Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) ///Krisz\\\ válasza macko20 (#17432) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Tudom, de ha jól látom ezek a ventik mind szívnak.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#17452) macko20 válasza ///Krisz\\\ (#17451) üzenetére


macko20
őstag

Az elején 4 be ,2 ki ,a látható oldalon mind ki,de a nem látható oldal nagy valószinűségel mind be...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17453) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Régen láttam egy orosz fórumon hogy valaki egy magnóba építette be a számítógépet. Ha valaki tudja miről beszélek az linkeljen légyszíves

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#17454) molnarpeter válasza ErosenZold (#17453) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Radikalmodon láttam szerintem, rémlik valami... Nézegess körül ott, azt ajánlom :)

mp

(#17455) ErosenZold válasza molnarpeter (#17454) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Köszi,

meg is találtam :) De találtam magamnak egy célpontot, mégpedig a mosódob-ot. Ezt meg akarom csinálni mert ez relatív egyszerű, mivel tök ugyan az az elrendezés marad mint a rendes gépben, csak az oldalát kell kivágni, de azt se muszáj

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#17456) macko20


macko20
őstag

Egy WD HDD bontásánál találtam...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17457) molnarpeter válasza macko20 (#17456) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nippon... Honnan ismerős ez nekem... :D Talán Apum őslelet SLR-jén van egy ilyen felirat az obin, vagy az én régebbi kompaktomon... :D Én is szedtem már szét vinyót, abban már az újabbik fejmozgatás van.

mp

(#17458) molnarpeter válasza molnarpeter (#17457) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyiken sem találtam ilyen feliratot :DDD Valahol már láttam, az bizti. Kondenzátor, elem? :F

Szerk: Megvan, egy ultralowcost 100 forintos fényképezőn láttam. :D

mp

[ Szerkesztve ]

(#17459) shteer válasza macko20 (#17456) üzenetére


shteer
titán

gyors eszköz lehetett :D

..szerintem jónak tűnik

(#17460) vallas válasza szab.tam (#17428) üzenetére


vallas
őstag

Szép Ház, most vettem észre, hogy olyan mint az enyém, csak az enyém nincs így szétkapva!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17461) szab.tam válasza vallas (#17460) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

pont ugyanez a ház? (alaplapi alsó slot alat kb +8 centi. ez ami megkülönbözteti az összes többitől, ezért is vettem meg...)
ha igen, akkor tudod, hogy ez milyen márka, típus egyáltalán?
délután besütött a nap. akkor vettem észre, hogy a power led fölött van egy 3 katakteres kijelző. gondolom még a régi "166" mhz és társainak volt.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17462) vallas válasza szab.tam (#17461) üzenetére


vallas
őstag

Fogalmam sincs milyen ház, cég egyik telephelyén volt letéve, valami régi server volt :D

annyi lehet a különbség, hogy nekem az ajtózár fölött 9 led van, disk felirattal...

Holnap dobok fel pár képet :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#17463) szab.tam válasza vallas (#17462) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nálam 6 + 2 led + az említett kijelző. de az ha nincs bekötve, csak akkor látszik, ha erős fényt kap...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17464) macko20 válasza molnarpeter (#17457) üzenetére


macko20
őstag

Motorkerékpárhoz gyárt elektromos dolgokat

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17465) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Meleg volt a házban.
Megoldottam, azóta nincs. Mindkettő 5 voltról halkan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#17466) macko20 válasza Fagyi (#17465) üzenetére


macko20
őstag

Egész jó lett ,mivel vágtad?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17467) benedekco válasza molnarpeter (#17429) üzenetére


benedekco
addikt

Igen a 9V egy marha nagy mellélövés volt tőlem!
Mi lehet a rizikó ha zárlat lesz? Amúgy még nem találkoztam zárlatos ventivel. Ha a tápban van megfelelő védelem akkor az véd a probléma ellen? Ha nem akkor mi lehet a gáz?

Köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17468) mr_ricsi válasza macko20 (#17464) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Motorkerékpárhoz gyárt elektromos dolgokat"

A Nippon Japán neve japánul. Amire te gondolsz, az a Nippon Denso. De van pl. a Nippon Chemi-con, ami jó kis japán kondigyártó. A Nippon Steel Corporation pedig acélgyártó. A Nippon Telegraph and Telephone Corporation pedig egy ottani távközlési szolgáltató.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17469) TROG AIR válasza szab.tam (#17369) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

" látom, te is használsz a winyóhalkításra némi szivacsot. én már elvetemültebben körbeágyazom őket...."

- Mennyivel melegebbek azóta? :U

430 pozitív , 0 negatív....

(#17470) mr_ricsi válasza benedekco (#17467) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha nem akkor mi lehet a gáz?"
A 12V rákerül a +5V-ra, és lerendezi a TTL digitális áramköröket. (Vinyókat, alaplapokat, és más efféle lényegtelen és filléres alkatrészeket.)

De különben feszültséget ejteni soros zénerdiódával sokkal egyszerűbb, nem kell hozzá ismerni Ohm-törvényeit. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17471) fulltime4wd válasza TROG AIR (#17469) üzenetére


fulltime4wd
tag

Na üdv!

Az előbb kötöttem be a zöld hűtésedet a ház hátába, és mivel nem tom szabályozni nem a lapra kötöttem, hnem adtam neki 5V-ot, így nulla hang, de jobb a légszállítása mint a másiknak.
Vagy 1 óráig gányoltam mert közben kábelrendezés is volt :) !

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#17472) Laci4 válasza szab.tam (#17444) üzenetére


Laci4
senior tag

Félig poén, félig komoly..:
Nem tudom milyen méretben kell, de vegyél pár műfütyit, műnunit, és már meg is van :D :B

(#17473) TROG AIR válasza fulltime4wd (#17471) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

A légszállítása itt is jó volt....
Csak a lapon folyton fullon ment.... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#17474) fulltime4wd válasza TROG AIR (#17473) üzenetére


fulltime4wd
tag

Nem is tudom, miért nem jutott ez hamarabb eszembe :N , bár sokat kellett kötögetni/elosztani a másiktól. A múltkori szikrák u. óvatosabb vtam :DDD

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#17475) Ribi válasza szab.tam (#17444) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk hívjuk ballisztikai zselének :)
gugli elég sok találatot ad rá, elkészítéssel együtt.
Bár szerintem a műbroki nem ilyenből van.

[ Szerkesztve ]

(#17476) szab.tam válasza TROG AIR (#17469) üzenetére


szab.tam
nagyúr

több fajta kisérletet tettem. most a 3 gépben 3 különbözőt használok. átlagban terheletlenül +5-10 fok, terhelve +10-15 fok.

2. nagyon lényeges dolog:
szendvicses szerkezet. belül szivacs, kívül vékony hungarocell. a szivacs tompítja a hangvisszaverődést, rezonanciát, hungarocell meg lezár. külön nem hatékony egyik sem.
a másik! kuckóban pici rést mindig kell hagyni. a hőnek kell utat hagyni, mert akármekkora házat alakítasz ki, csak idő kérdése, és bent 45+ fok lesz. lehetőleg felül, ami nem a hallásirányban van, és mögötte nincs valami kongó akusztikai tér, ami felerősíti a hangot. mert hogy a pc-n kívül is csináltam már ilyet, amit most is használok a htpc os ssd mellett, azonnali elérésű, tehát nem dokkolós tárnak. erre gondolok, itt még 1 himuro is van, most már kicsit szebben néz ki, de az elv ugyanez:
[link]
a másik gép, belső kialakítás. ez már megszűnt, de hatékony. itt egy darabig volt egy 6 centis scythe venti 5v-on. hangja semmi, légmozgás is konvergált a 0-hoz, de belül a pici légmozgás hozott -5 fokot.
[link]

minden winyó máskép viselkedik, még szérián belül is. több tucat winyóval kisérleteztem, kicsivel, naggyal. egy biztos. ha halkságra akarsz menni, mindenképp 10 tányéros kell. az újabbaknál érdemes a hdsentil akusztikai menedzsmentjében a csúszkát balra húzni. az is sokat számít seek hangban.

ennyi volt az össz tudományom.

(#17475) Ribi
határozottan nem műbrét írtam. a másikat. ha a résről is a cerka hut eszedbe, akkor elnyomsz valamit. :U go to pszichomókus. :DDD

a rudakat általában keményebb anyagból csinálják. amit keresek egy kocsonyásabb, zselésebb anyag, speciális, bőrszerű tapintással. így abban sem vagfyok bisztos, hogy a ballisztikai zselé nem tök más-e. és az asszem piszok drága, de ze talán nem annyira...

(#17472) Laci4
egy kb. 500-600*300-400*600-800 mm-es tömbre lenne szükségem. ha még össze is lehetne olvasztani a megformázott cucccokat, akkor is valsezg több millióra rugna így az alapanyag. nekem meg 20-30k-s nagyságendű keretem lenne a kisérletezésre...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17477) TROG AIR válasza szab.tam (#17476) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Köszi a kimerítő választ.....hangoskodó a wd-m....és lehet egy kis réteget nyomok köré....
(abból a fajtából amit a laminált parketta alá szoktak tenni...) :)

( a második linked képeit már megcsodáltam anno..."frissen"... :) )

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#17478) szab.tam válasza szab.tam (#17476) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"mindenképp 10 tányéros kell"

ööö. 1 tányéros, persze..... :D
10. szép új világ. :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17479) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Kicsi segítséget szeretnék kérni. Van egy CoolerMaster Centurion 590-es házam és 2 db. winchesterem.
Így néz ki a winyótok: katt

Most jelenleg mindkettő winyó kint van szabadon, a ház aljában egy-egy hangelnyelő szivacson, ez a megoldás a rezonanciát és a hangot 101%-osan eltünteti, csak ugye az első venti szele sajnos nem ér el úgy a hátsóhoz már, mint az elsőhöz, így a 2. winyó melegebb.

Ezért gondoltam azt, hogy a keretébe raknám vissza a winyókat. A winyótok aljára raknék szivacsot és arra egy winyót, aztán a második winyót meg följebb tenném úgymond felfüggesztve, mondjuk gumikkal.

Szerintetek ez jó megoldás lenne? A lényeg, hogy nagyjából egyszerre kapják a levegőt és ne legyen hangos.

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#17480) macko20 válasza Vasinger! (#17479) üzenetére


macko20
őstag

A gyári HDD tartó meg van? abban van rezgés elnyelö gumi a csavaroknál....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17481) szab.tam válasza Vasinger! (#17479) üzenetére


szab.tam
nagyúr

-> (#17476)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17482) BIROD5


BIROD5
tag

Hali !
Én is kókányoltam egy kicsit a masinámon.
beázás ellen

[ Szerkesztve ]

(#17483) TROG AIR válasza BIROD5 (#17482) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Igényes lett....grat... :)
(ez bőven nem a kókány kategória....) :C

430 pozitív , 0 negatív....

(#17484) macko20 válasza BIROD5 (#17482) üzenetére


macko20
őstag

Ez túl jó,csatlakozom az előttem szólóhoz ,de a szellőzést rontja biztosan..

Ne locsoljatok a szobában.....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17485) BIROD5 válasza macko20 (#17484) üzenetére


BIROD5
tag

Hagytam kb. 1 cm-t ,nincs teljesen lefedve.
Gondolom a 2 db. 12-es ill. 1 db. 20-as elég egyenlőre a ház hűtésére.
Nem a locsolás a gond ,hanem a 2 szörnyeteg ,egy 4 és egy 7 éves . :D
Sokba vannak eddig ,egy 25k-s g15 ugrott ,mert nem volt kakaóbiztos.
A gép egy kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

(#17486) szab.tam válasza BIROD5 (#17485) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szöges nyakörv, póráz, villanypásztor + makarenkó bá' :DDD

vagy hardverek a szekrény tetejre....

egyébként nem kókány. valóban szép lett. :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17487) BIROD5 válasza szab.tam (#17486) üzenetére


BIROD5
tag

A szekrényről meg egy ps2 nyekkent le ,nagyot szólt ,majd elhallgatott örökre. :DDD

(#17488) Fagyi válasza macko20 (#17466) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Dekopír :)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#17489) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne, amire valaki szakavatott biztos tudja a választ :) Szóval az lenne a kérdésem, hogy a gépházam bekapcsológombjánál lévő ledet kiakarok cserélni (kékről zöldre). Ehhez milyen ledet használnak, és egyáltalán hogy álljak neki? :D

(#17490) BIROD5 válasza Lacazr93 (#17489) üzenetére


BIROD5
tag

Elvileg ,csak a led mérete a lényeg .Valószínűleg egy panelba van forrasztva .Ónszippantó ,páka,cin, ill. a cserénél figyelni kell a polaritásra.
Ha eddig nem csináltál hasonlót akkor ne nagyon próbálkozz ,nehogy elcseszd .
Sokszor láttam olyat ,hogy túlmelegítették a nyákot és kuka lett a vége. :N

(#17491) macko20 válasza Lacazr93 (#17489) üzenetére


macko20
őstag

A bekapcs+reset gomboknál beakasztós szokott lenni ,barbone ,és tsainál nyákba forrasztott
a régit vedd ki és ahhoz hasonlítva vegyél újat ,
ha van műszered mér ki a polaritás mert csak helyesen bekötve világit .
PL: lomex-ben segitenek biztos XIII.lehel u 17

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17492) benedekco válasza mr_ricsi (#17470) üzenetére


benedekco
addikt

Egy igényes mindenféle védelemmel ellátott táppal is probléma lehet ez?
Köszi a tippet, majd utánanézek. Addig meg marad akkor az 5V nagyobb ventivel.

Mindig arra kell jutnom, hogy marhaság volt nem tanulni azt a qrva elektrotechnikát.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17493) mr_ricsi válasza benedekco (#17492) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egy igényes mindenféle védelemmel ellátott táppal is probléma lehet ez?"
Az igényes táp nem fog ettől meghibásodni, de amire magát kikapcsolja, a pufferkondikban felhalmozott energia lerendezi az elektronikákat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17494) benedekco válasza mr_ricsi (#17493) üzenetére


benedekco
addikt

Már értem!
Köszi!
5V-ra toltam a ventit!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17495) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali. _Ma végre alkottam egy kicsit, vajon mi lehet ez?? Hátha igy könnyebb. tul alacsony volt a háziko és szerintem nehezen jutott az also venti + a táp levegöhöz, ezért csináltam ezeket.

(#17496) macko20 válasza Beretvás (#17495) üzenetére


macko20
őstag

A képet mivel modositottad, hogy ne lehessen megismerni mi van rajta /vmi sakk figura?/

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17497) Beretvás válasza macko20 (#17496) üzenetére


Beretvás
addikt

Semmivel csak teloval készitettem s ijen gagyi lett. De nem sakk figura, a második képen látszik is hogy a ház lábai. Esztergáltam öket joféle diofábol nem akármiböl...

(#17498) macko20 válasza Beretvás (#17497) üzenetére


macko20
őstag

Aha ,egyedi

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17499) moha21 válasza Lacazr93 (#17489) üzenetére


moha21
addikt

És a zöld led nyitófeszültsége alacsonyabb, mint a kék led-é, ezért vagy az ellenállást kell növelni vagy nagyobb teljesítményű zöld led kell.

#17470) mr_ricsi : Ahhoz miért nem kell Ohm törvény?

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17500) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Gányoltam én is egy kicsit. :D
3,5 vinyó 5,25-ös helyre.
kép
kép

Mmm'kay?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.