Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29639) csiga8 válasza Grózi (#29638) üzenetére


csiga8
senior tag

Értem, köszönöm.

"gondolom elege volt már tegnapra."

Nem tudom mi rosszat kérdezhettem, de tényleg. Azt hittem ismeri a cpu hűtőket és azok tulajdonságait.

Szerintem úgy 15 éve már biztos, volt, amikor a celeron 700-ról váltottam AMD Athlonra. Azokat hívták kazán cpu-nak.

Szóval volt sok kísérlet, és a tesztekből és gyakorlatból is kijött, hogy a rézmagos, de alu bordás hűtő a legjobb.
A réz a kis felületről ( akkor még sapka nélküli procik voltak) gyorsabban elvonta a hőt, de a levegő felé az alu jobban leadta a hőt.

A Spire Whisperrockra még emlékszem, az még van is a lomok között, de nincs kedvem felfogatást gyártani hozzá. Azóta eltelt minimum 15 év és nem követtem a hűtők fejlődését, ezért olyan helyen kérdeztem, ahol napi szinten ezzel foglalkoznak. Én kérek elnézést...

Szóval egy egyszerű problémára egyszerű választ szerettem volna.

pl: Olcsó, rézmagos, alu bordás, 115X hűtő, ami a mostanitól jobban hűt van/nincs. Drágább megoldás van/nincs.

Más megoldás pl heatpipe-os hűtő ekkora összegtől indul.

Szerintem nem túl bonyolult a kérdés és a válasz sem lett volna az, HA AKAR vagy TUD válaszolni.

Régebben mi kreatívabbak voltunk....

Egyedül Te írtad a rézmagos, nagyobb bordás megoldást, ami szerintem is jó. Ezt én is tudom, de mivel vagy 15 éve nem követem a cpu hűtők fejlődését, típusait, gondoltam kapok KONKRÉT tippet a cpu hűtős topikban.
Irónikus leszek, de lehet a húsboltban többet tudtak volna segíteni, mint ott...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.