Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Ba cy lus válasza kutyek (#57948) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megint a térítés meg az általánosítás, pfff. :N Soha nem fogom megérteni, egyesek miért éreznek rá késztetést, hogy kinyilvánítsák, kinek mire van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#57952) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#57951) üzenetére


arnyekxxx
veterán

idéznéd a jelzett kommentből


[legyint]

(#57953) Moleman válasza kutyek (#57948) üzenetére


Moleman
addikt

Én pont fordítva tapasztaltam meg. Amplitube-ban kikísérleteztem, hogy melyik erősítőtípusokat, melyik analóg pedálokat szeretem, és annak megfelelően vásároltam be. :)
Mai szemmel mondhatjuk azt is, hogy feleslegesen, mert sokkal zajosabb a pedalboard, ezért inkább az Amplitube-ot használom mindenre. :DDD

Ennek ellenére átérzem a rajongást, évente egyszer-kétszer kapcsolom be, de imádom a Laney Cub hangját, az illatát, mikor melegszik, na meg ott az óriási hozzáadott értéke az emléknek, amikor az Eldoradoban először kipróbáltam, és Eastman kollégával összenéztünk, hogy igen, ez kell nekem.
De nem is kell csövesnek lennie, a fulltranyós 2×12 Trace Elliot is hatalmasat tud szólni, volt szerencsém egy klubkoncerten rendesen meghajtani.

(#57954) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#57943) üzenetére


X2N
senior tag

Miért kellene 5-6 csöves erősítő? Untig elég 2-3, tisztára valami Fender jellegű, crunch-ra egy Marshall, modern-metálra meg ENGL,Peavey vagy valami kisebb modellezős cuccal kombinálhatod is. Modern csöves erősítők már azért elég sokoldalúak, nem feltétlen lesz használhatatlan a tiszta hangja se ahogy régen, nem 1 erősítő van már amivel mindent is meglehet csinálni(Mesa Mark sorozat).
A moddolt SLO-m most már jobban szól mint az eredeti kapcsolás, tovább lett gondolva. 10+év SLO mod fórum tapasztalata lett átgondolva és belerakva :D, szempont volt hogy ne legyen megváltoztatva teljesen a hangja, ez eredeti karakter megmaradjon, csak annyi hogy még részletesebb legyen a hangja, használható lett a teljes OD potméter tartomány 0-11-ig, és nem lesz fuzzos a hangja mint az eredetinek ha a felétől nagyobb torzítást állítasz be, bypassolható lett a a loop is mert az is csak ront a hangon ha nincs használva, és a visszacsatolás is állítható lett hogy a végfokot is lehessen jobban testre szabni, a crunch csatorna pedig most már nem szól olyan vékonyan...sajnos kompromisszum van mert ha el akarom vinni teljesen modern hangzás irányába a hangját akkor annak a crunch/clean csatorna látja kárát, és amúgy sem ez volt a cél, így ha valami modern metált akarok játszani rajta akkor bedugok a loop-ba egy EQ-t és ott visszatudok venni a mély frekvenciákból.
Amíg a stúdiókban csöves cuccokat használnak felvételre addig lesz jogosultsága ezeknek a dolgoknak. Sok ikonikus lemez ráadásul moddolt erősítőkkel lett felvéve, csak ezt az átlag gitáros már nem tudja...

A másik meg hogy ezeken a cuccokon játszani sokkal jobb érzés, ahogy írtad is, előhozza a hibákat, nincs az a steril hangzás ami az összes félvezetős/digitális cucc tipikus hangzása. Ezen csak úgy lehetne segíteni ha A osztályú végfokok lennének a félvezetős cuccokban az meg nem opció a hatékonyság miatt...megsúgom régen a minőségibb stúdió monitorokban is ezek voltak használva nem véletlenül. Kicsit unom már hogy mindenki a youtubon egy hulladék SM57-el bemikrofonozott ládán próbál meg gitárhangot elemezni és abból messzemenő különbségeket levonni hogy mi hogy szól.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57955) kutyek válasza Ba cy lus (#57951) üzenetére


kutyek
senior tag

Bocs, nem akartam senki lelkébe gázolni. Legközelebb a végére is írok még egy "szerintem" - et.

Elnézést kérek minden átlag Bélától, akit tényleg a cucc korlátoz a művészi kiteljesedésben - mondanám, hogy vegyenek példát Mancusóról, de most már értem, hogy ez nagyon szubjektív dolog, és nem akarok általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#57956) kutyek válasza Moleman (#57953) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez teljesen valid szintén. Én is tisztán analóg setuppal indultam, és volt bennem egyfajta analóg elitizmus is. Bár végül győzött a praktikum, a gain staging / kompresszió / drive-ok működését talán jobb volt elsőként analóg módon kitapasztalni.
De nálam is van pár pedál (főleg MOD/DLY/RVB), amit a modellezett változat alapján gondoltam, hogy beszerzek. Csak aztán mindig rájövök, hogy minek :D

Másrészt a Boss IR-2 elgondolkodtatott, mivel a multiban csak 2-3 presetet használok (és 1-1 analóg kompresszor / drive pedált megtartottam előtte), tehát kb. amp+cab sim uzemmódban megy, lehet, hogy kisebb fizikai méretben kijönne a dolog 3-4 analóg pedállal (de több stomp kapcsolóval, tehát használni lehet, hogy praktikusabb lenne). Aztán hagyom a francba, így is megvan minden, ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#57957) Ba cy lus válasza kutyek (#57955) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tulajdonképpen azt sikerült bizonyítanod, hogy nem bírsz leállni a térítéssel. Igen, rohadtul szubjektív, kinek milyen igényei vannak. El nem tudom mondani, mennyire hidegen hagy, ha nincs a birtokomban többszáz erősítő modellezett hangja. Hogy mennyire nem zavar a művészi kiteljesedésben, hogy ha analóg erősítővel és analóg pedálokkal oldok meg mindent. És aki akusztikus hangszeren játszik? Annak még ennyi variálási lehetősége sincs, mégsem dől a kardjába. :N

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.