Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) master90 válasza molnarpeter (#17800) üzenetére


master90
aktív tag

Én ilyen turbinát gondoltam rá :DDD

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#17802) frescho válasza szab.tam (#17785) üzenetére


frescho
addikt

Koszi szepen. Pont erre van szuksegem. :R

https://frescho.hu

(#17803) szab.tam válasza frescho (#17802) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

de remélem, nem a beillesztett képet nézted, mert annak a fele lemaradt, azért ilyen.... :D
hanem a linkelt boltban lévő felsoroltakat...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17804) molnarpeter válasza master90 (#17801) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Impressive. :D

mp

(#17805) master90 válasza molnarpeter (#17804) üzenetére


master90
aktív tag

Elégé :K

Szerintetek a videokártya ventilátorára foglalata mekkora feszültséget tud le adni ?
Mert rá szeretném kötni 2 db delta ventilátort és szabályozni !

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#17806) Danex


Danex
addikt

szab.tam, most találtam rá ilyenre, hogy peltier (mikozben usb hűtőket nézegettem) ennek ha jól értem az egyik oldala piszok hideg, a másik meg meleg. Ezzel nem lehet, hogy egyszerűbben megtudnád oldani a passziv hűtésed? (gondolok én arra, hogy talán messzebbre eltudod vinni a hőt, ezáltal nyersz hőleadó felületet)

Igazából nem tudok erről semmit, csak miközben néztem a videókat ez úgy beugrott, hogy lehet így is lehetne használni,

(#17807) grafmókus válasza Danex (#17806) üzenetére


grafmókus
tag

A pelitier elem lényege, hogy adott egy meleg és egy hideg vég, a lényeg hogy feszültséget kapcsolva rá az egyik oldala felmelegszik,míg a másik erőteljesen lehűl, én 2 dolog miatt nem ajánlom, 1. baromi drága ha pl 250-300W-ot kell lehűteni, 2. a meleg oldalt valamivel le kell hűteni ami ekkora teljesítménynél baromi macerás.

ui.: mini-itx rendszernek kezdtem kuckót építeni, képek hamarosan :)

msn: kriszpet@hotmail.com

(#17808) macko20 válasza grafmókus (#17807) üzenetére


macko20
őstag

Ha mini ITX -et épitesz innen szerezhetsz ötleteket ,ez egy jó kis ház,

reklám :van eladó is

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17809) grafmókus válasza macko20 (#17808) üzenetére


grafmókus
tag

az elképzelés és alapanyag már megvan, saját kútfőböl kreálok mindíg, de azért köszi :)

msn: kriszpet@hotmail.com

(#17810) szab.tam válasza Danex (#17806) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:N

pontosan úgy és azért, ahogy grafmókus mondta...

1x volt egy ilyen vga-m. sokáig, a 3850 kiadásáig az agp királya volt. gecube x1950xt.
azon egy nagyon spéci hűtés volt, peltierrel. csak a baj volt vele. jó, hogy külön tápja volt. le is húztam. összességében jobb lett a hűtés. még úgy is, hogy az inaktív peltier, mint + réteg, ott volt a gpu és a hűtő közt...

és hát továbbra is a lényeg a teljesen passzív hűtés, amibe semmi más hűtési technika nem fér bele. sem kompresszor, sem víz, sem venti. sem peltier.

azért jöhet minden ötlet! (most úgyis cuccváró és pénzgyűjtögető fázisban vagyok)

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17811) szegi2


szegi2
csendes tag

Sziasztok!

Történet röviden: régi törött 15" lcd monitorhoz szereztem ép lcd panelt, berakáskor szalagkábel elszakadt, megforrasztottam...

Engem is meglepett hogy működik :))

Képek: [link]

(#17812) BRIKLY válasza szegi2 (#17811) üzenetére


BRIKLY
veterán

hát ez nem semmi! :Y
grat! :C

(#17813) macko20 válasza szegi2 (#17811) üzenetére


macko20
őstag

Hát ez a csodával határos,
régen videóknál csináltam hasonlót amikor el volt törve a nyák

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17814) netpeti98


netpeti98
addikt

Sziasztok!

van egy Genius mikrofonos fejhallgatóm.
A problémám vele hogy a mikrofon nem vesz hangot.
Illetve ha ki kell húzni utána hol az egyik-hol a másik hangszóró szól,sok bűvészkedés során sikerül helyre hozni.
Az illesztése a hangerő váltónál elvált összeragasztottam ragasztó szalaggal működött,de már megint nem működik és a fentebb említett hiba is előjön:(
Tudtok tanácsot adni hogy mit próbáljak barkácsolni hozzá.
Előre is kösz.

UI:Ha beljebb nyomom a csatlakozót tökéletes a hangzás,de ha elengedem elromlik újra ,ez általában valahogy sikerül kiküszöbölni.

[ Szerkesztve ]

(#17815) macko20 válasza netpeti98 (#17814) üzenetére


macko20
őstag

A csatlakozó tövénél a kábel megtört ,cserélni kellene...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17816) netpeti98


netpeti98
addikt

Na igen.Jővö hétvégén küldök majd képet.Viszont a hangkártyával sem mindig érintkezik megfelelően.

(#17817) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mint említettem már, a héten megjött azt accelero xtreme plusz, ami a 480 passzív hűtésének az alapja lesz.
a hámozás előtt a ventitriót lekaptam. kíváncsi voltam, milyen hangja van, (használni úgysem fogom soha).
jött ki belőle pár kábel, szépen párban összedugtam, és rá a htpc külső molexére. puff, levágta a gépet.
ez a művelet a kicsit feljebb leírt, egész heti szopássorozatot indított be, aminek a végén gyakorlatilag lett egy új htpc-m. a komlett bele, (ami valszeg hibátlan, vagy nem), a szekrényben kötött ki. semmi pazarlás. ááá.... :(( :(((

aztán kezdtem el nézegetni, mit csináltam. hát, én valszeg 5-7-12v, mindent összedugtam.
jó szokás szerint elővettem ezek utána használati utaítást, amiben a csatikról egy árva kukk sincs, csak egy dugó és egy ajzat rajza, hogy tessék összedugni. az, hogy ebből 2 pár + molex van, semmi.
amcsiknál ezzel simán pert lehet nyerni.

még 1x ezt a fost rá nem dugom semmire, de most már tudni szeretném, hogy mire ie kellett volna?

ha fixre, akkor a molexből kijövő 7 vagy 12-vra a ventibő kijövő 3-asat. de csak azt.
ha vezéreltre, akkor a vga nyákon lévő csatira a ventiből kijövő 4-eset.
gondolom így kellett volna. így kellett volna? :F
én párosítottam: 12v ->4-es, 7v->3-as. aztána molexet a gépre.
ok, hogy barom voltam. de kapják be, hogy így lett megoldva, hogy egyáltalán ezt erőltetés nélkül, simán meg tudtam tenni...
mert azért ezt ki lehetett volna védeni. az ellen nincs gyártó, aki védekezzen, ha valaki a profilt letörve a 24-es alaplapit bedugja fordítva, de itt semmilyen fizikai akadály nem volt, hanem még csábította is a figyelmetlen delikvenst, hgoy jól dugjon össze mindent, nehogy valami kimaradjon. de mégha megnézem volna előre a leírást, akkor sem lett volna semmi...

a hűtőhámozásról pár kép. 2 óra volt, mire megkopasztottam. pláne az utolsókat nehéz volt, mert túl hosszú úton kellett lebillegteteni a csövekről. a kezem kikészült a végére...

viszont felötlött egy új gondoloat.a gpu fölött nincs cső. nekem ez szimpatikus is volt elsőre, mert jól jön a bordaszerelésnél, hogy nem csinálnak a gpu fölött "u" alakú vissazhurkokat a csövek. viszont a csövek befogójának az ellenje egy lemezekben végződő valami.

több lehetőségem van. ez 31 db lemez. ezekhez hozzáragaszthatok ugyanennyi 0.5-ös alulemez négyzetet, téglalapot. 9*x centiesn. szép + felület.
vagy lemaratom, hogy az azon az oldalon lévő aluprofil egybeérjen, ne szakadjon meg ezen a szakaszon. mert a másik oldalon ugye a gpu-val való találkozásnál nem tud összeérni.
és van egy 3. verzió. lemaratom majdnem a csövekig, egyenesrem és odadolgozom egy másik hőcsőves hűtő talpát. tehát hűtőblokk a hűtőblokkon. akár egy mugen-t. vagy egy ugyanilyet, lefogatókerettől megszabadítva, 90 fokkal elforgatva.

csak egy lényegi kérdés: lesz-e értelme? a hőcsövek befogatásánál a csövek mellett már nincs fém, ami engedne hőt feljutni az "emeletre". ott szinte csak ragasztó, vagy valami kitöltőanyag van a csövek mellett.

sajnos a képen nem látszik, mert nem létezik jó szög. a képen alul látható ezüst színű bordázat felül lévő része nagyon kis helyen találkozik a gpu blokk azon rézből készült részével, ami a gpu és a hőcsövek közt van.

azaz kicsit az a sejtésem, hgy ez a + borda csak dísznek van, nagy hőmennyiség oda nem is jut át, mert kis hely van a csövek közt.

ha ez így van, akkor meg az "emeletre" szánt + hűtőnek totál semmi érteme. viszont ha mégis egy csomó hő átjutna oda is a csövek szélén és a tömítő ragasztó felületén, akkor elég komolyan megosztható lenne a hőleadás. jó esetben akár már csak a 2/3-a jutna a gyári csövek felé.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17818) moha21 válasza szab.tam (#17817) üzenetére


moha21
addikt

Durcán néz így ki:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17819) BRIKLY


BRIKLY
veterán

mit gondoltok, ezzel a táppal merjek hajtani egy 12Cm-es ventit 7V-on? (+5V--+12V)
CHIEFTEC CTG-400-80P

(#17820) moha21 válasza BRIKLY (#17819) üzenetére


moha21
addikt

Persze, ellenállás, dióda, potméter, lehet válogatni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17821) BRIKLY válasza moha21 (#17820) üzenetére


BRIKLY
veterán

nem úgy gondoltam!
egyik szál a +5V-ra, másik a +12V-ra.
csak régebben írtátok,hogy gagyi táppal veszélyes. azt hiszem ez már nem gagyi.. :U

(#17822) moha21 válasza BRIKLY (#17821) üzenetére


moha21
addikt

Semmilyen táppal nem ajánlott ez a fajta mókolás.. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17823) BRIKLY válasza moha21 (#17822) üzenetére


BRIKLY
veterán

a gyàr megteheti??? nézz rà szab.tam utolsó hozzàszólàsàban az elsô képre...:U

[ Szerkesztve ]

(#17824) moha21 válasza BRIKLY (#17823) üzenetére


moha21
addikt

És mit nézzek rajta? Kérdezz meg kompetens embereket. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17825) macko20 válasza szab.tam (#17817) üzenetére


macko20
őstag

Mégsem kell dremmelni... se hőlégfúvózni.....kárrr..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17826) szab.tam válasza BRIKLY (#17823) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de hogy a leírásban még egy kib*** szó, ábra sincs róla, hogy mit, hova és mikor dugjak. és a nagyátlagál azért kicsit tapaszaltabbak vagyunk, mégis így benéztem....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17827) BRIKLY válasza szab.tam (#17826) üzenetére


BRIKLY
veterán

De én arra céloztam, hogy azon a gyári csatlakozón is az a megoldás van,amit én akarok csinálni, de mindenki mást mond... :U a tápom megbízható,tehát kell,hogy legyen benne védelem.akkor mi gond lehet? max váratlanul lekapcsol a gép...hú,mekkora katasztrófa... de szerintem ez sem történne meg, mert elég régóta használom ezt a ventit,kétlem,hogy zárlatos lenne egyik percről a másikra...

(#17828) Beretvás válasza BRIKLY (#17827) üzenetére


Beretvás
addikt

Proba cseresznye... :DD De én sem szorakoznék vele mert azt sem szeretem ha váratlanul lekapcsol a gép... :DD de ez csak az én privát véleményem.
Ám sikerült vennem tápot és ténylek kib@szott halk, bár nem azt vettem amit irtál hanem egy másik szériát:Chiftec iARENA GPA-400s, 8ropi volt zsir ujan.

(#17829) macko20 válasza Beretvás (#17828) üzenetére


macko20
őstag

Jó kis táp ,ha lett volna időd biztos találsz olcsóbban..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17830) BRIKLY válasza Beretvás (#17828) üzenetére


BRIKLY
veterán

végül is mindegy, mert 12V-on sem túl hangos..

jó táp az is! bár nekem ez tökéletes. az ára is jó volt. a töredékéért vettem mint Te :))

(#17831) Beretvás válasza macko20 (#17829) üzenetére


Beretvás
addikt

Meglehet csak már nagyon kellett mert egöritett a hangja az LC-Powernek.De most meg már a házhütö ventiket hallom ki..DE meglehet hogy veszek egy elölapi ventiszabájzot. Vagy inkább gányolok valamit, ha már ugyis itt vagyok..

BRIKLY- Akkor jol jártál.

(#17832) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok!
Táp oldaláról a matricát hogyan lehet eltávolítani úgy hogy vissza is lehessen ragasztani festés céljából?

(#17833) mitkov77 válasza szakalistvan (#17832) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Körbe maszkolod, és nem kell eltávolítani..
Mert ha még garros, akkor a fújás után mind1, h levetted a matricát v. sem, mert garvesztés azonnal. Ha meg kímélni akarod a matricát, körbemaszkolod, és teszel rá valami ideiglenes festékálló anyagot, fóliát.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17834) grafmókus válasza szakalistvan (#17832) üzenetére


grafmókus
tag

keskeny tesa szalag széleire, belülre meg folpak (folpack) kinek, hogy tetszik

msn: kriszpet@hotmail.com

(#17835) whisperity válasza szakalistvan (#17832) üzenetére


whisperity
tag

Az említett maszkolás, új matrica. Lefotózod/beszkenneled, kis Gimp a polírozásért aztán kinyomtatod tapadós papírra. És ráragasztod.

A garanciát már buktad (ha festesz, és ha még volt).

Milyen táp ez? :F

(#17836) TESCO-Zsömle válasza whisperity (#17835) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rá van írva, hogy Delta DPS-350A B...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17837) szakalistvan válasza TESCO-Zsömle (#17836) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nem-nem ez egy sima ATX-táp,vaterás,szóval nincs rá gar.

whisperity : ez lesz,köszi a tippet :R

Szerintem nem tudnám normálisan lemaszkolni,úgyhogy a gyári matrica ugrik róla és ragasztva lesz,100 ft-ért kinyomtatják öntapadósra.
Köszönet,majd egy képet csinálok róla,csak forrasztanom kell hozzá +2db sata csati :)
Nincs valakinek elfekvőben? Zalaegerszeg és környéke :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17838) macko20 válasza szakalistvan (#17837) üzenetére


macko20
őstag

Sima szigetelő szalag+"bugyi" műanyagból kivágod a közepét

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17839) Petzval válasza BRIKLY (#17827) üzenetére


Petzval
senior tag

Rövidzárvédelem a + és - ág között van. két + ág között nem lehet, ott csak potenciálkülönbség van

(#17840) ---gabika---


---gabika---
tag

Szevasztok!
Nemrég tettem szert egy ilyen kütyüre (kép)
Sajna két hőmérsékletérzékelő rossz rajta,konkrétan ilyen (kép)
Magyarországon hol lehet ilyen cuccot kapni? Veszprémben körbejártam a létező összes számtekboltot és sehol sem találtam,még a használt cuccos boltokat is megnéztem és semmi.
Ha esetleg valakinek van felesleges a sufniban valamelyik láda mélyén az kérem szóljon és bizniszelhetünk.
Vagy ha tudtok ajánlani boltot/linket azt is megköszönöm.

(#17841) moha21 válasza BRIKLY (#17827) üzenetére


moha21
addikt

az a baj, hogy a +12V nem komálja a +5V-os ágat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17842) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali emberek. Vettem én egy ijen játékszert, na már most erre lehet kötni 3db ventillátort, de itt a honlapon meg azt irja hogy Max 18Watt Per Channel, akkor ez azt jelenti hogy több ventit is rálehet kötni?? Pl ijenböl többet is??

(#17843) szakalistvan válasza Beretvás (#17842) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ability to control THREE (3 ) fans
3 ventit tudsz szabályozni vele,persze y elosztókkal elbír többet is, az a venti 12 volt szorozva 0,16 amper = 1,92 Watt tehát ebből 9 db -ot bírna el csatonánként,bár én nem terhelném ennyire :)

[ Szerkesztve ]

(#17844) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Elkészült a szörnyeteg hűtőm. Képek
Első teszteredmények 2 maggal alapórajelen prime 95 alatt: kupak 44fok, magok 40fok.
Sajnos igazából tesztelni csak a jövő héten lesz időm.
A ház is változni fog a közeljövőben, egy saját építésű lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#17845) whisperity


whisperity
tag

Egyik barátom eléggé érdekes módon fogatta fel azt a merevlemezt. [link]

(#17846) birozoli7800 válasza szegi2 (#17811) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Grat!

Hát ez nem semmi! Szép munka! :R

(#17847) szab.tam válasza gabikiraly2 (#17844) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

szép lett.
mennyi a borda össz súlya? mivel én 4*10 centire saccolom a hosszt, és 25 centi 1 klió, így gondolom 1.6 kiló. semmi felfüggesztés? alaplapi rögzítés átmenő csavaros, hátlapi paneses?

és fél óra stressz után lesz érdekes a hőfok. addigra mindenképp átfűti.
de nálad szerencsésebb a helyzet, ezért elég ennyi tömeg: szerintem kisebb a procid fogyaztása, és van a környéken 3 venti, ami azért szépen lekapja környezetből a hőt.
és most nézem, hgy van kis hely a belsők közt. nagyon sokat számít a bordák közti légmozgásban. (én most fogok nekiállni bővíteni a bordák belső részét. teszek pár kisbordát a hatékonyság növelése céljából)

ez így tökéletese lesz.

honnan. milyen és mekkora pasztát vettél? bercsényiből, tégelyeset?
mert akkor ha kellőképpen megfertőződtél, a következőre is elég lesz, amiben már 5 kiló fém lesz. :D :))

tegnap jutott pont eszembe nekem is: saját házat kell építeni. akkoraát, ami csak elfér. nem nagy etwasgötwas.
tegnap voltam némi bordáért megint, és bevillant: kell jó sok "L" profil. összedolgoz. bontott házból alaplapi tálca, 5.25 konzol és hátlapi rögzítő átoperál. oldalak, tető rács. lefest. ennyi...

nem 20-30k-kért ezeket a gusztustalan trasformers házak, ahol még a gyártó azt sem döntöte el, hogy éppen autó vagy robot...

(#17845) whisperity

szép! :C :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17848) Beretvás válasza szakalistvan (#17843) üzenetére


Beretvás
addikt

Ugy gondoltam én is hogy 3 at szabájozni de egyik ágra rákötnék 2 ventit.

(#17849) whisperity válasza whisperity (#17845) üzenetére


whisperity
tag

Ha már gányolás: az egyik ismerősöm (akinek az a winyó olyan érdekes módon van felfogatva) szeretne led sort a vízhűtés PVC csövére. (Ne kérdezzétek honnan jött ez az isteni szikra neki...) Odaáig eljutott, hogy a ledek a helyükön vannak.

De az lenne a kérdés, hogy kösse be őket. Sorosan/párhuzamosan? Honnan szedjen hozzájuk áramot? Hány voltosak a ledek (ezt képtelen volt megmondani)? Tudnátok nekünk ezügyben segíteni, mert képtelen békénhagyni.

(#17850) szab.tam válasza whisperity (#17849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

erre van direkt szaktopic: modding elektronika... :)

érdemes oda is. sajnos kevésbé aktív.... :(

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.