Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) AtHoS válasza Dízeles (#5248) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs mit, szívesen :K

A fórumos egyneves megjegyzésed nem értem, de azthiszem ez a végeredményben nem játszott szerepet

read-only mode on the forum

(#5252) kano válasza Lala6 (#5250) üzenetére


kano
nagyúr

Nem, Humaxot. Amikor megjelentek a Humax II-k akkor szó is volt róla, hogy a vételi szintje nem nagyon megy 80% fölé. A minőség pedig 98-99%. Nekem is ennek megfelelően így műxik. A Humax II-nél be lehetne állítani jobbra is?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5253) Lala6 válasza kano (#5252) üzenetére


Lala6
őstag

Humax II és III-at is belehet állítani jobbra. Nekem most az új TP-n 96 / 100% . Ez a legerősebb digi TP, a leggyengébben 76 / 85% .

(#5254) rakal válasza hugobossi (#5246) üzenetére


rakal
senior tag

A Digivel az a fő probléma,hogy igazából nagyobb antennát kéne felrakni,pontos beállítással,profi fejjel.A fórumon észlelt leírt negatív hozzászólások nagy száma ebből ered
(kicsi antennaméret,nem egészen pontos antennabállítás elsősorban)
Profi rendszerrel igen kevés hiba van(átmeneti blokkosodás 1-2 csatin,hang/kép csúszás)
A harmadik hiba:állandóan buherálnak a műholdon,csatikat helyeznek át,stb. a teljes hibamentességig sajnos meg kell várni,amíg az összes csati felkerül a műholdra.

(#5255) Rick4 válasza rakal (#5254) üzenetére


Rick4
félisten

szerinted tényleg a kis antennaméret miatt van a blokkosodás? Sajna nem így van, egyszerűen a jel így jön. Hogy lehet, hogy ugyanazzal a tükörrel fejjel HD adások jönnek, hogy is mondjam nem digi minőségben? semmi köze hozzá.. :( legalábbis egy ponton túl már nincs..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5256) kano válasza Rick4 (#5255) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem a Digi-s tükörnél nagyobb van és csak nagyon-nagyon ritkán van vele problémám.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5257) Rick4 válasza kano (#5256) üzenetére


Rick4
félisten

nekem is nagyobb van (kb 1.5X akkora), de a bitráta ettől nem lesz nagyobb se a diginél, se másik szolgáltatónál, gondolom ezzel tisztában vagy. A nagyobb tükör, némi időjárási tartalékot hordoz magában, ennyi...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5258) kano válasza Rick4 (#5257) üzenetére


kano
nagyúr

No persze, ha az eredeti tükör alapban sem alkalmas a normál minőségű vételre (kis mérete miatt) akkor persze segíthetne a dolgon még a nagyobb méret. ;] De alapban igazad van természetesen.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5259) Rick4 válasza kano (#5258) üzenetére


Rick4
félisten

hát, ha jelszintről beszélünk, az végülis tűrhető a kis tükörrel is, 30% körül elmegy a műsor szinte gond nélkül, sok sok embernek üzemel, most már elég hoszú ideje, tehát azért valahogy csak elmegy a dolog..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5260) kano válasza Rick4 (#5259) üzenetére


kano
nagyúr

Ja, de azért az a 30% nem egészséges.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5261) Rick4 válasza kano (#5260) üzenetére


Rick4
félisten

nyilván hosszú távon nem, de a kis tükörrel simán 50% felett van, úgy meg jól dolgozik..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5262) jata


jata
csendes tag

sziasztok!

pozitívumot szeretnék megosztani! hibajelentés és javítás között 1 azaz egy nap telet ehhez garutulálok a szerelőnek akivel sajna nemtalálkoztam :)

(#5263) Rick4 válasza jata (#5262) üzenetére


Rick4
félisten

milyen hiba volt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5264) Dízeles


Dízeles
aktív tag

OFF
Hali, nem értem ezeket az antenna beállítási és egyéb gondokat.Van nekem egy haverom aki kamionos .Ő egész európában jár-kel mivel ez a szakmája.Mikor megáll a pihenőidő miatt -Malmö,Stokholm,Amszterdam,stb...- kiteszi a parabola antennát (normál méretű) a kamion tükörszárára kicsit döntögeti kicsit fordigatja kb 5 perc és kész már nézi is a tévé műsorokat.Igaz nem digis hanem UpC-s.De úgy gondolom tökmindegy melyik szolgáltató ha jól bevannak állítva az eszközök akkor lehet tévézni .
HY

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5265) Rick4 válasza Dízeles (#5264) üzenetére


Rick4
félisten

10-20 felszerelés után azért bele lehet jönni, olyan ez mint a biciklizés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5266) Darius11


Darius11
csendes tag

cső mindenkinek.....
lenne egy kérdésem hozzátok.
Most szerelték az új digis telefon hálózatot nálam, de a szerelők csak egy angol-román nyelvű leírást hagytak nekem..
bár az angolt folyamatosan beszélem, :DD de a myart azt töröm :DDD ....
nem tudnátok nekem szerezni egy magyar nyelvű leiratot?
Vagy honnan tudom ezt beszerezni....digi honlap már kilőve... :W

[ Szerkesztve ]

(#5267) Rick4 válasza Darius11 (#5266) üzenetére


Rick4
félisten

mihez szeretnél leírást? a telefonkészülékhez? Tessék:
-Emelje fel a kagylót, és tárcsázzon..

Viszont hallásra. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5268) Tibcee


Tibcee
tag

Sziasztok!

Van itt köztetek vki, aki Digi tv szerelő? Az történt ugyanis,h bátyámék már július végén megrendelték a Digimini szolgáltatást és azóta is várnak a beltérire. Szerintem elég sanszos, hogy nem éri meg a szerelőnek a Digimini, mert kevesebb jutalékot kap érte és emiatt cseszik felrakni. :(
A lényegre térve, ha van itt köztetek vki, aki Budapesten vagy Vác környékén szerel és át lehet tőle venni egy fölös beltérit vagy ha másképp nem megy, akkor felszereléssel együtt vállalná az írjon nekem egy privit.

Előre is köszönöm! :R

(#5269) Zolike


Zolike
csendes tag

Sziasztok!
Egy kicsit én is hasonló cipőben járok, és már nagyon elfogyott a türelmem. Július vége fele egy második tévékészülékhez rendeltem még egy beltérit kártyával, és azóta sem kaptam meg. Kb. 2 hetente felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol mindig megnyugtattak, és biztosítottak, hogy most már aztán napokon belül jelentkezik a szerelő nálam. Persze a mai napig se kép se hang. Egyszerűen már nem tudom mitévő legyek. Valakinek valami ötlete? Pápára kellene. Előre is kösz a segítséget.

"Akármilyen betegek is vagyunk, csak egészségünk az legyen..."

(#5270) hugobossi válasza Darius11 (#5266) üzenetére


hugobossi
csendes tag

gúgliba bepötyögöd a telót típusát és még esetleg egy-két kulcsszót, rányomsz a "keresés" gombra és keresgélsz a feldobott oldalak között, tutira megleled, amire szükséged van.

a szerelős témához annyit fűznék hozzá, hogy szerintem a szaki nem a megrendelt csomag után kapja a jutalékot, hanem a felszerelt antenna után, ami ugyebár azonos... tehát nem ez az oka. nekem Bp-en 5 hét alatt jöttek és beszerelték. KITARTÁS!

Egy számítógép néhány másodperc alatt képes akkora hibát csinálni, melyet csak egy csomó ember több hónapos munkájával javíthatunk ki.

(#5271) kano válasza Zolike (#5269) üzenetére


kano
nagyúr

Teendők:
1. Megnézed ki ott a Digi forgalmazója.
2. Besétálsz hozzá és megtárgyalod vele az ügyet.
Ha van beltérije akkor lehet, hogy azonnal kapsz is egyet.
Bár, ha már van egy beltérid akkor lehet, hogy azt vissza kell
adnod (ha csak nem vetted meg) és utána kapsz egy 2 kártyásat.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5272) Oliverda


Oliverda
félisten

Hova lett a VH1? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5273) matyics válasza Oliverda (#5272) üzenetére


matyics
őstag

Levették, mert a Digi nem tudott megegyezni a Viacom-mal. De azért van esély rá, hogy visszakerül. Majd kiderül.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5274) Oliverda válasza matyics (#5273) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát...remélem is mert különben UPC Direct lesz a vége. Még jó hogy pont most fog letelni a 2 év.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5275) matyics válasza Tibcee (#5268) üzenetére


matyics
őstag

Őt keresd meg, korrekt csávó és segítőkész:[link]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5276) matyics válasza Zolike (#5269) üzenetére


matyics
őstag

Neked pedig ezt a topic-ot ajánlom, ide írj be ide pontos helymeghatározással és szvsz lesz szerelő aki jelez vissza.[link]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5277) Dízeles


Dízeles
aktív tag

HY
A TV6 királyság.Ennyi reklám kellene a többi csatornára is,hisz amiket reklámoznak nem reklám arányosan vásárolják.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5278) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalatok alapján melyiket érdemes megrendelni szerintetek, Digi tv vs Upc direct?

(#5279) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

10-e után akarom felhivni a Digi-TV-t hogy majd kössék be hozzánk is.
Mennyi idő alatt kötik be?
(nekem alap csomag bőven elég)
ha kettö tv-re akarom kötni akkor az alapcsomag ára a duplája lesz nem?vagy ez hogy megy?(ebben nem vagyok otthon :B )

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#5280) m0rd0k válasza Dr.Én (#5279) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

1 előfizetés 2 tv re ad jogot és ha ugy kéred hogy 2 tvre kell dual beltérit adnak.Tehát 2 tvvel is ugyanugy 2700 a havidij.

Minden szinten,szinte minden.

(#5281) Dr.Én válasza m0rd0k (#5280) üzenetére


Dr.Én
veterán

igy már értem :K
Köszi :)

WOT: kissio

(#5282) m0rd0k válasza yoogie (#5278) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szerintem mindenképp digit,minőséggel vannak gondok néha,de ha crt n nézed akkor nagy gondjaid nem lesznek,olcsóbb és több/jobb csatornát ad mind a UPC direct.Upc jobb minőségű bár szerintem annyira nem sokkal, viszont drágább és kevesebb/szarabb csatikat ad .A te életed a te döntésed. :)

Viszont Dec.1től jelenik meg T-sat , állitólag konkurencia lehet a diginek, hivatalos oldaluk még nincs de csatlistát találhatsz googleben ha keresel,raczandras antennaszerelő oldalán is van,olcsó és sok csati és minőségi is állitólag.De hát ugye december még soká lesz és kitudja mikor lessz müködőképes.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#5283) yoogie válasza m0rd0k (#5282) üzenetére


yoogie
aktív tag

Erre voltam kiváncsi, köszönet érte. :R
Elviekben diginél nincs hűségnyilatkozat, tehát bármikor elszakadhatok onnan. Egyébként nálam is digi volt a befutó, otthon 4 tv van és 2 szerződéssel lesz megoldva a dolog.

(#5284) m0rd0k válasza yoogie (#5283) üzenetére


m0rd0k
senior tag

hát eleinte volt hüség alapból 3 hónap asszem.ÁFSZ Változás volt tehát lehet változott ezis,nemárt azért rákérdezned erre.

Minden szinten,szinte minden.

(#5285) yoogie válasza m0rd0k (#5284) üzenetére


yoogie
aktív tag

Hívtam őket emiatt, azt mondták nincs. Csak nem teszik meg, hogy átverik a fejem. :(

(#5286) TeeJay


TeeJay
félisten

üdv mindenkinek

szeretnénk DIGI TV-re váltani mert kicsit drágának tartom UPC kábeles alapcsomagját 4800ért amiben semmi sportcsatorna nincs...
eger mellett lakom egy községben és van már egy 110centis tányérunk felszerelve a régebbi parabola cuccról 2 fejjel, és az lenne a kérdésem hogyha DIGI TV-t köttetnénk be akkor a DIGI tányért tetessük-e fel vagy beszéljem meg a szerelővel hogy jó lenne ha maradna a 110-es tányér?

kettő TV készülékünk van és az érdekelne még hogy ha két különböző emeleten van a két tévé akkor egyik beltérit összekábelezik a másikkal vagy hogy működik ez?
vagy két darab egyforma beltérit adnak és egyik itt másik ott lesz?

a minőség nem nagyon érdekel minket mert CRT tévé van csak és abból is csak 50centis körüli, inkább az a lényeg hogy legyen mindig adás és ne menjen el a kép meg a hang.

remélem jól járunk majd vele, az utcában van 2-3ház ahol ott virít a DIGI TV tányér
majd megkérdezem őket hogy jó-e a minőség itt :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5287) Dízeles válasza TeeJay (#5286) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
A tányérok variálásáról nem tudok mit mondani.A 2 tv-hez egy beltérit kapsz és két távirányítót , a beltéritöl visznek egy vezetéket a másik tv-hez és ott rátesznek egy infraegeret,valamint a koakszkábelt is a tv-hez.
A legjobb lenne ha a digis szomszédoktól elkérnéd a szerelő telefonszámát, esetleg gyorsabb lenne a bekötés.Sok sikert!
BY

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5288) pojakcs válasza TeeJay (#5286) üzenetére


pojakcs
senior tag

Egy 110-es tányér lehet jobb és sajnos rosszabb is a gyakorlatban a digis tányérnál. Általában elmondható, hogy minnél nagyobb a parabola antennna átmérője, annál "pontszerűbb" a fókuszpontja, tehát érzékenyebb az esetleges elmozdulásra, és nehezebb pontosan beállítani.
A gyakorlatban ezt azt jelenti, ha az antenna viszonylag szélvédett helyen van, atomstabil tartón, és precízen beállította a szerelő, akkor nagyobb lesz a rendszered időjárási tartaléka. Amennyiben az előző három kritériumból egy nem teljesül, a végeredmény rosszabb lesz ,mint egy digis tányér esetén.
Én megkérdezném a szerelőt, hogy szerinte melyik lenne a jobb!?
Ha úgy itéli meg hogy szerinte is jobb a 110-es, akkor feltételezhetően be is tudja állítani, és szeles időben is fogsz tv-t nézni. :)
Ha szerinte nem lesz jó, akkor vagy tényleg nem lesz jó, vagy simán kókler, az meg nem fogja neked pontosan belőni, mert az több munka. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csaba

(#5289) TeeJay válasza Dízeles (#5287) üzenetére


TeeJay
félisten

na ez nálunk nem fog menni :B
3 szintes a családi házunk, a 110-es tányér a 3. szinten van oda lesz az egyik tévéhez, a másik tévé meg a 2. szinten van a ház másik felén...
kétlem hogy oda vissza tudnának majd kábeleket húzogatni, szóval kíváncsi vagyok nálunk megoldható-e egyáltalán a 2 tévés megoldás :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5290) Dízeles válasza TeeJay (#5289) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A második tv-hez egy szál UTP kábel megy (telefon vezeték) és egy szál koaksz.Digi 10métert ad .Nem egy ördöngősség .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5291) TeeJay válasza Dízeles (#5290) üzenetére


TeeJay
félisten

azt értem én de nálunk kellene vagy 30méter kábel akkor plusz fúrni fel le amit tuti hogy senki se fog engedni itt...
a falban meg már szépen megy az a koax amit UPC húzott be kábeltévéhez
szóval azzal már meg is lehetne oldani ha 2 darab beltérit kapnánk és mégcsak vezetékezni se kellene :B azt hiszem bekötés előtt le kell beszélni ezt valakivel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5292) pojakcs válasza TeeJay (#5291) üzenetére


pojakcs
senior tag

Engedélyeztethető a két külön beltéri, csak macerás, és nem minden szerelő szereti az önzetlen macerás munkákat.

Üdv: Csaba

(#5293) Dízeles válasza TeeJay (#5291) üzenetére


Dízeles
aktív tag

HY
UTP vezeték kb 60ft métere.Mérd le mennyi kell :a falmellet ,szegély mögött,szőnyeg alatt stb .Vedd meg és rejtsd el.De lehet a meglévö upc-s kábel mellet is el vagy behúzható .
:)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5294) matyics válasza yoogie (#5285) üzenetére


matyics
őstag

Nincs hűség.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5295) matyics válasza TeeJay (#5286) üzenetére


matyics
őstag

Hagyhatod a saját tányért és szvsz hagyd is, mert akkor legalább lesz időjárási tartalékod. A beltérikről annyit, hogy nem egészen úgy van ahogy feletted írták, mert kérheted két külön beltérivel is. Megmondod két különböző emeletre kell és ennyi. Viszont a szereléskor mindenképpen twin fejet tegyetek fel mert a H és a V polár különben üti egymást és még vannak mindkét poláron magyar adók. Magyarul ne úgy legyenek felfűzve a beltérik. Nekem is így van, 110-es tükör, twin fej és két beltéri.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5296) TeeJay válasza matyics (#5295) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi
nekünk is így van a régi parabola hogy 110-es tányér 2fej van rajta és a beltéri a tévé mellett.
utána fogok kérdezni valami szerelőtől hogy nálunk mi oldható meg.

:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5297) matyics válasza TeeJay (#5296) üzenetére


matyics
őstag

Bocsi, de itt nem két fej kell, hanem egy fej, aminek két kivezetése van.
Magyarul egy testben két lélek! :))
Mivel a két fejet tökéletesen nem lehet fókuszba állítani és a Digi erre nagyon kényes, mert így is sokszor gond van a vételi szinttel.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5298) TeeJay válasza matyics (#5297) üzenetére


TeeJay
félisten

szuper így már értem, na akkor felhívjuk majd DIGI-t és vázolom a szitut hogy képben legyen a szerelő mikor már jönne kötni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5299) matyics válasza TeeJay (#5298) üzenetére


matyics
őstag

Tégy úgy és ne hagyd, hogy a duál beltérit erőszakolják rád. Mert van lehetőség a két simára. Hivatkozni kell a kiépítési nehézségekre, oszt jó van! ;)

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#5300) pojakcs válasza matyics (#5299) üzenetére


pojakcs
senior tag

Hivatkozzál amire jól esik, és várj rá három hónapot. :)

Üdv: Csaba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.