Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) molnarpeter válasza wxppro (#16450) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami pedig pl az offlineshop.hu-n kapható ;)

(#16452) Zohan válasza wxppro (#16450) üzenetére


Zohan
senior tag

ez is 15 őerc alatt szarad.. csak lent a pinceben festettem aol kb 5 fok volt.. azert tartott eddi.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16453) wxppro válasza molnarpeter (#16451) üzenetére


wxppro
aktív tag

Akár... :K

Zohan, 5 fok az szép, nálunk szerencsére a társasház pince tele van fűtéscsővel, télen-nyáron 18-20 fok van... :K Én is ott szoktam fújni, az egyik házoldallap "árnyéka" még mindig ott figyel a fehér falon fekete festékből... :DDD

(#16454) csib41


csib41
aktív tag

Sziasztok! segítségre lenne szükségem anélkül h keresd máshol meg ezt már kérdeztük olvass vissza stb kb 2hete bújom a prohardvert de nemtaláltam házilag készített vízhűtő blokkokat... ha vki tudna segíteni v csinált már és van benne tapasztalata az esetleg segítene? megköszönném :R

(#16455) wxppro válasza csib41 (#16454) üzenetére


wxppro
aktív tag

Az attól függ, hogy mennyire vagy szerszámozott, gépesített.
A vízhűtés nem éppen a gányolás kategória, hacsak nem akarod hazavágni a gépedet... :DDD
Ezt csak azért írom, mert nekem ez még gyári rendszerrel is sikerült.
Vannak itt a ph-n is, akik gyártanak rendelésre vízhűtés cuccokat, de ha Te magad akarod elkészíteni, akkor elég jól el kell legyél eresztve gépekkel, szerszámokkal.

(#16456) csib41 válasza wxppro (#16455) üzenetére


csib41
aktív tag

ezaz h ettől félek énis cnc esztergapad stb nincsitthon de nagyapám ilyesmivel foglalkozik nála kivitelezhetném :DD csak igazából a éretekkel meg a vízúttal vagyok megáldva mert v 25ábra kavarog a fejemben és nemtok dönteni melyik lenne "ideális"

(#16457) moha21 válasza csib41 (#16456) üzenetére


moha21
addikt

Ezzel most előrébb jutottunk..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16458) csib41 válasza moha21 (#16457) üzenetére


csib41
aktív tag

figy alapanyag van esztergapad van nyílván nemtudok 0.3mm-es tüskerendszert kialakítani, de ha ismertek olyan usereket akik ezzel foglalkoznak v csináltak már hálás lennék. eggyet találtam kb 20óra vízhűtéstopik olvasásban akk is legalább 2 éve írta ő Tody volt majd felveszem vele a kapcsolatot, de igazából szerkezeti ábra kéne pontos paraméterekkel, h vmin eltudjak indulni... igazából mindent vízzel hűtenék kivéve a tápot és a dvd olvasót :DDD

(#16459) wxppro válasza csib41 (#16456) üzenetére


wxppro
aktív tag

Na, ha rokonnál van cucc, és a rokon vágja is a témát, nem probléma. Olyan blokkot kell csinálni, amiben a minél nagyobb áramlási keresztmetszet, a víz minél hosszabb útja és a hőátadó felület minél nagyobb mérete egyben megvannak. Persze, mondjuk az áramlási keresztmetszet üti a hosszú utat, mert ugye nem lehet a végtelenségig kanyarogtatni egy 2 centis lyukat egy 5-6-7 centis blokkban, a minél nagyobb hőátadó felület meg a keresztmetszetet veri nagy áramlási ellenállás formájában, tehát nem túl egyszerű a dolog. Tanulmányozz gyári blokkokat, vagy profik által készített cuccokat. Figyelembe kell venni az összekötő csövek belső átmérőjét, ahhoz is passzolnia kell a furatoknak a blokkban, mert hiába van nagy keresztmetszet, ha a csövek leszűkítik, és a blokkban csak téblából a víz, a csövekben meg száguld.
Ha meg nem tudsz jobbat, hatékonyabbat csinálni, mint egy profi léghűtés, akkor meg nincs is értelme.

(#16460) csib41 válasza wxppro (#16459) üzenetére


csib41
aktív tag

teljes mértékben eggyetértek. am azon is gondolkoztam h heatpipeos léghűtést ledarabolni és a pipeokban menne a víz sztem tuti hülyeség mert nemismerem se a cső vastagságát se a belső átmérőt vastagsága kb 5-6mm lehet. amit csinálnék rendszert abban a csövek belső átmérője 10-12mm lenne ehez kéne viszonyítani, de rengeteg kialakítást néztem gyári blokkokból is azon gondolkozom 2-3 ötletet kiválasztok megcsinálom letesztelem majd írok h mitörtént :DDD ha meg nemírok akk kinyírtam a gépet csak 1 szivattyút kell keríteni vhonnan pl akváriumszivattyú? 1200l/h elégszépnek mondható ha lefokozom akk persze még halk is lehet a rendszer a hűtő meg autóhűtő vagy klímahűtő lenne nagyobb=jobb elven gondolkozok :DDD

(#16461) csib41


csib41
aktív tag

az esztétikával meg nemfoglalkozok csak nagyon ocsmány nelegyen :DDD ilyen h plexitető meg ledes frinc-franc nemkell bele :DD

(#16462) moha21 válasza csib41 (#16460) üzenetére


moha21
addikt

Bár annyira nem értek hozzá, de szerintem is felejtős nagyon vékony az a keresztmetszet ami a heat pipe-nál van.
Szivattyú az jó lehet, bar gondolom annak is van több paramétere nem csak, hogy mennyi vizet szállít óránként.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16463) csib41 válasza moha21 (#16462) üzenetére


csib41
aktív tag

a szállítási magasságot nemtudom de a régi miniakváriumszivattyúm fél métert emelt de a vizet hordaniseakarta normálisan bár néztem 1 hasonlót hozzá az emelt 1m+ tehát olyan sz@r nemlehet :)

(#16464) wxppro válasza csib41 (#16463) üzenetére


wxppro
aktív tag

Általában az olyan pumpa, ami relatív sok vizet szállít óránként (800+l), annak az emelési magassága is elég nagy, de pc-nél ennek nincs akkora jelentősége, hacsak nem a padlásra teszed a hűtőt... :DDD
Egy 600l/óra már elég, egy olyan rendszert, amiben mondjuk két liter víz van (az már soknak számít) percenként 5x áttekeri, vagyis 10-12mp alatt megforgatja az összes vizet.
Majd várjuk a beszámolót, meg a képeket, hogy mi a pálya... :K

(#16465) Zohan válasza wxppro (#16453) üzenetére


Zohan
senior tag

hát nálunk marha hideg van apinyóban...

és az igért pár kép.. sokkal nem jobb... de nem rosz xD

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16466) csib41 válasza wxppro (#16464) üzenetére


csib41
aktív tag

énis ezen gondolkozok h leszabályzom 5-600l/h ra és ha sikerül találnom 1 nagydarab autóhűtőt akkor esetleg mehet passzívban is aminek nagyon örülnék:DDD amint készlesz a rendszer az első azlesz h felteszek róla képeket de most csak informálódok mert nyakamon az érettségi tanulok v barkácsolok a 2 eggyütt nemmegy sajnos :O és ha meglesz az érettségi utána gőzerővel látok neki a munkának és saját tapasztalat h ha csak úgy odamegyek most csinálok vmit rosszvége van:DDD de ha megfelelően előkészítek mindent akkor szép munkákat adok ki a kezemből és köszönöm mindenki lelkes segítőkészségét :R

(#16467) wxppro válasza Zohan (#16465) üzenetére


wxppro
aktív tag

Tök jó lett. Most csinálj egy fehéret is... :DDD

csib41, nincs mit, ha valami kérdésed van, csak szólj, tudásunkhoz mérten megpróbálunk segíteni.
Az autóhűtő jó ötlet, íróasztal hátulja és a fal közé, nem is látszik, és tuti elviszi passzívban a cuccot... :K

(#16468) csib41 válasza wxppro (#16467) üzenetére


csib41
aktív tag

ígygondoltam énis látom nem csak nekem jár ezen az agyam :DD

(#16469) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szerintetek ez hűt valamit, mondjuk ha a hátoldalon vannak a RAM -ok?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16470) Pista0001 válasza wxppro (#16467) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha beteszed a hűtőt az asztal háta meg a fal közé akkor sz@rt se fog érni. Lehet akármilyen nagy egy hőcserélő, ha nincs légáram akkor nem fogja a hőt leadni, márpedig ha beteszed a fal meg az asztal közé akkor a levegő egyáltalán nem fogja átjárni. A nagy méret miatt kis terhelésen nem lesz vele baj, de nagyobb terhelésen folyamatosan egyre melegebb lesz.

Annak idején csináltam vízhűtést, a radit meg a blokkokat (CPU, NB) magam készítettem. Mivel S462-es (Socket A) gép volt, egy S370-es bordából készítettem a CPU blokkot, az NB blokk pedig az eredeti léghűtőből készült. Mindkettőnek megkurtítottam a lamelláit 2-3 mm hosszúra, majd alu lemezből hajtottam rájuk fedelet és rájuk hegesztettem. Elég jól működtek, de a mostani gépemen nem használnám. Annak idején még nem voltak "normális" léghűtők, az akkori elég komoly Arctic Cooling Copper Silent 2-vel (nekem) magas volt a proci hőmérséklete, ezért vágtam bele a projektbe. Kb 10-15 fokkal hűvösebb lett a proci meg az északi híd is 600 l/h-s szivattyúval meg egy 350*200 mm-es felületű 26 mm vastag radival és 2 db 120-as ventivel, az elég volt, de azóta nem foglalkoztam a dologgal. A következő procimon (immár S939) Zalman CNPS7000Cu volt, az azt követőeken meg egy kis CM HyperTX3 kitárő után csak Ninja-t használok és nincs se zaj se melegedés problémám.

(#16471) Zohan válasza wxppro (#16467) üzenetére


Zohan
senior tag

majd egyszer lehet lesz egy rózsaszín... de előbb a pink cm 690es...

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16472) wxppro válasza Pista0001 (#16470) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nem úgy gondoltam, hogy abszolút semmi hézag. Amúgy meg azért mondom ezt, mert láttam már ilyet élőben, az asztal hátára volt csavarozva kb. 2-3cm-es távtartókkal, és ugyanennyire volt a faltól, passzívban ment, épphogy langyos volt egész napos használat után is. Azért ne felejtsük el, hogy egy autóhűtőnek a hőleadó felülete legalább a 20-30-szorosa, ha nem több, mint egy hagyományos pc vízhűtés radiátorának. Azt meg felmelegíteni azért kellene ám hő rendesen, egy pc-ben még ha mindent vízzel hűtesz is, az akkor is lófing egy autóradiátornak, még ha az asztal és a fal között van is, hidd el... :K Bőven elég az a 2-3cm rés a két oldalán, megtalálja az utat a levegő...

Már én sem foglalkozom folyadékhűtéssel, egy időben én is kísérleteztem vele, meg egy darabig volt is, aztán túl macerásnak tartottam. Most egy CNPS9500 van a procin, egy Accelero S1 revB a vga-n, minden 30-40 fok között van, és nincs zaja... :N

(#16473) wxppro válasza zoltanz (#16469) üzenetére


wxppro
aktív tag

Így magában nem sok mindent, nincs felülete...

(#16474) Zohan válasza wxppro (#16473) üzenetére


Zohan
senior tag

lécci szerkesztés gomb

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16475) wxppro válasza Zohan (#16474) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ja, elnéztem, bocsi.

Pista0001, amúgy itt egy srác hirdetése, Ő is így használta a cuccot az asztal éa a fal között, legalábbis a hozzászólásokban ezt állítja: Neki is csak langyos volt... :K

[ Szerkesztve ]

(#16476) molnarpeter válasza zoltanz (#16469) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem lenne értelme, nem terjedt volna el ennyire. Elosztja a hőt a NYÁKon, így növeli az élettartamot.

(#16477) macko20 válasza zoltanz (#16469) üzenetére


macko20
őstag

Igen ha az alu lemez és a nyákon lévő mem chipek között vannak hővezető geppadok.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16478) macko20 válasza wxppro (#16472) üzenetére


macko20
őstag

Igazán a Lada hűtőben lévő 2L víz aminek sok idő kell a felmelegedéshez de mivel maximalista vagyok vízszintesen tenném de legalább 45°-ban döntve,nekem egy gázos átfolyó víz melegítő hőcserélője ,és 3db hűtőgép hőcserélő van eltéve a majdani vízhűtéshez

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16479) wxppro válasza macko20 (#16478) üzenetére


wxppro
aktív tag

Az igen, látom te sem bízod a véletlenre... :DDD

(#16480) Pista0001 válasza wxppro (#16475) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha a radit langyosnak érzi akkor az legalább 30-35 fokos, a proci alatta kb 5-10-15 fokkal melegebb, másrészt normál használatnál volt ennyi, ahhoz meg nem kell vízhűtés szvsz, főleg nem egy ekkora nagy cucc. Még a maradék mobilitását is elveszti a gép, ami szerintem hátrány, de erről mindenkinek más a véleménye. :)

(#16481) csib41


csib41
aktív tag

ma voltam 1 pc boltban és kérdezem az eladót van e vizesblokk am3as foglalatra ezzel a lendülettel nekemugrott hogy én hogy merek vízhűtést rakni a gépbe amikor a 13e ftos leghűtője halkabb és hűvösebb meg ha vizezek akkor már kell minimum 6 ventillátor meg zajos a pumpa meg még felsorolt v 20 kínt amire ink bólogattam ráhagyom.... valahogy valamilyen szinten utálom az olyan embereket akik csőlátásban eldöntenek vmit ami szerintük rossz és ezt 1000%san bizonyítják másoknak.....

(#16482) Pista0001 válasza csib41 (#16481) üzenetére


Pista0001
addikt

Az tény hogy nem szimpatikus vonás ha valaki rá akarja a másikra erőszakolni az igazát, de tudni kell különválasztani a tartalmat és a stílust. Nem rossz dolog a vízhűtés, de a mai átlag hardverek átlagos felhasználási módja mellett tényleg felesleges.

Amikor a vízhűtés nagyon elterjedt akkor még brutális hőleadásúak voltak a processzorok (P4 Prescott, korai kétmagosok gyakorlatilag 2 Prescott maggal, AthlonXP Thoroughbred-B-k, stb) de nem voltak még nagyon nagy - és főleg sok hőcsöves - léghűtők. Akkor még volt létjogosultsága egy vízhűtésnek egy "átlagos" gépen is. Manapság a csúcs procikra is elég egy jobbfajta léghűtő, kivéve ha nagyon tuningolod és mellette nagyon terheled is. Nekem például Scythe Ninja Mini van egy Core i5-760-on, normál használat mellett 30 °C körül van a proci úgy hogy nincs venti a hűtőn, csak a mögötte a hátlapon elhelyezett házszellőztető ventik húzzák át rajta a levegőt.

A másik amit sokan nem vesznek figyelembe hogy vízhűtés mellé is nagyon jó házszellőzés kell, mert az alaplap és a VGA egyéb alkatrészeit is szellőztetni kell különben túlmelegedhetnek és akár a forrasztás is elengedhet rajtuk, valamint a merevlemezek indirekt hűtését is a ház megfelelő légcseréje biztosítja.

Nem akarok senkit lebeszélni a vízhűtésről, inkább csak olyan dolgokra próbálom felhívni a figyelmet amikre tényleg oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#16483) wxppro válasza Pista0001 (#16480) üzenetére


wxppro
aktív tag

Kicsit túlzás ez az 10-15 fokos többlet, inkább az 5 fok felé hajlok, az reális. Ahogy írtad is, a mai procik már elég messze vannak szerencsére egy agyonhúzott Prescottól, annak idején én is azért váltam meg egy ilyen 775-ös kályhától, mert nem tudtam normálisan lehűteni azokkal a hűtőkkel, amikre volt pénzem. Nem tudom, kinek mi a sok, de nekem egy terheletlenül 50 fokos processzor már elképesztő hősugárzónak számít... :Y
Szóval a mai procik alacsonyabb TDP-je miatt szerintem az 5 fokos különbség a reális a hűtő és maga a proci között, mondjuk ez függ attól is, hogy mennyire hatékony a hőátadás, egy tré pasztával is 5-10 fokokat lehet rontani ezen.
Azzal viszont tényleg egyetértek, hogy felesleges ma a vízhűtés, hacsak nem akar az ember nagyon extrém módon tuningolni. Minden más esetben csak akkor látom értelmét, illetve létjogosultságát, ha valakinek mondjuk ez a hobbija, és szereti bütykölgetni a vasát, meg kísérletezni, mondjuk tapasztalatszerzés céljából, mert abban egyet érthetünk, hogy egy pc-s vízhűtéssel szerzett tapasztalat és gyakorlat más területeken is hasznos lehet.

csib41, a Te sztoridhoz csak annyit, hogy nagy ívben kerüld el az ilyen boltot, mert igazi segítségre soha nem számíthatsz egy ilyen suttyótól, csak a vak nem látja, hogy neki csak az a lényeg, hogy Rád sózza a cuccát, az már nem érdekli, hogy Neked az tényleg jó. Én ebben a szituban biztos azt válaszoltam volna, hogy bocs, de nekem 20ezres léghűtőm van, nem ilyen szar 13k-s, és kevés, azért keresek vizes cuccot... :DDD Aztán hagyni gondolkodni, hol rontotta el... :K

(#16484) pee13 válasza wxppro (#16483) üzenetére


pee13
senior tag

Én régen sima 3.0 prescottal szórakoztam, az se volt semmi :) 3,8-on járattam, de amikor bejött a crysis, akkor ment az 4 gigát is, és rendesen tűz forró levegő jött ki a házból. Úgy 70 fok környékén tudta tartani 4 gigán egy zalman 7700cu.. Ezen röhögök, hogy a mocstani e2180-on meg egy hyperTX van, és éppcsak forog rajta a venti, csak nyáron pörög 450 fölé.. :))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#16485) csib41 válasza Pista0001 (#16482) üzenetére


csib41
aktív tag

eggyetértek lenne a házban2-3venti leszabályozva ami majd az egyik bordára fújná a levegőt
de nekem pl ajánlatos lenne mert 6 magot 3.7-4Ghzn járatnék (még a házam is "vékony" tehát nem nagyon próbálkoznék hasonló nagydarab hűtőkkel meg szerintem szebb a házban néhány cső mint 1 nagydarab hőleadó 2 12cmes ventivel de lehet h ezzel csak én vagyok megáldva :D ) meg eszembejutott h nekünk a régi mosógépünkből nevessetek énisnevetek :DDD :DDD kivettem a szivattyút (220-240V 34W) bár sztem ekkora teljesítményű és méretű pumpa felesleges a gépbe a hangjáról nemis beszélve de 1x megnézném mennyi vizet szippant 1 perc alatt csak úgy kiváncsiságból:D

(#16486) molnarpeter válasza csib41 (#16485) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A konfigodat írd be az adatlapodra ;) Amúgy a vízhűtés mellett szól az is, hogy jobb a hatásfoka és akár néma is lehet. A pumpát próbáld meg kisebb feszről hajtani v hasonló, itt a topikja az elektronikai dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#16487) csib41 válasza wxppro (#16483) üzenetére


csib41
aktív tag

igaz az ilyen boltokat / embereket kerülöm nagyívből mert 1 felesleges bemenni csak idegesen jössz ki 2 mert ahogy fogalmaztál tényleg önérdekű és suttyó:D 3 ha leállok vele veszekedni v kijövök és anyáznék csak magam minősíteném:D
ami viszont még nagyon foglalkoztat hogy ha találok 1 fullréz cpu hűtőt amibe vizet vezetnék hőfokok terén mit produkálna :)

(#16488) Pista0001 válasza wxppro (#16483) üzenetére


Pista0001
addikt

Annak idején egy AthlonXP 2400+ volt a víz alatt tuning nélkül. A CopperSilent2-vel 52 °C volt alapon, terhelve egy pillanat alatt 60 fölött járt. A vízhűtéssel 40-42 °C volt alapon 30 °C-os víz mellett, terhelve 50 °C volt a proci, a víz 35 °C. Az tény hogy nem tudatosan tervezett blokk volt, hanem egy sima S370-es léghűtőt alakítottam át.

csib41: Az a 6 magos gondolom egy AMD lenne, annál meg nem mindegy hogy 3,7 vagy 4 GHz. A 3,7-et kis szerencsével akár feszemelés nélkül is el lehet érni, ebben az esetben nincs szükség vízre, akár a gyári borda is elveszi, mivel a proci nem fog állandóan ezen az órajelen menni az energiagazdálkodási funkciók miatt. A CnQ a fesz-t és az órajelet is vissza fogja venni kis terhelésen, az eredmény 30 °C-os proci gyári kúlerrel. A 4 GHz már neccesebb, ahhoz szinte biztos hogy fesz-t kell emelned, ami nagyobb hőleadással jár. Itt már indokolt lehet egy vízhűtés, bár szvsz egy szép nagy borda a házban szebb mint egy Lada hűtő a ház mögött, de hát ízlések és ficamok :D . A feszemelésnél nagyon számít hogy milyen alaplapod (pontosabban annak milyen BIOS-a) van. Amenyiben van lehetőség CPU VDD fesz. beállításra akkor ha a CnQ visszaveszi a fesz-t akkor az eredeti alacsonyabb feszültséget állítja be, míg ha csak CPU fesz-t lehet állítani akkor a két feszültség érték közti különbség az állandó, tehát az idle fogyasztás megnő -> az idle hőleadás is nagyobb lesz.

(#16489) Vangelis válasza csib41 (#16485) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tegyél bele több ventit :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16490) csib41 válasza Vangelis (#16489) üzenetére


csib41
aktív tag

jelenleg 8 venti van benne a gtx 460am simán felmegy 70fokra a procim meg olyan kis tuning mellett is 60-65fok ha meg 1-2 óra játék után leveszem a hangot akk csak ventivisítást hallok

(#16491) csib41 válasza Pista0001 (#16488) üzenetére


csib41
aktív tag

annyira nemrossz 1 léghűtőtől
1090T re kellene majd eltaláltad és néhanéha lenne feszemelés ha lanozunk a srácokkal v benchmark tesztek :DDD mindig jobb a többfps:P

(#16492) macko20 válasza csib41 (#16481) üzenetére


macko20
őstag

A vevőt kiszolgálni kell ,nem lebeszélni a vásárlásról ,inkább azt kellet volna kérdezni ,hogy pumpa ,és cső meg van-e?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16493) wxppro válasza macko20 (#16492) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ja, csak gondolom nem volt semmi vizes cucca, azért akarta rátukmálni a léghűtőt...
Én már bármit veszek, soha nem kérdezem az eladót, inkább előtte tájékozódok a netről, hogy mi a pálya, és konkrétan azt kérem a boltban. Nem hagyom magam rádumálni semmire... :N
Ma már nem azok a kereskedők vannak, akik régen, sajnos...

(#16494) macko20 válasza wxppro (#16493) üzenetére


macko20
őstag

Sok minden változik negatív irányba.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16495) Zohan válasza csib41 (#16491) üzenetére


Zohan
senior tag

1090t már nem divat... most az 1100-t hasit :D :P

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16496) macko20


macko20
őstag

Sikerült szerezni egy HP scanjet lapolvasót ,aminek rossz volt a gyári külső tápja ,kis fabrikálás után fogadja a többi tápot is:

Még mindig utazgatok az időben ....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16497) wxppro válasza macko20 (#16496) üzenetére


wxppro
aktív tag

Menő...az aljzat közvetlen a nyákba van forrasztva?

Mit keresgéltem én is pipa alakú tápcsatit a monitoromhoz, mert útban volt az állványnak. A Xerox tud csak ilyen nyomi lenni, hogy az állvány mögé teszi be a csatikat. Még a DVI-t is meg kellett faragnom... Az eredeti csatik biztos jók voltak, de sajnos azt nem tudtam szerezni...:

Ma délelőtti gányolásaim, kicsit melegedett a tápom, ezért felbővítettem a hűtőbordákat némi maradék VGA-hűtésből származó ramsünivel:

Ezen kívül még nem voltam megelégedve az NB hűtésével sem, és mivel a házam oldallapján csak 8 centis ventinek van hely, más módon raktam fel egy 120-as TT ventit. A CNPS9500 miatt sajnos a 80-ról 120-ra bővítő idom nem fért el, ezért kellett más megoldást találnom. A hátsó Noctua-ra ezért felcsavaroztam két L-alakban meghajlított Hilti szalag darabot, és ahhoz csavaroztam a TT-ventit:

1. A tartók:

2. Rajtuk a venti:

Így most mindennek több levegő jut, az NB bordának is, meg a tápnak is, az eddigi mérések szerint 5 fokkal csökkent a hőmérséklete az NB-nek, a tápot nem mértem, de ott több a csökkenés, mert a határozottan meleg levegő helyett csak éppenhogy langyosat fúj ki a tápventi.

(#16498) csib41 válasza Zohan (#16495) üzenetére


csib41
aktív tag

nekem megfelel 1 dbig a 1090T is :DDD

(#16499) Adonimus válasza Zohan (#16465) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Gyönyörű :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16500) macko20 válasza wxppro (#16497) üzenetére


macko20
őstag

Nem a csatlakozó oldható,a Xeroxal Én is küzdöttem de azon volt dsub,az használható volt mert nem eset a tartóhoz ......

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.