Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) whited válasza tomcica (#3498) üzenetére


whited
addikt

én ha orron veszem a levegőt, még lassúnál is 5-6 után úgy fázik a fülem, hogy megzeberedek, mit tegyek? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3502) gooool válasza mate317 (#3497) üzenetére


gooool
őstag

Nekem tegnap a -5-ben is elég volt a Kalenji hosszú nadrág, a sima rövid póló és a Kalenji hosszú felső, így is a 3. km után folyik az arcomon a víz. Én jól bírom a hideget, bár ha megállnék az ajtótól messzire akkor biztos 1 hét szabadság lenne. :DDD

Üdv, Balázs

(#3503) tomcica válasza whited (#3501) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valahogy levegőt kell venni,szépen hozza kell szoktatni magad..lehet nem 0fokkal kell kezdeni hanem melegebbel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3504) Djuree válasza whited (#3493) üzenetére


Djuree
félisten

hát én -5fok alatt már nem futok. egyszer fázol meg/fel rendesen aztán cseszheted. ilyenkor már csak magaddal baszol ki ha futsz. hiába öltözöl fel. ha meg nagyon felöltözöl akkor meg futni nem tudsz rendesen, meg beleizzadsz és rád fagy a ruha. hiába van jó futóruhád, 3 rétegben akármit veszel fel nem tud lélegezni.
az izületeid is szétfagynak, ezt persze nem érzed, majd fogod :K
más, ha nem vagy hozzászokva, a tüdőd megfázik és meg is halhatsz szépen. ezt is később fogod érezni.
válassz ilyenkor valami benti sportot, én pl. gyúrok ilyenkor, vettem otthonra pár kondi cuccot, meg kendó edzésre járok ((a kosarat abbahagytam végleg, nagyon sérülésveszélyes, nem ér annyit az egész, 15 év alatt leamortizáltam magam teljesen benne :( )), elég h ne jöjjek ki a formából. -5 fok alatt úgyse sokáig lesz, max 2 hónap, aztán mehet megint a futás :C
vagy futógép. vennék egyet ha olcsóbb lenne ami használható is. meg ha elférne :DDD
én is futnék nagyon, de hülyének azért nem kell lenni :N

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3505) TheMarci válasza Djuree (#3504) üzenetére


TheMarci
addikt

Szerintem inkább a szervezetet kell hozzászoktatni. Elkezdeni a hidegben futást fokozatosan kell, a Skandinávok is edzenek télen is, pedig ott még hidegebb van. Én is már 10+ éve futok, télen van az alapozás, heti 5-6 edzéssel, és egy idő után hozzászokik az ember a hideghez. Igaz, hogy csak futni szabad kinn, megállni izzadtan, pihenni semmiképpen sem, amikor meg végeztél, gyorsan irány valami meleg hely.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#3506) tomcica válasza TheMarci (#3505) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3507) PumpkinSeed válasza TheMarci (#3505) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

+1 :) és +1 az északi országok futóinak is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3508) Djuree válasza TheMarci (#3505) üzenetére


Djuree
félisten

az izületeid nem tudod hozzászoktatni sajnos :( mást igen, azzal nincs is gond.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3509) TheMarci válasza Djuree (#3508) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezt elismerem, sajnos így van, reménykedni tudok csak, hogy nem lesz nagy bajom. :/

Do You Dream?

(#3510) Djuree válasza TheMarci (#3509) üzenetére


Djuree
félisten

hát melegítő krém sokat segíthet. meg elő kell masszírozni a térdet, az is jó.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3511) Perillustris


Perillustris
senior tag

"Vagy softshell. Bár az szerintem túl nehéz, igaz cserébe jobban bírja az esőt. Ízlések és pofonok."

Nehéz softshell? Szerintem összekevered valamivel. Pont az a lényege, hogy könnyű, de nehezen fújja át a szél (vannak, melyeket sehogy), emellett a lehetőségekhez képest jó légáteresztő, stb.

Egyéb: http://sportgeza.hu/sport/2012/12/13/12_eves_csodasprinter/

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3512) mate317 válasza Djuree (#3508) üzenetére


mate317
tag

Ezt nem értem. Ha be van melegedve a lábam, ergo az ízületek is melegek, hogy fázhatnak meg?

Perillustris: én arra gondolok, ami olyan anyag, hogy pl ujjad közép becsípni nem tudod, mert annyira kemény. Nem is a nehézsége zavar engem, hanem a merevsége. Bár biztosan vannak vékonyabb, puhább softshellek is.

[ Szerkesztve ]

(#3513) Djuree válasza mate317 (#3512) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha olyan hideg van, meg esetleg még szél is, a melegítés sem segít, mert kihűl hamar az izület.
vannak nálunk akik melóba is robogóval járnak ilyenkor is. na ők majd meg lehet nézni hogy fognak járni később ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3514) tomcica válasza mate317 (#3512) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tudom melyikre gondolsz de olyat mar 10 eve nem hordok...a mostani meg olcsobb softshellek is nagyon vekonyak,konnyen mozogsz benne,kifele elvezetik a felesleges hot (foleg a honaljnal) es teljesen szelalloak.Az esot is nagoyn jol birjak,valamint thermo anyagbol vannak (de nem a bojhos).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3515) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap mertem a sulyomat,55kg nem sikerult visszaszedni 58-ra,amennyi a betegseg elott volt,pedig zabalok (na jo edzek is rendesen).Viszont olvastam tegnap egy jo kis edzes utani "limonadet".Tea v meleg viz,1-2 kiskanal mez,fel kiskanal fahej (ha vizbe csinalom akkor eleg 1decibe,teaba jobb).Eddig is hasznaltam mezet a vercukor visszaallitasara a nyuzos edzesek utan,de a fahej extra jol jon igy telen a hidegben,ugyanis fut,serkenti a verkeringest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3516) Djuree válasza tomcica (#3515) üzenetére


Djuree
félisten

55kg? az durva :Y
bakker, hát így könnyű jól futni :D
mekis kaja, szalonna, kóla, csipsz, csoki-->lesz te hamar 85 is :DDD
átadok neked 5 kilót szívesen. igaz mindenki lehülyéz (utoljára a saját tulajdon barátnőm) h minek akarok én leadni 5 kilót, mert tök jól nézek ki, de én le akarok akkor is :DDD :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3517) szki válasza Djuree (#3504) üzenetére


szki
őstag

Simán lehet futni -5 C fok alatt is! Tüdődnek sem lesz semmi baja, és az ízületeknek se. Saját tapasztalat természetesen. -5 C fokban simán futok 10 km-t 45 percen belül, 185-ös pulzussal, teli tüdővel lélegezve, arcmaszk nélkül!
Vasárnap 15 km-t futottam 100 perc alatt, dombos erdei terepen, nagy hóban, és -4 C fokban. Erős edzés volt nagyon. De múlt télen félmaratonokat futottam terepen -10 C fokban, viharos szélben. És persze sokat szoktam bicajozni fagyban is.
Sokkal többet bír a szervezetünk, mint gondolnád! Persze a genetika sok mindent meghatároz.

A kosárlabdát is lehet úgy csinálni, hogy még versenysport esetén se legyen tőle bajod. A lányaim kosaraznak, és még sokra vihetik:)

(#3518) tomcica válasza Djuree (#3516) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem-nem,hulladek kaja szoba sem johet...1-1 pizza nehanapjan max :D hust meg amugy sem eszem,kolbasz-szalonna kihuzva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3519) Djuree válasza szki (#3517) üzenetére


Djuree
félisten

de te nem vagy ember :DDD
ma én is futok végre, enyhe idő van úgy látom, nagyon kell a futás most :C
én -5 alatt már nem akarok, nem tudok oda felöltözni rendesen, fázok akármit veszek fel. nagyon sok réteg ruhát meg nem veszek fel futni.

hajrá a lányaidnak, én is sokra vihettem volna, de nem abba az irányba mentem, kicsit sajnálom, de már mind1. én abbahagytam a kosarat végre, nagyon sok volt a sérülés, nem kockáztatom meg h ne tudjam emiatt csinálni a többi sportot. kendóban nem sérülök, marad az, meg a többi hobbiból.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3520) Serpiko


Serpiko
addikt

Kezdő futó vagyok, augusztus óta futok rendszeresen a helyi atlétikai gumifutó pályán. 15 perccel kezdtem majd fokozatosan emeltem most 1 órát tudok futni folyamatosan olyan tempóban, hogy közben akár beszélgetni is tudnék. 1 óra alatt 21 kört futok le, hetente 3 szor 4 szer járok futni. A kérdésem az lenne a tapasztat futókhoz arra gondoltam az egyik egyenesben meghúznám a futás sprintelnék utána meg ismét kocogás. Ennek így lenne, értelme vagy inkább növeljem az időt?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3521) tomcica válasza Serpiko (#3520) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valtozatosabb edzes kell,jol erzed....egy edzesnek maradhat az 1 ora es annak szep novelese 1.30-2ig (ez jo lesz alap aerobnak-levegovel valo beszelgetosnek,szepen epit,telen ez a jo) ...a tobbi edzesen nem artana tempokat(a tempo mehet idore eloszor 5perc ugy hogy mar ne nagyon birj beszelni,utana ezt noveleni szepen 20 percig...ha 20 megvan akkor elkezdeni gyorsitani meg jobban),resztavokat menni (resztav lehet 1kor kopkodosebb 1kor laza es igy 3-4kor - idovel fel 6-8ig is,elotte bemelegito,utana lassu futas kifutas)

Ez harom edzes igy...marad egy,az altalaban a specifikus munka attol fuggoen mit szeretnel: emelkedo (hosszabb kondira,rovidebb gyors sebessegre),sprint edzes 60-80m-ek setaval vissza,vagy kilepesek es egyeb laberosito gyakorlatok az erosebb tempolepes erdekeben.
Ha nem kell az gyorsasag hanem hosszabbra keszulsz,akkor a negyedik edzes lehet ismet tempo....esetlek fartlek (iramjatek pl. 1km kozepes 500m lassu es igy szepen 7-8km-ig)

Nagyjabol igy nez ez ki.... ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3522) Serpiko válasza tomcica (#3521) üzenetére


Serpiko
addikt

Kezd világos lenni lehet viszek az edzésbe egy kis tempót. Ez tényleg nem egyszerű igazi tudomány a futás, ahogy leírtad kicsit összetett a dolog számomra, de már emésztem. Szóval elkezdem emelni az 1 óra kocogásom idejét szép lassan fokozatosan. A másik két edzésnapon pedig, ha jól értem akkor futok egy kört lassan egyet pedig gyors tempóba aztán majd szép lassan fejlődöm.

Vagy gondoltam ilyenre 1 óra futás ugye ez már megvan ezt úgy futnám 100 m sprint 300 m kocogás. Ez így milyennek hangzik.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3523) tomcica válasza Serpiko (#3522) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minosegre kell menni,mert az alapkondi mar megvan...elmondom hogy szoktuk mi...pl. 3 edzessel...legyen egy hosszu ahogy eddig is csinaltad,annyival tudod "fuszerezni",hogy az utolso 5-10percet elkezded fokozni faradasig,tehat ha 1 orat futsz akkor 50-55nel faradt labbal felkapod (konnyebb leirni mint megcsinalni)
Szepen noveled fel 1,30-2oraig,az viszont mindig maradhat h a vegen felkapod masik iramra de eleg 5-10perc

masik edzes tempo...ez ugy nez ki 1oras ugye az alapkondid...20perc bemelegito futas,ahogy eddig futottal beszelgetos,benne 5-10x kigyorsitasok az 20-30m sprint..mindegyik utan annyit fuss hogy a pulzus visszaalljon akar 100m-t is vagy tobbet ha kell.Utana 20perc bemelegites utan johet a tempo ez is 20perc a vegcel,de meglatod nem egyszeru egybol tehat legyen 5perc eloszor de ugy hogy mar ne tudj beszelni (viszont ne a max ero legyen!) mondjuk 85-90% folyamatos futas...hetente noveled ahogy a test engedi,ha kell csokkented (lesz visszatancolas is neha) a tobbi ido ugye 15 perc lehet lassu beszelgetos iram es marad az egy orabol meg 20perc kifutas,az azt takarja felenk hogy 8-10x 50m gyors 50m lassu (a gyors nem kell sprint,de azert porogjon) ja es nem kell kicentizni,ugy nagyjabol...a pulzus csapja ki a falat...a tobbi lassu futas es mehet az ember haza

harmadik edzes egy oraban levezetve 20perc bemelegito (mint a masodiknal) es johet a resztavos,ha van kimert palyad az szuper 400m eros (ne max) 85-90% es 400m lassu de nem seta,igy korozol amig birja a labad 3-4kor nagyon szep az elejen,inkabb legyen 3x de az minosegi mint rogton 6db de kozepes...a tobbi lassu futas es a vegen ismet kifutas mint elobb 50-50el...EZ a nap a legerosebb,ut is rendesen ha kopkodosre csinalod a 400akat...ugy tervezd hogy masnap tudj pihenni

elso vaznak ez igy nagyon eleg...a labad nem feltem ha mar ilyen regota futsz,de az izmokat be kell melegiteni mielott nekiesik az ember a temponak v 400-nak..meg utana szepen kifutni a savat v mellektermeket (az lesz boven)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3524) Serpiko válasza tomcica (#3523) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm sokat segítettél így már tényleg értem a dolgot, megcsinálni meg megtudom mert van akaraterőm elég sok. Holnap megtudom, hogy dolgozok a héten és kedden már kezdem is az első nappal úgy ahogy leírtad. Természetesen be is számolok itt utána a történtekről.
Apropó igen 400 méteres atlétikai pályán futok így semmi nem zavarja meg a ritmusom szerencsére.

Mindig bemelegítek ezt nem szoktam ellógni, mert utána nagy lesz a meglepetés. természetesen a végén is nyújtok rendesen.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3525) tomcica válasza Serpiko (#3524) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy egyszeru stopperora nem artana es neha megnezni hogy milyen koroket futsz : a tempoban is (ott ugye folyamatos) neha ranezel es a resztavosnal is megnezel 1-2 kort...pusztan viszonyitasnak,nem kell hogy befolyasoljon csak szepen latszik majd ahogy fejlodsz (iramban).Nem azert irtam hogy versenyezz az oraval,inabb olyan ez mint a fogyokura elotti kep es majd az utani ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3526) Serpiko válasza tomcica (#3525) üzenetére


Serpiko
addikt

Órám az van vettem egyet ezzel [link] mérem az egy órát, de mindig csak azt lestem rajta mennyi van még hátra. Inkább a pulzusom figyeltem, hogy a megfelelő tartományban legyen. Nem is kellett figyelnem mert alapból a megadott határok között volt végig, ha felment azt jelezte egy csipogással majd visszavettem a tempóból.

Ez jó fogyokura mióta csinálom, szálkásodom tőle rendesen. És kb. ez a célom is olyan jól megmozgat, meg minden fogyok is tőle meg erősödök is.

Mondjuk érdekes, mert mellette nem csinálok felülést mégis kockásodik a hasam mellékhatásként ez érdekes.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3527) tomcica válasza Serpiko (#3526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes ez az ora.a temponal es a resztavosnal nyugodtan menjen az a pulzus fel az egbe.Meg az 50-50 valtogatonal,ott amit bevesz ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3528) Serpiko válasza tomcica (#3527) üzenetére


Serpiko
addikt

Na majd hagyom a pulzus is szárnyalni. Azért vettem az órát amikor elkezdetem futni mert komolyan gondoltam a dolgot. Vettem mindent, ami kell nem sajnáltam rá a pénzt cipőt, egy nyári felsőt kettőt télre, meg ilyen feszülős futónadrágot. A boltban ajánlotta csávó akkor még jóidő volt mondom hidegben nekem elég lesz a saját mackónadrágom, fel nem veszek ilyen cicanacit. Aztán bejött a hideg és átfujt a szél a mackón. Ekkor ismét a boltban voltam és megvette a cicanacit ami megérte mert nagyon jó vékony tudok benne rendesen mozogni és nem fázok benne. Mondjuk egy rövid nadrágot ráveszek biztos ami biztos így biztos nem nézik a csajok a seggem. :DD

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3529) tomcica válasza Serpiko (#3528) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Milyen cipoben(kben) futsz?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3530) Serpiko válasza tomcica (#3529) üzenetére


Serpiko
addikt

Ilyen cipőm van még a színe is olyan mint a képen. cipőm. Van hozzá spéci téli és nyári zoknim is. Iyen a felőm az egyik [link], a másik ilyen [link]. Itt pedig a nacim [link], és a spai meg a kesztyű [link]. Ja és nyári poló [link]. Költöttem rá rendesen de megérte nem bántam meg. :B

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3531) Serpiko válasza tomcica (#3529) üzenetére


Serpiko
addikt

Rövidnadrágnak ezt néztem magamnak [link]. Szerinted ez jó naci lehet? Mivel igen drága.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3532) whited


whited
addikt

Üdv ismét !
Olyan kérdésem lenne, nálatok van "holtpont", és ha igen mikor? :)
Mert én 10km távot futok, és az első 4 alatt majd össze magam :D, viszont utána "szárnyalok" :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3533) TheMarci válasza whited (#3532) üzenetére


TheMarci
addikt

Van amikor akár egy edzésen belül, van, amikor meg egy kemény hetet végigcsinálok simán, szóval én még nem jöttem rá, mitől függ. :)

Do You Dream?

(#3534) Serpiko válasza whited (#3532) üzenetére


Serpiko
addikt

Szerintem ez mindenkinél máskor jön el. 1 órát szoktam futni kocogós tempóban nekem olyan 25 perc környékén jön el a holtpont. Ilyenkor nehéz, de csinálom tovább nem állók meg összeszorítom a fogam és nem adom fel. Amikor elmúlik olyan jó érzés fog el, hogy megcsináltam. Nekem a végén olyan 50. perctől van ez a szzárnyalás dolog inkább úgy mondanám fleshelek az utolsó 10 percben. Ez tök jó érzés na bakker tisztára mint egy drogos.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3535) tomcica válasza Serpiko (#3531) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod nem ismerem ezt a rovidnadragot,de en jobban szeretem azokat amelyek oldalt fel vannak hasitva,konnyebb a labemeles es a kilepesek stb...

Az Asics cipo viszont tokeletes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3536) tomcica válasza whited (#3532) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mert annyi ido a bemelegedesed (per pillanat)...en mondjuk 7-8km-t le kell hogy fussak,benne par gyorsito es egy jo kopkodos 2-300m mire ugy erzem,hogy egy rendes tempot elkezdhetek (vagy resztavot..ergo terhelest).
Egybol megindulva en is ugy ereznem magam mint ahogy irod,siman :K

(kiscsiko koromban eleg volt 3-4km bemelegites...de a test egy cseppet oregedett :B )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3537) Serpiko válasza tomcica (#3535) üzenetére


Serpiko
addikt

Írj márkát rövidnadrágnak amelyik szerinted jó vagy lökj egy linket.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3538) Djuree válasza tomcica (#3536) üzenetére


Djuree
félisten

nekem elég 400m bemelegítés :DDD
sőt már azt sem szoktam, csak nyújtás meg ilyenek :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3539) Polacheck válasza Djuree (#3538) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Gondolkodott már bárki azon, hogy a legtöbb sportra a futás a bemelegítés, itt meg a futás előtt is bemelegítünk :F

less qq more pewpew!

(#3540) PumpkinSeed válasza Polacheck (#3539) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én például nem futással szoktam bemelegíteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3541) tomcica válasza Serpiko (#3537) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En egy sima Sauconyt hasznalok,de az Asics es Nike is gyart ilyeneket.

[link]

itt talalsz mindent

.........
Persze lehet bemelegites nelkul futni,meg lehet elotte dinamikusan tornazni,akar nyujtani (statikus nyujtast nem javasoljak,de a dinamikus okes) ... de ahhoz hogy a szervezet le tudja adni a 80% feletti iramokat ahhoz nem eleg csak ugy megindulni es egybol tempot futni..meg lehet csinalni,de eszre fogod venni,hogy az elejen egy bizonyos tavig-ideig nem tudja a tested leadni azt az iramot,vagy ha leadja akkor sokkal farasztobbnak erzed.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3542) Serpiko válasza tomcica (#3541) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszi a linket nyárig még van időm szerencsére addig nézelödöm és kutakodok. :B

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3543) tomcica válasza Serpiko (#3542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A multkor volt 2800ft-ert Saucony learazott futonadrag (teljes ara altalaban 4-5ezer) akkor vettem 2db-ot.A futo tanitvanyom meg egy Adidas-ra futott ra egyik pesti outletben 3ezer ft-ert.En nem vagyok hajlando 7-8000 adni ertuk.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3544) Serpiko válasza tomcica (#3543) üzenetére


Serpiko
addikt

Tavaszig pihentettem a témát aztán, ha aktuális lesz veszek egyet. Nekem is adidas van nagyon jó kis gatyó szeretem, de nem kifejezetten futáshoz van kitalálva. Amúgy egész nyáron abban futottam és nem volt gondom vele.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3545) Aristeus


Aristeus
tag

Sajnos a december kimarad nálam futás szempontjából. :( De legalább a feleségemmel és a kislányommal beköltöztünk a szinte teljes-felújításon átesett házunkba... :)
Szóval kiderült, hogy a térdfájdalmam oka az iliotibiális szalag „dörzsölődése” (ITBFS).
Itt van egy hosszabb cikk róla: [link]
Már 3 hete nem futottam, az orvos 4 hét teljes pihenőt és nyújtást javasolt, majd a téli szezonra lassú, hosszú futásokat, hogy jobban megerősödjenek a szalagok, az izületek. Már nagyon várom, hogy újra mehessek futni.

Más:
Pár ismerősöm már egy ideje rágja a fülemet, hogy menjek el vért adni. Talán lehetnék a későbbiekben rendszeres véradó, ráadásul ekkor ugye 4-5 hónaponta mindig leellenőriznék a véremet, így ha esetleg valami gond lenne az rögtön ki is derülne.
Csak még nem voltam sohasem, valamint a futást is szeretném rendszeresen folytatni. Kérdés: van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatotok, esetleg van-e rendszeres futó és véradó közöttetek?
Véradás után mennyi időnek (hány napnak) kell eltelnie, míg újra teljes értékű edzést lehet végezni? Vagy fogjam fel úgy, hogy a véradás utáni 2-3 edzés egy kvázi nehezített "handicap"-es típus? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3546) Djuree válasza Aristeus (#3545) üzenetére


Djuree
félisten

hol voltál orvosnál? valami térdspecialista? nekem is kéne valami ilyesmi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3547) Serpiko válasza Aristeus (#3545) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem vagyok régi futó 5 hónapja futok rendszeresen 1 órát. Voltam vért adni utána másnap ment futni, nekem semmi bajom nem volt nem éreztem, hogy nehezebb lenne. Mondjuk szerintem ezt embere válogatja… Elmész adsz vért aztán kiderül...

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#3548) Apollo17hu válasza Aristeus (#3545) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szerintem kell 1-2 nap, mire pótolja a szervezet. Emlékszem, olyan 20 évesek lehettünk, minden héten kispályás fociztunk haverokkal, amikor egyszer az egyik srác véradás után pár órával szállt be. A 2x20 perc foci után fal fehér volt az arca. Nem hiszem, hogy túlzottan jól érezte magát.

(#3549) Aristeus válasza Djuree (#3546) üzenetére


Aristeus
tag

Csak helyben, ahol lakom, Dombóváron voltam. Szent Lukács Kórház dombóvári és gunarasi rehabilitációs részlegén. Anyós dolgozik ott, orvosi írnokként, egy elég tapasztalt főorvosnő mellett. Nem térdspecialista, de rengeteg esetet látott már az évek alatt. Szinte csak sérüléses/rehabilitációs/műtétek utáni esetekkel foglalkoznak.
Ráadásul elég jól felszerelt a komplexum. Van minden, ami a rehabilitációhoz csak kell: Termálfürdő, gyógytorna, gyógymasszázs, tens, stb. Részletek itt: [link]
Azt hiszem házi orvosnál kell beutalót kérni, de nekem mindent az anyós intézett, ha gondolod kiderítem neked, hogy mi kell pontosan.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3550) Djuree válasza Aristeus (#3549) üzenetére


Djuree
félisten

ja értem. hát az nekem nagyon messze van, oda nemigen megyek le, annál már Bp. is sokkal közelebb van :) nézem én is ezt a sérülést, nekem is a külső rész fáj, de nem pont ott ahol a cikk írja. majd megnézetem ha nem múlik.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.