Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) gooool válasza Aristeus (#3096) üzenetére


gooool
őstag

tomcica legyen mit olvasni, én is megcsináltam az év zárásaként ezeket a méréseket, bár hosszabb távok nincsenek, 3K a max, de majd télen jönnek a javítások az 5K-n és tovább. :)
100m: 12:65 s
200m: 27:10 s
300m: 45:20 s
400m: 63:24 s
800m: 2:31:45
1K: 3:05:54
2k: 6:58 min
3K: 10:58 min

Én elégedett vagyok, a gyorsasági állóképességen nagyon javítani kell, de látom magamban az erőt. ;]

Üdv, Balázs

(#3102) tomcica válasza tomcica (#3100) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez az edzes szeles alapu,tehat bizonyos ido utan fejti ki a hatasat,es allandoan eros edzesek tehat faraszto es feszes (de heeti 3 edzesnel muszaj igy) keszulj fel ra h hulla leszel a vegen,de idovel belejossz..persze akkor meg emeled a darabszamot tehat ez egy par honapig faraszto de rendesen

a penteki felkeszit 3-5K tavra jo gyorsra (a 3db 200m a vegen mindig 3db es az biztositja a sebesseget,h ne kopjon el .)

a vasarnapi felkeszit az 5-7K-ra eros temposra (a vegen az 50m valtogato faradt labra biztositja h a tav vegen foleg versenyen helyes legyen a tartasod es lepesed,valamint legyen erod a finishre is!)

a hetfoi az huzos hiszen faradt vagy,igy hiaba lassu(bb) futas nem konnyu a masik 2 nap utan..ez keszit fel a felmaratoni tavra

ahogy beersz erre az edzesre igazitani kell rajta,ket irany van ha hosszab munkat szeretnel vegezni (NEM javaslom) akkor a 400-ak 20db-ig novekszenek VAGY csereled oket 12x 600m-re (3x 200m novekszik 5db-ra)...az ezrek vasarnap 10db-ig...a hetfo 25-30km-ig

a masik irany (EZT JAVASLOM) minden darabszam (amit elertel max tehat 12x400m es 6x1000m es 20km hosszu) MARAD de a 400-nal csokken a piheno 200m-re (huzos) es gyorsitod 85-re mindet...6x1K marad,piheno marad de gyorsitod mindet 3,50-4,00-re...20km marad de picit gyorsul (magatol) a masik heten a lassu marad de az 5K gyorsul 5perc ala

irj hogy ez igy ertheto-e...meg azt is tudnom kell majd h mennyire lesz fszes a 90 es a 4,00-4,10?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3103) tomcica válasza gooool (#3101) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szuper koszi,epp akartam kerni Toled is...ird fel valahova kelleni fognak jovore keso tavasszal...a 100-200-300ad okes (a 300at kihuznam beloled a 44et ha melletted mennek az 100% de ok) a 400ad mar nem ok...az be kell 60ala tolni...a 800-at 2,20ala...a tobbi egesz ok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3104) gooool válasza tomcica (#3103) üzenetére


gooool
őstag

Rendben, lejegyzem. :R
Sajnos nincs akivel futhatnék, így pedig nem tudok maxon menni, pedig igyekszem... :(
300-ba én is reálisnak látom a 44-et, de a 400-on a 60-on belüli most biztos nem menne...
A 2:20-as 800 is meglesz jövőre, nagyon örülnék, ha májusban ki tudnék jutni az országosra, most még utoljára az életemben. :))

Üdv, Balázs

(#3105) tomcica válasza gooool (#3104) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo cel...amikor kijovunk a telbol es eloszor lehet normalisan futni gyorsat akkor azonnal el kel kezdeded a formaba hozast kulonben nem fogsz formaba lendulni majusig!! fontos az idozites...mondjuk iden marcius 17-tol lehehetett rendesen elkezdeni a gyorsabb munkat...azonnal menj ra a 200-400ra igy tervezd..de addig ugyis irogatunk :K

telen neked muszaj erinteni a gyorsasagot heti 1x legalabb 3db 200m es 50-es valtogatok 1-2x + emelkedok gyorsan (amig nincs ho v nagy sar)

en a kovetkezo ugynevezett oregoni 200m-es edzest fogom betenni keddre az ezer meterek utan (hasonlo a vazam mint a fent leirt,csak picit kevesebb db de sokkal gyorsabbak) szoval 3x 1000m lesz 400m pihenovel ...lassu futas 3km es utan egy oregoni 200m-es az igy nez ki:
korbe futod a 400as atletika palyan megallas nelkul: 30s-40s-30s (ez igy 2db...ezt szepen fel fogom novelni 3db-ra 30-40-30-40-30-40 igy..ez nagyon durva dolog,mert egyben van a 40a pihenes :D szoval lehet egy honapig gyakorlom a 30-40-30at mire folytatni lehet es hozzatenni...ezt ha kiszamolod akkor 1:40-es 600m kezdesnek,ahogy rakod hozza ugy 2.20 800m...2,50 1K es 3,30 1200m) ez a max..lehet persze picit humanabban is kezdeni 35-45-35 igy...de Te 35-nel lassabra NE fusd,te gyors vagy es ezzel pont az a gyorsasagot probalod megorizni es atvinni tavaszra,na meg egy cseppet javit a gyorsasagi allokepessegen :D oregoni edzes Prefontain kedvence volt ergo - halalos :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3106) gooool válasza tomcica (#3105) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm a tanácsot, ezt is feljegyzem és szerintem hétvégén írok valami vázat a hidegebb időkre. :R
Ez az oregoni 200-as meg egy állatság...de épp ezért tűnik nagyon hatásosnak. ;]

Üdv, Balázs

(#3107) tomcica válasza gooool (#3106) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okes..vigyazz a teli vazirasnal egesz evben nem szabad tolni a tejsavkuszobos edzest mert kontraproduktiv...inkabb egy jo kis alapot rakj ossze konnyebb de hosszabb tempokbol ...aztan persze lehet valtani ahogy jovunk ki a telbol egesz koran is am

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3108) gooool válasza tomcica (#3107) üzenetére


gooool
őstag

Igen, ezt megbeszéltük itt is asszem vagy Te írtad, de a lényeg, hogy tisztában vagyok vele. :)
Ezen a télen meg fogok halni már előre látom... :DDD

Üdv, Balázs

(#3109) Aristeus válasza tomcica (#3102) üzenetére


Aristeus
tag

Igen, minden érthető már első olvasásra is. Beviszem majd egy excel táblába. Köszönöm szépen a segítséget! :R
Elméletileg mostmár tudok majd a 400-as futópályán futni, megismerkedtem a helyi atlétika csapat edzőjével, szinte minden nap kinn vannak, lesznek edzőpartnerek is, ha szükséges. A legjobb ifis tanítványai nagyon durva időket mennek. :)
Pl.: 14 éves csaj, most szeptemberben 10:18-at futott 3000 mèteren. :Y

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3110) tomcica válasza Aristeus (#3109) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen jo latni amikor egy teljes eroben levo fiatal szinte repul :D viszont Te csak csinald a tiedet,majd odaersz a 10,30-as 3k-hoz...akar jovo oszre (vagy ha nem megy akkor 2 ev mulva oszre)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3111) gooool válasza Aristeus (#3109) üzenetére


gooool
őstag

És ilyenkor kezdek elsüllyedni szégyenemben... :U :DDD

Üdv, Balázs

(#3112) Aristeus válasza tomcica (#3110) üzenetére


Aristeus
tag

Simàn csak a saját edzésemet fogom tolni, kinek hiànyzik, hogy egy fele annyi idős csaj 2-3 körönként lekörözze. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3113) tomcica válasza gooool (#3111) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gool te siman lehagynad 300-ig..utana viszont mar csak a lekonyokoles menne ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3114) szki válasza tomcica (#3105) üzenetére


szki
őstag

Na az a Prefontaine nagy tehetség volt! Több film is készült róla (Without Limits, Prefontaine, +dok. film). Azt hiszem még 40 év múltán is ő tartja az ifi csúcsot 5000 méteren az USA-ban! És nem fekete atléta volt:)

Köszi az edzésleírásokat! Majd én is építgetek be belőle tavasszal. Talán pályán is tudok majd edzeni. De szerintem télen a legtöbb erdei terepfutás lesz nálam.

(#3115) tomcica válasza szki (#3114) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,nagy tiszteloje vagyok foleg mert mindig elol futott es nem allt be senki moge szelarnyekba... Bowerman volt az edzoje Oregon-ban ..persze a 3o-4o-et azota is csinaljak most 25db a rekord Pref kb 16-ot tudott anno...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3116) Perillustris


Perillustris
senior tag

Pár napja megérkezett várva várt csomagom Angliából. Próba után szomorúan állapítottam meg, hogy sajnos nem sikerült eltalálnom a méretet. A címke szerint M-es, de az alapján, ahogy áll rajtam, inkább L-esnek mondanám. Ám ez nem feltétlenül igaz a szélességére. Abban M és L közöttit mondanék, mert alapvetően szűk fazonú. Véleményem szerint egy legalább 188-190 cm magas, vékony-sportos testalkatú futónak ideális (én 178 cm vagyok, és az ujja is hosszú nekem).

Szuper darab, bár örömömben levágtam a papírjait, megvan. A szállítás költségét nyilván buktam, de ha van topiktárs, aki úgy érzi, neki viszont jó lenne, írjon bátran, az akciós árért az övé lehet.

Perillustris

(#3117) tomcica


tomcica
Topikgazda

19 km (osszeszaladt :D)

bemelegito stb...a szokasos,annyi h noveltem a szokdelest,a tehnikakat

3 x 1000m (piheno 2perc lassu futas)

3:09-3:16-3:04

konnyu futas

30-40-30 oregoni palyan...elso proba - hat ezt csak a legvadabb es legelszantabbaknak javaslom :Y

kifutas haza es nyujtas (ma nem kell majd nyosztetni h elaludjak - delelott modellkedtem es 3 ora allo poz volt 15alatt hazarohantam es mentem ki kezdeni az edzest...hat megereztem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3118) gooool válasza tomcica (#3113) üzenetére


gooool
őstag

Az könnyen lehet, de ma így is megkaptam tesiórán a magamét...Haverom 110 kiló és kigyúrt állat, kosaraztunk, ellenem volt...xDD
Kétszer átestem rajta (bár felálltam és a labdával együtt mentem tovább :DDD ), és egyszer meg térddel beleszállt az állkapcsomba, szóval éreztem a törődést. :D

Üdv, Balázs

(#3119) szki válasza tomcica (#3117) üzenetére


szki
őstag

Jól hangzik! Nekem bőven elég lett volna ennyi futásban "csak" a 3x1 km résztáv is (persze csak 4 perces tempóval). Oregoniból mennyi 200 métert futottál?

Nekem meg összejött ma az 1000. idei futókilométerem! Az év első 10 hetében futottam rendszeresen, majd 20 hétig alig. Az utóbbi 10 hétben viszont tervszerűen futottam átlag heti 50 km-t. Télen lesz heti 70-80 km is alapozásnak (laza terepfutás főként).
(Bicajból meg 9000 km jött össze idén eddig)

(#3120) tomcica válasza szki (#3119) üzenetére


tomcica
Topikgazda

30-41-30-at csináltam,elég nehéz megítélni egy 30-as után a 40-es 200-at,aztán a következő 30 fáradt lábra robbantani igazi "móka" -ergo 1.5 oregonit csináltam majd igyekszem hozzátenni egy 40et meg a végére,azzal nem lesz gond...az 1K-k viszont szokatlanok a nyári 400-ak után..szokni kell h egyenletesebb legyen m egy picit lassabb is 3.15-3.20 köze kell majd

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3121) PazsitZ válasza tomcica (#3027) üzenetére


PazsitZ
addikt

A betegségem valamit talán javult, de nem tökéletes, nem tudom mikor unja már meg :) .

Elég sokára próbáltam meg ezt az 5 km távot, de előző héten kosárlabdázás közben kissé lesérültem ( vízhólyag a talpamon :( ), így csak most jutottam oda, hogy fussak.

Lehet az előző intervallum edzés, meg a korsárban kissé talán hasonló rövid távú futások, jót tettek. Meg a kis rápihenés a lábam miatt.

Bár igaz nem 5km, csak találomra lőttem be a távot.
4,67km lett 26:56 alatt ez 5:46-os tempó, hozzáteszem, induláskor egy keveset a fülesemmel szarakodtam, félúton megálltam orrot fújni. Szóval ahhoz képest számomra meglepően jó tempó lett.
Pedig igyekeztem nem sietni, hogy bírjam. Volt holtpont, de sikerült átlendülnöm, szóval most elégedett vagyok, annyira talán nem is készültem ki a távtól. :)

Leszámítva, hogy az egyik talpam/bokám fájt kissé már induláskor is, nem tudom mi baja, most utána kicsit erősebben fáj, de a lényeg, hogy futás közben egyáltalán nem zavart.

Most nézegetve a tisza parti lépcsőket, lehet majd beiktatok egy egylábas fel-le szökdelést is. Anno kosár alapozáskor csináltunk olyat és emlékeim szerint elég hatékony volt. Gondolom futáshoz se árt az ilyesfajta láb erősítés.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3122) Aristeus válasza Aristeus (#3109) üzenetére


Aristeus
tag

Elkészült az összefoglaló excel, fel is tettem Google Drive-ra, a többi közé: Résztávos edzés
Közzéteszem, hátha valaki kiindulási alapnak használná.

Egyelőre csak a 8. hétig szerkesztetem meg, nem éri el a két résztáv a max. sorozatszámot, ki kell még derülnie, hogy-hogy viselem majd a 2 hetenkénti emelést.
A héten még futok egy kényelmes hosszút, de jövő héttől hozzá is fogok, és beszámolok! :)

A szerdai napra betettem egy "keresztedzés" napot, itt csak laza bicaj, esetleg foci, stb. vagy esetemben házfelújítási munkálatok lennének... :D
tomcica: gondolom maradhat benne, nem zavarja be a 3 napos edzéstervet.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3123) mate317


mate317
tag

tegnap megpróbáltam egy 28 alatti szigetkört, de túlöltöztem, kényelmetlen volt a ruha, meg az elejétől kezdve fájt az achilles-em, 5km-nél láttam, hogy nem lesz meg, megálltam, idő 27:33. bár onnan már 250-300 m csak, talán ha végig sprintelek akkor az egyéni rekordom, 28:27 megdőlhetett volna, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3124) tomcica válasza Aristeus (#3122) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tokeletes...nem zavarja,sot jot is tesz egy kis keresztedzes

a resztavok noveleset ugy csinald h ne menjen a gyorsasaguk karara,szoval amig a tervezett idore nem tudod egyenletesen kifutni addig NINCS emeles..ha megy es emelsz akkor addig nem emeled tovabb amig rendesen nem stabilizaltad..ergo minoseg legyen aztan mennyiseg..a tobbi szepen ossze van irva,jo lesz ez...amikor mar eleged lesz a resztavokbol akkor majd egyik helyett lehet eros tempora valtani (v akar igy is havi 1-2x) az rendes tempo 5%-al lassubb csak mint a versenytempod...de ezt majd atbeszeljuk egy bo 3 honap mulva

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3125) Aristeus válasza tomcica (#3124) üzenetére


Aristeus
tag

Rendben! Először minőség, utána mennyiség. :K
Az első hét után (vagy ha már mindegyik edzéstípusból volt 1db) írok majd egy összefoglalót, hogy mi hogyan ment.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3126) tomcica válasza Aristeus (#3125) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okvetlen..latni kell hogy mi az a 400 es mi az az 1000m amit resztavban birsz futni,nem szabad hogy a maximumon fuss,persze nehany darabnal mar azert olmosabb lesz a lab,meg karcosabb a tudo :K

en csak ugy nagyjabol irtam a 90-et meg a 4percet...a lefutottak alajan...a 90 az meg okes is,de a 4perc lehet 3db-nal tul feszes,de ahogy lefutod tudni fogod ha kell lassitod de aranyosan (na ne legyen azert konnyu,farasztonak kell lennie de nem max)

en is tegnap elfutottam az enyemet 3.15-3.20 volt a terv,de mivel meg formaban van az egesz szervezetem ezert erzesbol sokkal gyorsabban ment minden,ezt egy kicsit vissza kell majd vennem (nem kell meg 3.05 korul futnom)...a 400ak az viszonylag jol mentek nekem az ugye porgosebb konnyen raalltam 70-75 a terv,persze kacsintgatni kell hogy inkabb a 70-ek legyenek ne a tulso vege,de igy nem olyan feszes mint a tavaszi,ha baj van ki lehet engedni 2-3mp az 400-on van hogy aranyat er

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3127) LLam válasza Perillustris (#3116) üzenetére


LLam
senior tag

engem erdekel a felso, dobj egy privatot pls

Stay hungry!

(#3128) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jön a tél és bevonulok a futópadra hétköznaponként :(

Arra gondoltam, hogy heti 2x résztávoznék, van valami ilyesminek értelme:
1km bemelegítés 7:30-as kilikkel, utána 0,5km 5:30-as és 0,5km 7:30-as tempóval, mondjuk 4-5 ilyen pár kezdésnek.

E mellé hétvégénként futnék egy tizest valami kényelmesebb tempóban.

6 percesben futom a 10k-t egyébként, 29 perc a legjobb szigetköröm, a félmaratont pedig 7 perces körül, ez utóbbi kettőn szeretnék valamennyit fejlődni.

less qq more pewpew!

(#3129) tomcica válasza Polacheck (#3128) üzenetére


tomcica
Topikgazda

marmint a futopadon?! resztavoznal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3130) Polacheck válasza tomcica (#3129) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

aha, valahogy úgy építeném fel, ahogy lent írtam. jó ez, vagy másképp kellene?

less qq more pewpew!

(#3131) tomcica válasza Polacheck (#3130) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod nem tudok futopadra tanacsot adni,ott sosem futottam,de ha mondjuk kint futnad a resztavos edzest eloszor is a bemelegites TUL rovid legyen legalabb 3km...a resztavok 0.5km 5.30-ra az jo ha 4-5x meg tudod csinalni akkor pont jo a tempo is...VISZONT a piheno NE legyen ilyen hosszu,legyen 0.25km vagy ha meg nem megy 0.3km de tobb ne legyen,igy fogsz legjobban fejlodni ezzel a tipusu edzessel

az 5.30-at 500m-ig viszont gyorsan kell majd porgetni 5.00-ra am...nehogy egesz telen igy csinald...ahogy 4-5db megvan 500m 5.30-ra rovid 0.3 pihenovel,akkor elkezded minden masodikat 5.00-ra futni 1-3-5.-et a 2. es 4.et 5.30-ra ha ez is megy,akkor mindet 5.00-ra ha beall akkor a piheno lemegy 0.25-re...utana gyorsitod a kovetkezo fazisban majd 4.45..stb...

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3132) Polacheck válasza tomcica (#3131) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

köszi, elindulok ezek alapján akkor.

szerintem a futópad ugyanolyan, mint kint, csak egyszerűbb ezeket a tempókat pontosan beállítgatni. este 7 körül már nem megyek ki a szigetre a sötétben bukdácsolni, ráadásul ott résztávos edzést sosem sikerül csinálnom.

less qq more pewpew!

(#3133) tomcica válasza Polacheck (#3132) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en tamogatok minden sportolast...szoval ha meg tudod csinalni a padon akkor szuper,sokkal jobb mintha meg sem csinalnad...annyit viszont tudok h a padon nincs legellenallas igy szoktak allitani a dolesen (azt hogy pontosan mennyi %-ot azt nem tudom 0.5?!) hogy annyival legyen nehezebb amennyi kint a legellenallas..jaja sotetben en sem szeretek,volt hogy nagyon furan jott ki a lepes (atletika palyan!) gondolom elfaradtam es a mozgaskoordinaciom a latas hijjan fokozottan rosszabb lett (az egyensuly)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3134) szki válasza Polacheck (#3128) üzenetére


szki
őstag

Szerintem ne mondj le a szabadtéri futásról!
Hétvégén mindenképpen a szabadban fuss! A testnek, és az immunrendszernek jót tesz! Persze Bp. télen elég rossz levegőjű...

tomcica:
Nekem meg lőttek a mai terep dombfutásnak, mert tiszta sár minden. Muszáj lesz aszfalton résztávoznom. 3 nap múlva félmaratoni verseny, ahol 4:30-4:40-es ezreket szeretnék futni. Szerinted jó úgy a résztávozás mára, ha 3x2 km-t futok 4:30-as tempóval, és közte 500 méter a pihenő kb 5:20-as tempóval. Persze előtte, utána 3 km laza futás.
Aztán persze verseny előtti nap még lesz egy 5-6 km laza átmozgatás. A végét megfutva lendületesen.

[ Szerkesztve ]

(#3135) Polacheck válasza szki (#3134) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A hétvégi hosszúkat mindenképpen szabadtéren futom. Van jó levegő, csak kicsit ki kell mozdulni a város szélére.

less qq more pewpew!

(#3136) tomcica válasza szki (#3134) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tokeletes amit terveztel...es figyeld meg kozben h a 3 x 2km-nel hogy erzed magad (mert ugye a felmaraton joval hosszabb mint 6km) szoval ha nem is lazanak,de kozepes temponak illene erzodnie azoknak a 2K-nak,de Te ugyis tudod...jo terv,holnap piheno? utana meg szombaton laza atmozgato a vegen 500-1K versenyiram? (4.30?) az ugy jo...vasarnap meg verseny?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3137) gooool


gooool
őstag

Tegnap elég szép edzésünk volt, ma érzem is a lábam rendesen.
1600m tempós bemelegítést csináltam magamnak ( 6:15 )
majd jött 2,4kili fartlek 50m laza, 50m sprint, jól odapörköltem a többieknek, ők csak 5-öt csináltak
a végén pedig szökdelések, 1,2kili ( váltott lábú, bal és jobb láb, indián szökdelés, sarok és térdemelés majd fokozó )
Végem volt. :DDD

Most délután pedig városi futóverseny volt, gondoltam lazán lefutom a tegnap után, így is történt, 2. lettem 30 cm-rel maradtam el az elsőtől, aki haverom lett és együtt értünk be, de őt gondolták jobbnak.
Ez 2,5km volt ( 9:35 lett ), majd hazafelé ugyan ezt levezetőnek megcsináltam ( 11:06-ra )
Most pedig pihenés. :)

Üdv, Balázs

(#3138) tomcica válasza gooool (#3137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep...igy kell ezt ...kiveve a 2.5-et azt azert tudod te gyorsabban is futni mint 3:50/km tempo..de ha csupan tempos edzesnek vesszuk akkor tokeletes :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3139) gooool válasza tomcica (#3138) üzenetére


gooool
őstag

Persze, az ment volna 9 perc körül, de a tegnapi után és közvetlen 7 tanítási óra után, ennek is örültem. :D
Holnap az edzőnél kerti party majd ott is edzek egyet, csak gyomorra. ;] ;]

Hétvégén pedig egy 50-100km-es bringatúrát tervezek nézelődős tempóban. :)

Üdv, Balázs

(#3140) szki válasza tomcica (#3136) üzenetére


szki
őstag

Igen, így futottam, és a terv is az a hétvégére, ahogy írtad.
Lefutottam a 3x2 km résztávot közte 500 méter laza futás.
Telefonon Endomondoban most teszteltem az interval funkciót, és ez nem mondja be a tempót kilométerenként. Így érzésre futottam. Mindhárom 2 km 4:35+4:45 lett. Egyáltalán nem fáradtam el, és nem vártam a résztáv végét, mint mikor 4 perces kiliket kell futni:)
Nem érzem én ezt a tempósdit még:) Persze a terep se volt éppen sík. 175-re engedtem a pulzust. De lehet versenyen meg kell kockáztatnom a 179-et, mert 1:37-es félmaratont szeretnék futni, ami 4:36-os tempót igényel. Meg ugye a 2-3 frissítés is időt vesz el.
Számomra optimális futóidő volt, de egy fárasztó nap után ennyire voltam képes. 3 nap múlva ennél csak jobb jöhet.

(#3137) gooool: Fiatalság ifjúság! Jól bírod!

[ Szerkesztve ]

(#3141) tomcica válasza szki (#3140) üzenetére


tomcica
Topikgazda

reszletes beszamolot majd kerjuk...engem erdekelnek az aprosagok is,mikor keltel,mit ettel este,reggel,milyen ruhakat pakoltal...verseny szervezettsege,a tav,a versenyzok,a legerosebb ferfi es legerosebb noi mezony...hogy erezted magad 1-2 oraval a versen yutan meg ilyenek... :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3142) szki válasza tomcica (#3141) üzenetére


szki
őstag

Oké, majd vasárnap este beszámolok:)
Úgy néz ki, hogy idén is bicajjal tekerek el a futóversenyre (40 km dombos terep). Szóval duathlon lesz számomra:) De eleve ma is így edzettem. Persze nagyon könnyed bicajozás szokott lenni, ha futok utána.

(#3143) gooool válasza gooool (#3139) üzenetére


gooool
őstag

Egyébként érdekes, hogy a pulzusom mindig ilyen 170-185 közötti, szóval nem valami magas, holott a maximumom anno 200 körül volt, most sehogy sem tudom afelé terelni.
Ez mit jelent? Nem vagyok a teljesítőképességem szélén sose?

Illetve a nyugalmi vérnyomásom nagyot csökkent mióta bringázok és futok, eddig 120/80 volt, most 100/60...Érdekes. :)

Üdv, Balázs

(#3144) tomcica válasza gooool (#3143) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem is igen alacsony a vérnyomásom 100alatt is van nyugalmi állapotban,sőt 90 körül..a pulzust viszont fel tudom hajtani jócskán 180 fölé,pl. a 400-as resztavossal amikor 65 alá kell és csak 200m pihenő van

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3145) gooool válasza tomcica (#3144) üzenetére


gooool
őstag

Na majd megnezem akkor azt a pulzusy jobban egyszer...nem hagy nyugodni. :$

Üdv, Balázs

(#3146) PazsitZ válasza tomcica (#3133) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én mindig este "sötétben" futok. Mondjuk a Tisza parton, ami egyébként elég jól ki van világítva.

Téli időszkban viszont én is a podon gondolkozok. Nincs semmi futóruhám, az izületeknek meg gondolom nem tesz jót a hideg, plusz én a torkomat is féltem a túlzott hidegtől. Az időjárásról nem is beszélve, vizes/jeges-csúszós utak...

- http://pazsitz.hu -

(#3147) tomcica


tomcica
Topikgazda

mai terv: bemelegito (teli hosszu,sok tornaval,terdemeles,szokdeles,gyorsitas stb..)

5km kozepes tempo 3:40-3:50 koze,de ugy ahogy epp a test kivanja...itt-ott lehet picit feszes,de ugy atlagban azert ne legyen tul eros 18-19perc koze valahova,maradjon a labba meg azert boven

lassu futas

emelkedok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3148) DopeBob


DopeBob
addikt

Nekem tegnap jó napom volt szépen haladok, úgy érzem :B

3x 10 perc futás, 2 perc séta, össz 36 perc, 5,3km lett az össz táv a sétákkal együtt. Átlagpulzus 150, max 161. Sebesség 6 perc/km körüli.

Már közel az edzésterv vége, jövő hét vasárnapra van betervezve a remélehetőleg folyamatos 5km! :)

Viszont tegnap nagyon fáztam már futás közben, a sztenderd rövidgatya póló, egy hosszú újjú felsővel lett kiegészítve, de így is nagyon hideg volt. Hosszú nadrág mikortól ajánlott? Olvastam valahol olyasmit, hogy az izületek könnyen "megfáznak". Mikor ajánlatos hosszú nadrágra váltani?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#3149) tomcica válasza DopeBob (#3148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor kell atvaltanod,amikor a bemelegito alatt mar nem melegszik be a labad a rovidben...en meg rovidben vagyok,de delben edzek altalaban,este lehet faznek mar,viszont felmelegedest mond tehat lesz ez meg az iden rovidgatyas :K

Ez az izuletek serulnek,azert nem mindenkinel van igy,lehet altalanosan ugy van,de nekem volt futotarsam aki telen hoban is rovidben futott (alul,felul 2 reteg egy rovid + egy hosszu) es nem lett semmi gondja - mar nem fut 15 eve,de igy 36 evesen sem fajnak az izuletek.

Ugye a padlofutesre meg azt mondjak ertagulast es reumat is okozhat,szoval biztos a legjobb valami aranykozeput!

Varjuk a folyamatos 5km-ed :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3150) Perillustris válasza DopeBob (#3148) üzenetére


Perillustris
senior tag

Szerintem hallgass a szervezetedre, mert az úgyis jelzi, ha túl-, vagy alulöltöztél. Persze olyankor már kevesen mennek vissza átöltözni, én sem, de legközelebb már elkerülheted az ilyen eseteket. Ma sajnos én is elmértem, az aláöltözet és hosszú ujjú technikai póló közé felvett rövid ujjú póló nem kellett volna.

10 fok alatt azonban - érzés ide vagy oda - szerintem mindenképpen érdemes jobban felöltözni (hosszú nadrág és póló). :C

Perillustris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.