Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) szab.tam válasza BRIKLY (#17745) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

nálam már az is haladás volt, hogy a csípőfogós műveletnél egyáltalán kiszedtem az alaplapot...

gány-gány,
esztergány,
esztergányi cnc. na....

(ezen még dolgozom kicsit...) :U

mitkov77

"NEm volt flex kéznél?"

vazz! attól, hogy valaki vidéken lakik, nem biztos hogy a párnája alatt a traktor és a fűnyíró mellett még flex is van... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17752) mitkov77 válasza BRIKLY (#17750) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Jó lett a venti,cs kellene előfutni neki a házon csavarhelyet, hogy jobban tartson. A rács is jó helyen van, nem érdemes bojgatni, mert a régi tápodban cs 8 cm venti volt, így első ránézésre.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17753) BRIKLY válasza mitkov77 (#17752) üzenetére


BRIKLY
veterán

nem tudom csavarozni a ventit,mert nem jön ki a hely.. nem menne fel az oldala.
a régiben is 12cm venti volt,de az az oldallapon fújt kifelé,a procirol szívott. (passzívban ment a proci)

(#17754) mitkov77 válasza szab.tam (#17751) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Mi vazz??? Egy flex 3-4k... cs gondoltam hátha....
Nem gondoltam, h mert vidéki, akkor a párna alatt van traktor. :Y :C :DDD :DD

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17755) BRIKLY válasza mitkov77 (#17754) üzenetére


BRIKLY
veterán

most mielőtt összekaptok elmondom hogy van flexem,csak megdöglött!:DDD (tesco-s.)
de a fűnyírót sem a párnám alatt tartom.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#17756) mitkov77 válasza BRIKLY (#17755) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Nem veszünk össze... Min vesznénk?
Nincs min??? Csak :))

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#17757) Beretvás válasza BRIKLY (#17741) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem vagy semmi az biztos. 100%ig ide valo gány..Lényeg a lényeg a használhatoság a fontos. :DD

(#17758) Beretvás


Beretvás
addikt

Én a dremmellel alszom egy szobában majdnem egy ágyban.. :DDD

(#17759) macko20 válasza Beretvás (#17758) üzenetére


macko20
őstag

Mindenkinek más van az ágya körül ....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17760) BRIKLY válasza Beretvás (#17757) üzenetére


BRIKLY
veterán

és még a múltkori gány is ott virít! :D
megtetszett ez a ház,mert jó anyagból van,és semmi hangja nincs így a gépemnek. ezért cseréltem el a kodegányra. én adtam a kodegányt+a 400-as deer tápot, kaptam cserébe ezt a házat a gyári tápjával (Newton Power 260W DELTA gyártmány) +2000Ft :))
közben szereztem ezt a chieftec tápot nagyon olcsón,így valahogy bele kellett rakni. :)

(#17761) Beretvás válasza macko20 (#17759) üzenetére


Beretvás
addikt

Csecse. Van is benne valami vagy üres??

(#17762) Beretvás válasza BRIKLY (#17760) üzenetére


Beretvás
addikt

Igy iskell ezt csinálni...Nekem már régen nem volt gány most ninden pénzemet a mühejembe ölöm, + a Gépezetre költöm hogy jokat jácchassak. :DD de már valamit kellene kezdenem a tápommal mert kib@szottul hangos és nem tudok hol venni uj minöségibb tápot. :DDD

(#17763) BRIKLY válasza Beretvás (#17762) üzenetére


BRIKLY
veterán

ha minőségi,és halk táp kell,ezt bátran merem ajánlani. egyáltalán semmi hangja..
az alapból hangos tápokkal az a baj,hogy ha belassítod a ventit,akkor meg mocskosul fog melegedni... tapasztalatból mondom!.

(#17764) Beretvás válasza BRIKLY (#17763) üzenetére


Beretvás
addikt

És ez mijen táp is pontosan amellett hogy Chiftec??

(#17765) BRIKLY válasza Beretvás (#17764) üzenetére


BRIKLY
veterán

ott van az adatlapomon. CHIEFTEC CTG-400-80P

(#17766) Beretvás válasza BRIKLY (#17765) üzenetére


Beretvás
addikt

Jah látom má, kérdés nekem elég lenne e az adatlapomon lévö gépezethez??

(#17767) BRIKLY válasza Beretvás (#17766) üzenetére


BRIKLY
veterán

mennyit eszik az? 200W -ot? :D tuti elég neki! :K

(#17768) Beretvás válasza BRIKLY (#17767) üzenetére


Beretvás
addikt

Proci: 100,80w, Graf meg 150w. + a többi van eggy rakás venti meg egy hdd,

(#17769) BRIKLY válasza Beretvás (#17768) üzenetére


BRIKLY
veterán

2*18A. = 300W 12 V-on. elég lesz. de ha komoly a terv,akkor kérdezz be a tápos topikba. ott megmondják elég-e.

(#17770) Beretvás válasza BRIKLY (#17769) üzenetére


Beretvás
addikt

Bekérdeztem elég kell legyen csak pontosan nem tudom mejik 400w-osat veszem meg. Talán majd azt ami lesz a boltban. Nem nagyon birok válogatni sajnos.

(#17771) BRIKLY válasza Beretvás (#17770) üzenetére


BRIKLY
veterán

ha halkat akarsz akkor ez kell neked. webshopban 10k

(#17773) BRIKLY válasza BRIKLY (#17772) üzenetére


BRIKLY
veterán

ez nem ide akart jönni... szóltam hogy töröljék. :R

(#17774) szab.tam


szab.tam
nagyúr

asszem már szoaktlanul régen voltam itt hűtőborda buzerációval.... :U
(vagy nem?) :D

kórisme:
megjött gtx480 hűtőmod egyik alapja, az accelero. 3-as ventit lekaptam, hogy megnézzem különa hanját. a passzív htpc-m egyik molexére rádugtam a mellékelt átalakítóval. nagyon furán voltak a kábelek. szeintem rövidrezártam valami 5 vs. 12 v-ot, nem tudom.
gép leállt, és annyi. gondoltam, kinyírtam a zen-t. pont volt egy eladó, megvettem. azzal sem indult. egy haramdik táppal viszont igen. na, nem sorolom, a 3 éve 24/7 htpc upgrade alá került. (down up - képzavar...) :DD
(mint kiderült, semmi sem sérült, csaka lapom fáradt el kicsit, és egyidőben jöttek a tünetek. ráadsául a zen 1. szériás hibája is kijött mindkét tápnál - egyiknél jobban - hogy nem indítja gépet kis fogyasztásnál. de ez mso ttényleg nem ide tartozik.)

xfx 730i 9300 lap, (igp is dxva-s, és ez már dual chanel ramos). kicsit erősebb dual cerka, (e1200@1400), másik ram.
bios borzalom, alaplapi csatlakozók szintén. sata megközelíthetelena fekvő házban. hajnalig szerelés, xp új driverekkel felállt, 3 kijelző digit kimenet bellő, (9300igp + gt2100 együtt)
sok probléma volt, de megoldottuk. bazi gyorsan egy backup image az ssd-ről...

nade. ha emlékeztek, a régi konfigban a vga és a nb kapott komoly hozzágányolt + bordatámogatást, hogy ne 80-90 fokokat kelljen néznem passzív módban.
régi állapot: (piros a gpu gyári passzív bordája. melette a + gány. gpu gány alatta a nb gánya.

igen. de az új lap nb hűtője más. hetpipe, meg mifene. de venit nélkül ez is izzik áma 9300-zal együt

a nb hűtőbe felölről nem lehetett beletuszkolni bontott chipset bordákat, csak ferdén. hátula hőcső másik végén lévő kis bordába sem volt egyszerű.

így a vga-n lévő rég monstrumnak sem lett alátámasztása.
teljesen más bordákat kellett felhasználnom.
a nb és a társa különféle betuszkolásokat kapott.

a vga is, de ott mivel sűtűbb bordázatút találtam a múltkorinál, ami a piros bordába megy, úgy belepréselődött, hogy nem tud kicsúszni, és nagy felületen érintkezik. elővettem a múltkor vett nagy bordaminták közül a lekeskenyebb, 25 centi hosszú darabot. a piros bordáknba préselt nb hűtők talpára a szokásos 2 oldalú hővezető ragasztó, és ezt a 32 dekás alubordát rácupattontottam.
íme:

a régi, az új képek és a gyári képből talán kihámozható, mi is volt a történés...

eredmény fenomenális. a gt210 ezzel a tömeggel tökéletes. a nb + 9300 igp-n még lehet, hogy javítok kicsit. konkrét hőmérséklet adatokat még nem mondok, mert aztán holnap meg 5-10 fokkal mást írok. de lényeg, hogy nagyon jó lett. jobb, mint az előző lapnál.

de már egyre jobban látok valamit: egy passzív gépet egy kocka alkú házba lehet jól építeni, fekvő lapra. alul szépen minden elterít, amiből kiállnaka bordák fölfelé. semmi nincs a meleg levegő útjában. még egy akármilyen slotban lévő kártya sem. mert azok mind fölfelé állnak.
azért kell kocka, mert ha lapos, akkor nincs fölül elég hely a boráknak, és azok felfüggesztésének.

ez a 2 nap nagyon lefárasztott, de sokat tanultam megint. (mondjuk ezt most inkább kihagtam volna, de kényszerű meló volt...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17775) molnarpeter válasza szab.tam (#17774) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hmm, ha a nagygép is fekvő lenne, talán nem kéne a riser... csak a bordákat kell jól fellógatni :D

mp

(#17776) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#17775) molnarpeter

pontosan! :K

és a következő.
gtx480 fanless project.

az előző egész szerelés indítója az accelero xtreme plus ventije volt.
de lássuk a pucér bordákat:

letisztult és győnyörű. viszont a szopás:

nincsenek teljesen egy síkban a csövek. marjál nekik bordaszendvicset. az egyik zárólemezt el kezdtem feszegetni. szerintem le fognak jönni, nincsenek ragasztva. kérdés, hogy a levétel után a csöveket egy szintbe lehet-e madj erőlteni...

most várom a riser kábelt. ha működik a 30 centis, akkor első körben nem lesz lemezhámozás,a bordák előkészítéséhez. előtte megpróbálok valamit. jó sok alulemezt rádolgozok a gyári lemezekre. úgyan ez tömegre nem lesz sok, de óriási felületet tudok létrehozni. a gpu fölötti részre, (a csövek ellenbefogója fölötti lemezekre), önmagában rá tudok dolgozni majdnem annyi felületet, mint egy mugen 2-n van össz. és a mardék majdnem 20 centire sem keveset. csak így az a baj, hogy hiányzik a felfűtési tömeg, ami egy passzív hűtésnél sokat javít. viszont aránylag nagy felület lesz,a csövek közelében, ami a nagytömegű alubordázatnál meg nincs.

kérdés, ghoy melyik a hatékonyabb eljárás. de ezt csak úgy tudhatom meg, ha kipróbálom a lemez ragsztásos, toldásos verziót is.
nagyságrendekkel olcsóbb megoldás lenne. de ha nem műlködik, akkor meg totál kidobott pénz...

de a tegnapi, tegnapelőtti htpc szerelés kicsit elvette a kedvem a szekrény kinyitásától is a közeljövőre. remélem a riser-t nem kapom meg hamar....
vagy igen? :U :))

szerk:
és van még 1 brutális 5let:
lefelxeljük, marjuka gpu fölötti lemezrészt. egészen, a csövek befogójáig majdnem. és arra a néyzetre ráállítunk egy hőcsöves, brutál cpu hűtőt. azzal semmit nem kell csinálni, csak odafogni. azon a helyen, az üzemi gpu hőfokon, 70-75 fokon szerintem simán kb. -60w hőelvonás.

annyiról keveebbet kell az accelero csöveiről elvinni. ez csak akkor jutott az eszembe, amikor fogtama hőtőt a kezemben. és Laraxior kolléga a 480 topicban tesz mostanság kíséreltet a gpu--ra ágyazott cpu hűtőkkel. hatalmnas eredményekkel... (aktív ventivel, persze...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17777) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hát, visszaollvasva a hosszú ú-kkal, ő-kkel komoly bajban vagyok, vágó úr.... :((( :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17778) BRIKLY válasza szab.tam (#17777) üzenetére


BRIKLY
veterán

hihetetlen,hogy képes vagy ennyi pénzt bele ölni a passzív hűtésbe.. :Y

de csak annyit tudok mondani, hogy így tovább! remélem sikerül!! :C :R

a régi htpc alaplappal mi a terved?

[ Szerkesztve ]

(#17779) szab.tam válasza BRIKLY (#17778) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

mivel kicsi az értéke, így nem adom el. már nem is garis.
de mivel a régi celeron is benne van még, és van 1 giga ram is még hozzá, sőt egy winyó, amin teljesen hozzá passzoló os is van, (aminek az újradriverezett klónját használom most), megtartom. (5 perc alatt működő konfig van belőle.)

kicsit hülye voltam. valami történt, ami miatt a zen-ek már nem indították be. a 620w cm tápom simán. a sok új alkatrész árából valszeg egy jobb passzív táppal jobban jártam volna. (a nagy gépben lévő seasonic x460 400-as kistesójával.)

de ki tudja. 3 éves,. 24/7-es lap. lehet, hogy elfáradt. de fura eza tápmizéria. köztudott a rev1-es 300-as zenek hibája, hgy otúl kis fogyssztásnál nem indulnak be. de hónapok óta ment. aztán most meg nem. csak néha indult be. az újabbiknak vett zennel meg egyáltalán nem. azt átraktam egy talán ennyit sem kajáló konfigba, és azzal meg megy.

kizárásos alapon csak a lappal lehetett valami, de csak a zen-ekkel használva.
totál x akta.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17780) BRIKLY válasza szab.tam (#17779) üzenetére


BRIKLY
veterán

ha meggondolnád magad dobj egy árat privátban. lehet,hogy kompletten érdekel. (lap+proci+ram+hdd)

(#17781) BRIKLY válasza szab.tam (#17779) üzenetére


BRIKLY
veterán

az én gányomrol mi a véleményed? :D nem borda, táp, de gány! :DD

(#17782) szab.tam válasza BRIKLY (#17781) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nehezen tudtam kisilabizálni, voltaképp mi is történt. ha álló ház lenne, azt modnanám, a táp alá ne nagyon állj.
de ha jól látom, ez fekvő...

a cél végülis mi volt? hogy atx szabványtáp beférjen?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17783) BRIKLY válasza szab.tam (#17782) üzenetére


BRIKLY
veterán

ez álló ház. :K
az első képen látható az eredeti állapot.
igen.a cél a szabvány ATX táp beépítése volt. :DD

(#17784) frescho válasza szab.tam (#17738) üzenetére


frescho
addikt

Ezt most probalom elkepzelni. Inkabb ugy mondanam, hogy egy 240x100-asalapon a bordak a kisebb oldallal parhuzamosak.

Tehat a kepeid alapjan vagy van legalabb 240mm szeles hutoborda, amibol 10cm kell, vagy 120 es akkor abbol 2x10cm-ert. De nem akarom 2-nel tobb darabbol osszerakni.

https://frescho.hu

(#17785) szab.tam válasza frescho (#17784) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nincs olyan széles.

ezt találtam a kaphatók közül a legszéelsebbet. méreteket látod. ebből kell 2 szelet. csak sajnos a széle nem sarkos, hanem lecsapott.
de van 112mm széles, az jól paszítható egymás mellé. (azaz után...). típusa: 8261

de gabikiraly2 kolléga találta bolt, ami ugyan drága, de jó rajzok, leírások vannak:
[link]

ezt a képbeszúrást nem értem, hogy miért nem teszi mindig kicsinyítve, linken. na, mind1...
a tököm fog állandóan feltöltögetni, ha van közvetlen link valahová...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17786) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Egy kis történet tőlem is :)

Egy HD4870 Golden Sample-nak estem neki, mivel nem volt túl halk, a két alap kis venti.

Először egy 12+8cm-es ventivel próbálkoztam, hogy hátha csökken 5-10 fokot a hőmérséklet és még halkabb is lesz, mivel sokkal nagyobb a két venti, mint az alap.

Így nézett ki

Bár nem ez a végleges megoldás, mert így a PCI slot alá ért a 12cm-es venti és nem tudtam berakni a gépbe, kicsit feljebb csúsztattam, és most elfér pöpecül.

A 8cm-es az molex-re van kötve.

A 12cm-es pedig 3pines venti csatlakozóra

Gép bekapcs, összetettem a két kezem, hogy el is indult :)

Hőmérséklet figyelés... nem vált be :( alap hűtővel 51 fok körüli volt, így pedig 60 fokos lett, de sokkal halkabb is. Sajnos gondolkodás újra.

Leszedtem a két ventit róla. Előkaptam a 2darab AM3-as hűtőmet, amit már árulok ph-n egy ideje, de mivel még nem kelt el így felhasználtam ;)

Lássuk

Először is, több dolog volt amit meg kellett oldanom.
A 12 és még a 8 cm-es venti is elég széles ahhoz hogy simán a lyukakba téve a vezetéket átérik a kártyát, és nem nyom a vezeték össze semmit, egy AM3 hűtő mekkora lehet? 6 cm? Hát azok már nem elég szélesek, a kártya jóval szélesebb

Ezt megoldottam, a kábelt tekergettem addig míg jó nem lett :)

[link]

Nem túl szép, de ez most számomra nem volt lényeg :D

[link]
Itt sem érzem jobbnak a helyzetet :)

Kártyát beraktam

[link]

Tudom a kábelezés nem túl szép, sőt lehet nem is a legjobb megoldás, de a lényeg, hogy a helyén maradt a két venti

:N

Itt volt a másik kérdés, amihez aztán telefont is használtam, nem tudtam hogy az AM3 hűtő 4 pines csatlakozóját rádughatom-e a 3 pines csatira, aztán sógorom felvilágosított, hogy a 4. pin az csak szabályozza a ventit, így gondom nem igazán lehet belőle :)
De mivel rövidek a kábelek és a kártya közelében csak 1 darab 3pines csatlakozó van, a másikat rádugtam a system fan csatlakozóra, az is 4 pines, remélem azért az alaplap nem haragszik :U

[link]

Jó tudom az egy virág, de hát na ;]

Le akartam fényképezni, a windows töltést is, az volt a következő rész aminek nagyon örültem, hogy a kártya legalább üzemel, ennyi kínzás után, de lassú voltam

És akkor a várva várt pillanat

[link]

Aztaaa :DDD

Alap hűtővel terhelés nélkül 51 fok
12+8CM-es hűtővel 60 fok
2darab AM3 hűtővel 46 fok :Y

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#17787) macko20 válasza enginev3.0 (#17786) üzenetére


macko20
őstag

Nézz otthon körül hátha van ilyened ezekkel jobban tudnád helyezni a ventiket:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17788) szab.tam válasza enginev3.0 (#17786) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

a gyári vga hűtési megoldások területén totál értetlenül állok. egyik megoldás nagyobb hulladák, mint a másik.
mintha a gyártók nem a földön járnának, és az agyukat valami elektronika beszűkítené.)
hasznosíthatatlan félhulladék cuccokkból az ember sokkal hatékonyabb dolgokat tud létrehozni hűtés területén, mitn a gyártók hónapokig tartó tervezések után.
ok, hogy ők sorozatra termelnek, minden szélsőséges igénynek meg kell feleljenek, és ott vannak a szabvány, méret korlátok.
de akkor is..... :(( :(((

a tiéd ötletes, ügyes. a drótozás meg elég gány, hogy itt szerepeljen a megoldás. :K :D :C

de hogy a kedvedet is elvegyem: pár fokkal hidegebb van, mint tegnap. azt látod a hőmérőn. :D
(na jó, nem biztos...)

ha van kis kereted, (7k), akkor egy tipp:
veszel 2 db. 12 centis 1200-as sflex-et. ezek hátul és oldalt le fognak lógni, de jól jön a légmozgás a többi cuccnak. apróban ha kapni, 2.500,- darabja.
2 db. zalman fanmate2-t. azért ezt, mert kipróbáltam ez a szabályzó a minimum álláson még a 0-ról elindítja a ventit, (12v-os ágon, és a 1200 rpm-es s-felxet csak, 800-ast nem!). így kb. 350-400-on megy. és ha kell, feljebb tudod tekeni.
400-on szinte semmi hangja.
nálam most a 3 gépből 2-ben van így leszabályozva. az egyik egy ninja copper alatt van, a másika gtx480 alatt. csendben teszika dolgukat.
majdnem minden ventimet eladtam, ezt a 3 poti-venti párost örökre megtartom, mert tökéletes.
te is veszel 2 ilyet, örök befektetés. bármikor, bárhová fel lehet használni a későbbiekben...
nálam már hűtöttek mindent. nagy tartományban tudom változtatni, és biztosan elindul minimumon is, azaz nincs 0 rpm veszély.

macko20
szerintem stabilabb eza megoldás. azoktól a kis fémes belsejű kötözőktől félek. én is néha használtam ventihez, kábelhez. könyen törnek. némelyik.
és ha elcsúszik, úgy zár rövidre valamit a végén a fém, hogy észre sem veszed. ez a színes kék bigyó jól látható.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17789) enginev3.0 válasza szab.tam (#17788) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát van egy 12cm-es xigmatek hűtőm elöl a házba (aerocool aeroengine jr) és most amit levettem a kártyáról 12cmes-et azt berakom hátra, az fúja majd kifelé a levegőt a házból :)

Így számomra tökéletes, mindent elértem amit akartam, játék (dirt3) alatt 61 fok a kártya pedig átlagban 80-90%-ban kihasználja a kártyát, mással meg nem igazán játszom, gép hangja nagyon kevés, főleg ahhoz képest amilyen mostanában volt, de a TX3 proci hűtő + 1500rpm (átlagban 1000rpm-en pörög) és ezzel a kártya hűtéssel már nagyon meg vagyok elégedve!! :) :K

"ez a színes kék bigyó"

Ez a színes kék bigyó, ez villanyszerelős kábel, vagy is amik a falakban futnak :DDD
De a biztonság kedvéért majd a végét lehet végig tekerem szigetelőszalaggal, bár nem mozdulnak el, elég erős kábel mind, szóval maguktól nem hajlanak

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#17790) macko20 válasza enginev3.0 (#17786) üzenetére


macko20
őstag

Amivel tudnád még a hatásfokot növelni ,hogy a venti pont a hőcsövek felett legyenek:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17791) enginev3.0 válasza macko20 (#17790) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igazítottam még a képek után rajta, de a kábelek így is majd nem rövidek voltak, és lusta voltam lemenni, úgy voltam lesz ami lesz :) és hát, annyira örültem neki, hogy így sikerült megcsinálnom.

De lehet, hogy majd még alakítok ezen, más kábellel, amit könnyebben lehet tekerni, és pontosabban oda tudom tenni a ventit.

Amúgy az volt a baj, azért nem pontos, mert a ventin a lefogató lyukak, nem voltak eléggé kint, hanem pont a hűtőborda fölé értek, így nem tudtam teljesen rátenni a ventit, mert a kábel elnyomta ugye :N

Ezen is látni, hogy a kábelek nyomják el a ventit a bordától

Másikon meg nincsenek lyukak :DDD és ott útba volt a PCI-e is :) az azért lett ennyire fapados megoldás

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#17792) macko20 válasza enginev3.0 (#17791) üzenetére


macko20
őstag

Ezért ajánlottam azokat a kötegelöket mert meghajlitod U alakban,és akár a hőcsöre is rárögzitheted..vhogy így:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17793) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok még a témában, kicsit alakítottam a gépem belsején, meg még fogok. :D

De most a külsején szeretnék egyenlőre és azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes e UV festéket használni, vagy azok meddig tartják meg a világító képességüket?

Vagy célszerűbb lenne egyszerű festékszóróval ráfújni a mintát?

Vagy milyet lenne érdemesebb használni?

Amúgy egy AeroCool RS-9 Pro -m van. :) Ezt szeretném majd átalakítani meg átfesteni.

Szerintetek lenne értelme jobban átalakítani a festésen kívül ? :)

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#17794) enginev3.0 válasza Moonwolf (#17793) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem az a ház nagyon bejön, főleg piros ventikkel, iszonyat jól néz ki.

Én max annyit változtatnék, ha plexis volna, hogy gravíroztatnék bele, és azt megvilágítanám (ezt én is megfogom csinálni a mostani házammal) illetve, valami nagyon egyedi szép mintát festetnék rá, fehér és valami pirossal, ami szépen látható az alapból fekete házon.

Más nem csinálnék vele, nekem alapból is tetszik

UV-hoz sajnos nem tudok hozzászólni, :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#17795) master90


master90
aktív tag

Sziasztok nem is tudtam van ilyen sufni barkács móding fórum :D

Lenne nekem egy Gainward 4870 X2 Rampage 700 karim és kicsit fórú fejű és jön a nagy nyári meleg és még melegebb lesz egyébként is nagy a hőtermelése
Szeretnék valami ventilátorokra rá rakni
mert az alatta levő bordák hatalmasak és ez még két mag !
Kompletten a kártya 3 Slotot foglal :D
Szóval lehet rá pakolni :D
Valami ötlet hogy milyen mekkora ventilátorokat tudnék rá pakolni ?
Meg hallgatok minden variációt ;)

ne csak nézz láss is

(#17796) macko20 válasza master90 (#17795) üzenetére


macko20
őstag

Elöször azt old meg hogy hideg levegöt szivjon,
2X12cm-s venti nem árthat...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17797) master90 válasza macko20 (#17796) üzenetére


master90
aktív tag

Majd keresek itt aprón valami ventilátorokat !

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#17798) enginev3.0 válasza master90 (#17797) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mindenképp nézd meg, hogy mennyi levegőt mozgatnak meg a ventik amiket akarsz venni, és hogy hány rpm-esek

Lásd az én példám, 12+8cm venti nem hűtötte le úgy a kártyámat mint 2 darab proci venti ami talán 6cm-es lehet :K

Nem nagyítani akarom magam, csak érdekességként mondtam :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#17799) master90 válasza enginev3.0 (#17798) üzenetére


master90
aktív tag

ezen én is eltöprengtem hogy a nagy vagy kicsi ventit vegyek mert nem mindegy hogy menyi a levegő szállítás mert volt egy 5850 Xtremem és levetem a kis pörgettyűt és rá raktam egy nagy 12 Cm ventit és nagy pofára esést volt mert melegem volt minta alapból
alapból azt hiszem 8cm ventik vannak a videkártyán borda előtt de még messze is vannak szerintem
akkor ilyen 6-8 cm közötti ventilátort nézek mert pont a két borda pont akkora és nem egybe vannak hanem külön külön

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#17800) molnarpeter válasza master90 (#17799) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári AMD venti tökéletes lehet, ha nem kell a halkság, pl. a PWM-es is hangoskodik nálam (leszabályozva amennyire csak lehet :D )

mp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.