Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) DopeBob


DopeBob
addikt

Hát nincs valami jó idő, egész nap esik az eső... nem tudom, hogy lesz ebből futás ma. :(

MZ/X

(#3052) tomcica válasza DopeBob (#3051) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elmondom en hogy lesz...a szobaban dinamikusan bemelegitesz (dinamikus nyujtasok,kis torna) felkapod a szel/esodzsekit es barmelyik cipot,esetleg egy baseball micit...ennyi megallas nelkul lefutod,otthon letusolsz es utana nyujtasz le megint szobaban...nem mersz semmit,csak lefutod az edzest,ahol tempot kell futni ott lefutod erzesbol (ugyis erzed a sajat pulzusod,merni se kell) ha szembefuj a szel akkor AZT megkoszonod,mert kulon nehezit es az nagyon sokat fejleszt az emberen,ha teljesen atazol es nehezebb vagy AZT is halasan veszed mert amikor majd szep ido lesz az a nehezitett edzes vizesen sokat segit az erosebb iramnal...az oreg BOwerman mondta anno:
Nincs rossz ido,csak puhany emberek

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3053) DopeBob válasza tomcica (#3052) üzenetére


DopeBob
addikt

Az első ami eszembe jutott az talán egy reklám szlogenje volt: az időjárás csak kifogás ;)

Viszont edzésterv szerintm ma 4x 7 perc futás 2 perc séta van betervezve, a sétálós résztől félek megfázni nem akarok, betegszabi kizárva. Ez helyett nem is lehet nagyon mit futni egyenlőre...

Illetve egyetlen futócipőm van csak, jó lenne ha nem ázna szét :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#3054) tomcica válasza DopeBob (#3053) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyik opcio ha megvarod hogy elalljon (mint ahogy epp most felenk is alabbhagyott) es betonon lefutod ahol alig nedves,a seta resznel lassu kocogassal mesz akkor nem fazol meg

---
viszont ha pont tolem azt varod,hogy majd megnyugszik a lelkiismereted es tamogatlak egy edzes atugrasara par csepp eso miatt,pont en aki lazasan is kimegy ha nem mas atmozgatni,meg alig lehet bent tartani begyulladt achillesszel...nos akkor nem fogom azt mondani hogy ugord at az edzest :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3055) Nyugdíjas válasza tomcica (#3054) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én pl. direkt örülök. Már megyek is a jó hűsbe:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3056) DopeBob válasza tomcica (#3054) üzenetére


DopeBob
addikt

Ellenkezőleg, bíztatást vártam jó volt az első HSZ.

Már túl vagyok rajta, jó volt, végén már durván szakadt az eső. Olyan 5km jött össze, telefont nem mertem vinni, pulzusmérő volt rajtam, az kb a szokásos. Ami feltűnt, hogy egyre jobban visszaesik a pihenők alatt.

Sebességet nem tudom, eddig 5.30-6 perc/km volt most érzésre egy kicsit gyorsabb. Ha nem voltam elég gyors, bepárásodott a szemüvegem, és nem láttam semmit :)

Jubiláltam is ma, pont egy hónapja kezdtem el, eddig minden a terv szerint halad :K

MZ/X

(#3057) tomcica válasza DopeBob (#3056) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3058) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Én meg aszondom aki a jó hűs esőszagban, és fasza párában (baromi jól néz ki a sziget igy szerintem) nem ment ma tócsákat kerülgetni a Margitszigetre az tökhülye :D

Már persze csak akik amugy is odajárnak.... ;] Jó volt a fíling nagyon.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3059) Aristeus válasza t-bali3 (#3001) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a linket! :R
1-2-t már átnéztem, de majd még mélyebbre ásom magam. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3060) Djuree


Djuree
félisten

milyen fülest használtok futáshoz? eddig egy kampós, fülre akasztható gumikerettel ellátott agybadugós fülesem volt, csak már megtört a vezeték több helyen és nem nagyon szól, amúgy teljesen bevált, ilyesmi kéne megint.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3061) Nyugdíjas válasza Djuree (#3060) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Énis épp keresek ilyet. Neked milyen volt?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3062) DopeBob válasza Nyugdíjas (#3061) üzenetére


DopeBob
addikt

Bár engem senki nem kérdezett de... :DDD

szóval nekem ilyen van: Panasonic RP-HS16-S

Kényelmes, bár ez nyilván szubjektív, elég jól szól, nem esik ki futás közben. A kábele mondjuk elég vékony, nem túl bizalomgerjesztő, de még semmi baja. Valami 2-2,5k körüli pénz volt a helyi tescoban.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#3063) Nyugdíjas válasza DopeBob (#3062) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ilyen kell nekem, amit elhasználhatok pár hónap alatt. Úgyis hullanak ezek :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3064) Polacheck válasza Djuree (#3060) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én ilyet. K***jó volt, de most meghalt a jobb oldala, vissza kell vinnem gariztatni. :(

less qq more pewpew!

(#3065) Djuree válasza DopeBob (#3062) üzenetére


Djuree
félisten

jónak tűnik, ilyesmi volt nekem is, csak pleomax (samsung márkája). ez úgy látom nem agybadugós csak sima, nekem agybadugós kéne, jobban szól meg nekem kényelmesebb, persze lényegében mindegy hogy szól, nem az a lényeg futás közben. viszont kizárja a külső hangokat ami nem biztos hogy jó, veszélyes.

Polacheck: jó, de drága, az enyém valami 2k volt. ha 2 évente veszek egyet akkor is 6 évig bírja ennyiért :)

Nyugdíjas: [link] ez volt nekem, pleomax pep 740

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3066) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom, hogy jó-e de én kivételesen imádok esőbe futni. Annyi, hogy visszaérek meleg zuhany. De sokkal jobb a levegő mint bármikor máskor. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3067) Djuree válasza PumpkinSeed (#3066) üzenetére


Djuree
félisten

én hóesésben szeretek. olyan király fílingje van, frenetikus, persze csak ha nem csúszik a talaj, ha csúszik nem kockáztatok.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3068) PumpkinSeed válasza Djuree (#3067) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, ezeknek úgy megvan a feelingje. Olyan retenthetetlennek tudom érezni magam. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3069) Nyugdíjas válasza PumpkinSeed (#3068) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

azaz. énis:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3070) szki válasza PumpkinSeed (#3066) üzenetére


szki
őstag

Esőben addig jó futni, ha nem ázik át teljesen a cipő, és a zokni. Mert felpuhulhat a talpbőre, amitől vízhólyag keletkezhet.
Hóból az érdekes, amikor az autók által homokszerűvé válik:)
Nekem a 12 C fok, és napsütésmentes idő az ideális. Sáros lett a kedvenc futóterepen, és muszáj többet aszfalton futnom. Éppen gyorsítgatom magam, ami aszfalton szó szerint kemény. Dombfutást meg kemény talajon egyáltalán nem csinálhatok.

[ Szerkesztve ]

(#3071) gooool


gooool
őstag

Nos írok már én is egy kis helyzetjelentést. :)
Tegnap elkezdődött a kezdő alapozás a klubban is, így minden atléta most a hosszabb futásokat és az erősítést nyomja, végre valami, ahol meg tudom mutatni magam. ;]
Laza 3km volt a tegnapi program 12:02 lett, odacsaptam a többinek kicsit, pedig csak érzésre mentem, szépen haladtam. A végén pedig 1,5km levezetés 7:37 lett. Utána köredzés a teremben (guggolás, hát, mell, felülések)
Ma pedig este egyedül csináltam, mert nem volt kint program.
Így lett 5km lazább tempó (22:03) és 200 felülés, majd 2x1km levezető (4:05 és 4:45). Elég is volt, szédültem, minden bajom volt, mert evés után közvetlen csináltam én barom. :DDD

Üdv, Balázs

(#3072) Polacheck válasza szki (#3070) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na ezt a felázást tanúsíthatom. Elég fancynek tűnt a tengerparton mezítláb a víz mellett, néha benne futni idén nyáron, de 5 kili után gyakorlatig minden lábujjamon vízhólyag lett és a nyaralás hátralévő részében csak szenvedtem miatta.

less qq more pewpew!

(#3073) DopeBob


DopeBob
addikt

Hát a mai edzésem nagyon nyögvelőnyelősre sikeredett, pedig a keddi után igazán nem erre számítottam. 3x 8perc futás, 2perc séta. Még könnyűnek is tűnt. De a vádlim megint iszonyatosan fájt, nem is futás közben, hanem inkább a futás után. Mintha ólomból lettek volna a lábaim :(

Mivel tudok segíteni az izmaimnak fejlődni, vagy regenerálódni? Magnéziumut és C-vitamint szedek csak. Kéne még valami? Pihenést betartom, bemelegítés és nyújtás is megvan mindig.

MZ/X

(#3074) tomcica válasza DopeBob (#3073) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gool- szep munka,de idővel fel kell növelni a futást hosszabbakra!
---
jeges fürdő,jegeles,nyújtás,masszázs..ezek tudnak segíteni (de ne engedd h állandóan feszültségben legyen mert az nem jó!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3075) gooool válasza tomcica (#3074) üzenetére


gooool
őstag

Persze, ezzel tisztában vagyok, 10-12km lesz legalább a napi adag.

A tegnapi kondizás nagyon jó érzéssel töltött el.
A guggolás 100-ba 12, 120-ba 10 ment és ez nem a vége, 300 felülés és ugye a nyak mögé húzás és a fekve nyomás. A végén egészen szépen néztem ki...magamhoz képest. :DDD

Üdv, Balázs

(#3076) Perillustris válasza Aristeus (#2994) üzenetére


Perillustris
senior tag

El tudsz jutni Tchibo-boltba? Tegnaptól ismét igen hálás futócucc-akció van, én le is csaptam nadrágra, kesztyűre, és aláöltözetre. :K

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3077) Aristeus válasza Perillustris (#3076) üzenetére


Aristeus
tag

Sajna már a teljes októberi félretehető pénzemet elköltöttem a felújítás alatt lévő házra... :D , de köszi az infót, a többiek hátha lecsapnak majd az akciókra! :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3078) tomcica válasza Aristeus (#3077) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem meg egeti a zsebem egy jo 40 ezer forint ... na majd 2 het mulva pesten a seggere verek a spuriban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3079) t-bali3 válasza Perillustris (#3076) üzenetére


t-bali3
senior tag

És jó minőségűek a cuccok?
Nekem is bejönnek az árak, holnap elnéznék egy Tchiboba, ha azt mondod rendben vannak :)

(#3080) szki


szki
őstag

Ma dombedzés volt számomra. 7x futottam fel lendületesen egy 400 méteres emelkedőre (erdei terepen). Míg lefele laza futás. Most nem esett valami jól, de muszáj kínoznom magam a sebességéért, mert picit elkényelmesedtem:) Jövő hétvégén kiderül versenyen, hogy 11 hetes felkészüléssel, és heti 4-5 óra futással képes vagyok-e 1:37-es félmaratonra (4:35-ös tempó).

Valaki indul most vasárnap a Bp. maraton valamely távján?

(#3081) tomcica válasza szki (#3080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kepes vagy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3082) Perillustris válasza t-bali3 (#3079) üzenetére


Perillustris
senior tag

A több éve szinten a Tchiboban vásárolt futó utcáin máig hibátlanok, szóval jó a referencia.

Perillustris

(#3083) t-bali3 válasza Perillustris (#3082) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszi, akkor biztosan benézek oda még ma.

(#3084) Polacheck válasza szki (#3080) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

én befutót futok váltóban.

less qq more pewpew!

(#3085) Perillustris válasza Perillustris (#3082) üzenetére


Perillustris
senior tag

Futó cuccaim... Rohadt szójavító.

Perillustris

(#3086) tomcica


tomcica
Topikgazda

Chicago Marathon most vannak feltavnal

http://www.nbcchicago.com/news/sports/2012-Bank-of-America-Chicago-Marathon-160596815.html?fullSite=y

ez a link az online elo kozvetiteshez...akit erdekel

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3087) szki válasza tomcica (#3086) üzenetére


szki
őstag

Hihetetlen milyen könnyedén futnak ezek a feketék! Jó hosszú a repülőfázisuk. Persze könnyű nekik 60 kilósan. Szerintem fel tudnám venni velük a versenyt tempóban, ha egy 25 kilós hátizsákot cipelnének, mert akkor egy súlyba kerülnénk:)
A pici, sapkás futó milyen alacsony is!

Azt nézem, hogy nekem a dombfutást kell még erőltetnem, hogy a combomat tudjam magasabbra lendíteni, és az ellépő erőt növelni. Illetve a hátul lévő láb magasabbra lendítését kellene még valahogy elérni.

Amúgy a Bp. Spar Maraton is ma van.

(#3088) szki válasza tomcica (#3086) üzenetére


szki
őstag

Na most nézem, hogy a pici sapkás nyert is Chicagoban. Tsegaye Kebede 2:04:39-el új pályacsúcsot, és egyéni csúcsot ért el! Csak 157 centis ez az etióp!! Nem semmi, milyen gyorsan tud futni! :D

[ Szerkesztve ]

(#3089) tomcica válasza szki (#3088) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neztem vegig eloben...feleig egyutt voltak 12en (ebbol 2 nyul) ...meg az USA feher legeny is ott vol 40mp-vel mogottuk...ekkor az a kicsi valtott ritmust es elkezdte tolni - a ket nyul 25nel nagyjabol kiallt,onnan egyedul mentek 30km-nel mar csak 7en voltak 4 etiop es 3 kenyai
35km-nel megint torte a kicsi a rtimust 4en maradtak 3 etiop es 1 kenyai...38korul megint torte az a kicsi a ritmust szetcincalta a mezonyt maradtak 3an 2 etiop es 1 kenyai..40elott megint csavart rajta es leszakadt a kenyai,nagyon durva volt latni ezt...ketten peid szepen dolgoztak a magasabb es fiatalabb etiop be akart a kicsi moge allni es ugy "utazni" ezt amikor eszrevette a kicsit az uccso 1600m-en meg egyet valtott es egy jo 300m-es szakadekot ekelt koze es a masodik koze...igy is maradt a vegeig,uj chicagoi palyacsucs Moses Mosop tavalyi itteni rekordjat dontottek meg,ez a picur etiop versenyzo 2010-ben volt masodik,de a cel utan nyilatkozta h akkor nagyon kuszkodott es alig tudott masodik lenni,most viszont eros volt es jol erezte magat ;)

ennyi ritmusvaltast egyazon versenyzotol aki elol van ritkan lattam..mondjuk emlitettek is h azon ritka futok koze tartozik aki IMAD elol menni,ez tolja-ad neki erot.

Ja es egyik legstabilabb maratonfuto a kisoreg az uccso 7evben ott van az elmezonyben,de sajnos eddig meg nem figyeltek fel ra,valoban nagyon alacsony,pont mint Heile

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3090) DopeBob


DopeBob
addikt

Nah, ma szerencsém volt, pont megúsztam az esőt.

A vadlim sem fájt annyira mint csütörtökön, úgyhogy egészen jól ment s futás. 2x 10 perc volt a mai adag közte és utána pedig 4 perc séta.

A keddi edzésre nagyon kíváncsi leszek, 3x9 perc futás B-)

MZ/X

(#3091) Perillustris válasza szki (#3087) üzenetére


Perillustris
senior tag

Bizony ma volt, de én azzal még várok, és a 30 km-t se vállaltam még be a szeptemberi félmaraton után (02:00:59), úgyhogy a könnyed 7 km-re neveztem. Bár örültem volna, ha fél órán belül esek be, csalódott nem vagyok, mert a <32 perc volt a cél. 00:30:59 lett (a chipes időmérés szerint). Tulajdonképpen tartani tudtam a minapi margit-szigeti kör (00:23:32) tempóját (sőt, ha nagyítóval nézzük, 4 másodperccel jobb is lett az átlagos perc/km), aminek nagyon örülök.

Rengetegen voltak, jó volt a hangulat, a szervezéssel sem volt gond, ám a Nike-n - érzésem szerint - átgondoltabb volt.

Az első két helyezett mindkét versenyen ugyanaz a két futó lett, ép ésszel nehéz felfogni, hogy ilyen időket képesek futni egyesek. Éppen ezért számomra kissé fura, hogy Józsát a sorozatos dominanciája ellenére még mindig amatőr kategóriába sorolják.

"- Milyen különleges segítséged volt a versenyen?
"Ez a felirat, amit az órám mellett a kezemre írtam: Élvezd! Egy ismerősöm üzenete."-fejezte be nyilatkozatát Józsa, aki amatőr futó, informatikusként dolgozik."

Számomra ő már magasan az elit kategória, a profi szint, akkor is, ha valószínűleg nem a futásból él. Az már messzire vezető kérdés, hogy egyáltalán vajon van-e olyan futó, aki meg tud élni kizárólag a sportolásból.

Ami engem illett, Margitkát jó lenne közelebb vinni 20 perchez, párhuzamosan közeledni az 1:45-1:50-es félmaratonhoz, aztán egy év múlva jöhet a SPAR-os 30 km is. :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3092) tomcica


tomcica
Topikgazda

mondjuk az is sokat elarul,hogy a magyar maratoni rekord
2:12:10 Szucs Csaba 1993,a felmaratoni pedig 1:02:22 Kadlot Zoltan 1996

ebbol latszik,hogy mennyi tamogatast,utanpotlast kap az atletika hosszutavfuto szakaga :(((

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3093) szki válasza Perillustris (#3091) üzenetére


szki
őstag

Gratulálok! Biztos jó buli volt!
Az okos számolótáblám alapján ilyen 7k-s futás esetén 1:40-es félmaraton benned van! Persze ha a hosszabb távra edzel, akkor az jobb is lehet! Azért aki 20 perces szigetkört tud (5300 méter ugye), az vastagon 1:30-on belüli félmaratonra lehet képes...

Én idén még két félmaratoni versenyt futok. Remélem jelentősen sikerül javítani az egyéni csúcsomon mindkétszer. Aztán jönnek a téli hónapok: kevés bicajozás, sok alapozó futás (heti 70-90km).

(#3089) tomcica: Néztem én is a Chicago Maraton végét. Remek futó volt a győztes. Hihetetlen számomra, hogy tud olyan alacsony létére, annyira gyorsan futni:) A 2:05-ös idő nem piskóta!

#3092) tomcica: Amikor Bp.-re látogatsz a Spuri cipőboltba, akkor a magyar maratoni csúcstartóval akár össze is futhatsz :K Tényleg elgondolkoztató, hogy az elmúlt 19 évben miért nem tudták megdönteni a csúcsát.

(#3094) cekkk


cekkk
veterán

Végre neki kezdtem én is a futásnak :D
Egész jól sikerült szerintem, hogy az első alkalom volt :D
Meg tapasztaltam, hogy mi volt a sav küszöb, mert kb 20 perc múlva már járni alig bírtam, bár egyből ittam c-vitamint és kaptam be multit is így reggel már tudtam is menni a kis edzésemre, holnap újra futok :D

(#3095) Perillustris válasza szki (#3093) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszönöm, igyekszem.

Bár ez egy laikus véleménye, azt gondolom, a magyar maratoni rekord 3 éven belül megdőlhet. Józsának nem is lehet más célja most. A jelenlegi csúcstartó tegnap az 56-osok terén is a kihelyezett Spuri-sátorban szorgoskodott, én téli sapkát kértem tőle. Megdöbbentő a teljesítménye. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#3096) Aristeus válasza tomcica (#3026) üzenetére


Aristeus
tag

Megvolt a 4 napos felmérőfutás-sorozat. Péntek: 200m, 400m. Szombat: 800m. Vasárnap: 1K. Hétfő 2K. Mind előtt legalább 2-3K bemelegítés, nyújtás, sarokemelés, szökdelés stb. Cipő mindnél: Saucony Grid Ignition 3. Íme az eredmények:

200m: 29,81. Legyen kerek 30, innen lehet fejlődni. :) 400m-es, salakos futópályán, stopperrel mérve.
400m: 74mp kereken. Szintén 400m-es, salakos futópálya és stopper. (A 200m után 10 percet pihentem, míg visszaállt a pulzus és pihentnek éreztem magam.)
800m: 2:59. Futópálya, salak, stopper.
1K: 3:42. Aszfalt, szinte teljesen sík terep. Endoval mértem.
2K: Nem jött össze, mert kikapcsolt a telefonom a futás közepén. pff... (Aztán azért utána becsületből megfutottam, de nem lett túl fényes. 8:47).
Viszont nemrégről, a 3,2K-s versenyről a 2K-s időm az Endo szerint: 8:33.

Régebbről:
3K: 12:49. Ez 2012-09-23. Kaposvári futónapok 3,2K versenyről, Endo PB.
5K: 24:17. A 10K-s versenyemnél futottam. Aszfalt. 2012-09-28.
10K: 49:42. 2012-09-28. Aszfalt.

Várom a véleményedet és a tanácsaidat, hogy mivel kellene most akkor foglalkozni. A cél egy jó kis félmaraton jövő tavasszal, de szívesen megméretném majd magam 3-5-10K-s utcai versenyeken is. :)
Akkor amit már megbeszéltünk, de leírom, hogy itt legyen minden egy helyen: Heti 3x tudok edzeni, a Kedd, Szerda, Csütörtök teljesen kiesik (meló és házfelújítás miatt), szóval a legjobb elosztás a Hétfő, Péntek, Vasárnap lenne.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3097) tomcica válasza Aristeus (#3096) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Írom sorban,a 30alatti 200m nagyon jó elsőre ..azokra a tavokra amikre fel szeretnél készülni bőven elég gyors is!A 400/800/1000megymással aranyban van ahogy nol a táv romlik a tempod...ez a kulcs hozzád,a javaslatom 3edzesre: péntek teljesen pihent lábbal 400m-ek először 4-5db minimalis pihenovel (300m lassú futás k%

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3098) tomcica válasza tomcica (#3097) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na megszakadtam,tehat

rendes hosszu bemelegito 5-7km benne torna,gyorsitok,3-400m porgos tempo,

4-5 x 400m (piheno tehat 300m kesobb amikor a max darabszam meglesz elkezdeni lecsokkenteni 200m-re 60mp)

a 400m Neked 90mp kelll hogy legyen,ez messze nem a maxod (ami a 200ad alapjan ugy 68alatt kell h legyen,csak nem tudod meg elohozni) szoval 90mp ez nem tul feszes de 3 utan mar eleg feszes...ezt kitartani 4-5db...szepen ketheteente novevlni egyel..12-ig! (ha 7-8nal nem tudod emelni az okes,akkor eltoltesz ott egy par hetet)

400-ak utan konnyed futas 2-3km ahogy jol esik

3 x 200m-el fejezel ezek sprintek (200m pihenovel 60mp)

lassu kifutas akar haza es nyujtas - ez az edzes 1:45-2oras

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3099) tomcica válasza tomcica (#3098) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vasarnap:

a penteki rovid resztavok utan a szombat teljes piheno regeneral...vasarnap pihent labbal mehet a hosszu resztavos:

bemelegito mint penteken

3 x 1000m (piheno 400m lassu futas 2 perc)

4perces ezrek feszesek,ha baj van es nem megy akkor,kimehet 4.10-20-ig...lehet kicsit kombinalni elso eros,kozepso kicsit lazabb,utolso max

kethetente probalod 1-el novelni..egesz 6db-ig...ez lehet megreked 4-5nel akkor par hetet eltoltesz ott

lassu futas 2-3km

10db valtogato 50m sprint 50m lassu kocogas -ezt valtogatod 10x..nem kell merni az 50m-t pontosan ugy nagyjabol fjbol megsaccolod eleg ugy...a pulzust viszont maxra kapja fel

kifutas haza es nyujtas

edzes kb 1:30-1:45

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3100) tomcica válasza tomcica (#3099) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hetfo:

a vasarnap utan hulla leszel,hetfon nem fog menni a durvulas,igy nincs gyors munka

2 fajta edzes lesz itt:
- egyik heten egy hosszu lassu futas (eloszor beszelgetos iramban,kesobb gyorsitsd fel de csak egy picit,ne legyen feszes akkor se)
12-20km-ig ugy csinald ahogy a tested diktalja 12km minimum meglegyen,aztan amikor jol erzed magad mehet 20-ig...nyujtas es ennyi
(masnap is nyujts le!)

- a masik heten hybrid hosszu tempoval: 5km lassu beszelgetos - 5km tempo (tejsavkuszobon - pont ugy erezd hogy na itt mar alig kapsz levegot,de meg kapsz...nem versenytempo! nagyjabol a verseny 10K tempod azaz most 5perces ezrek,ha jol esik lehet picit gyorsabb is,ha feszes akkor 5.15ig kiengeded) - 3-5km lassu futas (nincs benne megallas sehol) ..otthon nyujtas es ennyi
(masnap is nyujtas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.