Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) tomcica válasza LLam (#3700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tobb oldalrol is meg lehet vizsgalni...cserelj cipot par edzesre...csokkentsd le a heti ossz kilometert...valamint puhabb talajon (fuves-foldes ut) tesztelgesd.A sipcsont altalaban a hirtelen terhelestol faj - ha esetleg van tulsuly vagy eddig nem futottal akkor plane.Ha pihentetni kell,akkor valts keresztedzesre - kerekpar (akar teremben,otthon),evezopad,cross-fit,tabata vagy ami a kozeledben elerheto,uszas.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3702) mate317 válasza tomcica (#3701) üzenetére


mate317
tag

üdv Tomcica, erről az edzéstervről tudnál véleményt mondani? (60-100m)

- 2 súlyzós edzés hetente, egyik felső, másik alsótestre. utóbbival együtt szökdelések, ugrálások, kilépések
- 2 futóedzés hetente:
- 1. nap: ABC futás, szökkenő(indián) futás előbb magasra, majd előre, ugrófutás (minél nagyobb lépéshossz), egyenes lábú futás, 2x30m 90%-on, 2x30m 100%-on, dombra fel sprint 5x20m. ahol nem írtam ott 2x30-40m
- 2. nap: ABC futás, egyik térd felrántó futás, majd másik térd, majd térdemeléses futás, majd 30m, 40m, 2x50m sprint, 2x100m 85-90%-on technikára ügyelve, dombra fel 5x20m

előre is thx!

[ Szerkesztve ]

(#3703) tomcica válasza mate317 (#3702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez egy jo kis sprinter robbanos edzes...megvan a helye az evi korforgasban,de nem szabad egesz evben ezt csinalni..tavasszal mar hosszabb kis-letrakat kell kezdeni pl. 100-80-60-50 akar oda-vissza vagy tobbszor lefele es egyre gyorsitani ahogy rovidul a tav,aztan be kell iktatni 200m...150m...120m-es futasokat is,mert amit Te lirtal edzest az foleg a startra es arra az izomra jo amivel gyorsitasz (ha az a cel akkor OK)
Viszont egy 100m-es futasnal tobb szakasz is van,a robbano indulas nem tart csak 15-20m-ig utana mas funkciok lepnek eletbe a tav tobbi reszen,amelyek edzesehez kell hosszabb gyors futas is (200-300m is akar)

a sulyozasnal ugyelj arra,hogy a testsuly legalabb 75%-val guggolas,pipiskedes...ha megy kilepes (eloszor lehet kisebb sullyal) ...paros labbal felugras (ez mar kisebb sullyal) valtott labu szokdeles helyben,egylabas fellepes akar sullyal a kezben stb...bolgar egylabas (a neten megtalalod)

a fekvenyomas (mell) ...torzs es karerosites ide belefer - akar a tipikus testepito rutin

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3704) Cathfaern válasza tomcica (#3703) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"a sulyozasnal ugyelj arra,hogy a testsuly legalabb 75%-val guggolas,pipiskedes...ha megy kilepes (eloszor lehet kisebb sullyal)"
Szóval 80kg-os embernél 60kg-al kéne ezeket? :Y Még nagyon van hova fejlődnöm... :B Illetve milyen szériában?

(#3705) tomcica válasza Cathfaern (#3704) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy edzett sprinterre vonatkozott...azt evek alatt fel kell epiteni.Amugy igen kis szeriak vannak 3 x 4-6 ismetles,keves gyakorlat nagy sulyokkal.En 55kg vok most 35kg-val siman meg tudom csinalni,40-el is menne csak ra kellene allni,de nekem egyaltalan nem kell akkora suly(kozeptavon futok,nem sprinter),inkabb kevesebb es az ismetlesek novelve.

Van itt felenk aki sajat testsulyaval csinalja,meg voltak akik sajat suly+10-20%,ez testfelepitestol is fugg.A mell - fekvenyomas pedig siman sajat suly + 20% es ez nem a max 1x kinyomas hanem kis sorozat

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3706) Polacheck válasza tomcica (#3705) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

fekvenyomásnál 55-nél még az könnyű, 90-nél már nem annyira :)

less qq more pewpew!

(#3707) tomcica válasza Polacheck (#3706) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teljesen ertelek benneteket,a sulyokat mindenkinek a jelenlegi eronletehez kell allitania.A fent kerdezett edzesnel az izomnoveles es erosites van eloterben,tehat minel nagyobb sulyokkal kell dolgozni - termeszetesen a jozan esz hataran belul,nem a serules a cel :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3708) KINKY_007 válasza tomcica (#3705) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nekem is volt női hármasugró ismerősöm, aki kb. a saját testsúlyának a 200%-ával csinált részleges guggolást, nem semmi lábizmai voltak...
Azért egy 55-kg embernek a saját testsúly nem olyan megterhelő, mint egy 100+-osnak...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3709) LLam válasza KINKY_007 (#3708) üzenetére


LLam
senior tag

szerk: eh hülyeséget írtam.

igazad van a saját testsúly a vékonyabbaknál az elején nem hátráltat, aztán később amikor a "dagibb" elkezd fogyni, ugrásszerűen elkezd fejlődni. milyen érdekes, hogy -1-ről (100+) sokkal nagyobb eredmény eljutni 1-re mint 0-ról..

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#3710) tomcica


tomcica
Topikgazda

szombat telen dupla edzes

11.00kor 12km benne lassu atmozgato es 5 x 80m sprint (vissza setaval) + 5 x 60m

16.30 teremben cross-fit a mai a kovetkezokbol allt: 50 guggolas 10 burpee 50 fekvotamasz 10 burpee 50 hasizom 10 burpee 50 konyekre leengedett fekvotamasz 10 burpee piheno nelkul - 2 perc piheno - 20 percig minel tobb kort a kovetkezo gyakorlatokbol: 5 burpee 10 fekvotamasz 15 hasizom 20 guggolas (9-10 kor volt az atlag 13-14 befejezett kor az elvonal) 3 perc piheno - 6 gyakorlatos allomas,minden gyakorlat 1 percig tart utana azonnal masik allomas,teljes kornel 1 perc piheno MINDEZ 3x (guggolas + 2 x 6kg kis kezisuly azt kinyomni fej fole ... valtott labu kilepes + 2x 4kg kis kezisuly azt kalapacsba felemelni,bicepsz ... negativ fekvotamasz,azaz logsz es ugy huzod fel magad....felhidba feltolas....dobozugra 52cm dobozra...medicinlabdaval torzskorzes,ez is hidalas szeru csak allva)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3711) TheMarci válasza tomcica (#3710) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem hangzik rosszul. :) Nekem egy 15km/ 71 perc jutott, viszont ez erdőben, hegyen-völgyön, sárban, szerencsére szögest vittem magammal, de az idő az szép volt, csak a szél ne lett volna akkora.

Do You Dream?

(#3712) tomcica válasza TheMarci (#3711) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az se hangzik rosszul :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3713) szki válasza TheMarci (#3711) üzenetére


szki
őstag

Huh! Az szép teljesítmény terepen, és ilyen körülmények között! :R
Én is akartam egy 20+ km-t futni terepen a hétvégén, de a tegnapi, és a mai eső betett neki. Egy hosszút pedig muszáj lesz futnom, mert teli vagyok energiával:)

(#3710) tomcica: ezeket a gyakorlatokat elolvasva én magam lefáradok :DDD

(#3714) whited


whited
addikt

Sziasztok
Tudom nem 1 nagy das ist was, de tegnap egyéni csúcsot mentem, 7perc/km, 10km-n át.
Nem 1 nagy idő de ahhoz képest amennyiket eddig mentem elég jó ugrás volt, könnyen lehet hogy azért mert kicsivel már melegebb volt az idő mint eddig

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3715) LLam válasza whited (#3714) üzenetére


LLam
senior tag

az egyéni csúcs mindig is nagy eredmény! gratula :R

Stay hungry!

(#3716) whited válasza LLam (#3715) üzenetére


whited
addikt

tudom nem nagy idő,sőőt, viszont mentségemre szóljon, most futok 2 hónapja amióta újra futok, és ugye "alakreformálás" miatt álltam neki :D , tehát valamilyen szinten hátrányból is indulok sok ember ellen :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3717) deicide válasza whited (#3716) üzenetére


deicide
veterán

Nincs miért szégyenkezni, sőt, elismerésre méltó az akarat. Tavaly áprilisban kezdtem én el, 127kg-ról, ugyanilyen időkkel, nem szabad feladni és meglesz az eredmény. Most 104kg vagyok és már jól esik mozogni. Ha teheted, futás mellett kicsit kerékpározz is, az kevésbé fájdalmasan tud állóképességet adni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3718) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan problémám lenne hogy 5 kmer után nagyon fáj a talpam és a comb és csípőcsont találkozó. Miért lehet ez?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3719) Apollo17hu válasza PumpkinSeed (#3718) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

A talpat passzolom, talán gyengék az inak, és sok nekik.
Viszont comb-csípő találkozó nekem is fájt egy időben. Annyira, hogy elmentem dokihoz, aki megállapította, hogy az ízület környéke be van gyulladva. Pihentetés, gyulladáscsökkentő tabletta (Meloxan) és vmilyen izomlazító kenőcs segített.

(#3720) mate317 válasza PumpkinSeed (#3718) üzenetére


mate317
tag

Nekem is ez volt.
Feszítsd hátra a lábujjaidat, és akkor látni fogod a talpi inadat, tapogasd ki, van-e rajta egy kis pukli? Ha igen, akkor húzódás/szakadás történt. És akkor pár hét pihenő javasolt. /nem vagyok orvos, tehát kezeld fenntartásokkal amit írtam:)/

[ Szerkesztve ]

(#3721) PumpkinSeed válasza Apollo17hu (#3719) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#3720) mate317
Köszönöm a válaszokat, bár a talpammal nem hiszem, hogy ilyen komoly lenne a gond. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3722) Serpiko válasza whited (#3714) üzenetére


Serpiko
addikt

Gratula szép teljesítmény! Nekem 60 perc alatt kb. 8-9 km megy, de fejlődök folyamatosan. Főleg mióta tomcica által leírt edzés módot folytatok egyre jobb futni így előtte is jó volt, de így aztán fenomenális. :DDD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3723) LLam


LLam
senior tag

Végre elállt az eső meg a szél! Ment a 8 km, de életem legrosszabb edzése volt (49:21) :( 4 után meg kellett állnom nyújtani mert totál berobbant mindkét sipcsontom (shit), visszafelé bele is sétáltam (soha elötte :( ). De tojok bele, akkor is meglesz a félmarcsi márciusban :) (most már biztos h a beton öli meg a lábam, kis részen tudtam füvön futni az út mellett, egyből csökkent a "nyomás" a fájó területeken..)

Stay hungry!

(#3724) mate317 válasza PumpkinSeed (#3721) üzenetére


mate317
tag

olyan érzés, mint amikor jó erősen hátrafeszíted az ujjadat (a kezeden), és a tövénél van az az égető érzés? mert akkor szakadás/részleges szakadás/húzódás lesz szerintem neked is, csúnyán hangzik, de nem súlyos, én amíg nem tudtam miért fáj, futottam vele különösebb gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3725) mate317 válasza LLam (#3723) üzenetére


mate317
tag

nem kell erőltetni, megsérülhetsz, megfájdulhat a térded. vagy ha mindenáron félmaratont akarsz, akkor is úgy eddzél, hogy legyen elég pihenőd és laza edzések is.

[ Szerkesztve ]

(#3726) tomcica válasza mate317 (#3724) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja nekem meg volt a jobb kozepso labujjamon faradasos tores-repedes...labon kihordtam.Az achilles gyulladasat is,de ott vissza kellett venni a heti kilometert majdnem felere,es 3 honapig nem tudtam komoly terhelo munkat csinalni (semmi resztav,semmi 4perc alatti km tempo,csak lassu es kozepes futas,de legalabb futni tudtam)
Nekem a megerosites sokat segit,valamint a nyujtas - egy 10-15perces nyujto rutint csinalok naponta,par jogapoz(haromszog poz,kobra,egy ulos kicsavaros,eke,ij),par hagyomanyos nyujtas olyan vegyes,nagyjabol atnyujt minden izmot.
En a gyulladasra 500as aspirint szoktam hasznalni + dupla adag C vitamin aznap,havi 1-2 alkalom hogy aspirinhez nyulok,altalaban erzem hogy enyhen begyullad az inyem,az nalam jelzi h gyulladas van valahol a testben vagy csak nagyon szetcincaltam az izmokat itt-ott.Altalaban egy edzest ki is eresztek,lassu atmozgatora ilyenkor.Alvas pedig amennyi csak lehet,akar delutan 1-1ora plusszban is sokat dob.Ejjel 8ora minimum nekem.

Gratula a 10km-hez a fenti sporttarsnak,barmilyen PB az pb...az sosem konnyu :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3727) mate317 válasza tomcica (#3726) üzenetére


mate317
tag

ha már jóga, nekem nagyon bevált:) ajánlom mindenkinek. csak sok a tévhit körülötte szerintem. akit érdekel, kezdésnek ezt próbálja ki: yoga for dummies

[ Szerkesztve ]

(#3728) whited


whited
addikt

Üdv
Azt szeretném kérdezni, hogy az normális hogy amióta futok "lelassúlt az emésztésem", mert pl tegnap is megvolt a reggeli, aztán ettünk 1 pizzát, de nem is bírtam az egészet letolni, ez volt 2kor, azután aznap már nem is ettem semmit, csak kb bevertem 1.5L vizet :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3729) tomcica válasza whited (#3728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latod nem tudom,hogy normalis-e,nekem a komolyabb futonapokon a vasat is megemeszti a gyomrom - olyankor dobni is kell a "kutyaknak" :D van hogy 2x vacsorazom annyira keri a kaloriat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3730) LLam válasza whited (#3728) üzenetére


LLam
senior tag

én a tegnap a vacsora helyett futottam, vagyis mikor hazaértem (18h) nem voltam éhes :) valamikor 9kor letoltam egy turmixot h legyen bennem valami, na ma reggel már kutya éhes voltam.

amúgy biztos vagyok benne, hogy nem lassít az anyagcserén, hanem fokozza. sztem átmeneti állapotban vagy :)

Stay hungry!

(#3731) válasza whited (#3728) üzenetére



addikt

Futás inkább gyorsít, mint lassít az anyagcserén, szóval valószínűleg nincs összefüggés.
Vagy ha mégis, akkor esetleg az lehet, hogy nagyon dehidratálódsz futás közben és nem pótolod eléggé a folyadékot, olyankor nem esik annyira jól a kaja.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3732) tomcica válasza (#3731) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy jo nagy ibrik zold teaval meg lehet tamogatni,na akkor begyorsul de rendesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3733) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Cipőből milyet vegyek szerintetek? Van egy cipőm városi betonon való futásra, de most szeretnék egyet terepre is. Melyik a legjobb cipő oda? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3734) tomcica válasza PumpkinSeed (#3733) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt szerencsem par hete futni egy Vateran vasarolt alig hasznalt Mizuno Harrier (sima elso modell) cipoben,ha jol remlik most jott ki a 3-as modell,szoval ez jo regi.Nagyon-nagyon tetszett,ahol kellett ott stabil volt,ahol kellett ott elasztikus.6500ft volt,a beteten meg latszott a MIzuno felirat ergo nem lett hasznalva meg 100km-t sem.A futotarsam vette,nekem fel szammal nagy a labamra,de legalabb futhattam benne egy fel edzest.

Szoval reszemrol Mizuno Harrier...teszteken nagyon jol vizsgazott az Adidas Adizero XT 4 (ez a konnyitett,a regebbiek sokkal nehezebbek)

Ami volt a kezemben osszel,a Spuriban az Asics Fuji..elerheto aron,jo ciponek tunt,de nem futottam benne szoval csak ranezesre mondom

Ez mindharom konnyitett sima terepcipo,ninc bennuk kulon tamasz pronalo labra.Mondjuk azt nem irtad milyen cipoket hasznalsz,igy nem is szabadna cipot ajanlanom :D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3735) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék tőletek kérni.8-9éve foglalkozom test építéssel/előemeléssel 170cm 86kg vagyok. Szóval nem vagyok egy igazán hosszú lábú futó tipus. Emelett kerékpározok is télen nyáron pár napja tekertem -5 fokba 60km ert kényelmes tempóba.
Viszont futni 1 hete kezdtem el mivel április közepén lenne egy felvételim ahol 2km- kellene lefutni 7:30 alatt. Ez a cél.
Jelenleg futópadon próbálkozok és próbálom felmérni a szintemet.
Kiszámolgattam szépen hogy 16km/h val kell végig futni a 7:30at hogy meglegyen a 2km.

Jelenleg 15km/h val kb 5:30at tudok sprintelni. 12km/h kb 11et tudok futni.

Kérdésem az lenne hogy szerintetek hetente hányszor és milyen edzés tervel tudnék leghatékonyabban felkészülni áprilisig? Inkább rövid sprinteket csináljak vagy hosszabb távokat kisebb sebességgel?
Segítségetek előre is köszönöm.

(#3736) tomcica válasza Sakab (#3735) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 2km a cel...meg lehet kozeliteni mindket iranybol...felulrol (hosszukkal) tehat 7.30as temponal lassabbal de 4-6km vagy tobbet kitartva,vagy alulrol (gyorsakkal) felbontva 3-4 reszre a 2km-t ergo 4x500m vagy 3x700m minimalis piheno kozte 30-60mp (az is lassu kocogas nem passziv) az ismetlesek a 7.30-as temponal gyorsabbak es egyenletesek.
MIndket esetben KINT palyan vagy uton ossze kell fuzni egybe es ugy lefutni.Elso szakasznal eppen mehet a futopad is,de kesobb ki muszaj menni es valos korulmenyek kozt lefutni-edzeni.Ertem ezalatt a szelet,terepet stb.

A 7.30-as 2K az ugye 3.45-os ezrek.Gyakorlas nelkul nem mindenkinek egyszeru csak ugy kitartani.
En a 4x500m-es resztavakkal keszulnek,mellette barmilyen aerob mozgas eleg (kerekpar,hosszu futas,uszas,evezes).Az 500m-t 1.45-re kellene begyakorolni es a kozte levo pihenot 60mp-rol 45-re majd 30-ra leszedni,esetleg ki lehet kesobb probalni a 2x 1000m a kivant tempoval (3.45)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3737) tomcica válasza tomcica (#3736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felbontva a formabahozast szuk 4 honap van ra...ebbol mehetne januar heti 2x futas - egy kitartos hosszabb lassubb (tudj beszelni kozben) 8-10km benne a 4.-ik 6.-ik es a 8.-ik km meghuzva erosebbre (nem max,de mar kapkodd a levegot)...a masik futas pedig rovidebb lenne 2km bemelegito,2 x 500m feszes (majdnem sprint,ahogy te hivod) utana 2km laza beszelgetos majd 10 x 50m sprint 50 lassu valtogatva piheno nelkul

februar - a hosszut roviditeni 6km-re benne 3km szokasos lassubb majd 1km eros megprobalva 4percesre,1km megint lassubb es utolso 1km szinten eros 4perces

a rovid 3 x 500m 1.45-re probalva 60mp piheno (lassu kocogas kb 180-200m) tobbi ugyanaz a vegen 5 x 100m sprint 50m lassu valtogatva piheno nelkul

marcius - a hosszu 6km marad 2km lassu 2km feszes 2km lassu
a rovid 4 x 500m 1.45-re probalva 60mp piheno tobbi ugyanaz a vegen 7 x 100m-50m

aprilis - a hosszu 6km benne 2km lassu 1km 3.45-re 1km lassu 1km 3.45-re 1km lassu
a rovid 4 x 500m 1.45-re a piheno 30-45mp ahogy birod a vegen 5 x 50m-50m (ez csokken de mehet ami a labadban van,max) - egyik heten 2 x 1000m 3.45-re 60mp pihenovel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3738) Sakab válasza tomcica (#3737) üzenetére


Sakab
senior tag

Uh tengerméály tiszteletem a gyors szakszerű és minden kérdésemet kielégítő válaszért :R :R
Megfogadom a tanácsod. Kiirom este heti bontásba hogy jobban átlássam. És majd pár hetente jelentkezem és írok hogy hogy halad a felkészülésem.

Ezt az edzés tervet csak futópadon tudom megtenni mert terepen ugye max az időt tudommérni. Sebességett távot annyira nem. Sokkal nehezebb terepen lefutni majd a 7:30at mint padon? Padon ott ugye annyiból könnyű hogy beállítom a sebességet amivel végig kikell bírni és csak futni kell egyenletesen. Szabadba meg neked kell belőni vakra a sebességet és időt.

(#3739) tomcica válasza Sakab (#3738) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mas padon mint kint.Legjobb lenne egy kimert palya vagy szakasz 400-500 vagy 1km (az 50m-et azt lehet erzesbol-fejbol).Nalunk van atletika palya az 400m (kimerve rajta minden) meg van kint foldesut a hatarban (mezogazdasagi) ott 500m-nel van egy karo (kilometerkaro) szoval el vagyunk latva nagyon.

Padon altalaban 1%-ot szoktak ratenni terhelest (amelyik padnal ezt be lehet allitani) ha jol remlik,ez a legellenallas.

Vegulis ha nincs mas jo a pad is,okvetlen merj le mindent kezdesnel - tempokat,500-at mindent...igy tudod latni majd a fejlodest (es ellenorizni hol is tartasz)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3740) cekkk


cekkk
veterán

Na ma én is új egyéni csúcsot futottam :D :DDD Öröm és boldogság :D
Egyrész mert sok újra kezdés fájdalom és küszködés után, a múlthéten megint újra kezdtem a futást és ma lement az 5 Km. Próbáltam nem túlfutni az első kmert az 5:24 lett utána 6:02;6:10;6:05 és 6:00, szóval összességében nagyon jó volt és amikor jött a holtpont akkor váltott a teló egy olyan zenére aminek a klipjén többször szétröhögtem magam így nektek is sok szeretettel , fogyasszátok egészséggel ;] ;]

(#3741) szki válasza Sakab (#3738) üzenetére


szki
őstag

2 km-en 7:30-at futni 170 cm, és 86 kilósan? Erre bizony keményen készülnöd kell! Tomcica majd segít, de meg kell szenvedned az időeredményért ;]
Csak jelzem, hogy a testsúly nagy hatással van a gyorsaságra!

Más: Karácsony után tegnap ismét futottam egy félmaratont. Közepes iramban, de egyre gyorsulva, és dombokkal teli aszfaltos úton (21,1 km 1:50). Jól esett funom, és semmi izomlázam sincs mára. Ez azt jelenti, hogy naponta futhatnék tempósabb hosszút, ha lenne rá időm. :D De elég lesz nekem a heti 50 km gyűjtögetés hogy megfussam tavasszal az 1:30-as félmaratont, és 3:20-as maratont :))

[ Szerkesztve ]

(#3742) LLam válasza cekkk (#3740) üzenetére


LLam
senior tag

az ecs-hez gartula, a videóhoz inkább nem mondok semmit.. :D

Stay hungry!

(#3743) LLam válasza szki (#3741) üzenetére


LLam
senior tag

húúúú úú 90p-es félmarcsi? én most kezdtem el készülni az elsőre :) a 3:20-as maratont meg fel sem tudom fogni :D

Stay hungry!

(#3744) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Helyzetjelentés a futópados szituról.
A futópad megérkezett, össze van szerelve, gondoltam felavatom. Mivel nem nagyon volt ez irányú tapasztalatom bátran nekiálltam futkározni rajta.
Benyomások:
van 2 ék, nem tudtam mire kell, a futkározás közben rájöttem, hogy a pad mozog, ki kell biztosítani
nincs ellenszél, baromira meg lehet izzadni
iszonyat unalmas, monoton, és hangos-ezért raknak rá hangszórót, meg színes kijelzőt, hogy valami elvonja az ember figyelmét
nem vagyok túl jó formában
kellett a 140 cms futófelület, nem is gondoltam, hogy ekkorákat lépek
amik rajta vannak programok nem jó nekem, a programozható rész is kell hozzá.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#3745) tomcica válasza szki (#3741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma én is hosszabb tempót voltam kénytelen menni,m rafagyott az olvadó jég a pályára és lehetetlen volt gyorsabb iramot menni.20km 1:31 (úgy éreztem feléig h ez beszélgetős,ergo szep a teli alapkondi)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3746) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha úgy érzem hogy a futás mellett ugye a fogyás mint folyamat nem olyan ütemben jön mint eddig akkor nincs baj ugye mert gondolom ez normális , úgy megyek ahogy eddig 2 nAponta 10km

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3747) PazsitZ válasza whited (#3746) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha kifejezetten fogyás a cél, akkor gondolom odafigyelsz a kajálásra is.
Nem tudom eddig mit, mikor, hogyan.
Mármint, véletlenül se az, hogy ne egyél, hanem: rendszeresen étkezz, igyekezz egészséges kaját tolni, fogyassz elég folyadékot, ...
Mert szerintem ezek is igen fontos tényezők.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3748) deicide válasza whited (#3746) üzenetére


deicide
veterán

Nálam is így működik, viszonylag hamar fogytam 14-15kg-t, a maradék 10 azóta pedig sokkal nehezebben jött össze, ez azért van, mert a zsír helyett izom jön fel, ami nehezebb, tehát valamelyest csökkenti a súlyvesztés ütemét. Ez normális.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3749) cekkk válasza whited (#3746) üzenetére


cekkk
veterán

Ha a heti 0,5-1 kiló fogyásod meg van nagy baj nem lehet. Arra figyelj, hogy sokkal többet ne mert az már egészségtelen lehet. Ezért is utálom amikor látom, a hirdetéseket, hogy heti 4-5 kiló fogyás :W Jah jó kis víz hajtók szétfosatják az embert, ami kis izom van rajta az egyből megy is mivel energiát nem kapnak. :W

(#3750) LLam


LLam
senior tag

fogyást kg-ban mérni butaság. csak akkor indokolt, ha nem teszel mást csak a tv reklámokban található cuccokat eszed ÉS NEM sportolsz mellette.

aki sporttal fogy (akár szert szed, akár nem) annak a CENTI a barátja. 1 kg izom és 1 kg zsír térfogata eléggé eltér nem? :) mérd meg magad, írd fel és tedd amit tenni akarsz (fuss, ússz, kondizz tökmindegy).

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.