Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) tomcica válasza Apollo17hu (#2799) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tanítvány akit épp keszitek fel használta ezt a Kalenjit,pont a jó ár miatt,három hónapot bírt ki (pályamunka és szokdelles kihúzva így is) 80kg,a 3honap az kb. 900km volt,talpa elkopott,fajt a bokája és sipcsontja tőle.Vett egy komolyabb cipőt(saucony jazz 13) amelybe mar belefutott 1000-1200km-t és jól működik,nagyjából meg ennyit elbír - a végen csak nem lesz olyan olcsó az a Kalenji,ha olyan sűrűn kell cserélni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2802) DopeBob


DopeBob
addikt

Nah, túl vagyok a mai adagon: 4x 3 perc futás, 4 perc séta. Összesen 3 km lett. Szerencsére még semmi izomlaz :-) Ez volt az ötödik edzésnap a programból.
Az utolsó futás végén próbáltam gyorsítani kicsit, gps szerint 4.40 min/km. Jó volt ilyen gyorsan futni :$

MZ/X

(#2803) tomcica válasza DopeBob (#2802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo...megertem h nagyon erdekes meregetni a tempot,de csak lazan,lesz meg ido eleget meregetni,nyugodtan csinald csak az elso par honapot erzes alapjan es inkabb maradjon benned boven,meglasd jobban jossz ki,mintha teljes erobol tolnad (lesz ido amikor majd ugy kell,ha tetszik ha nem ;] )

Goool-naak tisztelettel a kovetkezo felmerot kinalom a palyan: rendes bemlegites,kis tempo es gyorsitok,rapihenes es 4db 300m koztuk a piheno 100m lassu futas :Y a celidok 52mp,51mp,50mp es max (boven 50ala) kifutas es nyujtas....majd kerem a beszamolot,ja es merj pulzust az utolso 300utan rogton(csak gyors merest 10mp alatt mennyit dobban) majd 1 perc allopiheno utan ismet egy gyors csekkolas...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2804) Apollo17hu válasza tomcica (#2801) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az is igaz, hogy én 70 körül vagyok, és közel sem futok annyit, mint ti szoktatok. Valószínűleg emiatt nem jelentkeztek még nálam a cipő hátrányai.

(#2805) gooool válasza tomcica (#2803) üzenetére


gooool
őstag

Rendben, feljegyeztem, egy héten belül leközlöm az eredményt. :R
Már ha túlélem. :DDD

Üdv, Balázs

(#2806) DopeBob válasza Apollo17hu (#2804) üzenetére


DopeBob
addikt

Maga a Decathlon is korrektül leírja mire ajánlja ezeket a cipőket: heti egy, max fel órás edzes

MZ/X

(#2807) Apollo17hu válasza DopeBob (#2806) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Paff... heti 3-4 alkalommal futok egy kört. Ha úgy használnám, ahogy a leírásban van, 10 évig is bírná. :D De pont azt írtam, hogy nekem eddig tökéletesen bevált.

(#2808) Lauda válasza Nyugdíjas (#2800) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, ez jol hangzik, koszonom! :)

(#2809) LLam válasza Perillustris (#2796) üzenetére


LLam
senior tag

koszi szepen

Stay hungry!

(#2810) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Ma voltam először a Margitszigeten futni. Hát egy élmény volt. A rekortán nagyon tetszett, de még jobban, hogy rengetegen vannak kint, akik folyamatosan húznak, és ezzel jobb eredményekre ösztönözve. Különösen a szép lányok jótékony hatásáról tudok beszámolni. :D Futottam is két kört, az elsőt egy kezdő futó barátommal, ~30 perc alatt, a második már sokkal jobb tempójú volt, de sajnos pontos pace-t nem tudok közölni, mert a telefonom lemerült. :((( Valamennyire ehhez kacsolódnak a kérdéseim is:
- Mi a tapasztalat a Nike Running Clubbal kapcsolatban? Az van-e minden nap, és hogy mennyire lehetne azt megcsinálni, hogy lepakolom náluk a cuccomat, és utána elmegyek egyénileg szigetkörözni?
- Kicsit sajnáltam, hogy kihagytam a hétvégi Nike félmaratont, és ezzel kapcsolatban ezek az árak mennyire reálisak?
Üdv
István

(#2811) Nyugdíjas válasza Lauda (#2808) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az uccsó mondatom vége lemaradt...
Szóval... "ahogy rémlek azért oda sem árt valami jobb cipő, főleg ahogy emlékszem te azért nálam nagyobb darab vagy."

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2812) tomcica válasza gooool (#2805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyebkent ez egy 1500as felmeres

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2813) Lauda válasza Nyugdíjas (#2811) üzenetére


Lauda
félisten

Azok rugoznak valamennyire, hogy kimeljek az izuleteket, de persze oda sem artana akkor cipo. Szerintem par alkalmat megprobalok az egyik mezei sportcipomben, aztan ha megmarad a lendulet, akkor majd beruhazok egyre. Magas vagyok igazibol de nem izmos. :)

(#2814) szki válasza Apollo17hu (#2799) üzenetére


szki
őstag

Tényleg testsúlyfüggő a cipő. A Kalenji heti 1-2 rövid, lassú futásra még jó lehet. Gyors munkára, 10+ km-re, és rendszeres futásra már jobb kell. Ahogy gyűlnek a kilométerek a lábba, úgy csiszolódik a futóstílus, és kisebb eséllyel lesz gond a cipővel is.
Használtam 1 éve Kalenjit, de pár hét után elajándékoztam, mert a 86 kilós súlyommal nagyon éreztem, hogy a cipőben semmi anyag. Most Crane futócipőket nyúzok (egy terepest, és egy aszfaltost). Aldiban 6eFt volt darabja tavaly. Most megint kellene 2 cipő...

(#2810) i90venom: Azok az árak:) [link]

(#2815) blackydan válasza tomcica (#2778) üzenetére


blackydan
senior tag

Pegaban 2x edzettem 20 km fölötti távot, azért nem többet mert mind a két esetben előjöttek a vízhólyagok. Aztán futók tanácsára elkezdtem szisztematikusan betörni azt a részt a cipőm amivel gond volt (a legkülönbözőbb módszerekkel ;] ) De sajna, mint látszik nem jöttek be a tippek...

Ami a cipőváltást illet: Talán lunarglide4 mivel azt próbáltam már 20km-en és egyáltalán semmi gondom nem volt vele, ami kissé eltántorít az csak az ára. Asics háza tájékán is kicsit nézgelődök asszem, szept végén megyek nagybátyámhoz Bécsbe, ha minden igaz az Ő atlétikai pályalyukon lesz lehetőségem majd pár cipőt tesztelni. Addig meg nem megyek 10 km fölé :U

(#2816) blackydan válasza stvnppp (#2810) üzenetére


blackydan
senior tag

-Eddig párszor voltam csak a Nike futóklub edzésein, de szerintem nagyon jó ötlet, mivel edző jelenlétében teszed meg az adott távot és személyre szabott tervet is kérhetsz bizonyos idő után amikor már látják mik a gyengeségeid illetve az erősségeid.
Edzések: Hétfőtől-től egészen szombatig vannak, ebből a kiemelt a szerda amikor a legtöbben vannak, ilyenkor a csomimegörző ingyenes ha jól tudom. Amúgy érdemes az ottani klub kártyát kiváltani mivel kedvezményesen veheted igénybe az öltözködési lehetőséget a centrumban.

(#2817) szki válasza blackydan (#2815) üzenetére


szki
őstag

Tehát nem a lábujjaid oldala, vagy ujjbegye vízhólyagos? És nem is a lábfejed külső része, vagy a sarkad?
Ha a talpad vízhólyagos, akkor szerintem a rosszul szellőző cipő, és még a zokni a ludas! Vagyis hosszú futásnál átizzad a lábadtól a zokni. Felpuhul a talpbőr az el nem vezetett izzadtságtól, és vízhólyagosodni kezd a dörzsölés hatására.
Próbálj hűvösben, és nem túl vastag futózokniban futni hosszút!
Illetve ilyen problémára is a kilométer gyűjtögetés lehet megoldás. Azaz a sok futás hatására vastagodik a talpbőr.

Ha szoktál futni a Szigeten, akkor a Nike cipőtesztelést kipróbálhatod ingyért: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2818) deicide válasza Apollo17hu (#2804) üzenetére


deicide
veterán

Én 120 kilósan kezdtem futni a kalenji 5.000Ft-os cipőben, terepen ;] Semmi baja, pedig április óta nyúzom, sokszor aszfalton, de néha olyan terepen, hogy már én sajnálom a cipőt...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2819) gooool válasza tomcica (#2812) üzenetére


gooool
őstag

Okés, megnézem. :R
Ma pihenőnap, nem is árt, elkezdődött minden egyszerre, fárasztó... :)

Üdv, Balázs

(#2820) tomcica válasza gooool (#2819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalam ma hosszu futas volt 17km
benne 4x 1km (piheno kellemes 500m futas)

egyre gyorsulora: 3.39-3.38-3.31-3.09 (ugye meg sem kell kerdeznem melyik volt a kakukktojas ;] )

tobbi laza futas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2821) gooool válasza tomcica (#2820) üzenetére


gooool
őstag

En mar meg sem szolalok, inkabb elmegyek aludni. :DDD

Üdv, Balázs

(#2822) tomcica válasza gooool (#2821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo a tanitvany 3db-ot jott 3.40-3.39-3.39 ott kiallt pihenni,de ravettem egy gratisz 500m-re csak h szokja a faradt labra valo ujabb inditast...1:38-as 500-at meg kipreselt magabol,neki ez igy a maximumja,de telen stabilizalom 4-5x 3.40-en 400m pihenovel,ez a cel,aztan lejjebb dolgozzuk majd szepen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2823) Perillustris válasza Apollo17hu (#2799) üzenetére


Perillustris
senior tag

Természetesen már a próba alkalmával is majd' bele pusztulunk, annyira töri a lábunkat a futócipő. De mi tudjuk, mivel eléggé drága, biztos jó lesz nekünk. Semmiképpen nincs szó arról, hogy a bolti szökdécselés, a lépcsőn le- és felfutás, a folyosón futkosás alkalmával még nem tapasztalhatóak azok a problémák, melyek esetlegesen egy 10-20 kilométeres távon előjönnek. Hiszen ki ne lenne boldog, ha ezután féláron megválhat alig használt cipőjétől. :W

Perillustris

(#2824) Nyugdíjas válasza Perillustris (#2823) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

így mulatunk ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2825) Apollo17hu válasza Perillustris (#2823) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jó, félreérthetően fogalmaztam, de szerintem egy minőséginek mondott cipőtől nem kellene nagy elvárásnak lenni, hogy ne törje az ember lábát.

(#2826) Nyugdíjas válasza Apollo17hu (#2825) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem nem mindenkinek tökugyanolyan a lába... :U nem is jó mindenkinek ugyanaz a cipő...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2827) tomcica válasza Nyugdíjas (#2824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy mulat egy magyar ur :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2828) Aristeus válasza tomcica (#2820) üzenetére


Aristeus
tag

Tegnap nálam elérkezett végre az egyre gyorsuló iramjátékos futás:
Endo link
3K bemelegítés, 6:00 perces tempóval, majd 4x 2,5perc iramjáték, folyamatosan gyorsulva:
1. ~5:00 perc/min
2. ~4:45 perc/min
3. ~4:30 perc/min
4. ~4:15 perc/min
(Közöttük 1perc kocogás.)
Nem tudatosan jöttek össze az átlagok, hanem mindig egy picivel gyorsabban mentem, mint az előzőben. Otthon mikor meglestem a grafikont, rá is csodálkoztam. :D
Levezetésnek szintén kb. 3K, szinte repültem az iramjáték után. Olyan könnyűnek éreztem a levezetést is, mintha felhőkön mentem volna. Nagyon jól pörgött a lábam.

tomcica : Szóval csak egy köszönöm-öt akartam mondani a gyorsuló iramjátékos tanácsodért. :R Valamint egy tanácsot kérni az edzésterv végével kapcsolatban. :P

Akkor sorolom:
- Ezen a héten még végigtolom az edzés 5. hetét, meg talán vasárnap futok még egy jó hosszút, kényelmesen (16-18K).
- Nem teljesen tudtam betartani a 10K-s gyorsító tervét, meg 1 hetet csúsztam is sérülés miatti pihenés következtében.
- Közben beneveztem egy 3,2 kilométeres versenyre is. Ez lesz jövő hét Vasárnap. (Szept 23.) Ekkor kellene terv szerint kifutni a 10K-t is, (majd szeretném az 5-öt is.) --> ergo így azok 1 hetet csúsznak.

Így terveztem:
Szept. 23. Vasárnap - 3,2K verseny
Szept. 28. Péntek - 10K verseny, végül Szept 30. Vasárnap 5K verseny

Erre a 2 hétre tudnál tanácsot adni, hogy hogyan készüljek fel?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2829) tomcica válasza Aristeus (#2828) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol haladsz,nezzuk csak - nezzuk csak:

szept 23 3.2 km verseny,arra nem is kell kulonosen rapihenni,ugy ertem nem kell fel hetet vagy hosszut,eleg az utolso 2 napot lazabbra venni,szoval ha hetvegen van akkor meg csut-pentekig nyugodtan tolhatod az edzest becsuletesen,en ki szoktam menni futni a verseny elott is,de csak egy nagyon lazat 3-5km aminek a vegen bele szoktam tenni egy 4-500m tempot (annak a tempojat amit epp versenyen szeretnek futni,Te esetedben 3K tempot bele) ez atmozgat,levezeti a feszultseget,de nem terhel nagyon.Esszel azert!

Amennyiben jol ertem,utana 5 nap mulva 10K verseny,na itt mar azert max egy edzes fer bele,tehat vasarnap lefutod erosen a 3.2K-t a verseny vegen kifutsz es nyujtasz hogy komplett legyen (a kifutas akar 5km is lehet,joleso beszelgetos)
hetfon menj ki egy hosszabb atmozgatora (nem tudom mi volt a terved) de kedden lehet az egyetlen eros edzes,es ezt az edzest en a 10K tempojanak fenyeben csinalnam pl. 3 x 2K koztuk 500m lassu futas pihenonek,a tempo pedig a 10K tempoja...ez igy csak 6km talan az utolso 2K-t meghuzhatod h az 5K ritmusod legyen tehat gyorsabbra.Utana pedig csinalj valamennyi gyorsat,pl. 50m-es valtogatokat de jo lesz 2-3x 150-200m is ez legyen 90% jo gyors (3K tempotol gyorsabb!!!)

szerda laza atmozgatas,csut szinten azzal hogy szerdan csak egy 5-7km beszelgetos,csut viszont csak 3-5km vagy meg kevesebb ahogy erzes ha pihenes kell akkor pihenj! Csutortokon a veget 4-500m fusd a 10K-s tempoddal,az legyen az utolso info a labadban.
pentek verseny...utana kifutas es nyujtas 5km legalabb...szombat full piheno de meg csak foci vagy egyeb szabadidos program se legyen,max biliard :D
vasarnap pedig 5K verseny

azt ugye mondanom se kell hogy a versenyekre JOL melegits be,a 3.2K-ra is 4-5km lassu futas,4-5 x 30-50m sprint setava kozte,2-3 x 150-200m gyors iram es 1 x 200-300m a versenytempoval a 3K-val.
10K es 5K elott is 5-7km lassu futas,szinten gyorsak menjenek de ott nyugodtan futhatsz egy 4-500m-t a versenytempoddal...10perccel a verseny inditasa elottre legyen kesz,utana mar csak helyben tudsz "toporogni" a start elott,de az adrenalin ott mar pumpal nem esik teljesen vissza a pulzus...en meg szoktam rantani az elso 500m-t rendesen,versenytempotol 5%-al is erosebbre,de utana szepen visszaveszem a tervezett iramra.Irj ha van kerdes...
(egyetlen dolgot utaltam barmelyik versenyen,ha ugy fejezek hogy marad meg a labamban,attol meg az is jobb ha tul erosen kezdesz be es elkeszulsz 60-70%-nal)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2830) szki válasza Aristeus (#2828) üzenetére


szki
őstag

Nem aprózod el! :D
10K verseny után 2 nappal 5k-t futni versenytempóban! Az kemény!
10km-t versenytempóban laktátküszöb feletti pulzussal futsz. Egyénenként változó a regenerálás, de nálam izomláz még biztos lenne 2 nap múlva :)

(#2831) Aristeus válasza tomcica (#2829) üzenetére


Aristeus
tag

Hú, aztamindenit! Jó részletes lett, maximális köszönet! :R
3x olvastam végig, hogy nehogy véletlenül kimaradjon valami. :)

Akkor jövőhéten edzek rendesen, hétfő, szerda, (repülőfutás, iramjáték) szombaton nagyon laza 5K, a végén 500m, 3K-s versenytempó. Már csak azt kell kitalálnom, hogy mennyi körül lehet az. Meglestem Endo PB-k között a 3K-t: 15:26 az eddig legjobb, de ez sohasem csak 3K volt, mindig több, olyan viszonyítási alapnak jó. A 1,5K meg 6:16. Talán 5:00 perc alatt lehet akkor most?

Utána hét: Hétfő - átmozgató futás, Szerdára tenném át a tempós edzést, (3x2K, közte 500m lassú. +2-3 sprint) mert nem tudok család, munka és házfelújítás mellett minden nap edzeni. Csütörtök pihenés. Pénteken szülinap! :D Meg 10K verseny.
Szombatra billiárd helyett Arsenal - Chelsea lesz fotelből. :) Vasárnap meg akkor 5K.

Bemelegítés: Igen, fontos, múltkor már kitárgyaltuk, a 3,2K-s versenyen kitesztelem, hogy mire jó egy 3-4K körüli bemelegítés. Aztán, ha beválik akkor jó, ha meg nem, akkor meg tesztelek egy hosszabbat, meg egy rövidebbet. Előbb utóbb meglesz az ideális.

Köszi még egyszer a tanácsokat, lassan már a személyi edzőm leszel. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2832) Aristeus válasza szki (#2830) üzenetére


Aristeus
tag

Mostanában nagyon jó formában érzem magam, bár ha a 10K után nagyon ki leszek dőlve +1 napot várok még, talán akkor mégjobb időt tudnék menni, igazad lehet. Köszi a tippet! :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2833) tomcica válasza Aristeus (#2831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amennyiben regi tempoidok vannak meg es ha igy fejlodsz roohamosan,akkor neha jobb ha %-ra futod,tehat ahogy erzed,max tempo 100% aznap es abbol veszel vissza arra a tempo gyorsasagra amit az aznapi tavon szeretnel futni

magyarul: 3 x 2K elsonel a 2K maxodnak csak 80%-at futod,masodiknal szinten,a harmadiiknal 85-90% (ugye a 100% lenne az 1db 2K versenytempo amit nem is tudod h mennyi percre mert nem merted mostanaban,tehat csak az aznapi pulzus,legzes,erzes alapjan viszonytasz) ez mukodni szokott

------
szerintem a 3.2 es a 10K jol fog menni,az 5K-ra meg lehet faradt leszel picit,de vedd ugy hogy verseny-edzes,nem pedig ugy h eleted legjobb 5K-ja lesz,habar amndo vagyok jobb h az ember NEM korlatozza elore be magat,en se szoktam igy jottek mindig a legjobb idok,DE nem art azert realisnak sem maradni :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2834) Aristeus válasza tomcica (#2833) üzenetére


Aristeus
tag

Ez a százalékos módszer jól hangzik, ki is fogom próbálni. Köszi!

Még 1 jó hír, mostmár tartósan sikerült 90 kg alá menni, most épp 88-89 körül vagyok, egészen újnak érzem magam a januári 107-hez képest. :D

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#2835) blackydan válasza szki (#2817) üzenetére


blackydan
senior tag

Hát lábujjaimnak hála semmi baja, ami engem érint a talp képen behatárolható rész, itt jönnek állandóan elő a vízhólyagok.
A zoknijaim meg jól szellőzőek mivel mindig kifejezetten futó zoknit használok (asics,nike illetve spuri zokni).
Amikor a cipőt vettem ráadásul megnézték a talpamat a spuri boltban és azt állapították meg h nincsen semmilyen bajom így bármit felvehetek. Hát ez úgy látszik megdőlt :P
Amúgy Nike klubban teszteltem már cipőt, így jutottam el a lunarglide-os elképzelésemig.
Egyszerűen rá kell állnom a hosszabb futásokra 20 és e fölötti km-re mivel hiába futom le a szigetkört 20 perc alatt, ha hosszabb távokon elfáradok. Márpedig a maraton a cél, remélem a következő kiszemelt cipőm tényleg hű pajtásom lesz ebben.
Amúgy köszi hogy megpróbáltál segíteni :R

Kép:

(#2836) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy videót tudnátok nekem adni, arról a futási technikáról ami szerintetek helyes?
Vagy is most elbizonytalanodtam, melyik a jó? A Sarokra érkezés és átgördülés, vagy a lág első részére azokra a kis párnácskákra? :U

(#2837) Nyugdíjas válasza cekkk (#2836) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kis párnácskák:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2838) cekkk válasza Nyugdíjas (#2837) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, mert pont ma beszélgettem az ismerőssel, http://asicsmarkabolt.hu/ övé ez a bolt, vagy is itt csak leírások vannak, és van link ott a bolthoz is, és szerinte meg sarokkal :Y
Az mondja, ő még nem látott, úgy futni versenyen, olimpián senkit :U

[ Szerkesztve ]

(#2839) tomcica válasza cekkk (#2836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy keresd hogy POSE running...tanitjak is:

http://www.youtube.com/watch?v=oN1x3Ik1t5Y

itt viszont egy termeszetes futas:

http://www.youtube.com/watch?v=mTMgIViinuQ&feature=related

--------
ezt a videot Goool-nak szeretettel:

http://www.youtube.com/watch?v=bNBiJkQjg-4&feature=related

-------
Blackydan,amikor eloszor raneztem arra amit bejeloltel mindjart az jutott eszembe,hogy valoszinuleg elfarad a labad es elkezd pronalni bizonyos tav vagy iram utan,igy mar az elozoleg neutralisnak titulalt helyes tartasod atmegy enyhen vagy nagyon pronaloba es elkedi rendesen odasurolni a cipohoz (amit ugye a neutralis labadhoz ajanlottak helyesen)
ket oldalrol kozelitsd:
1. erositsd meg a labad hogy ne doljon befele - pipiskedes lepcson,dobozra fellepes pipiskedessel,guggolasbol felugras,teljes guggolas es feltolas labujjhegyre
2. azt a cipodet csak rovidebb tavokon hasznald,nezz egy pronalas ellenit a hosszabbakra 15-30km akar Saucony Omni v. Phoenix szeria

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2840) cekkk válasza tomcica (#2839) üzenetére


cekkk
veterán

:R

(#2841) tomcica válasza cekkk (#2840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ismerosodnek abban igaza van,hogy vannak sarokra erkezo komoly elmezonyben futo versenyzok is,abban viszont nincs igaza hogy ebbol lenne tobb,de valo igaz akad....rovidebb tavokon viszont senki nem erkezik sarokra 10K,5K,3K,1500-800m senki,nezd meg a Heile v. Bekele videokat vannak lassitva is,MO Farrah-t,Kipropot,El Gerouj-t,Seb. Coe-t,Cruz-t stb...

En peldaul beszelgetos lassu futasnal labkozepre erkezem,de ha 4percen beluli kiliket kell futni akkor mar labfej elso resze,ha pedig utolso 200m sprint akkor kitolja maximalisan labujjra

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2842) szki válasza blackydan (#2835) üzenetére


szki
őstag

Ja, így látom, hogy a cipő és a lábad nem passzol össze!
20 perces szigetkör :Y Az nagyon durva! Viszont a hosszú, lassú futások hiányoztak, és ezért nem tudtad megfutni a félmaratonon azt, amire képes lennél. Az okos számolótábla alapján 1:27-es félmaratont kellene tudnod!
Más izomrostok dolgoznak 5,3 km-en, és más 21,1 km-en. A Hadd módszerről két olvasmányt ajánlok figyelmedbe:
Hadd megközelítése a hosszútávfutó edzéshez
Hadd módszere – amator szemmel
Én nem így edzek, de sok ötletet átvettem a futásaimhoz. A futásaim nagy részét csak alapozó pulzussal végzem, de azért hetente futok 5 km-es versenytempót, vagy dombedzést végzek. Mert a szuperkompenzációval hatékonyabb szerintem az edzés.

(#2838) cekkk : Jó szem kell hozzá, de sarokra csak a gyaloglók érkeznek. Egy futó sarokra akkor tud érkezni, ha nyújtott a lába, és a teste előtt fog talajt. Így hamar a térdét szétveri, és ráadásul lendületet is veszít minden talajfogáskor. A test alatt kell talajt fogni az elülső talppárnával. Ha futáskor előre nézel, akkor nem is láthatod a lábfejed.
Video

(#2843) tomcica válasza szki (#2842) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maximalisan egyezem,nincs aranyban az 5K-d es a felmarad,ez viszont komoly alapokbeli hianyra utal,ertem ez alatt a teli alapokat - kilometergyujtes aerob tartomanyban (ami nem kell hogy azt jelentse h lassu lehet az 4.30-4:50-es km is,csak jo sok)
telen figyelj oda hogy a heti km 80-120 kozott legyen 5-6 edzes hetente

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2844) cekkk válasza szki (#2842) üzenetére


cekkk
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy ma beszéltem még egy női ismerőssel , aki szintén sokat, fut, és a Nike félmaratonon is fent volt, na nem is ez a lényeg, de ő is sarokra érkezik, a párja pesti, és ő valami edzővel fut, aki tesi tanár , és ő is ezt a sarokra való érkezést erőlteti :W :C

Na tegyen igazságot aki akar :D Én hiszek nektek :DDD

Sok lett az őőő :D

(#2845) Nyugdíjas válasza cekkk (#2844) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez a sarokra érkezés balhé ilyen európai-amerikai újhullámos szokás. Párnázott cipőben elfér (én soha nem tenném magammal attól függetlenül sem ;] ), de próbálja csak meg valaki mezitláb, vagy mondjuk egy NIke Free Run-ban, vagy egyéb gyengén (vagy nem) párnázott cipőben...

A másik oldala meg ha megnézek egy igy futót, meg megnézem ezeket az afrikai legényeket... hát ránézésre inkább az utóbbi látványnak örülnék ha kivülről látnám magamat futni. Gyönyörű ahogy mozognak:Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2846) szki válasza cekkk (#2844) üzenetére


szki
őstag

Vastag sarkú cipőben elképzelhető, hogy a sarok, vagy talpközép előbb leér a talajra, de a testsúly akkor még biztos nem nehezedik rá.
Amúgy ezt még olvasd el: Milyen a helyes futótechnika?
Gordon Pirie csak tudja, hogy kell futni:) A Guinness Rekordok Könyve szerint a valaha legtöbbet futott ember: 347 544 km-t tett meg 1941 és 1981 között.

[ Szerkesztve ]

(#2847) tomcica válasza cekkk (#2844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak probalj ki nyugodtan 2-3km-t futni mezitlab mondjuk fuvon,nezd meg hogyan probal a tested igazodni a tempohoz...nem is kell utana semmit se kerdezni,mindent tudni fogsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2848) cekkk


cekkk
veterán

Köszönöm a válaszokat :R

(#2849) tomcica válasza cekkk (#2848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sebastian Coe volt a hires futok kozul aki legjobban odafigyelt a futotehnikara,az apja volt az edzoje,irt is konyvet Peter Coe. Rengeteg futotehnikat - drills gyakorolt,tornat - plyometrics,es komoly erofesziteseket tett,hogy a tav masodik felen se veszitse el a helyes futotehnikat (800-1500m).Van rola fent video a youtube-on meg lehet nezni milyen szepen fut,azt is feljegyeztek az edzesnaploban hogy mashogy farad es mas izom ha helyes a tehnika.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#2850) cekkk válasza tomcica (#2849) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm.
Itthon kiadták ezt a könyvet? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.