Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) NightGT válasza Leavemealone (#34749) üzenetére


NightGT
senior tag

Az mocsok sok. 1.35 a biztonságosnak tartott limit....

Órajeled mennyi?

Szerintem nézz be az intel coffee lake/refresh topicba. Ott ha leírod a beállításaidat, hőfokokat, akkor biztos segítenek...dee ez hogy jött össze? Auto OC-ra van kapcsolva a lap, vagy toltad neki?

Ne haragudj, csak ez a fesz érték erős...1.3v fölé nem is szeretnek ezekkel menni a tartósság/melegedés miatt...

Speed is the only truly modern sensation

(#34752) xEon1337 válasza Zwiebi (#34750) üzenetére


xEon1337
őstag

Az alaplap egy Asus Prime H270M-Plus, ezen itt helyezkednek el a ventilátorcsatlakozók (mindegyik 4 pines):

Most a fentibe van bedugva egy Y elosztóval a két első S12B ULN, a lentibe pedig a hátsó S12B redux. A lentibe azért nem akarnék több mindent bekötni, mert az üveg oldallap miatt nagyon látszik, a fentit viszont szépen el lehet vezetni hátrafele.

A procihűtő egyébként nem hangos, játék alatt sem igazán hallható (most nem otthon vagyok, nem tudok fordulatszámot), a videokártyának van hangja, pedig ez a piacon a leghalkabb a kategóriában.

Abból az elméletből indulok ki, hogy ha több friss levegőt kapna (a jelenlegi ~100m³/h-ról ~200m³/h-ra nőne a 14-es ventikkel), akkor a videokártyának talán nem kellene annyira pörögnie. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#34753) Zwiebi válasza NightGT (#34751) üzenetére


Zwiebi
tag

Na igen, 1.4V altalaban a limit nem hosszu tavra. Ahogy nezelodtem, altalaban 1.2V volt stabilnak megjelolva az alap orajelen, mint legalso fesz. 1.25-1.3V kornyeken lenne erdemes nezelodni. Mindig csokkenteni kicsit aztan tesztelni, hogy stabil-e. Erdemes megnezni a BIOS-ban a loadline calibration-t is, ennel az alaplapnal azt irjak, hogy a Turbo tartja meg legnormalisabban a fesz. ertekeket.

Ilyen fesz ertekek mellett amugy nem meglepo a homerseklet. Jelenleg ez az egyik legforrofejubb processzor, extrem tuning feszultsegen, raadasul a Prime95 small FFT jobban terheli a procit, mint barmi normal hasznalatban. Videokodolas jo sok AVX-el megtolva a legkozelebb.

(#34754) Zwiebi válasza xEon1337 (#34752) üzenetére


Zwiebi
tag

A videokartyakkal az a problema, hogy a javitott hazhutes nem fog drasztikus elorelepest jelenteni. Ha nagyon rossz / nincs hazhutesed akkor termeszetesen sokat fog szamitani, de ha van annyi hazhutes, hogy normalisabban cserelodik a levego, akkor nem fogsz tul sokat javitani. Termeszetesen javulna, de talan egy par fokot nyernel.

-Javaslatok:

Ha nincsen, tegyel fel egy Heaven benchmarkot (csak a reprodukalhatosag kedveert), futtasd 10 percig es jegyezd fel a GPU orajelet / homersekletet / venti fordualtszamot. Ha van Afterburner azzal, de meg a hwinfo is kiir mindent.
Csinald meg ezt megegyszer miutan visszahult a gep, de vedd le / nyisd ki teljesen a haz oldalat. Ha nagyon-nagyon jelentos kulonbseg van a ketto kozott, akkor erdemes foglalkozni a hazhutessel, de vedd figyelembe, hogy a nyitott allapotot nem fogod elerni azzal a hazzal (es ipari venti nelkul).

-Probald meg alulfeszelni a videokartyat. Nem a legintuitivabb az Afterburner ilyen szempontbol, de nagyon sokat lehet vele nyerni. Nekem pl. a Gigabyte GTX1060-as kartyamon a gyari beallitas 1.062V volt, de ugyanazt az orajelet 0.975-el is hozza stabilan, ami ala nem is probaltam menni, mert a homerseklet tokeletes mar igy is.

(#34755) Leavemealone válasza NightGT (#34751) üzenetére


Leavemealone
tag

4600 mhz, de 4800on is volt mar, nem tudom mitol fugg. Stockon van minden. BIOSban nem allitottam semmit, auton van. Tudnatok segiteni, hogy milyen biosbeallotasokat allitsak az aorus pro alaplapomon Pontosan?

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#34756) NightGT válasza Leavemealone (#34755) üzenetére


NightGT
senior tag

Intel 8xxx/refresh topic...ott ismerik ennek a deszkának a biosát jól, nemtudom abban milyen néven van a vcore. Jellemző, hogy auto-n túlfeszelnek az alaplapok...

Speed is the only truly modern sensation

(#34757) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Üdv!

Lenne egy kicsit fura kérdésem. Megfigyeltem néhány ventinél, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen pozícióban van. Értem ezalatt, hogy vízszintesen, függőlegesen, valamint ha vízszintesen egyik oldala vagy a másik van lefelé. Ez a csapágyazástól és annak milyenségétől függ? Létezik olyan csapágyazás vagy venti típus, aminél ez a jelenség nem áll fenn? Sajnos a jelenlegi Noiseblockereim már öregecskék és a B12-PS már viszonylag hangosan duruzsol, de figyelt meg ilyesmit ezeknél a modelleknél újkorában valaki? Ha vízszintesen lefele vagy felfelé fúj akkor változik a hangja. (Nem az asztallapra letéve, lefojtva, hanem mintha a csapágyazásnak nem lenne midnegy hogyan áll) :F

Remélem érthető volt amit kérdezni akartam. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34758) NightGT válasza jaffa 2843 (#34757) üzenetére


NightGT
senior tag

Igen, érthető. És igen, vannak ventik, amik érzékenyek az elhelyezésre, morognak, rezonálnak. Amelyiket biztos tudom, hogy nem, az a Be Quiet-től a Pure Wings, és a Silent Wings széria. A PW a legalapabb belépő modelljük, csapágya puska típusú. Lassan egy éve mennek 24/7 házban, cpu hűtőn, tápban, mindenféle szögben probléma nélkül, nulla motorhanggal. SW pedig a csúcsmodelljük, annak sincs ilyen baja.

Az egyébként kiváló TY-147A pl. fejjel lefelé nagyon nem szeret lenni...

Ja, Nocua NF-A9-nek (SSAO2, vagy mi náluk a csapágyazás neve/típusa) is mindegy az elhelyezés.

Csapágyazás típus tekintetében amúgy nem egyszerű a helyzet. Az van, hogy az eredeti "folyadékcsapágy" (fluid dinamic bearing) szabadalmát a Matsushita (Panasonic) birtokolja, és aki azt akarja használni, annak tőlük kell ezt licenszelni...viszont van egy csomó saját megoldás is. Köztük jobb-rosszabb, ilyenebb olyanabb. Úgyhogy nem olyan egyszerű a dolog, hogy a puska rossz, a folyadék jó.

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#34759) nuke7 válasza Zwiebi (#34754) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ezt tanúsíthatom, a két első 14cm-es ventihez még beraktam alulra egy 12cm-est és a vga hőmérséklete nem igen akart változni... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#34760) batorcickany


batorcickany
lelkes újonc

Sziasztok

Valószínűleg rossz topicra írtam előzőleg.

Építettem tegnap egy gépet de...nem tudom a Rogue3 ház ventiket hova bekötni. A ház gyárilag összekötötte őket és egy molex 4 pin anya csatlakozóm van (FAN controll power felirattal).
A tápom egy CM MWE550 amelyben több Molex 4 pin is van és azok is anyák. Egyelőre nem találtam Molex 4 pin apa-apa csatlakozót, hogy összeköthessem. Esetleg ez totál butaság lenne?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#34761) abdulka1 válasza batorcickany (#34760) üzenetére


abdulka1
őstag

Néhány képet lőhetnél, mert a ház használatijában semmi nincs a csatlakozókról, illetve a beépített vezérlőről(ha van).

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34762) batorcickany


batorcickany
lelkes újonc

Készítettem képet. Szerintem egy apa-apa toldó megoldaná a problémát de azért inkább kérdezek.

(#34763) batorcickany


batorcickany
lelkes újonc

Egyetértek, elég vékony a ház használati útmutatója is.

(#34764) abdulka1 válasza batorcickany (#34762) üzenetére


abdulka1
őstag

A "Fan controller power" feliratú csatlakozónak egyik oldala "APA". Azzal csatlakozz a tápegységre.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34765) batorcickany válasza abdulka1 (#34764) üzenetére


batorcickany
lelkes újonc

Köszönöm. Ezt jól benézterm:)

(#34766) enemi válasza Grózi (#31226) üzenetére


enemi
senior tag

Hogy a francba csak most akadtam rá?Igaz nem is kerestem....
Pozitív,negatív,ballanced nyomások in dö hausz

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34767) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

140-es pwm ventiből most mit érdemes venni? Az összefoglalóból SW3-at néztem, hátha van valami olcsóbb is. :)

Let the Zone take me if I am.

(#34768) enemi válasza kutga (#34767) üzenetére


enemi
senior tag

Nekem ez naccerűen bevált.

Szerk.: És 12-es likakra is szerelhető,ha nullára van 2 120 ventinek hely.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34769) nuke7 válasza enemi (#34766) üzenetére


nuke7
veterán

én mindig filtered, pozitívra megyek ha lehet, és tisztítani kell a porszűrőket, ennyi.
belül meg az a por van, ami túl finom a szűrőknek.

https://youtube.com/user/nuke7

(#34770) kutga válasza enemi (#34768) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi, valami ilyesmit rendeltem én is.

Let the Zone take me if I am.

(#34771) crazygamer75


crazygamer75
tag

Másik topikból ide irányítottak.
Régi házam Zalman z11+,új belső Asrock B450M Pro4+ryzen 5 2600+Gigabyte 1660. Zárt háznál Vga 80C, proci 60+, ha leveszem az oldalát, javul a helyzet: Vga 70-72C, proci 52-55 (ezek több órás játéknál mért C-ok. Tervben van ház vásárlás: vagy Coolermaster MB511, vagy Thermaltake V31. Bármelyiket veszem, tennék bele 2+14 cm-es ventit.
Eddigi ajánlások: BQ Purewings2 és Phanteks 140SP.
Alaplapomon van 2x4 pin fan csatlakozó, gondolom elosztóval mindkettőre lehet 2 ventit kötni és vezérelni. Nem értek a fan vezérléshez, szóval részemről pöröghetnek állandóan max-on, de gondolom ez amatőr megoldás :)
Kérdés:
1. max 4000 Ft-ig melyik a legajánlottabb 14 cm-es 4 pin-es venti?
2. ha megvannak a ventik, akkor jó-e az alul+elől befúj, felül+hátul kifúj elrendezés? Olvastam, valahol ajánlják a pozitiv (mindenhol befúj) és negatív (mindenhol kifúj) elrendezést is.

(#34772) Borisz76 válasza crazygamer75 (#34771) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábbi hsz YT videó a porosodásról , 3 féle venti elrendezésben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34773) crazygamer75 válasza Borisz76 (#34772) üzenetére


crazygamer75
tag

Csak ebben a videóban szó sem esik a hőmérsékletekről, engem inkább az érdekelne, és nem az, hogy ha 1 évig nem nyúlok a géphez, akkor 0.8 vagy 1.2 mm vastag por lesz a tápegységen.

(#34774) Feriboy2 válasza crazygamer75 (#34773) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

ez a videó kell neked: [link]

(#34775) Borisz76 válasza crazygamer75 (#34773) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a hőmérséklet csökkentése a cél , akkor kereszthuzat.
Alul,elöl beszív .....hátul , fent kifúj kb.

Vagy

Elöl be , hátul és fent ki.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34776) crazygamer75 válasza Borisz76 (#34775) üzenetére


crazygamer75
tag

Igen, ezt az alapbeállítást használom, most már csak pár venti ajánlás érdekelne, amit a 34771 hsz-emben kérdeztem. Előre is köszönöm a segítséget.

(#34777) Zwiebi válasza crazygamer75 (#34776) üzenetére


Zwiebi
tag

Pure Wings 2 140mm PWM, ha tobbet tudsz kolteni, akkor Alpenfohn Wing Boost 3 140mm PWM.

(#34778) mgabi válasza Borisz76 (#34775) üzenetére


mgabi
senior tag

Vagy oldalt kifújás, és a vga melegének nem kell végigmennie a házon.

(#34779) Starchm


Starchm
őstag

Hey!

Érdeklődnék, mennyire értelmes a ventijeim beállitása:

Ebben a haf932 házban van a 3 gyári venti illetve hátul egy szerver 12cm-es delta venti ami 3pines és külső venti vezérlőn van kb feles sebességgel.
A procin van egy Thermalright Macho rev.B hűtő a gyári ventijével.

Tehát az gépház első ventije illetve oldallapija befelé fúj, a hátsó illetve felső kifelé sziv és a proci hütő vízszintesen van. Érdemes valamit variálnom rajta vagy maradhat így a dolog?

(#34780) crazygamer75 válasza mgabi (#34778) üzenetére


crazygamer75
tag

Ez az oldalt kifúvás nagyon érdekelne. Józan paraszti ésszel a legjobb dolognak tartanám, ha a vga vonalában oldallapra szerelve 1 venti kiszívná a meleg levegőt. Viszont melyik ajánlott ház az, amelyiken van oldallapon ventinek perforálás. A ház ajánló topikban hosszas érdeklődés után 2 ház amin gondolkodom: Coolermaster MB511 és a Thermaltek Core v31. Ezeknél egyiken sincs oldallapra szerelhető lehetőség. Melyik hasonló kategóriás, max 20 000Ft-os házon van ilyen lehetőség??

(#34781) crazygamer75 válasza Zwiebi (#34777) üzenetére


crazygamer75
tag

A pure wings 2-nél nem jobb ez a venti: Phanteks 140SP? Kb egy árban vannak.
Esetleg olcsóbban ezek: Xilence Performance C XPF140.R.PWM 140mm piros PWM ventilátor,
BitFenix Spectre PWM BFF-SCF-P14025KK-RP 140mm,
Arctic F14 PWM 14cm
vagy még ezek hasonló árban: BitFenix Spectre PRO PWM BFF-SPRO-P14025WW-RP 140mm
Phanteks PH-F140HP_BK2 fekete-fehér
Akasa Viper AK-FN063 140mm fekete - sárga

(#34782) Borisz76 válasza crazygamer75 (#34780) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen a VGA-d ?

Az enyémen 2 db venti van ami a kártyára fújja a levegőt és a hátuljánál a csatlakozóknál ömlik ki a meleg levegő....

Ha találsz is olyan házat aminek az oldala nyitott....
Beteszel egy ventit oda és kifelé fújatod a levegőt ?
Pont , hogy elszívja a hűvös levegőt a VGA elől....

A VGA-ra vagy inkább annak a ventijére kéne fújni a levegőt, hogy hűvös utánpótlást kapjon .....aztán ráér hátul kipöfögni.

Szerintem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#34783) enemi válasza Borisz76 (#34782) üzenetére


enemi
senior tag

Én is egy pillanatra elgondolkodtam crazygamer75 javaslatán,nekem kettő pont fúj a VGA-ra oldalról...Tök jó mert így még az m.2-es ssd-t is hűti

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34784) crazygamer75 válasza Borisz76 (#34782) üzenetére


crazygamer75
tag

(#34785) crazygamer75


crazygamer75
tag

Ok, tehát ez az oldalról ki-be fújás nem egyszerű.
Akkor csak visszatérnék az alapkérdésre ventikkel kapcsolatban :)
"A pure wings 2-nél nem jobb ez a venti: Phanteks 140SP? Kb egy árban vannak.
Esetleg olcsóbban ezek: Xilence Performance C XPF140.R.PWM 140mm piros PWM ventilátor,
BitFenix Spectre PWM BFF-SCF-P14025KK-RP 140mm,
Arctic F14 PWM 14cm
vagy még ezek hasonló árban: BitFenix Spectre PRO PWM BFF-SPRO-P14025WW-RP 140mm
Phanteks PH-F140HP_BK2 fekete-fehér
Akasa Viper AK-FN063 140mm fekete - sárga"

(#34786) NightGT


NightGT
senior tag

A poén végül nálam csak az lett...hogy néhány hónap kutakodás, és megfelelő, de nem vészes összegek után kész egy nyitva is csendes, hűvös gép. mint egy passzív radiátor, kis rásegítéssel, kb. Minek becsukni...akkor a szűrőimet kell puceválni :D

Por? Nem értem...lehet hogy az újabb bevonatok miatt, de sem lap, sem tápban semmi. Oké, tápot 8 hónap 24/7 után kinyitva (nem félpasszív, de venti konstans 450en ment, a gyári) volt 3 pici porcica. Pedig oda gyenge szűrő volt. Régi gépéből meg lapáttal kellett kb. (akkor még tunerjóska voltam)

Venti lapátokon gyűlik, meg szűretlen rácsokon. Venti csapágyházakban, motorban? A jók megfelelően zárnak (megintcsak a Pure Wings, meg onnét felfelé egyiken sem látok jelet)

Gép havonta, kéthavonta takarít. Bordákon minimális, hisz nagy borda, légáram kicsi is elég.

Bár aztmondják, igazán jó setup zárva hűvösebb, mint nyitva. Ez még nem jött össze, de ennél hűvösebb mi lehet...mATX lap egy-két sarokban, max, de az a micro jelleg miatt van.

Nemtudok mit írni :) Ja de. Oké hogy oldalt nyitott. Csak ami légáram jön elöl, s terhelés alatt felül, alul is, az mind szűrt...na és azt pár napja néztem. Már retkesedik, de most pörgés volt, nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#34787) Morris


Morris
veterán

Valakinek van NZXT aer rgb 2 ventilátora?
Kérdeznék róla egy-két dolgot.

(#34788) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár buta kérdésem.
Szereltem fel a gépházra ventiket, amelyek molex csatlakozásúak. Viszont bekötésnél szembesültem vele, hogy a tápon és a ventin is ANYA csati van. Alapból olyan toldót néztem, hogy molex APA-APA, de sehol nem találtam. (Lehet nem is az kell.)
A kérdés, hogy milyen kábelt kell vásárolnom?
Illetve úgy szereltem fel, hogy hátul és felül szív, elől pedig fúj.
Úgy jó?

Köszönöm...

Üdv.: Krisz

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#34789) abdulka1 válasza 123sylaar (#34788) üzenetére


abdulka1
őstag

A molexes ventilátorok általában sorolhatóak, ezért mindkét csatlakozó van rajtuk. Így nem kell hozzá semmiféle átalakító.
Kétféle verzió lehetséges.

Ha a tiéd nem ilyen, lőhetnél egy képet róla, vagy írd le a típusát.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34790) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Már párszor átrágtam topic-ot illetve múltkor kérdeztem, de sajnos nem rendeltem azóta ventilátort.

2 típusra lenne szükségem:
- 140mm-es 3 pines (Fractal Design R5-be)
- 120mm-as 3 pines (Xigmatek Nebula)

1. 140mm-es 3 pines:
Nemrégiben házat cseréltem, jelenleg gyári ventilátorokkal üzemel (Fractal Design Dynamic GP14 fan, 1000 RPM speed) melyből 1 van elől +1 hátul.
Ezeket le akarom cserélni úgy hogy a szabályzóra közném, mely 3 pines és 3db-ot elbír, ezért előre 2 db 140-es menne, alul1 db hátra 1 db. Az alsót a lapra kötném:

Az alábbiakat néztem:
- Nanoxia Deep Silence 140 - 1100 => 3k
- Phanteks PH-F140SP => 2,5-3k
- Noctua NF-P14s redux-1200 => 5k
- Cooltek CT-Silent Fan 140 3 pin=> 2,1k

2. 120mm-as 3 pines:
NAS-nak vettem új házat, Xigmatek Nebula személyében helyhiány miatt. Itt a HDD-et felül egy 120-as ventilátor fogja hűteni. HDD-k 2 db WD Purple (6 és 2TB-os) merevlemez
A lapom benne Asrock J4105-ITX melyen csak 3 pines szabályzók vannak.
Ár érték arányban őt találtam befutónak:
- Noiseblocker BlackSilent Fan XL2 - 120mm 3 pin => 2,5k

Nekem fontos,hogy halk legyen (20-21db a max) és kb ventilátoronként max 5k-ból megálljon.
140-re a befutóm a Nanoxia lenne 120-asra ötletem sincs maradt a Noiseblocker.

Van bárkinek bármi ötlete ezen kívül mivel járnék jobban?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#34791) 123sylaar válasza abdulka1 (#34789) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Ezen, csak anya van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#34792) abdulka1 válasza 123sylaar (#34791) üzenetére


abdulka1
őstag

Honnan vannak azok a ventilátorok?
Talán egy olyan házból lettek kiszerelve, amiben volt gyárilag egy ventilátor vezérlő amihez ezek csatlakoztak?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34793) abdulka1 válasza 123sylaar (#34791) üzenetére


abdulka1
őstag

Kíváncsi lettem rá, tényleg jó lenne pár kép.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34794) 123sylaar válasza abdulka1 (#34792) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Neked volt igazad, igaz, hogy egy csatis, de 2 oldalas. Az egyik apa a másik anya.

:R :R :R :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#34795) Starchm válasza 123sylaar (#34794) üzenetére


Starchm
őstag

Már gondolkoztam rajta én is közben, h találtál vmi oem ventit ami alaplapra csak molexel megy és azért van csak 1 csati rajta :D

(#34796) enemi válasza Starchm (#34795) üzenetére


enemi
senior tag

Alaplap molex csatival...Nah,ezt is te találtad fel. Szabadalmaztasd mielőtt valaki lecsap az ideádra. :W

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34797) Starchm válasza enemi (#34796) üzenetére


Starchm
őstag

Régebben láttam összeépitett p3-as hp szervert, abban például volt egy külön rész ahova ventik mentek csak molex csatival.

Faszságnak tűnik és én is annak éreztem de majd ha találok róla képet elküldöm neked.

(#34798) enemi válasza Starchm (#34797) üzenetére


enemi
senior tag

És tényleg.... - SLI/XFire power connector

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#34799) abdulka1 válasza enemi (#34796) üzenetére


abdulka1
őstag

Most mér mondod? A bányász lapokon több is előfordul. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#34800) enemi válasza abdulka1 (#34799) üzenetére


enemi
senior tag

Eccer se kattintottam még bányász lapra...Mea culpa. Ma is tanultam valamit.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.