Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) wxppro válasza Lacpac (#16950) üzenetére


wxppro
aktív tag

Konkrétan nem tudom, hogy a PWM-mel vezérelt ágra rá lehet-e tenni egy stabkockát. Mert az igaz, hogy 12volt van, de a PWM ugye impulzus-szélesség modulációt jelent, és a kitöltési tényező nagyságától függően végül mégiscsak kevesebb voltnál kötünk ki, mert az átlagfeszültséget a kitöltési tényező változtatásával állítjuk be. Ez a kitöltési tényező százalékosan értendő, és egyenes arányban áll az átlagfeszültséggel.(Pl. 12v 50% kitöltés = 6volt) Tehát a stabkocka is x%-ra modulált feszt kapna. viszont a kitöltési tényező variálása nem tudom hogyan hat a működésére... :F

(#16952) Lacpac válasza wxppro (#16951) üzenetére


Lacpac
őstag

Aha, értem, akkor szerintem inkább hanyagolom a stabkockát, kap a gép egy halk 9cm-es pwm vezérelt ventit és kész. Nem kísérletezgetek vele.

[ Szerkesztve ]

(#16953) Dyno válasza wxppro (#16949) üzenetére


Dyno
veterán

Nálam fura a dolog, volt még évekkel ezelőtt egy 160-as samu egy magában kuss volt, jött egy 200-as és megkezdődött a móka, utána ha kivettem a 200-ast már a 160-as egymagában is rezonált, ezután jött még egy pár vinyó és most már mindegyik egymagában is rezonál azóta volt 3 házam a mostaniban már enyhébb a rezonancia, gumis ötlet jó lenne, de elég valószínű hogí problémás lenne beraknom őket, ezért gondoltam a legegyszerübb és még aránylag olcsóbb megoldásnak hogy cserélem őket noti vinyóra.

Noti vinyó már csak-csak nem fog rezonálni?! :O

[ Szerkesztve ]

(#16954) molnarpeter válasza Dyno (#16953) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy sokkal kevésbé :) 5400 vagy 7200 rpm-eset néztél?

mp

(#16955) wxppro válasza Dyno (#16953) üzenetére


wxppro
aktív tag

Vagy vegyél egy kéttányéros nagyot. Ott elég jól kiegyenlíti a rezgést a két tányér.

(#16956) Beretvás válasza wxppro (#16940) üzenetére


Beretvás
addikt

Nagyon frankok azok a rácsok amit alulra meg az oldallapra tettél.. hol vetted ha nem titok? Ám van nekem most egy kis problémám, vettem nemrégen egy TT V3 házikot, és egy kicsit elb@szta aki tervezte mert nem lehet berakni a felsö kettö ventillátort mert tul közel van az alaplap és beleér a ventilátor a ramfoglalatokba. :O Esetleg valakinek valami ötlete??

(#16957) macko20 válasza Beretvás (#16956) üzenetére


macko20
őstag

Már láttam olyat hogy kivülre került a venti és arra a takaró rács,vagy vékony venti 10mm magas ..

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16958) molnarpeter válasza Beretvás (#16956) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kisebb méretű venti esetleg? Vagy mint előttem írták, vékonyabb?

mp

(#16959) macko20 válasza Beretvás (#16956) üzenetére


macko20
őstag

Ilyen..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16960) Beretvás válasza macko20 (#16957) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát kivülre nem nagyon akarnám rakni 2 okbol kifojolag.
1: nálunk sehol sem lehet kapni venti rácsot.
2:egyszerüen nem is tetszik ha kivül van..
ÁÁÁÁ ez franko lenne de ezzel egy a baj, én szerbiában élö magyar vagyok és itt szo szerint sz@rt se lehet kapni.. :O :O ímár mindenhol kerestem de semmi.. valami költséghatékony megoldás kellene.. Vagy inkább moddolás ha már itten vagyunk..

[ Szerkesztve ]

(#16961) Dyno válasza molnarpeter (#16954) üzenetére


Dyno
veterán

Mindenképpen 5400rpm-eset akarok venni, 500-750gb között pénz dönti el, aztán legközelebb még egy ugyan ilyen kaliberüt, egy asztali pedig meg marad rendszernek, de ő megy be az 5,25-ös helyre gumibakokkal felcsavarozom.
Gondolom csak-csak nem fog annyira rezonálni az 5400-as?Csak adattárolásra kellenek majd.

(#16962) wxppro válasza Beretvás (#16956) üzenetére


wxppro
aktív tag

Azokat a rácsokat egy szerintem IKEA-s A4-es papírtálcából vágtam ki. Olyat már nem lehet kapni, de pl. ez is olyanból van:

(#16963) Beretvás válasza wxppro (#16962) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez nagyon franko asszem hogy majd nézek is ijent mert kelleni fog..

(#16964) wxppro válasza Beretvás (#16963) üzenetére


wxppro
aktív tag

Vannak irodai papírkosarak is ilyen rácsból, csak ugye azok hengeresek, ki kell egyengetni.
Néztem ezt a házat, ami Neked van, és tényleg vannak olyan alaplapok, ahol belógnak a ventikbe a ram foglalatok, meg egyéb ketyerék. Pl. túl nagy procihűtőt sem tehetsz a lapra, mert nem fér el felette a venti. Tényleg elég balfék módon van megcsinálva, elég lenne, ha 1-2 centivel magasabb lenne a ház...

[ Szerkesztve ]

(#16965) Beretvás válasza wxppro (#16964) üzenetére


Beretvás
addikt

De a lapot is rakhatták volna lejjebb, mert van hely alatta, ám a proci hütöm sem kicsi de azét majd akarok oda faragni valami ventiket. Mert épp a venti helyek miatt vettem ezt a házikot..

(#16966) mr_ricsi válasza Lacpac (#16952) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Aha, értem, akkor szerintem inkább hanyagolom a stabkockát"
Pedig elvileg működhetne a dolog. Csak előbb nézd meg a ventid gyári adatlapját, hogy mekkora a megengedett legkisebb tápfesze. (Emlékeim szerint olyan 10V körül vannak, tehát sokat nem nyersz vele.)
A stabkockát ráteszed az egyen 12V-os ágra, a PWM-en pedig megy a fordulatszám szabályozás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16967) Martintailor válasza Dyno (#16961) üzenetére


Martintailor
csendes tag

HDD rögzítése csúzligumival és gyorskötözővel:

(#16968) wxppro válasza mr_ricsi (#16966) üzenetére


wxppro
aktív tag

:R

Razer6666, én tudat alatt mindig tartottam az alsó tápos házaktól, pedig nem ismerem őket. Biztosan a régi beidegződés miatt. Viszont azt azért nem hittem volna, hogy tényleg ilyen bagatell problémák fordulnak elő. Eddig olyanokról hallottam, hogy bizonyos táp + deszka kombinációknál nem ér el a 20/24pin ATX az aljzatig. Egy spanomnak meg csak úgy lehet betenni a tápot, hogy a táp ventije felfelé néz, és a VGA-hűtővel egymás elöl szívják a levegőt el...szóval érdekesek ezek a házak, na...

[ Szerkesztve ]

(#16969) Beretvás válasza wxppro (#16968) üzenetére


Beretvás
addikt

A táppal én is szivtam rendesen, me kellett hosszabitani a 24 pines kábelt, majd megöszültem mire készen lettem.. De azota vettem uj tápot aminek hosszabbak a kábelei.

(#16970) Bakitm válasza wxppro (#16968) üzenetére


Bakitm
tag

Az alsó tápos kivitelek nagyon jók énszerintem, ugye a tápnak is jó mert jó kis hideg levegőt szipákol, meg a többi alkatrésznek is mert ha 10k körül vagy afelett áldozunk a házra akkor már a hűtést is jobban meg lehet szervezni benne, mint egy felső táposban szerintem. A kábelhosszokról meg hát annyit, hogy kalkulálni kell és utána nézni, de nagy márkáknál 10-15k körül már olyan tápot kap az ember, hogy annak tuti jók a kábelei max a ház kábel el vezetői tehetnek keresztbe(pl mint nálam a kiegészítő 4 pines a Gladiátorban körbe kellett vinnem mert az elvezetésen keresztül nem ért fel).

(#16971) wxppro válasza Bakitm (#16970) üzenetére


wxppro
aktív tag

Persze, nincs velük úgy probléma, megvannak a maga előnyei az alsótápos elrendezésnek is, csak jól kell megválasztani a komponenseket.
De én maradok a saját készítésű, hagyományos elrendezésű ólamnál, annál jobbra nincs szükségem.

(#16972) WolfheartGR válasza wxppro (#16968) üzenetére


WolfheartGR
őstag

és Razer6666. Kapni hosszabbítót és rögtön bárhovabármi elér.
Spanodnál érdekes lehet a szitu, nem értem mi akadályozza a táp ventilátorral lefelé való beszerelését? Örülnék ha megosztanád, nem bírom elképzelni alsótápos házzal rendelkező emberként ezt a problémát.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16973) Beretvás válasza WolfheartGR (#16972) üzenetére


Beretvás
addikt

Hosszabito éppen nem volt kéznél de már kicseréltem a tápot és igy már minden okés.. Ám én is kiváncsi lennék hogy mi lehet a gond azzal a táppal ..

(#16974) Lacpac válasza mr_ricsi (#16966) üzenetére


Lacpac
őstag

Az egyen 12V-os ágon mondjuk a táp egyik 12V-os ágát (floppy, vagy valamelyik molex-et érted?) érted?

(#16975) szab.tam válasza Dyno (#16953) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Noti vinyó már csak-csak nem fog rezonálni?! "

dehogy nem..... :K :D

összkép. újítás: enermax modu87+ 800w alad, seasonic x460 passzív táp megvesz. fölötte sflex potira kötve, (mindhátom úgy lesz), ami kicsit megcuppantja a fejreállított tápot, és hűti egyszerre a vga bordát. elöl a szivacs mögött a notiwinyó:

valahogy így: (kussolsz, vagy (és?) megdöglesz!!! :DDD
a ksi venti 6 (?) v-ra van kötve, (fehér ág 6 volt?), és így hangtalanul valmit ott bent mozgat a szivacs mögött. -5 fokot jelent a hdd-nek...
a cm690 elejéből a ventit is kiszedtem, azt is tletömtem hungarocellel....
csak szivacs és csak hungarocell nem jó. vegyesen kell. belül szivacs, majd kifelé haladva hungarocellel lezár. tuti recept. 7200-es winyóval felejtő...

így most elég kussban van a gép. csak ha valami kemény stresszt nyomatok, akor kell a potikat kicsit feltekerni. a zalman fan mate 2 s-flex 1200 párosítás nagyon jó. letekerve az s-felx még szépen elindul, szerintem 400 alatt tekerhet. ilyen feszen a 800-as áll. és a 800-as elindulási pontja hangosabb, mint az 1200-as a zalmanra kötve minimumon.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16976) mr_ricsi válasza Lacpac (#16974) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az egyen 12V-os ágon mondjuk a táp egyik 12V-os ágát (floppy, vagy valamelyik molex-et érted?) érted?"

Én a venticsatlakozó +12V-jára gondoltam, de az ötleted is működik, és akkor nem terheli az alaplapi csatit a sok venti.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16977) wxppro válasza WolfheartGR (#16972) üzenetére


wxppro
aktív tag

Nem tudom konkrétan, mi a baj azzal az alsótápos házzal, nem néztem meg alaposan, de egyszerűen csak úgy lehet beletenni a tápot, hogy a ventije felfelé néz. Ha lefelé fordítod, nem stimmelnek hátul a csavarlyukak... :F
Az a röhej, hogy a ház alján, a táp alatt is van szellőzőrács, de mégsem tudod ventivel lefelé beletenni a tápot...
Sajnos nem ismerem a ház típusát.

(#16978) molnarpeter válasza wxppro (#16977) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszerű a dolog: kell fúrni még 1-2 lyukat a tápnak :)

mp

(#16979) wxppro válasza molnarpeter (#16978) üzenetére


wxppro
aktív tag

Jó, ez csak magunkfajta modding-állatoknak evidens, laikus meg a nem gyárí hűtést sem meri a procira tenni... :D

(#16980) wxppro válasza szab.tam (#16975) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ez a "ronda és finom" mod...? :DDD

(#16981) molnarpeter válasza wxppro (#16979) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na én pont csak procit+hűtését nem cseréltem/szereltem eddig :DDD A hűtőm oda van ragadva a CPU-hoz asszem... :D

mp

(#16982) szab.tam válasza wxppro (#16980) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. még nem barna. de ha számítana a hűtésnek, és hangtompító hatása is lenne, akár. kábelt is fektetnék bele.... :U :DDD

(na jó, ez elég gyenge volt. megyek, melózok még rajta kicsit..)

de való, elég gusztustalanra sikeredett az elrendezés. felrakom a gyári oldalt, nem látszik. viszont ha jön a nyári szellőzésre a méhsejt oldalam, akkor valamit kell csinánom, hogy ne látszon ez a hányinger belső.

egyébként én is megfordítottama tápot. szabványosan a ráccsal lefelé kéne legyen. de úgy a passzív táp szellőzése nem lenne igazi. így fejreállítottam. be sem csavartam. minek? nem a csavartól gyártja a 12v-ot.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16983) wxppro válasza molnarpeter (#16981) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én állandóan cserélgetem a procihűtőt, mindig találok egy jobbat. Eddig volt ugye a gyáriak után vizesblokk, AF Pro7, CM Hyper TX 1-2, most van a Zalmi Cnps9500, és most lőttem egy ilyen egy kilós vadállatot:

A Zalmi is passzívan ment eddig, ez is úgy fog, idle-ben nem számít, de terhelés alatt biztos nyerek vele pár fokot...

[ Szerkesztve ]

(#16984) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

Van egy q-tec c-md házam és az oldalára szeretnék egy 12-es ventit. Mivel vagy hol tudnám a lemezt szépen kivágni vagy vágatni? Nem akarok több ezer forintos hobbi gépet venni mert nem valószínű, hogy sokszor használnám. Esetleg ki árul oldalfalat , mert akkor akár az is lehet, hogy kicserélném valamilyen lemzrácsra az egész oldalát.

köszi
satee76

(#16985) molnarpeter válasza wxppro (#16983) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez egy szörny ;] :D Grat hozzá :) Amúgy a procihűtő leszedését hogyan csináljam? Tekerjem jobbra-balra, hogy fellazuljon a paszta?

satee: Rajzolsz egy kört, belül fúróval kiszeded a lemezt, majd reszelővel kiszeded a maradékot :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#16986) satee76 válasza molnarpeter (#16985) üzenetére


satee76
aktív tag

Valami igényesebb megoldásra gondoltam. :D

Ha már kérdezek, hogy lehetne megoldani, hogy valami szintén lemezrácsos megoldás kerüljön a 5'25" takaró műanyagok helyére?

Hol lehet egyáltalán és milyen lemezrács a célszerű?

satee76

(#16987) szab.tam válasza satee76 (#16986) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez a gány topic. mit vártál? :U :DDD

úgy hívják, ami nekem is van, hogy perforált méhsejtrács lemez.

itt kapható.

nálam így néz ki készen. csak rá van téve felülről.

álló ház olalára macerásabb ugyi, mert nincsenek a fülek, ami a nútokba becsúsznának. oda csak 2 féle képpen lehet: vagy a gyári oldalat kivágni, és bedolgozni, vagy a lemezt a nyílásnál kicsit nagyobbra, és ívesen meghajlítva bepattintani a oldalmerevítő mögé. nemsokára majd meglesz ez is a nagy gépemen.. éna bepattintós verziót fogom alkalmazni. íy sajnos meghajlik, görbüla lemez, de egyszerűbb...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16988) Danex válasza satee76 (#16986) üzenetére


Danex
addikt

én innen vettem rácsot,
igy csináltam meg
saját magam hajlítgattam ,de nem volt hozzá megfelelő eszközöm, igy oldalcsípővel és kombinátfogóval hajlítgattam, vágtam

tapasztalat szerint elég sokat jelent, mondjuk az én házamnak az elején ajtó van ha zárva van akkor csak kis levegőt mozgat (pont annyi, hogy ne álljon meg a levegő) ha kinyitom meg rendes csatorna alakul ez-> proci-> hátsó 12-es között és 4 fokot alaplapnak, 5-7fokot procinak

[ Szerkesztve ]

(#16989) wxppro válasza satee76 (#16984) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ha elhozod, kivágom Neked dremel géppel...

Referencia... :DDD

molnarpeter, igen, első körben próbáld meg ide-oda tekergetni óvatosan, mert ha felfelé húzod, és tényleg nagyon össze van tapadva, kiránthatod a lezárt foglalatból a procit. Régen én állandóan így jártam a 478-asokkal, meg az AMD-kel is...

[ Szerkesztve ]

(#16990) szab.tam válasza wxppro (#16989) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja!

szolgálati közlemény: (metaloglobus után, ugyi...)
szabolcs u. 30. bronzker. van mindenük, levágják...
méhsejt lemez pont nincs, de van expandált, táblában. és ha kell, 10 centis csíkot is levágnak.
én aluprofil hűtőbordákat vettem, méretre darabolva. de van a legkülönbözőbb profilú rezük, mindenük.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16991) satee76 válasza szab.tam (#16987) üzenetére


satee76
aktív tag

köszönöm :R :R :R

Danex:szintén köszönöm :R :R :R

vxppro: ment privát

[ Szerkesztve ]

(#16992) szab.tam válasza satee76 (#16991) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

a szabolcs u. 30 neked is szól. sajnos a weblapjukon semmi részelt, a helyszínen kell szétnézni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16993) macko20 válasza molnarpeter (#16985) üzenetére


macko20
őstag

Igen a lefogatókat leveszed és jobbra-balra tekered ovatosan ,minap láttam egy 478-as kupakot a hűtő alján letépte a prociról

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16994) WolfheartGR válasza macko20 (#16993) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én így törtem le az egyik lábát az egyik procimnak... Tekergettem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16995) macko20 válasza WolfheartGR (#16994) üzenetére


macko20
őstag

Azt nem tudom ,hogy csináltad ,amíg a foglalatban van addig nem tud letörni láb...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16996) macko20 válasza molnarpeter (#16985) üzenetére


macko20
őstag

A legjobb az lenne ha vmi vékony /snitzer/ pengével a proci és a hűtő közé tudnál fesziteni de sok hűtőnél ez lehetetlen

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16997) WolfheartGR válasza macko20 (#16995) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kijött onnan is. :)
Erősen kell csinálni és megy, ez a titka. :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16998) wxppro válasza szab.tam (#16990) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ja, Metaloglobus felejtős, nagyon lepukkantak, de a Szabolcs utcai Bronzker tényleg jó... :K

(#16999) molnarpeter válasza macko20 (#16996) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A gyári hűtőről lenne szó :) Magyarán nem lehet alányúlni, és forgatni sem túlságosan :((

mp

[ Szerkesztve ]

(#17000) pc-user


pc-user
aktív tag

Pc-s tápot sikerült már megjavítania valamelyikőtöknek?
Van egy Compaq gépem, de nem indul be. Megnéztem a táp biztijét, rendben van.
Most akkor el kellene kezdeni méricskélni az áramkört, hogy hol van a bibi... Cserélni nem tudom, mert egyedi darab.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.