Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Bacusuz válasza abridabri (#25249) üzenetére


Bacusuz
őstag

Olcsóbb megoldás hogy veszel egy FP5S elosztó kábelt, mellyel 5 ventit tudsz meghajtani.
A ty ventid 300-1300 rpm, az akasa meg 600-1300rpm.

A kábelt rádugod az alaplapi rpm csatira
Adsz neki sata 12v-ot
az 5 kábelből van egy MASTER címkéjű(erre az egyik indiánt dugnám)
A többire csatira pedig menne a többi indián, és a TY.
Ezek után kibékülnék a tudattal hogy a ty is kb 600-1300 rpm-en pörög.

Javítsatok ki ha ez így nem jó

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25252) Grózi válasza Sn4k388 (#25237) üzenetére


Grózi
Topikgazda

92mm-s venti lesz az,ha jól mérted-tehát átlósan.Az ajánlott ventiket megtalálod az Összefoglalóban-ha kell segítség a választáshoz,csak szólj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25253) Grózi válasza smiti (#25239) üzenetére


Grózi
Topikgazda

140-s méretben nem ajánlanám házhűtőnek.Ha csendes és hatékonyt akarsz kíváló ár-érték aránnyal 4 pinben,akkor erre a célra az Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus-t ajánlom:[link]
És nem 2000 rpm-s,mint a hülye webshop írja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25254) Grózi válasza Szilard7 (#25242) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eLoopnak sincs problémája a vízszintes pozícióval és véleményem szerint minden téren jobb a Noctua-nal.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25255) Grózi válasza abridabri (#25243) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb leírta a lényeget,kategórián belül belépő szintű lap és a legtöbb lapnál ez a két aljzat csak együtt szabályozható.Tudom eső után köpönyeg,de én lap vásárlás előtt mindig utánanézek az adott lap aljzatkiosztásának.Ha nem akarsz lapot cserélni,akkor fontold meg DigitXT tanácsát,az Aquaero-t nagyon sok mindenre tudod használni és bár van ára,egy komoly vizes gépbe megéri rááldozni a pénzt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25256) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Adott egy egyszerű konfig Zalman Z1 házban, G4400 procival, gyári hűtőjével. Létezik, hogy ez a leghangosabb az összes venti közül ( 2 gyári zalman, egyik pwm, 1060 3g gigabyte dupla venti ) ? Ennél lehet csendesebbet találni normális áron, egyáltalán érdemes foglalkozni vele? A hőfokokkal amúgy nincs gond. Köszi.

(#25257) Grózi válasza CactuS (#25248) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nem vagy biztos a lapok aljzatkiosztásában akkor tett be a képet,de találsz segítséget az Összefoglalóban is.Ha megfelelően tudod szabályozni,akkor mindegy hogy 3 vagy 4 pines ventit választasz.A TT 200mm-s gyári ventije nem egy izomgép,de felülre jó lehet és előre tegyél két combos befújó ventit(pl: Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus 140 [link] ).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25258) Grózi válasza z123456z (#25256) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mármint a gyári cpu hűtő hangos?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25259) z123456z válasza Grózi (#25258) üzenetére


z123456z
őstag

Ez lenne a kérdés maga, hogy létezik, hogy túlharsogja a többit? Amikor a kártyát beszereltem, próbáltam fülelni, és úgy tűnt, hogy csak azt hallom, a ház hűtőknek nem volt hangjuk. Persze nyugalmi állapotban volt a gép, ilyenkor a kártya ventilátorok is állnak és a proci sem hangos. Ja, és nyitva volt ugye a ház. Játék után amikor a kártya visszahűl és leállnak a ventik, nem hallok változást, tehát az csendesen teszi a dolgát. Az első zalman molex, gondolom fix fordulatos, tehát nem befolyásoló tényező, a hátsó pwm, ahogy változik, szintén nem hallok változást. Ebből gondolom, hogy az intel lehet hangos(abb) ilyenkor. És ezért kérdezem, hogy van e csendesebb olcsó pénzért?

[ Szerkesztve ]

(#25260) CactuS válasza Grózi (#25257) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, a lap még úton van, így még nem tudok képpel szolgálni. Akkor elvileg úgy lenne az ideális, hogy hátra egy Wing boost2, előre 2 db Wing boost 2, fentre a gyári 200mm? Vagy ha nagyon maxolni akarom, akkor fentre is még 2 db wingboost 2? Ha igen, akkor elvileg több a kifújás, mint a be, az nem lenne baj?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#25261) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Rendeltem ilyet [link]

Egész jó, halk, és még levegőt is szállít, most molex csatin használom, a led fénye nem túl erős, 3-4 darab már biztos szebb fényt is ad

Szerintem egész ajánlott vétel, azt hiszem rendelek belőle még 4-5 darabot és rakom a házba őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#25262) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Az adatlapomon lévő gép hőmérsékletét szeretném első körben ventilátorokkal mérsékelni terhelés alatt.

A leendő azaz új ventilátorok szám szerint 5db.
Lehetnek sőt kritérium, hogy 4pin-es PWM-es ventik legyenek 12cm-es méretben.
Amiket egy molex-sata tápcsatis 5 ágú Y kábellel vezérelném az alaplapról egyszerre mindet és egyben elhagynám a jelenlegi előlapi 3pin-es Zalman ventilátorszabályzómat... hagy intézze magának a gép az előre beállított görbéknek megfelelően.

Első körben a Noctua NF-S12A, NF-P12 és NF-F12 triónál vesztem el, hogy melyik is kéne nekem: [link]

Azért vesztem el, mert szeretnék első körben olyan ventilátort választani ami jó házszellőztetőnek, mert kellően sok levegőt tud megmozgatni. Viszont lehet ezt a ventilátort később radiátorra tenném (tudom a vastagság is számít ez esetben), így nem szeretnék megint egy garnitúra ventit eladni és újakat venni ha áttérnék vízre.

A Noctua ventilátor csomagtartalma tetszik, hogy ad lehetőséget a variálásra kábel tekintetében és felfogatásra is vannak variációk

A topik összefoglalóját elolvasva megakadt a szemem a Noiseblocker eLoop B12-PS ventilátoron. Aminek a kialakítása eléggé minőségi, a csomag tartalma is hasonló vagy ugyan az mint a Noctua-nak sőt radiátor felfogató csavarok is járnak hozzá és a lapátok mérete is azt sugallja, hogy ez harapja a levegőt és pár tesztet átfutva úgy tűnik radiátoron is jól teszi a dolgát.

Az említett ventilátorok közül melyik jobb zaj-fordulat-légmozgatás szempontjából?
Melyik az amelyik radiátorra megfelelőbb?

Van-e más gyártó más ventilátora ami hasonló adottságokkal rendelkezik mint az említett 2 gyártó termékei és hozzá hasonló pluszt adnak a csomagban: kábelek, lefogatók, csavarok, radiátor rögzítők stb?

Célom egy olyan gép építése aminél a ventilátorok amik a házat szellőztetik (vagy akár később a radiátorokon hűtenek) kikapcsolt állapotban vannak egy adott hőfokig vagy a lehető legminimálisabb fordulaton tudják tenni a dolgukat halk működés mellett majd ha szükséges egy adott hőfokot átlépve bekapcsolnak vagy emelik a fordulatukat ahogy az UEFI-ben be van állítva. Mindezt úgy, hogy nem kerregnek-kattognak-búgnak.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25263) Grózi válasza z123456z (#25259) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszerűen kiderítheted.Letöltesz egy IBT-t,lehúzod a házventiket(előtte kapcsold ki a gépet) és indíts el egy tesztet.Nem kell aggódni,a beépített védelem megvédi a procit a túlmelegedéstől és very high vagy maximum beállítás mellett 1 perc alatt kiderül,hogy a prociventi-e a ludas.Őszíntén szólva az elmúlt 5 évben rengeteg gépet raktam össze,de egybe se került beépítésre gyári hűtő hiszen régóta tudom,hogy fabatkát se érnek és hangosak,bár meglep hogy azt a procit se bírja csendben lehűteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25264) Grózi válasza CactuS (#25260) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felesleges felülre is a plusz 2,bőven elég oda a 200mm-s is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25265) Grózi válasza Puma K (#25262) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is a lapodnak kell tudnia kikapcsolni a ventiket,ezt neked kell kiderítened hogy képes-e rá.(szerintem igen,de nem biztos).Az általad nézett Noctua-k nagyon jók,ez vitán felüli.Viszont az eLoop jóval több levegőt mozgat és a statikus nyomása is magasabb.Viszont pont ezért házhűtőnek overkill és nem tudom milyen vízhűtésben gondolkodsz,de ha kompaktról van szó,akkor azoknak a vékony radiátorai is elég bőven a Noctua.
Ettől persze még vehetsz eLoop-t,de ha ennyi pénzt vagy hajlandó áldozni ventikre és az amúgy jó kis konfigodra,akkor miért nem vettél egy normális házat?Mert ami most van,az erősen B ligás.
Inkább vegyél egy jó házat és mondjuk 5 db Wing-Boost 2-t,többet nyersz vele mintha a mostani házadat telepakolod csúcsventikkel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25266) z123456z válasza Grózi (#25263) üzenetére


z123456z
őstag

Az a legnagyobb baj, hogy nincs összehasonlítási alapom, nem tudom, hogy ez hangos, vagy normális. Nem veszélyes ám. De köszönöm.

(#25267) abridabri válasza Grózi (#25255) üzenetére


abridabri
veterán

hehe
Hasznaltan vettem a lap+cpu+ram kombot egybe . Amugy nem tudom megerteni , hogy egy 80 ezres lapon nem tudnak kigazdalkodni csak 2db pwm es aljazatot.
Az Aquaeronak nem latom semmi ertelmet ,miert kene nekem 40ezret kiadni ? Mert tud vizfok ho alapjan szabalyozni ventit ? Naes az miert jobb mintha CPU homerseklet alapjan szabalyoz ? A vegeredmeny ugyanaz . Melegszik a cpu/viz > no az rpm . 40k bol mar inkabb vennek akkor 3pines Eloop ventiket amit siman szabalyoz a lap.

(Amugy az x99 lapokon is van temp sensor amire pl rarakok egy ilyen homerseklet szenzort
es az alaplap akar -e szerint is tudja szabalyozni a ventiket ,ha nekem eppen az kell.)

(#25268) Grózi válasza z123456z (#25266) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Engem zavar a hangja az biztos.3-4K-ért már lehet egész jó kis hűtőket kapni,ami késöbb egy erősebb procival is elboldogul.Nézz be a Milyen cpu hűtőt vegyek? topicba és ott az Összefoglalóban találsz kategóriákra szedve jó pár ajánlott darabot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25269) z123456z válasza Grózi (#25268) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, úgy teszek, körülnézek.

(#25270) Puma K válasza Grózi (#25265) üzenetére


Puma K
veterán

Megnézem most a ventilátorkezelést ha újraindítom a gépet.

Ha egy ventilátor overkill az sosem baj.
Igaz más tészta, de a GTX 1070-re is azt mondták páran, hogy 1080p-re overkill... közben játéktól függően nem az.

Azért is akarok jobb ventiket, mert megnézném mennyit hoznak hűtésben mielőtt vennék valami kompakt 240-es vizet vagy egy EKWB 240 vagy 360-as kit-et... aztán meg lehet az EKWB tapasztalatszerzés után jön az épített víz CPU-GPU duóra... de ez még nagy kérdőjel.... majd elválik mi lesz.
A ventilátor is olyan számomra a ház és táp mellett, hogy egyszer szeretek belőle venni jót a hardvereknek megfelelően (a táp is esélyes, hogy csere Corsair RM750i-re...) és akkor az sokáig kiszolgál és körülötte meg tudom cserélgetni az alkatrészeket ha nem limitál. Aztán tudom variálni aszerint a ventilátorok számát, hogy milyen házam és milyen komponensekkel van tömve és így milyen hűtésre van szüksége a benne lévő alkatrészeknek terhelés alatt.

A házzal úgy voltam, hogy a nulláról épített gépet valamibe rakni kellett és 2014-ben ez tűnt akkoriban 15-17k Ft körüli árával az egyik legjobb választásnak.
Aztán közben cserélgettem alkatrészeket és eddig megfelelt minden tekintetben. Viszont benne van a pakliban egy Corsair 450D, Phanteks Enthoo Pro M vagy Phanteks Enthoo Evolv ATX csere... bár az ablakos oldallapnak nem örülök, és egyik házban sincs meg egyszerre mindaz ami nekem kellene... vagy az egyik vagy a másik tudja azt az 1-2 dolgot amit keresek.

Szóval azt mondod, hogy az eLoop-pal jobban járnék a Noctua-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25271) spagett-o


spagett-o
kezdő

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:
Ma szereltem be az új i5-6500-amat, és a hozzá tartozó gyári ventit.
Viszont a venti beszerelés után jól hallhatóan és elég idegesítően zizeg / berreg. A kábel nem ér bele, és már próbáltam 180 fokkal elfordítva is beszerelni, ebben az esteben egy kicsivel jobb a helyzet, de még mindig hallhatóan zizeg.
Szerintetek gyári hibás? Vagy a gyári ventik ennyire idegesítően berregnek?

(#25272) Fr3eWar válasza spagett-o (#25271) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Tuti hibás, nem szabadna zizegnie zörögnie, sőt terhelés nélkül kifejezetten csendesnek kellene lennie.

(#25273) gabriel26


gabriel26
tag

Sziasztok!
Lecsereltem a vga-m Aio radin a ventit. A ventire az van irva 0.2 A, a noctua ippc amire csereltem 0.1A irt. Eddig a gyari ventivel folyamatosan, terheles nelkuli allapotban is forgott a venti, most a noctua el sem indul, valamint amikor el kezd forogni az elejen kattogo hangot ad. Termeszetesen 3pin-es nem pwm venti... mar irtam evga supportnak de annyit valaszoltak, hogy sokan cserelik erre a ventire es mennie kellene.....


[ Szerkesztve ]

(#25274) Grózi válasza gabriel26 (#25273) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kevés az indító fesz.,utána kellett volna nézni a gyári ventinek először.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25275) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Corsair H110i GT-n gondoltam lecserélni a ventiket Akasa Apache 140-esekre, vélemény?
A gyári nem az igazi, de ez sem győzött meg az adatiról:
Max airflow 89.55 CFM
Max static air pressure 2.76 mm H2O

A gyári pedig:
Fan airflow: 113 CFM
Fan static pressure: 3.99mm-H2O

Oké, h kb 2x annyi fordulaton tudja ezt a gyári, de hangos.
A 4.5-6GHz-en ketyegő 4770K-t le tudja hűteni az Akasa?
Meg merjem venni? Bírni fogja?

Köszönöm a választ,
Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#25276) Grózi válasza prokxy (#25275) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyári adatokra nem érdemes adni.Az Akasa jóval halkabb és hozza a gyári venti hőfokait,a többi meg a 4770K kupakja alatt dől el.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25277) spagett-o válasza Fr3eWar (#25272) üzenetére


spagett-o
kezdő

Köszi! Akkor felveszem a kapcsolatot a szervizzel.

(#25278) vetroga


vetroga
csendes tag

No a jelenlegi végső megoldás a következő, mások okulására:
Corsair Carbide 88R (erős megbánás), elöl jelenleg semmi, hátul egy kék ledes Aerocool Dead Silence Blue Edition 12cm 7 voltos átalakítóval, felül Akasa Apache 12cm PWM. Ez így most működik, csendes, a gyári hűtővel az i5 hozza a 36 (alap)-80 C fokot (stresszelve). Holnap jön egy Pure Rock Slim, meglátom, jobb-e lesz-e. Jön egy második Akasa Apache is, azt elölre teszem 4 pines Y kábellel a másik Apache-al közösen, mert miért ne. Ha hangos lesz, marad a magányos felső.
Tervben van az MSI H81I alaplap ÉS a ház lecserélése, mert ez a ház egy rakás kaka, nem t'om féláron elmegy-e az ilyen (nem hirdetés, még nem eladó). Az alaplap meg hát, jó, de pl AsRock esetén mintha elférne 120mm-es CPU hűtő is. És akkor már LGA1151 és DDR4, bár láttam DDR3 megoldást is...
Ja a 88R, a kábeleket rettenetes kínzás eltűntetni. Nem merem lefotózni, hogy vezettem el a venti mellett, meg a hátlap mögött. Nincs hely. Szörnyű. A HDD keret meg... Ezt a házat részben az 5,25-ös hely miatt vettem, de szerelés közben megdöglött a bluray olvasó/dvd író kombóm, letört az adatcsati L alakú műanyag pöcke :\ Szóval már ez sem téma, vettem külső USB 2 slim dvd író dobozt...

Intel Core i3 7100U, 2x4GB DDR4 2400MHz, 940MX 2GB

(#25279) RAZERXX válasza Grózi (#25232) üzenetére


RAZERXX
tag

megfogattam a tanácsodat és vettem 2db Be Quiet Shadow Wings Pwm 80 nem bántam meg ! :C :R

Most viszont megint kéne ajánlani valami jót ! :DD
Tehát radiátora szeretnék 2db 120 ventit valahol olvastam hogy van ami direkt ezekere van kitalálva,szintén pwm érdekelne!

és van esetleg valami megoldás ami csendesebb de hatásfokban legalább ugyan ooylan egy R9 280 x karira kellene valami !?

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#25280) DigitXT válasza Grózi (#25206) üzenetére


DigitXT
félisten

Csináltam egy ilyen kis összehasonlító videót.:B Motorhangban ég és föld!:C
Az ADDA ventinek jóval nagyobb átmérőjű a motorja, így kisebbek a lapátjai, de
nagyjából ugyanannyi a légszállítása: következésképp nagyobb szélsebességet
csinál (+amúgy a statikus nyomása is majdnem kétszerese a Nocuta ventinek!),
ami hallatszik is, mert a kamera mikrofonjába nagy fordulaton bele-belefújt.:R

Mivel nincs szükség nagy fordulaton járatni a ventit, az Aquaero-ról hajtom meg.
Ezeket mértem:
4,5V: 1300 rpm
5,5V: 1600 rpm
6,5V: 1900 rpm
7,5V: 2200 rpm
8,5V: 2500 rpm
9,5V: 2700 rpm
10,5V: 3000 rpm
11,5V: 3300 rpm
Nekem tökéletesen megfelel a 4,5V, ahol már nem ketyeg, mint 4,2 környékén.:D
(4V-nál már le is áll, szóval a ketyegés is erre visszavezethető: azt "nem szereti".)

Szerk: ha kell, behúzok neki egy hőmérőt, így melegedéskor emelem a fordulatot:
egyelőre kihagytam a lépést, így is teljesen elégedett vagyok. (Újra van UPS-em!)

[ Szerkesztve ]

(#25281) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Érdeklődtem az egyik boltnál, hogy a PHANTEKS ENTHOO PRO M MIDI-TOWER - FEKETE AKRIL ABLAKOS házba ha 3 db Thermalright TY 147A hűtőt vennék, miként férne bele, és azt mondták, hogy ez a fajta felejtős.
Helyette inkább a Alpenföhn Wing-Boost 2 14 centis ventije szerelhető bele, a Thermalright TY 147A talán előre befér, de hátra nem :(
Nekem tutira kellene egy jó fajta extrahalk venti aminek jó a légszállítása, és egész biztos befér ebbe a házba!
Tudnátok mondani valami tuti tippet?
Kettő előre, egy hátra.
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#25282) smiti válasza bluobluo75 (#25281) üzenetére


smiti
addikt

Ha nem túl késő, akkor délután ha hazaértem belepróbálom a TR ventit. Úgy is szét kell szednem a gépet az Akasa ventik miatt. ;)

(#25283) Grózi válasza RAZERXX (#25279) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örülök,hogy bevált.
Milyen vastag radira kéne?Mert ha 45 mm vagy alatti(kompaktok) akkor ezek közül bármelyiket választhatod:
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Persze ott a B12-PS eLoop is,ha a jelenlegi csúcs kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25284) Grózi válasza DigitXT (#25280) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát ez tényleg ég és föld-jó lett a videó.Akkor csak meg vetted a Noctua-t és remélem elégedett vagy.
A videóban is észrevenni,de élőben még inkább hogy azért 2000-2200 rpm-től hangosodik,de az ADDA-tól persze messze van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25285) Grózi válasza bluobluo75 (#25281) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,hogy azt mondták-hiszen nem is forgalmazzák gondolom...
Várd meg míg smiti megméri neked,de szerintem befér.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25286) smiti válasza Grózi (#25285) üzenetére


smiti
addikt

Na kérem szépen, végeztem az átszereléssel.

Ahogy látszódik a képeken, befér a házba a 3 db 120-as venti előre anélkül, hogy fel kellene áldozni az optikai meghajtót.

A TR venti is befér, igaz nekem a TY-142 van kéznél de szerintem ezek méretre megegyeznek. Hátra simán, és előre is bemegy akár 2 darab is, bár ezekkel a ventikkel már játszadozni kell a furatok miatt.

(#25287) Grózi válasza smiti (#25286) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ugyanaz a méret mint a 147A-gondoltam,hogy befér.
Amúgy jó lett,csak a kábeltoldókat én még meglépném(írtam a Hogy néznek ki a gépeink? topicba)+ előre majd 2 db 140-s ventit tennék-mondjuk két 147A is jó lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25288) bluobluo75 válasza smiti (#25286) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi szépen nagyon rendes vagy!
Érdekes, hogy pont olyan házba pont olyan ventit szeretnék! :B :K :R
Akkor ha hátra jó, akkor előre is biztos jó a Thermalright TY 147A nem?
Érdekes, hogy e helyett a Alpenföhn Wing-Boost 2 ventit ajánlották, pedig biztos az is jó, de mint ha a TY 147A-nak jobb volna a légszállítása nem?

(#25285) Grózi: Érdekes módon azt is forgalmazzák. :B :F Fura, hogy lenézően beszéltek róla a wing-Boost-hoz képest :F

[ Szerkesztve ]

(#25289) Grózi válasza bluobluo75 (#25288) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindkettő jó venti,bármelyiket teheted előre és hátra is-házhűtésre bőven elég bármelyik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25290) smiti válasza bluobluo75 (#25288) üzenetére


smiti
addikt

Biztosan befér, és nem rossz választás a TY venti. De én mégis megfontolnám a szabvány méretű ventit berakni, mert a TR-t szerintem úgy nem lehet beszerelni, hogy rendesen befújjon a merevlemez tartó rekeszbe is. A Wing-Boost is nagyon jó, abból is volt már egy jó pár a kezeim között.

(#25291) bluobluo75 válasza smiti (#25290) üzenetére


bluobluo75
őstag

Bocsi a tulbuzgásomért, de biztosra kell menjek, akkor a Thermalright TY 147A is jó előre?
Amúgy az alsó rész annyira nem zavar, lényeg, hogy a videókártya telibe kapja, úgy, hogy mindenféleképp elölről jöjjön be a hideg levegő, Zotac GTX 1070 AMP Extreme kari lenne benne ha találok végre értelmes áron.
Lényegében az egész gépfejlesztés e kártya körül mozog :U
De ha mégsem a Thermalright TY 147A lesz, tudnom kell melyik Alpenföhn Wing-Boost 2 változat, mert sok van, sokféle szinü, és aránylag jó volna azért ergonómiailag is kinézne valahogy, mivel a ház bal oldala teljesen átlátszó! :K :R

(#25292) Grózi válasza bluobluo75 (#25291) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a fajta a jó a WB 2-ből(mindegy melyik szín): [link]
Ezt viszont ne vedd: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25293) bluobluo75 válasza Grózi (#25292) üzenetére


bluobluo75
őstag

Vágom mire mondod, a sarkok hiánya miatt nem ajánlod a második linkedbe lévőt :R
Háát igen, ez viszont nincs a TY 147A-nél :(

[ Szerkesztve ]

(#25294) Grózi válasza bluobluo75 (#25293) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem azért nem ajánlott,teljesen más motor van benne és közel se olyan halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25295) bluobluo75 válasza Grózi (#25294) üzenetére


bluobluo75
őstag

Értem, köszi! :R

(#25296) _Slark


_Slark
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy miként is működik az Arctic PWM PST rendszere. Az alaplapomon 2 PWM-es 4 tűs házventi csatlakozó van, de én szeretnék 4 darab 14 centis ventit beletenni. Ezzel a rendszerrel felépíthető ez? Vagy megyek másik ventiket és sima Y elosztókat? Bár még rendes 4 tűs pwm Y elosztóval nem találkoztam. Tudtok ilyen nekem ajánlani? Vagy csak vegyek 4 darab lassú és csendes (800-1000rpm) ventit és tegyem molexre?

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

"Egy kísérlet többet ér, mint ezer szakértői vélemény."

(#25297) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos egyenlőre még nem vettem meg a TY-147A ventit. Lehet eléég nekem előre is egy 120-as, csak nem tudom melyik legyen és hogy.
Most van ugyebár hátul és cpu-n a WB2. Most vagy veszek egy ugyan ilyet, és akkor könnyebb varálni a csatlakozókkal is.
Vagy egy Lepa-t a cpu bordára és a két WB2 mehet előre és hátra. Vagy inkább a Lepa menjen előre? Jó lenne 120-asból valami erős.

Amúgy kézben tartva ha kicsit rezeg a venti normális, vagy csapágyas lesz?

(#25298) RAZERXX válasza Grózi (#25283) üzenetére


RAZERXX
tag

27mm

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#25299) Grózi válasza _Slark (#25296) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
Olcsó,jó és megbízható-ugyanez nagyon nem mondható el az Arctic-ról.A molex-t felejtsd el,sokkal jobb ha tudsz szabályozni egy ventit.
Az alaplapodon oké,hogy 4 pines aljzat van,de valóban pwm-s?Leellenőrizted a lábkiosztást?(lásd Összefoglaló)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#25300) Grózi válasza hegegabi80 (#25297) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak 120-s előre?Akkor miért nem 140?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.