenetére


MeroM
senior tag

ezt is megnéztem először egy full réz zalman procihűtést akartam :Y az tényleg nehéz volt ennek meg csak a közepe rész szal nem para ;]

(#17568) Prison85 válasza Petzval (#17560) üzenetére


Prison85
senior tag

Csináltam pár képet hirtelenjében. Most is ezt a Modecom-os gépet bütykölgetem...

Az ujjlenyomatokat gyűjti, ahogy azt a mai "divatos" fényes házaktól megszokhattuk. SI méretarány a térkép jobb alsó sarkában feltüntetve :)

Következzenek a belső értékek

Sok fantáziát nem látok a gépben (modding alapanyagnak használhatatlan) de a célnak megfelel: irodai masina

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17569) proci985 válasza Beretvás (#17562) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez igaz, szellőzésre értettem a maxot, külsőségek engem nem érdekeltek (0ftból kellett egy quadkompatibilis ház, ami nem megy tele állatszőrrel... hátulja ki lett vágva és annyi).

mondjuk szerintem totális átalakítás nélkül ebből komoly kuckó nem lesz, ezeket nem arra találták ki. akkor már valamelyik CM elite, esetleg egy 690, szellőznek is, méreteik is okésak a célra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17570) Petzval válasza Beretvás (#17562) üzenetére


Petzval
senior tag

"miota vezeti el a hdd keret a höt? Ekkora hülyeséget már régen nem hallottam."

Tudod a fémek ha összeérnek vezetik a hőt! A 3,5" os felfogató ha a fenékre leér akkor oda is vezet és ha a ház felületére vezetek hőt az a nagy felület miatt a levegőbe kerül. És ez hűt is!

És az öt gépünk közül 3-ban van floppy is.Floppyhely mindegyikben van.

[ Szerkesztve ]

(#17571) Beretvás válasza Petzval (#17570) üzenetére


Beretvás
addikt

Legyen ahogy akarod te vagy a jobb biztosan jobban tudod.Látom a számolás már megy.. :W

(#17572) Beretvás válasza proci985 (#17569) üzenetére


Beretvás
addikt

Én is ezért vettem uj házat mert a régit ugyan külsöleg ojanra alakitottam amijenre akartam de nem volt stabil.

(#17573) BRIKLY


BRIKLY
veterán

ide jöttem,elkezdtem dumálni, és nem mutatok semmit? :F ez így nem jó! :N

a házról annyit, hogy ha másik házat veszek, az mindenképp MATX lesz.. hogy miért? ezért:
:W nem tudom beilleszteni....

közben találtam egy ilyet: kép.
kép

mindenki tudja, hogy az Nvidia chipset brutálisan melegszik.. ezt gányoltam! :DD

[ Szerkesztve ]

(#17574) BRIKLY válasza BRIKLY (#17573) üzenetére


BRIKLY
veterán

ááá.. szerk lejárt...
szóval... a gyári chipset hűtővel idle 70-75 fok volt, kis terheléssel elérte a 90-et is..
lehet, hogy ez normális.. de én allergiás vagyok a hőfokokra. ha valami 60 fokos, az nekem már sokk

ott tartok, hogy idle 55 fok.

(#17575) Beretvás válasza BRIKLY (#17574) üzenetére


Beretvás
addikt

Az jo.

(#17576) macko20 válasza BRIKLY (#17573) üzenetére


macko20
őstag

Na végre vmi gány ha már gágy legyen jó ,ha minden borda közbe beleteszed az lesz a franko ...ha leveszed a bordát beletuszmákolod a lemezt és az aljánál vmi csavarhúzóval szétfeszited a lemezt

vhogy így:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17577) BRIKLY válasza macko20 (#17576) üzenetére


BRIKLY
veterán

épp most vettem ki a deszkát. mindjárt jövök az eredménnyel! :)

(#17578) BRIKLY válasza macko20 (#17576) üzenetére


BRIKLY
veterán

dupla.... mobil....

[ Szerkesztve ]

(#17579) szab.tam válasza BRIKLY (#17573) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jó irány. a másik topicban, (házmutogatós), linkeltem, hogy én hogy oldotam meg a chipset hűtés javítását. a htpc-ben az ilyen belegányolás nagyon nagy javulást hozott....

ez jó, csak valahogy magyobb felületen kéne érinkezzen a betuszkolt lemez a gyári nb bordával. mert így elég pontszerűen adja át a hőt.

macko20 mórickarajza jól mutatja, hogy kéne érintkezzen a lemez. ne 1-2 él mentén, hanem lapjával. és ha van kis szilikonos, nem fémes hulladékpsztád, érdmes kicsit megkenni. ha befeszül, akkor sem fog kicsúszni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17580) Petzval válasza BRIKLY (#17573) üzenetére


Petzval
senior tag

Hát én vettem egy mATX házat mondván ne legyen felesleges kihasználatlan hely, hát alig tudtam belegyömöszölni a mATX lapot annyira szűk.

(#17581) szab.tam válasza Petzval (#17580) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a ház gyári fémes konzoljába, (feltéve, ha olyan), becsavart hdd-ről tényleg elvezetődik némi hő. ha nincs a rögzítésben hang- és rezgéscsillapító gumi, műanyag, akkor az egész konzol izzik a ház elején. nem is értem a kolléga mit dühöngött kicsit feljebb. pontosan tudom, miről beszélsz.... :K

ahol műanyag fiók van, (pl cm690 féle), ott ez persze, hogy nem érvényes...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17582) macko20


macko20
őstag

Mai munkáim...:befejeztem a teszt vágást "dremmelel"
a kör lemez kelleni fog a 8-as már meglévö venti helyek megnagyitásához.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17583) macko20


macko20
őstag

Akksi gány
Ezt az akkut ajándékba kaptam az elöző tulaj pont a sarukra tudta ejteni a 10-es kulcsot...:

és a végeredmény két "csoki " belsővel megoldottam a csatlakozást ,az MZ-hez jó lesz...:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17584) macko20 válasza macko20 (#17583) üzenetére


macko20
őstag

Ime a hővezető paszta amikor már gátolja a hőátadást/8800GT Zalman /:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17585) Petzval válasza szab.tam (#17581) üzenetére


Petzval
senior tag

Amit most vettem házat annál az aljához van szegecselve a 3.5" os fakk és a fém homlokfalhoz.

(#17586) BRIKLY válasza szab.tam (#17579) üzenetére


BRIKLY
veterán

igen,láttam amit linkeltél,de hát én most csak abból tudok alkotni,ami van...
újabb borda került a kezeim közé. ez lett belőle: a cigis doboz a méretek miatt van ott.
a két szélső nagy borda mellett a csavarok azért vannak,hogy oda szorítsák a bordát.. pasztát is kaptak.

(#17587) macko20 válasza BRIKLY (#17586) üzenetére


macko20
őstag

Na ez az,mérési eredmény?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17588) szab.tam válasza BRIKLY (#17586) üzenetére


szab.tam
nagyúr

alakul. :C

Petzval :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17589) BRIKLY válasza macko20 (#17587) üzenetére


BRIKLY
veterán

50-53 fok idle. terhelve még nem néztem. valószínűleg közre játszik az is, hogy a VGA hátulján fűtenek a RAM-ok, a proci is oda fúj.. nagyon ott marad a meleg levegő..
KÉP:

(#17588) szab.tam: Magyar vagyok! :D nem tudom mit akar jelenteni.. :)

(#17590) BRIKLY válasza szab.tam (#17588) üzenetére


BRIKLY
veterán

lehet,hogy hülye vagyok,sőt.. de nem tudom na.. :B
adta egy kis kakaót a proci ventinek. chipset is rögtön vissza kúszott 48fokra.. :U
ezen már csak egy másik proci hűtő segít... :W

(#17591) macko20 válasza BRIKLY (#17590) üzenetére


macko20
őstag

alakul mint pupos gyerek a prés alatt,,,

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17592) BRIKLY válasza macko20 (#17591) üzenetére


BRIKLY
veterán

:DDD

egyébként a gyári ilyen volt...
nos, megyek,rá engedek valami tesztet. kíváncsi vagyok mi lesz terhelés alatt.

jaajj.. azt még hozzá teszem,hogy gagyi 300Ft-os paszta van a hűtő alatt!

(#17593) szab.tam válasza BRIKLY (#17589) üzenetére


szab.tam
nagyúr

be vagyok lassulva. nem vágom, hogy tényleg nem értetted, vagy poén akart lenni.
ha poén akart lenni, akkor dolgozz még rajta. ha nem értetted, akkor a magyarázat:

Petzval nevű felhasználónak válaszoltam, hogy : :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17594) BRIKLY válasza szab.tam (#17593) üzenetére


BRIKLY
veterán

ó istenem... én vagyok be lassulva :W

(#17595) BRIKLY


BRIKLY
veterán

íme az eredmény! ezzel a bordával a gányolás előtt 78 C° volt a max.
3DMark06-ot futtattam végig. az terhel mindent ami melegszik :) a gyári hűtés 90 fokot is így értem el.

az idle hőfok miatt azt gondoltam terhelve sem lesz sokkal jobb mint a gány előtt. a kép magáért beszél. :Y " MCP" a chipset... ha valaki nem tudná. ;]

(#17596) macko20 válasza BRIKLY (#17595) üzenetére


macko20
őstag

Érdemes volt..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17597) BRIKLY válasza macko20 (#17596) üzenetére


BRIKLY
veterán

ejjj de bő vélemény :DDD
holnap gányolok valamit a házon is :K

(#17598) szab.tam válasza BRIKLY (#17597) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam az egész hűtés, halkítás, minden mizériának volt a kiindulópontja, amikor pár hónapja besokalltam, hogy a htpc-m nb-én 2 perccel az indítás után 75 fok alatti hűmérsékeletet, a közelben intenzív befúvő házvenit mellett sem láttam. de döntően 83-90 fokot...
belegyömöszköltem pár, 200-300ft-ért gban-tól vett bontott bordát, és hatalmas hőfok javulsáok lettek. kb. 4 hónap alatt jutottam el a mostani állapotig, amikor már a gtx480 passzív hűtése is 2-4 héten belül valszeg meglesz.

ja. más. :))

gtx489 hűtés projecthíradó.

a ph-n többekkel való ötletelés után:
jelen állás szerint egyedi, 28-30 centire megtoldott riser kábellel ki lesz hozva a vga. a házon kívülre. egy átalakított, lamelláktól megszabadított accelero xtreme plus, (csak rev1-es, mert olcsóbb és kapni), lesz beledolgozva a bordákba. mivel nem lesz ott az alaplap, így a gpu körül elforgatoma csöveket 90 fokkal, hgoy jobban tudjam rögzíteni az aluprofil bordákhoz. az accelero és a vga nyákja egy eltolt kereszetet fog kiadni. így a vrmnál a fekete nyákbordához is jobban hozzáférek némi lemezes toldással, hogy jobban hűljön..
tehát külön életet fog élni a nagy bordatömeg a beleépített vga-val accelero-stól együtt, a géptől. és a gépet fogom odamozgatni ehhez a monstrumhoz, és egyszerően a nyitott oldallappal megközelítem, majd rádugom az 4 kábelt: riser, monitor, 2*pcie táp. ennyi. és elvileg a pcie16x 2.0 12 colig toldható. (kb. 30 centi.)
ez a legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás. nem kell fullcover vizesblokkot megvennem, azt is maratnom, drága conrad csöveket megvennem. ezt a 12k-s accelero-val és a riser-rel kiváltom. a bordák, és azok maratása meg minden verzióban kikerülhetetlen.

így spórolok 30-40k-t, és sokkal szerelhetőbbé válika dolog. és a vga-ból minden hő a házon kívül keletkezik, és lesz leadva is. ez a passzív procia is jótékony hatással lesz....

de most az első lépés: meg kell várnom a iser kábelt, míg DaveJr kolléga megszerzi, és moddolja...
:R :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17599) BRIKLY válasza szab.tam (#17598) üzenetére


BRIKLY
veterán

figyelj.. nekem "csak" 35 fokkal lett hűvösebb! :P
hát a proci hűtővel meg nem tudok mit csinálni... gond nincs vele,max50 fok, csak annyi,hogy nem tetszik. ;]

kíváncsi leszek a végeredményre!. :K

(#17600) ati012 válasza BRIKLY (#17586) üzenetére


ati012
senior tag

Jó lett, gratula hozzá.

Prison85: a vinyónak nem fér el a kábele úgy sem, ha a másik oldalról próbálkozol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.