Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47751) dokee78


dokee78
félisten

De tetszett a videókép amikor a Force India aljáról mutatták a kerekek alól hátrafele.

Egyébbként szimpi ez a Maldonado jól ment,de szerintem a futamokon ha teher van rajta könnyebben hibázik,mint a tapasztaltabbak

[ Szerkesztve ]

(#47752) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hivatalos: Lewis Hamilton elveszítette a rajtelsőségét és a rajtrács végére került!

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47753) MPowerPH válasza Motion_Blur (#47752) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép... :U Bár gondoltam, hogy ez lesz.

Hihetetlen az, hogy Maldonado és Alonso mekkorát ment ma az IM-en. Le a kalappal előttük. Alonso ismét bizonyította, hogy a mezőny legjobb pilótája minden tekintetben. Nem az ő hibája, hogy ilyen sz@rt raktak idén is alá. :(((

dokee78: Mert nem volt elég benzin a tankban ahhoz, hogy beérjen a boxba... Szabályok szerint pedig be kell gurulni a parc fermé -be, és az üzemanyagnak elégnek kell lennie egy mintavételhez. Meki elszúrta, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47754) dokee78 válasza Motion_Blur (#47752) üzenetére


dokee78
félisten

Indok?
Nem tudok angolul :(

[ Szerkesztve ]

(#47755) akela91 válasza Motion_Blur (#47752) üzenetére


akela91
addikt

Na ettől csak mégjobb lesz a verseny! :)
Hamilton előtt nem szeretnék autózni holnap, félteném a seggem rendesen :D

(#47756) shteer válasza Motion_Blur (#47752) üzenetére


shteer
titán

Irtam korabban, hogy JO verseny lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#47757) shteer válasza MPowerPH (#47753) üzenetére


shteer
titán

Azzal a szarral holnap nyernie kell :)

..szerintem jónak tűnik

(#47758) hoffman_ válasza Motion_Blur (#47752) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Undorító. Ha Vettel a futam után leáll, mert elfogy, akkor semmi. Ha Hami, akkor szopassuk szét. Elfogyott a benzin, a szabály az szabály, oké. Kapjon 5 helyet. De hogy a rajtrács végére? Ez mi? Tőlem rasszistázzon, ezek után meg is teheti. A félreértések elkerülése végett: az, hogy alapvetően büntették, az rendben van. De hogy eddig ilyenért CSAK ŐT, és ennyire, az felháborító.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47759) Motion_Blur válasza dokee78 (#47754) üzenetére


Motion_Blur
félisten

a pontos indok még nem ismert, de van egy olyan érzésem hogy azért mert első körben bekamuzták a tecnikai problémát az FIA-nak

Lewis Hamilton has lost pole position for the Spanish Grand Prix after stewards deemed he did not have enough fuel onboard.

autosport.com

gyakorlatilag diszkvalifikálták utólag az időmérőről

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47760) MPowerPH válasza shteer (#47757) üzenetére


MPowerPH
félisten

Reménykedek. Sajnos a versenytempóját nem ismerjük. Mindenesetre bőven 100% fölött hoz ki az autóból folyamatosan, elég csak Massa teljesítményét megnézni. Szvsz, nem rajta fog múlni.

hoffman_: Teljes mértékben egyet értek. De azt meg kell jegyezni, hogy a csapat félre akarta vezetni az FIA-t, ami után rájöttek, hogy hibáztak. Talán ezért ilyen durva a szankció. Nem véletlen nem akarták rádión is közölni. Volt egy kis susmuss. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47761) badd


badd
tag

Hamilton megy a rajtrács végére. Na már tárgytalan, mert fentebb írták.

[ Szerkesztve ]

(#47762) akela91 válasza Motion_Blur (#47759) üzenetére


akela91
addikt

+ szerintem példát akarnak statuálni.

(#47763) shteer válasza hoffman_ (#47758) üzenetére


shteer
titán

Csak ot? Mas nem allt le az idomero vegen

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47764) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Grat.... :W

Újabb fos hétvégéje lesz így a mekinek...Sima 1-2 helyett egy 10-24...grat még egyszer....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#47765) Oliverda


Oliverda
félisten

Esőt kérünk! Köszönjük! :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47766) Male válasza hoffman_ (#47758) üzenetére


Male
nagyúr

Mielőtt ezt írtad, megnézted, hogy:
- a szabály csak az időmérőre érvényes vagy a futamra is
- az ezért járó büntetést ők találták ki, vagy egyértelműen benne van a szabályzatban

(#47767) hoffman_ válasza shteer (#47763) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Olvasd el, amit írtam. Futam, időmérő, nem mindegy? Futamok után már többször volt rá példa. Ennyi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#47768) proof88 válasza hoffman_ (#47758) üzenetére


proof88
addikt

de azért nem mindegy, hogy azért áll le hogy legyen elég benzin, vagy már eleve nem is volt elég benzin, mert azt olvastam hogy 3.3 liter helyett már csak 2 liter volt az autóban ami kevés.

(#47769) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Lewis! Nem volt elég benya...grat pedig így is tönkre verte a mezőnyt. Most ha kap több benzint 1-2 liter max. akkor is meglehetett volna....

áhhh.....

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#47770) hodostamas válasza hoffman_ (#47767) üzenetére


hodostamas
addikt

Félre akarták vezetni az FIA-t, hát nem sikerült ezért kicsit nagyobb ejnye bejnyét kaptak. Nincs ezzel semmi gond. :)

(#47771) 7600 GS válasza hoffman_ (#47767) üzenetére


7600 GS
addikt

De hogyha nem maradt elég benya a mintavételhez (gondolom ez törént) akkor nem csinálhattak mást, csakis a bünti maradt.

(#47772) Male válasza hoffman_ (#47767) üzenetére


Male
nagyúr

Már hogy lenne mindegy, olvasd el a szabályzatot:

"6.6.2 Competitors must ensure that a one litre sample of fuel may be taken from the car at any time during the Event.
Except in cases of force majeure (accepted as such by the stewards of the meeting), if a
sample of fuel is required after a practice session the car concerned must have first been
driven back to the pits under its own power."

Az időmérőre van ilyen előírás, a versenyre nincs.

[ Szerkesztve ]

(#47774) JColee válasza Male (#47766) üzenetére


JColee
őstag

Szerintem csak fröcsögni akart. Egyébként szerintem be lehetne vezetni valami ilyesmi szabályt a futamra is.

(#47775) Male válasza JColee (#47774) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, vagy csak nem tudott erről. A lényeg, hogy a szabályban így van.
Valószínűleg a McLarennél arra számítottak, hogy elég bemondani azt, hogy hiba miatt állnak meg, és kész is... vagy csak tényleg elrontottak valamit, ezt már soha nem tudjuk meg biztosan.

Igen, szerintem is. Ugyan ezt kéne előírni a futamra is, mert a nézők / versenyzők számára a levezető kör is hozzá kéne hogy tartozzon a futamhoz.

[ Szerkesztve ]

(#47776) #70869248 válasza hodostamas (#47770) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nincs a lfszt :D
Csak az nem látja aki nem akarja látni, ez olyan mint a Spa-i eset...levágta mert nem volt hely (Alonso Silverstone ua), visszaengedte, de még is megbüntették...ráadásul a futam után hogy már esélye se legyen.
Ennyi.

(#47777) shteer válasza hoffman_ (#47767) üzenetére


shteer
titán

Olvasd el a szabalykonyvet. Nem mindegy. :)

..szerintem jónak tűnik

(#47778) MPowerPH válasza hodostamas (#47770) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mekinek a sara sajnos. :( Nem kellett volna kammerolni.

Misi 007: Ez is butaság. Hami négyszer ennyi üzemanyaggal is megütötte volna az egész mezőnyt. Meki se hülye, tudták, hogy maradnia kell egy bizonyos mennyiségű benyának.
mod: Nem volt smile, azért nem esett le a mondat iránya. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47779) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Jogos a büntetés.
Fostak a Williams-től ezért küldték ki 2,5 körre való benyával.

BMW001: Jólvanna hagy poénkodjak már! :DD

[ Szerkesztve ]

(#47780) Qorthral


Qorthral
őstag

Nem értem a büntetés mértéket... Le van írva valahol, hogy ezért ennyi jár? Szvsz Q3ból való kizárása vagy a leggyorsabb körének elvétele korrektebb lett volna.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#47781) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"The stewards received a report from the Race Director which stated that during post-qualifying scrutineering a sample of fuel was required from car 4, however, the car failed to return to the pits under its own power as required under Article 6.6.2 of the FIA Formula One Technical Regulations," said the stewards in a statement.

"The Stewards heard from the team representative Mr Sam Michael who stated that the car stopped on the circuit for reasons of force majeure. A team member had put an insufficient quantity of fuel into the car thereby resulting in the car having to be stopped on the circuit in order to be able to provide the required amount for sampling purposes.

"As the amount of fuel put into the car is under the complete control of the Competitor the Stewards cannot accept this as a case of force majeure.

"The Stewards determine that this is a breach of Article 6.6.2 of the FIA Formula One Technical Regulations and the Competitor is accordingly excluded from the results of the Qualifying Session. The Competitor is however allowed to start the race from the back of the grid."

JColee: Azzal még megvárják azt, hogy egyszer Hamilton álljon félre a levezetőkörön.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47782) ViiiiktorOC válasza MPowerPH (#47778) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Valaki hibázott. Mert tény hogy most +1-2 literrel is elverte volna a mezőnyt. Mert elég nagy volt a különbség most.

Szerk.: vagy vennél el az utolsó körét! De ne ezt.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#47783) Predator2


Predator2
addikt

hát nekem sírhatnékom van de sajna ez jellemző a McLaren-re

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#47784) MPowerPH válasza ViiiiktorOC (#47782) üzenetére


MPowerPH
félisten

A csapat, de egyből kétszer is. Először nem adtak neki elég üzemanyagot, utána pedig megpróbálták technikai hibának feltüntetni az egészet, ezzel menteni a menthetőt, és megetetni az FIA-t. :DDD

Don't Tread On Me

(#47785) jpm


jpm
senior tag

na a merci beszopott, mehetnek a poros oldalra!

(#47787) Oliverda válasza MPowerPH (#47784) üzenetére


Oliverda
félisten

Feljebb idéztem, hogy mit mondtak az FIA-nak és abban nincs szó technikai hibáról.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47788) Male válasza Qorthral (#47780) üzenetére


Male
nagyúr

Így nem feleltek meg az üzemanyag minta szolgáltatási kötelezettségnek... ezért pedig kizárás jár (tudtommal), nem nagyon mérlegelhettek semmit, a McLaren magyarázatán kívül, ami meg elég harmatos volt... nem az üzemanyag volt kevés, hanem hiba történt, és a hiba az volt, hogy nem volt elég üzemanyag....

Amúgy ebben az esetben tényleg erős ez a büntetés, de ez van.

(#47789) shteer válasza stvnppp (#47746) üzenetére


shteer
titán

2x szerezhetik meg, FIA megadta az eselyt :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#47790) ViiiiktorOC válasza MPowerPH (#47784) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Valami nem kóser. :(((

Másik, kicsit elmenve a Hamis témától. Tudom hogy 107%-os határnál a FIA mondhatja azt hogy mégis elindulhat a versenyző, ha szabadedzésen jobban ment. De akkor minek van 107? Mert 10 kör után úgyis utoléri a mezőny és csak feltartja az embereket. lenne inkább 106 vagy 105....

Esőt Hónapra!!!!! :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#47791) shteer válasza ViiiiktorOC (#47790) üzenetére


shteer
titán

Ebbol kiindulva miert nem 108 v 110?

..szerintem jónak tűnik

(#47792) ViiiiktorOC válasza shteer (#47791) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

mert az még lassabb... vagy csak engem zavar ennyire a lassú kocsi? :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#47793) PazsitZ válasza hoffman_ (#47758) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bár tényleg fura, hogy ekkora mértékű a büntetés. Kíváncsi lennék, mi lett a pontos szabály erre.

Egyébként az a fura, hogy emlékeim szerint a szabály pont Hami miatt lett bevezetve, mert pont ő játszotta ezt el Ausztáliában. Ebben a tekintetben elég érdekes, hogy épp ő az aki ezt újra meglépi ezt.

(#47767) hoffman_ A futam és időmérő nem ugyanaz, nem feltélenül ugyanazok a szabályokérvényesek. De ezen sok mindent nincs mit vitatni, mert le van írva. Tetszik-nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#47794) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egyébként én nem féltem Hamilton -t, tempója megvan ahhoz, hogy felzárkózzon, és nyerjen. Már ha sikerül átmentenie a tempóját a futamra.

PazsitZ: Nem Hami lépte meg... A Meki volt balfék, Hamilton peche, hogy megint vele csinálták meg. Egyébként egy szerelő hibázott. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47795) #70869248 válasza MPowerPH (#47794) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én azért féltem, pont hazavágták a futamát. Gumit spórolni nem tudott mert futott a pole-ra,
azaz ezen a pályán neki annyi...gondolom azért azzal a gumival kell elrajtolni amivel a pole-ra ment, mert akkor absz. bukta.

(#47796) MPowerPH válasza #70869248 (#47795) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt nem tudom. Szerintem ezek után tetszőleges garnitúrával indulhat, mivel DQ -t kapott, nem hátrasorolást.

Don't Tread On Me

(#47797) PazsitZ válasza MPowerPH (#47794) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jó értem, feltehetőleg ez nem Hami személyes döntése, de a szerelőgárdát csapatfőnököt nem tudják mivel büntetni csak a versenyzőt, mint megannnyi más esetben...

De erősítsen már meg más is, jól emlékszem, hogy pont Hami, (ha jól rémlik Ausztráliában) játszott meg ugyanilyet?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#47798) MPowerPH válasza PazsitZ (#47797) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hami szerintem nem is tudott erről az elején. Rádión kérdezte is, hogy mi a gond, erre az volt a válasz, hogy "ne foglalkozz vele, csak állj félre", ha jól emléxem. Gondolom rádión azért nem közölték vele, mert tudták, hogy ez bünti lesz, és megpróbáltak trükközni.
Egyébként úgy olvastam, hogy egy szerelő véletlenül a kiszívás gombot nyomta meg a tankolás helyett...

PazsitZ: Jól tudod, Hamilton esete után vezették ezt a szabályt be. Vagy mégsem?! Lehet Kanada volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#47799) giigz


giigz
veterán

Én sajnálom Hamiltont... Ha ez Vettellel történik, akkor érdekes módon most semmi sem történt volna...

(#47800) JColee válasza giigz (#47799) üzenetére


JColee
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.