Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Melorin


Melorin
addikt

Ti is utáltok szélben futni? :D
Mit szoktatok felvenni ellene? Nekem a sapka túl meleg.

(#24102) parandroid válasza Melorin (#24101) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csősál. Meg egy jó windstopper felső, esetleg megfelelő aláöltözet, ha hideg is a szél..

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24103) Melorin válasza parandroid (#24102) üzenetére


Melorin
addikt

De nrkem a fejem fázik főleg, a fülem meg végképp.

(#24104) Vertigo18 válasza Melorin (#24103) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg ilyet tudnék ajánlani, hármas szettben árulják, sapka, fejpánt, kesztyű, nekem ilyen van. Mondjuk ezt én ritkán használom (konkrétan egyszer sem...), szerintem 5 fok alatt sapka, afelett fül-edzés :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#24105) medica válasza Melorin (#24103) üzenetére


medica
senior tag

Windstopperes sapka - van belőle vékony és vastagabb is, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24106) beltram válasza Melorin (#24103) üzenetére


beltram
tag

a fejedre húzod félbe hajtva, mint egy fejpántot.

pace be with you

(#24107) parandroid válasza Melorin (#24103) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én alulról szoktam felhúzni a fülemre. Elöl meg az államat védi a száj alatt, mert nekem az is szokott fázni. Meg persze a nyakat, torkot, hátul meg szintén a nyakkivágást. A fejemen én sem szeretem, ha van valami, még a fülvédő is zavar. De az egész csősálban az a jó, hogy millióféleképpen lehet hordani, mindenki megtalálja, hogy neki hogy kényelmes. Ha meg mégse kell akkor csuklóra tekerem, ott nincs útban (sőt, törölközni is kehet vele, aztán megy a többi cuccal a végén egy gyorsmosásra). Párom van, hogy hajguminak is használja. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24108) inf3rno válasza Melorin (#24101) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van direkt futó sapka, ami víz áteresztő meg vékony. Mondjuk a legtöbbet egy sál éri, nem a fej számít, hanem hogy a torkod fedve legyen. Én lassan kijövök a mostani torokgyulladásomból. Még túl korai volt este sál nélkül futni, sprintelni meg főleg...

Buliban hasznos! =]

(#24109) Melorin válasza parandroid (#24107) üzenetére


Melorin
addikt

Tudsz egy linket adni valami használható csősálhoz? Csak, hogy tudjam hogy kellene kinéznie ha keresném egy üzletben.

(#24110) parandroid válasza Melorin (#24109) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlon a legegyszerűbb, illetve a legolcsóbb, de a Lidl-ben is gyakran vannak futós cuccok kitéve. Aliexpress is tele van ilyesmivel, gondolom. Ha valami még durvábbat szeretnél, mert nagyon fázós, illetve (meg)fázós vagy, akkor pedig balaclava. Én is szemeztem vele, de én ebben csatakosra izzadnám magam...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24111) beltram válasza parandroid (#24110) üzenetére


beltram
tag

nekem a Zajo csősál nagyon bejött, szinte száraz amikor kiveszem a mosógépből, hihetetlen anyaga van.

pace be with you

(#24112) bencze válasza Melorin (#24101) üzenetére


bencze
senior tag

Inkább hőmérséklet függő, a szél csak kicsit módosító tényező. nagy hidegben ezt hordtam, -10 környékén, de fennebb is. A vékony decathlon sapka 0 környékén jó. Azt leszámítva baseball sapka jobb időben, de azt inkább csak nap ellen használom.
Csősálből van a vastag polár féleség amit nagy hidegben használtam (valami nagyon olcsó ebayesből vettem 2 db-ot), egy számjegyű mínusztól kb 5 fokig a vékonyabb, decathlonost használom.
Egyébként -10 alatt egy cicanadrágot és egy bővebb futónadrágot viseltem, fölötte a sima hosszú cicanadrág típus, 8 fölött rövid.
Felsőnek pedig nagy hidegben 3 réteg - vékony biciklis aláöltözék, rá hosszú ujjú futópóló, rá egy rövid. -10 fölött csak az előző kettő, 0 fölött a hosszú elég szokott lenni, 5 fölött az aláöltözék rövidujúval, 10 fölött rövid.
A szelet amolyan 3-4 fokos módosítónak szoktam felfogni.
Ezek többnyire a decathlonos cuccokat jelentik, abból kb lehet tudni milyen vastag stb.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24113) inf3rno válasza beltram (#24111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a sima dekás fekete polár csősál teljesen bevált, talán 500Ft volt. :D Egyedüli baja, hogy picit beleizzad a nyakam 2 óra után, de semmi elviselhetetlen, cserébe lehetetlen megfázni. Gondolom a drágábbak már vízáteresztőek. Btw. a sapkám meg a kesztyűm is olyan anyagból van, mégis nyirkosak maradnak, úgyhogy talán nincs értelme 10x-es árat fizetni, csak hogy ez is under armor legyen. Szél ellen nem nagyon tudok mit ajánlani, engem sosem zavart, sőt szeretem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24114) Melorin


Melorin
addikt

Köszönöm a tippeket csősálra!
A szél ellenére kimentem tegnap egy sétára, egyéni rekord lett belőle :)

(#24115) deicide válasza gombi01 (#24098) üzenetére


deicide
veterán

Thx, igen, végigtoltam a telet, nem múlt el nyomtalanul.

Azért a 3:50-3:55 körüli tempók ilyen távon már elég jók, ha az ember nem pályaversenyre, hanem mondjuk legalább 21-re készül. Mi az idei cél?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24116) kanyez


kanyez
tag

Futópadokhoz ért valaki esetleg? Ennek a hajlított megoldásnak van értelme vagy csak parasztvakítás?

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#24117) borix válasza kanyez (#24116) üzenetére


borix
őstag

[link]
Lényeget az ívelt résznél találod!

(#24118) Vertigo18 válasza Melorin (#24114) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elmondod, hogy miért sétálsz?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#24119) Melorin válasza Vertigo18 (#24118) üzenetére


Melorin
addikt

A története időrendben :D :
1.A kezdet
2.
3.
4.A jelen

Tanácsként kaptam, hogy először sétáljak, nyújtsak sokat és majd idővel elkezdhetek kocogni is.

[ Szerkesztve ]

(#24120) Lackooo84 válasza Melorin (#24119) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Elsősorban a cipőre gyanakodnék, nekem is ugyan ez volt a bajom, amíg nem a lábamra való cipőben futottam. Okozhatja még túlerőltetés is. Futás után érdemes jegelni. Valamint a tape is segíthet.

The Truth is out there...

(#24121) borix válasza Melorin (#24119) üzenetére


borix
őstag

Azt azért kilehetne próbálni,hogy kimégy egy füves területre (pl Budapesten a Margitsziget) rendesen bemelegítesz és mezítláb laza kényelmes tempóban futni és megnézni mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24122) inf3rno válasza Melorin (#24114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha esetleg még mindig fájna, valamennyire lehet kezelni: [link] Ha már nem fáj, akkor folytasd így, és fokozatosan növeld a távokat meg a tempót, amíg megszokja a lábad. Egyszer én is összeszedtem egy ilyet, 3 napig részegen ugráltam a betonon rock fesztiválon. :DDD ;] Nekem sok idő kellett, mire helyrejött, az elején menni is alig tudtam, utána meg 1-2 évig minden alkalomkor, amikor futni próbáltam 100m után elkezdett ugyanúgy fájni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24123) Melorin válasza inf3rno (#24122) üzenetére


Melorin
addikt

Nem fáj, és szeretném is ha így maradna, ezért kezdem kíméletesen az idei szezont, egyelőre csak gyaloglással. Aztán bele-bele fogok futni rövid szakaszokat ha úgy érzem megerősödtek a lábaim annyira.

(#24124) beltram


beltram
tag

Ígértem hogy írok pár sort a Spartan-ról:
jelen állapotában nem hogy többet tud, de visszalépés az Ambit3-hoz képest.
A kijelző gyönyörű, akár 7 adat is kipakolható egy időben a képernyőre, a gps a megszokott tűpontos (futás közben is "rajzol", így idegen terpen könnyebb a tájékozódás), a vibra nagyon jó, a minőség az elvárt.
Ettől függetlenül ha nem fél áron vettem volna meg, akkor gondolkoznék rajta hogy lecseréljem valami másra. Az sw jelenleg nem kezel appokat, a firstbeat-et (quick regeneration test és running performance nekem nagyon hiányzik), nincsen workout editor és nem állíthatóak be pulzus zónák.
Mindez egy prémium kategóriás órától 2017-ben nevetséges.

pace be with you

(#24125) joysefke válasza beltram (#24124) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A quick regeneration teszt az a három perces nyugalmi pulzusmérés volt? Te azt hogy használtad, illetve konzisztens eredményeket ad (egymás után mérve, illetve a mélyalvásos teszttel?
Ugyanez a kérdés a running performance-ra: ott mihez kezdtél azzal az értékkel amit kidob?

Breadcumb (vaktérkép) navigáció milyen az ambithoz képest?

(#24126) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sándor, József, Benedek zsákban hoztak meleget. Menthetetlenül itt a tavasz, a Rákos-patak körül rengeteg kutyás és 8-10p/km környékén poroszkáló enyhén pocakos fellángolás-futó ;]

Kár, hogy a városvezetés hamarosan szétbarmolja a környéket....

[ Szerkesztve ]

(#24127) beltram válasza joysefke (#24125) üzenetére


beltram
tag

Egymás után nem igazán használtam, inkább csak önkontroll volt, ahogy a performance index is.
Mindkettő inkább csak egy visszajelzés volt és tudok (főleg átmenetileg) nélkülük élni, de egy újabb-szebb-jobb-drágább órának illene előre-, nem pedig visszalépnie tudásban.

pace be with you

(#24128) Steelers válasza beltram (#24127) üzenetére


Steelers
senior tag

Ha már Ambit3 ... most vettem egy Run-t, minden szép és jó, csak az értesítések nem akarnak működni.
Te androiddal használtad?

(#24129) t1 válasza beltram (#24124) üzenetére


t1
addikt

Kár, hogy ezt írod nekem is tetszik az óra, de sajnos rengeteg embernek ez a tapasztalata...

(#24130) borix válasza beltram (#24124) üzenetére


borix
őstag

Azt a tűpontos GPS-t tesztelgetném azért mert azzal voltak a legnagyobb gondok Ambit3-hoz képest sehol nem volt.

(#24131) Alg


Alg
veterán

Nah a múlt heti dupla terepezéssel (szerda 18 + vasárnap 10) sikeresen szétcsaptam a lábamat, igazából szerintem szerdán sikerült 1-2 sziklára nem megfelelően érkezni majd pénteken és vasárnap ráedzeni - a bal lábam mára picit be is dagadt a nagylábujj tövénél, a lábközépcsonk külső felén (a belső támaszkodó talppárna alatt).

Remélhetőleg pár nap pihentetés megoldja a dolgot, de amíg nyomásra fáj most pihentetem meg voltarenezem kicsit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24132) inf3rno válasza beltram (#24127) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, köszi az infot, akkor nem éri meg még olyat venni. Gondolom azért idővel majd beleteszik ezeket a feature-öket is.

Buliban hasznos! =]

(#24133) inf3rno válasza Alg (#24131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Keményen tolod. Próbáld meg lazán áttekerni, ha van bringa. Ha megy rendesen a keringése, az gyorsítja a regenerációt, bár az alapján amit írtál tutira lüktetni fog. ;]

Buliban hasznos! =]

(#24134) kk831228 válasza beltram (#24124) üzenetére


kk831228
addikt

Bazz, biztos hogy nem Te nem talàlod benne ezeket?? :Y :D Csak vicc... ;) :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24135) t1 válasza inf3rno (#24132) üzenetére


t1
addikt

Rohadt szánalmas, hogy idővel beleteszik ezeket amikor a régi órában van kiadnak egy szebbet elvileg jobbat új szériát és rosszabb mint a régi. Nem véletlenül piac vezető a Garmin :N

(#24136) gombi01 válasza deicide (#24115) üzenetére


gombi01
tag

Deicide: ősszel vagy jövő év elején egy maraton 3ó15 percen belül, szóval egy picit kellene javítani a már meglevő eredményeimen vagy legalább szinten tartani őket vagyis magamat :)
A héten itt a BSZM! Csapjon mindenki a lovak közé !!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24137) medica válasza gombi01 (#24136) üzenetére


medica
senior tag

75 ezerért lehet nevezni [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24138) beltram válasza borix (#24130) üzenetére


beltram
tag

Szinte méterre ugyanazokat az adatokat hozza mint az Ambit3, tegnap is egy olyan útvonalat futottam amit már korábban 100x. A március eleji frissítésben javítottak gps bugokat, lehet hogy korábban volt vele gond, szerencsére eddig én nem tapasztaltam.

pace be with you

(#24139) deicide válasza gombi01 (#24136) üzenetére


deicide
veterán

Szombaton ott leszek a Maratonfüred rajtjánál. Mondjuk nem sokat futottam, még a héten lesz talán 2 edzés, aztán meglátjuk, mire elég. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24140) margithid


margithid
veterán

Ma megvolt az idei első futásom ,amolyan bemelegités volt csupán, 3 km 16:30 alatt, bírtam volna még de azért a combomban éreztem a kihagyást, hiába a séta nem ugyanaz azért.
Az adidas ozweego stability viszont nagyon király, midnenkinek ajánlom aki stabil cipőt keres, ha tudtam volna, hogy ilyen jó, rendelek belőle mgé egyet, tartaléknak, kemény 11k volt a sportsdirecten még a télen.

(#24141) Upo válasza Lackooo84 (#24120) üzenetére


Upo
addikt

Simán lehet, lányom triatlonozik, neki is fájt a térde is, sípcsontnál is, talpánál is. Mikor cipőt vettünk és megnézték, akkor neutrálist javasoltak neki, olyanokat is használt.

Pár hete az egyesülettől elvitték néhány társával talpvizsgálatra, számítógépes + futópados-kamerás részletes vizsgálatra. Kiderült hogy nem egyforma a két lábboltozata, és nem is neutrális hanem stabil cipőre van szüksége. Mesélte, hogy a vizsgálatnál az ember szépen elkezdte mesélni, hogy melyik lábán mennyi idő után hol és hogy fájhat, és mindegyikre csak bólogatni tudott, mert így volt. Utána még különböző cipőkkel futva kiválasztották ami a legjobb neki. Utoljára egy neutráli mizuno-ja volt, most is mizuno-t választott. Ez nyilván nehezebb, edzenie ebben kell, de azt is mondták, hogy versenyre az előző könnyű cipőben menjen.

Egész más most, a régi fájdalmak elmúltak, nagyon megérte elmennie.
Mondjuk a bal lábboltozata egy kicsit spéci, emiatt bizonyos esetekben lehet egy kis fájdalma a bal térd fölött, de készült rá szabott 3d talpbetét is neki, utcán azt hordja, illetve erősítést/tornát is csinál rá.

Szóval rengeteget számít a cipő, én nem gondoltam volna hogy megfelelő választással ekkora változást lehet elérni, gyakorlatilag tünetmentes lett. Most még nagyobb kedvvel jár edzésre.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24142) medica válasza Upo (#24141) üzenetére


medica
senior tag

Eddig csak a Mizunoban nem csalódtam cipők terén

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24143) Upo válasza medica (#24142) üzenetére


Upo
addikt

Mi is túl vagyunk már páron, asics, saucony, az adidas revenge boost-ot egyébként szerette, de ez már a második mizuno, és gyanús hogy jövőre is mizuno lesz neki.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24144) borix válasza medica (#24142) üzenetére


borix
őstag

Pedig ők is hibáznak rendesen a különböző típusoknál egyik év jól sikerült a másik évben már panaszkodnak az emberek az új szériára.Külföldi teszteken nem brillíroznak már annyira.
Mostanában minden gyártó elköveti azt a hibát,hogy szűkre szabja az új cipőit előző években az volt a sláger,hogy hamar széthullottak.

(#24145) inf3rno válasza t1 (#24135) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, én mondjuk nem húzom fel magam rajta, mert nem vettem ilyen órát. :D Sajna egyébként ez a trend szoftverek terén. Túl komolyan vették a release early szabályt, aztán már mindent kiadnak félkészen.

Buliban hasznos! =]

(#24146) inf3rno válasza Upo (#24143) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is az van, szeretem. :-)

Buliban hasznos! =]

(#24147) kk831228 válasza Upo (#24141) üzenetére


kk831228
addikt

Lehet tudni hol volt ez a vizsgálat?? :)) Úgy látszik ott èrtenek is hozzá... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24148) bandus válasza borix (#24144) üzenetére


bandus
veterán

biztos csak a munkámból adódik, de ilyen dolgoknak nem tudok hitelt adni, hogy "panaszkodnak az emberek", "külföldi teszteken", "mostanában". nesze semmi fogd meg jól, zéró konkrétum, ebből hogyan szűrjön le bárki vásárlási tanácsot? ez még csak nem is egy vélemény. szóval szerintem kerülni kellene az ilyen postokat és inkább konkrétumot linkelni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24149) inf3rno válasza bandus (#24148) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez ilyen közvélekedésre apellálás [link] jellegű érvelési hiba. Bár én is szoktam ilyesmiket írni, miután átnéztem jópár review-t egy-egy termékről, és nincs kedvem linkelgetni. Aki akarja úgyis megtalálja google-el.

Buliban hasznos! =]

(#24150) borix válasza bandus (#24148) üzenetére


borix
őstag

Régebbi asics GT1000/2 azt hozták ki hibának,hogy gyenge az anyaga idő előtt szétmegy nálam bejött hamar elkezdet széthullani.Saucony Guide 8 panaszkodtak,hogy keményebb a talpa nem olyan komfortos nálam bejött nem zavaróan de érezhető.
Ha azt mondják bizonyos modellre,hogy az előzőekhez képest szűk lett akkor biztos vagyok benne,hogy nem tágabb lesz.
Nike LunarGlide 8 akartam venni akcióba jó áron volt mindenütt ahol olvastam fölhozták,hogy a talpát elba@ták mert gyűjti az apró köveket.Linkeltem is ide róla képet tele volt a talpa pici kövekkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.