Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) V.Stryker válasza V.Stryker (#28850) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Illetve innen van valami javasolt márka?

Illetve nekem tudtok ajánlani az elektromos gitárra valami puha húrkészletet? Első körben a Rotosound PN10 és az Ernie Ball 2251 került a képbe. Valamelyik jó választás lehet?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28852) kemotox válasza V.Stryker (#28851) üzenetére


kemotox
addikt

(#28853) Moleman válasza V.Stryker (#28851) üzenetére


Moleman
addikt

Egy haveromnak rendeltem innen ezt a zöldet, nem a minőség mintapéldája, a hangolást sem tartja jól, de gyerekjátéknak végülis jó. :)

Ami a húrokat illeti, egy 10-es készlet szerintem akkor sem lesz puha, ha tiszta nikkel, főleg nem 25.5"-os gitáron. Én sima 9-es húrkészletet javasolok, amíg nem nyújtasz durván nagyokat, az nem tud bántani. :) Ha mégis, akkor 8-as.
Ha gondolod, van sok Orphee húrom aliexpress-ről, 400 ft volt egy csomag, ha szeretnéd olcsón kipróbálni. Tudok adni 9-est és 10-est, azok elég jók. Van 11-es is, de az rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#28854) V.Stryker válasza Moleman (#28853) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a felajánlást. :R Megrendeltem az ukulelét, így dobtam mellé egy 8-as Fender húrkészletet.

Amúgy azt megköszönném, ha átdobnád az aliexpresses linkjét a húroknak, ahonnan te is rendelted.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28855) Moleman válasza V.Stryker (#28854) üzenetére


Moleman
addikt

Nincs mit, innen vettem. :)

A 8-as Fender biztos jó lesz, kb 15 éve próbáltam Ovation akusztikon, nagyon ujjbarát volt még egy magamfajta kezdőnek is. :))

(#28856) V.Stryker válasza Moleman (#28855) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elsőre tiszta nikkelt szerettem volna belőle, de nem volt rakin, így végül ez a nikkelezett lett.

Köszi a linket. :R

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28857) bigrob válasza Moleman (#28853) üzenetére


bigrob
őstag

Én most 10-es orpheet raktam a 3/4es kicsi jackson v-re. Nekem bejöttek ezek az occo húrok. Van olyan minőség mint az itthoni 1500ft-os társaik.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28858) Moleman válasza V.Stryker (#28856) üzenetére


Moleman
addikt

Én is ezeket a Fender 250s húrokat használtam régen (és a Super Bullets verzióit), gyakorlatilag ugyanolyan, mint a megfelelő Daddario, szeretem. Régen még azt is olvastam valahol, hogy ugyanott készülnek.

(#28857) bigrob
A Telémen azt hiszem, 10-es Orphee van, az teljesen jó, viszont a Gibsonon a 11-es valamiért nem adott elég húzást a nyaknak, zörgött minden, aztán el is szakadt a vékony E. 10-es Daddarioval tökéletes lett.
A 9-est már nem emlékszem, melyikre raktam. :DDD

(#28859) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Amúgy meg RIP Chester.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28860) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#28859) üzenetére


Tommyka21
tag

Jaa, ahogy mondod!
:R

(#28861) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valakinek esetleg tarsolyban egy tényleg megfelelő youtube videó gitárhúr cseréről? Még soha nem csináltam, elkezdtem nézni a videókat, de már vagy a harmadik módszert látom és már összezavart, hogy a hangolókulcsnál hányat és merre kéne tekerni. :D Les Paul féléhez kéne.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28862) Moleman válasza V.Stryker (#28861) üzenetére


Moleman
addikt

A vastagabb húroknál egy kulcstávolságnyit szoktam hagyni, a magas oldalon többet. Ahol szeretném, hogy megálljon a húr kulcsban, ott visszatöröm amennyire csak lehet, V alakban, aztán kézzel fogom a végét tekerés közben, hogy ne csússzon ki. Egy ujjaddal (ha marad szabadon) leszoríthatod a húr laza részét még a kulcs előtt, hogy biztosan alulra tekeredjen.

Nem emlékszem pontosan, hogy milyen módszert mutat itt, én több forrásból szedtem össze a módszerem, de ez a videó elég jó, úgy emlékszem.
A WD40 fetisizmusát hagyd figyelmen kívül, használj inkább citromolajat, vagy ha nincs más, olívaolajat. (Ő állította be a stratomat, profi munka volt, de hónapokig műhelyszaga volt a WD40 miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#28863) V.Stryker válasza Moleman (#28862) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én vagyok a gyöpös, de akkor se értem ezt az egyet alulra, egyet felülre tekerést.... először alulra, vagy először felülre? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28864) Moleman válasza V.Stryker (#28863) üzenetére


Moleman
addikt

Ja, azt nem muszáj, én nem szoktam. De ha úgy akarod, akkor egyet felülre, a többit alulra. A lényeg, hogy lefelé gyűljön a végén (bár a Les Paulnál nem nagyon számít, a fej dőlése miatt úgyis van elég nyomás a felsőnyergen).

Szerk.: Ja, de ezt azért mondja, mert nincs elég hely a lyuk alatt, ha van elég szára, akkor jó végig alulra.

[ Szerkesztve ]

(#28865) V.Stryker válasza Moleman (#28864) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tényleg sokkal lágyabb ez a 8-as szett. Ami viszont elsőre nem tetszik, hogy kevésbé tartja a hangot. Pl. hangolásnál érezhetően keskenyebb a jó hanghoz tartozó sáv, mint a tízes szettnél. De gondolom ez csak nekem új. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28866) kemotox


kemotox
addikt

Na mi jobb még a metálnál is?
HÁT AZ INGYEN METÁL!!!!

(#28867) Plazmacucci válasza kemotox (#28866) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké, de legalább tudna gitározni. Amúgy a kedvenc videóm a mikor két tag micro cubeokkal bemegy a mekibe :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28868) kemotox válasza Plazmacucci (#28867) üzenetére


kemotox
addikt

Ingyen metálnak ne nézd a tone-ját!!
Aztat még nem láttam. Link jöhet.
A viharban Slayerre headbengelő csávó is jó volt tavaly.

(#28869) consono


consono
nagyúr

Ezt a kommentet most láttam, gondoltam veletek is megosztom :)

"Amplitube is like The Sims for guitar gear, not really life like but you can spend hours creating absurd things"

"In God we trust. All others must bring data"

(#28870) Plazmacucci válasza kemotox (#28868) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[Micro Tour]

Még a Slayerre villogó karácsonyi égősor is fasza :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28871) kemotox válasza Plazmacucci (#28870) üzenetére


kemotox
addikt

Ez kurvajóóó. Mekkora menő már, háton a doboz, kézben a balta, oszt lehet nyomatni a world tourt. Kell egy valami kis elemes cucc most már nekem is :D

(#28872) Plazmacucci válasza kemotox (#28871) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is volt Cube (hat ceruzaelemről elég sokat megy), mi kimentünk csövezni a Feneketlen tóhoz, és ott zenélgetünk akusztikus gitár meg szájharmonika társaságában :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28873) FockeWulf válasza V.Stryker (#28865) üzenetére


FockeWulf
tag

Minimum 9-es húrkészlet kellett volna, de a tuti a 10-es, kezdőknek, haladóknak. A 8-as húrkészleteknek nagyon vérszegény, színtelen a hangjuk....

(#28874) Plazmacucci válasza FockeWulf (#28873) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt mond Malmsteennek meg Iommynak :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28875) kemotox válasza Plazmacucci (#28874) üzenetére


kemotox
addikt

Pont akartam írni, hogy Tony Iommi beintene a csonka kis ujjával :D

(#28876) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ám sajtee gyerek hova lett? Agyontaposták valamelyik Csapda koncerten? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28877) twi452


twi452
senior tag

Sziasztok én teljesen kezdő vagyok és nemrég olvastam itt, hogy beszéltetek az olcsó ali-s húrokról.
Mennyire érezhető különbség ezek között és a drága márkás darabok között?

Biztos meg fogtok kövezni de én elsőnek új gitárt vettem nem egy hasonló árú (gondolom sokkal nevesebb és jobb) használtat. Egy yamaha pacifica 112v-be estem bele... anno régi asztalosipari tanulmányaim folyományaként ez a natúr kinézet eléggé vonzott a kiválasztáskor :)

Gyárilag (összehasonlítás után szerintem) .09-es szettel volt húrozva ezt cseréltem le egy "méregdrága" elixir nanoweb .010-esre ami eszméletlen finoman csúszik az előzőhöz képest. Sokkal jobb érzés játszani rajta.

(#28878) Moleman válasza twi452 (#28877) üzenetére


Moleman
addikt

Érezni nem nagyon lehet a különbséget, inkább funkcionalitásban marad el a kínai húr, ha épp rosszat fogsz ki, nekem volt olyan 200 ft-os "Yamaha" E húrom, aminek volt egy nemkívánatos rezgése is, ami miatt folyamatosan zörgött. Vagy mint a 11-es Orphee, ami a vastagsága ellenére nem volt elég erős. Van benne rizikó, de hosszú távon megérheti olcsó húrokat használni.

Elixirt én soha nem vettem, nálam a Fender és a Daddario számít drága húrnak, azokból sose volt gyári hibás (Amerikából szoktam rendelni multipakkban, szállítással is olcsóbb mint itthon).

(#28879) twi452 válasza Moleman (#28878) üzenetére


twi452
senior tag

Értem, én is rendeltem most ali-ról.. ennyiért aztán bőven megéri majd kipróbálni
Az elixir szett árából tudnék venni 10-11 ilyen kínait... ez a döbbenet :)

(#28880) bigrob válasza twi452 (#28879) üzenetére


bigrob
őstag

Majd ha cserés lesz a mostani pakold fel és próbáld ki. :)
Feltétlenül jelezd majd a tapasztalataidat.

Zörög a húr? Feljebb kell hangosítani az erőlködőt ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28881) Eastman válasza Plazmacucci (#28872) üzenetére


Eastman
őstag

Akusztikus gitárhoz minek a Cube? ;]

A csapszékhez bementetek ott kézműves-sörözni? Mi ott a tónál azt iszogatjuk ált.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28882) kemotox válasza twi452 (#28877) üzenetére


kemotox
addikt

Grat a gityóhoz, klassz cucc! Nézegettem én is régebben, sok helyen ajánlják kezdő cuccnak. Ha most kezdenék, lehet én is olyat vennék.

Ha új vagy itt még, akkor lehet nem tudod még, de az itteni nagy szaki brickm, legalábbis kurvajó szakmai dolgokat szokott írni. Mint pl ez a hozzászólása húr ügyileg.
Egy jobb féle húrkészlet (nem feltétlenül az 5-6 ezres Elixirre gondolok, hanem az átlagos, 1500-2000 es daddario meg ernie ball meg hasonlókra, amik már bőven nem gagyik) nagyon sokáig kitart ha vigyázol rá.
Moss mindig kezet játék előtt, és törölgesd át egy száraz ronggyal a húrókat gyakran. És akkor nem lesz se kacsazsíros-pörköltszaftos, se az izzadságod nem fogja "megmarni". Szép fényes marad a húr sokáig, plusz ha nincs rajta dzsuvaréteg akkor jobban is tud rezegni.

(#28883) FockeWulf válasza Plazmacucci (#28874) üzenetére


FockeWulf
tag

Malmsteen és Lommy kezdő/haladó szinten van? :)

(#28884) kemotox válasza FockeWulf (#28883) üzenetére


kemotox
addikt

Miért tán a húr megérzi a használója skilljét, és ha nem kezdő, akkor már nem lesz "színtelen a hangjuk"? ;]

(#28885) FockeWulf válasza kemotox (#28884) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, másként szól egy Malmsteen féle gitáros ujjai alatt és másként egy kezdőnél ;)

(#28886) MATEO6600 válasza FockeWulf (#28883) üzenetére


MATEO6600
őstag

Lommy :Y

(#28887) Moleman válasza FockeWulf (#28885) üzenetére


Moleman
addikt

Egy barátomon a 9-es húr se segített, hiába tettem azt az akusztikus gitárjára, az is vágta az ujját. 9 év alatt az alapokat se sikerült megtanulnia. :DDD

(#28888) Plazmacucci
Szerintem sem. Akuszikon számít, egy 8-9-es sokkal vékonykábban szól egy dreadnought gitáron, mint a 11-12-es, nem tudja megmozgatni azt a sok fát, de elektromoson csak a játékérzetet befolyásolja leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#28888) Plazmacucci válasza FockeWulf (#28885) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ez nem érv egy húr ellen. Aki meg mos tanul játszani az 10-es készleten se fog jobban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28889) FockeWulf válasza Plazmacucci (#28888) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze hogy nem fog jobban játszani, de egy kicsivel teltebb lesz a hangzás, ami a kezdeteknél bizony motiválja a kezdő gitárost, ami nem elhanyagolható pozitívum. Persze mindenki azt tesz a gitárjára amit akar :DD

(#28890) FockeWulf válasza Moleman (#28887) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen...nagy előnye, hogy minél vékonyabb, annál kényelmesebb...
Sztem a haverodnál nem biztos h a húr volt a gond :) 11-12 éves kislányok tanulnak 10-es készlettel, zokszó és nyavalygás nélkül :)

(#28891) Plazmacucci válasza FockeWulf (#28889) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Felnőttek is szoktak sírni, hogy kemény a 10-52 készlet :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28892) FockeWulf válasza MATEO6600 (#28886) üzenetére


FockeWulf
tag

I :)

(#28893) Moleman válasza FockeWulf (#28890) üzenetére


Moleman
addikt

Többször játszottam azon a gitáron, low end volt, de teljesen használható. :)

Én 4 hónap nejlon után 11-es akusztikkal kezdtem 14 évesen, mindkettő fájt, de megérte kibírni. :K

(#28894) Saccco


Saccco
nagyúr

Tudnátok segíteni?
Egy ismerős szeretne gitárt. Teljesen kezdő.
Ezek merültek fel:
Yamaha F310
Ibanez V50NJP
Cort AD 810 OP
Epiphone DR 100
Fender CD 60

Pro-Kontra? Igen-nem?

Köszi :D :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28895) Plazmacucci válasza Saccco (#28894) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És eldöntötte, hogy akusztikus gitárt akar? Vagy csak megmondtátok neki, hogy kezdő vagy, ez kell neked. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28896) Saccco válasza Plazmacucci (#28895) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez egy jó kérdés.
Utánakérdeztem.

Elektroakusztikus gitárba szeretett bele az illető. Azt nem tudni, hogy mennyire tudná kihasználni. Egy sima akusztikus gitár került a kezébe, de még nem tudja a fogásokat. Ezek, mint jobbféle gitárok merültek fel.

(#28897) Plazmacucci:
:DDD
Ahol én vettem a gitárt, ott a srác azt mondta, hogy ő olyan gitáron tanult, amin a húrok olyan kemények voltak, mintha egy "katyusából húzták volna ki", így ő nem ajánlgat csak nylon húros gitárt, mert nem azon múlik. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#28897) Plazmacucci válasza Saccco (#28896) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Engem a hangszerboltos győzködött, hogy ha elektromos gitárt veszek akusztikus helyett, nem alakul ki jó hallásom, stb, bla bla... Ekkor utáltam meg a hangszerboltosokat :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28898) nap válasza Plazmacucci (#28895) üzenetére


nap
addikt

Akusztikuson is lehet ám kenni...[link] :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#28899) Panzermeyer válasza nap (#28898) üzenetére


Panzermeyer
tag

Hú ez igen jó :P

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#28900) Moleman válasza Plazmacucci (#28895) üzenetére


Moleman
addikt

Én támogatom az akusztikon kezdést, nem sok kiegészítő kell hozzá, és ha villanygitár is lenne a preferencia, vékony húrokkal bármit meg lehet tanulni rajta (igaz, a 14. bund fölött már nem nagyon lehet hozzáférni).
Nem mellékesen később mindenkinek jól jön egy akusztik, nem is baj, ha nem túl drága, tábortűz mellett kevésbé sajnálod.

(#28894) Saccco
Többet is próbáltam ezek közül, igazából mind elfogadható, így a kényelem döntsön. Nekem az Epi DR100 volt a legszimpatikusabb, mert ugyanolyan vékony volt a nyakprofilja, mint a saját 15 éves Squieremnek. A Cort és a Fender tradicionálisabb, bézbózütős.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.