Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) szab.tam válasza BRIKLY (#17599) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aktív házhűtésnél a nb-nél nálam is kb. 83-90@50-55 fok lett. az is ez a nagyságrend. meg is hozta a kedvemet... :K
most a kis gépben, fullpasszív üzemmódban a nb load hűvösebb, mint az eredeti állapotban, ventivel, idle....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17602) BRIKLY válasza szab.tam (#17601) üzenetére


BRIKLY
veterán

de Te mester vagy! meg hát van rá pénzed.. nekem 0Ft bol kell megoldani..
nyugi,a proci nem lesz passzív. :D. pedig nekem könnyebb lenne a kis 60Wos procival...

(#17603) szab.tam válasza BRIKLY (#17602) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most perpill nekem sincs rá egy vasam sem. össze kell még kalapálni! :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17604) BRIKLY válasza szab.tam (#17603) üzenetére


BRIKLY
veterán

"most perpill" .... de az eddigieket nem 0Ft-ból csináltad.. :U
ha csak a mugen 2 -t nézzük, már az magában 10k :F

(#17605) szab.tam válasza BRIKLY (#17604) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö. hát ja...
meg a bukott kisérletek. pár kilónyi széthajtogatott, vágott alu és rézlemez.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17606) proci985 válasza szab.tam (#17598) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy kérdés: riser kb mennyit fog dobni a delayen? szerintem előbb próbáld ki, hogy a gyakorlatban hogy szuperál játék alatt, mert a késleltetésnek nőnie kell.

ami miatt érdekes: játékok hard realtime rendszernek minősülnek, tehát az egérmozgatástól számítva reagálnia kell x időn belül a programnak. az egyesek és nullák meg nem haladnak végtelen sebességgel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17607) szab.tam válasza proci985 (#17606) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. tartok én is tőle. ezért a kábelt mindenképp megvárom.
egy barátom talált egy jó kis összesítő leírást.
az oldal közepén található ez:
"The Minimum cable length is 1". User can order any cable length up to 15" (12" for GEN 2 version)."

a 2.0-nál elvileg jó 30 centit ír. majd meglátjuk. mindenképp kipróbálom. aztán ha az autó a kanyarban gondolkozik 2 mp-et, akkor nem lesz járható az út... :D

ha viszont működne, akkor tuti rendelek egy fél métereset is....
(nagyon szegényes a ph smile kiosztása. ide most elkelne egy mindenre elszánt, vicsorgó pofa...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17608) proci985 válasza szab.tam (#17607) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elvileg a 12-15centis határ a protokol miatt van megadva, egyébként valszeg a kommunikációval lenne valami probléma. ipari környezetben meg (pl GPGPUnál) ez a delay annyira nem veszélyes, risereket meg általában oda találták ki.

viszont akkor ez is eszedbe jutott, jólvan:).

50 centis szerintem nem fog menni... olvasgatom a specifikációkat wikin, úgy néz ki:
"Data link layer

The Data Link Layer implements the sequencing of the transaction layer packets (TLPs) that are generated by the transaction layer, data protection via a 32-bit cyclic redundancy check code (CRC, known in this context as Link CRC or LCRC) and an acknowledgement protocol (ACK and NAK signaling). TLPs that pass an LCRC check and a sequence number check result in an acknowledgement, or ACK, while those that fail these checks result in a negative acknowledgement, or NAK. TLPs that result in a NAK, or timeouts that occur while waiting for an ACK, result in the TLPs being replayed from a special buffer in the transmit data path of the data link layer. This guarantees delivery of TLPs in spite of electrical noise, barring any malfunction of the device or transmission medium.

ACK and NAK signals are communicated via a low-level packet known as a data link layer packet (DLLP). DLLPs are also used to communicate flow control information between the transaction layers of two connected devices, as well as some power management functions.

a lényeg a kiemelés. digitális technikához/hálózati kommunikációhoz nem tudom mennyire értesz. a lényeg annyi, hogy az adat el lesz küldve (jelen esetben az alaplap továbbítja a VGA felé), majd a VGA csinál egy cheksum ellenőrzést, és küld egy ACKt (acknowledgement, tehát megkaptam az adatot és nem találtam benne hibát), vagy pedig küld egy NACKt (non-acknowledgement, tehát megkaptam és a a cheksumra alapuló ellenőrzés szerint az adat korrumpálódott).

viszont, ha a lap elküldi az adatot, akkor x időn belül vár egy ACKt (vagy NACKt). ha nem kapja meg x időn belül, akkor az alaplap úgy fogja fel, hogy vagy az adat, vagy az ACK/NACK veszett el, de mindenképpen újra fogja küldeni az adatot.

a Te esetedben ez azért gáz, mert az adatnak oda kell érnie, és az ACK/NACKnak vissza kell érnie, mielőtt letelik a válaszidő és az eszköz timeoutot jelez. és elveszettnek hiszi az adatot. a gáz az, hogy ha túl hosszú a kábel (és emiatt van ott a szabvány kábelhosszra), akkor az alaplap azt fogja hinni, hogy minden adat elveszett. na és emiatt nem lehet csinálni akármilyen hosszú kábelt.

(digitális technika párpercünket halhatták)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17609) szab.tam válasza proci985 (#17608) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

nem értek hozzá, de valami ilyesmire számítok, benne van a pakliban. kicsit olyan, mint a dvb-t. vagy van kép, vagy nincs, nem úgy mint az analógnál...

de köszi a leírást, mert így világosan látom, ha gubanc lesz, akkor elvileg hol....

vagy fog menni, vagy nem. de mivel a hűtési megoldásomat annyira leegyszerüsítené, hogy mindenképp kell egy próbát tennem, pláne így, hogy van rá lehetőségem...

egyébként akkor az általam linkelt leírásban mi lehet az a 12"? (rev 1-nél meg 15?). mert ha jól látom, ez egy forgalmazó. és csak nem fog teszteletlen kábelhosszt megadni kérhetőre...

habár vettem én már elektronika nélküli dvi elosztót. egy dvi-ból sima elosztással csinált 2-t. kvázi klónozó volt. működött is, amíg valamelyik lába el nem halt. (kilámpáztam...)
ezután nem is igazán értettem mit bonyolítják túl a dvi switch-et....

szerk:
most 12-15 centi vagy col???
mert te centiről, ésn col-ról beszélek.
te konkrétan tudod a szabványt? vagy csak az általam linkelt leírást nézted?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17610) fulltime4wd


fulltime4wd
tag

Halihó!

Hozzám jutott 1 mikrofon, ami mint kiderült nem műkszik :( .
Tanult kolegám (Kókány Kálmán kisiparos :DDD - TROG AIR ) javaslatára az újrahasznosítás útjára léptünk!
Természetes, hogy LED-es lámpát gányoltam belőle 1db öngyújtó segédletével :) !
Eredmény(bocs a minőségért, munkahely):[link]

Mivel 2db van a másikat USB-ről próbáljuk meggányolni!

Azóta teszteltem, és nagyon jól jött PC-szerelésnél :K

[ Szerkesztve ]

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#17611) szab.tam válasza fulltime4wd (#17610) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

hibátlan! :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17612) macko20 válasza fulltime4wd (#17610) üzenetére


macko20
őstag

Ez olyan jó lett,..... nem is nagyon illik ide...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17613) szab.tam válasza macko20 (#17612) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. túl jó. profi barkács, semmi gány..... :D

nekem közben nagyon alakulnak a vga hűtés körüli dolgok.
az átalalkított fullcover blokk egyelőre dobva.
kicsit feljebb még ment a variálás, de eldőlt az irány:
riser kábel megrendelve, accelero xtreme plus megrendelve, fém maró műszerésszel előbb beszéltem. aluprofil bordákat már tervezem, számolom.
ha ariser nem működik, jó nay szopás lesz. de nem bírom kivárni.
és remélem az accelero-t is meg tudom hámozni a lemezektől, mint a mugen 2-t....
habár gyanús, hogy rá vannak forrasztva, mert nem látok zárókupakot...

de akkor jönnék egy finommehanikai fexelésre.... :U
bennne vagy? úgysem felxeltél még vadi új 12k-s vga hűtőt... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17614) macko20 válasza szab.tam (#17613) üzenetére


macko20
őstag

Az "öngyújtó"-nál vártam vmi megolvasztást vagy ilyesmi gányt ...de csak alkatrészként szerepelt..

Vágó korongot vettem párat jöhet az apritani való....:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17615) szab.tam válasza macko20 (#17614) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaja. :K
égetés, olvasztás.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17616) macko20 válasza szab.tam (#17615) üzenetére


macko20
őstag

Ill megpróbálhatjuk hőlégfuvóval is ,de azt vmin ki kéne tesztelni hogy a csővet ne vágja haza

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17617) ati012 válasza fulltime4wd (#17610) üzenetére


ati012
senior tag

Tökéletes :)

Na, elektronyika:
Van egy laptop kijelzőm (mindenestől).
Rátudom valahogy kókányolni a D-SUB kimenetre?
Így fejben valahogy úgy gondolnám hogy a megfelelő lábakat egy D-SUB csatival össze raknám, meg valami áram ellátást is kapna aztán zsír.

Ha valakinek van rá ötlete, ne titkolja.
Guglival mindjárt neki esek a lábkiosztásnak :D

szerk.: gép oldalába be is építeném :)

[ Szerkesztve ]

(#17618) macko20 válasza ati012 (#17617) üzenetére


macko20
őstag

Kell a vezérlő panel,meg nagyfesz a "neonoknak" vissza keresel az elmut 1-2-3 hétben vki ugyan ezt akarta...a Te panelodhoz kell keresni olyan törött kijelzöjű tft-t aminek stimmel a csatlakozója a panelhez a többi kis türelem..

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17619) szab.tam válasza macko20 (#17616) üzenetére


szab.tam
nagyúr

flex, hőlégfúvó. alakul. szép jövő.... :))
azért bízom benne, hogy némi feszítő ráhatás elég lesz.

mert néztem a többi 480 kompatibilis hűtőt, de ennek a csöveiben nincs semmi kunkor, így jól rá lehetne dolgozni a bordákat. de már látom a szemeim előtt. piszok jól fog kinézni. 15-20 kiló alumíniumba gyakorlatilag bele lesz ágyazva a vga. odaviszem a gépet, és rádugom a kártyára. a gépet..... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17620) ati012 válasza macko20 (#17618) üzenetére


ati012
senior tag

Vezérlő panelt hol keressem a laptopon belül?

privi ment.

(#17621) macko20 válasza ati012 (#17620) üzenetére


macko20
őstag

Ott az alaplapon van integrálva legtöbbször ,és ha szerelhető is rajz nem lesz hozzá

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17622) ati012 válasza macko20 (#17621) üzenetére


ati012
senior tag

Na, reggel majd megnézem mit tudok kihozni belőle...

(#17623) szab.tam válasza macko20 (#17614) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, én csak most láttam a beszerkesztett korong képet. :C :)) :R

ha nem jön szét az accelero, tényleg jövök. van flexes ember a szomszédban, de ez mégsem egy ház oldalfal, ez azért finomabb meló. aki nem látott még hőcsövet, arra nem nagyon bíznám, mert még azt is elvágja, ha kell, ha nem....

de majd kiderül. bízom benne, hogy valami módon lefeszítem. szerintm csak a zárólemezek lesznek rögzítve, a többi lecsúszik.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17624) proci985 válasza szab.tam (#17609) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szabványnak konkrétan nem néztem utánna, whitepaperek még nekem is túl magasak szoktak lenni (főleg, hogy az adatok enkódolva mennek, a pciE 128/130bs enkódolása meg már leírva is nagyon rondán hangzik a 4b5b alapján). ez kb az, amit tcp/ip / osi illetve 8086/z80 haxolás után rámragadt, illetve amit a leírásból ki tudtam venni.

a 15 col már reálisabb, nem tudom miért írtam centit. az alacsonyabb távolság az első és második között valszeg azon múlik, hogy lehet picit alacsonyabbra vették az adatok újraküldési idejét.

" az col. 50 centi az még szerintem határeset lesz az alapján (ipari szereplők szoktak ráhagyni általában).

egyébként külső pciE eszközöknél -ld pár laptop ill kiegészítők- nem volt távolság megkötés, viszont a probléma az, hogy azok általában pciE 1.0án szoktak kommunikálni. ami kb egy 8600gt kihajtására talán elég lenne.

más: anno kerestél 300rpm alá lassítható ventit. tudom már késő, de a Thermalright TY140ből egyiket épp tesztelem, lement 260rpmig voltage módban (és pwmes!).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17625) szab.tam válasza proci985 (#17624) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszi a + infót. :R

15 centis kábelt tudtak nekem rendelni. de olyan illesztés, hogy állítólag könnyű lesz moddolni. ezt a részt nagyon nem vágom...

venti: ezzel a témával elkéstünk. ugye mivel most szórom ki az utolsó ventieket.
a htpc-be nyárra vészventinek találtam egy 1600-as 9 centis nuctuat, amit 5v + fanmate2-re kötve le tudom úgy szabályozni jó 300 téjékára úgy, hogy 0-ról el tud indulni. ha 35 fokok tombolnak, még jó lehet. párban kaptam. a másik fele van most még a 480-on, 5v fixre kötve. úgy 400 körül pörög.

"Thermalright TY140ből egyiket épp tesztelem, lement 260rpmig voltage módban"

0-ról el is indul? mert az a mutatvány, nemcsak elindulkás után visszatekerni...
mert a 9-es noctua 300 körülre visszafogva még elindul..

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17626) proci985 válasza szab.tam (#17625) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szivesen;) legyen már haszna is a rettentő mennyiségű digitnek.

hát, a könnyű lesz moddolni... hm, végülis mihez képest:)

tudom, hogy késtünk, gondoltam csak megemlítettem.

megnéztem, elindult :K .

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17627) szab.tam válasza proci985 (#17626) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az szép, ha elindul. azért megjegyzem a típust. :K :R

a srác írta, hogy olyan a rögzítés, hgoy könnyebb lesz a kábelezés. nem értek hozzá, de biztos, ha ő mondja.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17628) proci985 válasza szab.tam (#17627) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jóféle:)

igazából van itt egy kötegnyi venti, egy húzott q6600 (éppen 121Wos pillanatyni fogyasztással prime smallFFT alatt... hőfokot nézni jobb mert nem ciklusosan terhel), egy IFX14, meg referenciának az AC7pro. kis bánat, hogy úgy néz ki a legerősebb 4312es lassan az örök vadászmezőkre távozik (ingadozik a motorja), így az UltraKaze 2000 marad a legerősebb.

amit nem tudok mérni, az a hangerő: az elvileg kultúráltan halk FSP 500 GLN kb egy hangerőn van a az 1300on pörgő TRel (egyforma távból mérve), szóval szubjektíve légszállításhoz képest nagyon rendben van. Neked mondjuk full hangerőn nagyon sok lenne (nekem is az lesz;) ), de teljesítményéhez képest a hangja remek. na aztán meglátjuk, hogy mégis mennyire, van itthon SFlex és harmadába kerülő AC F12 pro is, szintén FDBvel.

ha azt mondja, hogy könnyebb lesz a rögzítés, akkor pedig úgy kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17629) proci985 válasza proci985 (#17628) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azért csodát nem tud tenni, 5Vn már elvérzett, 86fok 4 perc alatt. tetejében teljesen átforrósodott a borda (meg a meleg miatt a fogyasztás csak egyre nőtt, szóval lett volna ez még rosszabb is). talán házventivel megtámogatva még ment volna...viszont van kettő itthon, tandemben talán meglesz az is.

de szerintem innentől átmegyek a léghűtősbe, ill lassan aludni, holnap már meló.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17630) subaruwrc válasza szab.tam (#17598) üzenetére


subaruwrc
félisten

gtx 480 at passzívan?
na ott kíváncsi leszek a hőmérsékletekre ..

(#17631) szab.tam válasza subaruwrc (#17630) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát még én... :K

ha a riser kábel megy, akkor pontosan tudom, hol fog eldőlni az egész: az accelero hőcsövei ahol találkoznak az aluprofil bordákkal, a közvetlen környezetben mennyire tudom hatékonnyá tenni a hőleadást.
azaz: a hőcsövek egyik oldalán a legvasatagabb aluprofil bordát rakom, amit megkapni, azt még ott rögtön bővitem is + lemezekkel. de az ellen befogó nem lehet vastag, hiszen ott lesz rögtön a vga nyákján a ramokat és vrm-et hűtő fekete borda. így az ellenpanel csak a nyákon túli részen tud kiszélesedni, és rendesen hőt leadni. a vga fölötti részt le kell vágni, marni....

itt lehet a buktató. ezt a cpu hűtésnbél is már látom. de nagy előny lesz a cpu mod hűtésemmel szemben, hogy itt a hőcsövek az aluprofil bordák éleivel párhuzamosan lesznek bemarva az aluprofil talpába. a mugennél ez kersztben tötrént. azaz az alsó hőcső melegét ahogy átveszi a borda, és menne fölfelé, rögtön beleütközik a következő hőcsőbe: itt jól látható a probléma.

a vga hűtésnél a csövek nem így, keresztben fognak menni, hanem fölfelé...
sokkal jobb lesz a hőátadás, és a hőelosztás is....
viszont hőből is 3x annyi lesz hozzá....

az elfűtéstől nem félek, mert a tömeget addig növelem, amíg jól esik...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17632) subaruwrc válasza szab.tam (#17631) üzenetére


subaruwrc
félisten

bahh ez betegen néz ki
mindenképpen világrekord lesz ha passzívan akár 100 fok alatt tudod tartani hoszabb távon
nem akarom elvenni a lelkesedésed mert ahogy látom nem akármilyen szinten tolod, de a
gtx 480 volt a legdurvább kártya amit valaha láttam, hőtermelés szempontjából, pedig páron már túlvagyok
asszem többször benézek majd ide és kiváncsian várom hogy sikerül a művelet
ha más nem, lesz egy bazi nagy designos ruhaszárítód / grillsütőd , kinek melyik tetszik :DDD :R

(#17633) szab.tam válasza subaruwrc (#17632) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K :D :R

már itt linkelgettem eleget, :B de én sem bírok betelni vele. ha még nem láttad,a küllem is alakul...
[link]
[link]

a képek jobbak , mint az életben. (ingatlanos vagyok, ott is kb. így adom elő a hirdetésekben...) :DDD
semmi egó, meg ilyenek, (vagyis deeee!) :DDD , de van, hogy percekig nézegetem a munkafázisokról készült képeket.
mindent dokumentálok képeken. ha sikeres lesz a vége, akkor megírom a buktatókkal együtt... :K

és elég szomorú leszek, ha 15-20 kiló alumíniummal nem tudom 80 alatt tartani furmarkon....

azért hozzá kell tenni, hogy sokan segítenek itt a ph-n együtt ötletelésekkel, móricka rajzokkal... :K :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17634) subaruwrc válasza szab.tam (#17633) üzenetére


subaruwrc
félisten

tyűű

uba fuckin' good :D

kiváncsi vagyok mostmár énis :D

(#17635) szab.tam válasza subaruwrc (#17634) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17636) BRIKLY válasza szab.tam (#17633) üzenetére


BRIKLY
veterán

télen nem lesz gondod a fűtésre. :DDD

(#17637) szab.tam válasza BRIKLY (#17636) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de most sem.... :((( :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17638) BRIKLY válasza szab.tam (#17637) üzenetére


BRIKLY
veterán

az biztos.
a célod az, hogy egyed legyen,és halk. igaz?
mért nem csinálod így: Oil PC - Extreme Cooling egyszerűbb,olcsóbb,és kevésbé fűti a lakást. és persze elég ritka :D

de van szebb is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17639) szab.tam válasza BRIKLY (#17638) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mert ezek nem izgatnak.... :N
és elég undorító az alkatrészcsere.....
jobban szeretem a száraz dolgokat. legalábbis ami a pc-t illeti...

meg hát ugye a sok "miért nem inkább így", megy "úgy" ehelyett. meg víz. csak...
"miért nem olaj" még nem volt. na, már ezen is túl vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17640) BRIKLY válasza szab.tam (#17639) üzenetére


BRIKLY
veterán

jól van. bocsi. nem akartam beállni a többiek közé, "miért nem inkább így", megy "úgy"
csak nem tudtam,hogy ezzel találkoztál-e már. szerintem elég durva. :)
én továbbra is szurkolok,hogy sikerüljön összehozni a passzív VGA-t! :K

(#17641) szab.tam válasza BRIKLY (#17640) üzenetére


szab.tam
nagyúr

élőben is láttam ilyet egy modding kiállításon. nem fostam le a bokám tőle.
van benne elég sok macera. az alkatrészek, amikben venti van. vagy ki kell szerelni, vagy mittomén. az olaj sűrű, nagy az ellenállása, tönkremegy a venti. hdd, od mechanika? ilyen erővel a fél gép azt akváriumon kívül találja magát.
és véletlenül menjen szét a tartály. mint a szomszédomé. sima víz a parkettát kicsit rendbeszedi, de felszárad. a még élő halakat is össze lehet szedni.... a szétfolyt olaj kicsit húzósabb. úgyhogy az olajhűtést inkább meghagyom a bátor hülyéknek.... :D

szerk:
ööö... bártaknak (vessző) hülyéknek..... - hogy csak a fele társaságot sértsem meg.... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17642) BRIKLY válasza szab.tam (#17641) üzenetére


BRIKLY
veterán

hát ebben igazad van. én a sima gyári vízhűtő rendszerekről is ezzel a véleménnyel vagyok..
ha van pl egy 200-250k-s mittomén i7-es géped, szétmegy valami a hűtésen :Y na erről ennyit...
én maradok a csörgő,zörgő ventiknél... ;)

[ Szerkesztve ]

(#17643) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Napi gány: alufóliát raktam egy neon mögé. :D

mp

(#17644) TROG AIR válasza fulltime4wd (#17610) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Ami szép az szép... ;)
(az enyémet mobiltelefontöltőről fogjuk / kell / kéne megoldani.....)
{ sajnálok rá egy usb-slotot beáldozni..}

430 pozitív , 0 negatív....

(#17645) mmdms


mmdms
addikt

Heló szakik!
Kellene egy ki segítség, nem találok sehol se 6,3 voltos, 2200 mikrofarádos, maximum 8 mm!!! vastag kondit. Esetleg tudna nekem segíteni valaki, azt megköszönném.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17646) grafmókus válasza mmdms (#17645) üzenetére


grafmókus
tag

hali.

nálam van pár 6,3v-os 3300mikrofarádos kondi. átmérőjük 8,5mm

msn: kriszpet@hotmail.com

(#17647) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!
Már rég néztem be ide, de most munkám során találtam egy újabb gyöngyszemet, amit megosztanék. Szóval ha valaki nem tudná, hogy kell egy VGA-t "jól" meghűteni, akkor tekintse meg a következő képeket:

[link]

Hangsúlyozom, hogy nem én követtem el, én csak találtam. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17648) mmdms válasza jFox (#17647) üzenetére


mmdms
addikt

Úristeen :D

grafmókus: írtam Pü-t

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17649) flash-


flash-
veterán

sziasztok

cm590 es házam van.
szeretném kicserélni rajta az előlapi usb 2 őt usb 3 ra.
hogy tegyem meg?mit vegyek hozzá?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#17650) Kiki18 válasza flash- (#17649) üzenetére


Kiki18
őstag

Sztem ez bonyolultabb,mint gondoltad.Az alaplapod chipsetje kell alkalmas legyen a 3.0-ra,nem lehet egyszerűen 'ráhegeszteni'.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.