Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Kiki18 válasza lalimano (#16591) üzenetére


Kiki18
őstag

Igen,készítek képeket,és megosztom veletek is. :R

(#16602) molnarpeter válasza satee76 (#16598) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindkettőbe egy-egy Noctua vagy Noiseblocker ventit mondanák, és a 8 centiset szvsz alakítsd át 12-esre és kész :K Szerintem itt tudnak a legjobban segíteni választani, de ha megvan a venti, gyere vissza ide :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#16603) Beretvás válasza wxppro (#16597) üzenetére


Beretvás
addikt

Az a plexi teljesen saját gyártmányu...És igen nem N-vidia van benne, Csakis Ati lehet benne.. :DD

(#16604) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv
hosszú évek után rátaláltam erre a topikra is :) pedig volt pár gányom amit be mutathattam volna :)
de azért most is van egy.
egy kis VGA hűtés :): Sapphire AMD Ati Radeon HD 5450 eredeti állapot: alap helyzetben terhelés nélkül 55-60 fokos volt a kártya :Y terhelt hőfokot nem tudok mondani,mert nem mertem terhelni.
kapott 2db 5cm-es ventit.a ventik egy halk 1000Ft-os laptop hűtőből származnak,és usb-n táplálkoznak.
érdekel valakit a végeredmény? :DD

(#16605) Kiki18 válasza BRIKLY (#16604) üzenetére


Kiki18
őstag

Van külön fotó arról,ahogy nincs a gépben?Hogy fotad rá?Hajgumi? :DDD

(#16606) BRIKLY válasza Kiki18 (#16605) üzenetére


BRIKLY
veterán

arról sajnos nincs. mindkét venti kapott a felső részen 2 db lemezcsavart :DDD az egyiknek a brutális feje látszik a képen
alul összekötöttem dróttal a kettőt,és a borda egyik leszorító pöckére pont ráment a venti csavarhelye :DDD

(#16607) lalimano válasza Beretvás (#16596) üzenetére


lalimano
tag

Eszméletlen jó lett :R

(#16598) satee76:
Na nem csak én használok MX400-ast? :DDD (csak sajna nekem nem HTPC-ben van)

(#16601) Kiki18
Előre is köszi!

(#16600) Kiki18: méhsejtrácsot itt tudsz venni. Jól tud kinézni egy ledes venti előtt

(#16603) Razer6666
Fura is lenne, ha annyit dolgoztál volna azzal az ATI logoval, aztán meg beraktál volna egy NVidiát :)

(#16604) BRIKLY
Szép lett, de nem lenne kényelmesebb, ha USB helyett a molex 5Voltjáról táplálkozna? Egyébként így hány fokos lett?

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16608) BRIKLY


BRIKLY
veterán

azt hittem a végeredmény jobban fog érdekelni titeket.. :(((
na jó, elárulom. terhelés nélkül 28-30 fok. terhelve (játék,3DMark ) max 42 fok.
és hozzáteszem, hogy a ház szellőzését mindössze a táp venti,és egy 8 centis venti látja el. és mind2 nagyon halk.
elég jó eredmény, nem igaz?

(#16607) lalimano: nem. így nem kell keresztül húznom az egész gépházon, és könnyen szerelhető.

[ Szerkesztve ]

(#16609) lalimano válasza BRIKLY (#16608) üzenetére


lalimano
tag

2db 5cm-es ventivel :Y ? Az 5 Voltos feszültség miatt gondolom a vidikari hűtése se túl hangos. Szép és praktikus, Minden elismerésem :R
Az USB-vel igazad lehet, bár nekem a molex lenne egyszerűbb (a házventi miatt úgyis közel van a molex vezetéke)
Egyébként gyárilag semilyen hűtés nem volt a kártyán?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16610) BRIKLY válasza lalimano (#16609) üzenetére


BRIKLY
veterán

passzív kártya. dobtam linket róla.
a ventik alapból 5V-osak,és alapból rajta van az usb csati. hangja pedig semmi.egy ilyen hűtőről szedtem le őket... az eredeti feladatára alkalmatlan. de szerintem a 3 venti megér ennyit.

sőt, azon is gondolkozom,hogy a plexit beépítem a ház oldalába. (gagyi asszem codegen ház)

ház venti alaplapról táplálkozik. a vid karim fölött pont van egy kártyahely a házon,ott raktam ki a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#16611) Kiki18 válasza BRIKLY (#16610) üzenetére


Kiki18
őstag

Laptop hűtőállványt kaptál szét? :DDD Hatalmas vagy,mester. :R :D

(#16612) BRIKLY válasza Kiki18 (#16611) üzenetére


BRIKLY
veterán

aha :D laptopom már nincs,és azt egyébként sem hűtötte le :(

(#16613) lalimano válasza BRIKLY (#16610) üzenetére


lalimano
tag

Ja értem :) Néztem is azt a linket, csak azt hittem, hogy az egy lecsupaszított darab. A 3 venti, meg tényleg megér annyit, ha olyan jó a hűtése, mint írtad. Egyébként a harmadik ventit csak simán levágtad róla? Mert, ha nem használod, akkor lehet, hogy érdekelne (írj privátot)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16614) BRIKLY válasza lalimano (#16613) üzenetére


BRIKLY
veterán

a harmadikat igen,levágtam. de sajnos még az eredeti feladatának ellátási próbálkozása közben megsimogatott az asztalon egy csavart,és egy lapát feladta a küzdelmet,és így használhatatlan mert rezeg,és a légszállítása is =0 :W alapból lassan forog,de a sok lapátnak köszönhetően a VGA-mat szépen behűti a 2 db hang nélkül

(#16615) lalimano válasza BRIKLY (#16614) üzenetére


lalimano
tag

Írtam privátot :K

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16616) molnarpeter válasza BRIKLY (#16604) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na elmentem 1,5 órára és máris pörög a totyik :DD
Jó lett a cucc :) Maga a laposhűtő gondolom azért volt hatástalan, mert nem megfelelő helyen voltak a ventik gyárilag ;) Nálam most egy gyárilag ventis videokai megy passzívan, Unreal engine kb 110°C-ot hoz ki belőle, a krájzisz 2 demo csak 105 :DDD Bár a ház elején van egy 12-es venti, meg oldalt egy 8-as/9-es ( :F ), azok tolják rá az áert, de nem a legjobb hatásfokkal, mert CFX-es lap lévén mind2 légkavaró csak félig nyomja rá a hűsítő levegőt :((

mp

[ Szerkesztve ]

(#16617) wxppro válasza Kiki18 (#16600) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nekem szerencsére volt egy szakadt CM házam, aminek porszűrősek és rácsosak az előlapi ötnegyedes takarói, így azokat tettem be a Gygabite házam elejébe, aztán mögé a 120-as ventit... :K

(#16618) BRIKLY válasza molnarpeter (#16616) üzenetére


BRIKLY
veterán

te jó isten :Y nem félsz hogy megfől??

3 laptopomból egyet sem hűtött le normálisan. max 2-3 fok. laptop alá kell a 20Cm venti :K

(#16619) molnarpeter válasza BRIKLY (#16618) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi, a leves rajta? Nem igazán, jó forrón szeretem :DDD
Amúgy havi 1-2 alkalommal hajtom csak meg, arra meg jóvan. :D

mp

(#16620) BRIKLY válasza molnarpeter (#16619) üzenetére


BRIKLY
veterán

60fok fölé nem mertem engedni.. nem hogy 110-re :Y

(#16621) Kiki18 válasza molnarpeter (#16619) üzenetére


Kiki18
őstag

Nekem is kicsit soknak tűnik...vízforralásra használtad?vagy tojássütésre? :U
Úgy egyből érthető a helyzet... :P

(#16622) molnarpeter válasza BRIKLY (#16620) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A 60 fok az K10-es és K10,5-ös AMD procikra vonatkozik, nem VGA-kra :) Amúgy 90 fok még teljesen normális ;) Nem túl hosszú ideje van így, de legalább néma. Mint írtam, nem izzasztom a cuccot, szóval nem sokat szenved :D Kéne építeni egy áramkört, ami bizonyos hőmérsékletnél bekapcsolja a ventit, majd 10-20 fokkal hidegebb állapotban visszaállítja... De akkor kéne csinálni a karira egy léket, amit az ák. szintén vezérel (ha megy a venti csuk, ha nem nyit... Valaki elektronikus? :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#16623) BRIKLY válasza molnarpeter (#16622) üzenetére


BRIKLY
veterán

én úgy szeretem,ha halk a gépem,és hűvös. jelenleg
VGA:30°C
alaplap: 30°C
proci:29°C GYÁRI HŰTŐVEL
HDD:27°C (2,5")
és halk a gép!
egy ilyen gagyi házban. hátul 1 8 centis venti ami pörög 1000-1100 RPM-et,meg a táp vent,(az is alig pörög valamit).aztán csoki..
és 6 órája megy a gép.
hűvös működés=hosszabb élettartam..

[ Szerkesztve ]

(#16624) molnarpeter válasza BRIKLY (#16623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem a WCG kb állandóan 100%-on terheli a procit, most kivételesen nem. Jelenlegi hőmérsékleteim:
CPU: 39°C gyári hűtő szabályozva, 1,325V
GPU: 69°C gyári hűtő venti nélkül, 1,05V
HDD: 32°C
Nekem 3 házszellőztető ventim van, de nem az igazi így. A hosszabb élettartami összefüggésről én is tudok, de nyár elején már laposra váltok :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#16625) lalimano válasza molnarpeter (#16622) üzenetére


lalimano
tag

Lehet, hogy nagy hülyeséget írok, de azért leírom:
Tehát szerintem meg lehetne oldani, hogy a videókártya ventijét egy elosztóval rákötni a proci ventije mellé (így amikor terheled a gépet akkor a proci és a vga hűtője is jobban felpörög)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16626) molnarpeter válasza lalimano (#16625) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A VGA ventije nem PWM-es, szóval tárgytalan a dolog. :(

(#16627) BRIKLY válasza molnarpeter (#16626) üzenetére


BRIKLY
veterán

szoftveresen nem tudod szabályozni a fordulatát? (VGA venti)

(#16628) wxppro válasza molnarpeter (#16626) üzenetére


wxppro
aktív tag

Kell egy LM317-es IC, pár kiegészítő alkatrész, meg jó hőkapcsolatban egy NTC ellenállás, ami hő hatására változtatja az értékét. Ez egy ugyanolyan cucc, mint mondjuk egy Zalman FanMate ventiszabályzó, csak a potméter helyett egy hőellenállás vezérli.

(#16629) wxppro válasza molnarpeter (#16622) üzenetére


wxppro
aktív tag

Na, egy kipróbált, biztosan működő, hőmérsékletfüggő ventilátor vezérlés:

A BD652 a hőérzékelő, tehát azt kell a hűtőbordára, vagy a mérendő felületre rakni.
Megy 12voltról is, és a fogyasztó (2w/12v) helyére jön értelemszerűen a ventilátor.

Esetleg egy pdf fájl, ez már többet tud.

[ Szerkesztve ]

(#16630) gepetto86


gepetto86
tag

Sziasztok.

Gondoltam megmutatom a házi tuningos gépházamat. :))
Remélem nem lesz túl rémisztő a látvány.Kicsit már poros szegény mert nem lett kész az oldala és így mindenhonnan kapja a port.




Értékelést várok hogy mi jó és mi nem. :R

(#16631) wxppro válasza gepetto86 (#16630) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nekem tetszik, csak én kiszedném a vga-kártya alatt a PCI bővítőhelyek takaróit, hogy ott is ki tudjon menni egy kis levegő a vga-ról... :K

(#16632) gepetto86 válasza wxppro (#16631) üzenetére


gepetto86
tag

Így kezdődött az egész.:)



Ez volt az első lépés egy p2-es gép házából. :)
Természetesen a vinyó tartót már én fordítottam el és a rácsok se voltak ott, de a flex mindenre képes. :))

[ Szerkesztve ]

(#16633) gepetto86


gepetto86
tag

Előtte egy ilyen csodát készítettem.:)

Túl retrós lett a dolog ezért belekezdetem ebbe, a fekete démonba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16634) macko20 válasza gepetto86 (#16633) üzenetére


macko20
őstag

Ez sem rossz..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16635) macko20 válasza wxppro (#16629) üzenetére


macko20
őstag

Köszi jövőhéten megépítem..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16636) molnarpeter válasza wxppro (#16629) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi szépen! Ez hány voltig tud leszabályozni? Nem vagyok túl nagy elektronikus, de érdekel :)

gepetto: Grat, jó lett :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#16637) wxppro válasza molnarpeter (#16636) üzenetére


wxppro
aktív tag

Azt hiszem, 6.8 voltig, legalábbis az a Zener-dióda annyit enged.

Vagy van egy ilyen is:

Megépítve ilyen:

Itt a sárga cuccot kell a bordára tenni, és az egy 10k-s NTC ellenállás.

(#16638) Kiki18 válasza gepetto86 (#16632) üzenetére


Kiki18
őstag

Szépet hoztál ki belőle.:)
A rácsot hogy raktad rá?ragasztás vagy csavarozás?

(#16639) Probber válasza gepetto86 (#16630) üzenetére


Probber
őstag

Szerintem ez egy teljesen korrekt gép lett (lesz), minőségi házi barkács. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16640) Adonimus


Adonimus
aktív tag

'Sikeresen nem működik most már a mélyre kötött stroboszkóp. Ezek a LED-ek nem normálisak :( . Csinálhatom újra. :(((

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16641) wxppro válasza Adonimus (#16640) üzenetére


wxppro
aktív tag

Miről van szó? Hátha segíthetünk... :R

(#16642) molnarpeter válasza wxppro (#16637) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi megint :) Ki kéne próbálnom, hogy hány volton indul a venti, azért kérdeztem. Talán a teljes kikapcs lenne az ideális, és nem minden venti indul el azon a feszen ugyebár.

mp

(#16643) Adonimus válasza wxppro (#16641) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Fentebb bemutattam a stroboszkópot ami házilag készült. A LED-ek egy egyik pillanatrol a másikra nem égnek, van, hogy 2 másodpercig igen aztán megint nem. Össze kötve csak 4 megy, azok is csak pár másodpercig. A többi külön-külön 2-3 másodperc mulva elalszik. Aztán újra működik. :( Kuka.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16644) wxppro válasza molnarpeter (#16642) üzenetére


wxppro
aktív tag

Amit pdf-ként tettem fel, az olyan, hogy indításkor mindig 12voltot tol pár mp-ig a ventire, aztán áll be a hőfok szerinti vezérlésre. Tehát akár 3 voltot is adhat a ventire, mert annyival mozgásban lehet tartani egy már forgó ventit, kipróbáltam... :K
A nevesebb ventik elindulnak általában 5 volttal is, az egyszerűbbek meg csak 7-tel. Ki kell kísérletezni.

Adonimus, melyik hsz-ben van? Mert kigúvadt a szemem, de nem találtam... Nem kuka az még, megberheljük... :K

[ Szerkesztve ]

(#16645) Martintailor


Martintailor
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam megmutatom, hogyan tettem igazán csendessé a gépem a merevlemezeim megfelelő rögzítésével. A "gyári" hasonló megoldások sok ezerbe kerülnek, szerettem volna kevesebből megúszni, ugyanolyan eredménnyel. Íme:

Kettő 60 cm hosszú, 5 mm átmérőjű, horgászboltokban kapható csúzligumi (2*650 Ft) és 4 db gyorskötöző (volt itthon :) )segítségével.
Az eredmény tökéletesen merevlemez-rezgésmentesített gépház.

[ Szerkesztve ]

(#16646) wxppro válasza Martintailor (#16645) üzenetére


wxppro
aktív tag

Jó ötlet. Én megvettem a Scythe rezgéscsillapító-szettet... :W Aztán most nem is tudom használni, mert csak ötnegyedes helyre megy be, azoknak meg a felét elfoglalja a ventivezérlő... :DDD

Mai gányolásom egy tápegység. Valahonnan még régebben szereztem egy noname moduláris tápot, aminek leégett a PFC tekercse, meg úgy nagyjából az egész primer áramkör kuka lett emiatt.
Volt itthon egy tápegység belem, csak 350-es, nem a leggagyibb, meg nem is egy csúcs, de évekig megbízhatóan vitte több konfigomat is. Szóval beleoperáltam a moduláris házba, és az alaplapi kábelköteget is egy az egyben kicseréltem a moduláriséra, a proci 2x4 pines tápcsatijával együtt. Szebb, mert fekete, és harisnyázott. A moduláris kábelek szerencsére mind megvannak. Ja, és a hátlapi hálózati aljzat alatti kapcsolót is kicseréltem egy kis piros világítósra... :D

Háromszor dugult be az ónszippantóm, mire kioperáltam a rengeteg régi kábelt... :DDD Kapott egy frankó Zalman 120-as ventit, amit 5voltra kötöttem, a táp hűtése 8 centis szívó ventihez volt méretezve, tehát ez a 120-as fújó 5 volttal bőségesen elég.

(#16647) molnarpeter válasza Martintailor (#16645) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy klasszikus megoldás, új elgondolásban :) Jó lett!

wxppro: pro=Profi vagy :))

mp

[ Szerkesztve ]

(#16648) macko20 válasza Martintailor (#16645) üzenetére


macko20
őstag

Jó a rezgést elviszi de a hőmérsékletet nem a segák meg melegszenek...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16649) Martintailor válasza macko20 (#16648) üzenetére


Martintailor
csendes tag

Ezért szedtem le a műanyag elemeket ( az optikai meghajtó helyét takarják) a ház elejéről, és pont egy vonalba esik a lyukas lemez rész a cooler master hyper tx3-masommal és a ház hátsó ventillátorral, mindkettő azonos irányba fúj, a kezemmel pedig érzem a fuvallatot, amit a ventik szívása okoz a ház előlapján :). Egyelőre ennyit barkácsoltam....

(#16650) wxppro válasza macko20 (#16648) üzenetére


wxppro
aktív tag

Minél melegebb, annál lágyabb a gumi... :D Ha jól szellőzik a kéró, nem olyan vészesek a szígétek sem.

Szerk.: na ugye, jól szellőzik... :C

molnarpeter, :R , de azért ne túlozzunk, ez mégiscsak egy gány... :)

Jövő héten kapok egy sípolós 420-as Thermaltake-tápot, azt hiszem Chieftech-beles. Működik, csak sípol benne valami. Ha sikerül kijavítani, azt is beleteszem egy moduláris házba, van mégegy itthon, egy megpusztult Zalman ZM-600HP tokja. Azt komolyabb operációnak szánom, mert a Zalman-táp hőcsöves hűtésű, és azt is jó lenne ráműteni a csíftek panelre.
Ez a noname volt a főpróba... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.