Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) Zohan válasza bubuka0267 (#16550) üzenetére


Zohan
senior tag

mondom hol és mere fújon.. ez minden háznál igy kell h üzemeljen.. ez a optimális.

ház elején lévő venti fújjon be
alján lévő fujjon be
oldallapon fujjon be
hátul szivjon ki
felül szivjon ki

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16552) lalimano válasza Troy. (#16546) üzenetére


lalimano
tag

Áttört házak :F ? Áttörés alatt a rácsot érted? (egyébként nekem pont olyan AeroEnginem van, mint amilyet linkeltél :DD és nagyon meg vagyok vele elégedve).

Egyébként, hogy lehet párhuzamosan bekötni 2 ventit? (ha jól tudom, akkor osztoznak a 12V-on és mindkettő 6-6V-ot kap?)

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16553) wxppro válasza lalimano (#16552) üzenetére


wxppro
aktív tag

Csak sorba kötésnél feleződik a feszültség, párhuzamosnál a feszültség marad, az áramerősség feleződik... Ventiket nem lehet sorba kötni, csak ohmos fogyasztókat... :K

(#16554) molnarpeter válasza Bedczooo (#16542) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legalább egy CM venti ajánlatos szerintem egy előlapi vezérrlővel, aztán ott vannak a világító és önszabályzó Enermaxok, valamint az ultrahalk Noctua és Noiseblocker ventik :)

Troy.: Amennyiben megoldható, a 8 centis helyeket alakítsd át 12 centisre, sokkal halkabbak a nagyobb ventik :)

lalimano: Egyszerűen rakd 5 voltra a hangos ventiket :)

[ Szerkesztve ]

(#16555) wxppro válasza molnarpeter (#16554) üzenetére


wxppro
aktív tag

De mielőtt átkötögeted 5 voltra, nézd meg, hogy el is induljon 5 volton. Nem mindegyik venti tud 5 volton elindulni, van amelyiknek 7 kell. Menni mennek 5 volttal is, mikor már lendületben vannak, de hogy álló helyzetből is elinduljanak, azt ki kell próbálni. :K

(#16556) molnarpeter válasza wxppro (#16555) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azon esetben pedig az ellenállás a megoldás :) Kiszámítás:
R = (Utáp - Ukimenő) / 0,02

[ Szerkesztve ]

(#16557) wxppro válasza molnarpeter (#16556) üzenetére


wxppro
aktív tag

Na igen. Ez sokaknak kínai. Viszont van egy megoldás, amit én is használok, és nem kell próbálgatni meg méricskélni. Ez pedig a gyári ventiszabályzó. Én egy Coolwatchot használok, amit a saját programjából lehet menedzselni. Annál egyszerűen megoldották az indítás problémáját. Mikor bekapcsolod a gépet, minden általa vezérelt ventire 12 voltot ad indításként, pár másodpercig ennyivel járatja őket, majd ezután szabályozza le az összeset a beállított értékekre. Ennél jobb és egyszerűbb megoldás nem is kell... :N

(#16558) molnarpeter válasza wxppro (#16557) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legfeljebb nem olyan olcsó, mint az ellernállás, de a vezérlőt már én is írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#16559) wxppro válasza molnarpeter (#16558) üzenetére


wxppro
aktív tag

Hát nem olyan olcsó, ebben több ellenállás is van, ezért drágább... :DDD

Nem figyeltem a vezérlőt, hogy írtad... :R

(#16560) molnarpeter válasza wxppro (#16559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"Legalább egy CM venti ajánlatos szerintem egy előlapi vezérrlővel" itt :)
Amúgy mesélj róla egy kicsit, hadd legyek irigy :P

[ Szerkesztve ]

(#16561) wxppro válasza molnarpeter (#16560) üzenetére


wxppro
aktív tag

Aerocool Coolwatch, hiányosan szereztem, pár kábel hiányzott, de sikerült pótolni. 4 venti vezérlése, négy hőfok kijelzése, négy hőmérséklet-riasztás beállítható (ezek: CPU, HDD, VGA és a ház), 20in1 kártyaolvasó, 2 USB aljzat, és audio aljzat. Saját szenzorai vannak, nem a gépét használja, ezért kicsit sok a vezeték. Három háttérvilágítás beállítható, kék, lila és piros, riasztáskor pirosan villog, és szirénázna is, ha nem szedtem volna ki a zümmert. Nem azért, mert riasztott, hanem bekapcsoláskor mindig bejelzett, a gyártó oldala szerint ez normális, szerintem meg baromság. Így néz ki, nekem fekete van.:

Ja, és még kijelzi a pontos időt, meg a hangerő-beállítást is.

[ Szerkesztve ]

(#16562) Troy. válasza lalimano (#16552) üzenetére


Troy.
addikt

:DDD Igen a rácsot. Konkrét tapasztalatom nincs vele, de nekem nem tetszenek az ilyen "rácsok". Lehet, hogy nem lesz semmi a projectemből.. Magam sem tudom mit tegyek. :)

.

(#16563) molnarpeter válasza wxppro (#16561) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó kis cucc :)

(#16564) lalimano válasza wxppro (#16553) üzenetére


lalimano
tag

Tehát, ha ilyen y molex tápelosztó használok, és rákötök 1-1 ledmodult, vagy neont akkor aok párhuzamosan vannak kötve. Csak kíváncsiságból: Hogy lehet sorba kötni két ledpanelt? Csak simán rákötöm az egyik panelből kijövő kábelre a másik ledet, és akkor osztoznak a feszültségen (tehát gyengébb lesz a fényük) ?
Ha párhuzamosan kötöm a cuccokat, akkor az áramerősség feleződik. Ennek csak annyi gyakorlati jelentősége van, hogy korlátolt a párhuzamosan kötött ledek száma?
Bocs a hülye kérdésekért ::

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16565) Kiki18 válasza molnarpeter (#16541) üzenetére


Kiki18
őstag

Egyeseknek mennyi idejük van.:DDD Nagyon szép rajz,és legalább én is értem.

(#16566) wxppro válasza lalimano (#16564) üzenetére


wxppro
aktív tag

Sorba kötni úgy lehet pl. két ledet, hogy a pozitív vezetéket hozzákötöd az egyik LED pozitív lábához, a negatívot (testet) meg a másik LED negatív lábához, majd összekötöd a két LED szabadon maradt lábait egymással. De ezzel nem lehet lecsökkenteni a fényerejüket, mert a LED-nél nem a feszültség számít, hanem az áramerősség, amit előtét-ellenállással korlátoznak.

(#16567) rlazol válasza Gergely17 (#16428) üzenetére


rlazol
addikt

Gondoltam, megosztom a fórumtársakkal, hogy nekem is nagyon sokat segítettél a múlt héten! :))

!!!nagyon köszönöm!!!

képek hamarosan!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16568) lalimano válasza rlazol (#16567) üzenetére


lalimano
tag

Várom a képeket! Elképzelni se tudom, mit lehet még kihozni egy AueroEngine-ből :R

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16569) molnarpeter válasza Kiki18 (#16565) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

5-10 perc :P Köszi :R

(#16570) wxppro válasza Troy. (#16562) üzenetére


wxppro
aktív tag

Az a baj, hogy a házgyártók egyik megoldással előhoznak egy másik problémát, illetve az, hogy egy megoldás, amit egy problémára kitalálnak, előhozza ugyanazt a problémát, csak más a kiváltó ok.
Hogy érthetőbb legyen, itt van pl. a ventilátorhelyek kialakítása. Kis keresztmetszetű lyukak ritkásan, vagyis kicsi az össznyílás a kifelé igyekvő levegőnek. Ezt gondolom azért csinálják, hogy a zaj se jöjjön ki, csakhogy a kis keresztmetszet miatt a levegő mozgása felgyorsul, és kisüvít a kis lyukakon, éppen ezzel okozva zajt. Magyarul adnak a szarnak egy pofont. Levegő sem jön ki elég, és a zaj is megmarad... :F
Én azért szeretem a nagy, 120-as vagy 140-es ventiket, mivel a nagy átmérő miatt nem kell annyira gyorsan "megtolni" a levegőt, a nagyobb keresztmetszet miatt elég a szállított levegő mennyisége alacsony sebességű légáramlás esetén is, tehát a zaj is jócskán csökken.
Mert végeredményben a szállított levegő mennyisége a fontos, és nem az, hogy szélvihart csináljunk az ólban...

[ Szerkesztve ]

(#16571) molnarpeter válasza wxppro (#16570) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hát igen, ha megvan egy jó széláramlat, már nyert ügye van az embernek.

(#16572) Troy. válasza wxppro (#16570) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm a tanácsokat. Egyelőre minden kavarok a fejemben :DDD , processzor hűtő csere, táp hűtő csere, akkor keresztbe áthúzatni a levegőt.

.

(#16573) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Sajnos sikerült egy kisebb karcolást csinálnom az oldallap plexién.
Szétrobbanok :W
Ezt nem lehet javítani ugye?

(#16574) wxppro válasza szepsy (#16573) üzenetére


wxppro
aktív tag

Hát, elvileg lehet, ha van türelmed, és nem túl mély. Polírozó folyadékkal én régebben a telefonjaim kijelzőjét hoztam rendbe sok-sok dörzsölgetéssel. Ha mély, mondjuk beleakad a körmöd, akkor felejtős, jobban jársz, ha kicseréled a plexit. Egy ezresért már kapsz akkorát, amiből kijön egy ilyen méretű plexi.

(#16575) szepsy válasza wxppro (#16574) üzenetére


szepsy
senior tag

Nem mély.
Hol lehet kapni olyan folyadékot, infó róla?

(#16576) szepsy


szepsy
senior tag

Meg is van.
Displex display polish.
Kérdés hogy egerben lehete kapni :S
Milyen boltban lehet ilyen?

(#16577) macko20 válasza szepsy (#16576) üzenetére


macko20
őstag

A gugli szerint 1 helyen van Bp.-n 1599ft ,+ a neten rendelhető ott olcsobb 1280ft.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16578) szepsy válasza macko20 (#16577) üzenetére


szepsy
senior tag

Ok, köszi, azért megnézem egy telós boltban, hátha.

(#16579) benedekco


benedekco
addikt

Kérlek ne haragudjatok, hogy itt szemetelek, de gondoltam, ez egy jó társaság és megosztanám veletek ezt a remek dolgot. Sok itt a modern/régimódi gondolkodású emberke. Akik talán szeretik az ilyesmiket.
Van egy klassz olajprés amit kinéztem a neten, mindenféle magból lehet házilag olajot sajtolni. Ha valaki szeretne ilyet otthonra, az itt olvashat bővebben a dologról!

Még egyszer elnézést az OFF-ért, de tényleg nincs jobb ötletem a népszerűsítéshez.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#16580) macko20 válasza benedekco (#16579) üzenetére


macko20
őstag

Jó ötlet de nekem kicsit drága ,bár az egészségnél nincs drágább..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16581) benedekco válasza macko20 (#16580) üzenetére


benedekco
addikt

válasz ment ide, hogy ne itt szemeteljek

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#16582) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenkinek!
Van egy egyszerű,fehér színű atx házam(ráadásul nem eyfajta fehér színű).Szeretném kicsit feldobni,alakítgatni,de mind-mind sajátkezűleg.Festésre,plexizésre,ventillátor helyek beszerelésre gondoltam.
Hogyan tudom megoldani aplaxizést, és milyen festéket kéne vegyek hozzá,hogy lefesthessem a gépet?

(#16583) wxppro válasza szepsy (#16578) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én autópolírhoz való pasztát használtam régebben. Az is bejött. Azt meg minden autósboltban/benzinkúton kapni.

(#16584) molnarpeter válasza Kiki18 (#16582) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Festésre inkább a szinterezést mondanám, vagy a plastidip-et. A vágásra Dremel-t javasolnék.

mp

[ Szerkesztve ]

(#16585) Kiki18 válasza molnarpeter (#16584) üzenetére


Kiki18
őstag

Jó dolgok ezek,de a ház nem ér többet 2 forintkánál.Nem akarok tízezreket költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#16586) Zohan válasza Kiki18 (#16582) üzenetére


Zohan
senior tag

belső részét a gépnek én fekete akril festékkel fújtam.. az jó kivülre is.. csak elég sérülékeny... lyukak vágásához ajánlott egy dremel gép...

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16587) szepsy válasza wxppro (#16583) üzenetére


szepsy
senior tag

Plexihez?

(#16588) Beretvás válasza Zohan (#16586) üzenetére


Beretvás
addikt

A lyukak vágásához tényleg ajánlott egy dremmel de csak ha annyira elvetemült az illetö és minden áron a régi házbol akar valamit furni faragni.Mert azt hiszem hogy egy dremmel árán már elég tisztességes házat lehet venni. Valojában én is ugy kezdtem hogy jo nekem a régi háziko és majd én alakitgatom, Megy is csináltam rajta minden elképzelésemet de a végén mégis egy uj ház lett belöle mert akármit csináltam vele nem voltam elégedett vele. De ez csak az én álláspontom.

(#16589) Kiki18 válasza Beretvás (#16588) üzenetére


Kiki18
őstag

A totyik neve házi barkács. :)
Épp azért gondoltam,hogy vannak itt megoldások,módszerek,amiket én is szívesen űznék.Rég volt már technika órám,de akézügyességem nem egy utolsó.Az,hogy milyen lesz az eredmény,már csak tőlem függ.Ezért gondoltam,hogy kicsit feldobom a házat,és legalább el is foglalom magam.Számomra erre való ez a topik. :)

(#16590) Beretvás válasza Kiki18 (#16589) üzenetére


Beretvás
addikt

Én nem lebeszélni akartalak rola, Félre ne érts,Csak rá akartam világitani arra a tényre hogy nem éri meg több mint 20k-t adni egy gépért ha csak egyszer kétszer használja az ember, Én is szeretek barkácsolni nagyon is, meg majd ha érdekel be is tehetem a képeket a régi házrol, de én csak azért nem adtam volna ennyi lovét egy gépért hogy megcsináljam vele azt a 2-3 jukat, Ám ha van rá keret akkor nyugodtan vehetsz egyet mert nagyon jo kis gép..

(#16591) lalimano válasza Beretvás (#16590) üzenetére


lalimano
tag

Én szívesen megnézném a képeket, hogy mit lehet kihozni egy régi gépből.

(#16589) Kiki18: Neked meg sok sikert a moddoláshoz (remélem, majd megosztod velünk, hogy mire jutottál)

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16592) molnarpeter válasza Kiki18 (#16589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bonyolultabb, de olcsóbb: először furkálsz a kör mentén, majd reszelsz :)

mp

(#16593) wxppro válasza szepsy (#16587) üzenetére


wxppro
aktív tag

Mobiltelefon kijelzőhöz. Illetve nem közvetlenül a kijelző üvegéhez, hanem a burkolat ablakához. Gondolom plexire is jó akkor...

(#16594) wxppro válasza molnarpeter (#16592) üzenetére


wxppro
aktív tag

De ne az asszonyt.... :DDD

(#16595) Zohan válasza Beretvás (#16588) üzenetére


Zohan
senior tag

ja vágom... nem azt mondtam h vegyen hanem az igazi barkácshoz nélkülözhetetlen.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16596) Beretvás válasza lalimano (#16591) üzenetére


Beretvás
addikt

Itt vannak a képek, nem minden kép de most csak ezeket találtam, amejiken szürke az eleje az volt a majdnem eredeti állapot.. :DD

(#16597) wxppro válasza Zohan (#16595) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nekem egy ilyen pár ezer forintos van, az is jó. Tudja, amit kell, és elég ritkán használom, tehát elromlani sem fog mostanában. Tavaly 2x vettem elő.

Razer6666, ez szép, nekem tetszik. Az elején az az ATI-logós plexi gyári, vagy saját gyártás? Nézegettem, hátha nvidia-kari van a gépben, de nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16598) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !
A lét tápom ventijét szeretném lecserélni lehetőleg halkabbra, de a megfelelő levegőszállítás kapacitás megmaradása mellett (lehet h. az életkoruk miatt hangosak)

Az egyik egy Chieftec GPS400AA-101A 12 cm -es ventivel (Jelenleg 2 magos kuma AMD, 4670 kártya, 2 sata, 1 Ide optikai, 2Gb 1066 Ram) Később lehet négymagos a proci, +2 Gb Ram illetve max egy gtx 460 kártya.

A másik egy FSP-235 60 GT 8 cm-es ventivel, Jelenleg Socket A-s Htpc- hajt, 1 Gb ram DDR, geforce 2 mx400.

Mit javasoltok?

thx satee76

(#16599) wxppro válasza satee76 (#16598) üzenetére


wxppro
aktív tag

A Chieftech-be egy Scythe S-flex 1100RPM elég lenne szerintem.
8 centis meg passz, nem használok olyat, így a tapasztalatom 0... :)

(#16600) Kiki18 válasza Beretvás (#16596) üzenetére


Kiki18
őstag

Nekem tetszik a ház,nagyon szépre sikeredett.Az előlapi ventillátort támogatom,de én majd be is szeretném rácsozni és csak arra aventit.Még nincs ötletem,hogy hogyan oldom meg,de megoldom.(ha valakinek volt hasonló gondja,megoszthatja. :DDD )
Maszkolással szeretnék még próbálkozni.Egyszerűnek tűnik,csak festék kell hozzá. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.